Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) goop válasza csorbajeno (#18097) üzenetére


goop
őstag

Jaa, csak mert nekem is iriszt néz elsősorban, de ha adtam az ujjam feloldotta. Akkor neked bugos mégis.

[ Szerkesztve ]

(#18102) laci laci válasza mSchumi87 (#18059) üzenetére


laci laci
addikt

A cloudban van egy olyan opció,hogy visszaállításnál ne telepítse, illetve az elején telepítéskor ne engedélyezz neki semmit.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#18103) DeFence


DeFence
tag

2 nap Pie után a véleményem röviden az, hogy jobb mint az Oreo. A rendszer stabil és akadás mentes, akkufogyasztás észrevehetően kevesebb. Működik a Gcam is amit HUTCHDB linkelt, tehát számomra megfelelő a rendszer.
Amit többek írtak, nincs hangrögzítés és egyelőre root nélküli mód sem.

Azt olvastam Huawei pie frissítésnél, hogy abban maradt a hangrögzítés. Sosem használtam tehát igy minden új információ, az is hogy a Samsung ki vette a 9ből és még pár gyártó. De ezek szerint van amelyik csapat nem.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#18104) csorbajeno válasza DeFence (#18103) üzenetére


csorbajeno
veterán

Más gyártók beletették. De tudod itt majd az lesz a kérdés, hogy nem sértenek-e vele jogot.

(#18105) Reverting válasza DeFence (#18103) üzenetére


Reverting
őstag

Ugye... ;) en anno beta1 nel mar 2h utan ezen a velemenyen voltam, soha tobbet oreo... ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#18106) bajnokpityu válasza csorbajeno (#18104) üzenetére


bajnokpityu
félisten

országonként változik, h szabad-e beleegyezés nélkül rogziteni, ezért hülyeségnek tartom központilag tiltani. nomeg azért is hülyeség, mert valaha egy diktafonnal is megoldották.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18107) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Nekem is stabil eddig a pite, aksiidőben mondjuk nem érzek javulást, bár 2 sim-et használok, és az AOD is megy folyamatosan. Amiről nem találok infót egyenlőre, hogy a hotplugging problémát javították-e, de nem hiszem.
Custom romolás engem is érdekel, de május elején lesz 1 éves a telefon, addig még várok a gari miatt.
Gcam-el a 4k 60fps videózás működik Pie alatt?
Oreo alatt nem működött...

[ Szerkesztve ]

(#18108) szabochris


szabochris
aktív tag

Pite, S9+, 1 napos használat után, 1 Töltési ciklussal 6:06 SOT. :)
nekem szinte sose ment 5 óra fölé, eddig piros pont!

[ Szerkesztve ]

(#18109) öregpapa


öregpapa
tag

Üdv.mindenkinek! A Pie bétán állítottam először ujjlenyomatos kijelző feloldást.Először a beállításnál ugye kér még vagy pinkódot vagy mintát, én pinkódot adtam meg és regisztráltam a mutató ujjam.Onnantól mindig elfogadta az ujjlenyomatos feloldást,de most,hogy feltettem odinnal a végleges Pie szoftvert, minden alkalommal kéri az ujjlenyomat beolvasása után pinkódot is.Már csináltam fr-t is, de igy nincs értelme az ujjlenyomatos feloldásnak.Van valami ötletetek?

(#18110) DeFence


DeFence
tag

Csak nagyvonalakban leírjátok mit takar ez a hotpluggin? Nem olvastam utána, csak akkor írjatok le ha nem zavar a lustaságom, angol oldalakon láttam róla, de nem olvastam el.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#18111) DeFence válasza Fitzgerald (#18107) üzenetére


DeFence
tag

Működik nálam a 60 fps videózás, ki próbáltam most neked.
Szerk: csak fhd-ban

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#18112) Fitzgerald válasza DeFence (#18111) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszi, akkor maradok a gyári kamera appnál továbbra is.

A hotplugging probléma dióhéjban annyi, hogy a SoC processzorrésze rosszul van ütemezve szoftveresen, így egy-egy adott frekvenciát sokkal lassabban ér el, mint kéne. Ez teljesítménybeli, és energiatakarékossági (üzemidőbeli) problémákat is okoz. Konkrétan alig lesz így gyorsabb az Exynos 9810, mint a 8895 volt az S8-ban, de legalább még az aksiidő is jó szar lesz.
Amikor ez szóba kerül, általában akkor szokta valaki beírni, hogy "dehátmirenemelég az S9 teljesítménye?" - na ők azok, akik tökre nem akarják érteni ennek az egésznek a lényegét, jelentőségét.

[ Szerkesztve ]

(#18113) DeFence válasza Fitzgerald (#18112) üzenetére


DeFence
tag

Köszönöm hogy kifejtetted nekem.
Hát idáig nem vettem észre, hogy valami lassulás lenne.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#18114) #33253120 válasza Fitzgerald (#18112) üzenetére


#33253120
törölt tag

Na én full hülye vagyok ehhez.
Ez napi használatban mit is eredményezhet?

(#18115) aprokaroka87 válasza #33253120 (#18114) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha jól sejtem erre gondol

(#18116) Mr.Silkó válasza Darth11 (#18086) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nálam nincs ilyen opció Oreón (TMH).

Szerk.:

Látom, vótmá'. :)

[ Szerkesztve ]

(#18117) #33253120 válasza aprokaroka87 (#18115) üzenetére


#33253120
törölt tag

LOOP
Azaz napi használatban ez mit is takar?

(#18118) Fitzgerald válasza DeFence (#18113) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igazán nincs mit. Nem is lassulás formájában jelentkezik a probléma (egyenlőre), hanem elsősorban az aksiidőt érinti dramatikusan.

@T_chris

A fentieken kívül gyakorlatilag annyit, hogy közel nem azt a processzoros teljesítményt kapjuk, ami be lett ígérve.
Az Exynos 9810 papíron az idei über processzor, csak a Kirin 980 közelíti meg számítási teljesítményben.
A gyakorlatban viszont a rossz ütemezés miatt a valós teljesítménye (egyenlőre) alig haladja meg az előző csúcs Exynos-ét, és alaposan elmarad a Snapdragon 845-től, aminél nem kicsivel kéne gyorsabbnak lennie. Ahogy feljebb is írtam, ez jelenleg leginkább az üzemidőt érinti érzékelhető formában (az mondjuk bőven elég), de az időtállóság szempontjából nagyon fontos, hogy ez javítva legyen. Remélem készít majd egy újabb tesztet az Anandtech-es arc Android 9-el, nagyon kíváncsi vagyok.

Én azok közé tartoztam, akik többek között azért is vettek S9+-t (az elhanyagolható árkülönbözeten kívül) Note 8 helyett anno, mert ebben ez a SoC van, és szempont volt az időtállóság.

[ Szerkesztve ]

(#18119) JanR


JanR
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy kb. mindenki ezt a kérdést teszi most fel, de erre vonatkozóan még nem találtam magamnak választ.

Ugye a Voda nem a dual sim-es S9/S9+ párost árulja (ilyenem lesz holnap), viszont látom, hogy már egyes országokban elérhető a Droid 9-es verziója.

A kérdésem az volna, hogy mennyire befolyásolja ez a vodafonos nem dual sim-es dolog, illetve a hálózatfüggőség, hogy mikor jön a Pie az S9-re? Vagy így is van esélyem a január értesítésre, hogy akkor meg is kapom?

Köszönöm!

(#18120) #33253120 válasza Fitzgerald (#18118) üzenetére


#33253120
törölt tag

Vagyis ha nem teljesítménybeli probléma van, hanem az üzemidővel kapcsolatos, akkor ez lefele skálázódási problémát jelenthet.
Ebből jöhet a többletfogyasztás amit említettél.

Szerencsére az enyémhez adtak töltőt is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18121) Fitzgerald válasza #33253120 (#18120) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Félreérted. Teljesítménybeli probléma is van, csak ez nem egy olyan dolog, ami kiszúrja az ember szemét.
Az előző Exynos is rohadt gyors volt alapvetően, meg az azelőtti is, de nem is ez a lényeg.
Javaslom olvasd el az Anandtech-es S9 és Note 9 cikkeket, illetve az "Improving the Exynos 9810" 1&2 cikkeket az oldalon, ha érdekel a dolog.

(#18122) #33253120 válasza Fitzgerald (#18121) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én még oroszt tanultam, csak felszedett angolom van.
Nem tudok rendesen értelmezni ilyen cikkeket. Ezért is kezdtem kérdezni.

(#18123) Tomix24


Tomix24
addikt

Srácok, a telefonnak le kell lennie kapcsolva, vagy bekapcsolva indítsam el az odint? Valamiért nem jut tovább. Fail lesz. Nem home cs-vel csinálom, beta 4 van fent. Német dualos a telefon.
Vagy recoveryben legyek? Oem legyen feloldva? Mi kell hogy az Odin tovább lépjen ellenörzés után?(4 file-os)

(#18124) #33253120 válasza Tomix24 (#18123) üzenetére


#33253120
törölt tag

Jelentkezz ki minden fiókból, kikapcs, és Odin mode ( POWER + VOLUME DOWN + BIXBY).

[ Szerkesztve ]

(#18125) Linkin1994 válasza Fitzgerald (#18121) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Pie remélhetőleg valamilyen szinten javít rajta.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#18126) Tomix24 válasza #33253120 (#18124) üzenetére


Tomix24
addikt

:R

(#18127) laci laci válasza Tomix24 (#18126) üzenetére


laci laci
addikt

Ajánlom nagyon.a samsung s7 edge összefoglaló oldalt itt a ph-n.Nagyon jól le van írva.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#18128) csorbajeno válasza bajnokpityu (#18106) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezt nem is tudtam, hogy országonként változó. Így valóban nincs sok értelme a rendszerszintű tiltásnak.

(#18129) #33253120 válasza csorbajeno (#18128) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem lehet korlátozni hova menj nyaralni, így tiltani kell mindenütt, hogy nehogy rossz helyen akarj hangot rögzíteni.... :)

(#18130) csorbajeno válasza laci laci (#18127) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S9 összefoglalójában is :P

(#18131) ECHO2235


ECHO2235
aktív tag

nyos, bár nyilván 2 nap után korai, de lightos vélemény nekem is a Pite Android és One UI kombórol.
first of all, magát a One UI kezelőfelületet imádom, gyönyörű.
dark Mode nem tudom akksi szinten mennyire lesz hasznos, kijelző szinten tuti.
a rendszer pörgős, szépen animált, 2 nap lefolyása alapján egyenlőre bug mentes.
akksi még lényegében tanulja a használati szokást, tegnap 14 órából 5 óra 45 perc kb kijelző idő lett, ez kb ma is tartható lesz.
egyetlen talán nagyon nagyon picit idegesítő dolog, bár Oreo alatt is sűrűn összeomlott a Messenger régebbi verziója, pie alatt viszont ez az arcodba jön mert a beállításokba bele menve folyamatosan ugat a telefon hogy rakjam alvó állapotba, de igazából eddig kifejezetten elégedett vagyok az új rendszerrel.
annyi hülye kérdés, ugye hazai telenoros készülékekre húztam fel a német pie-t, így elvileg jönni fog ugyanúgy a frissítés telefonon is, vagy azt majd csak akkor ha visszarakom a későbbiekben mondjuk a magyar telenoros pitét?

(#18132) pepetech


pepetech
őstag

Sziasztok lehet már volt de felteszem a kérdésem mivel nincs sajnos sok időm átbogarászni a fórumot. A problémám a következő. Vásároltam egy dji osmo 2 mobile eszközt és a próba szakaszban elvérzett a telefonom. Történt is hogy letöltöttem az asphalt 9 játékot annyira játszottam, hogy lemerült a telefon. Töltőre raktam és 56%-on lehúztam a töltőt, hogy videózzak egy kicsit. Összességében a lakásban kb 30 perc videózás történt kint a hidegben 12 perc videózás után sikeresen kikapcsolt a telefon ergo alig 1 óra alatt elhalt a telefon 56%-ról. Ezt most tudjam be a hideg hibájának vagy esetleg a játék háttérben maradt és a videóval együtt leöltem volna mondjuk így is durva 45-50 perc használat után. Vagy biztos ami biztos alapon vigyem szervízbe végülis 9 hónapos a telefon lehet elhasználódott a telefon.

Most annyit tettem hogy szoftveresen kikapcsoltam a 2. Német simkártyát lehet az is zabálja.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#18133) #33253120 válasza pepetech (#18132) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sacc a hideg. Pár hétig ridegtartásban voltam, kint a mínuszban volt a meló, 3-4 óra alatt használat nélkül is sírt a telefon a töltésért....

(#18134) goop válasza Fitzgerald (#18121) üzenetére


goop
őstag

Valami történt szerintem most az új szoftver kb + 1h sot időt adott, érezhetően jobb az akku időm. Bár az aod most nem non-stop hanem koppintoson hagytam, de eddig is sokat volt zsebben a telefon, szóval ennyit azért nem hiszem, hogy kivett az akkuból.

[ Szerkesztve ]

(#18135) mati12 válasza pepetech (#18132) üzenetére


mati12
senior tag

És azóta nem próbáltál 100%-os töltöttségről csak az Osmoval videózni anélkül,hogy közben Asphaltoztál volna? Úgyis ugyanolyan gyorsan merül?

[ Szerkesztve ]

(#18136) ACE- válasza goop (#18134) üzenetére


ACE-
addikt

Mi az hogy kpppintós AOD? Ez van az OREO-ban is?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18137) pepetech válasza goop (#18134) üzenetére


pepetech
őstag

Mit értesz az alatt hogy koppintós? Nekem vagy mindig látszik vagy időzíteni tudom. Mi ez a koppintásos dolog?

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#18138) TODI1111 válasza ACE- (#18136) üzenetére


TODI1111
addikt

Sötét képernyőnél dupla kopp és megjelenik az AOD 30 másodpercre. Ez pie sajátosság.

kép

[ Szerkesztve ]

(#18139) pepetech válasza mati12 (#18135) üzenetére


pepetech
őstag

Most történt az egész most per pillanat 47%-on vagyok, szerencsére gyorsan tölt de ezután újra kifogok menni a hidegbe elindítom a kamerát. Szerencsére dohányzok 😁

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#18140) laci laci válasza pepetech (#18139) üzenetére


laci laci
addikt

A gimbalnak nem tesz jót a hideg..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#18141) pepetech válasza laci laci (#18140) üzenetére


pepetech
őstag

De a telefon merült le sajna hamar. A gimbal bírja faszán :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#18142) mati12 válasza pepetech (#18139) üzenetére


mati12
senior tag

De ha már Osmo Mobile 2... Én arra nem jövök rá,hogy lehetne 1080p-be 60 fps-el rögzíteni az S9 pluszal.

(#18143) pepetech válasza mati12 (#18142) üzenetére


pepetech
őstag

Hát azt nem tudom még egyenlőre.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#18144) ACE-


ACE-
addikt

Valakinél láttam hogy eltakarta a képernyőmentésen a telefonszámot. Ez hogyan érhető el, hogy a telefonszám rögzítve legyen? Nálam a névjegyzén az van a Saját telefonszámnál, hogy "Ismeretlen"

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#18145) Mr.Silkó válasza ACE- (#18144) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A névjegyzékben látod felül középen a saját neved és a profilodat? Ha igen, akkor ott tudsz személyes adatokat hozzáadni a profilodhoz, így a telefonszámodat is.

Ha az említett helyen nem látod a megfelelő adatokat és a profilod, akkor a beállításokban keresd jobbra legfelül a Samsung accountodat, ezen belül pedig a saját adatoknál adhatsz meg minden szükségeset magadról.

(#18146) goop válasza ACE- (#18136) üzenetére


goop
őstag

Közben már írták, pie alatt van csak, egy koppintás és 30 mp megy az aod + sokkal több mindent tud megjeleníteni.

(#18147) goop


goop
őstag


Böngészés, filmezés, kevés telefonálás. Egész jó lett a pie. :)

[ Szerkesztve ]

(#18148) csorbajeno válasza ACE- (#18136) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Pie alatt lett egy harmadik meghatározása a bekapcsolasnak és ez a koppintós. Nekem is erre van állítva, így már több hasznát látom/veszem. Ez Oreon nem volt.

(#18149) davtsik válasza csorbajeno (#18148) üzenetére


davtsik
tag

Olyan lehetöség van pie-n, hogyha megemelem az asztalról a telefont akkor felvillan az AOD vagy a zárt képernyő?

(#18150) ECHO2235 válasza davtsik (#18149) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

van.
Beállítások - Speciális funkciók - kéz és egyéb mozdulatok - ébresztés felemeléssel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.