Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) telefonmágus válasza dkovizoli (#44450) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Jaja ez S8+

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#44452) w333 válasza telefonmágus (#44448) üzenetére


w333
félisten

Non-stop fogja zaklatni a rendszer hogy csináljon Reset -t a telefonnak ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44453) dkovizoli válasza w333 (#44452) üzenetére


dkovizoli
addikt

Engem sem zaklat. Minden újraindításnál az értesítési sávban megjelenik egy üzenet, amit töröl és kész. ( auto preconfig- új szolgáltató) vagy mi a szösz. A legközelebbi újraindításig semmi. Egy gombnyomás.

(#44454) hkari válasza LoGeN90 (#44439) üzenetére


hkari
őstag

Én a helyedben megvenném sufni GSM-be, és kötnék rá biztosítást. Eddig nekem kétszer tört ripityára a telefonom és mindig jól jöttem ki belőle.

(#44455) rappit4 válasza dkovizoli (#44444) üzenetére


rappit4
őstag

Persze, a mostani állást le backupolom. Eddig mindegyik telefonom rootolva volt és próbálok előtte tájékozódni, hogy ne legyen probléma. Most 1 napi használat után is már nagyon hiányzik.

(#44456) LoGeN90 válasza hkari (#44454) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Örülök, hogy megszabadultam a GSM-es S8-tól... Berendeltem eMAG-ról az S8+-t, normális papírokkal, így ha van valami baja akkor magam tudom intézni. Ettől függetlenül a GENERALI-nal van készülékbiztosítás, azt valszeg meg fogom kötni.

(#44457) dkovizoli válasza rappit4 (#44455) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nekem is. Htc,nexus, Lg g3, g4, g5, . Bár egyiknél sem raktam vissza backupból semmit. Nem ugyanaz a rendszer ugye root után. Max ha valami nem stimmelt a rendszerrel, akkor ment vissza az előző stabil mentés. De ez az első samu. Ráadásul jó így. De megértem.

[ Szerkesztve ]

(#44458) Ofkorsz válasza MuzZaik (#44432) üzenetére


Ofkorsz
újonc

Vettem olyan uvegfoliat, ami egesz feluleten ragasztott volt es a kijelzo szeleit is vedte. Viszont sajnos nem mindig erzekelte a telefon az erintest. Igy valtottam xpro 3d foliara, ami ugyan nem uveg, de baromi strapa allo, igy egy esest jo esellyel meguszik ezzel is a kijelzom.

(#44459) California1


California1
őstag

Üdv urak!
Ma kb. 15 percig használtam a Waze navit. Tűzforró volt a teló mikor a kezembe vettem. Se előtte se utána nem tapasztaltam ilyet. (A kocsiban ment a légkondi és nem tűzte a nap a telót. Szinte soha nem hasznalom a waze-t , nektek jól megy?

(#44460) bigdady válasza California1 (#44459) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem szokott ilyen lenni.
Most a héten a hőségriadós Horvátországban 35 fokban zsebemben volt majd a 45 fokos kocsiba beülve mondta először waze közben a töltésre a teló hogy nem kéri mert meleg van :-D

(#44461) California1 válasza bigdady (#44460) üzenetére


California1
őstag

Akkor az normál hogy a wazetól melegszik nagyon a teló?

(#44462) bigdady válasza California1 (#44461) üzenetére


bigdady
nagyúr

Melegszik minden GPS app esetében
De mi T mondtam egy éve ez az első nalam

[ Szerkesztve ]

(#44463) EnterR válasza California1 (#44459) üzenetére


EnterR
veterán

Hozzá kell tenni, hogy rendesen kihat rá a meleg idő, elég rossz hőközlő a meleg légtér. :D Nálam is navinál szállt el a hőmérséklet, a fém keret még szépen végig is vezeti.

PSN ID: marquuard

(#44464) thedarkfox válasza EnterR (#44463) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Előző telefonom így nyírtam ki. Google térkép + meleg, teló felforrósodott akksi megfőtt. Igaz nálam nincs klíma. :)) Azóta csak ha nagyon kell akkor használom meleg kocsiba navira a telefont. :DDD

(#44465) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Srácok kérdeztem korábban is de nem kaptam választ. hivatalos samu szerzíz kerettel együtt cseréli a beégett kijelzőt? vagy küön és helyszinen ragasztják? a vizállóság miatt kérdezem.

(#44466) Szajo


Szajo
őstag

Azt lehet állítani külön, hogy a navi sáv melyik alkalmazásnál legyen fix és melyiknél tűnjön el?

(#44467) sgeza válasza MrBazsi (#44465) üzenetére


sgeza
veterán

Elvileg kerettel együtt, és néhány óra alatt elkészül.

[ Szerkesztve ]

(#44468) nagyj74 válasza thedarkfox (#44464) üzenetére


nagyj74
senior tag

Kérdés az, hogy ha a teló ennyire felforrósodik, árt-e a ragasztásnak, és ezzel együtt persze veszélybe kerül-e a vízállóság...

(#44469) sebgutkopf válasza California1 (#44459) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Napi szinten akár naponta többször is használom a waze-t az s8-on, belföldön és külföldön is. Semmi különöset nem produkál teszi a dolgát, nem melegszik, se merül jobban, mint bármely navigációs appal.

(#44470) Weareus


Weareus
addikt

Üdv. Urak!
Nem sokáig élvezhettem a megjavított S8-as telómat, ugyanis tegnap voltunk fürdeni a Dráván és kiesett a kezemből a teló, nem tudtam megtalálni.
V-betűs előfizetéses, hűséges, stb, természetesen biztosítás is van rá.
Kérdés: hogy kell előadnom a biztosítónak (anélkül hogy hazudnék), hogy kapjak egy másik S8-at?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44471) UfoZoli válasza LoGeN90 (#44456) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Hát az eMag csak 1 fokkal jobb mint a sufni GSM-es megoldás. Ha majd behal esetleg a telefon viheted hozzájuk, s ők meg majd elküldik Romániába szervizelni, s rosszabb esetben 1 hónapig nem lesz telefonod. Amit nyertél vele, az az hogy a bolt nem fog megszűnni, ergo mehetsz hozzájuk verni az asztalt, ha esetleg valami javítási igényed lenne.

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#44472) dnelb válasza Weareus (#44470) üzenetére


dnelb
veterán

Google helymeghatározás nem látja? :D

(#44473) VD válasza Weareus (#44470) üzenetére


VD
őstag

Milyen biztosításod van? Mert az alap, az csak a törésre/károdsodásra nyújt fedezetet és ott le kell adni bevizsgálásra a készüléket. A drágábban, van benne a lopás/vesztés.

[ Szerkesztve ]

(#44474) Weareus válasza VD (#44473) üzenetére


Weareus
addikt

Nem tudom, milyen biztosításom van, de mindenből a "legfullosabbat" kértem. Törésre, lopásra van, az tuti.
Végül is ez is lopás. A folyó ellopta tőlem. :DDD
Ne tudjátok meg, a Dráván milyen erős sodrás van...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#44475) nagyj74 válasza Weareus (#44474) üzenetére


nagyj74
senior tag

2000.- vagy 3000.- a biztosítás? A drágábbik tartalmazhatja az elvesztést.

(#44476) sgeza


sgeza
veterán

Megjött a Vodafone frissítés S8-ra. CRG5 vagy CRGB (nem tudom melyik számít).

(#44477) LoGeN90 válasza UfoZoli (#44471) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Emagról vásárolt EU-s telefonra jár az 1 év Samsung garancia (+1 év emagos). Itt legalább adnak számlát, nem úgy mint sok GSM-ben.

[ Szerkesztve ]

(#44478) Anybody válasza sgeza (#44476) üzenetére


Anybody
csendes tag

Köszi!

(#44479) ToBeY válasza sgeza (#44476) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez új frissítés?Csak mert nekem CRG1 XEH-n. :F

(#44480) sgeza válasza ToBeY (#44479) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem ez ugyanaz. A biztonsági javítás szintje július 1.

[ Szerkesztve ]

(#44481) ToBeY válasza sgeza (#44480) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor jó,nekem is Július 1

(#44482) EnterR válasza nagyj74 (#44468) üzenetére


EnterR
veterán

A széleken lévő átvilágítás is lehet pont a ragasztás és a meleg miatt is. :(

PSN ID: marquuard

(#44483) California1 válasza EnterR (#44463) üzenetére


California1
őstag

Számomra azért meglepő ez mert szinte soha nem melegszik a teló holott 5-6 app bent van a multitaskingban. Stb...

(#44484) ToBeY válasza California1 (#44483) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azért töltésnél és mondjuk ha régen voltak frissítve az appok és egyszerre 10-12 appot lefrissítel ,akkor durván fel tud melegedni. a teló.

[ Szerkesztve ]

(#44485) Sgr_A válasza ToBeY (#44479) üzenetére


Sgr_A
addikt

A vodásoknak crg5 jött

[ Szerkesztve ]

(#44486) ToBeY válasza Sgr_A (#44485) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És ez valamivel jobb,újabb mint az én crg1-m ami pár hete jött? :F

[ Szerkesztve ]

(#44487) w333 válasza Sgr_A (#44485) üzenetére


w333
félisten

Akkor ez már a 3 -ik féle Júliusi frissítés ! :DDD

CRG9 a legújabb (Bulid kiadás 07.16) míg a CRG1 (Build kiadás 06.26)

De lassan (kb. 3 hét múlva) már itt van az Augusztusi frissítés is ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44488) sgeza válasza Sgr_A (#44485) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem ez az a verzió, ami a DBT-vel tölthető. Muszáj különböznie, mert ez VDH rom. De az első kód, vagyis a build szám egyezik: CRGB!

(#44489) w333 válasza sgeza (#44488) üzenetére


w333
félisten

Szerintem is ugyan az mint a CRG9 ... csak a Voda miatt különbözik ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44490) nagyj74 válasza EnterR (#44482) üzenetére


nagyj74
senior tag

No igen.
Ennek kéne utánajárni.
Múltkor TV GO-t néztem a nagy melegben.
Szegény telefon nem kapott levegőt, úgy át volt forrósodva, hogy leállította TV-t.
Én ezek után nem biztos, hogy vízbe merném tenni....

(#44491) ToBeY válasza nagyj74 (#44490) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ne is vidd vízben ha fel van forrósodva a telefon.Néztem múltkor egy videót youtube-on,aki VR után felforrósodva vitte vízbe a telefont, és azt hiszem kettérepedt neki a telefon hátulja a hőingástól.

(#44492) EnterR válasza ToBeY (#44491) üzenetére


EnterR
veterán

Sajnos a fizika nem az üveg hátlapok kedvence ilyenkor. :D

PSN ID: marquuard

(#44493) nagyj74 válasza ToBeY (#44491) üzenetére


nagyj74
senior tag

Nem forrón gondoltam.:)
Hanem arra, hogy ezek a forró pillanatok mennyiben befolyásolják későbbiekben a vízállóságot.

[ Szerkesztve ]

(#44494) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Lassacskán rá szánom magam életem első okos telefonjának megvételére, és így jócskán túl a hatvanon, talán épp időszerű is már. :D Hosszas információ gyűjtés, tesztolvasgatások után jelenleg a S8-as lenne a befutó. Viszont most csak egy témában kérnék javaslatokat. Az ugye halálbiztos, és nem vitatéma, hogy a telefon le lesz majd ejtve. ;] A nagyobb kárt megelőzendő, itt a fórumot olvasgatva, eljutottam ehhez a tokhoz, ami elég bolondbiztos, masszívnak tűnik. [link]
Viszont kellene a kijelzőre is valami masszív edzett üveg, de szintén az itteni vélemények alapján, ezek az üveg cuccok, állítólag nem igazán vannak barátságban a tokokkal, mert felnyomják az üveg széleit, már ha jól értettem a probléma lényegét.
Szóval az egyik kérdésem az lenne, hogy a linkelt tokhoz van-e esetleg olyan üvegfólia, ami 2-3 hónap után nem kerül konfliktusba ezzel a tokkal?
A másik kérdésem, ha ilyen üveg fólia nem lesz, akkor ez a nanotechnológiás, folyadékfelkenős cuccok, mint pl. a Mobile Outfitters, vagy a Crystalusion, ezek mennyire ajánlottak, jók, a honlapjukon lévő marketing dumákat leszámítva?
Előre is köszönöm a válaszokat, egyébként a jövőben lesz majd nem kevés kérdésem. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44495) Mr.Silkó válasza pendre54 (#44494) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Üdv itt!

Jó választás az S8 első okostelefonnak, sok örömöd lesz benne, úgy gondolom. :)

Ami a kérdéseidet illeti: a linkelt UAG tok remek és valóban bolondbiztos, én is nagyon szerettem, amíg megvolt, mindentől megvédte a telefont. Viszont ahogy írod is, valószínűleg nem fogsz ezzel a kombinációval olyan üveget találni, amit nem nyom fel a tok. Talán inkább a gyári, hagyományos Samsung fóliával tegyél próbát, azt szerintem nem gyötri meg a Pathfinder tok, kettő van egy csomagban és nem is drága. Plusz az UAG tok úgyis megvédi a telefonod előlapját is, az esetek 95%-ában.

A folyadék halmazállapotú, képernyőre felkenhető, nanotech védelmek szerintem lófüttyöt sem érnek, de ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#44496) pendre54 válasza Mr.Silkó (#44495) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, ez eddig elég korrekt, de egy dolgot nem igazán értek, lehet azért, mert ideológiailag nem vagyok elég képzett. ;] Szóval, itt mi is a helyzet: "Plusz az UAG tok úgyis megvédi a telefonod előlapját is, az esetek 95%-ában." Az én olvasatomban, ha a telefon a pofájára (kijelzőjére) esik, mint a zsíros kenyér, akkor a hátlapon lévő tok, mégis hogy tudja megvédeni? Ugye, ha a hátlapjára, vagy élére esik, akkor érthető, de ha a kijelzőt kapja telibe leeséskor valamilyen kiálló tárgy, mint pl. egy asztal sarka, akkor mi van?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44497) EnterR válasza pendre54 (#44494) üzenetére


EnterR
veterán

Szia! (így a húszas éveim legelején :D)

Ahogy én látom szubjektíven a tok-fólia kombót, pláne a hajlított kijelzős érában, szerintem egy ilyen tok mellé nem fog hiányozni az a plusz réteg üveg. Elég robusztus ez a tok, ad egy alapvető integritást is a telefonnak. A többdimenziós védelem és a megerősített sarkok egyébként is szépen elnyelik az impactot, a csupasz Gorilla Glass érzetet meg semmi pénzért nem adnám oda, védelem ide vagy oda. :D Törtem már S7-et, de a tokom sem volt megfelelő a védelemre.

A pláza közepére kiállított plázababákkal promótált NASA-certified folyadékot szerintem kerüld el, csodák nem léteznek. :D

Nem mondom, hogy okvetlenül kerüld el a plusz réteg üveget, de egy Urban Armor-ral biztosítva vagy, megfontolandó. :K

PSN ID: marquuard

(#44498) ToBeY válasza pendre54 (#44496) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A hátuljára rakott tok elöl pár mm túl lóg,így az esetek 95% -ban megvédi a tok a kijelzőt.Akkor van gond,ha valami kiálló dologra esik a kijelző pl kő.

(#44499) EnterR válasza ToBeY (#44498) üzenetére


EnterR
veterán

Illetve további kérdés, hogy egy jóízű pofáraesés után fogja-e a tömör üveg réteg elnyelni azt a fizikai energiát ami az esés pillanatában keletkezik. Csak azt meg nehogy a kijelző bánja.

PSN ID: marquuard

(#44500) icemad válasza pendre54 (#44496) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy, hogy a tok sarkai a kijelző elé "belógnak". Ha tisztán pofára esik, akkor ezek elnyelik az ütés erejét.
Az asztal sarka és hasonlók az 5%.
Egyébként lehet, hogy érdemes lenne biztosítást is kötni rá. Ebben a többiek segítenek, mert nekem nincs.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.