Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) Mr.Silkó válasza Mauro812 (#44796) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az érintőképernyő nem is fog soha reagálni víz alatt, próbáld a hangerő gombokkal működtetni ilyenkor a kamerát, ahogy fentebb is javasolták.

(#44802) balintka


balintka
addikt

Az új DBT frissítés changelist-je magasabb számú a XEH-nél, úgy nézem.

(#44803) Mauro812 válasza Mr.Silkó (#44801) üzenetére


Mauro812
tag

Ok. Kösz mindenkinek.

(#44804) MuzZaik


MuzZaik
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek a Note9 megjelenese hatassal lesz az s8, s8+ arara, vagy ezeket a keszulekeket mar nem erinti?

(#44805) 0021666


0021666
tag

Üdv,

Adott egy s8, Telekomos vásárlás. 4g-n használva hihetetlen mód merül és forrósodik a telefon, wifin semmi gond nincs vele. Ennek lehet valami oka, vagy ez "természetes"?

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#44806) EnterR válasza Mauro812 (#44800) üzenetére


EnterR
veterán

Én nem igazán javasolnám, hogy víz alatt nyomkodd a gombokat. Elég drága búvár óráknál is a használati utasítás része, hogy ha nem muszáj akkor ne nyomkodjuk.

PSN ID: marquuard

(#44807) viktorhu válasza 0021666 (#44805) üzenetére


viktorhu
veterán

Meleg van kint.

(#44808) MM válasza hokins (#44795) üzenetére


MM
őstag

VDH-ra is csak augusztus elején jött a júliusi.

(#44809) Mr.Silkó válasza 0021666 (#44805) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Lehet rossz lefedettség is, plusz ebben a melegben az se mindegy, mi fut ilyenkor a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#44810) Mr.Silkó válasza MuzZaik (#44804) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szerintem nem lesz hatással rá.

(#44811) kislaci válasza Mauro812 (#44800) üzenetére


kislaci
senior tag

Időzítővel fotozz, fent kattintasz, aztán viszed víz alá.

(#44812) tibike8 válasza hevepapa (#44764) üzenetére


tibike8
őstag

De fentebb a 8+ volt a kérdés. Arra nem jött ki. Nálam legalábbis, de ahogy nézem másnál sem.

(#44813) iceQ! válasza sgeza (#44797) üzenetére


iceQ!
addikt

Én javasoltam, de ideig óráig volt csak jó. :/

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#44814) iceQ! válasza Mr.Silkó (#44793) üzenetére


iceQ!
addikt

Kipróbáltam, de nem segített. :/

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#44815) Alc válasza HaliGab23 (#44790) üzenetére


Alc
tag

Igen, frissítés után rögtön nálam is hol érzékelte a tapicskolást, hol nem. Viszont egy újraindítás után megszűnt ez a hiba. Maradt a pocsék térerő. Akadás nincs, viszont csak FHD+ -on használom a telót, lehet azért.

De hogy nem találok a play áruházban egy normális widgetet ami egy gombnyomásra átállítja a hálózatot 2G-re vagy másra! :((

(#44816) firemanus82


firemanus82
senior tag

Lassan tervezek megválni az S8-tol. A kijelzőm be van törve jobb alul. Megéri javíttatni és utána meghirdetni vagy ha eljön az ideje így ahogy van hirdessem meg?

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#44817) sebgutkopf válasza iceQ! (#44814) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Használj másik launchert. pl nova, vagy ami neked tetszik. Azok pörögnek és nem érinti, hogy mit bénázik a samu a gyárival.

(#44818) iceQ! válasza sebgutkopf (#44817) üzenetére


iceQ!
addikt

Hihetetlen, de a probléma a Google Naptár widgetel volt. Eddig semmi gond nem volt vele. Amint levettem jó lett, visszaraktam szaggatott. Úgyhogy egyelőre lekopova jó:)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#44819) telefonmágus válasza firemanus82 (#44816) üzenetére


telefonmágus
senior tag

neked kell tudnod melyik a szimpi,így eladod kb 25-30ért vagy ráköltesz 70et legalább és eladod 80ért

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#44820) velkeibalesz


velkeibalesz
tag

Csak èn èrzem úgy, hogy az új, júliusi TMH rom laggosabb lenne?
Gondolom Odin nèlkül júniusira nem tudok visszamenni. Ha lecserèlnèm független romra, melyiket èrdemesebb felrakni, a XEH vagy DBT-t?
Csak attól fèlek, mi van, ha egy esetleges garanciáztatás előtt nem tudom a TMH-t visszatenni. Csak a knox-ot nèzik?

(#44821) iceQ! válasza velkeibalesz (#44820) üzenetére


iceQ!
addikt

Vannak gondok sajnos.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#44822) L.L. válasza iceQ! (#44818) üzenetére


L.L.
senior tag

És tényleg. S7-en nálam ugyanígy laggolt, de az írásod után levettem a google naptár widgetet, és frankó lett. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#44823) Tujmos


Tujmos
tag

megjött a júliusi telekomos frissítés s8+-ra

(#44824) pappkarcsi válasza hokins (#44778) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Telekomos s8 telenor kártyával.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#44825) OCTAMD válasza pappkarcsi (#44824) üzenetére


OCTAMD
őstag

Ez s8 g950f tmh ,,az hogy milyen kártya van vagy nincs benne,nincs lényege

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#44826) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hmm,még csak most jönnek a júliusi frissítések szolgáltatós telókra?Én meg már az augusztusit hiányoltam XEH-re. :U

(#44827) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Hol érdemes most S8-at venni gyárilag függetlenül újan?

[ Szerkesztve ]

(#44828) Ubul86 válasza sgeza (#44706) üzenetére


Ubul86
őstag

köszi :)

(#44829) UfoZoli


UfoZoli
aktív tag

Tényleg ne vegye senki bántásnak, de ezt a dolgot nem értem. Több fórumba is feltettem már a kérdést, így megpróbálkozom itt is, hátha kapok elfogadható magyarázatot.
Mi értelme van hogy naponta nézitek, jött-e bármiféle frissítés a telóra, s hogy mi a biztonsági szint?
Pont a múltkor volt egy cikk, hogy ami dátumot láttok a biztonsági irányelv vagy tudom is én mi mellett, az max az 1 hónappal korábbi biztonsági patch-eket tartalmazza, csak akkor adta ki az adott telefon gyártója - s nem a Google. (ugyanis ennyi idő míg a gyártók az ő rendszerükbe azt implementálják.)
Persze olykor-olykor akadnak hasznos új funkciók is ezekben a frissítésekben, de inkább 10 esetből 7-8-ban arról írtok hogy ezzel, vagy azzal a frissítéssel ez vagy az elszaródott, jobban merül, melegszik, akadozik stb.

Nem tartom magam teljesen hülyének a témában meg érdekel is a dolog, szeretek utánajárni, olvasni a dolgoknak, de ennek nem látom értelmét. (Kicsit olyan ez mikor a vidéki diszkóban mindenki leb@ssza a pultra a slusszkulcsot...)

Mondom ezt úgy hogy jelenleg egy utolsó 6-os XEH ROM-on lévő S7-et használok, s egyszer nem kellett újrahúznom, s soha nem volt semmi bajom vele, nem lassult be, nem merült irreálisan sem. Lassan két éve ugyan azt tudja, mint amikor megvettem, s kivettem a dobozból.
Tudom, vannak bluetooth meg wifi sebezhetőségek, meg hogy erre a telóra is van már 8-as droid, de mivel 10 gigás net csomagom van, így az otthoni wifire sem csatlakozok fel. Ha pediga vírusoktól féltek akkor köztudott hogy azokat a Play áruházban lévő appok-ból, vagy chaten keresztül kapott üzenetekből is rákerülhetnek a telefonra.

Ha esetleg bárkinek a lelkivilágába tapostam volna a kérdésemmel azoktól elnézést kérek. :R
Csak tényleg nem értem, hogy mi ez a verziószám, meg biztonsági build hajhászás.
Mintha mindenki világmegváltó nukleáris indítókódokat tárolna, programozna a telóján, s nagyon fontos hogy ennek kapcsán mindig up-to-date legyen a cucc.

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#44830) sebgutkopf válasza UfoZoli (#44829) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nem hinném, hogy ezen véleményen bárkinek meg kéne sértődnie. Te így gondolod, aki meg reagálni akar leírja a saját véleményét.

Nekem a nézegetési szokásom annyiból áll, ha valami nem elvárásaim szerint működik, hibát generál, merül, nem csinálja, bug-ot tapasztalok, akkor annak javítását várom és akkor valóban gyakrabban ránézek (hetente). Ha elégedett vagyok a működéssel, olyankor nem nézegetem, amikor a teló szól magától, hogy van új azt telepítem. Viszont amikor igazán jó és kiforrott a fw, akkor inkább azon szoktam drukkolni, hogy ne jöjjön új, vagy minél később, nehogy elrontsanak valamit. (Ami jó azt nem kell megjavítani). Erre tipikus példa, hogy az adott android főverzió utolsó kiadásai már igen kiforrottak és akkor az új verzió, amikor kijön sok nyűgöt hoz magával, amihez nincsen kedvem utána 3 hónapig a havi javításokat várni.

Hogy más mikor és miért nézi, majd leírja. :)

[ Szerkesztve ]

(#44831) Quqesz válasza UfoZoli (#44829) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Alapvető kíváncsiság...meg vmi várása, ami esetleg egy meglepetés újdonság lehet. Pl az egyik frissítésben benne volt a főképernyő elforgatása, amit én is csak véletlen vettem észre. Én pl örülnék 2 funkciónak:
1.a kezdőlap körkörös forgatása
2.egy kijelző kikapcsoló widget, ne a power gombot kelljen nyomkodni(a playes alternatívák az arcfelismerést kilövik).
A rendszerről meg annyit, hogy még a samsungnak kellene dolgoznia a experience-n, mert a 2 éves Honor 8-asom nem tartalmaz ennyi laggot, lényegesen pörgősebb(pl ott is az utolsó frissítés dobott rajta). Szóval igazából lenne ok várni, de az előttem szólónak igaza van, el is lehet rontani/kivenni vmit(pl lásd OP6 esetében az AOD kivétele)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#44832) UfoZoli válasza sebgutkopf (#44830) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Köszi a választ!
Csak még egy kérdés. Amikor érkezik egy jó javító patch, s úgy gondolod hogy most a tuti a dolog, azon drukkolsz minél később jöjjön az újabb csomag, akkor miért frissítesz rá, s titkon imádkozol, hogy semmi más ne szarodjon el, ami eddig jó volt?
Persze jó dolog hogy automatán feldobja a usernek, hogy hahó van elérhető frissítés, s idegesít az ikon ott fent, ergo ha wifi közelben vagy, akkor frissítes, de ezt ki is lehet kapcsolni.
Mint tudjuk tökéletes rendszer nincs. Ki-ki a felhasználási szokásainak megfelelően bele-bele fog botlani zavaró hibákba, ami lehet hogy épp őt zavarja, másnak, mivel nem használja az adott funkciót fel sem tűnik.

Persze más a dolog, hogy ha első körös főverziófrissítést rak fel az ember, mert az elég bugos, így ott érhető ha várja és telepíti az ember a soronkövetkező patch-eket.

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#44833) sgeza válasza velkeibalesz (#44820) üzenetére


sgeza
veterán

A xeh és dbt ugyanaz. Mindegy melyiket teszed fel, magyar kártya esetén SIM reset után úgyis xeh lesz!
Egy dolog miatt nem mindegy, hogy melyik kóddal töltöd le: ha például a xeh kóddal nincs kiadva az adott verzió. Mert ilyenkor dbt-vel letöltöd, felrakod, SIM resetet nyomsz, majd beáll xeh-re. Az a verzió, amelyik azzal nem is lett kiadva. Ergo nem fogsz kapni ota frissítést. Ilyenkor csak odinnal tudsz kimozdulni ebből az állapotból, viszont ez adattörlés nélkül megtehető később. Tehát semmiképp nem gáz, de ha neked ez így nem szimpatikus, és mindenképp otán akarod kapni a frissítéseket, akkor inkább xeh kóddal töltsd le az aktuálisan azzal kiadott verziót!

[ Szerkesztve ]

(#44834) nagyj74 válasza sgeza (#44833) üzenetére


nagyj74
senior tag

Így van. Pont így jártam én is.
Aztán Odin, és azóta minden ok.:)

(#44835) sgeza válasza nagyj74 (#44834) üzenetére


sgeza
veterán

A legtöbb alkalommal persze a xeh és dbt kiadja ugyanazt a verziót, csak néha előfordul, hogy a xeh-nél egy kimarad valamiért, ezért arra és onnan nincs ota különbözeti frissítés, azt átugorja, és majd a következő lesz megint ugyanaz.

(#44836) hevepapa válasza Quqesz (#44831) üzenetére


hevepapa
senior tag

"2.egy kijelző kikapcsoló widget, ne a power gombot kelljen nyomkodni(a playes alternatívák az arcfelismerést kilövik)."

A Screen Lock működik arc felismeréssel. Volt róla szó elég sok itt is, de keress rá a Playen. A beállításaiban be kell pipálni a kísérleti részt és menni fog.

(#44837) HaliGab23 válasza UfoZoli (#44829) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Nekem pl. a júniusi bizt. frissítéses ROM tökéletes volt.
De a telón nem tudom kikapcsolni, hogy ne értesítsen arról, hogy új frissítés érkezett. Ez ott figyel, ha akarom, ha nem. És egy idő után rányomok... de egy tökéletesen működő ROM-ot rohadtul nem akarok frissíteni és ugyancsak rohadtul bosszant, hogy nincs választásom, max. annyi, hogy mindig látom és nézem az értesítést, amit nem tudok eltüntetni. :W
Most rakom fel a németet, hátha azzal jó lesz megint, már már tele lett a hócipőm a júliusi XEH akadozásával, meg hogy nem veszi be az érintéseket (20ból 1-et nem érzékel kb.).

Szerkesztve: persze a júniusit hiába tenném vissza, egyből tolja a pofámba az újat.... :Y

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#44838) HaliGab23 válasza HaliGab23 (#44837) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Tervezem a cserét Note 9-re, de csak akkor lépem meg, ha nem az lesz, hogy hűű meg haa, majd rendelhető lesz 2150-ben, mert kifogytak az első készetek, meg hasonlók.. ha ilyen marketing, meg egyéb trükkökkel kezd a Samsung, akkor elbúcsúzok a samutól, így kb. 8-9 év után.

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#44839) Mr.Silkó válasza motoflug (#44827) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szia!

Ez sok mindentől függ: hány év garanciát szeretnél, milyen árban gondolkozol, online vagy személyesen szeretnél vásárolni, satöbbi..?

(#44840) firemanus82 válasza telefonmágus (#44819) üzenetére


firemanus82
senior tag

Így már eléggé árnyaltabb a kép. 70papir egy kijelzocsere? 😵

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#44841) HaliGab23 válasza firemanus82 (#44840) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Igen...
Szóval nem nyersz vele annyit, amennyit buksz, ha kicserélteted.. :(

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#44842) Quqesz válasza hevepapa (#44836) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Thx! Akkor lemaradtam róla....🤔

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#44843) Quqesz válasza hevepapa (#44836) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jónak tűnik, tesztelem! Mégy1x köszi!

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#44844) Mauro812 válasza EnterR (#44806) üzenetére


Mauro812
tag

Én is inkább önkioldót használtam múltok.

(#44845) velkeibalesz


velkeibalesz
tag

Vettem az s8+-ra egy Spigen Neo Hybrid tokot, tetszik. Szerintetek melyik, itthon is kapható üvegfólia lenne jó hozzá teljesen? Olyan kène, amelyik passzol full a tokkal, nem válik fel, nem jön le, nem buborèkosodik, nem szivárványosodik, nem gyűjti jobban az ujjlenyomatot, mint fólia nèlkül ès nem lesz sz*r tőle a kijelző tapintása, valamint èrzèkenysège.. Tudom, lehetetlen küldetès kb. találni, de ha már 5-10-15 ezer forintot kiadok ilyesmièrt, nem akarok zsákbamacskát...

(#44846) VD válasza velkeibalesz (#44845) üzenetére


VD
őstag

Nekem a Spigen féle vált be. [link] 5-6e Ft-ért kapható.
A samsung gyári színes szilikon tokkal és Spigen Tough Armor-val is tökéletesen passzol.
S9+-ra is ugyanez került fel, ott a gyári Clear View tokkal is hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#44847) thamasz válasza HaliGab23 (#44837) üzenetére


thamasz
senior tag

Ez az érintés érzékelés kimaradás nálam is jelentkezik, szintén júliusi xeh, eddig azt hittem az új fólia teszi.

(#44848) firemanus82 válasza HaliGab23 (#44841) üzenetére


firemanus82
senior tag

Szóval mégnagyobb bukó ez a telefon mint a többi... 😞

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#44849) dkovizoli válasza Quqesz (#44843) üzenetére


dkovizoli
addikt

Létezik, beépített samsung is. Edge panelként kirakható. Az a neve, hogy softkey edge. Abban van lock gomb. Ha nincs gyárilag, akkor új edge panelként le tudod tölteni.

(#44850) HaliGab23 válasza firemanus82 (#44848) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Igen.. elég kemény, hogy tavaly még ~280e Ft volt kb. ilyenkor, most meg ~80e Ft a használt...

Én a polcon gyűjtöm otthon, Alpha, S-ek, stb. Néha a kisfiam nyomogatja őket :D

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.