Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) MárkyMárk válasza Mr.Silkó (#43147) üzenetére


MárkyMárk
tag

Na akkor kérlek abba segíts hogy ezt a Sabs ot hogy túróban tudom aktiválni....😏

(#43152) LoGeN90


LoGeN90
aktív tag

Soha nem ertettem ezt az akku dolgot. Szerintem nem sokan dolgozunk epitkezesen innen a forumrol.. irodistak siman tudjak tolteni, saleseseknek, futaroknak ott az autos tolto amugy meg powerbank...

(#43153) w333 válasza LoGeN90 (#43152) üzenetére


w333
félisten

Szerintem is kicsit túl van misztifikálva ez az akkus téma ... soha nem érdekelt hogy melyik telefonnak bírja az akkuja tovább, nem ez alapján veszek telefont !

Ott a vezeték nélküli töltő még a kábellel sem kell szórakozni és pár ezer Ft -ért kapható óriási kapacitású power bank, szóval ezt az akku témát én sem értem :N

Szerk.

Amin inkább nagyon meglepődök hogy lassan mindenki az online világban éli az életét (kicsit kezd hasonlítani a "Ready Player One" című filmhez) nagyon sokszor találkozok olyan szituációval hogy baráti társaság összejön de senki sem beszélget hanem a telefonját nyomkodja, munkahelyemen ugyan ezt tapasztalatom, sőt a múltkor egy párt láttam vacsorázni egyik éteremben és nem beszélgettek hanem egymással szemben ülve mindketten a telefonjukat nyomkodták ! :o

Erre én azt mondom hogy sokan nem tudják helyesen kezelni az okostelefonjaikat !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43154) <Lacy85> válasza w333 (#43153) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"munkahelyemen ugyan ezt tapasztalatom"

Erre még azt mondom, megértem. Nekem is van jó pár olyan munkatársam, akikkel finoman szólva sincsenek közös dolgaink / témáink.
Ha kimegyek mondjuk egy kávéra, és csak ilyen egyének vannak kint, akkor én is inkább netezek. :DDD

A többi szitu mondjuk tényleg elég gáz. :K

(#43155) EnterR válasza Mr.Silkó (#43147) üzenetére


EnterR
veterán

NotSABS sem működik, csak annyi történt, hogy más névvel valaki forkolta githubon és átnevezte.

PSN ID: marquuard

(#43156) icemad válasza LoGeN90 (#43152) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig de... Sokan dolgoznak építkezésen s8 párossal. Reggel 1 óra GPS, napi 2x 30 perc szünet, meló végén 2 óra GPS. Napközben okosóra folyamatosan. Persze GPS közben megy a töltés, a szünetekben is powerbankról. Egyébként nem bírná ki délután kettőig. Így is csak éppenhogy elég a töltés nap végéig.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#43157) MárkyMárk válasza EnterR (#43155) üzenetére


MárkyMárk
tag

Akkor én ezt reset nélkül hogyan és milyen programmal tudnám megoldani?

(#43158) Mr.Silkó válasza MárkyMárk (#43151) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akkor utóbbi tárgytalan, EnterR kolléga friss infója alapján.

[ Szerkesztve ]

(#43159) EnterR válasza MárkyMárk (#43143) üzenetére


EnterR
veterán

Adhell 3. Él és virul.

PSN ID: marquuard

(#43160) MárkyMárk válasza EnterR (#43159) üzenetére


MárkyMárk
tag

Tyű most belefogtam ebbe az Adhell 3 ba de ez ám nem egyszerű...😏

(#43161) manokaki válasza MárkyMárk (#43160) üzenetére


manokaki
őstag

Én totál hardresetet csináltam ! De Download-bol...

[ Szerkesztve ]

(#43162) Bond86


Bond86
újonc

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi, hátha találkozott valaki már ilyennel. Másfél hete egy Samsung boltban feltetettem s8+-ra üvegfóliát (amit itt is néhanyan dicsértek 15k-s dome UV-ra kötős téma). Le nem ejtettem, erős mechanikai behatás nem érte a kijelzőt. Bementem a boltba megkérdezni, hogy ez most micsoda?! Azt mondták, hogy ez normális, mert az üveg alatti UV-ra megkötött folyadék/zselé a meleg hatására behártyásodik.... Ti hallottatok már ilyenről? Én még nem..
Verjem az asztalt, hogy cseréljék ki, vagy ez tényleg ilyen?
Csatolok képeket róla. Az 2. A "normál" állapot, az 1. pedig amikor kicsit "megsimogatom erősebben"
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#43163) MárkyMárk válasza manokaki (#43161) üzenetére


MárkyMárk
tag

Na én ezt nem akarok...ezért küzdök most!

(#43164) MárkyMárk válasza EnterR (#43159) üzenetére


MárkyMárk
tag

Egy kis segítséget kaphatnék ehez az adhell 3 hoz..próbálnám a sima adhell t a play -ről de ott meg valami Enterprise jelszót kér....ajjjjjj 😬

(#43165) viktorhu válasza w333 (#43153) üzenetére


viktorhu
veterán

Nyilván preferencia kérdése. Én is megoldom power bankkal, de ha elmegyek kirándulni, és a telefonnal fotózok és követem az útvonalat (akár városlátogatás - tömegközlekedéses navi, akár természet - túranavi), meg megnézem, hogy pl. egy adott helyen hol érdemes enni, akkor nagyon felszabadító érzés, ha nem kell azon gondolkozni, hogy hol fog a telefon kikapcsolni.

Volt olyan telefonom, amin a gps volt béna, ott is megoldottam a dolgot egy külső bluetooth gps modullal, ahogy itt a power bank-et használom, de ha plusz dolgok kellenek ahhoz, hogy az alapfunkció működjön, az már mindenképpen kényelmetlenség.

[ Szerkesztve ]

(#43166) Joker_5x


Joker_5x
tag

Halika !!
Ebben esetleg tudna valaki segíteni ? [link]
Ezt szeretném meg csinálni, de azt sem tudom hol kezdjem valaki probálkozott már az "adb"-vel? (mivel sajna az kell a proginak, hogy az alap navi bárt ki kapcsoljam)

Kell az adb-hez a root-olás? Találtam pár cikket, de sajna süsü vagyok.

Előre is köszike a segítséget !
Üdv.: B.Fecó

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#43167) iceQ! válasza Soltee1 (#43135) üzenetére


iceQ!
addikt

Mate 8 nekem 2 napot ment ugyan ezekkel a beállításokkal és appokkal! :) Érdekes ez, de ettől függetlenül a legjobb telóm az évek során a Galaxy S8+

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#43168) iceQ! válasza w333 (#43150) üzenetére


iceQ!
addikt

Ilyet az enyém is tud :D :C

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#43169) sgeza válasza Joker_5x (#43166) üzenetére


sgeza
veterán

Adb-hez nem kell root. Nem egy bonyolult dolog.

(#43170) S@c@


S@c@
őstag

Juliusi frissitessel mindenki elegedett?

(#43171) w333 válasza iceQ! (#43168) üzenetére


w333
félisten

:D :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43172) JMarty válasza Bond86 (#43162) üzenetére


JMarty
tag

Ez nagyon nem normális. Azon a részen elengedett a ragasztó sajnos. Vidd vissza!
15 ezer forintért ne legyen "ilyen".

(#43173) SonyNex7 válasza icemad (#43156) üzenetére


SonyNex7
senior tag

+1
Az üzemidő a legjobb szó az hogy undorító.
S7 edge volt előtte,semmi bajom nincs egyikkel sem de alig várom hogy lecseréljem mert állandóan rohadt kábelen van a telefon.

(#43174) enginev3.0 válasza SonyNex7 (#43173) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tedd vissza full hdre, sokat javít

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43175) Mr.Silkó válasza S@c@ (#43170) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Mármint a júniusival? :)

Szerintem nincs gond vele.

(#43176) EnterR válasza MárkyMárk (#43164) üzenetére


EnterR
veterán

Enterprise Key-t kell generálni itt. A generált kulcsot másold be Adhell-be, és menni fog a knox alapú blokkolás.

PSN ID: marquuard

(#43177) Deck válasza enginev3.0 (#43174) üzenetére


Deck
titán

Semmit se :))

PS5

(#43178) enginev3.0 válasza Deck (#43177) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát nekem de.
Készenlétben nem, de használatkor sokat javított

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43179) KunEmber válasza Deck (#43177) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ha semmit nem javít, akkor minek veszi vissza energiatakarékos módba?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#43180) Deck válasza enginev3.0 (#43178) üzenetére


Deck
titán

Lehet találni erről tesztet :)

PS5

(#43181) Csabee80


Csabee80
csendes újonc

Nekem májusi frissítés van és vissza véve fhd -ra
Jobb az üzemidő😉
Régebben hiába volt állítgatva nem volt változás

(#43182) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ezt soha sem értettem hogy minek egy (majdnem) flagship teló, ha tudatosan visszabutítjuk,csak hogy x percet nyerjünk az aksinál. :N

(#43183) vinczetibor válasza ToBeY (#43182) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Én meg azt nem értem, hogy miért nem jobb egy flagship telefon mindenben, mint egy közép- vagy alsókategóriás, mert üzemidőben sokkal gyengébb. :(

(#43184) KunEmber válasza ToBeY (#43182) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ki volt már targyalva, virtuális válóságon kívül nem számít. Amúgy az FHD az eredeti beállítás, nem mi butítjuk vissza, hanem te emeled feljebb. :)

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#43185) Deck válasza ToBeY (#43182) üzenetére


Deck
titán

+1 :R

PS5

(#43186) ToBeY válasza vinczetibor (#43183) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mondjuk úgy,max az üzemidőben gyengébb mint egy középkategóriás telefon,de egy középkategóriás telefonban tuti nincs is ilyen b@szó proci ami ennyit fogyasztana... :U

[ Szerkesztve ]

(#43187) vinczetibor válasza ToBeY (#43186) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Viszont, van benne egy 4-5 ezres akksi a kisebb fogyasztású procihoz.
Különben, sokunknak az üzemidő az egyik legfontosabb.

(#43188) ToBeY válasza vinczetibor (#43187) üzenetére


ToBeY
nagyúr

El kell dönti hogy mi a fontos.Ha az üzemidő,akkor kell venni egy kínai csodát, amiben van egy 5-6000mAh aksi és egy 4x1,2 Ghz cpu,nem tud semmit de elmegy 5napig is.

(#43189) vinczetibor válasza ToBeY (#43188) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nagyon egyszerűek az igényeim. Jó telefont szeretnék, jó üzemidővel.

(#43190) Protezis válasza vinczetibor (#43189) üzenetére


Protezis
őstag

Legyen karcsú, gyors, hosszú üzemidejű. Ezekből csak 2-őt választhatsz.

(#43191) ToBeY válasza vinczetibor (#43189) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szándékosan nincs ilyen,egy ponton muszáj megalkuvást kötnie az embernek.
Vagy jó üzemidő,gyenge kamera és teljesítmény,vagy fordítva.Esetleg ha bokáig a zsebedbe nyúlsz van ilyen mobil,bár szerintem az sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#43192) Mr.Silkó válasza vinczetibor (#43189) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akkor azt kell realizálni, hogy a te saját felhasználói szokásaiddal mik a pontos igényeid: az akku bírja 2 teljes napig? Legyen 6-7 óra kijelzőidőd ez alatt? Hardveresen legyen csúcs, vagy elég egy erősebb középkategóriás ajánlat? Milyen főbb formai és tudásbeli kritériumoknak szeretnéd, ha megfelelne a készülék?

(#43193) katona.jozsi


katona.jozsi
aktív tag

Nem tudom, hogy ez nálatok is így van-e, de a májusi frissítés óta az Android rendszer fogyasztása a szokásos 8-9%-ról visszaesett 1%-ra és ez a júniusi update-el sem változott. Ez érezhető hatással van az üzemidőre is. :)

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#43194) vinczetibor válasza Mr.Silkó (#43192) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Jó telefont akarok a pénzemért, ami kibír egy napot, azaz 24 órát töltés nélkül. Raktárban dolgozom napi 12 órát, ahol nem lehet tölteni. Sokat utazom és az utazás néha eltart 24 órán keresztül. Kényelmetlen a buszon, a repülőtéren powerbankkal kínlódni, amikor annyi csomagom van, hogy eleve három kezem kellene, hogy legyen.
Sokat túrázom és szeretném, ha a telefon tudná rögzíteni a megtett utamat ( 10-12 óra GPS).
Amikor külföldön elindulok gyalog a város egyik végéből a másikba navigációt használva nyáron, napsütésben, akkor szeretném, ha a visszautat nem fejből kellene megtennem, mert időközben lemerült a telefonom.
Összegezve, csúcs hardvert vagy a közelit szeretnék, jó fényképezővel, aminek napfényben, navigációt használva van 10-12 órás kijelzőideje.
Hát, ilyen jelenleg nincs...
Még annyit, hogy az S8+ jobb üzemideje miatt nem vettem meg, az amúgy szimpatikusabb S9+ vagy Note 8-at.

[ Szerkesztve ]

(#43195) ToBeY válasza vinczetibor (#43194) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Két db s8 a megoldás akkor :DDD
Mindenre van megoldás,csak lóvé kérdése. :DDD

(#43196) Deck válasza ToBeY (#43195) üzenetére


Deck
titán

Ha olyan nagyon sok csomagja van akkor ne, hogy már pont egy powerbank ne férjen el. Nekem 20.000 -es van és 5x-ör lazán feltölti a telefonom és nemis nagy.

PS5

(#43197) EnterR válasza vinczetibor (#43194) üzenetére


EnterR
veterán

Lassan így 2018 közepére -sajnos vagy nem sajnos- meg kell érteni, hogy az élvonalbeli teljesítmény és a megálmodott 10-12 órás kijelzőidő kizárják egymást. Ettől kezdve lehet mérlegelni, hogy ki mit tart fontosnak. Fentebb említett powerbank sok bosszúságtól megkímél(het).

PSN ID: marquuard

(#43198) vinczetibor válasza Deck (#43196) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Van powerbankom és használom is, de nagyon kényelmetlen a használata főleg nyáron vagy ha sok a csomagom.

(#43199) S@c@ válasza Mr.Silkó (#43175) üzenetére


S@c@
őstag

Igen, arra gondoltam.

Uzemidoben javulas gyengules akkor nincs? Vagy barmi anomalia?

(#43200) söncö válasza Joker_5x (#43166) üzenetére


söncö
tag

Az adb-vel pc-ről tudod parancssoron keresztül mutyizni a telefont. Függően ,hogy éppen mit csinálsz persze.
Minden egyes alkalmazás amely a SystemUI-t akarja kiváltani vagy felül írni csakis és kizárólag rootolt rendszernél fog működni.
Tehát a válasz a kérdésedre.
Az adb csak akkor kell ha a kernelt vagy pedig kicserélnéd a stock recoveryt ,hogy fel tudj telepíteni egy root zipet.
Igen az alkalmazásnak root kell hogy működjön.

Szerintem hanyagold az ilyen alkalmazásokat. A garid is elszáll. Majd ha lesz android P akkor samsungék is bevezetik valamilyen formában. Addig türelem. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.