Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) gerner1 válasza Varszegig (#41199) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ebben, van valami ...

(#41202) Jack Oneill válasza Varszegig (#41199) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igaz.

(#41203) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Csessze meg, azt hittem van már 2 éves a teló és mehet a root, de még van 5 hónap.

(#41204) Tekergő82


Tekergő82
tag

Sziasztok! Tudtok nekem ajánlani független romot S7 edge single sim telefonra? Sokféle van, melyiket erdemes felrakni? XEH romot vagy valami mast?

(#41205) alcapone386 válasza vadászcsiga (#41203) üzenetére


alcapone386
őstag

Nekem is. Úgy voltam vele, ha eddig nem csikozódott be (kopp-kopp) és más hiba se jött elő akkor uccu neki. Nem bántam meg eddig. Superman rom egyszerűen szupi :) Új erőre kapott a kicsikém.

(#41206) realmadrid


realmadrid
aktív tag

Helló,
Milyen árban megy manapság egy új vagy használt/újszerű gyári független, gyári garanciás S7 Edge ?
Köszi.

A sas nem vadászik legyekre

(#41207) no more válasza realmadrid (#41206) üzenetére


no more
addikt

Szerintem kiló körül már kapsz. Facebook-on láttam 90-ért is már szép állapotú Edge-et.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41208) realmadrid válasza no more (#41207) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Köszi, körülnézek.
MM-ben 180e...durva.
Azt hittem már olcsóbb lett.

A sas nem vadászik legyekre

(#41209) NandorHUN válasza realmadrid (#41208) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem kell csodálkozni, az MM, utoljára 8 éve, hogy ott vettem bármit.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#41210) NandorHUN válasza kutyek (#41200) üzenetére


NandorHUN
addikt

Aki annyira félti az adatait az alapból nem Androidot vesz. Régi téglanokiát biztos nem törik fel még az oroszok se. :D

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#41211) *Ropi* válasza badmad (#41094) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben, köszönöm! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41212) #00444928


#00444928
törölt tag

Sziasztok.
Telefon kijelző berepedt, de még érzékel. Mennyibe kerül a javítása és hol érdemes javíttatni?
Köszi.

(#41213) gerner1 válasza #00444928 (#41212) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Amennyiben még garanciális, akkor hivatalos szervíz, de amennyiben úgy gondolod, hogy ez neked nem annyira fontos, akkor vedd fel vele a kapcsolatot, hátha tud valami alternatív ajánlatot ...

(#41214) temes69


temes69
aktív tag

Sziasztok,

Valami jó tárcsázó, névjegykezelő progit tudnátok ajánlani a gyári helyett, nem baj ha fizetős csak ne legyen havidíjas. Truecaller nem játszik, drága.
köszi :)

(#41215) wayne1 válasza moco22 (#41193) üzenetére


wayne1
senior tag

:R köszi szépen :R

(#41216) Keem1 válasza temes69 (#41214) üzenetére


Keem1
addikt

Csak kíváncsiságból: mi a baj a gyárival? Nyilván ízlés dolga, de szerintem a Samsung tárcsázója messze jobb, mint ami a playben megtalálható. Sok alapnak számító, 3rd party appal az a gond, hogy vagy reklámos, vagy túl van bonyolítva, esetleg bazári.
Mondjuk én szvsz a Google és Samsung appjait azért szeretem, mert szép, mégis egyszerű formaterv mellett csak azt tudják, amit kell (FB messenger tele játékkal, hülyeséggel vs Hangouts).

(#41217) temes69 válasza Keem1 (#41216) üzenetére


temes69
aktív tag

Nekem a régi samus jobban tetszett amikor csempére tudtam rakni a kedvenceket, itt most csak lista van. Elég sok számot hívogatok, és már használom az edge panelt, raktam ki mappába neveket, híváslista minden játszik :) Az hiányzik belőle, hogy nincs legtöbbször hívott vertikális lista a tetején, az nagyon jó lenne.
Azért írtam be ide én is mert amit találtam és használható volt az a trucaller de tele van reklámmal az ingyenes, havi előfizetni meg nem fogok. Ha valami egyszeri díja lenne kifizetném, de havi 400at nem ér, akkor inkább mappázok :)

(#41218) moco22 válasza temes69 (#41214) üzenetére


moco22
aktív tag

Egy kicsit lejjebb pont linkeltem egyet. Próbáld ki. Abban csempe is van.

[ Szerkesztve ]

Samsung S22 Ultra

(#41219) kissati66 válasza moco22 (#41218) üzenetére


kissati66
tag

És az már mutatja a nem fogadott hívásokat? Nexusról tértem át és nagyon hiányoztak a csempék, ezért kipróbáltam néhány google tárcsázót, már amit egyáltalán fel lehetett telepíteni, de mindnek ugyanaz volt a hibája: a nem fogadott hívásról nem értesített

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S 1, 2, 3, (LG Nexus 5), 7 EDGE, 20 FE 5G, GW 4 Classic

(#41220) Keem1 válasza temes69 (#41217) üzenetére


Keem1
addikt

Na én meg kereső párti vagyok : DDD
Nekem meg inkább az álljon kézre, max 3 karakterből bármelyik ismerősömet elérem.

(#41221) Zordo válasza gerner1 (#41198) üzenetére


Zordo
újonc

És kb. mennyi idő volt a javítás?

Én T-nél vettem, de ott azt mondták, hogy vigyem át a hivatalos szervizbe, mert az gyorsabb., és ott adnak cserekészüléket is, a T nem. :F

Kaptam is cseretelefont, de az kb. csak telefonálásra jó. Nekem meg nem divattelefon, hanem munkaeszköz, néha ki se kapcsolom a navigációt nap közben, ha úton vagyok.

Illetve hogy a javítás után minden oké azóta vele? :)

A fizika olyan, mint a szex. Időnként van valami haszna is, de nem ezért csináljuk.

(#41222) gerner1 válasza Zordo (#41221) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nekem kb bő ~10 nap volt a javítás. Ebben benne van az, hogy futár vitte, és hozta. Ezért érdemes a készüléket beregisztrálni a my.samsung.hu -n, mert akkor bejelenthető a hiba online, és kérhető cserekészülék. A szolgáltatók semmit nem javítanak, nincs rá jogosultságuk, és amúgy egyszerűbb, olcsóbb ha nem nekik kell fenntartani a szervízt is. Szóval, szimplán tovább küldük a hivatalos szervízek valamelyikébe. Én egy S6 -ost kaptam cserekészüléknek (típust kérni nem lehetett, erre opció nincs).

[ Szerkesztve ]

(#41223) Zordo válasza gerner1 (#41222) üzenetére


Zordo
újonc

Hát én mivel 1 megállóra lakok a Shopmark-tól (régi Europark), és ott is rendeztem a T-ben a telót, így egyszerűbb volt bemenni. Ott van SE Store is meg szervizpont is, oda adtam be személyesen.

Nekem egy kis (fehér, csajos :O ) J1-es jutott, ami nem az én felhasználási szokásaimnak lett kitalálva. :))

A fizika olyan, mint a szex. Időnként van valami haszna is, de nem ezért csináljuk.

(#41224) gerner1 válasza Zordo (#41223) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A visszahozott telóval együtt kapott dokumentációm szerint, az enyém is az Europark -i szevízben volt javítva.

(#41225) Keem1 válasza Zordo (#41223) üzenetére


Keem1
addikt

Meg ne sértődj, nem bántásból mondom, de szerintem te fordítva ülsz a lovon. :D
Az lehet, hogy te az Europarkhoz közel laksz, és neked egyszerűbb volt oda beadni, de nem ott javítják, hanem Budaörsön, és a SES-ből se fogják hamarabb elvinni a szervizbe.

Szemléltető példa következik, csak hogy könnyebb legyen megérteni (a számok fiktívek):
Tegyük fel, hogy mindketten beadjuk szervizelni.
Én vasárnap megrendelem a futárt, te beadod a SES-ben hétfőn, míg a futár tőlem csak kedden viszi el. 1-0.
Hétfőn ugye már a SES-ben van, a szervizfutár hozzám kedden jön, de a SES-be is. 1-1.
Szerdán mindkettőn készülékét megjavítják, és visszaküldik. 1-1.
Csütörtökön a futár beviszi a SES-be, hozzám szintén. 1-2.
Te pénteken elmész a SES-be, de én már csütörtökön megkaptam a készülékem. 1-2.
Kb. így működik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41226) Anulu79 válasza temes69 (#41217) üzenetére


Anulu79
addikt

Gyors hívás nincs? Nem tudom ezért kérdezem. Mint régen a nyomógombos mobilokon. Minden számhoz hozzá volt rendelve egy névjegy. Ha működik akkor még ezzel is tudsz pár kedvencet elraktározni.

(#41227) gerner1 válasza Anulu79 (#41226) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A gyári tárcsázóban is van, gyorshívás funkció.

(#41228) Keem1


Keem1
addikt

Ha valaki szolgáltatós készülékét a hivatalos, ingyenes módon függetlenítené, nem kell a feloldáshoz idegen sim.
Itt az egyszerű módszer, a Telekomtól kapott sms-es kóddal így tettem függetlenné a készülékem. :)

Azt hiszem, a törvény miatt a használt piacon megszűnik a gyári független készülékek többlet értéke, mert innentől kedve kb. minden készülék független lesz. :DDD

(#41229) Varszegig válasza Keem1 (#41228) üzenetére


Varszegig
veterán

"Azt hiszem, a törvény miatt a használt piacon megszűnik a gyári független készülékek többlet értéke, mert innentől kedve kb. minden készülék független lesz. "

Azért ez így nem teljesen igaz, mivel egyrészt csak a T függetlenít mindent, másrészt ugye lesz a független, ami már ki van fizetve, és lesz a független, ami még nincs. Utóbbi esetén simán letilthatják mindhárom szolgáltatónál, ha nem fizet az előző tulaj, és a vevő meg csak néz, hogy miért, hiszen függetlent vett.
Szóval inkább azt mondanám, hogy árelőnye a független+számlával rendelkező+kifizetett telefonoknak lesz.

(#41230) Keem1 válasza Varszegig (#41229) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, de ez ugyanúgy vonatkozik az eleve függetlenként vett készülékre, tehát ha valaki megveszi 10 havi részletre és 5 hónap után eladja, ugyanúgy ott a rizikó az új tulajnál.

"csak a T függetlenít mindent"
Ez október 20-a óta törvényi kötelezettsége mindegyik szolgáltatónak.

Viszont így ismét felértékelődik a szolgáltatótól vett készülék, mivel már nem lesznek simlockosak. Az S7-et 199.990 Ft-ért vettem (előfizuval persze, 0 kezdőrészletes kamatmentesre), akkor egy hivatalos forrásból származó 1+1 év garis gyári független cumó 260 környéke volt. Ha mondjuk ugyanígy veszek S9-et (az lesz a következő), akkor gyakorlatilag nekem nem fogja megérni nem szolgáltatótól venni. Így is, úgy is ott maradok, mert az ismeretségi körömben mindenki T-s, hálón belül 3500-ért ingyen beszélek, tehát a gyakorlatban mindenkit ingyen hívok, régi ügyfélként megint kapok 24 havi kamatmentes, valószínűleg továbbra is valamennyivel olcsóbb lesz a készülék is, DE már nem fogja az értékét rontani a simlock, mert gyárilag függetlenül veszem majd át.

[ Szerkesztve ]

(#41231) Varszegig válasza Keem1 (#41230) üzenetére


Varszegig
veterán

Akkor még 1x: csak a T függetlenít mindent, és árul független készüléket. A többiek csak a lejárt hűségűeket függetlenítik.

(#41232) Keem1 válasza Varszegig (#41231) üzenetére


Keem1
addikt

Ezt vágom, de ez csak idő kérdése, hidd el ;)
Egy idő után a másik két szolgáltatónak se fogja megérni hűségidő után függetleníteni a készülékeket, és az is legfeljebb két év (amíg az október 19-én zárás előtt megkötött hűségszerződés is lecsorog), plusz nekik se éri majd meg simlockkal árulni a készülékeket, hogy aztán hűségidő után meg függetlenítsék ingyen, plusz munkáért.

(#41233) Varszegig válasza Keem1 (#41232) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem tudom, egyelőre nagyon szigorúnak tűnnek:)

(#41234) NandorHUN válasza Keem1 (#41230) üzenetére


NandorHUN
addikt

A probléma, hogy ennek fordítva kéne működnie.
Azaz a független készülékek értéke csökkenjen. De persze most is az lesz, hogy szolgáltató adja drágábban a függetlenített új telefonokat. Bár még nem idő amíg ez kialakul.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#41235) Keem1 válasza NandorHUN (#41234) üzenetére


Keem1
addikt

Nem kizárt, de ez a kevésbé valószínű scenario. A függetlenül árult készülékek továbbra is egyértelmű privilégiuma, hogy nem kell hűségszerződést aláírnod. Oké, hogy a következő telefonomat függetlenül kapom a Telekomtól, de a hűségszerződést ugyanúgy aláírom.
Ez az új törvény nekem csak azért lett kedvező, mert ha nem EU-s országban vagyok, ezentúl vehetek helyi mobilet simet, nem kell wifiznem. Ez se elhanyagolható, szóval hűség ide vagy oda, örülök a törvénymódosításnak.

(#41236) Anulu79


Anulu79
addikt

Azt még hozzá tenném a függetlenített készülékekhez, hogy attól még Telekomos rom lesz rajta és a Telekom frissíti. Ami persze nem olyan gyakori mint a független. Legalábbis szerintem. Azért az nem mindegy, hogy milyen rom van a készüléken. Én inkább fizetek többet a gyári műszaki áruházas készúlékért mint, hogy vegyek egyet a szolgáltatótól ami "független". Ez csak az én véleményem.

(#41237) Bdanyy


Bdanyy
addikt

#40999

Én örülnék a 4nek is

Más: T-s készüléknél kell a számla a garihoz?

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#41238) Ferenczi Áko válasza Bdanyy (#41237) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én úgy tudom hogy pdf file-ban kapod meg online..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#41239) glacious válasza Anulu79 (#41236) üzenetére


glacious
addikt

2 perc feltenni az XEH-t.

(#41240) enginev3.0 válasza Bdanyy (#41237) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41241) Tekergő82 válasza Anulu79 (#41236) üzenetére


Tekergő82
tag

Én tegnap tettem fel a gyári XEH romot odinnal. Így már független (kódot beírtam)+semmi Telecom cucc nincsen rajta. A frissítések is a XEH romhoz jönnek.

(#41242) Anulu79 válasza Tekergő82 (#41241) üzenetére


Anulu79
addikt

Akkor ez pozitívum.

(#41243) kkdesign válasza Tekergő82 (#41241) üzenetére


kkdesign
senior tag

Offba teszem inkább, talán jobban offba tartozik ennél a topiknál.

Hűségidő alatt is kiadja a telekom a függetlenítő kódot? úgyértve hogy kifüggetleníthetem a készüléket úgy hogy a hűségidőm ettől még megmarad de a készülék már nem függő!?

(#41244) glacious válasza kkdesign (#41243) üzenetére


glacious
addikt

Kiadja és megdob egy kötbér számlával.

(#41245) enginev3.0 válasza glacious (#41244) üzenetére


enginev3.0
félisten

Semmilyen kötbér számlával nem dob meg :W :W :W

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41246) Keem1 válasza glacious (#41244) üzenetére


Keem1
addikt

Légyszi ne mondj hülyeséget. :(( A függetlenítős menü .(1414) közli, hogy a függetlenítés hűségidőtől függetlenül lehetséges.

kkdesign: igen, a Telekom az egyetlen, akit már nem érdekel, hűséged van e vagy sem, függetleníthetsz

[ Szerkesztve ]

(#41247) Jack Oneill válasza Bdanyy (#41237) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Kemeny. Nekem tegnap estere 7 ora jott ossze :D

(#41248) nuri válasza Keem1 (#41246) üzenetére


nuri
aktív tag

Így van, nekem márciusban fog lejárni a hűségem és a héten függetlenítettem a telót.
(Kötbért akkor fogsz kapni ha felmondod a szerződést a hűség lejárta előtt.)

(#41249) no more válasza nuri (#41248) üzenetére


no more
addikt

Hogy működik ez a függetlenítés? Én is T-s vagyok.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41250) Jacksonrodeo válasza no more (#41249) üzenetére


Jacksonrodeo
csendes tag

Hivod a 1414 -et es 3-as majd 6-os menupont :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.