Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) no more válasza Jack Oneill (#41900) üzenetére


no more
addikt

Rendben, telefonra akkor sem kaptam még vírust valamiért, pedig én nem vagyok rendszerinformatikus.

Sőt, nem rendszerinformatikusként szoktam látogatni a deep webet (túl kíváncsi vagyok sajnos), és onnan sem kaptam még vírust.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41902) vadászcsiga válasza no more (#41901) üzenetére


vadászcsiga
félisten

En sem vagyok rendszerinformatikus es én sem kaptam még :)
Ja, es en is szoktam látogatni az említett műintézményt :B

(#41903) Jack Oneill válasza no more (#41901) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na az meresz :D Meg a vegen kiderul, hogy valami hacker vagy :D :D
Na de a viccet felreteve azert vigyazzal.

(#41904) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, srácok, tisztázzuk a vírus fogalmát. ;)

Klasszikus vírus? Nem létezik Androidra, nem lenne értelme. Az appok (root nélkül) egy homokozóban futnak, fizikailag nem tudnak belemászni más app ram/tárhely részeire, épp ezért reprodukálni se tudják magukat, meg törölni ezt-azt. (ugyanis ez a vírus az informatikában).

Trójai/malware/worm? Olyan van, de user interakciót igényel ("húú, fertőzött a telefonod, gyorsan tedd ezt fel és megtisztíííícsuk"). Na ez már veszélyes, DE csakis ha az adott user beleegyezik (feltelepíti, jogot ad neki, stb.), akkor tud kárt tenni.

Ha teljesen tiszta forrásból szerzel be appokat, és onnan is kizárva a kétes minőségűeket (hszek, értékelések, igényelt jogok átfésülése), plusz beállítgatva a megfelelő jogosultságokat, valamint a weboldalak esetén is elkerülve a veszélyeseket, egy mai (legalább 6-os) Android rendszer alatt lehetetlen bekapni kártékony kódot, bármiféle vírusírtó nélkül is. Ez már régen nem olyan, mint anno Windows alatt, hogy akár akartad, akár nem, egy fertőzött floppyról puff, vírusos lett a géped, és még a legutolsó fontos fotóidat is kérdés nélkül le tudta törölni.

Ahogy a nagyapám mondta annak idején: az emberi hülyeség ellen nincs ellenszer. :D

(#41906) no more válasza Keem1 (#41904) üzenetére


no more
addikt

Köszönöm +1! :C :R

(#41903) Jack Oneill: Igen, tudom azért nagyon durva oldalakra nem megyek + nem regisztrálok sehova. Illetve van VPN.

(#41902) vadászcsiga: Akkor nem csak engem érdekel a "való világ" (nem a retek klubos való világ ;] ). :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41907) Rascally81 válasza gerner1 (#41885) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Nekem nem engedi telepíteni...ezt írja "A csomagütközésben van egy ugyanolyan nevű már meglévő csomaggal."

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#41908) gerner1 válasza Rascally81 (#41907) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Keresd meg, és kapcsold BE, a Beállítások →Zárolt képernyő és védelem →Biztonságos indítás →Minta kérése az eszköz bekapcsolásakor -t. Itt add meg a húzás-mintát, vagy PiN -t. Amennyiben nem engedi egyiket sem, akkor képernyőzárnak előbb állítsd be valamelyiket (húzásminta, vagy PiN). Majd indítsd újra a készüléket. Reboot után, a legtöbb esetben már telepíthetőek, hibaüzenet nélkül. Amennyiben ez már esetleg megvan, és továbbra is hibaüzenetet kapsz, akkor kapcsold KI, a Biztonságos indítás -t, majd reboot, és utána működnie kell....

[ Szerkesztve ]

(#41909) Rascally81 válasza gerner1 (#41908) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Király, sikerült!:) Csak most állandóan leáll!

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#41910) gerner1 válasza Rascally81 (#41909) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Próbáld meg törölni az adatait (mindent).

(#41911) Rascally81 válasza gerner1 (#41910) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Nem jó! Töröltem az adatait, még wipe cache is volt! Az a jó, hogy még törölni sem tudom

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#41912) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Sikerült! :R

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#41913) gerner1 válasza Rascally81 (#41911) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az adatait törölni itt lehet: Beállítások →Alkalmazások →Always On Display →Tárhely →Adatok (és a gyorsítótárja is itt van..).
Az appot pedig nem eltávolítani kell (amúgy sem lehet, mert az OS része...), mert az, amit telepítettél, az mint frissítés települt. Frissítés eltávolítása: Beállítások →Alkalmazások →Always On Display →jobb felül 3pötty →Frissítések eltávolítása.

Szerk.

Akkor grat. 👍 ... - A lényeg, hogy müxik 😃

[ Szerkesztve ]

(#41914) taranis


taranis
addikt

Hátsó objektív előtti üveget cserélt már valaki? Lett ott egy repedés, pontosan nem tudom, mitől, talán nekiüthettem valaminek. Gari vajon fed ilyesmit?

colorizer.net

(#41915) gerner1 válasza taranis (#41914) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Garancia biztosan nem takarja be. Nem magától repedt meg az tuti, mivel egy lágy, dilatálni is képes megoldással van rögzítve. ebay -en is lehet kapni, de a hozzávaló rögzítő-tömítésből gyárit, vagy gyárival azonost venni... -. elég sok kutatást igényel. Ehhez jön még a szakértelem, és egyébb szerszámok "megléte". Amennyiben ugyanis, esetlegesen szilánkok kerülnek erről, a kamera optika köré, azzal működésében is problémát okozhat ilyesmi. De, próbáld felvenni vele a kapcsolatot.Szerintem lesz alternatívája.

(#41916) taranis válasza gerner1 (#41915) üzenetére


taranis
addikt

Jaja, neki már írtam, de köszi az infót!

colorizer.net

(#41917) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Telenorra jött frissítés GFXXU1DQIL . Biztonsági szint október 1
405 mega volt. valami változhatott?

[ Szerkesztve ]

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#41918) NandorHUN válasza no more (#41897) üzenetére


NandorHUN
addikt

Meglepdőni azt nem kell. Anno emlékszem mikor iPhone4-emet szándékosan lebutították updatekkel, csak hogy az új telefont vegyed.

Meg ugye iPhone-on még alternativa sincs, nem úgy mint Android telefon esetén (XDA).

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#41919) no more válasza NandorHUN (#41918) üzenetére


no more
addikt

Igen, tudom. Ismerősöm 4S-e is használhatatlan volt már. Akkor váltott Androidra (Huawei). Azóta sincs panasza. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41920) NandorHUN válasza no more (#41919) üzenetére


NandorHUN
addikt

Huawei Samsung mellett legjobb gyártó szerintem. Nekem is egyetlen panaszom rájuk, hogy PowerAMP skinek nem mennek a telefonjaikon.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#41921) Parallaxis válasza Keem1 (#41904) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha teljesen tiszta forrásból szerzel be appokat, és onnan is kizárva a kétes minőségűeket

Simán a Play-ből bekaphatsz kártékony cuccost akár több milliós letöltésű sokcsillagos app esetén is.
Nálam már jó párszor szólt az AVG telepítéskor, hogy inkább nem kéne és jó pár hasonló app bekerült a hírekbe is (a napokban is volt több tucat ilyen).

Az appok (root nélkül) egy homokozóban futnak, fizikailag nem tudnak belemászni más app ram/tárhely részeire, épp ezért reprodukálni se tudják magukat, meg törölni ezt-azt.

Az legtöbb app minden jogosultságot megkap már telepítéskor és a userek 99%-a meg is adja nekik gondolkodás nélkül. Onnantól meg azt csinálnak amit akarnak.

Ez már régen nem olyan, mint anno Windows alatt

Nem, ez akár rosszabb is lehet, hisz, ha kínai a készüléked, akkor gyárilag a rendszerben ott lehetnek a kémprogramok :D

Ugyebár nem véletlen, hogy az USA-ban annyira nem kedvelik a Huawei-t és társait.

[ Szerkesztve ]

(#41922) NandorHUN válasza Parallaxis (#41921) üzenetére


NandorHUN
addikt

Erről van valahol egy komplett lista? Mik azok amik nem ajánlott appok?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#41923) no more válasza NandorHUN (#41922) üzenetére


no more
addikt

Az összes, ami kínai nevű app. Szinte mindegyik reklámokkal bombáz. Nem kell AVG, se semmi, ha ilyen történik, letörlöd az appod és kész. Megszűnik a probléma. Általában ezek az appok szétlassítját a telefont is. Tehát ha folyamatos lassulást, akadozást veszel észre, akkor érdemes megnézni az utolsó letöltött appjaid. :)

De, hát kínát ismerjük, a kínai telefonok nagy része is kémprogram.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41924) NandorHUN válasza no more (#41923) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én inkább ilyen "hátterben adatokat küld" appokra voltam kíváncsi.

Nekem van fent Adaway + Adhell + MinMinGuard + Lucky Patcher-rel leszedtem még a Google hírdetéseket is mindendhonnan.
Szóval a gyakorlatban zero hírdetéssel találkozom.... :DDD

Felesleges app tevékenységeket meg még SD Maiddel is lehet állítgatni vagy BootManagerrel.

De ha van vírus, vagy valami okos kínai-orosz buhera, akkor lehet az kifog az emberen, illetve nálam sok mokkolt program van fent.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#41925) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A Telenoros frissítést sajnos lefuttattam. Vihetem szervizbe a telefont. Azt vettem észre, hogy nem működik a Power gomb. Elsőre azt hittem, hogy a tok zavart be valamit. Aztán mivel nem találtam a problémát, újraindítottam a telefont. Ekkor esett le, hogy mi történt. Automatikusan bekapcsol a Voice Assistant és csak a Home gomb háromszori gyors lenyomása után engedi a kijelzőt használni. Wipe/Data Reset után a készülék a beállításkor már megőrült, a szoftverletöltés közben állandóan indítaná a Voice Assistantot meg a Google Play szolgáltatást. Teljesen össze van zavarodva a szoftver.

Ne telepítséket a frissítést!

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#41926) Xanax88


Xanax88
tag

Sziasztok!

Sikeresen összetörtem a telefont, beakadt a füles és kirántotta a zsebemből... természetesen pont akkor nem volt rajta a tok... (wipe cache-t próbáltam, nem segített)

Alig látható repedés lett a jobb felső saroktól a bal alsóig, szabályos, egyvonalas 'S' alakban. Igazából még jól is néz ki :)

T-s biztosításom van törésre, viszont hallottam rémhíreket, hogy volt akinek amellett sem csinálták meg vagy nem akarták cserélni... mert nem úgy tört, nem úgy esett... stb.
Mik a tapasztalatok, mit érdemes mondani nekik, nehogy úgy járjak... Kicsit aggódom, hogy fölöslegesen fizettem eddig a biztosítást.

[ Szerkesztve ]

Krisz

(#41927) Peterson_ válasza gerner1 (#41824) üzenetére


Peterson_
addikt

Soha, de nincs négy hónapos a telefon :D

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#41928) no more


no more
addikt

Azta, AOD második elrendezés annyira szép pirosan! 😍😍 Fekete telefonnál nagyon + téma is fekete-piros! 😍

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41929) Petyyyyy válasza Fritz Teufel (#41925) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Dafuq, hogy történhet már ilyen.. :F
Remélem nem lesz nagy gebasz, ha minden igaz ma átvehetem a független kicsikét. Nem ilyen rövidre terveztem ezt a románcot. :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#41930) gerner1 válasza Peterson_ (#41927) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Végül is... - mi az a ~4 hónap (?) ... 😂

(#41931) h_benjamin válasza Xanax88 (#41926) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Nálam nincs ilyen baj! Tökéletes rajta minden.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#41934) jacis válasza no more (#41928) üzenetére


jacis
nagyúr

?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#41935) no more válasza jacis (#41934) üzenetére


no more
addikt

Always On beállítások és második óra az elrendezések menüpont alatt. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41936) jacis válasza no more (#41935) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is azt használom csak kékben.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#41937) Cry0


Cry0
őstag

erről mi a vélemény ? mennyire lehet eredeti :F

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#41938) no more válasza jacis (#41936) üzenetére


no more
addikt

Akkor ugyanolyan kiváló ízlésünk van, amit mi sem bizonyít jobban, mint, hogy S7 Edge-ünk van. :P

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41939) jacis válasza no more (#41938) üzenetére


jacis
nagyúr

👍😉

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#41940) no more


no more
addikt

Valaki használja a Google billentyűzetet? Miért nem működik a szinkronizálás? Konkrétan be sem tudom kapcsolni... Szürke.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41941) Anulu79


Anulu79
addikt

A Samsung Passban hogyan tudok új oldalakat hozzá adni?

(#41942) Keem1 válasza no more (#41940) üzenetére


Keem1
addikt

A fiókok között a Google sync be van kapcsolva? Más gugli app szinkronizál? Én is ezt a billt használom, de nincs semmi baja.

(#41943) no more válasza Keem1 (#41942) üzenetére


no more
addikt

Minden be van kapcsolva... Éppen ezért nem értem.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41944) Levente07


Levente07
tag

Sziasztok

Én is felrektam a telenoros frissítést. De nekem eddig semmi gáz nincs. Minden működik, ahogy kell...

(#41945) moco22 válasza Sabber (#41787) üzenetére


moco22
aktív tag

ACR ajánlom! [link] a free veerzió is tökéletesen működik.

Samsung S22 Ultra

(#41946) nuri válasza Anulu79 (#41941) üzenetére


nuri
aktív tag

Mikor belépsz valahova rákérdez hogy mentse-e a jelszót. (csak samsung browser)

(#41947) 128bit


128bit
tag

Helló
2 hete vettem egy s7 edge-t , másfél éves kb .
Az eladó mondta h az aksija nem a legjobb már .
2 hét után úgy néz ki ,kb 17 órát bír ki ,átlagos használattal.
Csak netezessel ,játék nélkül. 2-3 ó bekapcsolt kijelző idővel.

Akkor ugye az aksi kezd bekaksizni?
Akkumulátor cserét szerintem én is megoldom, az a kérdés milyet vegyek !?
Latok 3 ezertol 7 ig .
Valaki cserélt már magának? Esetleg létezik nagyobb kapacitású mint a gyári?

[ Szerkesztve ]

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#41948) gerner1 válasza 128bit (#41947) üzenetére


gerner1
Topikgazda

"Akkumulátor cserét szerintem én is megoldom, az a kérdés milyet vegyek !?
Latok 3 ezertol 7 ig .
Valaki cserélt már magának? Esetleg létezik nagyobb kapacitású mint a gyári?"

Gyárit vegyél. Az elektronika, és a hűtés is ahhoz van tervezve, és nem nagyobbhoz. A hátlap alá, kelleni fog új profil-tömítés is. Aztán arról sem biztosít semmi, hogy a hátlapot lefogod tudni venni sérülés nélkül (ergo, nem zárható ki, hogy esetleg szükség lehet egy "új" hátlapra is...). Persze, nem árt "némi" szaktudás, és megfelelő célszerszámok sem, hogy egyrészt biztos lehess abban, hogy a művelet végén nemcsak jól működik, de az IP68 is megmaradt. De, amennyiben úgy gondolod, akkor esetleg vedd fel vele a kapcsolatot. Lehet, hogy az "ő" ajánlata elfogadható, és nyomsápróbázza is ...

(#41949) Alonso69 válasza 128bit (#41947) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia.
Milyen Rom van rajta ,mert úgy látom Root-olva van és az android rendszer "zabálja"az aksit,keresd meg ,hogy mi az ami ennyire fogyaszt,aztán egy FR.vagy Rom csere is szóba jöhet mielőtt az aksi cserét választod.

Xiaomi 12

(#41950) gerner1 válasza Alonso69 (#41949) üzenetére


gerner1
Topikgazda

+1 👍

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.