Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Köszi!

Lehet valamikor rá kéne szánni az időt, hogy újratelepitsem, talán többet bírna. Csak a sok authentikatort szívás újra beallitgatni

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#41252) kkdesign válasza Keem1 (#41246) üzenetére


kkdesign
senior tag

Köszönöm, rá is kérdeztem azért, ha már visszadobott utána a főmenübe a rendszer :D díjtalan mindentől függetlenül, nem küldenek ki kötbért. Gondoltam ha aztmondja az üfsz-es kolléga hogy ilyenkor kötbér köteles akkor még töröltetem velük azonnal, de aztmondta, hogy semmilyen díjkötelezettség nincs.

(#41253) no more


no more
addikt

Volt már valaki, aki játszott a kijelző módokkal? Nyilván volt... hihi. :) Eddig mindig AMOLED Mozi módban használtam, mert imádom az élénk, gyönyörű színeket. Viszont a fehér túl kékes ebben a módban (főleg akkor tűnik fel, amikor reggel kikapcsol a kékfény szűrő... jó csúnya). Ma nézegettem, és az AMOLED Fotó tetszik eddig talán a legjobban! Megnéztem, közel tökéletes, 6512K a fehér színhőmérséklete (a tökéletes fehér 6500 kelvin)!!!! :Y :Y A színek így is élénkebbek, de nem sokkal élénkebbek a valóságtól. Elvileg a fotósok szokták használni ezt a színtartományt. Durva, hogy mennyire színhűre van kalibrálva a kijelző, egy LCD sehol sincs ehhez, főleg a kontrasztarány miatt!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41254) alcapone386


alcapone386
őstag

Most, hogy már pár napja fent van a superman rom, gondoltam megírom a tapasztalatokat. Üzemidőben érezhetően jobb. 30%on vagyok és 4óra SOT eddig. Xeh romon itt már 5%-nál járt az akksi. Pörgősebb a rendszer, szebbek a hangok. A fotók minősége is jobb. Ami zavaró, hogy hónap elején volt frissítés utoljára. (igaz xeh re se jött jó ideje). Az ujjlenyomatos feloldás 99,9% os és gyors, de az aktív ujjlenyomat (nem kell lenyomni feloldashoz a home gombot) neha összeveszik easyhome appal.Egy szó mint száz. Nem bántam meg. Kicsit sem :)

(#41255) Meggyi001 válasza alcapone386 (#41254) üzenetére

Mennyi idős a telód?

https://gamergep.hu/

(#41256) alcapone386 válasza Meggyi001 (#41255) üzenetére


alcapone386
őstag

1.5 éves.

(#41257) alcapone386


alcapone386
őstag

Jelenleg. 5.5 óra 2%os akkuval.

(#41258) Jack Oneill válasza no more (#41253) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En rengeteget kiserleteztem ezzel. Nekem nem jon be a foto mod. Tul sargas es ezt mas is irta. Eddig meg mindig az jott be nekem, hogy adaptivon belul leviszem a a kek kivetelevel 0-ra mindet. A keket picit vissza es igy baromi jo.

(#41259) no more válasza Jack Oneill (#41258) üzenetére


no more
addikt

Tul sargas

Azért sárgás csak, mert minden kijelző kékre van kalibrálva és azt szoktuk meg. :D Használni kell egy kicsit és megszokod. Utána viszont minden kijelzőn undorító a fehér! :o

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41260) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#41258) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ugy is mondanam, hogy foto modban a feher koszos feher. Ezt a felesegem mondta rogton, pedig nem tudta, mirol van szo.

Viszont van igazsag abban, amit irsz. Tenyleg ezt szoktuk meg.

[ Szerkesztve ]

(#41261) no more válasza Jack Oneill (#41260) üzenetére


no more
addikt

Hát, nézd... a tökéletes fehér színhőmérséklete 6500K, 6512K fotó módban. Az annyira csak nem rossz. Mozi módban bőven 7000 feletti, ott nagyon feltűnően kékes (eddig ezt használtam). Főleg akkor tűnik fel, amikor kékfény-szűrőről vált vissza. Mindegy, csak egy tipp volt. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41262) *Ropi* válasza no more (#41261) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért tolják el hideg fehér irányba, mert az emberi szem úgy élesebben lát: a Sony/Ericsson telefonok kijelzője ezért 9000 Kelvines. A 6500 Kelvin egyébként a déli napfény színe, a délelőtti és kora délutánié 5500 Kelvin.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41263) no more válasza *Ropi* (#41262) üzenetére


no more
addikt

Hűha, ez nagyon szép információ volt, köszönöm! :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41264) Alonso69


Alonso69
senior tag

Sziasztok.
Nemcsak az orosz 4PDA förum és a ""KGB"" kémkedhet utánunk,ahogy ezt egy orosz fejlesztő által készített ROM kapcsán szö volt a múlt héten....[link]

Xiaomi 12

(#41265) *Mukeey* válasza no more (#41253) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Valóban kicsit sárgásabb a fehér ilyenkor.Én is az adaptivra szoktam állitani,mindent le nullára,nekem úgy a legszebb.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#41266) *Ropi* válasza no more (#41263) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igazán nincs mit! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41267) no more válasza *Ropi* (#41266) üzenetére


no more
addikt

Szeretek új dolgokat tanulni, ez nagyon érdekes volt! :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41268) *Ropi* válasza no more (#41267) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt tudtad, hogy a macskák azért látnak olyan élesen, mert csak fekete-fehérben látnak? Ráadásul nincsen olyan térlátásuk mint nekünk, ezért nagyon fókuszáltan, csak egyenesen előre látnak.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41269) no more válasza *Ropi* (#41268) üzenetére


no more
addikt

Azta! :Y :C A macsekok látását nem ismertem! Milyen furcsa lehet csak előre látni...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41270) *Ropi* válasza no more (#41269) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pótolja a fülük, mert az irányhallásuk viszont sokkal fejlettebb. Viszont ne offoljunk tovább: mégiscsak egy telefonos topikban vagyunk. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41271) kutyek válasza no more (#41261) üzenetére


kutyek
senior tag

Kis adalék: a basic módban is elég pontos a fehér színhőmérséklete (6485 K), másrészt ez önmagában nem jellemez mindent. Nemcsak a színhőmérséklet, hanem a színek pontossága is egyformán (kiemelkedően) jó basic és amoled photo módban is, a lényegi különbség az, hogy a basic sRGB, az amoled photo Adobe RGB standard szerinti kalibrálást használ. Szerintem is szebb az amoled photo, de tudni kell, hogy a consumer content (weboldalak, fotók, videók) 99%-a sRGB-ben készül, és a basic módban néz ki úgy, amilyennek szánták. Amoled photo módban szebben (szubjektív), de jó eséllyel pontatlanul jelenik meg. Persze ha mondjuk DSLR-rel, kalibrált workflow-val Adobe RGB-ben fotózol, az amoled photo módban fog színhelyesen megjelenni a telefonon.

(#41272) alcapone386


alcapone386
őstag

Hali. Aki használ viper4androidot. Hogy tudta működésre bírni?

(#41273) *Ropi* válasza kutyek (#41271) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igaz amit írtál, annyival még kiegészíteném, hogy a gyári kalibrálás már valóban közelít a jóhoz, de a színek csak az adott eszközre egyedien kalibrálva lesznek a legpontosabbak (az X-Rite ColorTrue-t és az Eye One Display Pro-t használom az S7E kalibrálására).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41274) no more válasza *Ropi* (#41270) üzenetére


no more
addikt

Hihi, egyetértek! De szerintem nem rossz ez a mi kis közösségünknek, ha van más téma is a telefonon kívül. :) Összehozza picit jobban az embereket (már, amennyire ez egy fórumon lehetséges). Az S7E-ről nagyon nem tudunk mit mondani... Az Év Telefonjáról van szó, közel tökéletes, nem igazán van hibája, pozitívumokat meg olvashatnak az "újoncok" bőven... :D

(#41271) kutyek: Így még érthetőbb, köszönöm a pontosítást! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41275) Parallaxis válasza *Ropi* (#41268) üzenetére


Parallaxis
addikt

Azt tudtad, hogy a macskák azért látnak olyan élesen, mert csak fekete-fehérben látnak?

A macskák biztos nem tudnak erről, mert látják a színeket :)
(Bár annyi az igazság, hogy gyengébben, mint mi, de ettől még nem csak fekete-fehérben látnak.)

[link]

(#41276) freezespider


freezespider
tag

Sziasztok!
Segítsetek már nekem légyszi!

Ti melyik böngészőt használjátok a telefonon?
Én eddig a Maxthont használtam, erre egy pár napja egyszerűen megszűnt :/

(#41277) kutyek válasza freezespider (#41276) üzenetére


kutyek
senior tag

Hello, én operát használok, nem túl jól optimalizált, de tetszőleges szélességre újratördel, nekem emiatt alap. A gyári böngésző is nagyon jó amúgy...

(#41278) Anulu79 válasza freezespider (#41276) üzenetére


Anulu79
addikt

Én már a gyári Samsung böngészőt használom. Marha kényelmes, hogy belépéskor ha be van állítva csak elég az ujjlenyomatolvasót megérintenem és kitölti a felhasználó nevet meg a jelszót. :)

(#41279) Jack Oneill válasza freezespider (#41276) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Chrome nagy megelegedessel.

(#41280) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Hol érdemes venni hajlított üvegfóliát a telefonra ?
Esetleg bevált típus van ? (ali,ebay is játszik természetesen)

(#41281) Keem1 válasza ADAM1337 (#41280) üzenetére


Keem1
addikt

Sehol, nincs bevált üvegfólia (még a drágábbak se). Keress rá itt a topikban, sok próbálkozás volt. Csak műanyagok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#41282) ADAM1337 válasza Keem1 (#41281) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

És azok közül melyik a legnormálisabb ?

(#41283) Keem1 válasza ADAM1337 (#41282) üzenetére


Keem1
addikt

Amit az összefoglalóban találsz, plusz a Mobile Outfitters fóliája

(#41284) Anulu79 válasza ADAM1337 (#41282) üzenetére


Anulu79
addikt

Én "csájnából" rendeltem sima fóliát. Olyan frankó, hogy még nem gyűrte fel a tok és elsőre felment. Egész jól bírja még mert nincs rajta karc.

(#41285) alcapone386 válasza Anulu79 (#41284) üzenetére


alcapone386
őstag

+1. Csájna fóliákat használok 1.5 éve. Hibátlanok.

(#41286) dragon1993 válasza Anulu79 (#41278) üzenetére


dragon1993
őstag

Chromeot használok LasstPass-t használok így én is ujjlenyomattal lépek be.

(#41287) freezespider


freezespider
tag

Köszi szépen a segítségeteket :))

(#41288) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Sziasztok!
Van valami megoldás arra, hogy a Google Asszisztencia megmaradjon, és a telefon nyelvét magyarra tudjam állítani?
Mert látszólag a kettő egyszerre nem megy. Vagy magyar nyelv, vagy asszisztens.
Jó amikor vezetés közben megtudom nézni a forgalmat, vagy megtudok valakit csörgetni anélkül, hogy matatni kellene a telefonon, de magyarul csak keresni lehet az ok google felszólítással. :F

(#41289) kkdesign válasza Norb€€€ (#41288) üzenetére


kkdesign
senior tag

ezt én is észrevettem, szerintem vagy-vagy kategória, mert még a teljes asszisztens béta állapotban van, már ha teljesen egyre gondolunk. Lehet, hogy ha normál release lesz akkor úgy lesz mint a Siri (jó lenne) :)

[ Szerkesztve ]

(#41290) sgery


sgery
őstag

Nem tudjátok, hogy ha a kamerába por került, az garanciális hiba-e?
Elvégre víz és por állónak kellene lennie..
Sasolom ezerrel, nekem porszemnek tűnik nem karcnak.
Ma fedeztem fel, fotón eléggé látszik :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#41291) no more válasza Anulu79 (#41278) üzenetére


no more
addikt

+1, nagyon nagy opció, ilyet még iOS sem tud!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41292) dragon1993 válasza no more (#41291) üzenetére


dragon1993
őstag

LastPass IOS verziója se tudja?

(#41293) Varszegig válasza no more (#41291) üzenetére


Varszegig
veterán

SafeInCloud is tud ilyet a chrome-mal.

(#41294) Keem1


Keem1
addikt

Tyűűha ilyen jó SoT-m rég volt.
A történethez hozzátartozik, hogy a telóm kb. 16 órát kapcsolatban van BT-n az órámmal, plusz 2-3 óra BT zenehallgatás is szokott lenni, ill. ma volt kb fél-fél óra játék (GTA San Andreas, Szókereső).
Elégedett vagyok a másfél éves aksimmal.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#41295) Jack Oneill válasza Varszegig (#41293) üzenetére


Jack Oneill
veterán

+1 nagyon jó kis progi, megvettem

(#41296) *Ropi* válasza Parallaxis (#41275) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm, én is tanultam valamit. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#41297) no more válasza Parallaxis (#41275) üzenetére


no more
addikt

A kutyák meg piros-zöld színvakok, mint bizonyos emberek. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41298) NandorHUN válasza freezespider (#41276) üzenetére


NandorHUN
addikt

Samsung böngésző. - amúgy vicces, mert rengeteget végigpróbáltam sok Android telefon közepette, Chrome, Opera, Firefox, Maxton, Dolphin .... de Samsung böngészője tényleg nagyon jó.
Chrome sokat eszik és elég fapados sajnos, bár root-al ki lehet bővíteni.

Asztalon meg átváltottam Opera-ra, szerencsére szinkronizáció tökéletesen megy Opera-Samsung Browser között. Ha meg linkeket akarok küldözegetni , akkor arra ott a PushBullett.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#41299) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Kameraban van egy olyan funkcio, hogy kepek torzitasanak javitasa. Elvileg a telo megjelenesekor ennek az volt a feladata (gondolom,most is), hogy a kisse doltnek latszo egyenest kijavitsa. Ennek most is ez a feladata? Nalatok be van kapcsolva?

(#41300) no more válasza Jack Oneill (#41299) üzenetére


no more
addikt

Én bekapcsoltam, de nem tudom, hogy működik-e.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.