Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) seger válasza gerner1 (#41650) üzenetére


seger
addikt

Basszus tényleg,. a mega linkről töltöttem, és csak azt néztem melyik a legfrissebb rom dátumilag. azt hittem ott csak s7e-hez van!!. Köszi szépen hogy ennyit foglalkoztál velem, és rájöttél!!!

Töltöm a jót, és kezdem!!

sammobile-ról töltöm, csak jó lassan jön

[ Szerkesztve ]

(#41652) no more válasza NandorHUN (#41636) üzenetére


no more
addikt

:DDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41653) seger válasza gerner1 (#41650) üzenetére


seger
addikt

Így már jó is lett!. Le is frissítette a legfrissebbre!

(#41654) rumos14


rumos14
nagyúr

bocsi a kicsit off kérdésért: [link] ezt a háttérképet honnan tudnám beszerezni? :B

illetve: használ valaki accubattery-t? mennyire megbízható amit ír? nekem 5 hónapos telóra 3300 mah akksi kapacitás ír.

(#41655) Keem1 válasza rumos14 (#41654) üzenetére


Keem1
addikt

Másodikra: mivel a lemerítési-feltöltési ciklusból tippeli meg, gondolom el tudod képzelni a megbízhatóságát.
Egy akku élettartama csak közvetlenül a cellafeszültséget mérve állapítható meg. Semennyire sem releváns úgy, hogy közben egy bonyolult hardvert táplál a szoftverrel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#41656) *Mukeey* válasza rumos14 (#41654) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ez a háttér úgy néz ki,mintha be lenne törve a kijelző🤣

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#41657) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Elég rég olvastam a fórumot de az utolsó oldal pár hsz-e szinte azonnal választ is adott a kérdésemre : másnak is adott esetben úgy merül a készülék mint egy tégla?!

Még idle-ben is éjszaka képes 8 óra alatt 10-20%ot esni.

Az ébren maradás aggaszt főleg. 2016 márciusi a készülék.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#41658) rumos14 válasza Keem1 (#41655) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi a választ. szóval: mint a tenyérből jóslás? :D azért valami tendenciát biztos mutat az az érték, a 2 éves LG G2-m 2 év intenzív használat után a 3000-ből 1800mah-t tudott az app szerint, és a valóságban és érezni lehetett a kapacitásvesztést.

(#41659) Jack Oneill válasza Tsebacsi (#41657) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Csak Gerner kollegat tudom idezni: ,,Cache torles mikor volt?''

(#41660) Tsebacsi válasza Jack Oneill (#41659) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megcsinálom, ha utána is fennáll a jelenség akkor gyári reset (pár hónapja volt amúgy), eladás vagy kuka?! :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#41661) gerner1 válasza Tsebacsi (#41657) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A screenshot készítésekor, nem volt valami "combos" a térerőd. Amennyiben a napi használatod, túlnyomó részében ez jellemző (tré térerő), akkor ez az egyik oka, a merülésnek. Az ébren maradást okozhatja valamilyen app is, vagy beállítás. Ez utóbbiakat is érdemes átvizsgálni, és természetesen Jack Oneill által javasolt gyorsítótár törlés is ajánlott (wipe cache partiton), amelynek gyakoriságát, érdemes a napi NET-használat mértékével egyenesen arányosan ütemezni. Tehát, ha plö valaki naponta minimum ~1,5 órát pöfakönyvezik, és megnéz minden frissen feltett képet, és posztolt videót, stb, + vastagon használja a pofa-messenger -t, instát, wiber, youtube -t, akkor könnyen lehet olyan állapot, ami akár a gyorsítótár napi szintű törlését is indokoltá teszi. Jelentősen feltelt gyorsítótárral az OS sem, és az app -ok sem tudnak optimálisan működni, és ez miatt (is) jobban pörög a SoC, mint szükséges volna, ami többletfogyasztást eredményez. Tehát, az akku elhasználódáson (vagy esetleges hiba) felül, ilyen okai is lehetnek a "merülésnek" ...

[ Szerkesztve ]

(#41662) kutyek válasza gerner1 (#41661) üzenetére


kutyek
senior tag

Egyébként van érdemi különbség a cache settings-ből való törlése és a recovery-ben eszközölt cache wipe között? Van erről valakinek infója? Recovery-ből nyilván lassabb / macerásabb kivitelezni...

(#41663) gerner1 válasza kutyek (#41662) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Van.

(#41664) kutyek válasza gerner1 (#41663) üzenetére


kutyek
senior tag

Ok, de pontosan mi? Van erről vmi technikai leírás? Nyilván nem pont ugyanaz / ugyanúgy történik, de attól az effektív eredmény még lehet azonos...

[ Szerkesztve ]

(#41665) gerner1 válasza kutyek (#41664) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az egyik legegyszerűbb különbség, hogy az OS cache nem törlődik OS alól, csak az aplikációké. Nekem nincs róla leírásom. Átmeneti megoldásnak "jó lehet" az OS alóli app cache törlés is, de nem lehet megúszni, hogy időnként törlölni kell Recovery -ből a "teljest". Ez nem csak a Samsung telókra igaz, hanem másokra is, amelyeken Android fut.
Ez is egy karbantartási művelet, amelyet ajánlott, a felhasználói szokásokhoz igazítótt időközönként megejteni. Pl: ha az auómmal nem havi 500km -t megyek, hanem mondjuk 1800 -at, akkor a következő légszűrő cseréig gyakrabban érdemes a légszűrőt is kitisztítani sűrített levegővel, ellenben azzal a helyzettel (vagy másik autóshoz képest) amikor csak 500 -at megyek egy vizsgált időszakban. Vagy, az olajszintet is gyakrabban ellenőrzöm a nívópálcával, és nem azt lesem, hogy a műszerfal jelezze, ahogy a szélvédőmosó folyadékot is sűrűbb időközönként ellenőrzöm, ha többet használom, és bizonyos évszakban ajánlott gyakrabban lemosni is, stb. Persze, nem kötelező ezek egyikéhez sem érteni, mert bevihetem egy márkaszervízbe, vagy hívhatok szakembert is, aki azt elvégzi helyettem, pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#41666) kutyek válasza gerner1 (#41665) üzenetére


kutyek
senior tag

Köszi, az első mondat volt a lényeg számomra.

(#41667) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy függetlenítés után nem kell egy jó factory resetet csinálni? :) nem befolyásol olyan dolgokat hogy érdemes lenne FRrel nekifutni függetlenül?

Másik kérdésem, most XEH rom van rajt. Ha a 4g hangot nem használom ki, akkor van ennél jobb rom ami elsők között kap updatet? majd pl a 8.0-ra gondolok. Valamint XEH-n kívül a szám azonosítás az benne van másik romban?

(#41668) Keem1 válasza kkdesign (#41667) üzenetére


Keem1
addikt

Nincs jelentősége,, a függetlenítésnek semmi köze a romhoz, meg az egész android rendszerhez. Egy dologhoz van köze: elfogad más simet is.

[ Szerkesztve ]

(#41669) gerner1 válasza kkdesign (#41667) üzenetére


gerner1
Topikgazda

"Az lenne a kérdésem, hogy függetlenítés után nem kell egy jó factory resetet csinálni? :) nem befolyásol olyan dolgokat hogy érdemes lenne FRrel nekifutni függetlenül?"
-Ebből a szempontból nem sokat oszt-szoroz.

"Másik kérdésem, most XEH rom van rajt. Ha a 4g hangot nem használom ki, akkor van ennél jobb rom ami elsők között kap updatet?"
- 3G -n is HD hang van, az összes szolgáltatónál (a 4G -é fejlettebb ugyan, de ha nem vagy vájt-fülű, akkor nem veszed észre a különbséget..), szóval -szerintem- a 4G HD hangtól, nem kell "hasra esni" ... Vannak egyébb CSC -k is, amelyekkel (többnyire) a XEH egy időben (~1héten belül) kap frissítéseket. Szerintem ez miatt, nem érdemes váltani.

"Valamint XEH-n kívül a szám azonosítás az benne van másik romban?"
- ITV, DBT, XEU, stb (többnyire a függetlenek) CSC -ken biztosan működik. De, lehet telepíteni -ilyen céllal 3rd party app -ot is ...

[ Szerkesztve ]

(#41670) bajzal válasza Cry0 (#41601) üzenetére


bajzal
őstag

Én igen :)

(#41671) enginev3.0


enginev3.0
félisten

130megas frissítés jött xeura

Oda az 1000 órás üzemidő

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41672) Csocsesz75 válasza rumos14 (#41654) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Black marble wallpaper a googleba, aztán válogass.

(#41673) enginev3.0


enginev3.0
félisten

9-re frissült a kezdokepernyo alkalmazás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41674) gerner1 válasza enginev3.0 (#41673) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem működik jól. Lebénul tőle az OS.

(#41675) enginev3.0 válasza gerner1 (#41674) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem egyelőre nincs gond
Sőt, a kamera app is működik az új, csak sajnos profi mód nincs benne
De minden más működik

Szerk.: de a kamera be tud fagyni, de működik is

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41676) csimpas


csimpas
tag

Sziasztok!

Valamit nagyon bénázok :F
A kamera pro módot hogy tudom bekapcsolni?
Végig böngésztem a fórumot, de csak azt írják hogy a mode- nál lehet átváltani pro módra.

De nekem nincs olyan hogy mode :F

Hol tudnám bekapcsolni?
Így néz ki nekem a kamera rész:

(#41677) gerner1 válasza enginev3.0 (#41675) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Tehát nálad a legfrissebb beta -s TouchWiz Home jól működik ? A kamera app -ban tudod állítani a felbontást (mert nálam ezt sem lehet, ahogy a v7.xx -tel kezdődő verziókkal eddig is volt...) ?

(#41678) gerner1 válasza csimpas (#41676) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Elhúzod a képernyőt balról →jobbra, és ott lesz a lehetőség.

(#41679) csimpas válasza gerner1 (#41678) üzenetére


csimpas
tag

Ezer köszönet! :R

(#41680) enginev3.0 válasza gerner1 (#41677) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálad hol fagy be a touchwiz? Nekem nincs vele gond, a 12. Béta van fent

A kamera is működik de nincs pro mód
És egyszer befagyott
Felbontást nem lehet állítani

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41681) gerner1 válasza enginev3.0 (#41680) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Én a legelső v9.xx beta -t raktam fel. Amikor valamelyik oldalra akartam lapozni, akkor lett erős lassulás (mintha megfagyott volna a teló). Ugyan ez volt akkor is, amikor a redőnyt akartam lehúzni, vagy húzással az appdrawer -re váltani. Többször nekifutottam, de semmi nem hozott eredményt. Szerencsére, az alkalmazáskezelő -ben eltudtam távolítani, mint frissítést .

(#41682) Csocsesz75 válasza gerner1 (#41681) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Én Novát használok, tehát mikor letöltöm és telepítem akkor ez megy. Telepítés után az alapértelmezett alkalmazásoknál kiválasztom a Samu kezdőt, kéri nyomjam meg a home gombot, kezdőkèpernyőre ugrik, kirakja a tálca ikonjait aztán fagyás, mindez 2 másodperc alatt.

(#41683) Tsebacsi válasza gerner1 (#41661) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm szépen! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#41684) gerner1


gerner1
Topikgazda

BTU-ra, érkezett egy ~400MB -os frissítés OTA -n.

(#41685) enginev3.0 válasza gerner1 (#41681) üzenetére


enginev3.0
félisten

November 11 van fent nekem, nincs vele gondom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41686) Cry0 válasza bajzal (#41670) üzenetére


Cry0
őstag

tudsz hozzá egy linket dobni? :D

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#41687) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Sima S7-hez keresek vezeték nélküli töltőt 10K alatt, ami azért nem bóvli kínai.
Az sem lenne rossz, ha flip coveren keresztül tudna tölteni :)
Visszajelző led sem lenne hátrány.
Tudtok mondani alternatívát?

(#41688) seger


seger
addikt

Xeh rom tényleg gyors. Mondjuk akku használatban nem vettem észre nagy változást. Igaz első töltés után vagyok...

(#41689) mistar válasza coolpet (#41687) üzenetére


mistar
tag

EZT itt a fórumon ajánlották (8 $ akció volt). Nekem van gyári is, de ez jobb. A vastag tokot is bírja az eredetivel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#41690) nggabi válasza seger (#41688) üzenetére


nggabi
nagyúr

tényleg gyors, de mintha készenlétben jobban merülne mint a régivel.

"szenyor dzsíííí"

(#41691) coolpet válasza mistar (#41689) üzenetére


coolpet
senior tag

Köszi!

Hát már nem 8$ és nem is leérhető.

Valami közelebbi kellene karacsony miatt, mert kinából van hogy 3 hónap alatt érkezik meg.

(#41692) gerner1 válasza coolpet (#41691) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Valóban nincs jelenleg 8$ dodóért, de miért ne lenne elérhető ?

(#41693) coolpet válasza mistar (#41689) üzenetére


coolpet
senior tag

EZ elméletben megjonne 3 het alatt.

jo a telohoz, jol is nez ki, valamint jok a feedbackek.
Csak adapter nincs hozza. 9V 1,7A... Azt lehet valahol itthon venni, ami USB outputos?

(#41694) coolpet válasza coolpet (#41693) üzenetére


coolpet
senior tag

Ezt beneztem szerintem, 5V 2A-es USB tap kell nekii jol latom?

Erositsetek meg, mert akkor az van.

(#41695) karicsek válasza gerner1 (#41674) üzenetére


karicsek
aktív tag

Nekem is beállt tőle. Le kellett szedni.
Az időjárás is lefagy.

[ Szerkesztve ]

(#41696) gerner1 válasza coolpet (#41694) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ott van az egyik képen, a műszaki cimkén, hogy mindkét feszültséggel dolgozik, amelyek a szabvány szerint kellenek a normál, és a gyorstöltéshez. Tehát, az S7E gyári, adaptív, hálózati töltőfejével -elméletileg- "működnie kell" ...

(#41697) coolpet válasza gerner1 (#41696) üzenetére


coolpet
senior tag

S7 a telo nem az edge. Nem tudom ugyanaz e a toltoje.

(#41698) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Arra van valami tippetek mitől lassul be néha a telefon?
Ha sokat használom egy idő után már lassan működik csak. RAm olyan 70-90% telített.
Ha ujraindítom minden okés megint 1-2 napig.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#41699) bandi0000 válasza NandorHUN (#41698) üzenetére


bandi0000
nagyúr

sztem tele szemetelődik, ha pl a pc-t is használnád hetekig valazeg az is lassulna picit, ismerősnek a huawei-nek meg a komplett rendszer omlik össze szinte ha hetekig nincs ujra indítva + cash ürítés

Xbox One: bandymnc

(#41700) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Péntek esti koncert képek. Elég brutál. Kár, hogy mindig az emberekre fókuszált, sajnos tele volt a kezem.

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.