Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) MurdR válasza alec.cs (#11746) üzenetére


MurdR
veterán

Mutatja az ékezetes... PIPA
Hangalapú... PIPA
Kézírás felismerés, mivel át lehet állítani: PIPA. Nem értem mi a gondod az Anyval.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11752) AliceWake válasza nagyito88 (#11736) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Kedvenc kábelbolt. Jóért vannak a dolgok.

Non omnis moriar.

(#11753) Nyusy válasza ZoliM@ster (#11750) üzenetére


Nyusy
csendes tag

De a gyári gariban gondolom nincs benne a csre ugye?Mennyibe kerülhet? :C

(#11754) Impressa válasza Nyusy (#11753) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Érdemes lenne megkeresned őt, mit mond erre ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11755) Markizmark válasza Nyusy (#11753) üzenetére


Markizmark
addikt

47000-ért kijelző+üveg+keret.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#11756) Nyusy válasza Markizmark (#11755) üzenetére


Nyusy
csendes tag

De csak az üvegnek van baja a kijelzönek nincs semmi! :((

(#11757) Markizmark válasza Nyusy (#11756) üzenetére


Markizmark
addikt

Attól még külön nem lehet. Annyira össze van sajtolva minden, hogy ez van ...

Hivatalos szervizben 60e körül cserélik, és akkor gari is marad. Elvileg. 47e az az ár amiért megcsinálja egy manusz, és ő vállal rá 3 hónapot, de gyári gari már nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#11758) Nyusy válasza Markizmark (#11757) üzenetére


Nyusy
csendes tag

Akkor minek tettek rá egyáltalán képernyövédö üveget igy felesleges nem? :DD

(#11759) fasirTTT válasza Bélaaaa (#11727) üzenetére


fasirTTT
őstag

elnyomatod nekem is léci ? :D
mert most nézegetek minden szutykot hozzá

(#11760) Markizmark válasza Nyusy (#11758) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem. Azért mégiscsak ér valamit ...

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#11761) Nyusy válasza Markizmark (#11760) üzenetére


Nyusy
csendes tag

Mit? :P

(#11762) nagyito88 válasza Nyusy (#11758) üzenetére


nagyito88
aktív tag

No állj! Már össze ragasztják led panelt vagy lcd /slcd vagy ips panelt a gorilla glassal. Miért érzékeli az érintést? Mert nem az üveg végzi a feladatot. Egy réteg van ragasztva az amoled panelre, és arra a rétegre van ragasztva a gorilla glass. Ezért van az, hogy betörik, és érzékeli, mivel a réteg nem sérült az üveg törés alkalmmával. Lehet e cserélni? Igen. Meg oldható e, roncsolás nélkül? Igen. De nagy türelem, és sok sok sok idő kell hozzá.
Az üveglap gorilla glass beszerezhető ebay ről. Azt hiszem 30 dollár körül mozog. Mi kell még hozzá? Pár darab gitárpengető, egy erősebb hajszárító vagy hőlégfúvó. És nagyon nagyon sok türelem. Ajánlatos szemöveget, és gumi kesztyüt, mint a dokik olyat huzni, mert a nyamvadt üvegdarabok szurnak ám.

Honnan tudom? Én cseréltem gorilla glass-t egy xt910 razr készüléken. És youtube-n szépen meg lehet nézni hogy mások hogy csinálták, note, note2 valamint sensation, htc evo 4g, s3 s egyéb modelleken.

Természetesen note 2 estében plusz réteg van a spen miatt a kapacitiv felületen felül.

[ Szerkesztve ]

(#11763) Markizmark válasza Nyusy (#11761) üzenetére


Markizmark
addikt

Az enyém például egyben van fél éve... :K

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#11764) Markizmark válasza nagyito88 (#11762) üzenetére


Markizmark
addikt

Én biztos nem állnék neki gányolni ezt a telefont. Épelméjű szervizes sem áll neki, samu szerviz főleg nem. :(

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#11765) ZoliM@ster válasza Markizmark (#11757) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Hivatalosan a Telemax már 42ezerért cseréli,múltkor linkeltem is a cikket,hogy olcsóbbá tették a kijelzőcserét!

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#11766) nagyito88 válasza Markizmark (#11764) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Nah állj! Komplett csere esetében tejelsz a komplett cserért. Ami nem kicsi összeg, és nem garis eset. Továbbá vagy sikerül vagy nem, ezért nem állnak neki a szervizesek, vagy a hivatalos szervíz lehámozni. Hanem megrendelik a komplett panelt, és kb 20 perc alatt kipucolással bele is pattintják. Nemhiába vannak csak érintő panelek a drága vágottszemű barátainknál. Illetve nem is érintő panel, mivel csak az üveg, és a két érintő gombot tartalmazza. Szoval csak gorilla glass.

[ Szerkesztve ]

(#11767) Markizmark válasza ZoliM@ster (#11765) üzenetére


Markizmark
addikt

Ők kb mennyi idő alatt cserélik?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#11768) nagyito88


nagyito88
aktív tag

Példa a cserére, bár szerintem ő nem elsőre csinálja: [link]

(#11769) Nyusy válasza nagyito88 (#11766) üzenetére


Nyusy
csendes tag

De sajnálom pedig ugy szerettem de ennyit még pluszba nem költök rá akkor addig kibirja mig nem jön a note 3 :Y

(#11770) nagyito88 válasza Nyusy (#11769) üzenetére


nagyito88
aktív tag

vagy találtsz egy lelkes mobilgurut, aki a közeledbe van, megrendeled a cuccot hozzá, és ő kicseréli. :))

(#11771) MurdR válasza nagyito88 (#11768) üzenetére


MurdR
veterán

Ügyes a figura, valóban nem az elsőt szedheti szét :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11772) ZoliM@ster válasza Markizmark (#11767) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Hát mivel a hivatalos szervíz,ezért ha van készleten kijelző(márpedig szinte biztos,hogy van) beviszed másnap max. készen is van.De ha nincs sok dolguk igazából 20 perc.

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#11773) Nyusy válasza MurdR (#11771) üzenetére


Nyusy
csendes tag

Igen ügyes és nem tünik bonyolultnak egyébként!

(#11774) nagyito88 válasza ZoliM@ster (#11772) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Az a baj, hogy én nem Pesten lakom, így nem tudok segíteni iylen embereken, jó persze minden művelet előtt közölném, hogy lehet hogy meghal a panel, és ezt kalkulálja bele de ugye betröve se szereti az ember, és egy kört lehet tenni, mert kínából rendelve a gorilla glass, nem horribilis árú. Meg kalkuláljuk bele, hogy minden eggyes darab után ügyesebb lesz az ember. Én kicserélném nekik a gorilla glass + "jelképes" összegért.

(#11775) Nyusy válasza nagyito88 (#11774) üzenetére


Nyusy
csendes tag

Dejó lenne! :))

(#11776) ZoliM@ster válasza nagyito88 (#11774) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Én személy szerint tutira nem dobnám el a 2 év 2 hónap prémium garanciámat ezzel a "gányolással",akármilyen jól is oldja meg a szerelő.Ha már összetöröm-remélem sosem következik be-inkább kifizetem azt a 42k-t és ha később valami baja lesz(pl. beég a kijelző,elromlik bármi) még mindig megcsinálják garanciába és nem kell újabb kemény 10ezreket elköltenem saját zsebből.Hosszú távon mindenképp a hivatalos út éri meg, mert mostmár tényleg nem 60k-ba kerül egy csere,nincs olyan messze a hivatalos ár a "gányolásos" ártól :)

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#11777) MurdR válasza Nyusy (#11773) üzenetére


MurdR
veterán

Kívülről nem tűnik annak, de a látszat csal. Én nem állnék neki, azzal a hőlégfúvóval nem olyan nehéz megolvasztani a házat.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11778) nagyito88 válasza Nyusy (#11775) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Már 2 telefont megmentettem a komplett panel cserétől, egy Xt910 et, és egy sensation-t. Kb egy szervíz sem vállalja be, ami érthető. Sok munka / kevés profit. Olcsóbb, ha egy 45-50 ezres cuccot belevarázsolnak, kb 60k ért, és 10-15 ezer tiszta hasznuk van 1-2 óra munkaórával, kiszámlázva a samu szervíz is érthető, hiszen kb aprópénz neki, bezúzatja, és csokolom. Megy a levesbe miért mondom ezt?

Nővérem eggyik barátja a samsung gyárban dolgozott, mondja, hogy olyan nevetséges okoknál fogva dobálnak ki termékeket, pl teljesen új bontatlan AAA-AA elemeket, amiket a távirányitóhoz csomagolnak, vagy pl törlőkendőket, ismételten lcd, és led tv-k tartozékának adják, de a leg elképesztőbb, kondikat, gyári csomagolsába, vagy pl smd ledeket. Persze alkalmazott révén az említett alkatrészeket úgymond kikukázva hazavitték, és pl bill világitást, esti tájékozódófényt, konyhai pult fényt csináltak a ledekből, a barkácsoló kedvűek, a tölőkendőböl, még nálam is van 2 bontatlan darab, valamint az elemekkel megy a család távirányitója. Esetenként van olyan, hogy úgymond gyári hibás termékeket adnak a dolgozóknak elég jelképes összegért, így lett a nappaliba apámnak egy 102 cm-es lcd tv-je, 75000ft-ért, 2 év samsung garanciával gyári csomagolsában, minden tartozékkal foliázottan. No de mi lehet az a fránya gyrái hiba, ami lenyomta 2,5 éve ennyire az árát a terméknek? Hát most kapaszkodjon meg itt mindenki, ferde a tv. Eggyik sarka 3mm-rel lentebb van. Jó okos apuka kisfiája révén, tesco-s 200ft-s mágneses vízimérték, a sarkához, egy Borsodi sörös söralátét, és egy ollóval orvosolva lett a gyári hiba. A tv egyenes, szintben van. És hozzá teszem nem volt észrevehetően ferde.

(#11779) ZoliM@ster válasza nagyito88 (#11778) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Utóbbi példádhoz tegyük hozzá,ha bemész a boltba és megveszed 200k-ért,majd otthon rájössz,hogy ferde nem így állsz hozzá,hogy mi ez a kis ferdeség,hanem viszed vissza és vered az asztalt.Nagyon is jól teszi a Samsung,hogy a selejtes terméket nem engedi ki a gyárból,bárcsak mindenhol így csinálnák.Persze a Samunál sem hinném,hogy mindig minden terméknél így csinálják,általában az ilyen termékek szoktak a fejlődő országokban landolni,mondván azoknak úgyis mind1...

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#11780) nagyito88 válasza MurdR (#11777) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Nem olvasztani kell melegíteni, és lengetni kell felette. Fóliázással is foglalkoztam, így a melegítést kitanultam. Hogy melegísd, hogy ne olvasjon, hanem nyuljon az anyag. Ha meg a gorilla glass alá bejutott egy pengető akkor az már feszít, és ha türelmes vagy apró igazgatással önmagát lefeszíti. Ez a mód olyan készülékeknél éri meg természetesen, amik nem gyári garanciásak, vagy garancia nélkül lettek megvásárolva innen onnan. És azért valljuk be, mindenki ürülne neki, ha 25 dollárért meglehetne javítani a készüléket. ha meg nem jön be akkor komplet csere esetén +5000 a kár. Szerintem megéri gari nélküli készülékeknél a mókolást, maximum nyer az ember.

(#11781) Nyusy válasza nagyito88 (#11778) üzenetére


Nyusy
csendes tag

Igen érthetö hogy egyszerübb belerakni a komplett kijelzöt de ha valaki tudna esetleg nekem olyat aki vállalja csak az üveg cserét nekem az kellene!

(#11782) nagyito88 válasza ZoliM@ster (#11779) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Ebben igazad van, hogy vernéd az asztalt, és megvan az oka miért így cselekszenek, amin ugye a benfentes emberek csak nyernek. De lehet, hogy jobb lenne ha szétszednék, és kicserélnék pl azt a részt ami gyanujuk szerint okozza a hibát. Akkor meg pl egy párszáz ft-s dolgot kell kidobni, vagy beolvasztatni, nem sok 10 ezerrel olcsobban eladni a terméket. Jó persze, ha nem érné meg nekik akkor nem csinálnák. Pl így dolgozók nagy része aki nem adja tovább saját márkás terméket használ otthon. De pl a gumitalpakkal is lehetne játszani a samsung-nak. A történet csak az okból lett megosztva, hogy a samu mennyire törekszik véleményem szerint a termékszinvonal fenntartására. Ahelyett, hogy hibás terméket kiadnak, majd valami hülye megveszi normál áron, és ha nem veszi észre akkor nyertünk, ha meg igen akkor kicseréljük, és eladjuk másnak dolgot játsza be.

(#11783) AliceWake válasza Nyusy (#11781) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Gyári gari (ha lenne, nem szívesen veszíteném el), oldják meg, számla - sajnos ezzel együtt is - kifizet. Nem hiszem, hogy érdemes tákolni ekkora tételben, jobban be lehet nézni, mint a hivatalos csere árát. Plusz a betörés valahogy mindig user error.. Van kit agyonverni érte, ha nem mi követtük el.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#11784) MurdR válasza Nyusy (#11781) üzenetére


MurdR
veterán

nggabi-t kérdezd meg, ő a nagy note mester.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11785) GML válasza Nyusy (#11769) üzenetére


GML
őstag

Hmm. 60-ért gyári csere és megmarad az 1-2 éév gari. Ehelyett meg max 50-ért ha el tudod majd adni + az N3 valahol 200+on fog kezdeni... Csak én nem értem :F :U

(#11786) Impressa válasza MurdR (#11784) üzenetére


Impressa
őstag

Már linkeltem neki, még nem reagált rá. :U

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11787) MurdR válasza Impressa (#11786) üzenetére


MurdR
veterán

Amúgy attól függetlenül hogy a gyári szervíz csinálja meg a kijekzőcserét, nem ugrik a gari? Konkrétan esett a telefon, és erre ott a betört kijelző mint bizonyíték. Ezek után a szervíz mondhatja azt is, hogy a további gar ugrik a nem megfelelő használat miatt. Nemdebár?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11788) ZoliM@ster válasza GML (#11785) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

42k a gyári csere értsétek már meg! :W

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#11789) GML válasza ZoliM@ster (#11788) üzenetére


GML
őstag

Akkor 42 ;) Mindegy. SZeretem azokat az embereket, akik csak azért vesznek egy másik SL 55AMG-t, mert megtelt a hamutartó/kifogyott az ablakmosó, stb... :W

(#11790) bacus válasza GML (#11789) üzenetére


bacus
őstag

Ők is szertnek téged, megveszed a levedlett szarjaikat :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#11791) GML válasza bacus (#11790) üzenetére


GML
őstag

Tévedsz. Én nem dohányzok valamint tudom, hogy hogyan kell karbantartani... :P :U

(#11792) Impressa válasza MurdR (#11787) üzenetére


Impressa
őstag

Ha nagyon kötöszködni akarnak, akkor csak a kijelzőre élne a garancia, de ritkán fordul elő a gyakorlatban.
Azért szerencsére elég masszívak a telefonok. Ha vízbe esett volna, és még be is reped a kijelző ( a víz alatt lévő kő miatt ), akkor biztos nem vállalnak rá garit, ha szárítás után a telefon megfelelően működne.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11793) MurdR válasza Impressa (#11792) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor nem lehet általánosítani?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11794) Impressa válasza MurdR (#11793) üzenetére


Impressa
őstag

Erősen forgalmazó függő véleményem szerint. Nálunk többször is előfordult, hogy méltányossági alapon lenyeli garanciában a javítást, vagy cserét a disztributor.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11795) MurdR válasza Impressa (#11794) üzenetére


MurdR
veterán

Oks. Köszi

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11796) M.Eriksen


M.Eriksen
tag

Elnézést ha már szerepelt a kérdés. Lenne egy note II,ami t-függő volt és nem a t által lett függetlenítve. Lehetséges visszaállítani úgy,hogy ne vesszen el a garancia? Vásárlás előtt állok és az eladó azt mondja sokan függetlenítik ki és visszaállítják mikor szervízbe viszik és sosem volt még probléma. Én ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok. Valaki felvilágosítana?

(#11797) MurdR válasza M.Eriksen (#11796) üzenetére


MurdR
veterán

Elvileg nincs akadálya hogy vissza lehessen zárni a hálózatot.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11798) M.Eriksen válasza MurdR (#11797) üzenetére


M.Eriksen
tag

Köszönöm a gyors választ. Tehát akkor a garancia megmarad és nem lehet belőle későbbi megvonás? Elvileg nem történt imei szám mókólás és hasonló komolyabb változtatás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.