Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Koczó93 válasza Hawk02 (#20000) üzenetére


Koczó93
őstag

Előző telefonjaim szinte mind CM-el használtam vagy miui-val. Milyen a cm notera? Üzemidő? Sebességet nem kérdezem ismerem a cm sebességet :DDD meg ami érdekel a toll kezelése. Működik rendesen minden feature?

(#20002) Paszkal3 válasza Hawk02 (#20000) üzenetére


Paszkal3
tag

Akkor mi lehet az oka,hogy nekem vibràl?

(#20003) lugosi válasza Gedeon31 (#19990) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha már ő is írta, akkor az bizony biztos úgy van!

Sim tiltás vs imei tiltás még mindig.

A cikk azt mondja, hogy x muki megveszi a telót, nem fizeti a részletet. Eladja a telót y-nak. X telefonál a régi telefonjával és a simjével. A szolgáltató ilyenkor nem tilthatja le x simjét, tehát tud továbbra is telefonálni, mert ahogy a cikk is írja, "nem korlátozhatja a hívásainkat a mobilszolgáltató, ha CSAK a KÉSZÜLÉK árával tartozunk".
Viszont a telefon, amit eladott y-nak, azt IMEI alapján letiltja, azzal senki semmilyen sim-mel nem tud telefonálni Magyarországon. Érted? X telefonál, a simje nincs letiltva, de a készülék, amiben másik sim van y-nál, le van tiltva, tehát a készülék, és nem a SIM van letiltva.
Ugye azt tudod, hogy az előfizetőt, és a számot nem a készülék, hanem a sim azonosítja?

A cikk szerint a sim nem tiltható, a készülék igen.

Remélem így már világos.

(#20004) Gedeon31 válasza lugosi (#20003) üzenetére


Gedeon31
addikt

Neked nem ,de hagyjuk :D

(#20005) fdisk


fdisk
őstag

Ezt láttátok már?
Jónak tűnik.
Vélemény róla?

lugosi: Szerintem helyes a következtetésed.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#20006) persnongrat válasza fdisk (#20005) üzenetére


persnongrat
tag

Drága készülékbe utángyártott akksit nem tennék.
Egyébként kösz a tippet, ott azt hiszem, találtam olyan tokot, amit keresek. :)

(#20007) Hawk02 válasza Koczó93 (#20001) üzenetére


Hawk02
tag

A toll érzékeny,de természetesen nem dolgozik minden funkciója,mint a 4.1.2 romokban.

(#20008) Parallaxis válasza lugosi (#19985) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez az illető eladja a telefont.

A szolgáltató NEM FELTÉTELEZHETI, hogy a készülék eladásra került, mint ahogy azt sem, hogy az ügyfél rendelkezik másik, a szolgáltatás igénybevételére alkalmas mobilkészülékkel, így mivel a jelenlegi szabályozás szerint NEM korlátozhatja a kimenő hívásokat (amíg magát a szolgáltatást fizeti), így a készüléket sem zárhatja ki a szolgáltatásból semmilyen módon.

(#20009) Bélaaaa válasza Parallaxis (#20008) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Legyen igazatok, aludjatok ebben a hitben! :R

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#20010) Koczó93 válasza fdisk (#20005) üzenetére


Koczó93
őstag

Ezek az utángyártott aksik többnyire jó ha hozzák a gyári üzemidőt. Nehogy elhidd hogy 6000 mah :DDD

Hawk!
De akkor egy külsős playes alkalmazásba lehet skiccet készíteni, jegyzetelni stb? Üzemidő milyen? Kb hány óra kijelzőhasználatot bír? Kamera app jól működik?
Ha ezeket tudja lehet hogy kedvet kapok romolgatáshoz :D

(#20011) AliceWake válasza Parallaxis (#20008) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Hogyne tilthatná le.
Akkor, annak alapján, amit te írsz, kihozom a méregdrága telefont. Nem adom el, csak szimplán nem fizetem a részletet, de a számlát igen, és a szolgáltató nem tesz semmit? Akkor miért fizetné bárki is a készülék részletét is a számlával együtt? Plusz, a számlás előfizetést akkor is kifizetteti veled, ha egy percet nem telefonáltál, vagy nem vettél igénybe semmiféle szolgáltatást adott hónapban. Nem igazán érdekli, hogy rendelkezel-e megfelelő infrastruktúrával.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#20012) lugosi válasza Parallaxis (#20008) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem feltételezi, pusztán önmagában azért akadályozza meg a készülék használatát, mert nincs kifizetve.
Az eladást csak azért írtam, mert innen indult az egész beszélgetés, hogy valaki vett egy egy telefont, és kérdése volt ezzel kapcsolatban.
Abban igazad van, hogy nem korlátozhatja a készülék használatát, ha a készülék teljesen ki van fizetve, ha a számlát fizeti. De a készülékrészletre se a cikk, se a hatóság döntése nem tér ki, ezt vegyétek észre. Kizárólag a számlafizetéssel foglalkozik, az pedig nem volt kérdés egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#20013) Koczó93 válasza AliceWake (#20011) üzenetére


Koczó93
őstag

+1 :)

(#20014) Giovanny


Giovanny
őstag

Van már hivatalos 4.3 nótára?

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#20015) lugosi válasza Giovanny (#20014) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szolgáltatói biztos nincs (telekom). Függetlent nem tudom, szerintem nincs még.
Szerk.: a sammobile.com szerint sincs.

[ Szerkesztve ]

(#20016) Giovanny válasza lugosi (#20015) üzenetére


Giovanny
őstag

Hawk kollégának mintha 4.3 van,vagy tévede
szerk. Én is ott néztem.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#20017) Dr V


Dr V
őstag

Azt észrevettétek, h a fényerőszabályzás pwm-es? A frekvenciáját még nem mértem meg.

(#20018) Markizmark válasza Giovanny (#20016) üzenetére


Markizmark
addikt

Ilyen olyan mókolt 4.3 lehet, de hivatalos független vagy szolgáltatói biztos nincs.

Dr V, villamérnök vagy?

Asszem PWM-es az értesítő led szabályzás is.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20019) Koczó93 válasza Giovanny (#20016) üzenetére


Koczó93
őstag

Cyanogenmod persze hogy van :)

Dr V!
Ez mit jelent? :)

Köszi ezt èn is kigugliztam de nekem nem mond sokat :DDD nem értek ehhez a részhez :)

[ Szerkesztve ]

(#20020) Markizmark válasza Koczó93 (#20019) üzenetére


Markizmark
addikt

Az impulzusszélesség moduláció (angolul pulse-width modulation, PWM) vagy más néven impulzusidőtartam-moduláció (pulse-duration modulation, PDM) az inerciális elektromos eszközök szabályozására elterjedten alkalmazott technika, melyet a korszerű teljesítményelektronika tett a gyakorlatban is használhatóvá.

Az fogyasztóba táplált átlagos elektromos feszültséget és áramerősséget a táp és a fogyasztó között lévő kapcsoló gyors ütemű be- és kikapcsolásával szabályozzák. Minél hosszabb ideig van a kapcsoló a bekapcsolt állapotában a kikapcsolt állapot időtartamához képest, annál nagyobb lesz a fogyasztóba táplált teljesítmény.

A PWM kapcsolási frekvenciájának sokkal magasabbnak kell lennie, mint ami hatással lenne a fogyasztóra. A kapcsolási frekvenciának jellemzően 120 Hz-nek kell lennie egy lámpa fényerőszabályozójában, néhány kHz-től néhány száz kHz-ig terjedőnek egy motorvezérlőben, és jó néhány száz kHz-nek egy hangerősítő és egy számítógépes tápegység esetében.

link

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20021) Markizmark válasza Koczó93 (#20019) üzenetére


Markizmark
addikt

Például van egy LED-ed, aminek adsz fix 3V-ot. Ilyenkor a legfényesebb. De, ha elkezded ezt a 3V-ot szaggatni, úgy, hogy ugyan annyi ideig kapjon áramot, mint amennyi ideig nem, akkor már csak fele annyira fog fényleni, mintha 1.5V-ot kapna. Persze ezt elég nagy frekvencián kell eljátszani. Kb érted már?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20022) Koczó93 válasza Markizmark (#20021) üzenetére


Koczó93
őstag

Na így már érthetöbb, köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#20023) ßrainiac válasza SimonJanos (#19920) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem nincs rajta folia, vigyazok ra elegge, meg a gorilla is teszi a dolgat. Kulcsot nyilvan nem teszek melle a zsebbe :U

(#20024) Markizmark válasza ßrainiac (#20023) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem is kell kulcs, hogy megkarcolódjon. Én is vigyázok rá rendesen, mégis van rajta 2 emberesebb karc...

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20025) ßrainiac válasza Markizmark (#20024) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem s3-mon volt 2 mikropotty a kijelzon, de ezen hala az egnek semmi. Van hogy a szemuveget is rarakok ejszakara :DDD

(#20026) Roxbury válasza ßrainiac (#20023) üzenetére


Roxbury
őstag

A por karcolja meg semmi más. S3-nál a saját káromon tanultam meg. Ennél fóliával kezdtem. :)

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#20027) gukker1 válasza lugosi (#20003) üzenetére


gukker1
tag

A mobileuncle tools-al szerintem át lehet írni az imei számot, és akkor nem tudják letiltani.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#20028) Ferenczi Áko válasza Hawk02 (#20000) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Ezt a hozzászólást nekem kellett volna írni, mert elértük a 20ezret!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#20029) AliceWake válasza Ferenczi Áko (#20028) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Hát, erről jól lemaradtunk :O

Non omnis moriar.

(#20030) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Sracok, irgalmatlan modon genyozik velem a telo..

Neha delayesen irja be a betuket chrome-ban, van hogy a chrome csak siman "nem valaszol" erzest kelt bennem, kb. mintha mar telon is vindozt tolnek. Szinte biztos vagyok benne, hogy az update-tel romlott el a chrome, mert azota vannak felvillano attetszo negyzetek is zoomolas es gorgeteskor az oldalakon (foleg itt ph-n).

Amugy a google play is force close-olt. Lehet h a google probal minket sarkallni a cserere :DDD

Az a durva h legujabb gyari szoft, legalabbis ami OTA-n elerheto (ez van rajta amiota hasznalom), semmi mokolas. Kezd uncsi lenni, sokaig nem fogom birni. Dehat mit lehetne venni helyette.. :(((

Ja igen. Barki mas tapasztal ilyesmi sz*rsagokat meg? :F

[ Szerkesztve ]

(#20031) Giovanny válasza ßrainiac (#20030) üzenetére


Giovanny
őstag

Iphone a Te telefonod,de lehet hogy az enyém is... Használd Boat böngészőt.

Más: EZT próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#20032) tgb


tgb
senior tag

Ha valakinek van egy"felesleges" szürkéje,gyári garis független,az keressem bizalommal!

az irányár nem félarat jelent!

(#20033) Giovanny


Giovanny
őstag

Segítsen valaki a custom recovery telepítésével,mert szeretnék kipróbálni a 4.3 droidot.A menete érdekel és a gyári recovery visszaállítása,mert eddig csak gyári romokat használtam root-olva.

Zero Defect.No Compromise !

(#20034) nggabi válasza Giovanny (#20033) üzenetére


nggabi
nagyúr

philz kernel. visszaállításhoz meg repartos gyári rom.

"szenyor dzsíííí"

(#20035) Giovanny válasza nggabi (#20034) üzenetére


Giovanny
őstag

Az nekem még nagyon kínai sajnos...Mit kell letöltenem,és hogy telepítsek?

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#20036) imi314


imi314
senior tag

nincs valakinek egy eladó note II-je , normális áron? mert az enyém kipurcant..

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#20037) Koczó93 válasza gukker1 (#20027) üzenetére


Koczó93
őstag

Ezt szerintem gyorsan töröltesd mod.ker-ben mert ha más fogja seggberúgnak ;)

Imi!
Mi történt??

János!
1. H.sz-t olvasd át alaposan szerintem minden benne van.

[ Szerkesztve ]

(#20038) Giovanny válasza imi314 (#20036) üzenetére


Giovanny
őstag

:Y mi történt vele?

Zero Defect.No Compromise !

(#20039) imi314 válasza Koczó93 (#20037) üzenetére


imi314
senior tag

ht beleesett a wc-be, utána kiszáritottam szétszedtem darabokra ugye amit nem kellett volna mert berepedt a kijelző, igy most sem a kijelző sem az alaplap (gondolom) nem működik.

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#20040) gukker1 válasza Koczó93 (#20037) üzenetére


gukker1
tag

Ez egy play-os, ingyenes progi, nem hiszem, hogy bármi illegális lenne abban, hogy leírom, hogy ezt is tudja, és még rootolni sem kell a telefon t hozzá.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#20041) Markizmark válasza imi314 (#20039) üzenetére


Markizmark
addikt

Ilyenkor rizsbe kell tenni elvileg, nem kell szétszedni. De őszinte részvétem. :(

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20042) imi314 válasza Markizmark (#20041) üzenetére


imi314
senior tag

ht erről nem hallottam, de már mind1 sajnos nem lehet mit kezdeni vele, javitása meg 62k körül lenne... marad a spórolás egy másikra..

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#20043) Giovanny


Giovanny
őstag

EZT telepíthetem EHHEZ telepítésére?

Zero Defect.No Compromise !

(#20044) Koczó93 válasza gukker1 (#20040) üzenetére


Koczó93
őstag

Imei átírást elég szigorúan büntetik. De nem offolok csak jó indulatból szóltam, mielőtt idetéved egy modi.

(#20045) gukker1 válasza Koczó93 (#20044) üzenetére


gukker1
tag

Peace!! :R

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#20046) Markizmark válasza imi314 (#20042) üzenetére


Markizmark
addikt

A rizs kiszárítja, kihúzza belőle a nedvességet.
Az a baj ilyenkor, hogy ha az áram alatt lévő nyák ázik be, akkor a víz oxidálja az IC-k réz lábát (patinás lesz) és így zárlatos lesz. Ilyenkor már minden hiába van. Akkor menti meg a rizs a telót, ha akksi nélkül esik a vízbe. De a kijelző akkor is bekrepálhat asszem. Legalábbis az LCD-vel így jártam régen.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#20047) imi314 válasza Markizmark (#20046) üzenetére


imi314
senior tag

beleesett, aztán restartolta magát, ment is a telo bekapcsolt csak nem reagált az érintésre.. kikaptam az akksit utána száritottam de aztán semmi... egypár helyen megtakaritottam tiszta szesszel a nyákot, mert láttam,h oxidálni kezdett..

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#20048) z67 válasza imi314 (#20047) üzenetére


z67
őstag

Lehetőség szerint iPad-et viszek a wc-re, bár késői a jótanács :(

(#20049) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

A Heliummal próbálkozott már valaki menteni a teljes készüléket? HOlnap jönne a szervizes az alaplapot cserélni (remélhetőleg) és előtte szeretnék egy teljes mentést csinálni, de a root és TiBackup most nem játszhat...

(#20050) imi314 válasza z67 (#20048) üzenetére


imi314
senior tag

értem a viccet, de nekem a zsebemben volt és onnét esett ki..

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.