Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) APC ADAM válasza celeke (#1000) üzenetére


APC ADAM
tag

Ha magyar nyelvre van állítva nekem 1 karakter minden betű :U
Átraktam angolra de akkor is :F

[ Szerkesztve ]

(#1002) prebuds válasza andrew01 (#999) üzenetére


prebuds
aktív tag

Köszi! "Ha gyári garis, ha nem, mindenképp full dobozosat érdemes venni" - azaz tartozékokkal, úgy érted? Mert gondolom amihez nincs tartozék, azért az is dobozban van, nem? Milyen tartozékok járnak amúgy hozzá?

http://www.xxlgsm.hu/vasarlas/erintokepernyo/samsung-galaxy-note-ii-n7100-szurke/19686 - itt pl gyári garanciáról is tudnak, de nem lehet a kosárba rakni a terméket illetve nem is lehet kiválasztani, hogy akkor milyen garival kéred, erről tud vki többet?

(#1003) nggabi válasza celeke (#1000) üzenetére


nggabi
nagyúr

az smseknél bal gomb beállítások és ékezet nélküli v hasonlót kéne keresned.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#1004) ronson88 válasza andrew01 (#996) üzenetére


ronson88
tag

szóval, hogy ugyanúgy 18 nyelv van a S-jegyzetben a kézírásból szöveg résznél?

Megszámoltam, nálam 42 nyelv található, de ugye nem gond, ha nem sorolom fel őket :)
Az enyém francia készülék, alapból a francia nyelv van bejelölve (a kérdezett résznél), de működik vele az összes rövid és hosszú ékezetes betű felismerése, méghozzá igen jól.

(#1005) andrew01 válasza prebuds (#1002) üzenetére


andrew01
tag

igen úgyértem..
ha csak készülék, akkor dobozban van-e - nemtudom.. régen mikor rákérdeztem a boltban erre/legolcsóbb opcióra/ azt mondták csak egy készülék meg egy töltő, semmi más.. de ezt ne is firtassuk, ezt még ők is mondták h nem ajánlják :D
amivel jön a note 2 : egy adatkábel, töltőadapterfej, füles, ahhoz gumiharangocska :) egy kis reklámfüzet, egy warranty kisfüzet(de ez csak tájékoztató) meg egy tájékoztató füzet első használathoz :)

Ronson - köszi.. ouch.. érdekes..

[ Szerkesztve ]

(#1006) Tippmix46 válasza andrew01 (#996) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Te miért minősítesz kérdéseket? Nagyképű egy ember lehetsz...na mindegy....
A Note 2 azt olvastam nem full HD-t tudó, ezért kérdeztem....mert nem az volt a kérdés, hogy full HD-ban tud-e felvenni pl. egy kiránduláskor...hanem full hd filmet milyen minőségben tud visszaadni...

(#1007) celeke válasza nggabi (#1003) üzenetére


celeke
csendes tag

:) Köszönöm!

(#1008) ForRedGlory válasza Tippmix46 (#1006) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A kerdesed ettol fuggetlenul hulyeseg. Kis gondolkodas utan rajohettel volna a valaszra. Vagy szerinted ha fullhd-ban rogzitesz videot azt mennyi esellyel nem tudod telefonon visszanezni?

(#1009) prebuds válasza andrew01 (#1005) üzenetére


prebuds
aktív tag

köszi. és akkor majd a gyári garishoz jár elvileg egy külön garipapír, bolti garishoz meg gyakorlatilag csak a számla van gondolom...

(#1010) andrew01 válasza ForRedGlory (#1008) üzenetére


andrew01
tag

Tippmix - :DD nagy.. 5,5 " , de amoled..

FRG - :K

Prebdus - Igen...

[ Szerkesztve ]

(#1011) Tippmix46 válasza andrew01 (#1010) üzenetére


Tippmix46
senior tag

a jó modort nem lehet megtanulni :R

(#1012) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Kerek 4 ora kijelzo 50% akksival :))

(#1013) Tippmix46 válasza ForRedGlory (#1008) üzenetére


Tippmix46
senior tag

nagyon megköszönném, ha valaki konkrétan, egy-két mondatban bővebben is leírná, hogy ha teszem azt letöltök egy 1080p-s, HD filmet egy netes oldalról, akkor azt

1, hogyan tudom lejátszani teszem azt egy utazás során ezen a telefonon? (teljes kijelző? feliratok? képminőség?)
2. a telefont, mintegy külső winchesternek használva LED tv-re kötve képes-e mintegy full HD-ban az adott filmet lejátszani a led tv-n (olyan led-t persze, ami képest erre a külső vinyós film lejátszásra)
3. nyaralás során felvett videót, ha a telefont led tv-re kötöm képes full hd-ban megjeleníteni?
4. a telefon képes HD youtube videókat szaggatás nélkül nezetéskor a youtube felbontásnak megfelelő minőségben (1080p vagy 720p) megjeleníteni?
5. a telefon képes felvenni telefonbeszélgetés úgy, hogy közben a túloldalon azt nem veszik észre?(nokia N95nél anno a túloldal csipogást hallott)
6. a telefon led tv-re kötve netezés mehet vezeték nélküli billentyűzettel valahogy?

Köszönöm a válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

(#1014) Nincs név válasza Tippmix46 (#1013) üzenetére


Nincs név
tag

Gépen sem nézek full hd filmeket csak ritkán, nem tudom 5,5"-re minek de a válasz gondolom mindegyikre igaz. Ha mégsem azon meglepődnék. (Kivéve a telefonbeszélgetés felvételt, arról fogalmam sincs.)

(#1015) prebuds


prebuds
aktív tag

Nyilván ki fogom próbálni majd egy boltban, de az lenne a kérdésem, hogy egy átlagos nadrágban, farmerben elülső zsebbe rakva a telefont kényelmesen le lehet ülni, vagy nagyon feszül? Ha ülsz, ki tudod venni a zsebedből, vagy fel kell állni?

(#1016) lacacesc válasza ForRedGlory (#1012) üzenetére


lacacesc
tag

Mikor lesz kész a teszted ? :D :D :D

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#1017) Vegitaa válasza prebuds (#1015) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Én nem akarok beleszólni, de ha egy kicsivel több pénzed van, én megvárnám a helyedben amíg lehet hivatalosan kapni. Én is azt teszem. Kb. november eleje, közepe felé várható.

Jó, tudom, legalább egy 40-essel drágább lesz, de viszont sok kellemetlenségtől fogod megkímélni magad. Én már jártam így, nem egyszer. Inkább gyűjtök még egy kis lóvét, de hivatalosan veszem meg, mert aztán amennyi macera van vele (ékezetek hiánya, frissítési problémák, garancia, stb..) nem éri meg. Legalábbis nekem.

(#1018) prebuds válasza Vegitaa (#1017) üzenetére


prebuds
aktív tag

Ok. Úgy lesz azt hiszem, köszi a tanácsokat!

(#1019) Nincs név válasza Vegitaa (#1017) üzenetére


Nincs név
tag

Hivatalos Samsung boltban voltam még múlt hét végén, ott azt mondták, hogy már ők is türelmetlenül várják és még a hét vége/jövő hét eleje fele megjön. A szolgáltatóktól is ilyen november elejét hallottam, úgyhogy remélhetőleg max. 2 hét és lehet már venni.

(#1020) Vegitaa válasza Nincs név (#1019) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Nekem a Media Marktban mondták szombaton hogy nov. elejére várják.
S olyan jó 200 pénz környéke lesz...

(#1021) Remiel válasza Vegitaa (#1020) üzenetére


Remiel
őstag

A Mediában a HTC ONE S is 199.000 szóval kicsit érdekes az árképzésük :D

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#1022) nggabi válasza Remiel (#1021) üzenetére


nggabi
nagyúr

350 egy i5 :U

"szenyor dzsíííí"

(#1023) ForRedGlory válasza lacacesc (#1016) üzenetére


ForRedGlory
félisten

:O

Ennyi van kész...9 oldal, 36400 karakter. Még lesz böngésző, videó, GPS, üzemidő, hibák, összegzés. :)

(#1024) eos30d válasza ForRedGlory (#1023) üzenetére


eos30d
aktív tag

:C kitartás.....

(#1025) babosmiki válasza ForRedGlory (#1023) üzenetére


babosmiki
addikt

Kitartás! ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1026) Socket A válasza ForRedGlory (#1023) üzenetére


Socket A
aktív tag

Hajrá már nagyon várom!

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#1027) Markizmark válasza Tippmix46 (#1013) üzenetére


Markizmark
addikt

Ezen a kijelzőn ne akarj fullHD filmet nézni, mert a kijelző "csak" HD felbontású.
Ha a telefont tárhelyként dugod a tvre (ha egyáltalán lehet ilyet) akkor a TV alkotja a képet és nem a telefon erőlteti magát. Ha a telóra ráteszel egy fullHD filmet és azt egy HDMI-n keresztül akarod nézni egy fullHD képes TV-n akkor szerintem simán mennie kell. 4 mag ... nem akadhat bele.
Gondolj bele. 1080p-ben vesz föl a teló nagyobb bitrátával, mint egy fullHD film.
Illik neki minőségien visszajátszania.
Én pl 6 perc macskabunyót vettem föl 1080pben és laza 700MB lett. Egy 2 órás fullHD film kb 13 GB.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#1028) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Erdekesseg :) Nagyon utos lesz a Samu uj processzora. Mindennel szo szerint feltorli a padlot :))

[link]

(#1029) GaS-


GaS-
aktív tag

csináltam még pár fotót:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

(#1030) Markizmark válasza GaS- (#1029) üzenetére


Markizmark
addikt

Szépek a képek.

Szerintetek érdemes lenne még kb 40e pénzt költeni gyári garira vagy a SAMU fonok elég jó cuccok?
Volt garanciás gondotok velük?

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#1031) ronson88 válasza GaS- (#1029) üzenetére


ronson88
tag

Ejj, de jó képek :)

(#1032) Bone123 válasza GaS- (#1029) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Jó kis képek ezek

ForRedGlory: :Y Az nagyon durva.

[ Szerkesztve ]

(#1033) Bone123 válasza ForRedGlory (#1028) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Utána olvastam az Exynos-családnak, hát, a Samsung jövőre is helyre fogja rakni a piacot. Az Ex5 két magon gyakorlatilag megkétszerezi az S3 teljesítményét, az S4 minden bizonnyal 5"-on, fullHD kijelzővel jön, 13MP-es kamerával, 60FPS 1080p-s rögzítéssel (vagy 30FPS 3D). Továbbá lesz USB 3.0 támogatás és WiFi display, ami telefonról/tabról fullHD-s videót (vagy más tartalmat) streamel kábelek nélkül alkalmas TV-re. A GPU is next gen lesz, emellett az egész architektúra komolyan fog takarékoskodni a teleppel, persze a kijelző zabálni fog (az akku revolúcióra állítólag még 2 évet kell várni).

Az Exynos 5 a bemutatókészülék Chromebookkal amúgy már el is startolt, de pár nap, és a Nexus 10 is bemutatkozik fenti HW-el, 2560*1600-as felbontással - brutál milyen sebességgel fejlődik a szegmens!

(#1034) swim525


swim525
csendes tag

Sziasztok tervezek ilyen telefont venni viszont a 267-es pixelsűrűség nem kicsi? Ismimnek SGS3 van és ott tűéles a kép, félek hogy a Note 2-n már nem lesz az

(#1035) Abeeee


Abeeee
csendes tag

Sziasztok! Remélem már nem kell sokat várni a hivatalos megjelenésre :F

(#1036) andrew01 válasza swim525 (#1034) üzenetére


andrew01
tag

Ettől én is tartottam egy picit.. hogy a 267ppi csak megfelelő lesz.. de húú.. itt is tűéles! Nézem a közelről az ikonokat vagy akksi ikonja ill. betűk.. mind nagyon éles.
De ahogy halljuk a csiripelő madarakat lehet egy hét múlva lesz hivatalos Samsung boltban is, és akkor Te és azok az érdeklődök, akik még szemezgetnek a Note-tal, lesznek olyan szerencsés helyzetben, hogy ezekről személyesen is meggyőződhetnek, mielött megvennék...

GaS - amindenit.. igenjóképek !!

vebbful Én pl. azért mertem bevállalni, mert volt több Samu telóm is, SII pl. 8 hónapig és semmi gond nem volt velük soha.. továbbá számomra max.20-25 érne meg a fullgari biztonságérzet, de nagyon úgy fest, hogy több lesz.. és annyit már tényleg nem, hogy a teló negyed/ötöd (fel)ára csak a gari legyen; ráadásul úgy, hogy mondom már hagytam ott plussz 10-15 ezreket a gyári gariért aztán csak porosodott a papír rendre.. eladásnál sem számított sokat, többnyire csak az volt a lényeg h legyen..

prebuds Na ettől is tartottam :) de simán lelehet ülni.. csak kicsit feszül.. és föl sem kell állni, hogy kivedd.. max egy kis rásegítő apró dölésszögváltás :D de mondom.. neccesebbre számítottam.. mondjuk nadrágja válogatja.. meg a 60kg mal a szűk farmer is laza rajtam :D

(#1037) Bone123 válasza swim525 (#1034) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A Note2 1,5x annyi szubpixelt tartalmaz, mint az S3, úgyhogy ne aggódj, a kép éles lesz. Persze majd kíváncsi leszek hogy fest egy fullHD-s 5"-os egy 720p-s mellett, de a Note2 az S3 szintjét simán hozza a pixeltechnológia miatt.

(#1038) Tippmix46 válasza Bone123 (#1037) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Erről mi a véleményetek:
55 ezer Ft körül lenne, azaz Note 1 klónként fele ár az eredetinek:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1039) Bone123 válasza Tippmix46 (#1038) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Söralátétnek nem rossz, csak kicsit drága.

(#1040) Tippmix46 válasza Bone123 (#1039) üzenetére


Tippmix46
senior tag

:)
én fogtam élőben, hát bevallom elég jól összerakott darab, egész jó felbontással, gyorsnak is gyors volt...és csak fél ár...

(#1041) autox3c válasza Tippmix46 (#1040) üzenetére


autox3c
tag

Szerintem hagyd a fenébe az ilyeneket. Elcsépelt mondás de igaz: olcsó húsnak híg a leve / nincs ingyen ebéd...

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#1042) andrew01 válasza Bone123 (#1039) üzenetére


andrew01
tag

+1 Like ! :D

(#1043) Tippmix46 válasza andrew01 (#1042) üzenetére


Tippmix46
senior tag

ezekre valaki tud konkrétat írni vagy várjam meg a nagy tesztet, hátha benne lesz?

"nagyon megköszönném, ha valaki konkrétan, egy-két mondatban bővebben is leírná, hogy ha teszem azt letöltök egy 1080p-s, HD filmet egy netes oldalról, akkor azt
1, hogyan tudom lejátszani teszem azt egy utazás során ezen a telefonon? (teljes kijelző? feliratok? képminőség?)
2. a telefont, mintegy külső winchesternek használva LED tv-re kötve képes-e mintegy full HD-ban az adott filmet lejátszani a led tv-n (olyan led-t persze, ami képest erre a külső vinyós film lejátszásra)
3. nyaralás során felvett videót, ha a telefont led tv-re kötöm képes full hd-ban megjeleníteni?
4. a telefon képes HD youtube videókat szaggatás nélkül nezetéskor a youtube felbontásnak megfelelő minőségben (1080p vagy 720p) megjeleníteni?
5. a telefon képes felvenni telefonbeszélgetés úgy, hogy közben a túloldalon azt nem veszik észre?(nokia N95nél anno a túloldal csipogást hallott)
6. a telefon led tv-re kötve netezés mehet vezeték nélküli billentyűzettel valahogy?"

Köszönöm a válaszotokat!

(#1044) andrew01 válasza Tippmix46 (#1043) üzenetére


andrew01
tag

7 éve nem nézek tv-t nem vagyok jártas a témában..

De az kétségtelen, hogy az android csúcsán csücsül ez a gép, igazi erőmű! Ebből kifolyólag reggelire megeszi a fullHD-t legyen az egy letöltött film avagy böngészőben fullHd-ra tuningolt video! De igazából ezt már 2 éve a SII is tudta !!
Lejátszani meg úgy tudod, hogy megnyomod a play gombot :) de tényleg.. ráadásul a Samsung ebben is az élen jár, hisz a gyári filmlejátszója rendesen föl van tuningolva (pl. codec téren) képarányok,teljes kijelző hogyne, ráadásul 16:9, meg hover funkció a videóban-szintén egyedülálló, felirat simán! De ha ez mind nem elég.. tegyük fel a felirat színét is megszeretné változtatni az ember, még jó, hogy andriod van rajt.. bármilyen filmlejátszó progi lerántható a Playről ingyenest.. Ezen a téren MX Player jár az élen szerintem, mérhetetlen funkcióval és opcióval. A tv-re kötés Samsung Smart tv esetén meglehet, hogy wireless is müködnének az általad igényelt szolgáltatások, de spec kábellel amúgy is. Mondom nem tudom, sosem használtam, de 99% sure.. De hát ott a gugli a jóbarát!
Továbbá telobeszélgetés fölvét - androidon sokáig nem volt lehetséges.. aztán 1éve találtam egy appot ami remekül föltudta venni mindkét fél hangját csipogásokat nélkülözve.. de letöröltem mert nem használtam sűrűn.. de gugliba beirnád 'callrec' jellegű programok androidra ami működik pl. working call rec for android.. biztos kidob jó párat.. amiből valószínű több nem jó.. de lehet megtalálod azt az egyet..
Amúgy az új MUI romban ez alap lesz.. mármint nem erre a telóra :) hanem pl. Xiaomi phone 2, MUI rommal jön a piacra, beágyazott call rec-cel.. hm nem rossz..
Amúgy filmnézés epic rajta.. hogy egy kolegát idézzek, és nézz csak rajta majd FullHd-t szerintem bátran, mert érezni/látni rajta hogy az FullHd!

[ Szerkesztve ]

(#1045) Tippmix46 válasza andrew01 (#1044) üzenetére


Tippmix46
senior tag

szuper, elég sok mindenre kaptam választ....

Alapvetően a kérdéseim arra vonatkoztak, ami majd fontos lehet nekem egy mobilban, ha vennék egy ilyet (jelenleg egy Nokia N95 8GB-osom van, nem rossz, sőt 2008ban top mobil volt, de ma ugye 2012, októbere van:), így érdemes lenne váltanom).

Tehát fontos egy gyors, akadás mentes net (akár youtube hd videók is), egy jó fényképező, egy jó HD kamera, egy jó filmlejátszó saját képernyőjén és LED tv-re kötve, egy jó diktafon, egy jó MP3-MP4 lejátszó, egy jó telefon....

Ami most elbizonytalanított az az, hogy a Samsung Galaxy SIIIas 120 ezer Ft körül van és az nem egy rossz teló...

Van olyan oldal egyébként, ahol az SIII és a Note 2 van egybevetve? A kijelzőméreten túl, hogy melyek a főbb különbségek?

(#1046) andrew01 válasza Tippmix46 (#1045) üzenetére


andrew01
tag

Természetesen.. nem is egy..
Példa gyanánt a két leghitelesebb forrásból:
Phonearena
[link]
Gsmarena
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1047) prebuds


prebuds
aktív tag

Ma fogtam a kezemben a Note 1 és Note 2-t is. Méretben jobb a Note 2, és simán belefér az ember zsebébe. Viszont a Note 1-nek a hátlapja sokkal barátságosabb, fehér színben ez a fénylő gagyi műanyag valami botrányos... Én nem tudom, ezt hogyan gondolták. Lett volna matt, mint a HTC desirenek, vagy szálcsiszolt - de szürke esetében csak bizonyos szögekből látszik ez... Szóval hihetetlen, hogy egy ilyen drága telefont ilyen ócska hátlappal szállítanak.

Amúgy nagy parasztvakítás ez az S-pennel történő írásfelismerés... Hülyeség... Ki fogja úgy bevinni a szöveget bárhova, hogy kézírással ír a tollal? Sokkal lassabb, értelmetlenebb, bonyolultabb, akkor már inkább a hangfelismerésé-diktálásé a jövő. Mint ahogy jól hangzik ez az osztott nézet is, bár nem túl egyszerű előhívni, nem minden programot lehet kirakni így, másrészt mikor használná az ember ezt a való életben? :) Kicsit több ram, nagyobb akksi, jobb hangvezérlés, hosszabb ideig való szoftverfrissítés - ezek mind-mind fontosabbak lettek volna ennél... De nyilván el kell adni a készüléket, ehhez pedig kellenek egy ilyen újdonságok, amik jól hangzanak, de megvolt az ember nélkülük eddig is.

Egyébként nagyon jó az N2, úgyhogy ezt fogom venni, amint kapható lesz magyar garival :)

(#1048) Tippmix46 válasza andrew01 (#1046) üzenetére


Tippmix46
senior tag

jól látom a főbb különbségeket (angol tudásom nem a legjobb), akkor kb. ezek lehetnek a Note 2 javára az SIII-al szemben:

- nagyobb képernyő (szögletesebb forma),
- s pen,
- gyorsabb proci,
- nagyobb memória,
- több funkció a képernyőn egyszerre (osztott képernyős alkalmazások),
- nagyobb akkumulátor (összességében több üzemidő egy feltöltéssel)
- elméletileg élesebb kijelző az alpixelek miatt

Alapvetően azt írják a cikkek, hogy kis túlzással igaz, hogy a Note 2 egy nagy SIII s pennel kiegészítve, de a fent felsorolt különbségek se olyan élesek.

A két fő különbség a
-nagyobb kijelző és az
- s pen

összegezve az olvasottakat.

[ Szerkesztve ]

(#1049) Tippmix46 válasza Tippmix46 (#1048) üzenetére


Tippmix46
senior tag

egyébként fehér színben nézve az anyaghasználatot az SIII és a Note 2 ugyanolyan anyagból van, nem tudja valaki?

(#1050) ForRedGlory válasza Tippmix46 (#1049) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ugyanaz a polikarbonát van mindkettőn :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.