Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Melyik rom / kernel bírja akksi időben legtovább?
Jövő héten elég hosszú útra megyek, és film vagy zene menne rajta. Net nem tudom hogy lesz fent 10k méter magasan. (szerintem sehogy :D )
Most ez a phoenix v10 van fent DLK7, meg valami redpill 1.47 kernel.
Jó ez, vagy a stock rom / kernel tovább bírja?

(#11352) Levente válasza nggabi (#11348) üzenetére


Levente
aktív tag

Jaja, de íme a Note II alaplapja, amin van pár olyan alkatrész, amit egy komolyabb forrasztóállomással még csak-csak cserélhetsz, ha bátor vagy, de a BGA-zni való chip-eket nem szeded ki és raksz a helyére egy hőlégfúvó segítségével.

Amúgy, érdekes az ár, az nem jön ki 25 ezer Ft-ból, ha jól emlékszem, olyat említett valaki.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#11353) ERPY


ERPY
őstag

Hupsz, mi van itt.......

(#11354) Szakiii


Szakiii
addikt

cf root kernelt módosít? Szóval ha van egy adott gyári kernelem ahhoz való cf root kell? vagy mindhez jó?

(#11355) Koczó93 válasza Szakiii (#11354) üzenetére


Koczó93
őstag

Bármilyen kernelre felrakhatsz cf-rootot.

eMMC problémára meg azt tudom mondani az embereknek hogy NINCS tökéletes telefon és nem is lesz. Az 1 hónapos htc-m is megjàrta a szervízt alaplapcsere miatt és nem egyedi eset volt. Használtam már néhány tipust de a samsungnak a supportja és szervízelése nagyon jó. Egy ilyen hír miatt szvsz butaság eladni, persze mindenki azt csinál amit akar :)

(#11357) GML


GML
őstag

Csak úgy felmerült bennem a kérdés. Mi a különbség aközött, ha itt Magyarországon nyomják meg a gombot a BGA-zó gépen, vagy kint a gyárban, mondjuk egy belső QC fail test után? Akkor vagy szerintetek minden megy mindig elsőre??? :U

[ Szerkesztve ]

(#11358) MurdR válasza fRooStzzZ (#11351) üzenetére


MurdR
veterán

Nekem a gyári ott tart, hogy 6,5óra képernyőhasználat wifizéssel, és még van 25% :C

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11359) fRooStzzZ válasza MurdR (#11358) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

De stock rom, vagy custom rommal?
Szerintem a repülőn nem sok lehetőségem lesz net-re, így marad a zene vagy a videó. :D

(#11360) MurdR válasza fRooStzzZ (#11359) üzenetére


MurdR
veterán

Ez a sima gyári rom :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11362) MPeter87


MPeter87
őstag

Valaki tud küldeni egy apk-t a legújabb viber-hez (2.3.6)? :B
Folyamatosan jelzi, hogy van frissítés, de play szerint nem kompatibilis, így nem frissül és már idegesít. Ki sem lehet kapcsolni az auto. frissítés keresést :W

Szerk.: Semmi.... A 270-es DPI nem tetszett neki... :B

[ Szerkesztve ]

(#11363) MurdR


MurdR
veterán

Tud valaki valami megoldást egy kis hangerőtuningra? :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11364) MPeter87 válasza MurdR (#11363) üzenetére


MPeter87
őstag

(#11365) MurdR válasza MPeter87 (#11364) üzenetére


MurdR
veterán

Ennyire nem vagyok otthon a romolgatásba meg kernelcserébe :(

Nem merek egyedül belevágnimert még sosem próbáltam, pedig igencsak érdekelne a dolog.

A kernellel a rom is cserélődik?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11366) MPeter87 válasza MurdR (#11365) üzenetére


MPeter87
őstag

A kernel a rom része, de külön is cserélgethető szabadon.
Ha megcsinálod, már nem lesz gyári állapotú a telefon, de vissza lehet állítani utána, ha gariztatni kellene, pl.

A menete röviden: efs mappa mentés, majd odinnal a kernel felrakása.

Az efs mappa mentés leírását megtalálod az 1. hozzászólásban, ezt nem részletezem.

Ha van kies, a helyedben törölném, utána gép újraindítás, majd innen rakd fel a samsung usb drivert. (1. hsz.-ből a link) Ha felment a driver, indítsd újra a gépet ismét.
Innen szedd le az odin-t. (link szintén az 1. hsz.-ből)
Kernelből xda-ról ez kell a gyári romhoz.
A telót kapcsold ki, majd a hangerő le+menü+bekapcs.gomb egyszerre nyomva tartásával kapcsold be a telót, ekkor download-módba lép, majd a gépen indítsd el az odint, a pda részhez tallózd be a letöltött .tar kiterjesztésű kernel fájlt (FONTOS, hogy az odinban mást ne állíts, semmit!), majd alaplapi usb-re dugva az adatkábelt, csatlakoztasd a telót, majd odinban - miután felismerte a telót - start és pár másodperc alatt megcsinálja. Mikor újraindult a teló, már lehúzhatod az adatkábelről.

(#11367) zack válasza MPeter87 (#11364) üzenetére


zack
nagyúr

Már én is ezt használnám, ha tudná az ExFAT-et... :U 720p HD-k miatt szükségem van rá.

Más:

Feltettem ezt a csoda 1,5GB méretű PhoeniX Rom V10.0-et. Az Aroma telepítő annyira részletes, hogy eddig mindent visz. Szerintem túl sok mindent tettek bele, 5 féle modem, audio tuning, Bravia Engine2, lényegében az eddigi XDA-s Note2 fejlesztések, portolások mind benne vannak. Hajnalban kúszott fel, semmit se tudok mondani róla csak azt, hogy ha nem lesz vele gond, és nem fognak összeakadni a portolások, akkor az eddigi legnagyobb tudású ROM-ot tisztelhetjük benne. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11368) MurdR válasza MPeter87 (#11366) üzenetére


MurdR
veterán

Köszi a userfriendly leírást, de ahogy hallom asszonytól nem lesz belőle egyhamar semmi mert otthon beszart a gép.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11372) MurdR


MurdR
veterán

Urak van valami megoldás a gép nélküli root kivitepezéséhez?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11373) nggabi válasza MurdR (#11372) üzenetére


nggabi
nagyúr

[link] ezt se veszi be a gyári recovery? persze ha sima n7100ad van és nem LTEs.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#11374) nggabi válasza nggabi (#11373) üzenetére


nggabi
nagyúr

áhhh nincs szignózva, ezt buktad... :( kell egy szgép.

"szenyor dzsíííí"

(#11375) MurdR válasza nggabi (#11373) üzenetére


MurdR
veterán

Ltes :(

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11376) fRooStzzZ válasza MPeter87 (#11364) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Ha jól gondolom, ez a kernel.
Tud valaki róla, valamit? Fogyasztás stb.

(#11377) Markizmark válasza fRooStzzZ (#11376) üzenetére


Markizmark
addikt

Ha nem hiányzik az exfat támogatás, akkor használd. Én kipróbáltam és kidobálta a memóriakártyát mert nem támogatta a fájlrendszerét.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#11378) fasirTTT


fasirTTT
őstag

az ébresztő csengőhangját át lehet állítani? meg elnevezni ? mert ez így elég ratyi :D

(#11379) APC ADAM


APC ADAM
tag

Sziasztok!
Fél éve nyúzom a Note2-t és már kicsit unom.
A cerkát ki se használom ami lényege lenne csábít a full HD kijelző is így arra gondoltam lecserélném 1 Sony Xperia Z-re.
Valakinek van tapasztalata a Z-ről??? Érdemes lenne cserélni arra a Note2-t?
Az üzemidő nem annyira szempont mert tudom tölteni a mérete se annyival kisseb h ne tudjam megszokni szólav ki mit mond???
Köszi előre is a válaszokat :R

(#11380) Markizmark válasza APC ADAM (#11379) üzenetére


Markizmark
addikt

Inkább várd meg az S4-et szerintem.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#11381) zzola válasza APC ADAM (#11379) üzenetére


zzola
félisten

Keress rá a keresővel, volt itt egy srác, aki cserélte a Note2-t -átmenetileg- Xperia Z-re. A vége az lett, hogy visszatért Note2-re.
Szerintem alaposan járd körbe csere előtt, nehogy megbánd...

(#11382) APC ADAM válasza Markizmark (#11380) üzenetére


APC ADAM
tag

Az s4et tuti nem várom mert csúnya mint a bűn szerintem.
Élőbe még nem láttam Z-t se de szerintem jóféle lehet.

(#11383) zack válasza APC ADAM (#11382) üzenetére


zack
nagyúr

Nézz róla videókat. Az is segíthet. Amiben gyengébb, azok szerintem fontosabbak, mint az, hogy full HD, és hogy benchmarkokban jól domborít.
Miben gyengébb? Kijelzőben, aksiidőben biztosan.
Torrente777-et kérdezd, tudtommal még megvan neki a Z. Az utolsó infó az volt, hogy visszavált N2-re mert jobbnak találta, de elnapolta, és megvárja az S4-et.
De lehet ez azóta már változott és N2-re váltott. Kérdezd meg tőle.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11384) APC ADAM válasza zack (#11383) üzenetére


APC ADAM
tag

Rendben utánajárok még akkor kicsit a dolgoknak.
Köszi szépen :R

(#11385) zack válasza APC ADAM (#11384) üzenetére


zack
nagyúr

Ezen túl supportban is jóval gyengébb. A szervizről nem is beszélve. Multimédiában is gyengébb.
Nem sok minden szól a Z mellett. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11386) APC ADAM válasza zack (#11385) üzenetére


APC ADAM
tag

Akkor az S4-en kívül mostanság mi az amire érdemes cserélni a note2-t?
Pár hónapig még elvagyok vele ha muszály de most járt le a gari róla 1 hete kb mivel kintről van, és gsm bolti gari volt rá 6 hónap.
Igazából ki se használtom ezt a phabletet, szóval az h kicsit gyengébb lehet nem lenne akkora gond, facézni meg mailezni az is jó lenne, meg játszani PC-n intézek kb mindent csak ha mégse akkor ne 4.3"-os kijelző legyen nálam.
És legalább megint garis telóm lenne, de ha azt mondjátok nem éri meg a csere kivárok valami értelmesebbet ha érkezik mostanság. :K

[ Szerkesztve ]

(#11387) zzola válasza APC ADAM (#11386) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem ha nem bírsz magaddal, válts ilyenre:

:))

[ Szerkesztve ]

(#11388) zack válasza APC ADAM (#11386) üzenetére


zack
nagyúr

WP8 ? Ott az Lumia 920, vagy a HTC 8X. Arra amire neked kell barmelyik jo.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11389) MurdR


MurdR
veterán

Erre van ám külön topic :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11390) APC ADAM válasza zack (#11388) üzenetére


APC ADAM
tag

Lehet megnézem azért azt az Xperia Z-t, annyival gyengébb nem lehet és az legalább tetszik is ;]

(#11391) MurdR


MurdR
veterán

Inkább azt mondja meg nekem valaki, hogy miért van az, hogy a telóm fél nap után kb az 50%ára esik vissza a zenei hangerő fülesen? De a rendszer pedig 100at mutat.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11392) MPeter87 válasza APC ADAM (#11390) üzenetére


MPeter87
őstag

Számomra nagy csalódás volt, mikor megláttam. Képek alapján nagyon tetszett, a hardver alapján is szimpatikus volt, de Note2-höz képest visszalépés lenne...

(#11393) Koczó93 válasza APC ADAM (#11390) üzenetére


Koczó93
őstag

Nézd meg, de tegyél mellé egy Amoledes telefont. Olyan fakó a kijelző mint egy sony ericsson T230-ban.

(#11394) APC ADAM válasza Koczó93 (#11393) üzenetére


APC ADAM
tag

Hirdet itt hardveraprón 1 srác 1et lehet vele fogok cserélni de mondtam neki is hogy elöbb látnom kellene hogy milyen is élőben.

(#11395) plejik


plejik
addikt

[GameKlip]

Egy ilyet be kell újítanom úgy érzem. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#11396) Levente válasza plejik (#11395) üzenetére


Levente
aktív tag

Ez nagyon tetszik!

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#11397) plejik válasza Levente (#11396) üzenetére


plejik
addikt

Az ára sem vészes, de gondolkodom még rajta .. :) Ez akkor az igazi , ha még esetleg tv-re is ráköti az ember. :)

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#11398) Levente válasza plejik (#11397) üzenetére


Levente
aktív tag

De akkor minek a tartó?

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#11399) aimettirlz


aimettirlz
tag

Sziasztok,

Hogy tudom beállítani hogyha rákötöm a note-II-t gépre akkor mutassa az előnézeti képeket DCIM Camera mappában winfosban? Egyébként az is nm régóta van még az ARC S-emnél kezdte az android hogy nem tudok vágólapra másolni ha bezárom az ablakot mert elfelejti... tehát nyomok egy képre ctrl+c-t bezárom az ablakot és elfelejti... ezmiez? Lehet ezekkel kezdeni valamit? :W

Köszönöm előre is a segítséget! Üdv... :R

® aimeTTi atticuS ™

(#11400) WaterWave válasza plejik (#11395) üzenetére


WaterWave
veterán

brutál jó:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.