Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) MurdR válasza ZoliM@ster (#11645) üzenetére


MurdR
veterán

Még azt sem, max személyesen. Az utánvétet nem nyithatja ki előre.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11652) nagyito88 válasza MurdR (#11651) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Elvileg utánvétet is megnézheted. Pl futároknál is, hogy átvesszük a futártól, ellenőrizzük, hogy minden a csomagban van e, és utána csókolommal elköszönünk. Legalábbis ez lenne a hivatalos eljárás. Ehelyett, kifizetjük, és szevasz tavasz....
Kb 1 éve rendeltem cuccot, azt hiszem edigital-tól, vagy foto market-tól. A futár kijött azt hiszem gls volt, s mondja, hogy mennyi az összeg. Átadtam neki a lovét, és mondja, hogy ellenőrizzem, hogy minden benne van e. Utánna aláírattata velem a digitális átvételi cuccost. Azóta se találkoztam ilyen futárral. Akkor mondtam neki, hogy ez egy új dolog? A válasza az volt, hogy nem, elvileg csak így lehetne csomagokat átadni.

Ahogyan végigfutottam ezt a 88 000ft ért note2 mizériát, én kihagynám, nekem nagyon szaglik ez a story. De lehet, én vagyok rosszul beállítva.

(#11653) Koczó93 válasza Hauptmann (#11650) üzenetére


Koczó93
őstag

Ne a boltot hibáztasd, hanen azt aki így megveszi. Mert vannak ilyenek.

A 88 ezer forintos Note meg hatalmas kamu. Arra megy hogy utald el előre a pénzt és várd a futárt. De szvsz azt várhatod...

1.hsz-be ma belerakom a nandroid backup részt nem is értem miért felejtettem ki. Bár aki romolgat, turkál a rendszerben vessen magára ha nem csinál előtte egy backuppot ;)

(#11654) gyuri2008 válasza nagyito88 (#11652) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nem vagy rosszul beállítva szerintem ez kamu,sajnos.
Csak azt nem értem,hogyan tudnak megélni az ilyen emberek?
Ennyire hiszékenyek vagyunk :F :F

(#11655) MurdR válasza nagyito88 (#11652) üzenetére


MurdR
veterán

Már ott bűzlik, hogy a futár nevére küldje el a pénzt.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11656) Hauptmann válasza MurdR (#11651) üzenetére


Hauptmann
addikt

De, a fizetés után és az átvételi aláírása előtt ki lehet bontani a csomagot, ez a szabályos eljárás.

[ Szerkesztve ]

(#11657) Hauptmann válasza Koczó93 (#11653) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mindkét oldal hibás. Ekkora tétel mellett 9 ezer Ft-on szarrágóskodni?

(#11658) MurdR válasza Hauptmann (#11656) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor már lehet, nem tudtam. Pár éve rendeltem utánvétesen, és a postás nem engedte kinyitni.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11659) Koczó93 válasza Hauptmann (#11657) üzenetére


Koczó93
őstag

Igen ezt èn sem értem túlságosan de sok Gsm-nél ez a szokás. Ha valaki akar venni egy Nokia 2200-át és nem kér hozzá tartozékot, mondván van otthon 5 Nokia töltője megértem. De egy 100+os telefonnál nem látom át a lényegét így tartozékokkal vettem én is. :)

(#11660) zack válasza Levente (#11632) üzenetére


zack
nagyúr

Senki sem mondta hogy nem volt mentésem. :U Erről az új telepítésről nem volt. Miért is lett volna? Nem végeztem még a belakással. Egyébként egy vésztartalék mindig ott figyel a MicroSD-n.

Kíváncsi leszek Chainfire mikor fog válaszra méltatni email-ben, mert egyenlőre b@szik válaszolni a pénzem visszautalásával kapcsolatban. Mert 1000ft-ot vont le a Play a progijára, de mire visszatöltöttem a mentést, lejárt a 15 perc. :((

Mindenki:

Új Omega ROM, PhoeniX ROM-mal (XXDMC3) valami gond van...Lehet csak nálam, de nem apró a hiba. Egyszer csak varázsütésre nem leszek elérhető, térerő fullon, tehát semmi rendhagyót nem látok a kijelzőn, viszont ha hívni akarok, akkor a "nincs regisztrálva a hálózatra" szöveg fogad. Ilyenkor nem is vagyok elérhető, pedig a térerő ikon fullon van. Egy újraindítás megoldja, és utána egy darabig megint jó minden.
Most X-Note 2.1-et tettem fel, nagyon f@sza kis ultra light ROM-nak néz ki, egyedi megoldásokkal, de majd az idő múlásával használatban fog kiderülni mennyire stabil. Ebben gyárilag Adam 2.3+ kernel van alapbból, és kíváncsi leszek hogy muzsikál, mert még sosem használtam.
Ha ez is produkálja a fenti hibát, akkor felteszek egy gyári nem MC3 ROM-ot, és ha ott is belefutok, akkor jön a szervizfutár. :U De szerintem ez csak valami szoftveres tweak gond, ami nincs rendesen kitesztelve.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11661) imrufo válasza zack (#11660) üzenetére


imrufo
tag

Omega v16 + Simplistic Framework nálam tökéletesen hibamentes, szóval szerintem nem azzal lesz a gond...

(#11662) zack válasza imrufo (#11661) üzenetére


zack
nagyúr

Közel sem biztos ez. Lehet nálam valami ROM beállítás okozza, ami nálad nincs bekapcsolva. Tele vannak ezek a ROM-ok tweak-kel, és így nehéz kitalálni mi okozta. Biztos szoftveres egyébként, mert akkor újraindítás után nem állna helyre. Kicsit megcsömörlöttem ezektől a szénné módosított ROM-októl, ezért is tettem fel ezt a light 450Mb X Note-ot.
Amíg nem volt ennyi tweak addig nálam valahogy stabilabbak voltak a főzöttek. Minél több a módosítás, annál nagyobb az esély a hibás működésre, összeakadásokra. Ráadásul annyit nálam nem hozott, hogy leessen az állam mennyire jobbak, gyorsabbak. Pl szintetikus tesztekben a tweak-elt ROM-ok rendre gyengébben szerepeltek nálam, ami szintén nem volt indokolt, hiszen azért történtek a módosítások, hogy gyorsabb legyen.
Ehhez képest ez a 440Mb ROM többet, vagy legalább annyit dob pl Antutuban (17600p) mint a szénné tweak-elt ROM-ok. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11663) nagyito88


nagyito88
aktív tag

Tegnap delutan 4 kor nekem is nincs regisztralva a halozatont tolt, pedig nekem gyari romom van es csak root meg kikonnyites tibivel valo jegelessel. Igaz nem otthon hanem a tiszanal voltam. Egy reset es azota minden ok.

(#11664) Paszkal3 válasza zack (#11662) üzenetére


Paszkal3
tag

Nekem is hibàtlan eddig a Omega ,pedig màr napok óta ezt hasznàlom.

(#11665) MurdR


MurdR
veterán

samsung.hu FAQ:
Na ezt sem tudtam;
,,Hogyan töltődik a Samsung Galaxy Note S-pen-je?

Az S-pen töltése az érintőképernyő alatti speciális réteg és a ceruza közti elektromágneses kölcsönhatás során történik.''

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11666) Paszkal3


Paszkal3
tag

Olcsó note -val kapcsolatban én sem venném meg.Sajnos a csalók erre jàtszanak,hogy sokan szeretnének ilyen kütyüt maguknak,de nem tehetik meg,ezért lógatnak be ilyen mézes madzagot.Én mikor a telómat vettem most,be mentem a boltba és 20 ezer többet fizettem inkàbb mint a piaci àr volt,de îgy nyugodtan alszom!Hosszú tàvra vàsàroltam most magamnak telót.Ràadàsúl itt még a teljesen tisztànak làtszó telefonokkal is lehetnek gubancok,mivel könnyű tisztàvà tenni a készüléket.

(#11667) Impressa válasza MurdR (#11665) üzenetére


Impressa
őstag

Ezzel nem vagy egyedül, még én sem gondolkoztam a működési elvén. THX! :B

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11668) zack válasza nagyito88 (#11663) üzenetére


zack
nagyúr

Na ez érdekes. Telenoros vagy? Sajnos elő fog jönni ha 1x már előjött... A bibi csak az, hogy nem lesz előjele és nem fogod tudni, csak ha majd te akarsz hívni. De hogy előtte már órákig nem voltál elérhető e miatr azt nem fogod tudni. Azért ez nem apróság. Azt meg nem vállalom hogy fél óránként próba hívást csináljak hogy jó e még.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11669) MurdR válasza Impressa (#11667) üzenetére


MurdR
veterán

Mehet bele 1.hszbe szerintem :C

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11670) nagyito88 válasza zack (#11668) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Telenoros vagyok otthon nem volt ilyen Egerbe. De tegnap Kiskörén előjött. Epp hivásom volt de amikorra felvettem volna akkorra lerakta. Majd visszahivtam akkor beszéltünk kb 10mp-t majd szetkapcsolt. Hivom vissza és akkor irta ki. Majd reset azután jó. Azóta nincs baja. Eddig semmi, ilyen nem volt de ha ezt fogja csinálni az csöppet dühítő lesz.... És az biztos, hogy garis ügyet csinálok belőle. Hiszen telefonròl lévén szó nem ártana ha ez rendesen müködne....

(#11671) zack válasza nagyito88 (#11670) üzenetére


zack
nagyúr

Ez inkább Telenoros hiba lesz szerintem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11672) Impressa válasza MurdR (#11669) üzenetére


Impressa
őstag

Érdekességképpen nem lenne rossz :K Bár azt vettem észre, hogy a S pent használók elenyésző számban vannak. Míg a Note 1 ezzel tört be a köztudatba, addig a Note 2 már inkább a teljesítményével hódított, legalább is a marketing erre épült, de lehet tévedek. :U

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11673) MurdR válasza Impressa (#11672) üzenetére


MurdR
veterán

Én amikor kiválasztottam, el is felejtettem hogy s-penes :P

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11674) Hege1234


Hege1234
addikt

sajnos nem vált be a mobiltv-nél hogy átettem mobil nézetre
egyéb ötlet ?

+ van olyan hogy meglehet rendelni (alap csomag)
nem lehet hogy mivel az a samsung galaxy s (i9000) -re volt megrendelve
azért nem működik a tepsin?

lehet mégegyszer meg kéne rendelni ?

van egy kód amikor az ügyféljelszót is tartalmazza az sms
mivan ha aktiválva van de mégegyszer elküldöm megint megrendeli vagy akkor mondom le ?

mx player sem tudta lejátszani beállítottam hogy legyen az alapértelmezett de semmi
lehet kellene valami flashplayer vagy
esetleg valami codek kellene ?

(#11675) MurdR válasza Hege1234 (#11674) üzenetére


MurdR
veterán

Szerintem inkább hívd fel a szolgáltatódat :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11676) Drughi


Drughi
addikt

üdv,
jovo heten tervezek venni note2-t.

lotte azonban beszereznek hozza valamilyen tokot.
mit ajanlotok?
ezt neztem ki: [link]

esetleg mas? olyan kene ami kaphato sok helyen (MM, edigital, mobilx, ipon), mert nem aksrok a postara varni.
vagy jobban jarok valamilyen egesz telefont vedo gumitokkal?

koszi!

(#11677) MurdR válasza Drughi (#11676) üzenetére


MurdR
veterán

http://www.ecell.hu/uploads/termek_kepek/1_6133.jpg

Én S-Line TPU tokot használok,gumi, oldalt recés, strapabíró darab. A sufnitelefonosok nagy részénél 2000 körül van kb.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11678) Hege1234 válasza MurdR (#11675) üzenetére


Hege1234
addikt

sztem megoldható nélkülük is :)
sajnos bárki beülhet abba a székbe....

(#11679) Impressa válasza MurdR (#11677) üzenetére


Impressa
őstag

ha jól tudom tok oldalán a gomb helye nincs kivágva, hanem a gumin keresztül nyomkodod. Így is könnyedén meg tudod nyomni a gombokat?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11680) S e t h válasza Impressa (#11679) üzenetére


S e t h
nagyúr

Semmi probléma nincs vele, könnyen reagál a nyomásra.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#11681) Impressa válasza S e t h (#11680) üzenetére


Impressa
őstag

Ennek örülök, köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11682) Hauptmann válasza MurdR (#11677) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mennyire merev a hátulja? A szilikon tokokkal nekem az a bajom, hogy ha túl puha, akkor be tud jutni a por a tok és a hátlap közé, és utána szépen néz ki a teleon hátlapja egy idő után. :(

(#11683) nagyito88 válasza Hauptmann (#11682) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Szilikon vagy tpu tok? Mert a tpu az keményebb anyag nem annyira puha.

(#11684) Levente válasza MurdR (#11669) üzenetére


Levente
aktív tag

Csak lehetőleg ne így, mert igen pontatlan.

Itt egy kissé szakmaibb leírás:

"Az S-Pen:

A kijelző alá beépítettek egy speciális nyomtatott áramköri lapot, amely tekercsekből álló rácshálóval rendelkezik.

A háló elektromos mezőt generál a kijelző felszínén, ha a toll ehhez közel kerül, a belsejében lévő tekercs-kondenzátor (LC) rezgőkört beindul. A rácsháló érzékeli a toll által leadott jelet, így a processzor meghatározza annak pontos helyét. Ennyiben nem merül ki az S-Pen képessége, mivel érzékelnie kell még a nyomás erősségét, a tollon elhelyezett nyomógomb állapotát is. A Samsung jól döntött, amikor a Wacom céget választotta beszállítónak, így a Note 2 egy kiforrott profi technológiához jutott. Ehhez a tollhoz nincs szükség tápellátásra, nyomásérzékelése kiváló, az eddigi 256-ról 1024-re javult. Ennek előnye, hogy jobban szabályozhatjuk egy vonal vastagságát, mint a régi rendszernél."

Tehát nem töltődik az S-Pen.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#11685) Levente válasza zack (#11660) üzenetére


Levente
aktív tag

Ezt írtad:

"Gallyra is vágta a telefonom. Friss install...Note 2 logónál nem is megy tovább a driver telepítése után. Bravó."

Majd:

"Ezt én is tudom ám. Viszont 4 óra melóm van a friss telepítésbe. Erre próbáltam célozni."

Ebből nem arra a következtetésre jutottam, hogy egy komoly beavatkozás előtti rutin mentésed megtörtént volna...

Bocsánat... :DD

Bevallom, most se gondolom úgy. Sőt, nem is értem, ha volt mentésed, milyen friss install tartott 4 órát?

Akkor sem, ha szépen, precízen és ajánlható módon először visszaraktál egy gyári ROM-ot, mert még a letöltéssel együtt is sok a 4 óra.

Amúgy írja is Chainfire a dolgokat Play-en:

"Many users are running Chainfire3D on devices not listed here - it's likely to work on all modern devices. So far nobody has reported a failed install, so that's good. Doesn't mean problems can't happen.
!! There is some risk involved installing the driver. Your device may not boot. If you have CWM, it would be prudent to create a backup before installing !!

Tehát, bár a támogatottak közt nincs is a Note II, a Play kompatibilisnek mondja, ez már fel kellene keltse a figyelmét egy "öreg rókának" :D , de lejjebb kereken írja, hogy bár senki nem jelentett még hibát, a nandroid mentés előtte javasolt!

Ahogyan minden rendszer szintű módosítás előtt.

Amúgy, ismerve Chainfire mentalitását, szerintem vissza fogod kapni a pénzed.

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#11686) Koczó93 válasza Levente (#11684) üzenetére


Koczó93
őstag

Ezt tényleg be fogom rakni az 1.hsz-be :)
Meg a Nandroid mentést is :D

Az új home screenem akit érdekel:
:)

[ Szerkesztve ]

(#11687) Hege1234 válasza Koczó93 (#11686) üzenetére


Hege1234
addikt

ez melyik launcher ?

(#11688) Levente válasza Koczó93 (#11686) üzenetére


Levente
aktív tag

Jájjj, nem akarok csempééééééét, háhá. :O

Amúgy, nem is olyan randa. :)

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#11689) ERPY válasza Koczó93 (#11686) üzenetére


ERPY
őstag

Jaj

(#11690) AliceWake válasza ERPY (#11689) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Csatlakozom :DD

Non omnis moriar.

(#11691) MurdR válasza Levente (#11684) üzenetére


MurdR
veterán

Igen, le lehet írni a bocibocitarkának a verselemzését 23 oldal terjedelemben, de minek, ha egy mondatból az átlagfelhasználó mindent megért?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11692) MurdR válasza Impressa (#11679) üzenetére


MurdR
veterán

Nincs kivágva, de kényelmes a nyomkodása.

Hauptmann: elég merev maga a tok hátoldala. Nem nagyon jut be szennyeződés, legalábbis én egy elég passzentos darabot kaptam, ha leveszem akkor úgy kell lehámozni róla :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11693) Impressa válasza MurdR (#11692) üzenetére


Impressa
őstag

Köszönöm az infót, akkor beruházok egyre. :R

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11694) MurdR válasza Impressa (#11693) üzenetére


MurdR
veterán

Szívesen. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11695) Levente válasza MurdR (#11691) üzenetére


Levente
aktív tag

Ezt nem teljesen értem.

Én egyébként nem akarok semmit, max. segítettem tisztázni egy nagy félreértést, mert nem töltődik.

Ugyanis nem úgy működik. Ez viszont (szerintem) igen fontos.

Lehet kivonatosan írni, az nem baj, csak az, amikor tévedés van.

Aztán meg, ez nem 23 oldal, nem kértem, hogy így tegye bárki bárhová, sőt, valószínűleg találni ennél jóval részletesebb leírást is, de ez az, amiről tudtam, hol van és hogy érthető és nem tévedést ír le.

Ha ki is marad az első hsz.-ből, az engem nemigen befolyásol.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#11696) Koczó93 válasza Hege1234 (#11687) üzenetére


Koczó93
őstag

Launcher 8 for android.

Ócsárló embereknek meg üzenem hogy sosem volt még wp-om sőt a windowst sem szeretem csak tegna0 kipróbáltam ezt a launchert és tetszett gyors, smooth nyilván a minimalista felület miatt. De ettől nem fogok egy korlátolt rendszerű telefont venni és ez a launcher sem lesz örökéletű ;)

(#11697) zack válasza Koczó93 (#11686) üzenetére


zack
nagyúr

És ezért launcherért pénzt is adtál legalább? ;] Szegény elég randa. :B
Ha nincs még kialakult launchered akkor az olcsóbbak közül a Nova-t, a drágábbak közül a Next Launcher 3D-t ajánlom.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11698) zack válasza Levente (#11695) üzenetére


zack
nagyúr

Semmi gond nem volt azzal a leírással. Ahogy van mehet az 1-es hsz-be.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11699) Koczó93 válasza zack (#11697) üzenetére


Koczó93
őstag

Egy forintba sem került ;) amúgy Tw-t használok vagy ha kedvet kapok akkor Apex.

[ Szerkesztve ]

(#11700) AliceWake válasza Koczó93 (#11696) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Jaj, remélem nem vetted ócsárlásnak :B Csak némiképp meglepő volt elsőre :K A win8 tulajdonképpen már nem is lett csúnya.
Amúgy a WPk elég jól optimalizáltak, távolról sincs akkora rendszerigényük, mint a droidnak, és úgy hallottam ritka stabilak, óramű pontosságú, egységes frissítéssel. Persze ettől még nem kell. Hol maradna az izgalom, és a hajtépés ;)

Non omnis moriar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.