Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) tylerddd válasza Somatom (#18550) üzenetére


tylerddd
veterán

Én BlueStacks-et használtam Androidos alkalmazások futtatására, de számomra sokkal meggyőzőbb, stabilabb volt a DeX és a PC ill. telefon közötti kommunikáció (pl. fájlok másolása ide-oda) is egyértelműbb volt. Pl. nagyon nehezen jöttem rá, hogy kell a BlueStacks-be úgymond bemásolni fájlokat, hogy azokat elérjem az adott androidos app-ben.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18552) Somatom válasza tylerddd (#18551) üzenetére


Somatom
veterán

A BlueStacks sztem nem igazán erre való. A Phoenix OS -ről hallottam. Én RemixOS -t használok PC -n (v.3.x, 64bit). Használhatóságban oda-vissza gyalázza a DeX -et.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18554) tetova válasza tylerddd (#18535) üzenetére


tetova
tag

Kedves tylerddd!

Részemről már befejezettnek tekintettem a témát, de igaza van lakotibinek: a „fórum motorja a vita”. Az értelmes vita, amikor a másik fél értelmezi is a leírtakat, és végiggondolja, ő mindent jól fogalmazott-e.

Nem vagyunk egyformák. Számomra nyilvánvaló, hogy a Note9 topicban a Note9-et ajánlom, ha a Note9-ről kérdeznek, hiszen azért vettem ilyen telefont, mert ezt tartom a legjobbnak.
Nincs szükségem „önigazolásra”, én tudom, hogy jól döntöttem, ma sem vennék mást. És ha itt a topicban esetleg nem is, de a mellékelt képen látszik, vagyunk még így páran, valószínűleg Európában is, nem csak Amerikában. Sajnálom, hogy Te csalódtál, és nem vagy elégedett a telefonoddal.

Azt írtad, nem adnál 200 ezret egy „két éves vasért”. Szerinted a Note 10 Lite-ban milyen „vas” van? Örülök, hogy a gsmarenát említetted, ha valakinek kétségei lennének, nyugodtan nézze meg az összehasonlítást! Egy középkategóriás műanyag telefont preferáltál a Note9 helyett.

Nem ismerem a OnePlus telefonokat, vélhetően soha nem is fogom. Lehet, hogy nincs igazam, de nekem fenntartásaim vannak a – nyilvánvalóan pénzért – agyondicsért kínai telefonokkal szemben, és nagy bátorságnak tartom bárkinek is ajánlani, főleg ilyen áron.

Mielőtt lakotibi megszólna: nem Veled vitatkozom, hanem a véleményeddel! Sok hasznos dolgot olvastam Tőled, amiből tanulhattam, és remélem, majd fogok is. Viszont attól még, hogy nekem nincs többezer hozzászólásom, úgy gondolom, az én véleményem ugyanannyit ér mint másé. 2008 óta vagyok fent az oldalon, de nincs „véleményalkotási kényszerem”, nem írogatok be csak azért, hogy gyűljenek a striguláim.

(Igazából a kérdezőt sajnálom, akit elriasztottunk…)

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18555) tylerddd válasza tetova (#18554) üzenetére


tylerddd
veterán

"Sajnálom, hogy Te csalódtál, és nem vagy elégedett a telefonoddal."
"Azt írtad, nem adnál 200 ezret egy „két éves vasért”. Szerinted a Note 10 Lite-ban milyen „vas” van?"

Örülök, hogy leírtad ezeket! Tökéletesen látszik, hogy nem akarod vagy tényleg nem érted, hogy miről beszélek. A 18535-ös kommentben próbáltam részletezni, példákkal is, hogy miről van szó, biztosan értelmetlenül fogalmaztam meg. Igaz, eddig többen értették, mint nem.

"Nem ismerem a OnePlus telefonokat, vélhetően soha nem is fogom. Lehet, hogy nincs igazam, de nekem fenntartásaim vannak a – nyilvánvalóan pénzért – agyondicsért kínai telefonokkal szemben, és nagy bátorságnak tartom bárkinek is ajánlani, főleg ilyen áron."

Biztosan nem ismered. A OnePlus már épp eleget bizonyított, nem valami huszadrendű noname, klóngyártóról van szó. Szolgáltatónál is kapható már itthon, több millió feliratkozóval rendelkező tech-youtuberek használják saját készülékként. Ilyen hozzáállással, ismeretekkel nagy bátorság bárkinek, bármilyen telefont is ajánlanod ;)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18556) tetova válasza tylerddd (#18555) üzenetére


tetova
tag

Nem szeretném, ha a fórum rólunk szólna, főleg, mert elbeszélünk egymás mellett.

Nyilvánvaló, hogy nem fogod beismerni, hogy mellétrafáltál a Lite-tal, azt hiszed, a tekintélyed csorbul vele. Pedig dehogy.

Ahogy írtam: nem ismerem a OnePlusokat, és nem is fogom, mert nem érdekelnek. De lefogadom a legdrágább OnePlusban, hogy valószínűleg több okostelefonhoz volt már „közöm”, mint ahány éves vagy, mégha nem is tüntetem fel magam szakértőnek, vagy tévedhetetlennek. Egy ártatlan érdeklődő látta kárát annak, hogy Te azt hiszed, az igazság csak nálad lehet.

Részemről vége. És sajnálom az egészet.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18557) m1lan válasza #24536576 (#18545) üzenetére


m1lan
őstag

A Note 10 Lite-ban ugyanaz az Exynos van, mint a Note9-ben. Az S10 Lite a Snapdragonos, de abban meg nincsen toll. :DDD

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#18558) tylerddd válasza tetova (#18556) üzenetére


tylerddd
veterán

Én már hoztam fel érveket és leírtam, hogy szerintem miért lehetne opció a másik két készülék. Azt nem értem, hogy miért nem fogadod el, hogy a Lite egyes elemeiben rátesz a 9-re (amíg persze van, amiben gyengébb---bár ez is szubjektív) és azért, mert neked adott tulajdonságai nem szimpatikusak, miért kellene másoknak is így gondolnia. Pl. Somatom konkrétan le is írta, hogy miért a Note 9 lett a 10 Lite helyett. Ő döntött, hogy mi a lényeges számára, hogy neki mi kell jobban.

Nem hiszem, hogy nekem vagy bárkinek lenne tekintélye egy anonim fórumon, mindenki azt állít, gondol magáról, amit akar. Azt se tudom, hogy az életkorom mi alapján szűrted le.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18559) #24536576 válasza m1lan (#18557) üzenetére


#24536576
törölt tag

Tényleg xd Akkor még annyi előnye sincs. :))

(#18560) #24536576 válasza tylerddd (#18558) üzenetére


#24536576
törölt tag

Note10 Litenál mit volt az érved? Frissíthetőség? Akinek ez fontos, nem Samsungot vesz. Ujjlenyomat-olvasó? Hát max az ellenségeimnek ajánlanám a kijelző alatti Samsingokat.

Másik szériát meg felesleges a Notehoz hasonlítani.

(#18561) tylerddd válasza #24536576 (#18560) üzenetére


tylerddd
veterán

Ne magadból indulj ki! Ti mindketten saját oldalról nézitek a dolgot. Az ujjlenyomat-olvasóról pedig leírtam, hogy miért nem lesz problémás.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18562) Somatom válasza #24536576 (#18560) üzenetére


Somatom
veterán

"Frissíthetőség? Akinek ez fontos, nem Samsungot vesz."
Fura ezt olvasni ebben a topikban. A hsz. -ek fele a frissítésekkel kapcsolatos. Sokan úgy várják, mintha csodát tenne a telóval. Ők vajon miért vettek Samsungot?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18563) #24536576 válasza tylerddd (#18561) üzenetére


#24536576
törölt tag

A szériában is optikai van. Hulladék.

(#18565) #24536576 válasza Somatom (#18562) üzenetére


#24536576
törölt tag

Arra értettem, hogy az újabb Droidra váltás kb fél év... A nem aktuális csúcsoknak több is.

(#18566) #24536576 válasza lakotibi (#18564) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szvsz ne vegyük egy kalap alá a biztonsági és az alap frissítéseket.

Amíg nem csesznek el valamit a frissítéssel(mint most a kijelzőt), addig nem izgat, hogy jön e. Biztonsági meg azért nem rossz dolog, bár kérdéses, hogy a Samsung nem e csal vele, mint néhányan...

(#18568) petymeg válasza Somatom (#18562) üzenetére


petymeg
addikt

Én nem várom a frissítéseket, sőt rosszul vagyok a nagy váltásoktól, mert akkor lehet törölni mindent. És felrakni azt a sok programot, jelszót kérni több banktól stb. Időrablás.

Én addig fogom használni a Note9-et amíg szét nem esik. Első és utolsó Note-om, pedig ezt nagyon szeretem. Amerre a Samsung megy az egyszerűen nem tetszik. Az még elment, hogy volt kétféle S, de Note csak egy volt és az volt a csúcs. (S ből meg se tudom számolni hányféle, van, A dettó, zavarba ejtő ez a dömping) Most Note-ból is van nem is tudom 5 féle? Most jön ki majd a 20 Ultra ilyen 500.000 Ft-os (adók nélkül) árat jósolnak neki. Én nem vagyok csóró, eddig csak csúcstelefonjaim voltak, de azért van egy határ, ameddig hülyének lehet nézni. Inkább én is váltok valami kisebb, de megbízható márka felé. Pl. Oneplussal én is régóta szemezek, megjegyzem ők is ahogy nőnek, úgy kezdik elveszteni az arányérzéküket az árral kapcsolatban.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#18569) Somatom válasza petymeg (#18568) üzenetére


Somatom
veterán

Csak az a bibi, hogy kevés konkurens flagship -ből lehet kihúzni egy tollat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18571) petymeg válasza Somatom (#18569) üzenetére


petymeg
addikt

Hát igen. Baromira megszoktam meg megszerettem a tollat, de a hiányát is megszokom majd. De ez reményei szerint nem mostanában lesz.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#18572) Somatom válasza lakotibi (#18570) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nincs igény a tollra, akkor sztem tök értelmetlen Note -ot venni. Fölösleges kifizetni egy olyan feature többletköltségét, amit nem is használ az ember.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18573) petymeg válasza #24536576 (#18566) üzenetére


petymeg
addikt

Mit csesztek el a kijelzővel?

Somatom
Ez igaz, én is csak a toll miatt vettem, amúgy S10 lett volna a másik befutó.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#18574) #24536576 válasza petymeg (#18573) üzenetére


#24536576
törölt tag

Külföldi fórumokon zöldülésre, indokolatlan melegedésekre panaszkodnak a legutóbbi biztonsági frissités óta.

(#18575) #24536576 válasza lakotibi (#18567) üzenetére


#24536576
törölt tag

Igen, az nekem is feltűnt, hogy az egyéb résznél megy a halandzsa. Mondjuk ha a kijelzőt sikerült elcseszniük néhány embernél egy bizt. frissítéssel, akkor lehet, hogy valamit csak csinálnak még. Remélhetőleg nem csak az elcseszésre mennek majd rá...

(#18576) gjoco1 válasza #24536576 (#18575) üzenetére


gjoco1
addikt

Srácok,bocs hogy beleszólok az eszmefuttatásokba.Tudja valaki hirtelen fejől,hogy a home nyomógomb érzékenységét hol tudom állítan ? Nagyon érzékeny.....Mintha lenne ilyen opció...

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18577) #24536576 válasza gjoco1 (#18576) üzenetére


#24536576
törölt tag

Van egy tök jó ficsör a beállításokban, a kereső.

Erre gondolsz?

(#18578) gjoco1 válasza #24536576 (#18577) üzenetére


gjoco1
addikt

Igen,köszönöm szépen! :R

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18580) gerner1 válasza #24536576 (#18575) üzenetére


gerner1
veterán

Lehet, hogy én olvasok helytelenül a cikk sorai között, de mint ha az ázsiai, és US régiókban eladott példányok tulajdonosait említenék... - Azok pedig, snapis típusváltozatok, rajtuk eltérő (más, mint az exynos) kernelt (+ a sallangok..) futtató firmware .

(#18581) #24536576 válasza gerner1 (#18580) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ez nem zárja ki azt, hogy a köv frissítéssel nálunk legyen valami gebasz.

(#18583) #24536576 válasza lakotibi (#18582) üzenetére


#24536576
törölt tag

Viccesek tudnak lenni a füles topicok. Csoda, hogy még nincsenek ott a csakavezetékesfülesazigazifüles megmondóemberek. ;]

(#18584) Prien válasza petymeg (#18568) üzenetére


Prien
addikt

"Én addig fogom használni a Note9-et amíg szét nem esik."

Jelenleg én is így érzem.

Az egész globális piacon most egyetlen olyan telefon van, amit a 9 helyett kipróbálnék, ez pedig az Asus Rog Phone 3 (16/512.) :D

Ez is csak akkor,ha nem bírnám kivárni a Note 21-et.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#18585) gerner1 válasza #24536576 (#18581) üzenetére


gerner1
veterán

Köszönöm, pont erre számítottam ....

(#18586) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

Nálatok működik a Netflix app, nem tudom telepíteni, azt írja ki a telefon, hogy az eszköz nem kompatibilis ezzel a verzióval. :(((

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#18587) Leslie1966 válasza Leslie1966 (#18586) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Megoldódott.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#18588) #24536576 válasza gerner1 (#18585) üzenetére


#24536576
törölt tag

Talán valótlant állítottam? 🤔

(#18589) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok!
Az éjszaka szórakoztatott a telcsi.Rep.módban riasztott az SMS hangommal,de nem az volt,hanem ez:[kép]. Olvasom,de egyébként mi ez?Volt másnak is hasonló bármikor? :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18590) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ezt a Knox-ot használja valaki? Most néztem pár mobilt, és ott ki van emelve, hogy a Knox 00 - és ezért olcsóbb.
Valami céges policy-s mobil volt és nem lett kikódolva?

Ilyent én csak a Blackberrynél láttam eddig.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18591) gjoco1 válasza Polarstar (#18590) üzenetére


gjoco1
addikt

[kép]

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18593) gerner1 válasza gjoco1 (#18589) üzenetére


gerner1
veterán

Egyike, a készülék firmware -ében lévő jogi információknak (Beállítások ⇒A telefon névjegye ⇒Jogi információ).
Amennyiben az azon látható dátumon megjelent, vagy azt követő firmware release -re frissítettél időközben, akkor ez magyarázat lehet, mert kb ~1éve a samsung jelentősen megváltoztatta a végfelhasználók adatainak kezelését. Többek között az OS -ben, a Biztonságos mappa használatakor is van extra szoftveres védelem (Knox), amely használata kapcsán személyes adatok kezelése is történik/történhet.

Ez a Knox (⇑) nem összekeverendő, az alaplapi hardware -es biztonsági elemmel (ez nem visszaállítható), amely a készülék gyári, érintetlen szoftveres környezetét jelzi.

(#18594) gerner1 válasza lakotibi (#18592) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben aktívra állítod a "Biztonságos indítás" -t, akkor újraindítás, vagy FR után is, a boot -olás elején kéri a korábban beállított másodlagos biztonsági elemet (PIN, vagy húzásminta):
Beállítások ⇒Biometrikus azon. és biztonság ⇒Biztonságos indítás

Tovább növelhető a biztonság, ha a Fejlesztői beállításokban OFF -ra állítod az OEM-feloldás -t, amellyel egy FR -t követően, biztosan FRP-Lock -kal jutalmaz a készülék. Az aktív (ON) OEM-feloldás ignorál minden olyan biztonsági elemet, amely(ek) miatt FR esetén ⇒FRP-Lock -ba kerül a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#18595) gjoco1 válasza gerner1 (#18594) üzenetére


gjoco1
addikt

Wow.....Köszönöm a teljeskörű leírást ! Igaz nagyjából felét sem értem. :D

Inkább az,hogy van ezzel valami gond-illetve tennivaló? Nem szeretnék semmi extra biztonságot. Ha szükség van rá,sima FR és belakás.

Használtan vásároltam és teljes alap "Vágjunk bele" képernyővel laktam be.Azóta jött a biztonsági friisítés a Júliusi.Ennyit tudok. Most az első alkalom egy hónap után,hogy ez a jelenség előfordult.
Köszönöm,ha "konyhanyelven" eligazítasz. :R

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18596) gerner1 válasza gjoco1 (#18595) üzenetére


gerner1
veterán

Nincs, és ha megnézed őket, egyik végén sincs opció arra vonatkozóan, hogy "nyugtáztad", vagy hasonló...

(#18597) gjoco1 válasza gerner1 (#18596) üzenetére


gjoco1
addikt

Értem,tehát No para? Hagyjam így és pacsi? :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18598) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hm... Ezek szerint azok a mobilok amik alkalmasint akár netto 30 ezerrel is olcsóbbak a Knox miatt - azok "nem megbízhatóak?" :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18599) gerner1 válasza gjoco1 (#18597) üzenetére


gerner1
veterán

Miután a kijelzőről eltünteted, többet úgy sem tudsz tenni.

(#18600) Somatom válasza gjoco1 (#18595) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem ilyen egyszerű. A Google is védekezik. Az FRP (Factory Reset Protection) gyári visszaállítás után kérni fogja az alapértelmezett fiók kódját. Ez a védelem nem a telón, hanem a gugli szerverein tárolódik. Ezért van az, hogy pl. eladás előtt nem elég a gyári visszaállítás, hanem előtte a telón le kell választani a Google fiókot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.