Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) #75814656


#75814656
törölt tag

Szerintetek ugrott a gari, ha mobilos boltban cseréltettem akkumulátort? Gyári akkut tettek bele számlával, viszont nem hivatalos Samsung szerviz.
Elvileg még 2 hónap gyári garanciám lenne és most nézem, beégett a kijelzőm...

(#18402) apaszka válasza #75814656 (#18401) üzenetére


apaszka
veterán

Mennyibe fájt és hol?

Hát a gari szerintem ugrott ha olyan helyen adod le. Az aksin van szerintem gyártási dátum.
De talán nem mindenhol figyelik 😎

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18403) gjoco1 válasza #75814656 (#18401) üzenetére


gjoco1
addikt

:F
Én azért megpróbálnám,hátha.....Kijelző csere az sokba fáj.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18404) Pug válasza #75814656 (#18401) üzenetére


Pug
veterán

Egy próbát megér...

Nekem 10 hónap alatt most van negyedszerre szervizben... Lényegében a vásárlást követően még nem volt hibátlan Note 9-es a birtokomban :DDD
Samsung quality, első és egyben utolsó privát Samsung telefonom, az biztos. :N

[ Szerkesztve ]

(#18405) anadroid válasza Pug (#18404) üzenetére


anadroid
senior tag

Az már cserére jogosult, ha garanciális javítások voltak. Nekem Note 4-gyel volt így.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#18406) Pug válasza anadroid (#18405) üzenetére


Pug
veterán

Megkérdeztem tegnap a fogyasztóvédelmet, sajnos pillanatnyilag nincs életben ilyen szabályozás. Majd elvileg idén lép életbe, hogy 3 szervizelés esetén (azonos hiba) kötelesek cserélni... Pillanatnyilag maximum méltányossági alapon... Eddig sok minden volt, csak nem éppen méltányos a Samsung a vásárlás hetétől gyári hibás felső kategóriás készülékem esetén. :N

(#18407) anadroid válasza Pug (#18406) üzenetére


anadroid
senior tag

16-ban volt még. Mikor vitte el a cica?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#18408) Prien válasza Pug (#18404) üzenetére


Prien
addikt

Nem is tudom, én hogy viselném ezt.
Mindig más baja van vagy ugyanaz? Szervizt nem lehet cserélni, nem-e ott töketlenkednek? Érdekes.

Nekem S2, S3, Note3, Mega6.3, J7 2016, A7 2017, A9 2018 és most a Note9 egyik készülékem sem volt szervizben soha. (Kopp-kopp)

A kevés is több a semminél.

(#18409) petymeg válasza Pug (#18404) üzenetére


petymeg
addikt

A legutóbbi 4 samu eszközömből 3 szervizben kezdte, Note9, Buds, Tab S6. Az S7 is volt, de az én hibámból.
Előtte a Sonyval valamivel nagyobb szerencsém volt. Ott 4-ből 2 kezdte csak szervizben.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#18410) tylerddd


tylerddd
veterán

Jön elvileg 2021-től egy új, vásárlási értékhez igazodó garanciális szabályozás, 250k feletti termékeknél 3 év lesz a kötelező jótállás. Aki csúcstelefont vesz a jövőben, az bőven beleesik a keretbe! De megint lehet vitatkozni a garancia meg a jótállás közötti különbségről :DDD Agyaltam rajta, hogy lemondom a biztosítást, de mivel új telót nem veszek, így megmarad. Soha nem lehet tudni, hogy mikor kell igénybe venni ... ;]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18412) #24536576 válasza #75814656 (#18401) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szerintem meg van nekik, hogy milyen sorozatszámú aksinak kéne a telefonban lenni...

(#18413) #24536576 válasza lakotibi (#18385) üzenetére


#24536576
törölt tag

Gondoltam, hogy jön a fellengzős stílus. :D Példa kell? Az a baj, hogy hiába írok, nem fogod fel, hogy nem mindenki rohangál töltővel/powerbankkal a zsebében. Nem rég utaztam Gödöllőre hévvel hivatalos ügyben, ott várakoztam nem keveset. Közben nyomkodtam a telefont, majd vissza pestre. Ez volt kb 5 órás procedúra. A telefon 3,5órás sot-tal volt kb 20%-on. Ez volt délután 3kor... Szerencsére már csak haza kellett mennem, mert 20%-kal nem szívesen kockáztattam volna be egy sörözést se. A BKK bérletem a telefonon van, szóval elég kínos lenne ha lemerülne.
(kép csak illusztráció, de saját)

Az meg, hogy neked egy okostelefont oké takarékosban használni, egy vicc. Boomerkedést is hagyjuk már, nem 2000ben vagyunk, szerintem elvárható, hogy egy telefon, ami csúcskategória csúcsa, kibírjon 1 napot bármilyen felhasználás mellett.

Irigyelhetnél, ha tényleg ez lenne a legnagyobb gondom, de ez még mindig a Note9 fóruma, nem az önsajnáltató csoport a FB-on. :U

(#18415) #24536576 válasza lakotibi (#18414) üzenetére


#24536576
törölt tag

Hagyjuk inkább, olyan, mintha a falnak beszélnék. Nem tudod vagy nem akarod felfogni amit írok.

(#18417) juuzer válasza tylerddd (#18410) üzenetére


juuzer
addikt

Hello Huawei P9 :DDD

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#18418) juuzer válasza lakotibi (#18397) üzenetére


juuzer
addikt

Ez igaz, de nálam a meleg és a gyenge térerő igen. :O

Vamos a la playa.

(#18419) #24536576 válasza juuzer (#18418) üzenetére


#24536576
törölt tag

Olyan nem létezik. Csak és kizárólag sose merülő Note9! ;]

(#18420) tetova


tetova
tag

Azért ilyen is van. Folyamatos WiFi, mobilnet, szinkronizál 3 email, a Samsung Cloud, a OneDrive, a Google Drive, a Google Fotók, az időjárás, a Google hírek, az Upday, és még a fene tudja mi...
Ez persze egy "lájtos" időszak volt, a képernyőidőn is látszik. De szerintem sem olyan rossz ez az akksi.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18421) tetova


tetova
tag

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18423) #89134080


#89134080
törölt tag

Sziasztok!
A nem rég vásárolt Note 9-emnek fellépett egy hibája miután lefrissítettem Android 10-re, és én ezt a bizonyos hibát egy firmware downgrade-vel szerettem volna megoldani, ami a SAMMOBILE-ról letöltött firmwarekkel nem sikerült, ezért egy DR.Ketan féle custom rom mellett döntöttem, és korábbi tanácsokra hallgatva ezt egy tutorial-val szerettem volna telepíteni, aminek az lett az eredménye, hogy a telefon nem kapcsol be, ezáltal még download módba sem tudom rakni, tehát az eredeti firmwaret sem tudom visszarakni rá, és ha be akarom kapcsolni, akkor pár másodperce kijelzi a lenti hibát.
Az lenne a kérdésem, hogy erre van-e valamilyen megoldás? Valamint hogy ez hard brick, és amennyiben igen, akkor van-e esélyem arra, hogy egy szervízben, legyen az magán vagy Samu, tudják-e unbrickelni a telefont?

Hiba: kernel rev check fail device 6 binary 5

(#18424) Prien válasza #89134080 (#18423) üzenetére


Prien
addikt

A bootloader szám stimmelt annál a romnál, amit telepíteni szerettél volna? Mert a 10-ről tudtommal nincs lehetőség downgrade-re... :U

lakotibi és tetova: 1 vagy 2 SIM kártyával használjátok a telefont?

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#18425) gerner1 válasza Prien (#18424) üzenetére


gerner1
veterán

A készüléken futó firmware BL-szám jelölésénél alacsonyabb BL-számmal rendelkezőt nem lehet telepíteni.

(#18427) gyuri81 válasza tetova (#18421) üzenetére


gyuri81
veterán

Főleg az a kiemelkedő a második képen, hogy a kikapcsolt kijelzővel 1%-ot fogyaszt óránként.
Nálam jelenleg 2,6%-ot ír ki, ami szerintem marha sok. De nem tudok rájönni hogy miért.

(#18429) gyuri81 válasza lakotibi (#18428) üzenetére


gyuri81
veterán

Nem ez az app fogja megenni a telefonom :)
Amúgy főzött romot használok és az összes felesleges app ki van gyomlálva. Tehát felesleges app nincs a telefonon, csak amiket használok. (kb 80 db) Igen, használok ennyit...
Szeretném minél jobban optimalizálni az akksim. ( olvastam a korábbi hsz-eid és van töltő a közelemben stb...)
Túlnyomó részt engem az aggaszt a standby merülésben, hogy a többi gyártó tud optimalizáni, ergo ha nem nyomkodod nem merül. Szerintem ez nem olyan nagy elvárás a Samsung felé.
Megelőzve a kérdésed, köszönöm nem akarok más gyártótól telefont, mert ehhez van a "számomra " a legjobb szoftveres háttér.

(#18430) Pug válasza Prien (#18408) üzenetére


Pug
veterán

Mivel kb kényszeresen kivagyok a hibás eszközöktől, így eléggé nehezen viselem...

1. kijelző ragasztó hiba (nyomásra pattog a kijelző), szerviz elvileg cseréli a kijelzőt, hiba megmarad, hátlapot szerviz elrepeszti (Ferenciek tere Samu store)
2. szerviz kicseréli a rongált hátlapot, kijelző pattogás marad (Ferenciek tere Samu store)
3. a szervizelésnek hála az IP68-as "védelem" kuka, telefon beázik, központi TMX szerviz konkrétan minden alkatrészt cserél a készülékben
4. kijelző ragasztó hiba, mint az elsőnél plusz 2 hét után az ujjlenyomat olvasó is kuka....

Hát itt tartok most...

[ Szerkesztve ]

(#18432) Pug válasza lakotibi (#18431) üzenetére


Pug
veterán

Pedig biza hiba, ha érintésnél pattog, mivel ebben az esetben a 3 réteg (üveg, oled, tapipad) szarul van összeragasztva ;)

Btw sem a kijelzőt, sem a hátlapot nem gépek ragasztják rá a házra, csak szólok...

Látod, ma is okosabb lettél. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18433) tylerddd


tylerddd
veterán

Ránéztem egy Xiaomi telefonon a fentebb említett problémára, miszerint a Google app-ben kikeresett képeket nem lehet hosszan nyom+kép mentése lehetőséggel letölteni, mert jelenleg elő se jön Note-on ez a lehetőség hosszú nyomásra.

A Xiaomin előjön és le is tölti, viszont innentől megzavarodik: az értesítési sávban megjelenik a letöltés és ha rányomok, akkor rákérdez, hogy mivel nyissa meg a képet. Ilyenkor a másolás adott helyre opciót kell választani (valamelyik mappába a telefonon), mert pl. ha a képnézegetőre nyomok, akkor megnézés után sehol nem lesz fizikálisan a telefonon a kép.

Tehát igazából szerintem magával a Google appel van valami, hiszen minden készüléken máshogy működik. Vagy tévedek?! Ez nem tűnt még fel senkinek?

Amit még sérelmezek, hogy focimeccseknél én használtam néha az élő eredmény kitűzését (kis lebegő eredményjelző gyakorlatilag, párhuzamos meccseknél szerettem), és ez is eltűnt. A Google alkalmazásnál rákerestél egy csapatra, kidobta, hogy épp meccsel és ott volt a kitűzés opció :(

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18434) tylerddd válasza Pug (#18432) üzenetére


tylerddd
veterán

Néhány hónapja volt itt egy ilyen okostojás, akit kiutáltunk, mert mindenre meg tudott felelni, kikezdhetetlen volt tapasztalati szinten. Nem ő tért most vissza másik regisztrációval?! :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18435) Pug válasza tylerddd (#18434) üzenetére


Pug
veterán

Szinte biztos vagyok, hogy annak a bannolt emberkének a másodregje az illető :K

(#18436) gyuri81 válasza lakotibi (#18431) üzenetére


gyuri81
veterán

Nincs semmi ilyen app-om amit fentebb említettél :)

(#18437) gerner1 válasza Pug (#18435) üzenetére


gerner1
veterán

Rengeteg "multi-reg" van itt is, folyamatosan. ...

(#18439) gyuri81


gyuri81
veterán

Srácok, szépen kérek mindenkit, hogy mellőzze a személyeskedést és maradjunk a topic témájánál! Köszi.
( törölni fogom ezek után a nem ide illő hozzászólásokat)

(#18440) Pug válasza lakotibi (#18438) üzenetére


Pug
veterán

Most kicsit tátott szájjal futottál a f@szerdőbe, mivel ez a munkám része.. :DDD

Voltam Samu gyárban párszor (FYI az adott screen-eket Foxconn sorokon pakolják össze, a készülék assembly nagyob hányada saját soron megy), konkrétan előző pozíciómban hozzám tartozott az egyik beszállítójuk Adhesive Industrial & Electronics üzletága SC-n belül....

[ Szerkesztve ]

(#18441) tylerddd válasza lakotibi (#18438) üzenetére


tylerddd
veterán

Én csak az itt olvasottak alapján dobtam fel a lehetőséget, hogy ugyanaz az ember lehetsz. Aztán lehet, hogy nem.

Amiket viszont írsz, feljelentgetés meg hasonlók ... na, az elég gáz és übergagyi. Szerinted majd foglalkozom ilyenekkel a kevés szabadidőmben :DDD De nyomjad csak, a vége az lesz, hogy nem reagál majd senki a hozzászólásaidra ...

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18442) Prien


Prien
addikt

Ezt olvastátok? Tegnapi cikk :U [link]

A kevés is több a semminél.

(#18443) Pug válasza Prien (#18442) üzenetére


Pug
veterán

jaja, ma láttam. Ezek szerint akkor nem csak paranoia volt, hogy sárgásnak tűnt a kijelzőn a fehér...

[ Szerkesztve ]

(#18444) tylerddd válasza Prien (#18442) üzenetére


tylerddd
veterán

Reméljük nem lesz gond!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18445) #24536576 válasza Pug (#18432) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nekem se pattog. Lehet, hogy a visszajelző rezgést gondolja annak? :D

(#18446) #24536576 válasza lakotibi (#18422) üzenetére


#24536576
törölt tag

Értsd már meg, hogyha van is konmektor, akkor se töltővel járok. :W

(#18447) Anulu79 válasza Prien (#18442) üzenetére


Anulu79
addikt

Mi a lényege? Angol gyengeség áll fenn. :DDD

(#18448) Somatom válasza #24536576 (#18446) üzenetére


Somatom
veterán

De miért nem? :W :D Túl nagy? Túl nehéz?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18449) Prien válasza Anulu79 (#18447) üzenetére


Prien
addikt

Én se vagyok angolos, de automatice fordítja nekem. :D
Röviden:
"Eredetileg ez nem önmagában a hardver problémája, mivel ezeknek a jelentéseknek a többsége a telefon tulajdonosai által a március biztonsági frissítés telepítése után került felszínre.
A frissítés úgy tűnik, hogy elrontotta a Galaxy Note 9 kijelzőit, több jelentéssel rendelkezik a kijelzők túlmelegedéséről, vagy pedig zöld / sárga árnyalatot feltételez."

Összeesküvés elmélet ON: Kell a piac a Note 20-nak, el kell rontani a régebbi modelleket? ;]

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#18450) Pug válasza Anulu79 (#18447) üzenetére


Pug
veterán

Elvileg a márciusi update után sokaknál jelentkezett kijelző melegedés és zöldes/sárgás kijelző elszineződés...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.