Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) tylerddd válasza tetova (#18500) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem szívesen adnék 2 éves hardverért 200k-t. Ha legalább a 8/512-es lenne!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18502) #24536576 válasza tylerddd (#18501) üzenetére


#24536576
törölt tag

Én a mai lyukasztott kijelzős, hulladék ujjlenyomat-olvasós Samsungokért nem adnék. :D

(#18503) tylerddd válasza #24536576 (#18502) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem mondtam, hogy azért igen. Nem nagyon van most olyan cucc a piacon, amiért hajlandó lennék tetemesebb összeget kiadni. Mindegyiknél valamiért érzem a kompromisszumot. A Note 9-et előrendeltem, 330-ért, de egy fillért nem bántam meg belőle. Ez még egy igazi flagship volt kompromisszumok nélkül. Amit akkor tudott a Samsung, azt mindent bele is pakolt. Viszont két évvel később már ... hááát, nem tudom, nem jó szájízzel adnám oda érte a 200-at se. Főleg, hogy a használt ára egy vicc. Én valahogy így érzem. Örülök, hogy nem ösztönöz semmi új teló vásárlására.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18504) tetova válasza tylerddd (#18503) üzenetére


tetova
tag

Nem adnál érte 200k-t, mert Neked VAN! De akinek nincs, az mit vegyen 200k-ért?
Igaz, hogy az USA-ban, de mintegy félmilló embert kérdeztek meg, mennyire elégedett a telefonjával. A felmérés eredménye: (korábban már linkeltem)

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18505) tylerddd válasza tetova (#18504) üzenetére


tylerddd
veterán

Ha nem lenne sem lenne opció nekem.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18506) tetova válasza tylerddd (#18505) üzenetére


tetova
tag

:) :R

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18507) tylerddd válasza tetova (#18506) üzenetére


tylerddd
veterán

Amúgy néztem pl. a Note 10 Lite-ot. Nem hiszem, hogy megvenném, de lehet ráció abban a telefonban. Persze, van amiben gyengébb a Note 9-nél, de szoftveresen biztos tovább húzza majd ill. vannak olyan fícsörei, amik miatt vonzóbb lehet egyes felhasználóknak. Kinek mi a fontosabb. Én pl. a vízállóságát egyáltalán nem használtam ki a készüléknek (hátlapi fólia és kijelzővédő üveg miatt se lenne szerencsés szerintem), erről le tudnék mondani egy normális kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasóért cserébe.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18508) gjoco1 válasza tylerddd (#18505) üzenetére


gjoco1
addikt

[link] ;) 530 ezer cca.
[link]

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18509) tetova válasza tylerddd (#18507) üzenetére


tetova
tag

Nos, nekem még a sima Note10 sem alternatíva. A 10+ esetleg, de ismerjük az árát.

gjoco1 - Igen, erről "beszélek". Én legyek a hortobágyi Kilenclyukú Híd, ha azok a telefonok ennyivel többet érnek, mint egy 200 ezres Note9.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18510) tylerddd válasza gjoco1 (#18508) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem veszek idén telefont. Majd jövőre a Note 30 Plus Max Ultra Pro-t!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18511) tetova válasza tylerddd (#18510) üzenetére


tetova
tag

Szólj majd, amikor indulsz venni, megyek én is! :C

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18512) gjoco1 válasza tylerddd (#18510) üzenetére


gjoco1
addikt

Már ebben az évben én sem. :) Majd talán jövő évben,de szerintem ahogy tetova Note 10+ kb.....

tetova +1

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18513) Timeola válasza tylerddd (#18505) üzenetére


Timeola
aktív tag

És akkor mit vennél mondjuk a helyemben? Melyik az a teló ami szerinted megérné az árát?

(#18514) tylerddd válasza Timeola (#18513) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem tudom, ahogy írtam is, örülök, hogy nem állok vásárlás előtt, mert nem lenne kedvemre való. OnePlus Nord videókat nézegetek most egyébként, ez 460€ 8/128-as verzióban, az ca. 160k, 550€ a 12/256-os, az meg 190 körül.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18515) #24536576 válasza tylerddd (#18507) üzenetére


#24536576
törölt tag

Még 1-2 évig kapja a bizt. frissítéseket a 9 is. Az meg, hogy az új androidot nem, na bumm. Mindent tud amit az fog, max nem natívan van benne.

Én max azért választanék mostani telefont, mert újabb, "menőbb". JPÉ-szel inkább a Note9, mint bármelyik mostani csúcs Samsung.

Ujjlenyomat hulladék, gloryhole ocsmány, Exynos rosszabb, mint valaha, nincs értesítő led... Mellettük meg a gyártási év szól...

(#18516) #24536576 válasza Timeola (#18513) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ha engem kérdeznél, Note vagy semmi. Bár ha így folytatja az áremelést a Samsung, akkor lehet, hogy váltok iPhonera. Ha nem fontos, hogy nem a legfrissebb Android lesz rajta Februárban(kb akkorra kapja meg az 520K-s Note20 Ultra), akkor simán bevállalnám. Szerintem a tollal is firkálgatnál. :D

Mi az ami visszatart?

[ Szerkesztve ]

(#18517) tylerddd válasza #24536576 (#18515) üzenetére


tylerddd
veterán

Ezek a te érveid, ne felejtsd el. Mint írtam, felhasználófüggő, hogy kinek melyik feature jön be. Tehát lehet, hogy valakit egyáltalán nem zavarna a fúrt kijelző. Ebben az árkategóriában kompromisszumot kell kötni, egyénfüggő, hogy kinek mi számít.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18518) Saccco válasza Timeola (#18513) üzenetére


Saccco
nagyúr

Xiaomi körül nem keresgéltél?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18520) Saccco válasza lakotibi (#18519) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt a Oneplus One idején kellett, azóta egyre drágábbak. :(
OPO-m volt nagyon sokáig.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18521) tylerddd válasza Saccco (#18520) üzenetére


tylerddd
veterán

De fejlődött is sokat a gyártó a kezdetekhez képest, szerintem.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18522) #24536576 válasza tylerddd (#18517) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem hiszem, hogy bárkinél pozitív ha valami hiányzik egy utódból...

(#18523) gjoco1


gjoco1
addikt

Teljesen más.......Vagyis eredetileg idevaló kérdés.
Az imént böngészgettem a galériámban és azt vettem észre,hogy felkérés nélkül kollázsokat készít a telefon. :D

Ki lehet ezt kapcsolni valahol?

Köszi!

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18524) tylerddd válasza #24536576 (#18522) üzenetére


tylerddd
veterán

De van helyette más. (Ha nem volt neki előd, akkor nem is tud hiányozni.) Ezért mondom, hogy felhasználófüggő. Mérlegelni kell, hogy mik a fontosabbak számára. A Note 9 és a Note 10 Lite majdnem ugyanaz, de mégsem. Vannak dolgok, amik a 9-ben vonzóbbak, vannak, amik a 10 Lite-ban. Ugyanakkor ha most kellene vennem 200-ért, nem biztos, hogy a 9 mellett döntenék.

@gjoco1 Nem a történetek van bekapcsolva és az csinálja?! A galéria beállításaiban.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18525) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Meddig támogatott a Nóta 9? Elvégre ez sem mai mobil.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18526) gjoco1 válasza tylerddd (#18524) üzenetére


gjoco1
addikt

De,a történetek bevannak kapcsolva és azt készíti is szépen. Azzal nincs bajom,sőt....De kollázst is készít random. :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18527) tylerddd válasza gjoco1 (#18526) üzenetére


tylerddd
veterán

Érdekes, nem igazán látok ott külön beállítást erre. Nem valami külsős app készíti ezeket?! A galériába tenné nyilván az is.

+ Minden nap tanul valami újat az ember: Én eddig külön app-el csináltam a kollázsokat :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18528) gjoco1 válasza tylerddd (#18527) üzenetére


gjoco1
addikt

Én sem,most átnéztem.....Viszont egy nagyon szuper ficsőrt találtam. Ti biztos tudjátok már.
Történetekből nagyon príma és hasznos videót tud ez a szuper telcsi készíteni. :DD
Asszonynak kitükröztem a TV-re és hanyatt esett,mint Én. :C Szerkeszthetem a hangot stb.....
Már azt hittem nagyvonalakban tudom használni a vasat.De nem. :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18529) tetova válasza tylerddd (#18524) üzenetére


tetova
tag

Ne haragudj, de már ez egyre kínosabb. Leírtál valamit, és nem tudsz belőle kihátrálni. Lassan a Nokia 230 is jobb lesz, mint a Note9. Nem értem, miért kell mindenáron lebeszélni valakit erről a telefonról: jó szándékkal kérdezett, és egyre nagyobb sületlenségeket válaszolsz neki. A Note 10 Lite egy vicc a Note 9-hez képest, még a Note 10 is! Nézd meg az árakat pl. De nem ez a lényeg: bárkinek jó szívvel ajánlom ezt a készüléket, nem fog csalódni benne! És soknak tűnik a 200 ezer, de ár/érték arányban még most is simán ver minden telót. A "támogatás" pedig egy misztikum. Van aki már a 10-re sem frissített, mégis tökéletesen elégedett.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18531) tetova válasza lakotibi (#18530) üzenetére


tetova
tag

Még szerencse, hogy itt vagy TE a topicban, hogy eldöntsd, kinek van igaza. Köszönjük!
(Én nem olvastam érveket. Csak határozatlan találgatásokat, meg tippeket.)

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18532) #24536576 válasza tetova (#18531) üzenetére


#24536576
törölt tag

Inkább átok. :D

(#18533) #77661184


#77661184
törölt tag

Gyári, új kijelzőt kapott a telefon és ezzel a fóliával érkezett:

Nem értek hozzá, ez minőségi gyári fólia, vagy mehet a kukába, csak a szállítási sérüléseket hivatott védni?

(#18535) tylerddd válasza tetova (#18529) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi!

Egy Note 9 topikban, Note 9 tulajként a Note 9-et ajánlod megvásárlásra 😊 Facebookos tech és mobilos csoportokban szokás ezt csinálni, amikor rákérdez valaki, hogy X telefont ajánlanák-e. Jönnek az emberek, hogy „+30k és megveheted Y-t, nekem olyan van, nagyon jó”, aztán kontráznak rá, hogy „nekem Z van, sokkal jobb, mint X meg Y és feleannyiba kerül.” Rendkívül elfogult vagy a készülékkel, érzelmi alapon akarsz másnak telefont ajánlani. Önigazolásba kezdtél, elégedettségi mutatókat pakolsz be, mintha magadnak is bizonyítani akarnád, hogy jól döntöttél anno.

Én leírtam a személyes véleményem, hogy miért nem adnék jó szájízzel 200-at egy Note 9-ért 2020-ban.

Ezután javasoltam két alternatívát. Butaságnak tartom ezeket a Note 9 alá helyezni. A gsmarenának egész jó összehasonlítója van. Be kell pötyögni a 3 modellt. Szerintem egyáltalán nem olyan egyértelmű a választás. Jöhetnek az egyéni preferenciák, hogy kinek mi fontos. Ha valakinek a frissíthetőség fontos, akkor a Note 9 kapásból elvérzett. Itt gyorsan megjegyezném, hogy ne te akard már eldönteni, hogy valakinek a frissíthetőség számítson-e vagy ne! Köszi! Úgy tapasztalom, hogy a többség számára egyik fontos szempont vásárláskor. Én pl. nem ugrok rá minden frissítésre azonnal, de a Note 9-nek az én szempontomból csak jót tettek a frissítések, még kerekebb lett a 10-zel, számomra hasznos funkciók adódtak hozzá. Kijelző: mi van akkor, ha valakinek a 90Hz és az FHD+ felbontás jön be és inkább azt választaná az WQHD+ helyett?! A Note 10 Lite/Nord-ban kijelzőbe épített az ujjlenyomat-olvasó, ami ráadásul optikai (mint minden más telóban), így nem valószínű, hogy olyan szeszélyes a működése, mint az ultrahangos verzióknak. Személyes preferencia szempontjából megint jobban szeretnék ilyet, mint a hátlapi verziót, ha választani lehetne. Lehet, hogy valakinek kell a vezetéknélküli töltés, engem hidegen hagy. Viszont vezetékesen a Nord-nál jobb a gyorstöltés. Tehát lehet, hogy egyes értékeiben gyengébb a 10 Lite például, de vannak olyan értékei, amik viszont előnyt jelentenek a 9-cel szemben. Ezért írtam, hogy innen jön az egyéni preferencia, a sakkozás. De ezek alapján ne akarj telefont ajánlani! Azért, mert valakinek nem tetszik a fúrott kijelző, lehet más lesz**ja vagy éppen tetszik is neki. Azt se értem, hogy miért baj esetleg az, ha valaki a pénzét egy fancy, dizájnra frissebb telefonra akarja költeni?

Tegnap megnéztem elég sok Nord videót és nagyon szimpatikus lett a készülék, 200k-ért nagyon jól van balanszolva, szerintem. Ha 200k-m lenne és mindenképp vennem kellene készüléket, a 12/256GB-os verzió nagyon vonzó ajánlat 550€-ért.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18536) gjoco1 válasza lakotibi (#18530) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszönöm,azt szintén nem tudtam.
Jó ez így arra,hogy egy sebtében nem lapozgatva az adott egymás után készített képeket kis vidós bemutatóban a családon-ismerősökön belűl megnézzük. Nem profi bemutatóra kell. Örülök nagyon,hogy tud egy ilyen szolgátatást a telefon( vagy a ROM ? ). :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18537) gjoco1 válasza #77661184 (#18533) üzenetére


gjoco1
addikt

Én a helyedbe(bár Mindenki Maga döti el)Hagynám rajta addig míg kultúráltan néz ki és védi a kijelzőt.Utána csere. Nekem ClearPlex védi+a hátlapot is.MM-ben teszik fel.Nem olcsó,de olyat tetettem fel,ami az Edge vonalat követi.Hosszútávú véleményt még nem tudok,mivel még egy hónapja van rajta,de eddig stabil-szép. Mindíg tokban hordom a telefont,de valami oknál fogva egy apró hajszál karv lett a hátlapon.Godolom valami kvarc szerű por került az övtokba és az csikarta meg.Szerencsére pár miliméter.Áldoztam rá,majd hosszútávon kiderül.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18539) Timeola


Timeola
aktív tag

Srácok, én már elvetettem az ötletet, úgyhogy felesleges ezen vitázni ;). Inkább mostani készülék mellett döntenék. Köszi azért! :R

(#18540) Somatom válasza tylerddd (#18535) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Az előlapitapit irigylem a 10 Lite -ból. Nekem megvolt a választás lehetősége, a 10 Lite megjelenésére vártam a vásárlásnál. Aztán a nagyobb tárhely és a képkimenet miatt a Note 9 mellett döntöttem. De, teljesen megértem, ha vki a saját preferenciái alapján a 10 Lite -ot választja. Más típust nem említek, mert azokban nincs toll. Ha nem akartam volna tollas telót, akkor biztosan nem Note -ot vettem volna.
"számomra hasznos funkciók adódtak hozzá"
Mik ezek? Én még 9 -en vagyok. Kíváncsi vagyok, hogy mit nyernék a frissítéssel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18542) Somatom válasza lakotibi (#18541) üzenetére


Somatom
veterán

Azt tudom, hogy mit veszítenék. A kérdésem arra irányult, hogy mit nyerhetnék.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18543) tylerddd válasza Somatom (#18540) üzenetére


tylerddd
veterán

Ha jól emlékszem a PC-s DeX a 10-zel jött (ha mást nem, magát a szolgáltatást ki tudtam próbálni és eldönteni, hogy veszek USB-C-s adaptert) és talán a nagyon fa**a képernyőrögzítés is, amire vásárlás óta nem találtam épkézláb alkalmazást. Ez pont olyan és annyit tud, amire nekem kell. Persze most megint ott tartunk, hogy kinek mi. Én jelen pillanatban semmit nem hiányolok a készülékből, amire nekem szükségem lenne és funkció sem tűnt el, ami nekem kellett.

+ és ez lakotibi-nek is szól: szerintem a gyári videoszerkesztő is fejlődött, van benne áttűnés is, feliratozni is lehet kis okoskodással. Nem annyira felhasználóbarát, inkább ez a probléma vele. (Videovágáshoz mobilra a YouCut-ot ajánlom. Minden benne van, ami kellhet ezen a szinten. Folyamatosan fejlődött, én még 1k-ért vettem a Pro-t, most 4,8k egyszeri díjas, de azt mondom még az is korrekt a sok összeomló, havidíjas cucchoz képest. Használata is nagyon logikus.)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18545) #24536576 válasza tylerddd (#18535) üzenetére


#24536576
törölt tag

Van akinek már csak a Lite szócska miatt se kéne a Note10 lite. Nálam pl alap követelmény, hogy semmiben se nyújtson kevesebbet, mint a mostani telefonom. Az is igaz, hogy azért tartom többre a 9-est, mert ilyenem van, és ehhez képest - számomra- visszalépés lenne bármelyik mostani telefon. Ami vicces, hogy a Liteban lévő Snapdragon kifekteti még az S20 Ultrát is. ;] De a tollon kívül semmi köze a csúcskategóriához. Számomra a Nord is sok sebből vérzik, de a 8+ eléggé baba(ha most kéne venni, esélyes lenne, de az a fránya toll rabszolgává tett... ). :D

(#18546) Somatom válasza tylerddd (#18543) üzenetére


Somatom
veterán

"a PC-s DeX a 10-zel jött"
Ezt hogy érted? Mi a különbség a 9 -en futó DeX -hez képest?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18548) #24536576 válasza lakotibi (#18547) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ha tudnád, hogy hányszor voltam tiltva... Viszont ezért még nem folyamodtam új reghez. ;] Szerintem ők is látnák, hogy nem volt itt semmi kötekedés, amíg meg nem jöttél. :U

(#18549) tylerddd


tylerddd
veterán

@LosBlancosrm Én ilyenekkel nem foglalkozom, hogy mi a neve. Ha megfelel, akkor megfelel. Ha meg nem, akkor lehet Ultra is a neve.

@Somatom Ezért kérdezem! Nem emlékszem, hogy a PC-re való rákötés esetén 9 alatt ment-e a DeX? Én úgy emlékszem, hogy a 10-nél jött ez be!

@lakotibi A galériában van a filmkészítés ikon. Megnyomod, kiválasztod a tartalmakat és én az egyénileg szerkesztett lehetőséget választom. Ezután megjelenik a szerkesztő és a kiválasztott egységek között van egy kis négyzet, benne kis vonalkával. Arra bökve jön elő a nem túl vaskos 4 áttűnés, de legalább van. Feliratot én úgy csinálnám mentegetés nélkül, hogy a videót felosztanám a kettéosztás lehetőséggel. Ez akkor jön elő, amikor a kis képkockára nyomsz, lesz egy Szerkeszt/Kettéosztás/Törlés lehetőség. Ilyenkor mindegyikre tudsz külön feliratot tenni és mivel alapból nem lesz áttűnés köztük, folyamatos lesz a kép, hiába van megvágva. Nem a legkényelmesebb, de megoldható. Majd látod, hogy megéri-e neked vele foglalkozni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18550) Somatom válasza tylerddd (#18549) üzenetére


Somatom
veterán

Ja, hogy vmi PC -s összekapcsolódás után DeX -et futtatni a PC -n? Nem vágom, hogy ez miért jó. Egyrészt a DeX a PC kiváltására lett kitalálva. Másrészt, ha már PC, akkor inkább "natívan" futtatom rajta az Androidot. Miért jobb DeX -en keresztül?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.