Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) tetova válasza apaszka (#18200) üzenetére


tetova
tag

Azt nem értem, hogy ha ennyi probléma van a telekomos rommal, miért nem rakjátok fel a függetlent? Én semmilyen negatív változást nem tapasztalok egyik frissítés után sem, inkább egyértelműen pörgősebb a teló. Korábban is írtam, hogy számomra eleve érthetetlen, miért van a két rom között ekkora különbség? (Értsd: a telekomos rom majdnem 1 gigával kisebb!)

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18202) Pug válasza apaszka (#18200) üzenetére


Pug
veterán

Nem tudom, nekem ma mászott fel a legújabb frissítés a ropogós új készülékre (szokásos wipe/reset kíséretében), én semmi negatívumot nem tapasztaltam.

Mondjuk amúgy egy extra merülős session-ből messzemenő következtetéseket levonni, nem túl okos dolog.... :U

(#18203) apaszka válasza Pug (#18202) üzenetére


apaszka
veterán

Elég hamar,,,, vagyis amint lehetett , felraktam.

A napi használat azonos és a feltételek is!

Viszont nem 60%al hagyom el a munkahelyet, hanem 35/40e!

Persze kibírta a 9 órát de észrevehető a különbség a frissítés óta nálam is!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18204) Pug válasza apaszka (#18203) üzenetére


Pug
veterán

Hmm, ez viszont nem túl biztató.

Semmilyen plusz beállítás nem lett alkalmazva, ami növelné az energia fogyasztást a háttérben? Megnézted, hogy mik a legnagyobb fogyasztók?

(#18205) gerner1 válasza tetova (#18201) üzenetére


gerner1
veterán

Én még ott tartok, hogy apaszka ILO aktív-CSC -n van, ami OXM firmware. Seger viszont a friss TMH -ra érkezett ODX firmware update -tel kapcsolatban írt.

@ apaszka:
Váltottál te is ODX -re (ezzel kapcsolatban, mintha azt írtad volna, hogy "~kivárod", amíg érkezik OTA -n ⇒ILO -ra ...), vagy az OTA szerverek (a TMH -val egyidőben) kezdték el kiszolgálni ILO -ra is?

(#18206) apaszka válasza Pug (#18204) üzenetére


apaszka
veterán

Persze!

Nem lett semmi változtatva!
Évek óta azonos minden a telefonomon!
Note 2 óta nem sok +app kell nekem!

A Facebook volt és a Nova launcher!
A Facebook likvidálva lett azonnal,a nova maradt.

De jobban merül mint előtte az tuti.
Persze nincs gond mert kibír még egy műszakot, de szerintem is jobban merül!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18207) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Uraim! Ez az eszköz időközben hogy áll a frissítésekkel és a szoftverekkel? Érdekelne egy használt mobil - ha elég biztonságos a gép.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18208) Phülöp válasza Polarstar (#18207) üzenetére


Phülöp
addikt

hétvégén jött valami frissítés

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18209) Somatom válasza Polarstar (#18207) üzenetére


Somatom
veterán

Az "elég biztonságos" relatív, mivel minden rendszer feltörhető. A kérdés az, hogy megéri-e. Ha a hidegfúzió technológiai dokumentációját tárolnád rajta, akkor a legfrissebb szoftverrel sem elég biztonságos. A csajod meztelen fotóihoz a tavaly előtti biztonsági szint is elég.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18210) Polarstar válasza Phülöp (#18208) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kösz! Phülöpke nem írt új blogot a francik óta??
Biztos, hogy iszik rendesen? :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18211) #24536576 válasza apaszka (#18206) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ha megnyugtat, az enyém is merül, mint a sz*r. Lehet, hogy alaplapi vagy más komponens eltérések vannak és azért van, hogy valakinek jobban merül, másnak pedig nem?

(#18212) kali válasza #24536576 (#18211) üzenetére


kali
legenda

Nem valószínű, sokkal inkább lehet az egyéb befolyásoló tényezők miatt, amik mindenkinél eltérnek, a véletlenen múlva így, mi mivel találkozik, előnyt vagy hátrányt okozva.

[ Szerkesztve ]

(#18213) Pug válasza #24536576 (#18211) üzenetére


Pug
veterán

Nope, ami kozrejatszik abban, hogy mennyit bir az adott keszulek egy toltessel azok a kovetkezok:

- akku allapota
- hatterben futo folyamatok etvagya
- aktiv felhasznalasi szokasok

(#18214) #48795648


#48795648
törölt tag

Üdv. Két napja feltettem a ONE UI 2.1-es Telekom verziót és azóta egy határ ... a telefon billentyűzete. Nem ismeri fel a szavakat, egy csomószor félreüt. Igekötős és teljesen alap szavakat sem ismer fel. Másnál is előfordult ilyen hiba? Engem kezd nagyon idegesíteni. Körülményes és lassú az egész pötyögés, gondolkodik mint ha egy nagy hardver igényű folyamat menne a háttérben de megnéztem és semmi nyoma. Próbáltam feltenni Play áruházból másikat de azok sem az igaziak. Valakinek van ötlete? Gyári visszaállítást nem szeretnék eszközölni.

(#18215) Pug válasza #48795648 (#18214) üzenetére


Pug
veterán

Az utolso mondatodbol gyanitom, hogy wipe nem volt install-nal... oreg hiba...

(#18216) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Gondolom ennél a gépnél is be lehet kapcsolni a energia takarékos üzemmódot, hogy ne zabáljon már a mobil. Bár nálam igen kevés alkalmazás fut szokás szerint.
A másik: klaviatura! Nekem ugye Blackberry van. Fel lehet rá heggeszteni ezt is? Végső esetben a repülő ékezetes symbian Nokia...
Bár mondjuk ennyire nem szeretnék visszalépni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18217) Somatom válasza Polarstar (#18216) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem, hogy pontosan mit szeretnél. Fizikai billentyűzetet?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18218) gerner1 válasza Somatom (#18217) üzenetére


gerner1
veterán

Én sem értem. Mondjuk, korábban a Note 8 -hoz a Samsung még készített fizikai bill. tokot, és lehet, hogy arra gondolt...

(#18219) #75814656


#75814656
törölt tag

Van valakinek személyes tapasztalata, érdemes váltani S9 Pluszról Note9-re, érezhetően jobb az akkuidő?

(#18220) seger válasza kali (#18212) üzenetére


seger
addikt

Ezt tökre értem amit írsz. De pl a frissítés óta semmi nem változott...

(#18221) Polarstar válasza Somatom (#18217) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szoftveres megoldás. Régen meg lehetett szerezni a Blackberry klavit. Nem nagyon látom. Az enyémben meg ugye - van.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18222) gerner1 válasza Polarstar (#18221) üzenetére


gerner1
veterán

Ott van a play -en, elérhető.

(#18223) Pug válasza gerner1 (#18222) üzenetére


Pug
veterán

Nekem ezt dobja rá:

(#18224) Phülöp válasza gerner1 (#18222) üzenetére


Phülöp
addikt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18225) gerner1 válasza Pug (#18223) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor a beszúrt link, nálad is rendben. A szintén BB Manager -rel, elvileg használható..

[ Szerkesztve ]

(#18226) kali válasza seger (#18220) üzenetére


kali
legenda

Elég az, ha frissítettek valami rendszerfolyamatot, illesztést...stb., ami akár csak egy külsős alkalmazásnak nem tetszik így, amíg nem kerül optimalizálásra a fejlesztője által és máris megmutatkozhat addig a különbözet.

(#18227) seger válasza kali (#18226) üzenetére


seger
addikt

Így mostmár érthető!!

(#18228) Polarstar válasza Phülöp (#18224) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Király! Nekem ugyanis nem mutatja, mert ugye minek.
Ismerősöknek is szeder van, ájfonosokkal meg minek.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18229) Capella válasza Polarstar (#18228) üzenetére


Capella
senior tag

A böngészőben rákeresve bárkinek megmutatja. ;)
[Blackberry Keyboard]

(#18230) fulton válasza gerner1 (#18187) üzenetére


fulton
addikt

Rendeltem is egy gyárit. Köszönöm. 15watt os töltő kell hozzá. :R

(#18231) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Nem tudom, nálam sokkal jobb lett az akku idő. Eddig merült, kijött a 2.1 One UI azóta sokkal jobb. Persz einstall utána a gyári beálítások visszaálíltása megvolt...

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#18232) cryingdr4g0n válasza Polarstar (#18216) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Innét tedd fel. Nekem is ez van fenn. Nem kell hozzá root.

• Flies around shit - bees around honey •

(#18233) m1lan


m1lan
őstag

Nekem is pocsék lett az akkuidőm, de az utolsó nagy frissítés után amúgy is nyomni akartam egy gyári visszaállítást. Eddig egyik frissítés sem indokolta, úgyhogy egy szavam sem lehet. :DDD

Odinnal szeretném rendbe rakni fw váltással, THM-ról XEH-ra. Egy olyan kérdésem volna, hogy ebben az esetben szolgáltatói oldalról ér majd valamilyen hátrány? VoLTE, VoWIFI és társai ugyanúgy működnek a független szoftverrel is?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#18234) apaszka válasza m1lan (#18233) üzenetére


apaszka
veterán

Megy minden független Rom on is!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18235) ace05


ace05
senior tag

Telekomos vagyok. Ezt a Wifihívást nem lehetne beállítani, hogy csak azon legyen a telefon. A gondom, falun dolgozom. Így nálam is megvan az a probléma, hogy tétlen állapotban sokat merül a telefon a térerő miatt. Ezt wifi hívás megoldhatná nem ?

(#18236) gerner1 válasza ace05 (#18235) üzenetére


gerner1
veterán

Ott használható, ahol van kihelyezett VoWiFi -s set-top-box, illetve annak hatósugarában (WiFi). Tehát, korántsem mindenhol áll rendelkezésre. Továbbá, a WiFi jelerősség is (hiánya) azonos hatással van a merülésre (azonos a 2G, 3G, 4G, 5G térerő hatásaival..), tehát ha gyenge a jel, akkor a készülék jobban erőlködik, ezáltal pedig gyorsabban merül. Bluetooth, műholdas navi használatakor, a kérdéses jelszintek szintén ilyen hatással vannak (tehát: gyenge/rossza vétel = gyorsabb a merülés).

[ Szerkesztve ]

(#18237) foxymaci


foxymaci
senior tag

Nekem az előző frissítés tett be az akkuidőnek amit most vettem észre hogy a mobil hálózatot kezeli gyengébben illetve vannak random lassulások gondolkodások.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#18238) tetova válasza foxymaci (#18237) üzenetére


tetova
tag

Hm. És a Tiéd milyen rom?

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18239) foxymaci válasza tetova (#18238) üzenetére


foxymaci
senior tag

Vodafone

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#18240) tetova válasza foxymaci (#18239) üzenetére


tetova
tag

Lehet, hogy érdemes lenne váltani a függetlenre. Nekem semmi problémám nincs vele.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18241) Pug válasza foxymaci (#18237) üzenetére


Pug
veterán

Balga kerdes, frossiteskor ugye megvolt a szokasos formazas, teljes wipe? :U

(#18242) seger válasza ace05 (#18235) üzenetére


seger
addikt

Ha van wifi, és repülő üzemmódba teszed a telefont, és a wifit bekapcsolod, akkor csak wifi hívás fog menni

[ Szerkesztve ]

(#18243) #24536576 válasza Pug (#18241) üzenetére


#24536576
törölt tag

Én nyomtam előtte, utána, mégis f*s az aksi. Van aki nem csinál, mégis jó/jobb neki...

(#18244) Saccco válasza Pug (#18241) üzenetére


Saccco
nagyúr

Teljes wipe frissítéshez? Inkább ez a :U.

Nekem hibátlanul megy wipe nélkül, illetve cache wipe szokott lenni. De ne kelljen már frissítés miatt újra belakni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18245) Pug válasza Saccco (#18244) üzenetére


Pug
veterán

Nem kotelezo, de ha ha frissitesbol barmilyen anomalia fakad, akkor biza ennek kell az elsonek lenni, amit elvegez a delikvens. Foverziok/GUI-k kozti frissitesnel meg kb must.

Persze mar annyira nem kritikus lepes, mint az android hoskoraban. De mondom, ha anomaliat tapasztalsz frissites utan, akkor biza ez az elso lepes amit le kell zongorazni. :K

LosBlancosrm:

Nem azt mondom, hogy minden esetben maga a frissites (es esetlegesen a gyalulas hianya) lesz a valos, vagy velt extra merulesnek az oka, de ha ilyet tapasztal az ember, akkor bizony ajanlott az ujrahuzas.

Nalam pl teljesen rendben van az 5 napos keszulek, atvetel utan egybol ment ra az osszes frissites, utolsonal kapott wipe-ot elotte es utana:

[ Szerkesztve ]

(#18246) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Van pár mobil itt. Találtam függő mobilt is. Tulaj ki tudja függetleníteni? Nem megy ez már úgy mint régen a mobiloknál úgy tudom.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18247) gerner1 válasza Polarstar (#18246) üzenetére


gerner1
veterán

Valóban nem. A nem hivatalos függetlenítés pedig, minden topikban tabu kategória...

(#18248) Pug válasza gerner1 (#18247) üzenetére


Pug
veterán

MIért is lenne tabu? Ami nem illegális, az nyugodtan mehet...

(#18246) Polarstar

A legjobban úgy jársz, ha függetlent veszel, vagy ha az eredeti tulajt megkéred, hogy a szolgáltatónál végeztesse el a függetlenítést, hűség lejárta után ezt díjmentesen végzi a szolgáltató.

(#18249) foxymaci válasza Pug (#18241) üzenetére


foxymaci
senior tag

igen megvolt mind a két frissítés után....

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#18250) Polarstar válasza Pug (#18248) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem is lehet ha szolgáltatót megkérik. Nincs ebben semmi különleges ma már. Ettől van aki le sem szarja, nem foglalkozik vele.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.