Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) fulton válasza fulton (#18092) üzenetére


fulton
addikt

Azt meg lehet valahogy valami app al oldani hogy FHD videót 60 fps el vegyek fel idő korlát nélkül?
Mert most azt szoktam hogy felveszem ultra HD felbontáson ha 60fps el és azt Convertálom le full HD 60fps re Viszont ezzel az a bajom hogy csak öt percet enged felvenni ilyen nagy felbontáson. (Meg macera is van a konvertalassal)

(#18102) Pxs válasza fulton (#18101) üzenetére


Pxs
aktív tag

FiLMiC Pro, 4K/60 FPS nálam gond nélkül ment és gyönyörű...persze mocskos sok helyet foglal. :)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#18103) gerner1 válasza Pxs (#18102) üzenetére


gerner1
veterán

+1👍 Én is azt használom.

(#18104) Prien válasza tylerddd (#18083) üzenetére


Prien
addikt

" a második kártyáról csak a netet szedte, az első intézett minden mást."

Nálam is ez a felállás van, de amíg a flottámhoz nincs legalább 100GB net jó áron, addig kénytelen vagyok Telenor Home kártyát üzemeltetni a második slotban (100+100GB). Ezzel viszont 7-8-9% a merülés óránként, HA hozzá sem nyúlok. :U
Itthon ki szoktam kapcsolni a netes kártyát.

A kevés is több a semminél.

(#18105) Somatom


Somatom
veterán

A Szoftverfrissítés üzenet eltüntetéséhez pontosan melyik app üzeneteit kéne blokkolni Auto Notification -ben? Elsőre sikerült, aztán vmiért töröltem a profilt. Most megint előjött a rohadék és nem találom, hogy melyik app csinálja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18106) Prien válasza Somatom (#18105) üzenetére


Prien
addikt

Nekem a két "szoftverfrissítés" rendszer alkalmazás van ott.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#18107) Somatom válasza Prien (#18106) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! A kék ikonossal kezdtem és eltűnt az értesítés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18108) fulton válasza Pxs (#18102) üzenetére


fulton
addikt

Azt meg tudnád nézni hogy full HD 60fps felbontáson képese rögzíteni időlimit nélkül vagy mennyi a max időlimit root nélküli telóról van szó. Köszönöm. 4600ft. Ha most én megveszem és mégse engedi rögzítést vissza tudom kérni az árát appnak?

[ Szerkesztve ]

(#18109) gerner1 válasza fulton (#18108) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem 60fps lehetőséget nem ad 1080p -hez. De 120fps -t igen (amellyel hangot nem rögzít), és ezzel a beállítással -próbaképp- most vettem fel vele 6 percnél picit többet. 1db file lett, ~2,1GB mérettel.
UHD -ben engedi a 60fps -t, és ekkor a hangot is rögzíti. Nekem, eddig nem adott időlimitet.

[ Szerkesztve ]

(#18110) gerner1 válasza gerner1 (#18109) üzenetére


gerner1
veterán

Különös, hogy 30-120fps közötti lehetőségeket nem engedi 1080p -nél, de a 120 mellett, a 240fps is használható opció.

(#18111) tylerddd válasza Somatom (#18098) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, ezt jó tudni. Valóban lassabb lett idővel, mint amikor előfizettem. Viszont itt most nem erről volt szó vagy én nem értek valamit :DDD Igazából a 4G-je tök stabil és korrekt, a hangalapú dolgok neccesek nagyon.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18112) Somatom válasza tylerddd (#18111) üzenetére


Somatom
veterán

Próbáld ki úgy, hogy felcseréled a két kártyát! Nálam is az 1 -es slotban van a net (Telenor). A 2 -esben a hívós (feltöltős, szintén Telenor). Nincs problémám a hívásokkal, a VOLTE is megy. Én azért használom így, mert néha kényszerítenem kell az LTE -re és az csak az 1 -es slotban lehetséges (sok telótípust érintő Android/ROM hiányosság).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18113) fulton válasza gerner1 (#18109) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm. Pont a 1080p 60 nem megy. Azt mondják megy Root- telón, de annyit meg nem ér.

(#18114) tylerddd válasza Somatom (#18112) üzenetére


tylerddd
veterán

A Telenor SIM nálam egy Xiaomi telóban van és arról hotspottolok, melóban benne a táskában és arról megy a laptop, Note 9 vagy bármi más. Így praktikusabb, akkukímélőbb a Samsungnak, kollégáknak is meg szoktam osztani. Emellett a Xiaomit itthon routerre is rá szoktam tenni, ha rendetlenkedne a vezetékes net.

1 hívást kell indítani havonta a szerződés szerint a Hello Datával, van, hogy ez elsőre nem sikerül. 3 készülékkel próbáltam, mindegyikben produkálja, szerintem valami hálózati probléma GSM szinten.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18115) Anulu79 válasza Pxs (#18102) üzenetére


Anulu79
addikt

Erről van szó?
[kép]

(#18116) gerner1 válasza Anulu79 (#18115) üzenetére


gerner1
veterán

Igen.

(#18117) apaszka válasza fulton (#18113) üzenetére


apaszka
veterán

2 napja ítrtam privátot ,de nem nézted meg ? Töröltem.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18118) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Hali!

Még tudná valaki mondani, miért tűnhetett el egyik pillanatról a másikra a Google discover?

Eddig ugyanis úgy volt ugye, hogyha bal vagy jobb sarokból kihuztam az ujjam, akkor az eszközasszisztensnek mondott app egyből a Google discovert adta elő. Mintha rámentem volna a Google search bar G betűjére.
De most még valami Google segéd hányás jön elő, amit én első pillanattól kezdve rühellek! Eddig ott voltak a beállított hírek, kereső mező, stb... Most ahhoz ki kell tennem a search bart, ami helyet foglal,miutan kezdőképernyőre mentem.. És aztán jöhet a többi..
Ez baromi irritáló. :(((
Egyik pillanatban még faszányosan ment minden, aztán a pofámba tolta a segéd baromságot, és sehogysem tudom eltűntetni!
Valaki tudna itt a megoldást?

(#18119) Pxs válasza Anulu79 (#18115) üzenetére


Pxs
aktív tag

Igen, ez az!

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#18120) fulton válasza apaszka (#18117) üzenetére


fulton
addikt

De válaszoltam is, amiben meg is köszöntem meg írtam egyebet is :)

(#18121) fulton válasza juuzer (#14141) üzenetére


fulton
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#18122) apaszka válasza fulton (#18120) üzenetére


apaszka
veterán

Bocs, látom kis gond volt...
De tényleg nem ér annyit szerintem sem.
Nagyon drága....

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18123) fulton


fulton
addikt

Am nem tudja valaki miért van az hogy ha telefonálok nincs mobil internetem?
Mi az oka ennek?. nem tudnám valahogy rábírni a telót hogy ne menjen el a netem ha telefonálok?
Megnéztem a kapcsolatoknál, a VoLTE hívások SIM 1 be van kapcsolva és úgy inaktiv, ki sem tudom kapcsolni. Nem értem akkor mi a bibi
Egyébként LTE/3G/2G van kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

(#18124) Capella válasza fulton (#18123) üzenetére


Capella
senior tag

A szolgáltatóval is aktiváltatni kell a VoLTE funkciót az előfizetésedre, SIM kártyádra.
Hívd az ingyenes ügyfélszolgálatot, rögtön aktiválja.
Az viszont érdekes, hogy a menüből nem kikapcsolható. :U

(#18125) kali válasza Capella (#18124) üzenetére


kali
legenda

Kikapcsolható az, ha a szolgáltató is úgy akarja és a készülék szoftvere biztosít hozzá kapcsolót a SIM kártya alapján.

Telekom:

(#18126) gerner1 válasza fulton (#18123) üzenetére


gerner1
veterán

"Megnéztem a kapcsolatoknál, a VoLTE hívások SIM 1 be van kapcsolva és úgy inaktiv, ki sem tudom kapcsolni. Nem értem akkor mi a bibi ..."
- Amit Capella írt, azt mindenképpen érdemes ellenőrizni. Egyéb lehetőségek közül, az alábbival találkoztam: Még az év elején, az egyik munkatársam vett egy S9+ -t használtan, és nála is a "VoLTE hívások SIM 1 be van kapcsolva és úgy inaktiv" volt. Nála az volt a probléma, hogy a megvett készülék Telekomos ODX firmware -en volt, míg Ő vodás SIM kártyát rakott bele, amelyhez, abban, értelem szerűen nem volt vodás VoLTE support, és mivel FR -t sem csinált a megvételt követően, így az előző T-mob -os VoLTE beállítás aktív maradt az OS -ben, de a csúszka már inaktív lett a vodkás SIM -mel. Nála a megoldást az OXM firmware -re váltás hozta el.

Ugyanakkor, szolgáltató SIM, és firmware -től függetlenül is kerülhet bármelyikünk ilyen szituációba, mivel ha aktív is a VoLTE (készülék beállításaiban és az előfizetésen is...), és úgy általában működik is.... - akkor is kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy pl az adott torony nem tudja (még) a VoLTE -t, vagy mondjuk éppen ki van rajta kapcsolva (pl teszt üzem, karbantartás, re-kalibrálás, fejlesztés, stb miatt..), vagy forgalomelterelés, stb miatt ⇒másik toronyra irányítja a készüléket a hálózat, amely nem ad VoLTE support -ot, mert akkor bizony fallback van, amely netkapcsolat szakadását eredményezi. Magyarán, nem törvényszerű, hogy ha aktív VoLTE -s vagyok, akkor az mindenhol, bármikor rendelkezésre áll.

(#18127) tetova válasza fulton (#18123) üzenetére


tetova
tag

Én is úgy gondolom, először tisztázni kéne, milyen ROM van a telón, és annak megfelelő-e a SIM. Addig nem piszkálnám a szolgáltatót. A Telekom pl. függetlenül adja a készüléket, de nem a független ROM-mal.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18128) fulton válasza tetova (#18127) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm mindenkinek. MM ből vettem függetlenül, es telekom sim.

(#18129) fulton válasza gerner1 (#18126) üzenetére


fulton
addikt

En megvettem az MM ből, akkor vodás kártya ment bele. Már nem emlékszem hogy telefonálás közben volt-e internetem akkor. Viszont most számhordozas mellett telekomos lettem, igy telekomos sim ment bele. Sem Factory Reset sem semmi mást nem csináltam a telefonnal csak újraindítottam. Azt tudom hogy most folyamatosan be van kapcsolva és inaktív, tehát nem tudom kikapcsolni, valamint hívás alatt nincs netem.

(#18130) gerner1 válasza fulton (#18129) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor, ahogy Capella már írta, egyeztetned kellene a szolgáltatóddal, és kérni, hogy aktíválják az előfizetésedhez a VoLTE -t.
Mivel most, nemrég váltottál szolgáltatót a sz.hordozással, és új SIM kártyád van... - azt sem zárom ki, hogy az optimális használatához frissítened kell(ene) a firmware -t (amit ha jól olvastam, eddig halogattál). De, ehhez is kérhetsz technikai tanácsot a szolgáltatónál.

Amikor a VoLTE aktív (ami feltétele annak, hogy ne legyen fallback...), akkor felül, az aktuális térerőt jelző ikon mellett (független OXM firmware -en biztosan így van), látható annak jelzése. Szóval, amikor ott 4G -t, vagy 4G+ amit ír, akkor nincsen VoLTE, és biztosan fallback van híváskor.

Pl ezen a képen látszik, hogy milyen az aktív VoLTE ikonja::

[ Szerkesztve ]

(#18131) Capella válasza fulton (#18129) üzenetére


Capella
senior tag

Akkor hívd a 1414-et és bekapcsolják a kártyádra a VoLTE-t. Enélkül nem fog menni.

Hogy a menüben miért nem lehet kikapcsolni az opciót, az jó kérdés.
Pedig gerner1 írt egy érthető és lehetséges magyarázatot.
Hogy pontosan milyen ROM van rajta, azt ugyan még nem írtad. Esetleg tegyél be képet a Beállítások Szoftver adatairól.
De mindegy is, a lényeg, hogy a menüben is megjelenik a VoLTE opció, benne van a szoftverben a Telekom kártyához szükséges support. A Telekom egyébként hamarabb benne volt, mint a Vodafone vagy Telenor.
Én jártam úgy, régebbi Android 8.0-as telefonokkal, hogy hiába raktam bele szolgáltató által aktivált VoLTE-s SIM-et, a menüben nem jelent meg az opció Vodafone kártyával, csak Telekommal. Az viszont ebből a szempontból mindegy, hogy VoLTE aktivált vagy sem a SIM, a menüben nem jelenik meg, ha ahhoz a szolgáltatóhoz nincs a szoftverben support.
Szoftverfrissítés nélkül ezeket nem lehet VoLTE-ként használni. Ha van egyáltalán frissítés, vagy fel akarjuk azt tenni.

Hülye kérdés a végére. Esetedben magyar MM, magyar Telekom és Vodafone volt ez mind? ;)

(#18132) kali válasza gerner1 (#18130) üzenetére


kali
legenda

Sok esetben 4G(+) van kijelezve, de van, működik a VoLTE, csak sok szolgáltató nem foglalkozik azzal, hogy külön kiírásra kerüljön.
Mondjuk a VoLTE működését könnyű ellenőrizni, ha hívás közben 4G(+) hálón marad a telefon, nem vált le 3G/2G módba, akkor ok.

(#18133) gerner1 válasza kali (#18132) üzenetére


gerner1
veterán

Ezért írtam, hogy OXM firmware -en biztosan jelzi, mert arról biztosan tudom. Tehát, azzal biztosan kint van a jele, akármelyik hazai szolgáltató SIM - je is van a készülékben. Mivel MM -ban vette, így ez a legvalószínübb.

Szolgáltatós OXD (telekom) firmware -rel már én is olvastam azt, amit írsz, hogy "a készülék nem jelzi", de azzal személyes tapasztalatom nincs.

Voda szintén jelzi mindenhol, ahol elérhető ( vodás VFG, és OXM firmware -rel egyaránt...) . Telenor -ról (PAN CSC) nincs infóm, de ennél a készüléknél, ugye az is a független OXM -ben van benne.

(#18135) kali válasza gerner1 (#18133) üzenetére


kali
legenda

Telekomnál például az OXM sem jelezte ki külön, bár ez több hónapos tapasztalat, mostanában nem néztem.

(#18136) kali válasza lakotibi (#18134) üzenetére


kali
legenda

Az a lényeg, hogy működjön, hívás közben maradjon 4G-n és akkor jó vagy.

(#18137) gerner1 válasza kali (#18135) üzenetére


gerner1
veterán

Igazad van. Én kérek elnézést. Most, hogy a főnökömtől elkértem a telóját -hogy késtítsek 1 videót- derült ki, hogy neki valóban jelzi a készüléke a t-mob VoLTE -t, csak már nem Note9 -ese van, hanem valami Huawei.
Most viszont ellenőriztem és Telenoros SiM -mel is jelzi, tehát az össze szolg közül, csak a T-mob esetén nem.

@ fulton
Akkor telekomosként nem lesz külön VoLTE ikon. Sorry még 1x.

(#18138) Capella válasza kali (#18136) üzenetére


Capella
senior tag

Telekom SIM-nél nem jelzi ikonnal az értesítési sávon a VoLTE-t. Igaz az enyém Note8 Android 8.0 OXM_XEH firmware-rel.
Mások is írták, hogy Telekomnál nem jelzi.
A lényeg, amit írtál is, hogy hívás indításkor nem vált le 3G-re, marad 4G-n. Ezzel rögtön ellenőrizhető.
Plusz annyi van, hogy VoLTE híváskor a képetnyőn a Tárcsázás elé beilleszt egy HD ikont.

(#18139) fulton válasza Capella (#18131) üzenetére


fulton
addikt

Igen minden magyar volt. Android 8.1.0

[ Szerkesztve ]

(#18140) fulton válasza fulton (#18139) üzenetére


fulton
addikt

Beszeltem a szolgáltatóval azt mondjak naluk minden rendben van az ő részükről

[ Szerkesztve ]

(#18141) tetova válasza fulton (#18140) üzenetére


tetova
tag

Az a gyanús az egészben, hogy inaktív a kapcsoló. Nem tudom, miért maradtál 8.1-en, de valószínűleg frissítened kell majd, ha használni akarod a VoLTE-t.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18142) tylerddd


tylerddd
veterán

Nem vagyok frissítéshajhász, de lehet-e tudni, hogy a következő Telekomos frissítés mikorra várható és abban már One UI 2.1 lesz-e?! Ugye tervezem a teló teljes újrahúzását és akkor a kettőt egyszerre csinálnám.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18143) fulton válasza tetova (#18141) üzenetére


fulton
addikt

Beszéltem a Samsung ügyfélszolgálattal és csináltunk egy hálózat beállítás visszaállítását plusz egy telefon újraindítást.
Amit látok ha nem telefonálok és úgy lépek be a kapcsolatok menüpontban akkor tudom kapcsolni ki-be a volte kapcsolót tehát nem inaktív. Viszont amint telefonálok ledob a hálózatról a kapcsolatok menüpontban inaktívvá válik a kapcsoló, de gondolom ez normális (mármint hogy in aktív lesz a kapcsoló telefonálás alatt).
Egyébként 4g ir a telo ha épp nem telózok.

(#18144) kali válasza Capella (#18138) üzenetére


kali
legenda

A HD kijelzés 3G HD hang esetén is adott, csak az ritka, hogy megvalósuljon.
Anno én is csak elvétve találkoztam azzal, mert ott több feltételnek kell teljesülnie, mint VoLTE híváskor.

(#18145) fulton válasza gerner1 (#18130) üzenetére


fulton
addikt


Igy nézz ki nálam. De nincs internet hivas alatt

(#18146) gerner1 válasza fulton (#18145) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor fallback van. Valamiért az adott helyen/időpontban, nem VoLTE képes toronyhoz csatlakozol.

(#18147) gerner1 válasza kali (#18144) üzenetére


gerner1
veterán

Ezen a HD jelzésen is szoktam "mosolyogni".

Hiába vagyok én VoLTE -s, és caatlakozom ezzel a toronyhoz, ha a vonal másik végén a készülék pl 2G -n csatlakozik éppen a toronyhoz,. Vagy mondjuk másik szolgáltatónál "ő" is VoLTE -s (szintén azzal is csatlakozik a tornyához) mert ez utóbbi esetben meg a két szolgáltató közti hívásátadás van direkt rontva (kevesebb bitre), amelyek miatt már nehezen említhető HD -nek a minőség.

(#18148) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok!
Nagyon furcsa kérdésem lenne. Adott egy Koreai Note 9. Android 10 oneUI 2,1 .
Néhány system appból nyiló link koreai weboldalra visz (pl időjárás). EU firmware flashelhető.
Szabad ilyennel érdemben foglalkozni(vásárlási szándék) ? Mivel ezekhez a dolgokhoz nemigazán értek adnátok tanácsot?
Nagyon köszönöm! :R
[kép] [kép]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18149) gerner1 válasza gjoco1 (#18148) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem ezt inkább az a Galaxy S20 topikba kartad írni. Egyébként mindkét képen SM-G988B szerepel, amely az EU -ban (is) forgalmazott típus. A koreai típusváltozat az SM-G988N. Szóval, ha a mellékelt kép a nem jó, és a készülék valóban koreai típusváltozat, akkor a B -re való firmware nem rakható fel az N -es típusváltozatra.
De, ha valójában B -s készülékről van szó, akkor arra a B -re kiadott firmware felrakahtó.

(#18150) gjoco1 válasza gerner1 (#18149) üzenetére


gjoco1
addikt

Szia!

Elnézésed kérem,hogy itt zavarlak.
Arról van szó,hogy hirdetve van itt a Hardveraprón egy Note 9 és ezt a képernyőmentést kértem és kaptam.
[link]
Erről a telcsiről van szó.És mivel nem vágom ezeket a paramétereket,félve közelítek a vásárláshoz.Árban is és a hirdetés szövege is csábító,csak ez a Koreai dolog zavar.
Nem szeretnék beleszaladni egy olyan vásárlásba,amit később megbánok.
Segítenél konyhanyelven megérteni? Pont azért mert nem értek hozzá,számomra milyen negatívummal járna,ha megvenném?

Köszönöm szépen! :R

Üdv gjoco1

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.