Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18352) Somatom válasza lakotibi (#18351) üzenetére


Somatom
veterán

Szerdán beülök a kamionba, rádugom töltőre és két hét múlva szerdán, amikor kiszállok, akkor leveszem töltőről. :) A szabis kéthetemben többet megy akkuról, de nem vettem észre, hogy nagyon odalenne az akku. Két-három évet így is elment minden telóm.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18353) Xanax88 válasza lakotibi (#18351) üzenetére


Xanax88
tag

Ez a 10% os dolog egy hatalmas kamu, alaptalan városi legenda. Legalábbis ebben a kontextusban, persze ha külön cellákat használsz tökmásra, ott nem hülyeség, de itt a gyártók maguk alatt vágnák a fát azzal, ha valós töltöttségi értéket jeleznének.

Ha ártana neki akkor fél évet sem bírna ki az akksi anélkül, hogy a felére romoljon a teljesítménye és biztos vagyok benne, hogy a nagyon nagy többség 100% ra tölti és életében nem csereltetett még halott akksit.

Nyílván a telefongyártók sem hülyék, amit 100% nak jelez a telefon ott bőven van ráhagyás és természetesen a 0% sem valós "0", mert akkor gyakorlatilag a piacon lévő összes telefon akksicserés lenne 1 éven belül.

Felhasználóként ezzel a töltögetés dologgal teljesen fölösleges foglalkozni.

Mióta okostelefonok vannak a piacon mindig éjszaka töltöm és nem húzom le, talán ha 2 telefonom volt eddig aminek a "kihordási" ideje végére látványosan romlott az akkuja és azok is még valamikor a legelején voltak.

Krisz

(#18354) #24536576


#24536576
törölt tag

Nekem valamiért a OneUi kezdőképernyő ugrott a 2. helyre, alig lemaradva a Messengertől. :Y Viszont ha letiltom, akkor a gesztusok se mennek... Szerencsére erre is kínált megoldást a NiceLock. :D Kíváncsi vagyok, hogy fog merülni a tiltás után. :U

(#18355) tylerddd


tylerddd
veterán

Nekiugrottam a teljes újrahúzásnak. Amit nem akarok megtalálni és ha jól emlékszem volt ilyen, hogy a Samsung billentyűzetnél be lehetett állítani, hogy a betűk hosszú nyomásakor milyen gyorsan ugorjanak elő az ékezetes és egyéb karakterek. Lassabbnak érzem és emlékszem, hogy állítottam valahol, de nem találom.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18356) gerner1 válasza tylerddd (#18355) üzenetére


gerner1
veterán

Beállítások ⇒Általános kezelés ⇒Nyelv és bevitel ⇒Képernyő billentyűzet ⇒Samsung billentyűzet ⇒Húzás, érintés visszajelzés ⇒Bill. nyomva tartási késleltetése

(#18357) tylerddd válasza gerner1 (#18356) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18358) Saccco


Saccco
nagyúr

Csak nálam ilyen szuper újabban a Samsung böngésző? :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18359) gerner1 válasza Saccco (#18358) üzenetére


gerner1
veterán

Elképzelhető. Nálam rendben van mobil & asztali nézetben is...

(#18360) Prien válasza TODI1111 (#18349) üzenetére


Prien
addikt

Így van, sok múlik a gyártói optimalizáláson.
Vannak telefonok, amik éjjel alig merülnek, a Samsung 2 kártyával 8-10% óránként és kb.mindegy, hogy a net , szinkronizáció ki vagy be van kapcsolva. Vagy alkalmazások kilőve.

Egyszerűen ilyen a szotver.

Nem lehet mindent a torony távolságra fogni.

A kevés is több a semminél.

(#18362) Somatom válasza lakotibi (#18361) üzenetére


Somatom
veterán

Sisakban nem kamionozok, ez inkább a motoros avatarom. :) DAF az állandó autóm, de néha MAN -t és Volvo -t is kell vezetnem (ez a három típus van a cégnél).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18363) Pxs válasza apaszka (#18342) üzenetére


Pxs
aktív tag

Mi az app neve? :)

Másnak is jobban merül a teló One UI 2.1 frissítés után?
Nálam nagyon úgy tűnik, pedig cache wipe is megvolt előtte és utána is.
Sok cucc van rajta, így a rendszer újrahúzást még kihagytam...
Milyen egyéb trükkel lehet javítani az akksin?

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#18364) Pug válasza Pxs (#18363) üzenetére


Pug
veterán

Egyszerű, megnézed mi az ami kiugróan, indokolatlanúl sokat fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#18365) Capella válasza Pxs (#18363) üzenetére


Capella
senior tag

Rajta van a képen is. [Network Cell Info Lite]
Ez pedig a fizetős változata. [Network Cell Info]

(#18366) apaszka válasza Capella (#18365) üzenetére


apaszka
veterán

Igen az!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18367) petymeg válasza lakotibi (#18346) üzenetére


petymeg
addikt

Jó, ha tudja az ember, ha beüt az apokalipszis és nem lesz áram, mennyi ideig lesz még használható.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#18368) Somatom válasza petymeg (#18367) üzenetére


Somatom
veterán

Mire? Apóka-lipszis esetén, áram nélkül kommunikáció sincs. Zseblámpának meg vannak nála jobb kütyük. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18369) #24536576 válasza Somatom (#18368) üzenetére


#24536576
törölt tag

Neked miért fáj, hogy másnak nincs lehetősége 0-24ben töltenie a telefonját?

(#18370) Somatom válasza #24536576 (#18369) üzenetére


Somatom
veterán

Valamit félreértettél. Ennek semmi köze a töltéshez. Ha megszűnik az áram, akkor hálózat nélkül mire használsz egy mobiltelót? Egyébként hogyhogy nincs lehetősége tölteni? Egy 10 ezres powerbankról még kétszer fel lehet tölteni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18372) Somatom válasza lakotibi (#18371) üzenetére


Somatom
veterán

Betévedtem egy német MediaMarkt -ba és az akciós kosárban volt a 10 ezres powerbank talán 20 Erzsiért. Amikor utazok a melóba, vagy haza (1000Km), akkor nem tudom máshogy tölteni a telót. Símán elvan így, powerbankon, akár végig aktív kijelzővel. Meg, vettem egy Y kábelt, hogy ha kapok filmeket háttértáron, akkor powerbankról meg tudjam táplálni a HDD -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18373) juuzer válasza lakotibi (#18371) üzenetére


juuzer
addikt

Én pl a Note 9-et napi kétszer töltöttem/töltöm mindig. :D Mindent használok rajta, plusz még játszom is. Nekem egy 5000 mAh-s akksi is megadná magát egy nap alatt. :D

Ennyit számítanak a felhasználási szokások. De egyébként meg nálam van folyamatos AOD és a Dunakanyarban, ahol lakom elég gyenge a térerő pl nálunk. Utóbbi aztán tényleg tudja rendesen meríteni a telefont.

Btw én este felrakom a telefont a Qi padra, így meg lassabban is tölti fel reggelre. És akkor maybe nem is nyírom annyira az akksit a gyorstöltéssel.

Ja és mindig 100%-ra. A telefonjaimat sose adom el, szóval nálam a resell-value sose érdekes.

Egyébként kérdés: a szolgáltatónál a biztosítás vajon meddig élhet a telefonra? Csak mert már nagyon lassan 2 éves lesz a Note és nem tudom, hogy ha pl 2,5 évesen tönkremegy, akkor maybe cserélik e. (Csak azért kérdezem, hogy vajh van e értelme fizetnem a 3 ezres biztosítást havonta az idők végezetéig. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#18374) apaszka válasza Somatom (#18372) üzenetére


apaszka
veterán

Ez érthető! Nekem is van powerbank ,de pár hónapja nem használtam! Viszont mikor olyan helyre megyek xxxxx viszem! :C

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18375) gerner1


gerner1
veterán

XEH régióra is megérkezett az aktuális havi OXM frissítés, OTA -n. Biztonsági szint: július 1.

(#18377) Prien válasza lakotibi (#18376) üzenetére


Prien
addikt

Korábban már kérdeztem (nem kifejezetten tőled, hanem mindenkitől, aki 10-es droidot használ) , hogy milyen furcsaságok vannak?
Illetve mi az, ami jó feature? :)

A kevés is több a semminél.

(#18378) Somatom válasza Prien (#18377) üzenetére


Somatom
veterán

Pl. ha előtte használtál vágólapkezelőt, akkor azt a furcsaságot tapasztalod, hogy nem működik. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18379) tetova válasza Somatom (#18378) üzenetére


tetova
tag

No, ez így, ebben a formában, nem teljesen igaz. :) Van ingyenes edge-panel a store-ban.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18380) tylerddd


tylerddd
veterán

Ez a vágólapkezelő mit tud?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18381) juuzer válasza lakotibi (#18376) üzenetére


juuzer
addikt

Igen, ezért is gondolkodom, hogy ha lejár a részletfizetés decemberben, akkor elengedem a biztosítást is.

Amúgy meg igen. PL egy Redmi Powerbank, ami 20000 mAh-s kb 8k a Xiaomi.hu-nál. (Nem reklám, csak én is azt néztem nyaralásra.) Azzal bőven el lehet lenni napokig :DDD

Vamos a la playa.

(#18383) tylerddd válasza lakotibi (#18382) üzenetére


tylerddd
veterán

A kijelölés iOS-en is ilyen volt, határtalan szenvedés, nem értem miért ilyen nehéz megcsinálni, egy alap funkció.

A power bank-es dologról meg annyit, hogy habár nem vagyok híve az összeesküvés-elméleteknek, szerintem egyik oka, hogy sz**nak az üzemidő javítására. Hatalmas bevételkiesés lenne a gyártóknak, ha ezekre nem lenne szükség. Ugyanez a jack eltávolítása a készülékekről, hogy a BT-füleseiket el tudják adni és legyen profit. Fa**ság, hogy nem fér bele ekkora tepsi telefonokba ... vagy akkor tessék szépen elkezdeni mindenen (fej/fülhallgató, hangfalak, laptopok, számítógép, tévé, erősítő, media player, mp-akárhány lejátszó, keverők stb. és ezzel párhuzamosan ilyet tenni minden pendrive-ra, külső merevlemezhez stb.) lecserélgetni a 3,5-es jack hangkimenetet, mondjuk USB-C-re!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18384) #24536576 válasza Somatom (#18370) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem értettem félre semmit. Nektek nem fontos az üzemidő, mert 0-24ben töltitek a telefont. Nyáron nem fogok még powerbankot is hurcolászni, töltőt meg pláne. Fura, hogy nem tudtok elképzelni olyan szituációt, amikor nem tudjátok tölteni a telefont, és mondjuk pont az a 1-2 óra SOT hiányozna amit a frissítésekkel "elvettek". Ha a telefon megléte alatt csak 1* fordul elő, számomra már az is több, mint kéne, ha normálisan optimalizálnák a szoftvert.

(#18386) Somatom válasza tylerddd (#18380) üzenetére


Somatom
veterán

Pl. ide, a fórumra szeretnék vmit idézni, linkelni. Egymás után, sorban vágólapra másolom a felhasználandókat. Aztán lehúzom a "rolót", rábökök a vágólapkezelő értesítésére és EZT kapom. Ott vannak sorban a korábban vágólapra másolt tartalmak. Bármelyiket szerkeszthetem, mappába menthetem. Amelyikre rábökök, az lesz az aktuális vágólap tartalom, tehát beillesztésnél azt használja az Android. Mindezt úgy, hogy az épp aktuális alkalmazás, vagy weboldal érintetlenül ott marad, így amikor bezárom a vágólap alkalmazást, ugyanott folytathatom a munkát, ahol félbehagytam.
Amelyik Androidos eszközömön telepítve van, azzal azonnal szinkronizálódott a teljes tartalom. Tehát mebtehettem azt, hogy amit telón másoltam, azt a tabon illesztettem be. Azért a múltidő, mert a Google merénylete miatt a fejlesztő befejezte a fejlesztést és a szinkron is leállt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18387) tylerddd válasza lakotibi (#18385) üzenetére


tylerddd
veterán

Na de akkor kicsit pörgethetnék a dolgot. Nyilvánvaló, hogy miért nem kapkodnak ... Egy normális BT füles többszörös árban van, mint egy ugyanolyan minőséget képviselő vezetékes.

@ Somatom De ilyen van a Samsung billentyűzetben, nem?! Jobb felső sarokban három pontos menüben. Nem tudom, azt próbáltad-e már és mennyivel tud többet az általa említett alkalmazás.

+ a Google kereső app-ben nálatok képekre hosszan nyomva menthető az adott tartalom? Régebben rányomtam, előjött, hogy mentés, de nem találtam sehol a mentett képet. Aztán egy ideig működött rendesen, most pedig még a letöltés lehetőség sem jön elő.

+ Nem érzem jobbnak az akkuidőt teljes újrahúzás után, újra belakva, de legalább rengeteg idő elment vele :DDD Annyi hozadéka volt, hogy rászántam magam és telón nem szükséges képeket/videókat leszedtem tárolóra, válogatva.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18388) Somatom válasza tylerddd (#18387) üzenetére


Somatom
veterán

A Samsung billen kirakható az összes karakter? Anysoftot használok régóta, a teljes kiosztás miatt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18389) tylerddd válasza Somatom (#18388) üzenetére


tylerddd
veterán

Szerintem nem. Ezt gondolom fektetve használod így?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18391) tylerddd válasza lakotibi (#18390) üzenetére


tylerddd
veterán

Az nem a készülék negatívuma.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18392) Somatom válasza tylerddd (#18389) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a screenshot a tabletről van, de alapértelmezetten a telót is fekvő nézetben használom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18394) Somatom válasza lakotibi (#18393) üzenetére


Somatom
veterán

Hogy jön ez a vágólap-kezelőhöz? :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18395) tylerddd válasza lakotibi (#18393) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, már millió + 1 alkalommal ki lett tárgyalva, meg az is, hogy miként lehet megoldani.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18396) juuzer válasza lakotibi (#18382) üzenetére


juuzer
addikt

Honnan tudod, hogy nem megy a fortnájt meg a plebg a strandon? :DDD (Nem, amúgy nem megy, de pl fotózni szoktam sokat ilyenkor.)

Vamos a la playa.

(#18398) Saccco


Saccco
nagyúr

Jött egy 120 megás frissítés. (PAN)

Alapsáv verzió:

Biztonsági javítási szint:
2020. Július 1.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18399) Saccco válasza Saccco (#18398) üzenetére


Saccco
nagyúr

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18400) apaszka


apaszka
veterán

Ez mi a fene? Igazából nem is müködik mert ha frissíteni akarom, hálózat nincs fogad!

link

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.