Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) Somatom válasza tylerddd (#18300) üzenetére


Somatom
veterán

Az ikonok mappák, amikbe tematika szerint vannak rendezve az alkalmazások. Kommunikáció, net, média, fotó, eszközök. Ha rábökök az elsőre, akkor EZ jelenik meg. Az egy sorban megjelenő ikonok (mappák) száma beállítható, valamint az egész sor oldalra úsztatható és akkor a következő X ikonból álló sor jelenik meg (ha lenne). A sávra 1x1 -es widget is kirakható.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18302) tylerddd válasza Somatom (#18301) üzenetére


tylerddd
veterán

Tehát akkor mappázva van, nyeeeee .... nem szeretném :DDD De ezért is jó, hogy személyre szabható!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18303) tetova válasza apaszka (#18294) üzenetére


tetova
tag

Oké, de a recoveryben melyik menüpontra menjek, mert úgy még nem csináltam?

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18304) gerner1 válasza tetova (#18303) üzenetére


gerner1
veterán

Reboot to bootloader

(#18305) tetova válasza gerner1 (#18304) üzenetére


tetova
tag

Köszi, így simán ment! Nem tudom, mi történt, korábban sosem volt ezzel gond.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18306) apaszka válasza tetova (#18303) üzenetére


apaszka
veterán

Igen amint írták!
Én azért így szoktam mert ekkor nyomok cache tisztítást is előtte!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18307) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok!

Valaki "unalmában"megnézte,hogy az Edge panel mennyiben gyorsíja az akku merülését.Tudom relatív,de úgy cca.......

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18309) tylerddd válasza gjoco1 (#18307) üzenetére


tylerddd
veterán

Az nem igazán. Az AoD viszont eszi rendesen, ha állandóan megy.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18310) gjoco1 válasza tylerddd (#18309) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszi az infót!
Az AoD,akkor is ha csak kopoktatásra aktivtivál?

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18311) tylerddd válasza gjoco1 (#18310) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem, akkor rendben van. Ha folyamatosra van állítva, még automatikus fényerővel is eszik rendesen.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18312) gjoco1 válasza tylerddd (#18311) üzenetére


gjoco1
addikt

:R

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18313) #24536576 válasza tylerddd (#18311) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nevetséges is szerintem. Nem értem, hogy miért szívja ennyire. A koppintádnak meg nem látom sok értelmét, akkor már inkább megnyomom a home gombot.

(#18314) tylerddd válasza #24536576 (#18313) üzenetére


tylerddd
veterán

Sajnos ilyen. Én érinteni max. az óra miatt szoktam. Minden máshoz home kell amúgy is. Viszont a kettő közül nyilván a home-os megoldás fogyaszt jobban.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18315) Somatom válasza #24536576 (#18313) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem AOD nem lehetne DS -ben. Tehát, ha aktív, akkor nincs DS, magasabb órajelen dolgozik a proci. Az előző telómon is volt ilyesmi, de csak töltőn lehetett aktív.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18316) apaszka válasza gjoco1 (#18310) üzenetére


apaszka
veterán

Nicelock cuccokat használd!
Tetszeni fog és gyári cucc!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18317) gjoco1 válasza apaszka (#18316) üzenetére


gjoco1
addikt

Megnézem,köszi.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18318) apaszka válasza gjoco1 (#18317) üzenetére


apaszka
veterán

[link] itt felmerülő dolgai! :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18320) gerner1 válasza lakotibi (#18319) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam rendben. Nem tapasztaltam hasonlót sem.

(#18322) #24536576 válasza lakotibi (#18319) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nálam is jó. Könyvjelzőknél vettem viszont észre, hogy folyton újra tölti őket, eddig fixen ott voltak az ikonok. 🤔

(#18323) apaszka válasza lakotibi (#18319) üzenetére


apaszka
veterán

Nem vettem ilyent észre!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18324) tylerddd válasza lakotibi (#18319) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem igazán használom a tollal, de egyébként nincs vele gond. Nálam most a FB produkál furcsaságokat, amiket egy FB-os Galaxy csoportban is jeleztek többen. Nem tudom, hogy ilyenkor ez akár készülék vagy gyártófüggő is lehet-e vagy random hülyeségről van szó.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18325) TODI1111 válasza lakotibi (#18319) üzenetére


TODI1111
addikt

Ez a világverő böngésző [ezzel] a feladattal meg tud már birkózni? A Chrome vagy az opera simán.

(#18327) tetova válasza TODI1111 (#18325) üzenetére


tetova
tag

Beállítások/Megjelenés/Weboldal szövegmérete

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18328) tylerddd válasza TODI1111 (#18325) üzenetére


tylerddd
veterán

Kipróbáltam, elég sz**ul fest úgy valóban. Szerencsére nekem nem kell (még) ilyen méretben, így nem jelent gondot. Én is nagyon szeretem amúgy a Samsung böngészőjét.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18329) TODI1111 válasza tetova (#18327) üzenetére


TODI1111
addikt

Minden böngészőt asztali nézetben használok. A betűméret állítás után pedig úgy néz ki mint az említett példában.

(#18330) tetova válasza TODI1111 (#18329) üzenetére


tetova
tag

Hát, asztali nézetben ez valóban ennyit tud. Ezzel együtt az egyik legjobb.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#18331) Prien válasza TODI1111 (#18329) üzenetére


Prien
addikt

A sortördelés valóban nagy hiányosság a Samsung böngészőjében (nem is értem,hogy egy ekkora brand miért nem oldotta már meg), ezzel együtt én is szeretem.

De azért a tördelni tudó Kiwi böngészőt is kénytelen vagyok használni olykor.

A kevés is több a semminél.

(#18332) #24536576 válasza TODI1111 (#18325) üzenetére


#24536576
törölt tag

Azokban van már tepjes képernyős mód? Esetleg elérhető helyen könyvjelzők? Netán a "gyorsmenüt" testre lehet szabni? :U

(#18333) TODI1111 válasza #24536576 (#18332) üzenetére


TODI1111
addikt

Tetszik nekem is a samsung böngésző csak a sortördeléssel nem vagyok kibékülve, próbálgatom a böngészőket ( most éppen az edge van soron). Ez is nagyon jól működik, teljesen személyre szabható és mivel ez van a laptopon is tökéletesen szinkronizál mindent.

(#18335) TODI1111 válasza lakotibi (#18334) üzenetére


TODI1111
addikt

Nekem sokkal kényelmesebb. Ha megnyitom például ezt a topikot akkor alap beállítással ilyen.

Ha nagyobbra állítom, akkor pedig ilyen

Olvashatóbb és egyszerűbb mint folyamatosan nagyítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#18337) tylerddd válasza #24536576 (#18332) üzenetére


tylerddd
veterán

A Samsung Internetnél van teljes képernyős mód vagy ezt miért írtad?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18338) #24536576 válasza tylerddd (#18337) üzenetére


#24536576
törölt tag

Van ám. :K Beállítások - Megjelenés - Állapotsor megjelenítése : off

(#18339) Somatom válasza #24536576 (#18332) üzenetére


Somatom
veterán

Az Opera tudja ezeket. Az viszont érdekes, hogy cerkával tudok duplakkoppos nagyítást, de egérrel nem. Ezen a Samsung és a Kiwi is elhasal. Azt csak a Chrome és a Firefox tudja. Chrome -ban nem tudom, hogy van-e nagyításnál auto szövegáttördelés. Firefoxon nincs. Úgyhogy Androidon nincs tuti böngésző. Telón, tapiban Opera -t használok, monitoron Firefoxot (ott nem hiányzik annyira a szövegáttördelés).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18341) tylerddd válasza #24536576 (#18338) üzenetére


tylerddd
veterán

OK, látom, köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#18342) apaszka válasza gjoco1 (#18307) üzenetére


apaszka
veterán

Nálam a térerő hiánya miatt fogy az aksimból az erő:((

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#18343) gjoco1 válasza apaszka (#18342) üzenetére


gjoco1
addikt

Telekom Nálunk is szívás........ :F LTE/ automata-ról át is szoktam kapcsolni. Azóta egy picit mintha nem lenne olyan "éhes".

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18344) Prien


Prien
addikt

Pár napja kikapcsoltam a kettes SIM kártyát (Telenor), amiről a net megy, így 1 kártyás üzemmódban, itthoni wifivel teljesen jó az üzemidő.
Éjszaka pl.1-2% merülés.

Sajnos 2 kártyával még kikapcsolt nettel is szipákolja az energiát, a megoldás az, hogy az egész SIM slotot ki kell kapcsolni,ha nem használom.

Más kérdés, hogy a net az mindig kell, így csak itthon él ez a megoldás.

A kevés is több a semminél.

(#18345) Polarstar válasza Prien (#18344) üzenetére


Polarstar
nagyúr

repcsis üzemmód?
És teljesítmény korlátozása?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18347) Arageus


Arageus
csendes tag

Bixby Routines al lehet időzítve kapcsolni repülő módot. Este nem használom, és hívásokat se várok.
És az ok? Én nem úgy töltöm hogy este töltőnhagyom és reggel le. Amikor eléri a 30-40% ot és épp töltő közelben vagyok, akkor feltöltöm 90% és done. átlagosan a 90% ról 30% ra 24órát kibír. De egyébként is már évek óta ki nem lépek powerbank nélkül lakásból szóval nemtudna meglepiként érni egy lemerülés sosem.
Előző telóm Note4, abba ugye cserélhető volt 15sec alatt az akku, akkor az volt a szokás h egész este töltőn, és reggel le. az az 5 év amíg aktívan szolgált 2 akku halt meg, de nem bántam mert akku ára és a cseréje sem volt semmi speckó.
Nos Note9 nél már 1 fokkal babrásabb (nem lehetetlen), ezért amíg lehet próbálom kitolni az akku életét, de miven átlag user vagyok nem aki egész álló nap nyomkodja/filmezrajta/játszik stb ezért még így is megvan az amire nekem tökéletesen elég. 1 napot bőven kibír.
Most jöhet az h "nah de mennyi képernyőidőd van" ami számomra irreveláns.
De csak hogy számokat is mondjak. napi átlag 2-4 óra.
Viszont a jelenlegi helyemen a térerő finoman szólva is kuka hasonlóan mint apaszkának párral fentebb, és gyanítom ez extra mód szívja az akkut eleve.
Egy érdekesség: 7 óra képernyőidőt értem el 100%-20% ig merítve mikor kb 1 hónapja teszteltem mit bír. 7 óra youtube, közepes fényerő, 2/3os hang, wifiröl. már a végén nagyon untam xD

Szóval nemhiszem hogy sokaknak az a gond h tölteni kell, hanem lehet nem akarják legyilkolni akkut időelött (igen, én pl hosszútávra tervezem note9 el, nem tervezem évente cserélni) vagy szimplán szeretnék hogy feleslegesen ne merüljön jobban mint kéne, hogy amikor kell akkor legyen nafta, lehet nem mindenkinél van powerbank24/7 :D

(#18348) gjoco1


gjoco1
addikt

Ez a "meddig bírja az akkud" kérdés örök beszéd téma mióta mobil létezik,Nagyon sok telefont elfogyasztottam életem során és bárelyik márka és vagy típus csoportjában voltam ez sláger kérdés volt.
Terészetesen Engem is érdekel a dolog,de most is azt mondom user föggő alapjában.Részemről a körülmények határozzák meg,mint mindenkinél a merülést.Szerencsés vagyok olyan szempontból,hogy a munkám miatt a napközbeni használati szokásaim szinte csak telefonálásra korlátozódik.Van,hogy napokig nem is használom a mobil net-et,mivel nincs rá szűkségem.Itthon pedig gépről "szórakozom".
Ennél a telefonnál is természetesen figyeltem(em) az éjszakai merülést,amii repcsi módban történik. Átlag 2-max 3 %. Most ez vagy jó,vagy nem nem tudok viszonyítani,hiszen nem zsír új a telefon és kitudja hogy használta az előző tulajdonosa. ( most lehet megkövezni,hogy használt telefont vettem :DDD ).Volt olyan telefonom a közelmúltban,amit újonnan vettem és szintén 4000-mA-es volt.Annál nulla merülés éjszaka.
Tehát szerintem nagyban befolyásolja a merülést az akkumlátor kora-felhasználói szokások stb.....Nyilván ezzel nem találtam fel a Spanyol viaszt,hiszen az óvodás is tudja.
Mielőtt bárki kérdezni,hogy "minek Neked mobil telefon,főleg Note 9" a válaszom női....Tudjátok biztos. :B

Bocs,hogy ezzel Én is untattalak,de ez a személyes tapasztalatom és véleményem,miután ismét téma egy ideje.Már ha esetleg érdekel valakit. :D

Szép napot Mimdenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#18349) TODI1111 válasza gjoco1 (#18348) üzenetére


TODI1111
addikt

Az éjszakai illetve készenléti merülés nagyon sokban múlik a gyártói szoftver optimalizáláson is.
Az elmúlt időben volt nálam néhány Samsung készülék (S10+, Note10+, S20 ultra mind új). Az éjszakai merülés minden Samsung készüléknél 5% (este fél 11-kor veszem le a töltőről és reggel fél hatra) úgy, hogy semmi nincs kikapcsolva csak ne zavarjanak üzemmódban van. Ugyan ez egy huawei P40 pro készüléknél 0%. Tehát reggel fél 6-kor még 100%-on áll.

(#18350) gjoco1 válasza TODI1111 (#18349) üzenetére


gjoco1
addikt

Nekem a 0% merülést a Samu A50 tudta ugyanezzel a sw-vel. :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.