Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) totya987 válasza xlinux (#700) üzenetére


totya987
csendes újonc

1.

Honnan tudjuk, hogy mekkora kezed van? A feleségem nem tudja egy kézzel fogni, de kettővel sem mert utálja a tapimobilt. Nekem elérhető, a tárcsázás, de gyakran használom a balkezemet is hozzá. Tok nélkül nagyon csúszik, tehát óvatosságból is két kézzel fogtam míg nem lett tok hozzá. Nem is értem az ilyen kérdéseket. Nekünk kellene megmondani, hogy neked mi a kényelmes? Tényleg nem tudom milyen választ szeretnél. Nyilván ha jobb kézben fogod, akkor a bal felső sarkot nem könnyű elérni. Ha nem tudsz esetleg bejutni egy boltba megnyomkodni, akkor megteheted azt is, hogy kivágsz kartonból akkora méretet amekkora a telefon, és kipróbálod mennyire kényelmes. Így nem tudsz tévedni. Mi mondjuk meg, hogy neked mi a kényelmes? És ha hazudok? Akkor vettél az én szavamra egy telefont?

2.

Ezt megint honnan tudjuk, hogy neked mi éri meg? Valakinek megéri 500 Forintot adni egy RedBullért, nekem nem éri meg, viszont cappuccinoért már adtam 500 Forintot. Vagyis honnan tudjuk, hogy neked mi az ami megéri és mi az ami nem? Ha ideírja neked Joco768Buksi nick, hogy neki nem éri meg, akkor nem veszed meg? Ha meg Zozo98 azt írja, hogy megéri, akkor megint elbizonytalanodsz? Ezt neked kell eldönteni. Itt mi abban tudunk neked segíteni, hogy ha olyan kérdést teszel fel a telefonnal kapcsolatban, amit esetleg nem írnak a neten a specifikációban, vagy egy rejtett menüben van valami funkció ami érdekelhet. De hogy neked mi éri meg, azt honnan tudjuk? Nekem egy kollégám vagy ismerősöm nincsen aki ennyi pénzt adna egy telefonért. Nekik nem éri meg. Nekem megéri. Na, segítettem?

Abban viszont tudok segíteni, hogy működik az AdBlock for Samsung a gyári böngészőjében, így nem kell Firefoxot feltelepíteni. És ennek nagyon örülök :).

(#702) espi38


espi38
őstag

Sziasztok, szeretnék egy gyári független romot feltenni a telenoros rom helyett, esetleg valaki tudja hol lehetne letölteni Hozzá? Illetve érdemes e ezzel foglalkozni mennyivel jobb a független rom a telefonra? Szép napot üdv mindenkinek

(#703) fulton


fulton
addikt

Hát srácok én nem tudom mit frissítettek a rendszeren de valami csúcs az üzemidő.
Ebben nekem 4 óra 53 perc kijelző idő van benne.
Fenyero : automatikus es olyan3/5 re love a csuszka
Természetesen folyamatos net kapcsolat

[ Szerkesztve ]

(#704) migabi24


migabi24
nagyúr

Üdv milyen gondok vannak ezzel a telóval? csak mert nekem nagyon tetszik, de gyanúsan sok az eladó használt példány, és ez nem jelent jót

(#705) manokaki válasza migabi24 (#704) üzenetére


manokaki
őstag

Ezzel semmi, jól jársz ha veszel , minden szempontbol !

(#706) migabi24 válasza manokaki (#705) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi, neked el is hiszem😂

(#707) totya987 válasza migabi24 (#704) üzenetére


totya987
csendes újonc

Szerintem megunták, hogy ezt nem kell hekkelgetni, nem kell akkupowert meg minden szart rátölteni, hogy menjen. Hanem csak használni kell. Az meg ugye uncsi. Mert az okostelefon tulajdonosok 80% nem használni veszi ahogy észrevettem.

[ Szerkesztve ]

(#708) manokaki válasza totya987 (#707) üzenetére


manokaki
őstag

Igy igaz, nincs vele gond ,én használtam 3x is és tökéletes , aksi ,gyorsaság , kijelzö szempontbol , csak egy gond lehet max a kijelző nagysága 5.2 , de ugye ez egyedi probléma :)

(#709) migabi24 válasza manokaki (#708) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az nekem nem gond, most P8 van az még nagyobb, na megnyomkodom valamelyik nap, annak örülök, hogy nincs baj vele

(#710) floatr válasza migabi24 (#709) üzenetére


floatr
veterán

A GPU nem egy nagy szám, lehet az bántja sokaknak a szemét...

(#711) migabi24 válasza floatr (#710) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az nem fog zavarni, mert kinőttem már a játékokból

(#712) totya987


totya987
csendes újonc

Na jó, de A Játék-ot sem nagyon tudja nekem senki bemutatni ☺. Amikor kezdtem ezt az egész droidos témát, én is játszottam (volna). Nem is apróztam, megvettem többezer forintért a játékokat, csak semmi warez. Persze voltak ingyenesek is. De most komolyan. Olyan igénytelen az összes droidos játék, hogy én inkább nem játszom telefonon. És áldom az eszem, amiért nem vettem meg a miracast sticket sem, mert terveztem, hogy nagy tévén játszom.

Az autós játékok szépek, csak gyűlölöm, hogy nagy bazi neonfényes villogó nyilakkal mutatják merre kell menni, meg utálom, hogy láthatatlan falba ütközök és vagy lepattanok róla mint a gumilabda (az autónak persze semmi baja), vagy csak leáll ott az autó és kész. Szóval nevetséges. Az autó törését már P4-es számítógépes Need For Speed High Stakes című játékban élethűbben megoldották.

Próbálkoztam az AVP: Evolution c játékkal. Szép, jó a hang, igényes. De egy borzalom az irányítás, az ellenség engem olyan távolságról kilő, ahol én nem is látom, nekem meg fél óra mire megölöm. Hogy erősebb legyek, akkor persze még fizessek pénzt és akkor többe lesz a játék, mintha megtenném a legújabb PlayStation 4 játék egyikét eredetiben.

Aztán próbáltam az Oddworld: Stranger's Wrath című játékkal. Hát azt sem lehet rendesen irányítani, tableten már a grafika is elnagyolt. És ezt még eléggé igényes játéknak mondom, talán egy gamepaddal érdemes foglalkozni a dologgal. De most egy vonaton ülve nem fogok gamepaddal szórakozni vagy a munkahelyen.

Aztán vannak a lövöldözős játékok. Terminator Genisys, Mission imposible, Dead Trigger szerű egy kaptafára épülő játékok. Konkrétan semmit nem kell csinálni a játékban. Csak lőni meg tárazni. Játszol 25 másodpercet (mérd le nyugodtan), aztán jön egy epizódzáró rész: hány halott, hány fejlövés, hány golyót használtál, milyen nagyszerű vagy, bronz érem, gyémánt kitüntetés, becsületrend, 50 aranytallér, 30 páncéltuning és anyámtyúkja nyeremény, közben semmit nem csináltam mert mindenhová automatika visz, céloz, én csak lőttem és azt is csak 20 másodpercig. Aztán nem ám mehetsz tovább, pedig fel vagy ám tüzelve. Bevisz a boltba, ott vegyél fegyvert, zoknit, fogkefét, pajzsot. Tuningolj fegyvert, nézz meg egy free videót, amiért plusz aranytallért kapsz de sose annyit, hogy vidd valamire. Aztán elvisz az alkalmazásboltba, most akciós 2400 Ft 100 aranytallér. Nem köszönöm, folytatnám a játékot. Jó, akkor tanácsterem, valami nigger pofázik, nem tudom elnyomni. Aztán egy nagycsöcsű csaj pofázik, aztán térkép amiből semmit nem értek mert itt villog, ott a nyil, kattints oda, amoda nem tudsz, mert amott kell még 80 tp, egy sportszelet meg adidasz trikó, hogy továbbmehess. Akkor mész vissza az első pályára tp-t gyűjteni.

Tömören ennyit az android játékokról. Akkor most minek is az erősebb gpu?

(#713) Dicker válasza totya987 (#712) üzenetére


Dicker
őstag

Real Racing 3 tökéletesen fut a telefonon, és semmi olyan nincs benne, amit írtál.

(#714) totya987 válasza Dicker (#713) üzenetére


totya987
csendes újonc

És olyan sincsen benne, hogy a következő szint eléréséhez vagy egy javításhoz, tuninghoz várj 20 meg 40 percet? 😀 Ne vicceljünk már... Ez nem játék, hanem lehúzás...

[ Szerkesztve ]

(#715) Dicker válasza totya987 (#714) üzenetére


Dicker
őstag

Napi 1 óra játékhoz nem kell várakozni, annál több meg már nem egészséges. Nem csak a pénz miatt vannak ezek a szünetek egy játékban, hanem, hogy az 5 éves gyerek ne függjön 0-24 a telefonon. Vagy te mennyit akarnál játszani naponta?

(#716) totya987 válasza Dicker (#715) üzenetére


totya987
csendes újonc

Hát én anno este hattól hajnal 2-3 óráig nyomtam anno PC-n.
Viszont telefonon nem játszanék ennyit. Így nem kell erősebb gpu.

(#717) kovadam1


kovadam1
tag

Előre is bocsánat de egy olyan kérdésem lenne hogy be lehet e állítani hogy x-y-z appot csak akkor indítson el ha beírok egy kódot, még jobb esetben ujjlenyomatot kér?

(#718) totya987 válasza kovadam1 (#717) üzenetére


totya987
csendes újonc

Telepítsd fel a KNOX alkalmazást és abba kell betelepíteni a védeni kívánt alkalmazást. Így nem csak azoktól van védve akik megnyomkodhatják a telefont, hanem (állítólag) az internetes betolakodóktól is védett környezetben dolgozol. Pl a beírt szavaidat nem jegyezheti fel a használt alkalmazás, mert a KNOX-on belül csak egy lebutított billentyűzet van szótanulás nélkül. Minden egyes újrainduláskor jelszavas bejelentkezést kér, akkor is ha van ujjlenyomatvédelem. A második beléptetésnél már használható az ujjlenyomat, tehát nincsen idegesítően túlvédve. A már meglévő alkalmazásokat is áthelyezheted a KNOX-ba, akkor (szerintem) két példányban lesz meg. Ezt ők úgy hívják, hogy szórakozás és munkakörnyezet.

Bár ez csak az én véleményem, ha már az egész telefon le van ujjlenyomatozva, akkor felesleges azon belül mégegy plusz védelem. Hacsak nem a banki alkalmazást teszi bele az ember, hogy ne legyenek lehallgathatóak a beléptetések. Ha képeket tesz bele az ember, akkor az a belső memóriára kerül, így műszaki hiba esetén nincsen lementve. Ha meg le van mentve, ott megint nincsen védve.

(#719) Mysa71


Mysa71
csendes tag

Egy hete én is boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen telefonnak. Végigolvastam itt az összes hozzászólást. A fanyalgókat egyáltalán nem értem.. Persze nekik nincs is ilyen.. :) A külföldi tesztek sehol nem húzzák le a kameráját az ujjlenyomat olvasóval együtt,sőt! Nekem is csak jó tapasztalataim vannak. Az ára pedig szerintem abszolút nem sok. Nálunk most 333€ a Saturn-ban,ennyiért itt ez a legjobb vétel. :) S6-ot nem vettem volna,az S7 brutálisan drága ehhez képest. HTC 10 gondolkodtatott még el,de 700€-t nekem az sem ér meg. talán egy év múlva,jóárasítva..

HP Elite x3 , Minix neo z64

(#720) dedike


dedike
addikt

Sziasztok!

Véleményetek szerint mitől van az, hogy nagyon nehezen csatlakozik a netre a telefon, de csak ha wi-fin keresztül akarom? De ott is van, amikor "elkapja" és tölt mint a rossz veszedelem? A készülék Telekomos, s ugyanazon a wi-fin minden más Samsung telefon szuperül megy.

Jó szerencsét!

(#721) hunited88


hunited88
tag

Sziasztok!

A problémám a következő!

Újonnan vásárolt A5 bekapcsolásnál olyan hibát generál hogy a megadott gmail.com cím után nem lép tovább hanem,"kérjük jelentkezzen be tulajdonosi fiókkal ezen az eszközön".

Valakinek ötlet?

Köszi előre is!

(#722) manokaki válasza hunited88 (#721) üzenetére


manokaki
őstag

S7 topikban kérdezz rá ,ott mintha olvastam volna hasonlo problémát egy 2-3 héttel ezelőtt. Bár ott ugye már 6.0.1-es android fut..

(#723) pockalap


pockalap
csendes tag

Akit érdekel, ebben a friss cikkben azt írják, hogy hamarosan jön a Marshmallow az A5-re :K

(#724) rsanyi20


rsanyi20
tag

Pár napja vagyok új tulajdonosa ennek a csodának, nem bántam meg hogy ezt választottam, jó kis készülék. :D

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#725) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

Sziasztok!A rootolasrol tudni valamit? Garanicia vesztessel jar?Vagy eltuntethetoek a nyomok?

A madár az ász!

(#726) nan.k


nan.k
újonc

Sziasztok!
Épp az A5 (~69000 Ft) és az A5 2016 (~95000 Ft) között vacillálok de abszolút laikusként nem tudom melyik érné meg jobban. Esetleg egy hozzáértő tudna tanácsot adni? Nagyon köszönöm előre is :)

(#727) manokaki válasza nan.k (#726) üzenetére


manokaki
őstag

A5 2016 , tökéletes , nagyobb aksi , üzemidő , szebb felbontás , igényes külső ház, nem fogod megbánni !

(#728) nan.k válasza manokaki (#727) üzenetére


nan.k
újonc

Köszönöm :)

(#729) fulton válasza nan.k (#726) üzenetére


fulton
addikt

Szeretnék csatlakozni sok telefonom volt már, közép csúcs készülék de ez a telefon mindent visz őszintén mondom. Külső működés üzemidő megbízhatóság fotó perfekt. Mióta megvan és használom egyetlen egyszer nem fagyott még le. Kopkopkop

(#730) Dimebag88 válasza fulton (#729) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Csatlakozom :) Igy par nap hasznalat utan eddig ez a legjobb telefonom!

A madár az ász!

(#731) Kicker


Kicker
senior tag

Sziasztok

én egy hónapja használom lassan, nekem fura volt először, de megszerettem, viszont a kisebb zuhanásokat a fémmegkopásával emlékezteti, ami messziről nem látszik, sőt finomcsiszolással talán el is tűnhetne...
Kijelzőn szintén ezt érzem, igaz ott két alig észrevehető hiba van.. eddig 3szor esett le járólapra kb egy méterről, tokot nem használok.

Üzemidő és gyorstöltő, kijelző hibátlan pazar nagyon jó!

Ami annyira nem jön be a kicsit nagy méret és a súlya!
S4 használhatóbb és olcsóbb teló, de üzemideje...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#732) magyar1997


magyar1997
tag

Én is egy ilyen telefonnal rendelkezem. Egy kicsit utána járva annak a dolognak, hogy mikor válik elérhetővé erre a készülékre a 6.0 android. Nos, ezért írtam is a samsungnak, és azt a választ adták, hogy egyenlőre nem rendelkeznek hivatalos információval, hogy mikor válik elérhetővé a készülékre a 6.0 android.....

Hallottam róla én is, hogy nagy valószínűséggel nyáron fog érkezni.. Kiváncsian várom...

FTTB 1000/300

(#733) Humbucker


Humbucker
senior tag

Gold színben milyen ez a telefon?Nőknek való a Gold?

(#734) Kicker válasza Humbucker (#733) üzenetére


Kicker
senior tag

Nekem gold van, fiu vagyok, es nem olyan nagyon mely arany sarga..

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#735) kovadam1


kovadam1
tag

sziasztok :) ma gazdája lettem ennek a szépségnek, Régen volt már droiddal holgom annyi lenne a kérdésem hogy a gmailt hogy lehet beálklítani, hogy amint jött egy mail egyből jelezzen ne akkor mikor belépek. Lehetőség szerint lezárt képernyőnél is

(#736) kovadam1 válasza kovadam1 (#735) üzenetére


kovadam1
tag

közeben megoldódott :) Már csak azt nem tudom hogy sötét kijelzőnél is akrív legyen az újlenyomatolvasó (ha ez lehetséges)

(#737) xlinux


xlinux
tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam meg én is a készülékemet. Viszont megijedtem, mert van egy olyan anomália, amit eddig még nem tapasztaltam egyetlen telefonomnál sem. A kijelző húzásánál nem mindig azt a parancsot teljesíti a készülék, amit a ujjammal teszek.
A kezdő képernyőnél például ha középen húzom bejelentkezik a menü. Ha a menüben megszeretnék nyitni egy programot teljesen másik nyílik meg. Ha nézem az internetet és húzom az ujjammal az éppen aktuális oldalt elkezd felfele futni. Mintha kalibrálási gondja lenne. Találkozott már valaki ilyennel ennél a készüléknél?

[ Szerkesztve ]

(#738) mateus válasza xlinux (#737) üzenetére


mateus
senior tag

Ez egy vadiúj készülék?

(#739) Sofian válasza xlinux (#737) üzenetére


Sofian
őstag

Nem lehet hogy a tenyered széle lóg be? Elég kicsi a káva.. így előfordulhat. Nálam ez volt.

(#740) Dr_Senkihazi válasza migabi24 (#704) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

elég ha annyit mondok hogy én pl nem néztem rá a használt telefonokra amiota megvan?(kb február ota) :D
én imádom.oké,nincsenek is extra elvárásaim,mindennapi életben,átlagos használat mellett teszi a dolgát,tehát mindenre használom,de semmilyen téren nem hardcore szinten,(telefon,netezés,némi játék,gps,mobilnet 0-24-ben,és az akku félelmetesen jo..)
elötte note4-em volt,azzal sem volt gondom,de indokolatlanul volt nálam,ez böven elég még az után is,és nekem nagyon tetszik is.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#741) rsanyi20 válasza Humbucker (#733) üzenetére


rsanyi20
tag

Nekem is Gold van, egyatalan nem mondanam hogy csak csajoknak valo. Sot, sok ember szerint meg jol is nez ki.:D

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#742) Dimebag88 válasza rsanyi20 (#741) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Nekem is gold van :) Semmi noiesseg :)

A madár az ász!

(#743) Dimebag88 válasza Dimebag88 (#742) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

En kaptam ma frissitest :) T-mobilos vagyok :)

A madár az ász!

(#744) rsanyi20 válasza Dimebag88 (#743) üzenetére


rsanyi20
tag

Milyen frissítést kaptál?

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#745) Dimebag88 válasza rsanyi20 (#744) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

http://kepfeltoltes.hu/view/160618/Screenshot_2016-06-18-12-13-37_www.kepfeltoltes.hu_.png

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#746) Sofian válasza Dimebag88 (#745) üzenetére


Sofian
őstag

Szokásos havi security update..

(#747) Dimebag88 válasza Sofian (#746) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Kivancsi vagyok mikor erkezik a 6.0 :)

A madár az ász!

(#748) Dr_Senkihazi válasza rsanyi20 (#741) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

én is goldot akartam,aztán feketét vettem mert a gold csajos,utána már bántam mikor láttam élöben a goldot :(
szép a fekete is nagyon,de a gold különlegesebb.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#749) rsanyi20 válasza Dr_Senkihazi (#748) üzenetére


rsanyi20
tag

Igen, a fekete is nagyon szép darab de a Gold (másfél hetes használat után mondhatom) hogy sokak véleménye szerint az egyik legszebb Samsung telefon ami mostanában kijött. Személy szerint is így tartom, szerintem az S6-S7nél is szebb a szögletesebb forma, persze ez már személyesebb vélemény. :)

Dimebag88: Azt hittem már valami nagyobb frissítés, de hát akkor várunk :D

[ Szerkesztve ]

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#750) dedike válasza rsanyi20 (#749) üzenetére


dedike
addikt

S7-nél lehet szebb, de azért az S7edge mellett a fasorban sincs az A5. :N

Jó szerencsét!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.