Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Dr_Senkihazi válasza alexman (#250) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

pont most akartam az akkuidöröl irni,de akkor neked cimzem...
péntek délután 4.kor huztam le töltöröl,(délben jött meg,ez az elsö töltése) jelenleg 36%!!-on van,ugy hogy gyakorlatilag wifi-t még nem kapcsoltam ki rajta 1x sem,ha uton vagyok asszonnyal,és várnom kell akkor Lte,50-55%-os félnyerö,némi játék,telefonálás, alap dolgok+ismerkedés a teloval...szerintem ez brutál,legalábbis én még nem találkoztam ilyen akkuidövel,pedig s2 óta az összes valamire valo samut megvettem.tehát most járok 52 óránál,és szerintem most már megvárom a végét,ami valahol holnap du vagy estefelé lesz.az pedig bö 3 nap,az emlitett használat mellett..amugy a telot is imádom,nagyon jo kézbe venni.egyetlen dolgot kell szokni,hogy csuszik,de nagyon:)
(várom már a tokot meg a foliát)

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#252) HaZse válasza alexman (#250) üzenetére


HaZse
őstag

Az akkuidő valóban nagyon jó. Gondolom, hogy az exynos CPU miatt. Nekem a teljes belakás és az általam használt összes alkalmazás letöltése után 2.5 napot bír ki. A 2. nap után inkább felteszem töltőre, mert azért 35%-al nem szeretek elindulni otthonról. (Pedig elindulhatnák esetleg 15%-nál bekapcsolom az energiatakarékos módot - CPU frekije levéve, fényerő csökkentve)

Igaz nekem megy a 4G, wifi, pebble BT-n, egy pár alkalmazás a héttlrben (Skype, Viber, Messenger, FB, SMS Key, App Locker, Pebblehez az android wear) plusz napi 2-3 óra beszélgetés. Igaz, a képernyőidő nekem kevés. (Kb. 2 óra)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#253) Tottalino


Tottalino
tag

Most telepítek egy 64 MB-os frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#254) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Van itt valaki akinek már van ilyen telója? Szeretnék véleményt róla mindenröl sebesség,kamera üzemidő stb.Mennyi marad a 16 gb-ból gyárilag? S 4-röl váltanék ha érdemes.

(#255) HaZse válasza nünüke1975 (#254) üzenetére


HaZse
őstag

Egy kicsit olvass vissza. Ezek már le lettek írva.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#256) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Most nem nézem át mind a 200 valahány hozzászólást.Összefoglalva milyen?Erre vagyok kiváncsi.

(#257) Tottalino válasza nünüke1975 (#256) üzenetére


Tottalino
tag

Szuper! Gyors, szép, az aksi nagyon bika. A vékony kávát viszont szokni kell!

(#258) HaZse válasza nünüke1975 (#256) üzenetére


HaZse
őstag

Eléggé fasza a telefon. Nem gondoltam volna, hogy ilyen jó lesz a telefon. Az akksi hasonló, mint annó az LG G2-ben volt. A kamera iszonyú gyorsan fókuszál, igaz este előbb az LCD-n kell kijelölni a fókuszt, majd LED-el bevilágítva fókuszál, majd utána lőni a kéet. Ilyenkor is nagyon gyors és szép képeket csinál.

Csupaszon nagyon csúszik a telefon. Érdemes rá tokot venni. Én egy eredeti Samsung slim áttetsző tokot tettem rá, aminek a hátlapja érdes.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#259) alexman válasza HaZse (#252) üzenetére


alexman
csendes tag

Köszi szépen az infókat, ezek után már alig várom, h beújítsam. Viszont a fő kérdésemre nem érkezett még visszajelzés. Van esetleg valaki, aki nem a drágább 2 év gyári garival vette? Ha igen, akkor hol? Minden tartozék megvolt hozzá?

Azt esetleg valaki tudja, h mi a különbség a szintén olcsóbban elérhető A510FU modellben?

(#260) ovics válasza alexman (#259) üzenetére


ovics
aktív tag

én inkább venném drágábban gyári garival mint sufni boltival; csődbe megy a bolt, oda a garid. bár ha szerencséd van nem lesz vele semmi ilyesmi gondod, csak hát azért jobb ezzel nem kísérletezni szerintem

(#261) ateszapa748


ateszapa748
aktív tag

Sziasztok,

A vezeték nélküli töltést támogatja a telo?
Köszi

(#262) ivzso1 válasza ateszapa748 (#261) üzenetére


ivzso1
csendes tag

Nem.

(#263) ateszapa748 válasza ivzso1 (#262) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

:(( köszi

(#264) HaZse válasza alexman (#259) üzenetére


HaZse
őstag

Én a vodánál vettem részletre. Egy normálos csomaggal (nem feltöltős és nem is ilyen 2-3 ezer Ft-os csomaggal) éri megvenni kamatmentes részletre. De akinek van egybe 130 ezer ft-ja, az nem biztos, ezt veszi meg.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#265) Tottalino


Tottalino
tag

Hogy lehet kikapcsolni azt a hangot, ami egy pl. email érkezése után hallatszik? Tehát este jön egy email, ugye alszok, nem veszem észre, így nem nézem meg. De ez a telefon egész este hangot ad, hogy van valami esemény.

(#266) Neo*


Neo*
csendes tag

Sziasztok!

Egy hete én is boldog tulaja lettem a telefonnak, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Tegnap este fölajánlott egy szoftverfrissítést, amiben teljesítménybeli javulást ígér, jobb memória kezelést stb. Egyelőre nem telepítettem föl, mert azt írta, hogy nem lehet visszatérni a korábbi verzióra.
Van itt olyan aki föltelepítette már, és ha igen milyen változásokat tapasztalt? (Én többek között azért nem mertem, mert anno egy bizonyos xperia készüléknél ráfaragás lett a frissítés, annál is jobb teljesítményt ígértek, ami meg is jött, viszont az akku idő leromlott...)

(#267) Dr_Senkihazi válasza Neo* (#266) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

én egyböl telepitettem,mezei userként kb semmi változást nem érzek...6 napja van meg,most dugtam harmadjára töltöre:D
(és még mindig imádom)
amit furcsállok,de nem gond,hogy sokkal szebbnek tünik a kijelzö mint a másik 2 itthon levö s5-é,pedig ugyanaz a felbontás meg minden nem?

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#268) zsela


zsela
tag

Sziasztok!

Céges telefont váltok, két valódi opció van a készülék listán:
- Sony M5
- Samsung A5 2016

Ti melyiket ajánlanátok? Próbáljátok elfogulatlanul :) A kamera miatt a Sony jobban tetszene, de sokan írnak melegedési gondokról és a külsőt tekintve pedig inkább a Samsung felé húz a szívem :)

Előre is köszi!

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#269) Tottalino válasza zsela (#268) üzenetére


Tottalino
tag

Sony és kamera???? ez a kettő nálam nagyon nem összeegyeztethető dolog. Kiválló szenzort gyártanak, de képtelenek képminőséget kiszedni belőle. Ez csak egy vélemény, nem ismerem az M5-öt.

[ Szerkesztve ]

(#270) zsela válasza Tottalino (#269) üzenetére


zsela
tag

Köszi, már Te vagy a második, akitől ezt hallom :)

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#271) Tottalino válasza zsela (#270) üzenetére


Tottalino
tag

Ahogy olvastam az M5 igen összeszedte magát kamera téren. De sajnos nagyon sony:

"Nagyon sokat fejlődött elődjéhez képest az Xperia M5, amely hardveres szempontból már a felsőkategóriát veszi célba, de a szoftvert nem sikerült kellően komolyan venni."

" Ugyanis több hibával is találkoztam, melyek a mindennapok során bosszúságot okozhatnak. A legnagyobb és egyben legmegdöbbentőbb, hogy a készülék a tesztelés második napján letörölte a microSD kártyámat és azon lévő összes adatomat."

[link]

(#272) zsela válasza Tottalino (#271) üzenetére


zsela
tag

Igen, olvastam ezt a cikket. És sehol sem olvastam, beleértve az ottani HSZ-eket is, hogy azóta javították volna a szoftvert :(
Még anno egy Arc S-em volt, és az nagyon megutáltatta velem a Sony-t. Samsung-os tapasztalatom egy Note-al volt, azt szerettem.

A 4K-s videó, meg a 60 FPS 1080p esetén adja, de amennyit én videózok ez még kevés, hogy a Sony felé billentse a mérleg nyelvét.

A combos hardver meg hiába, ha a szoftver elrontja :(

[ Szerkesztve ]

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#273) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

A Sony m2 is ilyen jó telefon rossz kamerával

(#274) Tottalino válasza zsela (#272) üzenetére


Tottalino
tag

Az A5 eddig nagyon jól szerepel. De ezt mondtam annak idején a P6-ra is, aztán egy év után megbolondult, bármit csinátam vele, hibásan működött. A szervízben kicseréltek benne mindent, még az alaplapot is, és így sem javult meg.
Ki tudja ez mit csinál 1-1,5 évesen. Eddig tetszik.

(#275) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Üdv!

Sose volt még samsungom, de a touchwizzről nem sok jót hallottam... ebben rendben van, használható, vagy mindenképp ajánlott rá vmi custom launcher? Csak mert ha ez utóbbi áll fenn, akkor hanyagolnám a szolgáltatónál vásárlást

Köszönöm!

(#276) Tottalino válasza K0vasz (#275) üzenetére


Tottalino
tag

Nem tudom, mikor terjedt el ez a TW üldözés. A feleségemnek volt, és mai napig meg van az Ace 3, ami ugye nem mai modell. Semmi baja, most is tökéletesen működik. Igaz, játék mutatóban sincs rajta.
Na ehhez képest az A5 űrtechnika. Használtam már az LG féle rendszert, Huawei féle Emotion UI, CM11, Xiaomi féle MIUMI rendszert, és az ég világon semmi gondom az A5 TW rendszerével.

Elterjedt az is, hogy "Mennyi a szabad RAM?" Már bocs, de ki nem szarik rá? Azért van, hogy használja a rendszer. Minek egy telefonba 2GB, ha ebből csak 1 van használva?

(#277) K0vasz válasza Tottalino (#276) üzenetére


K0vasz
aktív tag

oké, köszönöm!

az utóbbi dologgal meg maximálisan egyetértek, anno az "XP-huszárok" is állandóan ezzel jöttek, hogy "a vista/win7/win10 felzabálja a ramot, bezzeg az xp-nél ott van szabadon 7 giga a 8-ból" :D

(#278) oncsi válasza K0vasz (#277) üzenetére


oncsi
őstag

Amilyen "erős" Samsung tábor, ugyan olyan, vagy még erősebb az ellene oldal. Évekig Sony telefonjaim voltak, meg Samsung Tab-ok. Szeptember óta Van nejemnek A5 (tavalyi) meg nekem egy ACE 4. A Sony mellett már nem nagyon van igazi, gyakorlati tapasztalatom. De amiben az A5 szerintem tuti jobb, az a kijelző (amíg nem látod egymás mellett addig mondhat bárki, bármit), Az, hogy van fizikai gombja, nekem már teljesen a minimum. E nélkül nem is kellene.. A TW-el az ég világon semmi baj nincs. A kamera gyors, és szerintem, talán jobb is, de ezt csak monitoron láttam, tehát a fene tudja. Az anyag minőség az egyértelműen Samsung. A Sony IP68? Talán ez lehet az előnye.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#279) bordi10


bordi10
senior tag

2 kérdésem lenne a userekhez:
1. gombvilágítás fixen bekapcsolható?
2. gyári billentyűzet gépeléskor rezeg?

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#280) ivzso1 válasza bordi10 (#279) üzenetére


ivzso1
csendes tag

Nem és nem

(#281) oncsi válasza ivzso1 (#280) üzenetére


oncsi
őstag

Biztos? Mert a 2015-ös A5-nél mindkettő igen.
Érintő gomb- 1.5mp-6mp-mindig ki-mindig be A mindig be, azt jelenti, hogy világit, amíg a kijelző aktív.
A rezgést is ki-be lehet kapcsolni érintéskor.
A 2016-nál miért tiltották volna ezeket le?

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#282) ivzso1 válasza oncsi (#281) üzenetére


ivzso1
csendes tag

Fogalmam sincs, én legalább is nem találtam beállítási lehetőséget. Írjon, ha valaki igen!

(#283) bordi10 válasza ivzso1 (#280) üzenetére


bordi10
senior tag

Ettől féltem :((( , köszi

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#284) HaZse válasza bordi10 (#283) üzenetére


HaZse
őstag

Az érintő gombok idejét én még sose állítottam. De valóban egy kicsit tovább világíthatna.

A billentyűzetnél meg le kell tölteni egy másikat.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#285) bordi10 válasza HaZse (#284) üzenetére


bordi10
senior tag

Elb×szták ennyi. Legyen kapcsolható, mint egy 20 ft-os legalja samuban, 3rd party billentyűzet nem bejövős, teljesen jó a gyári, csak mind2 opció kihagyása érthetetlen...

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#286) oncsi válasza bordi10 (#285) üzenetére


oncsi
őstag

Ez tényleg érthetetlen. Én mindig a 2015-őn állandóra kapcsolom, vagy 6mp-re. Az állandó szerintem a leg optimálisabb, hisz ha használom akkor jó ha világít. Ettől persze teljes képernyős programok (video lejátszók, vagy kép nézők) természetesen ki tudják kapcsolni.
A gombnyomásra rezgés meg eddig fel sem tűnt, annyira természetes hogy bekapcsolható.
Ezeknek a "fejlesztéseknek" ténylegesen nincs semmi értelme.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#287) ivzso1


ivzso1
csendes tag

Nekem nagyon nem hiányzik egyik sem. A billentyűzet rezgést minden készülékemen kikapcsoltam eddíg is, a gombokat meg egyszerű megtalálni jobb a vissza bal oldal az alkalmazásváltó, ennyit még meg tudok jegyezni és akár vakon is megtalàlom.

(#288) Hanok


Hanok
senior tag

Sziasztok!

Két hete vettem egy A5 dual sim-es verziót, eddig nagyon meg vagyok elégedve vele, szépen teszi a dolgát. Szerencsére HW-ben nem gyengébb mint a sima verzió. Viszont ami nagyon bosszant hogy egy ilyen szép készülék és az ívelt üveg gyakorlatilag elrontja az összképet a tempered glass-al...2mm-en nem fekszik fel körbe rendesen ami igy a fekete telefont rettentően meg csúfítja. Samsungban gyári fólia még nem kapható...Az ujjlenyomat nálam is tökéletes bármennyire is hanyag módon kezelem. Az micro lagg az viszont fenn áll, remélem a Marshmallow megoldás lehet erre..

(#289) pockalap


pockalap
csendes tag

Lassan két hete használom a készüléket, eddig nagyon sok pozitívumot, és néhány negatívumot tapasztalok.
Az üzemidő valóban nagyon jó, átlag használattal nekem 2,5 napot kihúz, gyorstöltéssel pedig alig több mint egy óra alatt feltölt.(elég forró töltés közben, de ez normális).
Laggolás nálam minimális, legalábbis egyáltalán nem zavaró, viszont játékra egyáltalán nem használom.
Én alsó-közép kategóriás LG-ről váltottam, így hatalmas minőségi ugrást érzek, anyaghasználat, összesszerelés tökéletes. Vettem rá eredeti átlátszó tokot, amit javasoltatok, nálam ennyiben ki is fog merülni a védelem, nem akarom elcsúfítani fóliával :)
A hátlapi kamera szerintem nagyon rendben van, az előlapi viszont csak napfényben képes normális minőségre, ez azért kicsit fájó.
Ujjlenyomat olvasó olyan 90%-ban első alkalommal felold, a maradék esetben pedig azért nem, mert pl csak az ujjam felét teszem rá, ezt jelzi is egyébként a készülék. Nálam egyébként ez az egyik fő oka, hogy nem az A3-ast vettem, és két hét használat után azt mondom hogy nagyon hiányozna ha nem lenne benne.
Az utóbbi két napban viszont előjött egy hiba: a micro sd-t random vagy érzékeli vagy nem, ez vajon kártya vagy a telefon hibája?

(#290) ivzso1 válasza pockalap (#289) üzenetére


ivzso1
csendes tag

Nekem több mint 3 éves 32 gb kártyám van és nincs ilyen gondom. Esetleg próbáld meg másik kártyával, amennyiben azzal működik akkor még érdemes a hibásan működő kártyát a telefonnal leformázni. Ha nem működik egyik kártyával sem akkor viszont szervíz. Az általam használt kártya class10-es, uhs-1 samsung.

[ Szerkesztve ]

(#291) K0vasz válasza pockalap (#289) üzenetére


K0vasz
aktív tag

más telefonnál ugyan, de nálam előfordult egyszer-egyszer, hogy kilazult a SIM-kártya, és emiatt nem érzékelte rendesen (holott azt hinné az ember, hogy elég passzentosan ott van az, de úgy látszik, annyira mégse). Lehet, hogy a memóriakártyát is csak meg kell igazítani egy kicsit :)

(#292) aaronlukacs


aaronlukacs
csendes tag

Többen kérdezték a billentyűk világításának beállítását, talán [ezzel a programmal] be tudjátok állítani.

(#293) HaZse válasza aaronlukacs (#292) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi.

Ezzel működik. Én 5 mp-re állítottam és tényleg addig világít.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#294) t.rex


t.rex
csendes tag

Üdvözlet!
Mai napon vettem én is egy ilyen csodát. sikerült is élveznem kb. 2 percig, mert a gmail fiók ellenőrzésénél megakadtam. az előző telómon használt gmail fiókkal próbáltam belépni, de azt írja ki először, hogy
"kérjük jelentkezzen be az egyik tulajdonosi fiókkal" aztán pedig azt, hogy
"Az eszköz visszaállítási megtörtént. A folytatáshoz jelentkezzen be egy olyan Google-fiókkal, amelyet korábban szinkronizált ezen az eszközön."
Nem találok semmit a neten ezzel kapcsolatban, már azonosítottam többször is a fiókot ezen a telón, és azután is változatlan a helyzet, más mail címmel is, úgy se jó... nem tudok továbblépni, semmit :@ egyébként németországban vettem a telót, nem tudom, h számít-e.
Más valakinél volt valami ehhez hasonló? Segítséget előre is köszönöm!

(#295) t.rex válasza t.rex (#294) üzenetére


t.rex
csendes tag

További utánajáránsnak köszönhetően kiderült, hogy ez valami buzi második lépcsős védelmi zár a buzi tolvajok ellen. Magyar oldalas leírást sajnos még nem találtam, de már van egy pár külföldi honlap/videó ami azt ecseteli, h hogyan is lehet ezt a szart megszüntetni. Most még rajta vagyok az ügyön ezerrel, próbálom, de mindjárt agyfaszt kapok. Azt se értem, hogy egy (elméletileg) zsír új telefon esetében, ami a szájbatekert saturnba lett vásárolva, hogyan eshet meg ilyen?

(#296) HaZse válasza t.rex (#295) üzenetére


HaZse
őstag

Ez nem a telefon hibája, hanem a fiókodat tetted biztonságosabbá ezzel a két lépcsős belépéssel. Ha tudod még, akkor vedd ki a kétlépcsős azonosítást és egyből jó lesz.

Vagy mondjam egyszerűen, hogy user error? :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#297) pockalap válasza ivzso1 (#290) üzenetére


pockalap
csendes tag

Leformáztam, azóta nem dobta el egyszer sem, úgyhogy köszi a tippet :)

Viszont újabb probléma, két spontán újraindulása volt a telefonnak elmúlt 1 hétben. Ez hiba vagy valami feature? :D Másnak csinált ilyet?

(#298) Dr_Senkihazi válasza pockalap (#297) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

enyém 3 hetes,semmi hibát nem produkált még,max annyit hogy az ebay-es "üvegfolia" rettentö csunyán áll rajta...tökéletesen felraktam,de 3-3mm-el mindkét oldalt keskenyebb mint a kijelzö,igy irto hülyén mutat :(

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#299) pockalap válasza Dr_Senkihazi (#298) üzenetére


pockalap
csendes tag

Én vaterán vettem hozzá, nekem is nagyon idétlenül néz ki rajta. De mivel a kijelző széle lekerekített, ezért sose lesz rá olyan ami teljesen passzolna. Az enyém most átlátszó műanyag tokban van, csúnya üvegfóliával, szóval megérte ilyen szép telefont venni :DD

(#300) oncsi válasza t.rex (#295) üzenetére


oncsi
őstag

Nagyon is van értelme ennek. Igaz hogy én most éppen porul jártam miatta, de legalább láttam, hogy működik.
[link] És tényleg védi az adataidat, akár a kényelem árán is.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.