Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) fulton válasza fulton (#2000) üzenetére


fulton
addikt

Még annyit miután frissítette magát minden program letiltottam a szoftver és a programok frissítésének jogát.

(#2002) rvgy75 válasza fulton (#2001) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Sztem a PI9 romban is benne van az a 16 megás frissités. Ha jol gondolom pont az a különbség az előzö rom és az között :)

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#2003) fulton válasza rvgy75 (#2002) üzenetére


fulton
addikt

Ezt magyarazom h benne van a legujabb. De megis jo es patent. De mondom ez nem a vodas VDH hanem a fuggetlen XEH ami fent van

[ Szerkesztve ]

(#2004) alexman


alexman
csendes tag

Üdv! Akik korábban írták, h a 16MB-os frissítés óta hibákat tapasztalnak, azoknak továbbra is fennáll? Én a múlt héten tettem fel ezt, előtte tökéletesen működött a teló, de most eléggé merül. Két töltés után is az történt, h 100%-ra feltöltöttem este > minden appot bezártam > újraindítottam a telót > töltőről leszedtem és reggelre 15-20% eltűnt a levesbe...

A nap végére már tölteni kell, és kijelző idő is csak max. 3 óra. Ami még érdekes az akku statisztikánál, h pl. 'Kijelző idő' 40% után a második legtöbbet az 'Android operációs rendszer' 21%-kal fogyassza, amire eddig nem emlékszem, h ott megjelent volna (vagy legalább is nem ekkora fogyasztással). Másnál hasonló jelenség?

(#2005) fulton válasza alexman (#2004) üzenetére


fulton
addikt

Szia

hát, nem tudom mennyire arányosan lehet ezt nézni...
de pl nekem most

19 óra 24 perc akkuhasználattal Most van 60% on.

33% kijelző idő 2:32 perc.
18% soundcloud (zenehallgatás) 1h 14 perc
8% Andorid operációs rendszer 29 perc
8% Internet 30 perc.

és még egyebek nem sorolom fel...

Szerintem valami nem oké, este alatt annyit nem kéne ennie. Majd megnézem nekem mennyit vesz le éjszaka.

Hozzáteszem a telo reggeltől estig 12 órán át, olyan helyen volt ahol alig van térerő. Viszont hogy néztem végig 4G-n volt.

megj: és kicsit olvass vissza

[ Szerkesztve ]

(#2006) fulton válasza alexman (#2004) üzenetére


fulton
addikt

Nekem 9h 20p alatt 4% evett meg este

(#2007) pit450


pit450
aktív tag

Sziasztok. Aki még nem tette fel a 16 megabájtos frissítést leírná nekem hogy melyik rom van fent?

(#2008) Dimebag88 válasza alexman (#2004) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Szia!Csinálj a recoveryben egy factory resetet.Többeknek segített!

A madár az ász!

(#2009) raisen89


raisen89
csendes tag

Előbb véletlen a sima A3 topicba írtam, szóval ide is beírom:

Hellósztok!

Eleddig halogattam az okostelefon beszerzését!
2010-ben vásároltam meg a jelenlegi telefonomat, egy Sony Ericsson Aino telefont, ami még mai szemmel és elvásárokkal sem rossz szerintem. Jelenleg épp elromlott az érintőképernyője. Ez amolyan gombos + érintős vegyes telefon - szóval nem árt, ha működik. Azt mondták, hogy jó esetben szoftverfrissítés 3000 ft + munkadíj, vagy rosszabb esetben 8e + munkadíj.

Még sosem volt Samsungom, de ez az A3 és A5 telefonok nagyon megfogtak! Először az A3 volt az abszolút jelöltem, de most, hogy csak 5000 ft választja el a kettőt, megtorpantam. Ki hogy látja, megérné megjavíttatni a jelenlegit, vagy venni egyet? Bár tudom, ezt nekem kell eldönteni. Akkor inkább úgy kérdem, hogy egy hétköznapi használathoz A3 vagy A5 lenne a jobb? semmi extrát nem használnék, csak telefon, sms, fényképező fontos dolog, néha GPS, és zene.

70.000 vs 75.000 jelenleg a két teló ára T-mobilnál.

véleményeket előre is köszönöm!

(#2010) Alvin_ti4200 válasza raisen89 (#2009) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szia, én annyit mondanák, hogy ezek már közel vannak a független árakhoz, érdemes elgondolkodni rajta, hogy ne a T-től vedd, így nem kell újabb hűségidőt aláírnod adott esetben. Nem használtam egyébként egyiket sem, az A3-at picit gyorsabbnak mondják, mert bár a hardver gyengébb benne, de a kisebb felbontással összességében gördülékenyebbnek érződik. Átlagos használat mellett egyébként mindkettő bőven jó. Akksi idő másél-két nap mindkét modellnél, ha nem nagyon nyúzod őket, a többit majd a tulajok leírják :)

(#2011) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Samfirm programmal szerettem volna letölteni a telefon szoftverét,de ezt írja ki, hogy telepíteni kellene az alul linkelt Visual-t.
64 bit-es op. rendszerem van!
Ezt honnan töltsem le erre az op.rendszerre?
Please make sure "Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)" and "Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)" are installed

(#2012) rsanyi20


rsanyi20
tag

Segítsetek légyszíves. Amióta 6-os androidon vagyok (telenoros) azóta úgy érzem hogy valami gáz van az akksi használattal. Bemásplok egy pár adatot:
-kb 5 és fél óra akku használatnál vagyok jelenleg 67%-on, ebből a főbb adatok;
-kijelző: 3óra 45perc
-chrome: 1óra 15perc
-médiaszerver, android op. rendszer és youtube kb fejenként 25-30perc
Ezek alapján jó vagy tényleg csak nem én képzelgek? 1napot amúgy mindig kibír mert azért hétköznap munka közben nem nyomogatom ennyit.

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#2013) pit450 válasza rsanyi20 (#2012) üzenetére


pit450
aktív tag

3 óra 45 perc 67%on szerinted? Ez kva jó. Számold ki kb 7 órás sot. Mit vársz még?

(#2014) fulton válasza rsanyi20 (#2012) üzenetére


fulton
addikt

Szerintem is rendben van.

(#2015) fulton válasza raisen89 (#2009) üzenetére


fulton
addikt

Viccelsz?
5e difi egyertelmuen A5 lenne szamomra.

(#2016) rsanyi20 válasza pit450 (#2013) üzenetére


rsanyi20
tag

Nem várok többet, de nem is tudom, nekem mintha kevesebbnek tűnne mint eddig. De lehet én képzelem be az egészet. Egyébként meg eddig nem is nézegettem ezeket az adatokat, szóval nem is tudtam hogy ez most jónak számít-e :)
De ezesetben elnézést a hülye kérdés miatt :R
fulton neked is köszönöm :R

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#2017) fulton válasza rsanyi20 (#2012) üzenetére


fulton
addikt

Nah íme az igért üzemidő egy teljes ciklusra. Ilyen jót még nem mértem miótta megvan.

100% ról - 8% maradt az akuban

1nap 20h 27p

40% - 6:51p kijelző idő
11% - 55p internetezés (gyári böngészővel)
9% - 1h 14p zenehallgatás (soundcloud)
9% - 57p Android oprendszer
6% - 51p Google szolgáltatások
5% - 20p cella készenlét
5% - 42p messenger

4G-n

Fényerő automatán több mint közép álláson

(nem volt repcsi üzzemód aktiválva, sem kikapcsolva az adathasználat, sem pedig a helymeghatározás)

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#2018) Alvin_ti4200 válasza fulton (#2017) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az igen, szeretnék ilyet az Alpha-n (kb. a felét tudja sajnos :( ) :R

(#2019) kovadam1


kovadam1
tag

Ha már aksi idő most van 43%-on persze 100% ról
1nap 11ó 37p
kijelző 37%
cella 9
eszköz készenlétben9
androis op 8
insta7
face 4
wifi 3
google szolg. 2

és szerinte hátralévő idő még 21 óra 30p

[ Szerkesztve ]

(#2020) rvgy75


rvgy75
aktív tag

Én nem szoktam nézni az aksit de most ránéztem. :) Igaz hétvégén nem sokat nyomkodtam.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#2021) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Valószínűleg túl kapós volt az A5 a T-nél, mert felemelték az árát (Move M-mel) 66-ról 75 ezerre, no comment. Ennyiért köszönöm, már nem kérem. Az A3-on is toltak majdnem egy tízest, 61-ről 70-re. Elment ezeknek az eszük.

(#2022) rvgy75 válasza Alvin_ti4200 (#2021) üzenetére


rvgy75
aktív tag

A3 függetelenül is annyi az edigitálba :) Rég nem éri meg szolgáltatónál venni kisebb havidíju csomaggal. Kamatmentes részletbe még lenne is vmi rácio. De már nagyobb boltokba is lehet ugy venni mindenféle hüségidő nélkül.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#2023) Bandinho


Bandinho
tag

Nálam még mindig 66 Move M-mel.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#2024) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! A kijelző érzékenységén lehet valahol állítani? Folyton össze-vissza nyomkodok rajta mindent, és a gépelés is picit nehezebben megy, mint mondjuk a z Lg G3-on. Töltőn meg főleg.

(#2025) pit450


pit450
aktív tag

Sziasztok nem tudja valaki ez az utolsó normális 6.0 as rom a 16 megabájtos frissítés előtt? A510FXXU2BPG7 esetleg akinek az van fenn meg nezhetne. Mióta felraktam az utolsó frissítést a 9 es végüt azóta volt 2 Full leállás + jobban merül +néha csinál néhány hülyeséget

[ Szerkesztve ]

(#2026) mateus válasza rvgy75 (#2022) üzenetére


mateus
senior tag

Na igen ezt én se értem kinek jó szolgáltatónál venni, annyira minimálisan olcsóbb csak (már ha olcsóbb..) a független változatnál..És hát kitudja mikor akarsz belerakni egy másik szolgáltatós sim-et.
Arról nem is beszélve, hogy eladni is ezerszer nehezebb.

(#2027) Dimebag88 válasza pit450 (#2025) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Factory reset megvolt?

A madár az ász!

(#2028) pit450 válasza Dimebag88 (#2027) üzenetére


pit450
aktív tag

Miért te frissítés után csináltál?

(#2029) TomPack


TomPack
őstag

Egyébként ez a kijelző mennyire hajlamos a beégésre? Melyik színprofilt érdemes használni beégés és akksikímélés szempontjából? Egyáltalán számíthat számottevően? Bocs a láma kérdésekért! :D

(#2030) dionaea válasza TomPack (#2029) üzenetére


dionaea
őstag

Hát mivel amoled igy minél sötéttebb annál jobb. Feketénél nincs világítás. Úgyhogy ha fekete akkor tuti.

Valaki használja az Always on alkalmazást. Mik a tapasztalatok?

Illetve ez az ujjlenyomat dolog elég rossz lett frissítés után. sajnos :( ez az egy negatívumom a készülékkel)

(#2031) Alvin_ti4200 válasza TomPack (#2029) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A szemnek a Basic/Alapvető lesz a legkellemesebb, hiába is tűnik fakónak az elsú pár másodpercben :K

(#2032) Dimebag88 válasza pit450 (#2028) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Igen!

A madár az ász!

(#2033) pit450 válasza Dimebag88 (#2032) üzenetére


pit450
aktív tag

És neked jó lett a frissítés óta?

(#2034) Dimebag88 válasza pit450 (#2033) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Igen de én egyéb okok miatt visszatettem a XEH romot :)

A madár az ász!

(#2035) pit450 válasza Dimebag88 (#2034) üzenetére


pit450
aktív tag

Pontosan melyik xeh mi a pontos megjelölése?

(#2036) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Meglepődtem, hogy a 6-os droid feladatkezelőjéből eltűnt a futó alkalmazások listája,a RAM mennyisége.
Ez azért másként mutatta, mint az Intelligens kezelő.

(#2037) TomPack válasza GEPESZ66 (#2036) üzenetére


TomPack
őstag

Miért, előtte hogyan mutatta? Nekem bekapcsolás után azonnal lefrissítette magát.

(#2038) GEPESZ66 válasza TomPack (#2037) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Jobbra görgetve 3 ablak volt, pl. futó alkalmazások (itt mutatta a RAM állapotát), összes alkalmazás.
Most, ha rányítok az alkalmazás kezelőre, akkor csak 1 ablakban egymás alatt felhozza az alkalmazásokat.
Állítólag a fejlesztői lehetőségek közé száműzték.

(#2039) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az Intelligens ketelőben az Eszköz biztonságánál engedélyeztétek-e a víruskeresőt (Intel Security), vagy másik ilyen szotfvert használtok, Eset, McAfee,Kaspersky,..?
Korábban próbáltam ilyen szöftvereket, s veszélyes oldalra nem engedtek lépni böngészés közben.

(#2040) Dimebag88 válasza pit450 (#2035) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Ez a megjelölés hogy XEH,annyit jelent hogy gyári független :)

A madár az ász!

(#2041) pit450 válasza Dimebag88 (#2040) üzenetére


pit450
aktív tag

Azt értem hogy xeh de annak is van egy hasonló száma:A510FXXU2BPG7

(#2042) torreador22 válasza bl4ze (#1915) üzenetére


torreador22
aktív tag

Ment privat

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#2043) Atek1213


Atek1213
tag

Ma vissza kaptam a mobilom. Frissìtették, meg valami alkatrészt kicseréltek rajta, de nem mondták meg mit.

(#2044) TomPack válasza Atek1213 (#2043) üzenetére


TomPack
őstag

Milyen hibával adtad be?

(#2045) raisen89


raisen89
csendes tag

A nagy dilemmám még mindig fent áll!

Samsung A5 legyen, vagy Huawei P8. Most már szűkítettem a körömet erre a két telefonra. Yiaomik még nagyon jók, ár-érték arányban, de valahogy nem tetszenek, meg nincsenek elterjedve. inkább a biztosra mennék.

Tanácsokat szeretnék kérni, ki hogy látja ezt a dolgoz?!

Mindkettő 5,2 colos, mindkettő kijelzője 1080p.

De Huawei 2 GHz (A5 csak 1,6), 4+4 mag vs 8 mag, 3 gb ram (samsung csak 2).

(#2046) Atek1213 válasza raisen89 (#2045) üzenetére


Atek1213
tag

Megszakadt frissìtèssel.

(#2047) dionaea válasza raisen89 (#2045) üzenetére


dionaea
őstag

mindkettő jó telefon. p8 ésszerűbb lehet bár p8 fórumban kellene megkérdezni mik a tapasztalatok. A5 jó telefon, szebb a kijelző, nem a kijelzőből foglal helyet a 3 alap vezérlő "gomb" sztem olcsóbb mint a P8,
fej vagy írás segíthet:)

[ Szerkesztve ]

(#2048) floatr válasza raisen89 (#2045) üzenetére


floatr
veterán

Ha körbenézel, a felhasználói tetszési index segíthet. Nekem jobban bejön a forma, a GUI, az akku időtartam miatt az A5. A P8 lehet gyorsabb, de nekem eddig sehol nem volt kevés a teljesítmény, de még a memória sem volt érzékelhetően kevés.

(#2049) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Amikor a fiamnak megvettem rakattam rá üvegfóliát,de mindkét oldalon 1.5-1.5mm-el kisebb,mint a kijelző,ahol a tartalom megjelenik még.
A jobb felső sarokban, egy kisebb részen levegős lett,de nem ér bele a kijelzőbe.
Pár napja rendeltem 500 Ft-ért az Ebay-ről,kíváncsi vagyok,hogy milyen lesz.
Most oldalra nyíló flip tokot használ,de rendeltem 1300 Ft-ért Nilkin szilikon tokot.
Ha szilikonra váltok,akkor viszont célszerű lenne az üvegfóliát is használni,de így felrakva nem tetszik.
Így tanácstalan vagyok.

(#2050) dionaea


dionaea
őstag

Én is gondolkodtam tokon meg fólián. De valahogy egyik sem tetszik. Azért van szép telefonom hogy ne egy tokba hordjam. Én vigyázok rá nagyon. Valahogy az az érzésem, hogy tok függők lettünk. Viszont toknál lényegtelen a telefon kecsessége, milyensége, még anyag használata is,hiszen az eltakarja. Persze nem csinálok olyan munkát, de ha igen a telefon jó messze van ha csörög úgyis hallom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.