Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Pttypang válasza PaIika123 (#900) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, párszor már kaptam olyan reakciót elírásos hibáknál privátban, hogy még én voltam a szemét utolso, hogy mertem szolni, én már nem lepődök meg semmin :N :R

Everybody lies.

(#902) Hanok válasza Pttypang (#889) üzenetére


Hanok
senior tag

Sajnos erre a típusra Én még nem találtam szilikon szélűt.

Gutenberger:Talán még a full cover megérhet egy próbát bár kétlem hogy jobb lenne mivel az üveg már azon a részen elkezd ívet venni ahol még a kijelző alatta van. Tehát látszólag így is úgy is levegős marad alatta. Én feladtam már hogy valaha lesz hozzá olyan TG ami szépen mutat ezen a kulturált kis készüléken.

(#903) Pttypang


Pttypang
veterán

Navigacios ket gomb megnyomasara valo rezgesre is van mod?

Everybody lies.

(#904) fulton


fulton
addikt

Srácok, a 6-os verzioban, valoban lebet olyat hogy bizonyos albumokat, pl kepek video zene ujlenyomattal levedem? Magyaran csak akkor ferhetsz hozza a tartalomhoz ha ujlenyomattal igazolod magad. ?

Jo a rendszer? Nem bugol, fagy ? Akkuidot hozza?

[ Szerkesztve ]

(#905) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A fiam szeretne ilyen telefont venni.
Próbáltam rábeszélni a A3 2016-ra, de eddig nem sikerült.
Azt mondtam neki, hogy az A3 2016-nak kellemesebb a mérete, igaz az ujjlenyomat olvasó hiánya fájó pont azon.
Az A5 2016-ra milyen flipp tokot ajánlatok, ill. az előlapra fóliát?
Esetleg a Telekomnál is kapható hozzá gyári flipp tok?

(#906) Atta20


Atta20
csendes tag

Sziasztok !

Olyan gondom van, hogy bluetoothon keresztül nem tudok a sz.gépre küldeni képeket a telefonról.

Párosítva van a telefon és a sz.gép. A hiba jelenség az hogy elkezdi küldeni aztán a negyedénél megszakad a művelet. Előtte Lg telefonom volt és azzal tökéletesen ment a bluetooth.

De az az érdekes, hogy sz.gépről telefonra tudok küldeni de fordítva már nem.

[ Szerkesztve ]

(#907) HaZse válasza Atta20 (#906) üzenetére


HaZse
őstag

USB kábel, osz csókolom. Nem értem, hogy egyesek miért akarnak így középkori módszerrel file-t küldeni.

Vagy van wifi-s webfelületes alkalmazás az áruházban és annak a filekezelőjével másolj.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#908) PaIika123 válasza Atta20 (#906) üzenetére


PaIika123
csendes tag

Én azt csinálnám, hogy uninstallálnám a bluetooth egységet a számítógépen, újraindítanám, majd újratelepíteném a Bluetooth drivert. De mindenekelőtt megnézném, hogy van-e újabb bluetooth driver a pc-hez.

HaZse: Azért akar régi technológiával másolni, mert így döntött, hogy így akarja. Én pl azt utálom, hogy ha valamit akarok, akkor ilyen erőszakos módon valami teljesen mást akarnak rámtukmálni. Javasolni lehet persze mást, csak előbb válaszolunk, aztán közöljük, hogy van egy könnyebb és jobb technológia mint amit ő választott. De nem leteremtjük, hogy milyen hülye. Az Euronicsban ugyanezt csinálják. Bementem, hogy akarok A5 [6]-ot és azt mondja a faszi, hogy vegyek inkább P8-at mert az milyen zsír. Te ugyanezt csináltad. Remélem ha bemész a mekibe és kérsz bigmacet, kapsz csirkeszárnyat nokedlivel.

Amúgy a kábelt én azért utálom mert tölti a telefont, ráadásul lassan. Én nem várom meg míg feltölti. Azt meg nem csipázza, ha megszakítom a töltést.

A wifi fileátvitelt meg azért utálom, mert ahhoz kell kliensprogram a gépre és kell a telefonra. Én meg utálok minden szart feltelepíteni, mert utána megy a csodálkozás, hogy miért lassú a telefon.

Úgyhogy kis file az bluetoothon, nagyot pedig kártyaolvasóval..

(#909) Pttypang válasza HaZse (#907) üzenetére


Pttypang
veterán

A csatlakozo kopik, a bt-hoz meg nem kell kabel, ha esetleg otthonhagytad/eltort.

Amúgy a kábelt én azért utálom mert tölti a telefont, ráadásul lassan. Én nem várom meg míg feltölti. Azt meg nem csipázza, ha megszakítom a töltést.
Rendeltetesszeru hasznalat, miert ne "csipazna" ? o.O

Ez olyan, mint az usb meghajto biztonsagos eltavolitasa? :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#910) Atta20 válasza PaIika123 (#908) üzenetére


Atta20
csendes tag

Ezt a bluetoothot nem kell telepíteni. Vagyis kéne de anélkül is működött bár igaz az lg volt.

Viszont van egy olyan másik gondom is, hogy a kies azt írja a telefonra hogy nem támogatott eszköz. Ilyenkor mi a probléma? Hétfőn vettem a telekomnál. Ha kábelt rádugom akkor minden féle program nélkül felismeri a gép a telefont meg tudok is ide-oda másolni de a kies nem támogatott eszközként kezeli.

Alap esetben valóban ott a kábel és gyorsabb is mint a bluetooth, de nem mindig van kézközelbe a kábel a bluetooth meg igen :)

[ Szerkesztve ]

(#911) Pttypang válasza Atta20 (#910) üzenetére


Pttypang
veterán

Adattárolokent illik felismernie, adott eszkozkent mar neccesebb. Nekem is el kellett tavolitanom es ujra felismertetnem vele, akkor ment.

Everybody lies.

(#912) Atta20 válasza Pttypang (#911) üzenetére


Atta20
csendes tag

És hol és mit távolítottál el? Azt gondolom hogy a telefont de a windowson belül hol? és utána mindjárt kiessel dugtad a gépre?

(#913) PaIika123 válasza Pttypang (#909) üzenetére


PaIika123
csendes tag

A Sonynál is rendeltetésszerű használat a víz alatti fotózás, mégis sokan visszavitték, hogy beázott. A lithiumos akkura rá lehet tölteni, de ha hosszú élettartamot akar az ember, akkor hagyja végigtölteni. Nem tilos napi húsz alkalommal rádugni a töltőre meg lehúzni, csak nem biztos, hogy jól jár vele az ember. Nekem van 8 éves telefonom gyári akkuval és mostanában ment tönkre. Másoknak meg 2 év alatt tönkre megy. Aligha véletlen.

Atta20:

Azt értem, hogy az LG az megy a gépeddel, csak az LG, ez meg Samsung. Amit nem értek az az, hogy minek kérsz tanácsot vagy segítséget, ha aztán nem fogadod meg. Ha eldöntötted, hogy kész passz ennek mennie kell de semmit nem vagy hajlandó a cél érdekében tenni, akkor könyveld el, hogy nem jó és kész. Akkor mégis milyen jellegű segítséget fogadsz el? Amihez semmit nem kell csinálni? Micsoda szerencse. Médium vagyok. Most becsukom a szemem, hmhmhmhm most mormogok és erősen gondolok a bluetooth egységedre. Gyújtok egy gyertyát és imádkozom a telefonod lelki üdvéért hátha megjavul magától.

(#914) Dimebag88 válasza PaIika123 (#913) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Es most jojjon az 1perces nema csend :))

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#915) Atta20 válasza PaIika123 (#913) üzenetére


Atta20
csendes tag

Ne vedd rossz néven de rohadtul nem szeretem mikor valaki a monitor mögül elkezdi játszani az eszét.

Kérdeztem valamit, válaszoltak erre meg csak annyit írtam, hogy lgnél nem kellett és ennyi. Szóval nem írtam, hogy nem fogom akkor telepíteni vagy újra rakni.

De Te orákulum vagy és mások helyett gondolkodol :D Taníts mester!!!

Most hogy te elkezdett itt verni magadat meg nyálaskodni az a te problémád. Emlékezetem szerint nem írtam, olyat, hogy akkor nem telepítem fel a bluetoothot vagy bármi hasonló :D

[ Szerkesztve ]

(#916) PaIika123 válasza Atta20 (#915) üzenetére


PaIika123
csendes tag

Nem veszem rossz néven, konkrétan lesz@rom.hu, hogy mi van a bluetoothoddal. Itt írod, hogy "Ezt a bluetoothot nem kell telepíteni. Vagyis kéne de anélkül is működött bár igaz az lg volt."
Szóval kettőnk közül te vered magad kispajtás. Hisztizel itt nekem pedig jószándékkal segítettem. Míg a kábelt ajánlgató cimborád leteremtett téged mint valami lókupec. Persze ezt valamiért nem vetted észre. Biztosan a Cseh 2-t nézted. Egy biztos, hogy semmit nem értesz az egészhez és most azzal próbálod palástolni az ostobaságodat, hogy -szerinted- jól beolvastál nekem.
Őszinte leszek:
Már rettenetesen taszít a sok gyeengeelméjű műszaki analfabéta akikhez most eljutott az okostelefon intézménye, akik azt hiszik, hogy arról szól az egész, hogy versenyezni kell kinek bírja tovább az akkuja vagy kinek van jobb fóliája. Ugye fentebb is olyan kérdést tesznek fel, hogy kapható-e a Telekomnál fliptok. Mintha ő nem tudná beírni a böngészőjébe, hogy "telekom websop" és megnézni. A másik meg hogy tud-e rezegni a funkciógomb. Neki is ugyanannyi beírni a gugliba mint nekem. Aztán jössz te az irdatlan nagy eszeddel és dobálod itt magad 0 tudással és tapasztalattal egy olyan problémán amit én kb 2,5 perc alatt oldanék meg. Szóval belefáradtam a hülyékbe. Ezért megkíméllek a válaszadástól. Én inkább csak olvasgstok. Bár szerintem nem itt, mert tőletek nem sok hasznosat fogok megtudni. Felhígult a fórum nagyon. Ti csak méregessétek a kukitokat meg az akkuszázalékaitokat. Meg ajánlgassatok egymásnak fóliát a törhetetlen GG4 kijelzőre. Szép estét 😊

(#917) Pttypang válasza PaIika123 (#916) üzenetére


Pttypang
veterán

Nyilvanos, nepes forumok atka epp ez. Amig kicsi, szakmai a kozosseg, addig oke. De azon tul mar nem igazan fordulsz komoly kerdesekkel ilyen helyekre, inkabb keresel egy masik, kis szakmai kozosseget.

Ez az elso androidos telefonom, play storeig jutottam el, ott nem talaltam elso korben semmit, nem volt tobb idom eresgelni, ha legkozelebb lesz, akkor rakeresek rendesen, de ha itt kozben kapok valaszt, akkor mar nem kell keresnem :)

Everybody lies.

(#918) Largo88 válasza PaIika123 (#895) üzenetére


Largo88
csendes tag

igazándiból csak annyit vártam volna hogy ha tévedek a proci és kijelző felbontás témában vagy bármiben akkor azt leírjátok normálisan.

(#919) Hanok válasza PaIika123 (#913) üzenetére


Hanok
senior tag

Lithium-os akkunál nincsen jelentősége, hogy rátöltesz vagy sem, csak arra kell figyelni hogy 25-30% alá ne essen. És valóban nem véletlen hogy egy embernél 2 év egy akksi, mivel havi szinten többször nullára merítik ami tönkreteszi. 4 éves Acer laptopom napi munkára van használva soha nem figyeltem ilyenekre, heti egy töltéssel elvan a kezdetek óta.

(#920) Pttypang


Pttypang
veterán

Oke, leultem, rendesen kugliztam es nem talalom.
Hol van olyan opcio, vagy milyen program kell, hogy az erintogombok rezegjenek visszajelzeskent, ha megnyomtam oket? Csak a ket erintogombra van szuksegem, mert nem tudom, mikor volt sikeres a megnyomasuk.
Haptic feedback-et nem talaltam a menuben.

Everybody lies.

(#921) fulton


fulton
addikt

Sziasztok egy kicsi segítséget szeretnék kérni.
Hogy tudom azt beállítani hogy az elkészített képeket csak akkor töltse fel a google fiókba ha wifi hálózaton van a telefon.? A google fiókom előre állítottam biztonsági mentése csak wifi hálózattal valamit korlátozta a mobil hozzáférhetőségét a google fotók nak és mégis feltölti.
Korábban működött de mióta lollipop hatott feltettem valamiért mégis feltölti

(#922) Dicker válasza Pttypang (#920) üzenetére


Dicker
őstag

Bele kell írni a rendszerbe egy parancssort. Gondolom nem fog menni gyári telefonnal. Majd a 6.0-ban benne lesz a beállításokban.

(#923) fulton válasza fulton (#921) üzenetére


fulton
addikt

Lollipop 6 nesze neked. Felraktam. Hard reset is volt utana.
Visszaraktam a programokat ujra amik rajta voltak.
Következő tudom mondani akkumulátor idő kevesebb jóval egy napot nekem nem bír ki ugyanolyan használat mellett. 13 százalékon vagyok 4 és fél óra kijelző idő és 20 óra akkumulátor idő.
Korabban megvolt a masfel nap 7 ora kijelzo idovel is. Ennyit errol. Es bosszant mert zavar h meg nem vagyok otthon es akuert kialt.
A f* h visszafele fejlodunk. Plusz egyszer volt egy ilyen h : irjam be a sim kodot csak ugy random. Wtf

3 napja van fent. Korabban egy rendellenes mukodes nem volt. De viasza raknam a loli előzőt.

[ Szerkesztve ]

(#924) Hanok válasza fulton (#923) üzenetére


Hanok
senior tag

A PIN megadás nem a sim kártyádra vonatkozik. Itt a rendszer ráerőszakolja hogy az ujjlenyomat mellett legyen egy 4 számjegyű pin ha nem menne a feloldás.

Én az üzemidőben nem vettem észre semmit, bár kijelző időket Én nem szoktam nézegetni, DulaSim folyamatos 3G, online játék, messenger, viber, gps napközben és vígan kihúzza az egy napot, ma rengeteget használtam, játszottam és 25%-on értem haza 12 óra után..

(#925) Pttypang válasza Dicker (#922) üzenetére


Pttypang
veterán

Palika ugy utalt ra, mintha egy fel mp-es guglis moka lenne, igy optimistan tekintettem a dologra, de azert a parancssoros turkalast messze nem tekintenem ilyennek :N

Azert egy probat megert, akkor varok, koszonom.

Everybody lies.

(#926) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Megőrültek a Telekomnál!?
Előfizetés nélkül 115-ről 160 ezerre emelték az árát.

(#927) TechArtist


TechArtist
aktív tag

Az, hogy egy 2 napig majdnem tökéletesen (10-ből 7/8) működő ujjlenyomat-olvasó, egyik napról a másikra gondol egyet és használhatatlanná válik (10-ből 1) mennyire normális? Állandóan kiír valamit, tovább tartsam a home gombon az ujjam (úgy, hogy rajta van, mikor kiírja), töröljem meg az érzékelőt (ami még csak nem is maszatos) stb. Ugyanezek új ujjlenyomat rögzítésekor, szóval gyakorlatilag használhatatlan az egész, pedig semmit nem csinálok másképp, mint az első két napban, amikor működött.

Egyébként összességében baromi elégedett vagyok a telefonnal, mert ettől eltekintve tényleg csak kis hiányosságai/hibái vannak számomra, (pl. led fény lehetne erősebb stb.) de e-miatt az ujjlenyomat-olvasó hiba miatt simán visszaküldöm a 15 napos határidőn belül.

(#928) Dimebag88 válasza TechArtist (#927) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Vissza is kell :) En is visszavittem mert konkretan elcsuszott az uveg a keretben :)

A madár az ász!

(#929) mateus válasza TechArtist (#927) üzenetére


mateus
senior tag

Megpróbálnék egy rendszer visszaállítást először.
Amúgy milyen led fényre gondolsz, hogy gyenge?

(#930) TechArtist válasza mateus (#929) üzenetére


TechArtist
aktív tag

Kamera segédfény. Előző telómban erősebb volt, de kis túlzással ez minden, ami abban jobb volt. :D

(#931) dedike válasza GEPESZ66 (#926) üzenetére


dedike
addikt

Előfizetés nélkül nem érdemes ott venni. ;]

Előfizetéssel viszont szerintem olcsóbb lett.

Jó szerencsét!

(#932) PaIika123 válasza Pttypang (#925) üzenetére


PaIika123
csendes tag

Én nem arra utaltam, hogy márpedig igenis van benne ilyen funkció. Hanem hogy ha van, akkor hol van. Ezt tudod kiguglizni. Egy szóval sem állítottam, hogy olyan plusz funkciókhoz lehet jutni guglizással, amiket a telefon nem tud. Ugye azt már tudjuk, hogy nem tud rezegni a menü és a vissza gomb (egyébként energiatakarékossági okokból nem tudja szerintem). A kérdésed az, hogy honnan tudod, hogy megnyomtad. Ha beállítod az érintési hangokat, akkor mikor megnyomod a menü vagy a vissza gombot, kattan egyet. Innen tudni fogod, hogy megnyomtad véletlenül, vagy akarattal.

(#923) fulton:

Most erre mit mondjak? Hekkelni akartad, hekkelted. Neked nem volt jó úgy, hogy volt egy működőképes frankó telefonod :).

[ Szerkesztve ]

(#933) HaZse válasza PaIika123 (#916) üzenetére


HaZse
őstag

Míg a kábelt ajánlgató cimborád leteremtett téged mint valami lókupec.

Fogd vissza magad. En nem vagyok senki cimboraja. Ha nem ram gondoltal akkor sorry.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#934) GEPESZ66 válasza dedike (#931) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálunk,ill. a feleségemnél olyan jók a percdíjak,ill. a mobilnet hozzáférés havi díja,hogy készüléket nem kínálnak jó áron.
Az Edigitálnál most 115 ezer Ft,s ennyi volt előfizetés nélkül a Telekomnál is.
Ennél a készüléknél is van az a garancia,hogy a futár jön érte,ha gond van vele?
A fiam összetörte a másfél éves Huawei G620s telefonját,s ezt nézte ki.
Én próbáltam rábeszélni a Huawei P9 Lite- ra,de nem sikerült.
Pedig olcsóbb is,s szerintem jó telefon.
Szerintetek megéri-e a 25 ezer Ft többletet a Samu?

(#935) Dimebag88 válasza GEPESZ66 (#934) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Szerintem megeri :) De a dontes ugy is a fiade :)A garacias szallitas attol fugg hogy hol veszed :)

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#936) dedike válasza GEPESZ66 (#934) üzenetére


dedike
addikt

Szerintem az reális ár érte. Igen, erre is van Prémium Assistance.

Másfél éves telót lehet, hogy én is összetörnék... :DDD

A lányomnak ilyenje van, imádja, egy iPhone 4C-t váltott. :K

Jó szerencsét!

(#937) Pttypang válasza PaIika123 (#932) üzenetére


Pttypang
veterán

A visszajelzo hang nem jo, kerekparon, menet kozben, illetve egyeb zajos kornyezetben hasznalnam, ahol nem erek vele tul sokat sajnos.
Akkor majd a 6.x megoldja.

Everybody lies.

(#938) gabenh


gabenh
tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy hogy tudnám lefrissíteni 6.0ra, mert a telo nem jelez hogy lenne frissítés (kartyafuggetlen)

Galaxy S23 Ultra

(#939) rmartin94 válasza gabenh (#938) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Szia!
sammobile.com-ról töltsd le valamelyik régiós 6.0-ás ROM-ot, és utána Odinnal telepítsd fel.
Úgy tudom, hogy Magyarországon Vodafonos 6.0.1 van a telefonra még csak. A magyar független ROM (XEH) majd valamikor később érkezik.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#940) Dimebag88 válasza rmartin94 (#939) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Igen a Telekom es a Xeh romok jonnek mindig utoljara sajnos :((

A madár az ász!

(#941) djoei


djoei
tag

Sziasztok 6.0.1-et érdemes felrakni valakinek van már tapasztalata,aki már huzamosabb ideig használta?
köszönöm

(#942) Dimebag88 válasza djoei (#941) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Szerintem a topicban en voltam az elso :D Velemenyem szerint megerte feltenni :) Az akku ido megmaradt a rendszer gordulekenyebb az ujjlenyomat olvaso pontosabb :)) Es az ujitott ertesitesi sav is szebb ;)

A madár az ász!

(#943) kovadam1 válasza gabenh (#938) üzenetére


kovadam1
tag

Szerintem még senkinek nem jelzet hogy lenne frissítés 6.0 ra mert szerintem még nem adták ki erre a régióra.

Egyébként függetlenek menyivel hamarabb szokták megkapni a frissítést?

(#944) djoei válasza Dimebag88 (#942) üzenetére


djoei
tag

köszi a választ....akkor még az a kérdés feldobjam-e a magyar vodás-at vagy megvárjam az ota-t....
lehet győz a kiváncsiság.. :)

(#946) manokaki válasza PaIika123 (#945) üzenetére


manokaki
őstag

:D :D :D van benne igazság ! 5.1.1-en mondhatni tökèletes a telefon .

(#947) no more


no more
addikt

Mikorra várható a 6.0?

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#948) djoei válasza PaIika123 (#945) üzenetére


djoei
tag

a magyar vodafone kinn van hivatalosan csak épp az enyém független :F

[ Szerkesztve ]

(#949) djoei válasza manokaki (#946) üzenetére


djoei
tag

te meg oszt honnan tudod tán volt ilyen telefonod :) :D
egyébként azóta is tökéletesen működik az üvegfóliát felraktam ,de egyből szedtem is le bután néz ki rajta.
egyébként tényleg jó telefon nem kell buzerálni

[ Szerkesztve ]

(#950) manokaki válasza djoei (#949) üzenetére


manokaki
őstag

Hát éppen most is az van , már vagy harmadszorra :) , meg egy S7 eladó sorban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.