Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Ahogy olvasom a fórumot nem mindenkinek jött be a 7-es frissítés.

Fórumtársaknak mi a véleménye (amolyan szavazás félét szeretnék kezdeményezni) érdemes felrakni vagy sem, pro / kontra mérlegeléssel?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#5002) bali73 válasza Aby_2014 (#5001) üzenetére


bali73
tag

Az aksi gyorsabban merül az biztos. Amúgy nekem más gondom nincs vele.

(#5003) Zsoltinho24 válasza bali73 (#5002) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Ebben egyetèrtek szint ùgy.Nekem a wifi is nèha akadozik,hol le csatlakozik hol fel vissza.de csak ritkàn.

(#5004) Aby_2014 válasza bali73 (#5002) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Gondolom a használat, tehát kb mennyi net, telefonálás, nálad nem változott jelentősen, hogy a miatt lenne a nagyobb akku terhelés.

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#5005) ruskop


ruskop
senior tag

Csak egy kis szösszenet. Most értem haza egy közel két hetes nyralásról ami idő alatt eléggé terheltem a telót. A következőket vettem észre:
A memórát jól kezeli, baromi gyorsan telepít, másol, stb.
A gps elég pontos, nekem nem volt gond vele pedig három országon keresztül autókáztunk.
A wifi csatlakozás elég gyér. Ráadásul ha mellé be van kapcsolva a mobilnet akkor meg horror. Mintha nem tudna mire csatlakozni, nem tudja eldönteni.
Az akkumerülés nálam ugyanolyan mint 6 alatt de talán még egy kicsit jobb is.
A 7 viszont nekem bugos egy picit. Sokszor akadt be a kezdőképernyő, nem reagált semmire, csak ha kikapcsoltam a kijelzőt és vissza. És ugyanez volt a navigáló gombokkal is. (se a home gomb, se a vissza, stb.)
Ami zavar, hogy 7 alatt nem lehet a progikat pl. az akkumulátor menüben állandó optimalizálás alá tenni.
Összességében ugyanannyi minusz mint plusz a 6 kontra 7 versenyben.
Persze ez az én véleményem.

(#5006) Zsoltinho24 válasza ruskop (#5005) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Nagyàbòl èn is ezeket tapasztaltam csak annyit tennèk hozzà hogy az akksi bizony jobban merül.Legalàbbis nálam.Bugossàg nàlam is van.Ugyanazok.

(#5007) bali73 válasza Aby_2014 (#5004) üzenetére


bali73
tag

Használat ugyanaz mint a 6-os alatt.

(#5008) Aby_2014 válasza bali73 (#5007) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásokat!

Tehát ezek szerint erre is az informatikára jellemző szlogen érvényes "egy jól működő rendszert ne piszkáljunk, az újabb nem feltétlenül jobb" tehát legjobban járok, ha akkor teszem csak fel ha valami oknál fogva szükséges (kompatibilitási probléma, egyéb rendszer szintű hiányosság) feltenni, addig halasztom az egészet. :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#5009) hape60


hape60
aktív tag

Szakértők véleményét kérdem: A5 2016, Nougattal. Újabban néha nincs mobilnet.... telefonálni lehet, wifi közelben van net, egyébként "nincs netkapcsolat". A 4G sem világít fenn, wifi mentes helyen erről kéne mennie... telefonhiba, hálózathiba, vagy 7--es verzió hiba? Nem rendszeres a dolog, egyenlőre nem találtam semmi rendszert benne. Pl most, szombat délután sincs mobilnetem, csak wifi bekapcsolásával tudom elérni a netet. Reggel volt ...

[ Szerkesztve ]

(#5010) jupp008 válasza Amarth (#4999) üzenetére


jupp008
senior tag

Végre ... 1 hónappal később mint a többi.
Mindenesetre felraktam.

(#5011) Amarth válasza jupp008 (#5010) üzenetére


Amarth
aktív tag

Legalább megjött.
Eddig egész jónak tűnik, pörgősebb lett szerintem.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#5012) hape60 válasza hape60 (#5009) üzenetére


hape60
aktív tag

Hosszú kísérletezés után az eredmény. ha a Beállítások-Kapcsolatok-Adathasználat-Mobil adatok -at bekapcsolom, van net. (A wifi mellett is van.) Ennek így kell lennie? Úgy emlékszem, a 6-os Androidnál a 4G világított, ha a wifit bekapcsoltam, elaludt... magyarul, wifi nélkül automatikusan a mobilnet (4G) ment.

[ Szerkesztve ]

(#5013) jupp008 válasza jupp008 (#5010) üzenetére


jupp008
senior tag

Azért csak újra kellet egy Factory resetet nyomnom, aksi furán reagált merülés-töltés szinten.

(#5014) bul07 válasza jupp008 (#5013) üzenetére


bul07
nagyúr

Factory reset esetén ugye minden törlődik visszaáll alapra

Lehet nekem is kellene de lusta vagyok újra mindent felrakni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5015) jupp008 válasza bul07 (#5014) üzenetére


jupp008
senior tag

hát, a mai napból ez elvitt egy pár órát amíg újra mindent beállítottam

(#5016) Amarth válasza jupp008 (#5013) üzenetére


Amarth
aktív tag

Jobb lett az akksiidő?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#5017) jupp008 válasza Amarth (#5016) üzenetére


jupp008
senior tag

Még nem tudom megmondani. Reggel 85% körül volt amikor nyomtam egy Factory resetet és viszonylag sokat nyomogattam + gondolom a telepítés és visszaállítási dolgok is meghajtottál kicsit. 1 órája raktam fel tölteni akkor volt 10% -on. Gondolom kell neki pár nap amíg beáll. Aksi Info alatt ha jól emlékszem írt is vmi olyat, hogy kalibrálás alatt.

(#5018) bul07 válasza jupp008 (#5017) üzenetére


bul07
nagyúr

Majd pár nap egy hét múlva beszámolhatnál, mert ha javult akkor csak rá kell szánom magamat

Amúgy egy játék miatt is bajban vagyok, mert szint megmarad de a megszerzett segítségek elvesznének
Candy Crush Saga, 750 pálya körül vagyok

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5019) fgabor87 válasza jupp008 (#5010) üzenetére


fgabor87
tag

Viszont Telenorra szerintem újabb jött ki, mert az H2 végű. Voda meg Telekom pedig G1.
Utolsókból elsők?

(#5020) GEPESZ66 válasza Dimebag88 (#4998) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Ez lehet, hogy megoldás lehet erre a bluetooth headset hangerő problémára.
Használtátok már?
[link]

(#5021) Amarth válasza bul07 (#5018) üzenetére


Amarth
aktív tag

A soda saga -n megmaradt minden.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#5022) jupp008 válasza fgabor87 (#5019) üzenetére


jupp008
senior tag

Apró észrevételek.
Kikapcsolható a gyorstöltés funkció. (bár nincs ilyen jellegű igényem).
Hívás alatt végre megjeleníti a hívó félhez beállított szervezet / munkahely bejegyzést is ! Eddig még külső programmal sem lehetett normálisan eddig megoldani. Nekem ez egy nagyon hasznos változás, mondhatni hiánypótló.

(#5023) jupp008 válasza GEPESZ66 (#5020) üzenetére


jupp008
senior tag

Biztos túl egyszerűen gondolom, de miért nem próbálod meg és akkor rögtön ki is derül ?

(#5024) GEPESZ66 válasza jupp008 (#5023) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem szoktam össze-vissza próbálgatni appokat.

(#5025) jupp008 válasza GEPESZ66 (#5024) üzenetére


jupp008
senior tag

Ez egy ilyen játék. Ha nem tetszik letörlöd.

(#5026) Teodor52 válasza GEPESZ66 (#4993) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi szépen!

Volna még 2 kérdésem!

Van e olyan leírás ami részletezi a fejlesztői beállításoknál az egyes funkciók jelentését és hogy mit érdemes beállítani?

A másik kérdésem a bőrszín mit jelent a fényképezésnél mert job oldalon a csúszkával állítható 8-as értékig?

Végül az utolsó kérdésem hogy a csengőhangnál beállítható egy adott dal szakasz,ezt hogy lehet megvalósítani?

(#5027) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Hali! Telenoros vagyok de még korábban frissítettem a független 7.0-ra. Mivel hallom , látom hogy kijött a telenoros is már, az a kérdésem hogy van egyáltalán bármi értelme felrakni a telenorosat? Vagy semmit nem nyerek vele se jobb se rosszabb nem lesz?! :)

DIGI 500 ról 1000-re

(#5028) GEPESZ66 válasza jupp008 (#5025) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Volt otthon a szekrényben egy régebbi Nokia bluetooth headset,az megfelelő hangerővel szól beszélgetés közben.
Mi mehetett tönkre akkor a Plantronics M70 headsetben,hogy halkabb lett.?
A Nougat feltelepítésével kötöttem össze a hibát,de úgy néz ki tévedtem.
A telefon fejkesztői beàllításainál nincs valami olyan,ami a bluetooth headset-el van kapcsolatban?

(#5029) KunEmber válasza Amarth (#5016) üzenetére


KunEmber
senior tag

Nem :) Rosszabb, nekem érzete legalább 20 %kal. De ez az újabb főverzióval jár sajnos.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#5030) Dimebag88 válasza szoszo75 (#5027) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Ugyan az a rendszer leszámítva az előtelepített teleoros alkalmazásokat :)

A madár az ász!

(#5031) szoszo75 válasza Dimebag88 (#5030) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Értem. Tehát voltaképpen nem nyerek és nem veszítek vele semmit ha nem rakom fel, hanem marad a független verzió. :) Köszi.

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#5032) Skod válasza szoszo75 (#5031) üzenetére


Skod
tag

És a biztonsági frissítéseket is korábban megkapod. Hatnál fél évvel később jött meg a biztonsági frissítés a Telenornál, azóta én is a függetlent használom.

(#5033) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Használ-e valaki Jabra Classic bluetooth headset-et?

(#5034) ro3000


ro3000
tag

Odin-al vissza lehet tenni a 6-os droidot?

(#5035) Zsoltinho24 válasza ro3000 (#5034) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Vissza.Töltsd le a Sammobile Firmware oldalàròl a romot ès oddinnal fel is tudod tenni.1fàjlos rom utàn cèlszerü egy hard resetet csinàlni.A topic összefoglalòt a topic tetejèn talàlhatod.

(#5036) Zsoltinho24 válasza ro3000 (#5034) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Gond van a 7es rommal?

(#5037) ruskop válasza Zsoltinho24 (#5035) üzenetére


ruskop
senior tag

Ezt a módszert próbáltad? Csak mert ha jól tudom így elég könnyen téglázni lehet a telót. A downgrade-hez 4 files repair rom kell mivel a bootloader is változik. De ha azt mondod, hogy próbáltad és neked gond nélkül visszament akkor ok.

(#5038) Zsoltinho24 válasza ruskop (#5037) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Nekem simàn felment az 1fàjlos is.csak utàna kellett egy factory reset.

(#5039) ruskop válasza Zsoltinho24 (#5038) üzenetére


ruskop
senior tag

ok, értem.

(#5040) szoszo75 válasza Skod (#5032) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Remek. Akkor marad. :)

DIGI 500 ról 1000-re

(#5041) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Használ-e valaki Jabra Classic, vagy Jabra Mini bluetooth headset-et?
Melyik a jobb vétel?

(#5042) BloodRay


BloodRay
veterán

Sziasztok!
Volna egy kis gondom. Hozzátenném nálam ez a készülék céges mobil, ezért nem vagyok nagyon képben a Samsung rendszerével(utoljára saját Samsungom az S2 volt...).
A gond, hogy az egyenleglekérdező számomnál amire több sms-t küldtem, felugrott egy kis pop-up, hogy engedélyezem-e mert költséggel járhat? Természetesen rányomtam, hogy igen, de nem jegyeztettem meg. A következő sms írása után viszont félrenyomtam és nem engedélyeztem... Innen nem enged sms-t küldeni a számra... Nem tudjátok hogy lehetne ezt a tiltást feloldani? Már mindenhol kerestem, de az istennek nem találom...
Közben meglett, elnézést, az alkalmazásoknál találni egy speciális fülön... De így elrejteni...

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#5043) ro3000 válasza ro3000 (#5034) üzenetére


ro3000
tag

Vagy én vagyok nagyon szerencsétlen, vagy tényleg nem lehet vissza tenni a hatost. Nekem nem engedte, kénytelen voltam a hetest újra rakni.

(#5044) ruskop válasza ro3000 (#5043) üzenetére


ruskop
senior tag

Én visszatettem de szerintem csak szerencsém volt. Ahogy előrébb írták az 1 files megoldással. Nálam első indulásnál elkezdte kiírni, hogy ez meg az a program nem tud elindulni majd resetelt a teló. Ezt csinálta folyamatosan. Aztán a gyári recoveryből wipe-oltam mindent így életre kelt a hatos. De aztán jött az értesítő, hogy frissítés áll rendelkezésre ami bazira zavaró tényező, hogy nem lehet eltüntetni sehogy a nyomait. Így visszatettem a hetest.

(#5045) bepe79 válasza ruskop (#5044) üzenetére


bepe79
addikt

A beállítások ikonon ott figyel az 1-es, meg a beállításokon belül felül figyelmeztet egy jó nagy területen, hogy frissítés érhető el. Engem ezekkel sem fognak tudni rábírni a frissítésre (egyelőre, amíg bugos a 7-es, vagy nem jön Oreo).

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#5046) fgabor87


fgabor87
tag

Újabb apró (250 megás) frissítés érkezett, tegnap telepítettem. Reménykedtem, hogy ebben végre megjelenik a VoLTE, de nem.
Kíváncsian várom, hogy a független romokkal meddig játsszák, hogy nem teszik bele. Vagy ez annyira szolgáltató függő dolog lesz, hogy csak a szolgáltatói ROM-okban lesz benne, függetlenben soha?

(#5047) KunEmber válasza fgabor87 (#5046) üzenetére


KunEmber
senior tag

Mielőtt valaki megkérdezi, mi volt benne:

- biztonsági javítás
- FB alkalmazás
- általános teljesítmény és memóriakezelés javítás (nem használt alkalmazások optimális bezárása, szükségtelen fájlok auto törlése, instabil alkalmazások értesítései, tökéletesített stabilitás - jelentsen ez bármit is -)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#5048) Rolly


Rolly
veterán

Párom decemberben vásárolt A5 2016-os telefonja és random újraindul / lefagy... illetve még a fülhallgató vezetékével is vannak már gondok...

Hol érdemes garanciáztatni?

(#5049) bul07 válasza KunEmber (#5047) üzenetére


bul07
nagyúr

Hogy képel is illusztráljuk

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5050) Zsoltinho24 válasza bul07 (#5049) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Ez a frissìtès független romra jött vagy szolgáltatòsra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.