Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) aaronlukacs


aaronlukacs
csendes tag

[képek]
itt van egy pár kép (kb az első 9, de ezt a leírásban látjátok)

tegnap néztem: 1 nap 22 óra 31 perc akkumulátorhasználat volt a legutóbbi töltés óta, 3 óra 54 perc üzemidővel (ebben volt 2x6 óra repülőgépes üzemmód, mikor aludtam; egyébként végig wifin vagy mobilneten ment a szinkron)

[ Szerkesztve ]

(#102) balintka válasza Burt1793 (#95) üzenetére


balintka
addikt

Azt azért nem fogom elhinni, h az A5 gyorsabb lenne az S5-nél, majdnem fele olyan erős hardverrel...

(#103) Burt1793 válasza balintka (#102) üzenetére


Burt1793
veterán

A rendszer mindenképpen gyorsabb, pedig nincs gond az s5-tel, az is nagyon ott van, pár tizedmásodpercről beszélek mondjuk kamera, telefon, névjegy, böngésző indításnál. Amúgy az S5-öt egy középkorú családtag használja, butamobilt szeretne, de abból nincs normális, ezért lett ez, tetszik neki, 3-4 naponta tölti, legtöbbet telefonálásra használja, de netezik, fotóz, email-eket küld. Valamilyen lollipop van rajta, reset-elni nem kellett újkora óta. Ha kiadják rá a 6-os droidot, akkor kicsit lewipeolom az egészet. DPI-t is lehetne növelni, valami stabil, kicsit pucolt rom is felmehetne rá, a gari úgyis lejár, de ezt majd az S5 fórumban kitárgyalom.
Most így utólag kicsit bánom, hogy nem s6-ot választottunk, samsung cseszte el, kell az sd kártya, kész.

[ Szerkesztve ]

(#104) Stevie12


Stevie12
csendes tag

Elsősorban a szerzőtől kérdezném:

A cikkben említett, böngészéskor/lapozáskor mutatkozó akadozás mennyire csak az A3 mellé téve vehető észre? A hasonló teljesítményű gpu-val és ugyanilyen felbontású kijelzővel felszerelt Honor 7 esetében nem lehet ilyet olvasni.
Játék nem izgat, inkább a hétköznapi használat során mutatott teljesítmény érdekelne.

(#105) balintka válasza Burt1793 (#103) üzenetére


balintka
addikt

Az lehet csak az 5.1.1-nek köszönhető, nem a hardvernek. Elég elindítani egy játékot, aztán kijön a különbség.

(#106) Burt1793 válasza balintka (#105) üzenetére


Burt1793
veterán

Sejtem. :) Egyikőjük se játszik telefonnal. Az s5-ön egy játék sem volt 2 év alatt.
Ma szép napos idő volt, készítettek pár képet az új A5-tel, nagyon jók lettek.

(#107) Tottalino


Tottalino
tag

Közepesen olvas

Ez még is, mit jelent? Nem lehetne értelmes címet adni?

(#108) Csapoati válasza Tottalino (#107) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Úgy látszik te is közepesen olvasol. :D Az ujjlenyomat-érzékelő hatásfoka nem túl jó, erre utal a cím.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#109) Tottalino válasza Csapoati (#108) üzenetére


Tottalino
tag

Soha nem jöttem volna rá

(#110) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Kíváncsi vagyok milyen lesz az új készülék tesztje. Mikor lesz új teszt az A 5-röl? Nálatok van már a telò?

(#111) Tottalino válasza Csapoati (#108) üzenetére


Tottalino
tag

A gsmarena tesztben azt írták, hogy ugyan olyan gyors mint az s6 olvasója.

(#112) Melack válasza nünüke1975 (#110) üzenetére


Melack
veterán

A kábszi rossz, értem? A cím alapján a telefont nem látták, nem tapogatták, csak egy jövőbeni szituációt képzeltek el.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#113) Scholes9 válasza nünüke1975 (#110) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Te most trollkodsz? :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#114) Csapoati válasza Tottalino (#111) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A kamera hibás volt valószínűleg, lehet hogy az ujjlenyomat-olvasó is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#115) nünüke1975 válasza Scholes9 (#113) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Nem csak a teszt alapján a kamera elég rossz.Mindenki azt mondta hogy valószínűleg rossz a teszt telefon.

(#116) Ricardo válasza Scholes9 (#113) üzenetére


Ricardo
félisten

Szerintem erre gondolt

(#117) Scholes9 válasza nünüke1975 (#115) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jogos :) Bocs :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#118) haxiboy


haxiboy
veterán

Durva az ára, én 140k-ér vettem a független s6-ot :U ja igen...zsír újonnan bontatlanul...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#119) HaZse válasza haxiboy (#118) üzenetére


HaZse
őstag

..... és sufnigsm-től. Ha olvastad volna a korábbi hozzászólásokat, akkor láthattad volna, hogy többen is írtuk, hogy az S6-os hivatalos ára 176k HUF. No és azüta van már S6+. Akkor az A5-öt a tavalyi verzióval kellene összehasonlítani.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#120) haxiboy válasza HaZse (#119) üzenetére


haxiboy
veterán

Bár tény hogy kis boltból vettem, de így is EU samsung gari van rá.

Tavalyi A5 tudtommal nem ilyen magas áron kezdett.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#121) Burt1793 válasza HaZse (#119) üzenetére


Burt1793
veterán

Az s6 plus egy nagyobb s6, hardveresen nem az utódja, de amúgy igazad van. Ez az A5 se lesz több 1 év bolti garival 110 ezernél, sőt...

(#122) janeszgol


janeszgol
félisten

Említettétek a prémium garanciát. Ez még van? Nem szűnt meg 2015-ben? (Persze a 2015 előtti készülékekre maradt.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#123) yodamastah válasza haxiboy (#120) üzenetére


yodamastah
őstag

Neked nem Samsung Eu garanciád van hanem bolti garanciád: Valami bajod van visszaviszed a boltba ahol vetted, aztán megoldják valahogy. Próbáld meg bevinni egy Samsung márkaszervízbe és kiderül mit ér az EU garancia.

Persze lehet tévedek...

[ Szerkesztve ]

(#124) HaZse válasza Burt1793 (#121) üzenetére


HaZse
őstag

Hivatalosan 1 évvel ezelőtt a Galaxy A5 130k HUF-ba került. [link]

Tehát ugyanazért az összegért 1 év elteltével már combosabb telefont kapsz.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#125) AngeloDivina


AngeloDivina
aktív tag

Viccnek jó ez az árazás, mert a Huawei P8 ennyiért szanaszéjjel veri. A legjobb ebben a történetben az Alfa 145/146 konzolról készült kép.

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#126) d@minator válasza Csapoati (#114) üzenetére


d@minator
addikt

Hát elég gyanús az ujjlenyomat olvasó is, ennyire nem lehet rossz.
Viszont a 3 regisztrálható ujjlenyomat elég kevéske még az 5 is. Szerintem ideális a 8.

(#127) Csapoati válasza d@minator (#126) üzenetére


Csapoati
nagyúr

8? Minek? Tegyük fel, hogy megsérül a kezed, akkor ott a másik, arról is elég egy vagy két ujj. Többet nem is nagyon használ telefonozáshoz az ember életszerűen.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#128) Tottalino


Tottalino
tag

Arról nem is beszélve, hogy még mindig ott a jelszavas feloldás.

(#129) d@minator válasza Csapoati (#127) üzenetére


d@minator
addikt

Én ballal telefonálok de ha előttem van a telefon a számítógép asztalon jobb kézzel nyomogom. Ezért ha 5 ujj adható meg a többet jobb kézre regisztrálom. Hármat vagy négyet a jobbra a balra marad 2 vagy rosszabb esetben 1 ujj. Általában ezt a kezemet használom másra is pl csokievés stb. nem sorolom ilyenkor ballal oldom fel a telót, és akkor gondolkozni kell, hogy melyik ujjam is az amit megadtam. Persze hozzá lehet szokni.
Először azt hittem proci sebesség függő a dolog de a Note4 ellenpélda, mert ott is 3 ujjlenyomat regisztrálható pedig a Snapi 801 nem lassú.

(#130) doooo válasza d@minator (#129) üzenetére


doooo
veterán

Snapi 805.

(#131) d@minator válasza doooo (#130) üzenetére


d@minator
addikt

Azt akartam. Köszi. :-) És Exynos 7.

(#132) haxiboy válasza d@minator (#126) üzenetére


haxiboy
veterán

8 azért elég durva. Szerintem 4 bőven ideális, pláne hogy 1 helyre akár több ujjad is be tudod regisztrálni (igaz hivatalosan nem lenne szabad, de egyébként működik). Középső,gyűrűs vagy kis ujjal meg sosem próbáltam feloldani a telefont. A két hüvelyk és a két mutató bőven elég.

Paranoiások meg oldják csak fel a lábujjukkal vagy arcukkal :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#133) Csapoati válasza haxiboy (#132) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen, pont ezekre gondoltam én is. Váltott kezekkel használom a telefont, de mindig csak a hüvelyk vagy mutatóujjakkal. Ráadásul itt csak a feloldásról van szó, utána már bármelyikkel lehet vezérelni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#134) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Korrekt teszt, köszönjük.

(#135) cskamacska válasza Csapoati (#127) üzenetére


cskamacska
addikt

Több ujjlenyomat regisztrálása akkor jönne jól, ha nem tökéletes az ujjlenyomat olvasó(mint itt is), ekkor ha az ember egy ujját többször regisztrálja be(pl kicsit elfordítva), akkor nagyobb hatékonysággal működik a leolvasás. Pl Galaxy Alphánál ez bevett trükk.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#136) Tottalino válasza cskamacska (#135) üzenetére


Tottalino
tag

Néztem több videót a youtube-on, és meggyőződésem, hogy direkt ilyen "lassú" a feloldás. Annak semmi értelme, mint néhány mobil esetében, ahogy hozzáér az ember, már fel is oldott.
Ha csak meg akarja nézni, volt e esemény (no led, ugye) csak megnyomja a gombot, felvillan a záróképernyő. Nem kell lezárni utána, automatikusan kikapcsol a háttérvilágítás.
Ha viszont fel akarom oldani, akkor rajta tartom az ujjam, és fel is old. Van ebbe logika.

(#137) Mr.Silkó válasza Tottalino (#136) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ha nem akarod, hogy egyből feloldjon a telefon, nyomd meg a bekapcsoló gombot, úgyse abban van (itt) az ujjlenyomat szenzor. Egyéb esetekben viszont elég idegesítő, ha lassú a feloldás.

Nyilván hozzá is tett a Samsung a tavalyihoz, hiszen a 2015-ös A5-ből kimaradt az ujjlenyomat-olvasó, de azért nem rakta bele az általa elérhető legjobbat se, amit gondolom a csúcskészülékekhez tartogat.

[ Szerkesztve ]

(#138) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Most akkor lesz új teszt vagy nem?Most tényleg ilyen a kamerája vagy nem?Bog mi a helyzet?

(#139) Bog válasza nünüke1975 (#138) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tegnap este jött meg a cserekészülék. Nyilván nem új teszt lesz, hanem ezt frissítjük. A nálunk járt modellt visszaküldtük, a Samsung megnézte és szerintünk nem hibás (vagy nem voltak elég alaposak), de ettől még mi inkább megnézünk egy másikat ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#140) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Köszönöm a választ.Csak nem ilyen az összes a5

(#141) Bog válasza nünüke1975 (#140) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

TADAAM (tadaa.wav)!
Frissült a cikk, új képek!

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#142) Csapoati válasza Bog (#141) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na, a nappali képek mindjárt sokkal jobbak, az este készültek viszont továbbra is förtelmesek. A kategória átlagának így már szerintem megfelel (nappal meg talán még jobb is).
Köszönjük az újratesztelést! :R

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#143) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

A sárga virágos és a köves képre rákattintva csak nekem más a kép, ami betöltődik, vagy másoknak is..?

(#144) Csapoati válasza Mr.Silkó (#143) üzenetére


Csapoati
nagyúr

AMikor én néztem, nekem még jó volt a link, sőt most is az.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#145) Mr.Silkó válasza Csapoati (#144) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem - mobilról nézem - még mindig van egy sárga virágos és egy kőfalas indexkép a cikkben, amiket ha megnyitok, egy egész más kép (Mammut oldalról, meg valami esti utcai fotó) ugrik fel. Sőt még másik két fotó is így viselkedik nálam a teszt kamerás részéből.

[ Szerkesztve ]

(#146) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv. ! Tegnap vettem egy ilyen telót/telenor/ és azt vettem észre hogy a térerő nagyon gyenge a lakásban , konkrétan jó ha 2 csík van meg, míg a másik telónál amit lecseréltem S4 mini szintén telenoros, ott mondhatni mindig full térerőn van a lakás minden pontján.?! :F

DIGI 500 ról 1000-re

(#147) Tottalino válasza szoszo75 (#146) üzenetére


Tottalino
tag

El kellene dönteni mit vettél! A5 vagy A5-2016?

(#148) szoszo75 válasza Tottalino (#147) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Igaz, jogos. Sima A5 bocsesz. Azért mégis valami ötlet? Ok ne a 2016-os modellhez nézzük, de gondolom van olyan jó vagy inkább jobb mint egy s4 mini de mégis rosszabb a térerő?!

DIGI 500 ról 1000-re

(#149) Tottalino válasza szoszo75 (#148) üzenetére


Tottalino
tag

Ha vígasztal az A3 is ilyen

(#150) szoszo75 válasza Tottalino (#149) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Sovány vígasz. :U :D

DIGI 500 ról 1000-re

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.