Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) #91166208 válasza no more (#1548) üzenetére


#91166208
törölt tag

tehat ha jol ertelmezem ha felraktam a 6.0 csinaljunk egy hard resetet utana? mire jo az...es hogy kell csinalni ? bocsi a kerdesert sracok csak en toletek tanulok mindent mit es hogyan kell csinalni... :R

(#1552) Pttypang válasza Dambi (#1550) üzenetére


Pttypang
veterán

Ragasztott, digitizert kulon eleg keves esely van ra, hogy otthon csereltek.
Kijelzovel egyutt rendeljetek be, akkor csak egy par csavar.

Everybody lies.

(#1553) no more válasza #91166208 (#1551) üzenetére


no more
addikt

Akkor egy teljesen friss rendszered lesz, ha hard resetet nyomsz, mindenféle anomália nélkül. :)

Beállítások----> Biztonsági mentés és visszaállítás----> Gyári beállítások visszaállítása

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1554) Dambi válasza Pttypang (#1552) üzenetére


Dambi
csendes tag

Ez nem lesz olcsó mulatság,de ez van.
Nagyjából 30-35e az alkatrész ár.
Köszi a gyors választ

[ Szerkesztve ]

Ktm RC8

(#1555) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

Valaki rootolt mar 6.0.1et? :))

A madár az ász!

(#1556) #91166208 válasza no more (#1553) üzenetére


#91166208
törölt tag

koszonom..es erdemes megcsinalni ?

(#1557) djoei válasza GEPESZ66 (#1549) üzenetére


djoei
tag

Frissítés után csináltam előtte nincs értelme..simán menüből csinaltam

(#1558) lugomon


lugomon
tag

Nekem Dual Sim-es A5 (2016) van..mikor jöhet OTA-n a 6.0.1. frissítés?

Omega Testamentum

(#1559) Dimebag88 válasza lugomon (#1558) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Ezt senki sem tudja előre megmondani :)

A madár az ász!

(#1560) floatr válasza Humbucker (#1546) üzenetére


floatr
veterán

Ha zavar a telefon mérete, akkor javasolni tudom az A3 2016-ot. Nincs igazán nagy különbség a két telefon közt tudásban, az is nagyon jó középkategóriás telefon.

(#1561) Dimebag88 válasza floatr (#1560) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Páromnak is A3 2016 van :) Nagyon frankó telefon,nagyon imádja.Először én is azt akartam venni csak a lapát kezeimnek kicsi az A5 pedig pont jó :)

A madár az ász!

(#1562) no more válasza floatr (#1560) üzenetére


no more
addikt

Kevés a RAM, HD kijelző, nincs benne ujjlenyomat-olvasó... És szerintem még stb. :p

Amúgy 6.0 után mindenképpen ajánlott egy FR! Nagyon pörgős lett a telefon így, végre nem lagol a zene vezérlés headset-ről, ami pl 5.1-en jelen volt. Az ujjlenyomat-olvasó is szerintem 10-9 talál, még nem írt hibát, csak tegnap egyszer. Azt kell mondjam, fasza kis update lett ez nekünk! Az üzemidőt még tesztelem...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1563) rvgy75


rvgy75
aktív tag

Nem vártam tovább a telenoros hatost. Odinnal felraktam a független magyart. Érdekes megmaradtak az alkalmazásaim. Régebben volt samsungom ugy emlékeztem ez legyalulja teljesen.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#1564) floatr válasza no more (#1562) üzenetére


floatr
veterán

Hagyjuk mán ezt :)
Van a családban, nyírják is, de még nem hallottam rá panaszt, sőt...

(#1565) no more válasza floatr (#1564) üzenetére


no more
addikt

Nem is azt mondtam. Csak azt, hogy azért van különbség extrák téren ehhez képest. Bár, a HD kijelző miatt az sokkal pörgősebb.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1566) GEPESZ66 válasza floatr (#1564) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A fiamnak A5 2016 van,nekem A3 2016.
Nekem 400-450 MB a szabad RAM,pörgős a rendszer.
Tényleg,ha az extrákat leszámítjuk,akkor a mérete miatt sokaknak jó választás a kisebb testvér.

(#1567) Dimebag88 válasza GEPESZ66 (#1566) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Nálam 6.0.1 alatt megadta magát a kamera szoftver...a kép mozog de nem reagál semmire :))

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#1568) dionaea


dionaea
őstag

Nem várom mint a falat kenyeret de a telenoros készüléknél is dobhatná már a 6.0 t.

(#1569) floatr válasza dionaea (#1568) üzenetére


floatr
veterán

Ahogy elnéztem a sammobile-on sem a telekom sem a telenor nem kapkodja el.

(#1570) Dimebag88 válasza floatr (#1569) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

A telekomról mindenki tudja hogy nem kapkodja el a frissítéseket :) Kíváncsi leszek hogy az A5 megkapja e majd a 7.0-ás androidot :) Bár olvastam olyat hogy 3gb ram a követelmény :))

A madár az ász!

(#1571) no more válasza Dimebag88 (#1570) üzenetére


no more
addikt

Én olyan 0.000000001% esélyt látok rá, hogy megkapja majd a telefon a Nougat-ot. :D

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1572) rsanyi20 válasza dionaea (#1568) üzenetére


rsanyi20
tag

Valamikor írták fb-on hogy kb oktober körül jöhet majd. Én se várom nagyon de azért nem lenne rossz, már ha tényleg jobb lesz tőle valamennyire:)

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#1573) ruskop


ruskop
senior tag

Ki van kapcsolva az automatikus frissítés keresés, ennek ellenére a manuális keresés elkezd automatikusan keresni. Ez miért van? Ha én 5.x.x.-en akarok maradni akkor ,hogy tudom kikapcsolni ezt az állandó keresést és értesítést?

(#1574) diegho válasza Dimebag88 (#1570) üzenetére


diegho
nagyúr

3gb? Akkor a Nexus 5x-en hogy a fenében fut? Jó nagy baromságokat sikerül hallanod.

(#1575) Dimebag88 válasza diegho (#1574) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Nem is állítottam hogy valós tény!Csak megemlítettem :) Szerintem elképzelhető hogy még azt megkapjuk hivatalosan :) Ha nem akkor majd az XDA-s sracok elintézik :))

A madár az ász!

(#1576) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

Ez is érdekes cikk :)

http://napidroid.hu/tesztprogram-buktatta-le-az-uj-samsung-galaxy-a5-2017-et/

A madár az ász!

(#1577) no more


no more
addikt

Kicsit zavaró, hogy ujjlenyomat mellett meg kell adni jelszót is kötelező jelleggel... És így is feloldható a telefon. Akkor minek az ujjlenyomat??? Nem megoldható valahogy, hogy a jelszót töröljem és csak az ujjlenyomat maradjon, mint 5.1-nél? Ez elég idegesítő és szerintem kevésbé is biztonságos...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1578) Dimebag88 válasza no more (#1577) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Azért kell mert pl strand után kiázott bőrrel nem fogja felismerni az ujjlenyomatodat ;) Aztán ha olyan a munkád ahol pl bekoszolod a kezed (olaj es társai) akkor sem fogja kinyitni a telót (tapasztalat) Kikapcsolni én úgy tudom hogy nem lehet.

A madár az ász!

(#1579) no more válasza Dimebag88 (#1578) üzenetére


no more
addikt

Erre mondjuk pont nem gondoltam és teljesen logikus is! Köszi, így már érthető! :D :R

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1580) Pttypang válasza Dimebag88 (#1578) üzenetére


Pttypang
veterán

Én megégettem az ujjaim munk kozben, akkor is jol jott a kodos feloldas.. :)

Everybody lies.

(#1581) Sofian


Sofian
őstag

Jött új Zenelejátszó... Sztem jobb mint az eddigi..

[ Szerkesztve ]

(#1582) no more válasza Sofian (#1581) üzenetére


no more
addikt

Én még a gyárit nem is láttam... :D PowerAmp!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1583) Dimebag88 válasza Sofian (#1581) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Szerintem nem sok újítás van benne :) sőt... :))

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#1584) Dimebag88 válasza no more (#1582) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

PowerAmp+1 én is azt használom már a sima galaxy S óta :)

A madár az ász!

(#1585) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Használ itt valaki relatíve régebb óta A5 2016-ot? Platformváltás előtt állok, egyelőre S6 Edge és az A5 2016 a két kiszemelt példány, és tudom, hogy az S6 izmosabb, de az ára is elég izmos még mindig...
Az A5-ről csak videókat láttam, nem tapiztam még, és bár így videók alapján jónak tűnik, de engem az érdekelne, hogy ha igazából munkára fogom (pl böngészés), akkor mennyire gyors a telefon? A kamerája érdekelne még, mert arról hallottam jót is, rosszat is.

Köszi a válaszokat előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1586) Dimebag88 válasza csabyka666 (#1585) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

A kamera a maga kategóriájában tökéletes,persze professzionális munkára nem alkalmas.A böngésző 6.0.1 alatt nagyon szépen dolgozik és gyors is,a gyárit ritkán használom.Nálam a chrome a nyerő :)Ha nem vagy hardcore felhasználó akkor bőven elég az A5!De mint írtad nem lehet egy lapon említeni az S6 al :)

A madár az ász!

(#1587) no more válasza csabyka666 (#1585) üzenetére


no more
addikt

Azért értelemszerűen nem egyszer kategória a kettő... Ha teheted, akkor S6. Az A5 is fasza telefon, de hardverben nem épp ugyanaz. Lassabb, kevesebb a RAM, és ez már nem kap több frissítést.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1588) rvgy75 válasza no more (#1587) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Te nagyon jol informált vagy hogy tudod nem kap frissitest. Xd

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#1589) Dimebag88 válasza rvgy75 (#1588) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Elvileg kaphat!Úgy tudom hogy csak a snapdragon 800/801es lapkakészlethez nem ad ki drivert a Qualcomm :)

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#1590) no more válasza rvgy75 (#1588) üzenetére


no more
addikt

Hány középkategóriás Samsungot ismersz, amit frissítettek?

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1591) diegho válasza no more (#1590) üzenetére


diegho
nagyúr

Segítek, régebben mindig ígérték, hogy na most ez frissülni fog, de soha nem tartották be a szavukat, sok telefont még arra a rendszerre se frissítettek fel, ami már a telefon megjelenése előtt hónapokkal elérhető volt. Az is egy nagyobb csoda, hogy az A5 kapott 6.0-át.

(#1592) csabyka666


csabyka666
addikt

@ Dimebag88, @ no more: Köszi a válaszokat!

A frissítés olyan szinten érdekel, hogy legalább 5-ös droid legyen rajta, ne a KitKat meg hasonló memóriazabálók. Azt persze tudom, hogy azért nem egy S6 Edge a telefon, hardveresen semmiképp. WP-ről váltanék, és a rendszer sebességét illetően nem vagyok hajlandó kompromisszumokra, elvárom azt a gördülékenységet, amit a WP nyújt. Nekem ne legyen olyan, hogy egy alkalmazás kilép magától, WP-n se túl gyakori jelenség ez. Amiért váltanom kell, az egyértelműen az alkalmazások nyűgössége, hiánya.
De ha azt mondjátok, az A5 hardvere gyenge nekem, és ezért helyenként (pl képek nézegetésekor, több oldal böngészésekor) laggos a történet, akkor inkább kiveszem a listáról a típust. :)

Nem vagyok hardcore user, alap dolgokat használok a Lumia820-amon is: Viber, WhatsApp, Skype, Messenger, Waze, illetve a telefon szokásos alap programjai, mint a naptár, vagy a OneNote, valamint böngészek. Munkámhoz kell, nem játszani akarok rajta, de ha csak kicsit is döcögős, akkor nem veszem meg, mert hamar ki fog borítani. Azt tudom, hogy droidnál mélyebben a zsebbe kell nyúlni, ha teljesítményt akarok. :(

Amúgy miért ennyire fontos nektek a droid frissessége? Annyival jobb lenne az újabb verzió? Én WP után már azzal megelégednék, ha tudnám használni az appokat 100%-os biztonsággal, frissülnének is az appok, nem mozgat különösebben, hogy tudok-e témát változtatni, vagy hogy ilyen meg olyan "sosehasználnám" feature van az újabb rendszerben. :B

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1593) Dimebag88 válasza csabyka666 (#1592) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Körülbelül ezeket a programokat használom én is :) Eddig még nem akasztott mint az előző Htc m :)) Sőt ezt még dícsérgettem is.De ha van lehetőséged akkor tapasztald ki úgy kissebb az esélye a mellényúlásnak ;)

A madár az ász!

(#1594) Pttypang válasza csabyka666 (#1592) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem wp utan nincs gondom vele, a sebesseg jo, ennek is vannak hulyesegei, de azok wp-n is voltak, megszokhato.

Everybody lies.

(#1595) csabyka666


csabyka666
addikt

@ (#1593) Dimebag88: Nagyobb igénybevétel nem lenne nálam sem, de ezeket tudja stabilan. No ez jó hír, ha ezek mennek. :) Hajlandó vagyok kompromisszumokra, de ezek ne laggoljanak! :U

@ (#1594) Crytec210: Azt mondod, hozza azt a sebességet, amit a WP? Nekem Lumia820-am van jelenleg, a telefonra semmi de semmi panaszom nincs, ha az appok frissülnének, nem váltanék. :(
Milyen "hülyeségekre" gondolsz? WP-n nekem a napi egyszeri kikapcs-bekapcs, amit meg kell adni neki, hogy ne ragadjon benn semmi, ezzel együtt tudok élni, ha ilyen szintű a dolog.

###

A dilemma igazából az, hogy a régebbi, de erősebb technológia (S6 Edge), vagy az újabb, de szerényebb (nem mellesleg olcsóbb) vas (A5 2016). A kérdés, hogy az S6 felhájpoltsága jelenthet-e közel dupla árat az A5-höz képest?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1596) Pttypang válasza csabyka666 (#1595) üzenetére


Pttypang
veterán

akkor ez a te telefonod lesz, en ilyeneket nem szoktam meg wp-n, mukodott es kesz, az appok nem igazan erdekeltek, ami kellett megvolt, csak eppen a telefon kapott az arcaba egy ketszarnyu pepsi hutot, ugyhogy valtanom kellett :N

Everybody lies.

(#1597) csabyka666 válasza Pttypang (#1596) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor mikre céloztál, hogy itt is megvannak? :)

WP frankó, persze, ez a kikapcs-bekapcs már az elejétől fogva megvan, mert a Waze rendszerint beragadt, és reggel levettem a töltőről, délre lemerült. WP-t az appok teszik tönkre.

Ez az A5 a fém háza meg úgy a minősge miatt is tetszik, nem műanyag játékszer!

Ja Pepsi hűtő biztos nem kellemes. :( :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#1598) Pttypang válasza csabyka666 (#1597) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja, nem muanyag jatekszer, ezert basztak is a hatlapra uveget, hogy legyen minek serulnie.. :N
Nem tudom, random restart, merulgetes, de ezek egyedi felhasznalasbol adodnak valoszinuleg, gps es bt nem kedveli a parhuzamos hasznalatot ugy tunik.

Everybody lies.

(#1599) Pttypang


Pttypang
veterán

Az elolapi kamera masnak is ilyen szutyok? Marmint siman a kereso, ha mozgatom egy kicsit, rogton uszik a kep, szoval lassan koveti le a mozgast, mintha csak felskalazott lenne vagy amilyen ejszakai modban a fo kamera... szolid utanhuzas :D

Everybody lies.

(#1600) csabyka666 válasza Pttypang (#1598) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja ez előfordult WP-n is, de egy kezemen meg tudom számolni szerencsére. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.