Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) m1lan válasza szoszo75 (#148) üzenetére


m1lan
őstag

Nem nehéz kitalálni az okát... az A5 unibody fémházban van, ami jobban árnyékolja az antennákat, mint az S4 Mini szétszedhető, műanyag burkolata.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#152) HaZse


HaZse
őstag

Én is beálltam az A5 2016 (A510) felhasználók sorába. Az első benyomásom Lumia 930 után, hogy az A5 kicsit nagyobb és, hogy csúszik.

Már megrendeltem hozzá az eredeti Samsung hátlapot és egy 9H-s üveget az előlapra. Teljesítményben egy A5 2015-össel összehasonlítva sokkal gyorsabb. A kamera OIS-e frankón működik.

Az epic citadel Ultra High Quality-ben 29.63 fps-t mértem.

Kijelzőhasználat eddig 1 ó 45 p

Az akkuban van még 78%, amire 23 óra 24 percet ír ki.

Az ujjlenyomat szenzor nálam tökéletesen működik. Nekem bármilyen irányból azonnal fel is old. Szerencsére ha le van zárva a telefon és sötét a kép, és akkor az ujjamat ráhelyezem az olvasóra, akkor nem kapcsol be, csak ha fizikailag benyomom a home gombot.

Én a Vodánál vettem, ahol csak az arany színű hátlapú telefont forgalmazzák. (Nekem fehér jobb lett volna).

Egy dolgot nem értek. Mégpedig, hogy a hátlapon van egy matrica, amin az IMEI, sorozatszám és a tipus látszik. Az IMEI és a sorozatszámhoz még vonalkód is van.

A Vodás telefon pontos típusa: SM-A510F

Ha van valamilyen kérdés, szívesen válaszolok rá.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#153) Csapoati válasza HaZse (#152) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A kamera nappali felvételei érdekelnének majd. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#154) Burt1793 válasza HaZse (#152) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha már kicsit jobban megismerted az A5-öt, kicsit kifejthetnéd, hogy miben különbözik még a 930-tól. ;) A Google play-jel vigyázz, meg tud akadni...

(#153) Csapoati: Vannak már nappali kamera képeim, teljesen jók, tudja azt, amit S5 vagy a régi A5.

[ Szerkesztve ]

(#155) Polllen válasza HaZse (#152) üzenetére


Polllen
nagyúr

És mi újság a cikkben említett lagokkal? Vannak? 930 után észrevehetőek?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#156) HaZse válasza Burt1793 (#154) üzenetére


HaZse
őstag

A sokévnyi WP után nekem fapadosnak tűnik az android. (Tudom, widgetekkel telepakolható)

A WP (szerintem) előnyei, hogy a csempék élnek és az aktuális tartalmakat jelzik ki. Pl. hívásnál a nem fogadott hívás mennyiségét, de ugyanez van a viber, skype, messenger, sms, e-mailnél is.

A hangminőség szerintem gyanolyan, mint a 930-nak. Az esti képek és a led működése a 930-ason jobb eredménnyel dolgozik.

De ami a legjobban idegesítő az A5-ben, hogy az Amoled-het a samsung sajnos gyárilag nem ad lehetőséget, hogy minden alkalmazás, aminél fehér a háttér, azt feketébe lehessen állítani. (Úgy, mint a BB Z30-nál, vagy a WP-nél).

Viszont a viber, messenger-nél az üzenetváltáskori betűméret sokkal nagyobb, mint L930-on.

Eddig az értesítéseket leszámítva, amit fentebb írtam, nekem pozitív csalódás egy 2016-os android.

Lag-al nem találkoztam. Lehet, hogy van mikrolag, de ilyenek nem érdekelnek. De, ha már jobban fog akadozni a memory leak miatt, akkor arra morcos leszek.

Mondjuk még egy Lumia 950-et is összehasonlítanák az A5-tel.

Összességben eddig tetszik a telefon. Ja, és a QI töltés hiányzik, mert azt használtam a L930-on.

Képeket holnap csinálok párat majd.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#157) Csapoati válasza HaZse (#156) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Androidnál a csempék helyett már a zárképernyőn láthatod, hogy mi hova merre. Ezt se hallottam még, hogy a WP-hez képest fapados lenne a Droid. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#158) Burt1793 válasza Csapoati (#157) üzenetére


Burt1793
veterán

Főleg akkor kellemesek a csempék, amikor nem frissülnek, vagy adott méretben semmit hasznosat nem tudnak kiírni. Persze nekem tetszik a csempés felület, de hogy kevesebbet adott hozzá a használhatósághoz a dolog, mint egy értelmes értesítési rendszer, jól rendezhető ikonok, pár widget, az biztos.
Például WP-n minden értesítésnek ugyanaz a jele, tehát nem lehet megkülönböztetni őket...

(#159) HaZse válasza Csapoati (#157) üzenetére


HaZse
őstag

Ezért is írtam, hogy sokáig WP-t használtam és az A5 24 órája van nálam. Egy-két dolgot telepítettem, de még nem laktam be teljesen. (Ma mise és a fiam szülinapja volt, így a telefon mélyebb megismerése még elmaradt).

De viszont ezt a gyorstöltés dolgot hogyan kell használni, vagy beállítani?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#160) HaZse válasza Burt1793 (#158) üzenetére


HaZse
őstag

Ha jól meg van választa a főmenün a csempék kitétele, akkor elég sok információt tudsz kapni csak a ránézésre.
Az értesítésnél én jobban örülnék android alatt, hogy úgy lehetne látni, mint az IOS eszközön, hogy az adott alkalmazás egyik sarkában az értesítés száma látszik.

És ami WP-n jó volt, az a facebook integráció, mégpedig úgy, hogy a névjegyzéket össze tudtad kapcsolni a facebook profilokkal és mikor a névjegyzékben valakit kiválasztottál, akkor a névjegyzék adatoknál beleírja a többi infót, amit facebookon osztot meg. Pl. szül. idő, e-mail cím. Sőt egy jobba húzással még az aktuális névjegyhez tartozó ember facebook bejegyzéseit tudtad elolvasni).

De majd most az A5-el többet tudok foglalkozni.

Amúgy ez lesz a hivatalos A5 (2016)-os telefon topikja?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#161) Burt1793 válasza HaZse (#160) üzenetére


Burt1793
veterán

Valszeg ez lesz a hivatalos topik.

Androidon is be tudod szinkronizálni a névjegyeket, a fb és a messenger fényévekkel jobb, mint wp-n, de ezt majd megtapasztalod. A profilképeket, emailcímeket, telefonszámokat simán behúzza a névjegyzékbe a teló.
Azért nézd végig a beállításokban a fiókok menüpontot, sok felesleges dolgot tud szinkronizálni, mondjuk a google fiókkal.

(#162) doooo válasza Burt1793 (#154) üzenetére


doooo
veterán

" Vannak már nappali kamera képeim, teljesen jók, tudja azt, amit S5 vagy a régi A5."
Nem akarok szőrszálhasogatóskodni, de azért jó kamera ide vagy oda, messze van ez az S5-től...

(#163) Burt1793 válasza doooo (#162) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha szeretnéd, csinálok képeket ugyanakkor, ugyanonnan.

(#164) balintka válasza doooo (#162) üzenetére


balintka
addikt

Az biztos. Én semmi pénzért nem cserélném el erre az S5-öm. :)

(#165) HaZse válasza doooo (#162) üzenetére


HaZse
őstag

Hát meg szerintem pont nem. Csak hasonlítsd össze a két kamera modult.

S5: 16 MP, f/2.2, 31mm, phase detection autofocus, LED flash, 1/2.6" sensor size, 1.12 µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, HDR

A5 (2016): f/1.9, 28mm, OIS, autofocus, LED flash, Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR

Hidd el, hogy azért az az 1 év a két telefon között pozitív hatással volt a kamera tekintetében. Pl. S5-ben nincs OIS, míg az A5 2016-ban meg van OIS

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#166) JoeYi válasza szoszo75 (#146) üzenetére


JoeYi
őstag

állítsd át hogy ne akarjon 4G-re csatlakozni, csak 3G/UTMS ilyesmi. Minnél kisebb sebességű hálózatra csatlakozol annál nagyobb lesz a térerőd. Gyárilag valószínűleg a legnagyobb sebességű de leggyengébbhez csatlakozik

(#167) doooo válasza HaZse (#165) üzenetére


doooo
veterán

Papíron biztos szép, de a valóság azért mást mutat. De mint már mondtam, ezzel nem azt mondom, hogy rossz az A5 kamerája, csak nem nyomja le az S5-öt. Egyébként is, helytálló kijelenteni, hogy bármely kategóriáról is van szó, a Samsungban sosem lehet csalódni ilyen téren.

(#168) HaZse válasza doooo (#167) üzenetére


HaZse
őstag

Azért a valóságban is jobb egy kisebb blende értékű fényképező modul. Sőt a az objektív gyújtótávolsága is jobb. Nem beszélve az OIS-el ellátott fényképező modul éjszaka jobb képet képes készíteni, sőt a videófelvételnél is meghálája.

De az igaz, hogy a samunak mindig is jó fényképező moduljai voltak. Anno a galaxy S2-em is nagyom szép képet csinált akkoriban.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#169) Burt1793 válasza HaZse (#168) üzenetére


Burt1793
veterán

Sötétben nem csinál olyan jó képeket az A5, ez az egyetlen dolog, amit a 930 jobban tudott.

(#170) HaZse válasza Burt1793 (#169) üzenetére


HaZse
őstag

Ezzel tisztában vagyok. De szerencsére sötétben nemigazán fényképezek egy mobillal. Arra van megfelelő cuccom.

Amit meg írtam, azt az A5 vs. S5-re írtam.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#171) Ricardo válasza Burt1793 (#169) üzenetére


Ricardo
félisten

Világosban is jobb képeket lő a 930.

(#172) Burt1793 válasza Ricardo (#171) üzenetére


Burt1793
veterán

Lehet, de nekem nagyon kevésszer sikerült, 2015-ös A5-öt használok személy szerint, jobb képeket tudok csinálni ezzel, mint a 930-cal. Mindkettőt automatán használom. Biztos, hogy jobb tud lenni a 930, de csak akkor, ha nagyon ért hozzá az ember és figyelembe veszi a telefonos fotózás buktatóit. Míg az samsungot előkapom, lövöm a képeket és jók. :) A vicc az, hogy kevés fényes (ellenfényes) képek is jól mutatnak, mutatok párat (napsütésben természetesen még jobban teljesít).
Az új A5-öst nem én használom, így azokat a képeket most nem tudom felrakni.
1, 2, 3, 4, 5.
Semmi utómunka nincs a képeken, így van a telefonomon/onedrive-on.
Tudnék mutatni jó 930-as képeket is (a topikjában vissza lehet keresni), de nem volt ilyen egyszerű telefonnal jónak számító képeket csinálni vele. Én legalább is ezt tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#173) Ricardo válasza Burt1793 (#172) üzenetére


Ricardo
félisten

A Samsung mindig jó volt fotó terén, ez nem vitás.

(#174) rep3at válasza Burt1793 (#172) üzenetére


rep3at
őstag

Jo kis kepek! Nekem is nagyon fontos szempont volt a jo fotos kepesseg amikor ezt vettem es nem is csalodtam, bar nekem olyan sok osszehasonlitasi adatom nincs a kategoriaban. Mindenesetre nem kell vele trukkozni hogy szep kep szulessen (nekem a 2015-os modell van).

Forward thinking. كرر

(#175) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Az elég durva hogy az a5 2016 àra annyi mint az s6 ára. Ez kártyafüggetlen ár .

(#176) mateus válasza nünüke1975 (#175) üzenetére


mateus
senior tag

Hogy lenne már annyi? S6 Samsung store ára 175e, A5 130e. Ne az áfacsaló gsm árakkal hasonlítsuk össze, A5 is van már 100e-ért bizonyos hirdetési oldalakon.

(#177) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Arukereso.hu.Ott láttam.

(#178) HaZse válasza nünüke1975 (#177) üzenetére


HaZse
őstag

Ott azt is megnézted, hogy milyen boltnak az árai? Mert szerintem valami sufnigsm-é.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#179) cskamacska válasza nünüke1975 (#177) üzenetére


cskamacska
addikt

Árukeresőn most 120 ezer forint körül van a legál A510F, S6 G920F meg valahol 160 körül.
Expansys ár elég jó kiindulási pont, látványosan nem szokott máshol sem olcsóbb lenni. Itt az A3 2016 96 ezer, S5 Neo 105 ezer, A7 2015 115 ezer, A5 2016 127 ezer, az S6 pedig 156 ezer forint.

Az S6 tehát drágább, nem ellenfelek. Viszont van a listán más alternatíva(szigorúan a Samsung telefonoknál maradva, úriember nem kezd Huawei meg Xiaomi trollkodásba.. legfeljebb LG-be később :DDD ). S5 Neo egy A5 és S5 keresztezése és egy húszassal olcsóbb, A7 2015-ben jobb a SoC(Galaxy Alpha Exynos 5430 A7+A15 nyolcmagosát örökölte meg ami Sanpdragon 801 szint) és egy tízessel olcsóbb.
Marshmallow frissítés jelenleg mindnél függ a levegőben, S5 Neo elvileg az S5-el együtt kapja valamikor április-május körül, az A7 valamikor a második etapban nyár környékétől, A5 2016-ra még azt sem mondták hogy bakfitty, őket is meglepte hogy nem droid 6.0-val adták ki. :))

Ennek elkerülésére van mód, Nexus 5X 32GB-os változata(ugye nem lehet bővíteni SD kártyával szóval 16GB-os felejtős) Expansysnál 123 ezer forint. Nincs prémium külsője meg különösebb extrái, memória is megmaradt 2GB-nak, nem olyan best buy mint a Nexus 4 és 5 voltak régen, de a Sanpdragon 808 elég gyors és játékra is használható, kamera szép képeket készít, akku sem borzalmas, de a legnagyobb előnye a 0 perces android frissesség még minimum 2 évig, és a gugli saját romja miatt az első rangú rendszersebesség. Nincs az a megátalkodott iPhone fan aminek a kezében egy új Nexus meg tudna röccenni. ;)

És ha már tralloftext, akkor rövid említésre méltó még a 2/16GB-os LG G3 90k-ért, 3/32GB-os LG G3 100k-ért, és szerény véleményem szerint a jelenleg kapható egyik legjobb telefon, az LG G4 133 ezer forintért. Szvsz ha a független felső-közép és felső kategóriás telefonokat nézzük, akkor a Nexus 5x és az LG G3/G4 típusok csúnyán elpáholják a Samsung palettáját ár/érték arányban, frissítésekről ne is beszéljünk, mert a konkurenciánál a júzerek Flappy Marshamllow játékkal bohóckodnak, Samsungnál még a legcsúcsabb Samsung S6/Edge/+ sem kapott 6.0-t.. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#180) HaZse válasza cskamacska (#179) üzenetére


HaZse
őstag

Szép összefoglalót írtál a lehetőségekről. HA 130k kp-m lenne, akkor elgondolkodnék más telefonokon. De mivel én egy összegben egy telefonért nem adok ki újonnan ennyi pénzt. Az eddigi tapasztalataim alapján fényképezésben (Amik voltak nekem) a Nokia L930 és a Samsung S2 S5 A5 készít szép képeket.

Volt LG G2, G3-am, de nekem valamiért nem jött be a fénykép, amit a G2 és G3 csinált.

És ezért inkább bevállaltam újabb 2 évet, így nem költötem kp-ban sokat egyszerre, plusz 2 év alatt kifizetni egy telefont nekem nem gond. Annyi összeget másra is elköltök, ami tök felesleges és olyan, mintha a WC-ben húznám le a havi törlesztőt.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#181) cskamacska válasza HaZse (#180) üzenetére


cskamacska
addikt

Mint ahogy a magyarok nagy része sem. Én sem azért vettem Balkán Friday idején S5 Neo-t Telekom rablánccal, mert szívesen kipengetnék egyben 150-200000-et egy csúcsmobilért(vagy 130-at egy túlárazott közepesért :D ), amit lehet holnap már a betonról legózok össze.

De ezt ki is használják ám a szolgáltatók. :((( Telekom rablánc nélküli árak: A5 2016 129 ezer, kifutó S5 Neo 125 ezer, LG G4 már 169 ezer!, Sony Z5 pedig 201 ezer!, lazán 30k-val drágább mint függetlenül. :(( A Sony M4 Aqua-ból a 8GB-os változatot forgalmazzák 85 ezerért, ehhez képest az Expansys dual simes 16GB-ost adja 87 ezerért, ami ég és föld különbség, mert a lollipop gyári cucc 6 giga felett zabál, 8 gigás változaton nem lehet megférni és főleg emiatt szidják, pedig a 16GB-os M4 _sokkal_ élhetőbb.

És akkor a Té még istenes, arany/platinakártyával mindenféle papírozás és plusz díj nélkül lehet kérni 20 havi részletet, de a Voda és a Telenor mostanában kitalálta, hogy előfizetéshez részletre vett telefonra random plusz díjakat dob, mert miért ne. :W

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#182) GEPESZ66 válasza cskamacska (#181) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az Expansys milyen garanciát ad a Sony-ra?

(#183) Polllen válasza cskamacska (#181) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én ezért teszem azt, hogy a törlesztőt félreteszem előre. És megveszem olcsóbban egyben, leginkább használtan.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#184) HaZse válasza cskamacska (#181) üzenetére


HaZse
őstag

"És akkor a Té még istenes, arany/platinakártyával mindenféle papírozás és plusz díj nélkül lehet kérni 20 havi részletet, de a Voda és a Telenor mostanában kitalálta, hogy előfizetéshez részletre vett telefonra random plusz díjakat dob, mert miért ne. :W"

Sajnos én is észrevettem ezt a sz*patást. (Én Vodás vagyok, ahol kisvállalkozói előfizető) Mikor bementem érdeklődni, hogy átmennék a cégesből magánba, akkor jött a hidegvíz. Először átírják a nevet. (EGyéni vállalkozó vagyok), mi 5000 Ft-ba kerül. Mivel telefon nélkül hosszabbítottam az előfizetésemet tavaly, de kötelező volt 2 évet aláírni, mert ha nem írom alá, akkor drágább a havidíj. És ezek után jött a döbbenet. Mivel az átírás miatt én új előfizető lettem, így rám is azok a feltételek vonatkoznak, mint aki az utcáról bemegy és előfizet egy havidíjas csomagra. Megkértem az ügyfelest, hogy számoljaki, így mennyibe kerül. Kiderült, hogy ha így rendelem meg az A5 2016-os, akkor összesen valami 94 ezret kellett volna befizetnem, mert még kauciót is kértek volna. Mondtam a kiscsajnak, hogy ha ennyi pénzem lenne, akkor nem itt szórakoznék, hanem várnék egy keveset és k-ban venném meg a telefont, de akkor már nem biztos, hogy az A5 2016-os telefont választom. Sőt ha így dontenék, hogy máshol veszem meg, akkor megmarad az olcsó red előfizetésem, amiben 2GB net van és ha az elfogy, akkor csak lassítják a netet. De így váltotam az új EU-s red-re és megvettem a telefont mindenféle plusz költség nélkül. Igaz, így vcan egy kis havi részlet rajta, de még mindig úgy vélem, hogy jól jártam.

Amúgy 4 évvel ezelőtt, amikor új előfizető lettem a vodánál, akkor az akkori iPhone 5 16GB-ért az előleget kérték csak és a maradék összeget 12 hónap alatt kellett kifizetni. És így is jóval olcsóbb volt akkor az iphone, mint függetlenül. (100k-ba volt a telefon összesen) Most meg mit látok? Hogy egyre drágábbak a Vodánál a telefonok. És most a Telekom a nyerő ebben a dologban, de ott meg a számlázás, az ügyfélszolgáltatóra várás telefonon és a hosszú sor az üzletekben, no meg az állandó pontatlan számlázás eléggé elrettent a váltásra. Majd esetleg 2 év múlva meglátom, hogy mi fog változni.

Polllen Régebben vettem én is így használtan telefont, de mikor 3x is belefutottam olyan 7 hónap után, hogy a telefon nem áll fel a hálózatra, mert kiderült, hogy fekete listára került és buktam egy csomót, na akkor döntöttem el, hogy vagy független és hivatalos magyar garanciával rendelkező telefont veszek, vagy én veszek telefont a szolgáltatótól részletre. Amúgy a 3 esetból 1-ből lett rendőrségi ügy, mert a GSM boltban vásárolt iphone 5 lopott volt és egy külföldi diáké volt. És csak azért tíltották le később, mert akkor ment haza, hogy ott letíltassa. Nem kívánom senkinek azokat az alkalmakat, mikor téged néznek bűnözőnek. Plusz a telefont is elkobozták, amit sose kaptam vissza, a GSM boltos meg csak széttárta a kezét, hogy ő nem tehet érte semmit. (Igaz, figyelmetlen is voltam, mert a gsm boltos adásvételire más IMEI számot írtak rá, amit én nem ellenőriztem)

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#185) ivzso1


ivzso1
csendes tag

1 hete van meg a készülék.Tapasztalataim: Kijelző fényereje szuper ,napfényben is jól olvasható, rr3,mc5 szápen akadásmentesen fut bár ilyenkor azért kicsit melegszik a vas, arendszee szépen simán fut, gyorsan reagál,akadással nem találkoztam, fényképek minősége szerintem kitűnő, 8-9 óra kijelzőidő jön ki nekem(irodai alkalmazások, net, navi) antutu 41600 pont, gyorstöltővel a töltés 30%-100% 1óra 10 perc (ilyenkor kicsit melegszik, dehát a fizika ugye). Fogyasztásra példa: here navigácio 1óra kb 8%merülésr produkál. Az ujjlenyomat érzékélővel kapcsolatban: apontossága függ attól milyen módon adod meg a mintát milyen erővel nyomod a szenzort, hány oldalról veszed le a mintát az ujjadról.Térerő, wifi érzékenysége is jó. Öszességébén elégedett vagyok a készülékkel és még jól is néz ki, prémium anyagok, összeszerelés minősége stb. Nem érzem erősebb vas hiányát semmiben a hétköznapi felhasználás során az üzemidő pedig tényleg pozítív csalódás. Mobilról írok, az esetleges helyesírási hibákért elnézést!

(#186) Tottalino


Tottalino
tag

Nincsenek beakadt appok amik ébresztgetik a telefont és leszívják az aksit?

(#187) ivzso1 válasza Tottalino (#186) üzenetére


ivzso1
csendes tag

Éjszaka, bekapcsolt wifi-vel 2% volt a merülés (22-05). Nem hiszem hogy lenne beakadt app.

(#188) Tottalino válasza ivzso1 (#187) üzenetére


Tottalino
tag

Tiltottál le bármit is a programok közzül? Vagy teljesen gyári állapotban használod?

(#189) HaZse válasza Tottalino (#186) üzenetére


HaZse
őstag

Nálam eddig nem volt. Sőt van benne egy -szerintem - jó ötlet az android memóriaszivárgása ellen, mégpedig, hogy be lehet állítani, hogy hetente melyik napon és hány órakor induljon újra a telefon. (Nekem ez remek ötlet, mert tudtommal a droidokat egy idő után újra kellett indítani). Kb. 3 évig nem nagyon volt nálam droid, mert WP-t használtam.

Az első feltöltéssel nekem 5 óra képernyőidőt és 3 napos üzemidőt sikerült kihoznom belőle. Igaz, én nem játszok rajta és először egy dark témát választottam, mert azzal a telefon kevesebbet fogyaszt (AMOLED-né a fejér fogyaszt a legjobban, a fekete meg a legkevésbé)

Én bekapcsoltam a developer menüt és az animációkat 1-ről 0.5-re tettem le. Így még gyorsabb a telefon. A TW nálam nem akad, nem laggol. Az ujjlenyomat olvasó nálam 10-ből 8-9 szer működik megfelelően. Ez is csak azért, mert nem mindig teszem rá teljes egészében az ujjbegyemet.

De az is tetszik, hogy van benne az un. Smart Lock, amivel az ujlenyomatot ideiglenesen ki lehet kapcsolni. Lehet helyhez kötötten, vagy BT eszköz közelében st. Lehet, hogy ezek már régi funkciók, de nekem ezek újdonságok.

Vettem rá gyári Samsung slim védőtokot (átlátszót) és egy üveg fóliát lapot. Vagy minek is nevezzem.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#190) HaZse válasza ivzso1 (#185) üzenetére


HaZse
őstag

Amit adtak hozzá, az a gyorstöltő? Mert én azt nem vettem még ki a dobozból, mert van másik USB töltőm. Vagy a gyorstöltést a menüben kell be és kikapcsolni? Vagy csak a töltőn múlik?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#191) ivzso1 válasza HaZse (#190) üzenetére


ivzso1
csendes tag

Gyorstöltőt adtak hozzá és igen azon múlik. Letiltva: shealh, skype, play zene,play filmek, microsoft appok, google drive, one drive( helyette tc plugint, illetve wps office-t használok) chrome(operát használok). Ennyi.Szintén sötét témát használok, slim tok, üveg fólia. Az animációkat csak letiltva néztem meg valamivel gyorsabb volt, de nem volt látványos a változás úgyhogy visszaállítottam, majd megnézem 0.5 nél is.

(#192) Tottalino válasza HaZse (#189) üzenetére


Tottalino
tag

Én is wp-ről váltanék, csak ugye nem véletlen, hogy droidról mentem wp-re. Még az A3-A5 a kérdés, hogy melyik legyen. Az A5 a lumia 735-höz képest qrva nagy ....

(#193) ivzso1 válasza Tottalino (#192) üzenetére


ivzso1
csendes tag

Jól eltalálták a méreteit az A56-nak ,nézz meg egyet ahol ki vannak állítva, szerintem kellemes bár nekem nagy a mancsom,

(#194) Tottalino válasza ivzso1 (#193) üzenetére


Tottalino
tag

Tokot az ebay-ről rendelted?

(#195) ivzso1 válasza Tottalino (#194) üzenetére


ivzso1
csendes tag

T mob üzletben, árát ne kérdezd,nem tudom mert páromtól kaptam.

(#196) Burt1793 válasza HaZse (#190) üzenetére


Burt1793
veterán

Én is csökkentettem az animáció sebességét 0.5xre (minden droidon megteszem).
Gyorstöltőt ne használd, ha nem muszáj, jobban károsítja az aksit. Ha feltöltött a telefon, érdemes lehúzni, hogy ne töltögessen rá mindig kicsiket, mert ez is tönkreteszi az aksit. Az aksicsere ezeknél a nem szétszedhető mobiloknál jóval drágább, ezért érdemes figyelni erre.
Én is mobillal írtam, bocs a hibákért.

(#197) ivzso1 válasza Burt1793 (#196) üzenetére


ivzso1
csendes tag

A gyorstöltés egy újabb technológia, miből gondolod hogy ez a gyári megoldás tönkreteszi az akkumulátort? http://www.urbanlegends.hu/2014/06/51-telefontoltos-mitosz/

(#198) Burt1793 válasza ivzso1 (#197) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem azt mondom, hogy tönkreteszi a gyorstöltés, csak azt, hogy gyorsabban öregíti, ez adódik az akkumulátor tulajdonságaiból. A másikat egy Samsungos eladó mondta, tehát, hogy 30 ezer forint környékén van az aksicsere, ezért a töltés befejeztével (100%) érdemes lehúzni az aksit. Amúgy 1 év gari van az aksira, tehát, ha nagyon hardcore user vagy, akkor lehet, hogy "ésszerűbb" nem kímélni az aksit és kapsz egy újat gari alatt... :D Én 2-4 naponta töltöm a telefont, szóval nálam ez nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#199) ivzso1 válasza Burt1793 (#198) üzenetére


ivzso1
csendes tag

Viszont azt is ajánlják, hogy a készüléket csak a saját gyári töltőjével töltsük. Lehet hogy itt az akkumulátor töltésvezérlő eleltronikája a gyári gyorstöltőhöz van optimalizálva és a hagyományos töltőfej okozhat károkat? Az előző készülékem is beépített akkus volt, töltöttem én azt mindenféleképp, lassan 3 éves lesz de az.akksija még mindíg hibátlan.

(#200) Burt1793 válasza ivzso1 (#199) üzenetére


Burt1793
veterán

Az aksi max annyit vesz fel, amennyit az elektronikája megenged, ha gyengébb töltővel töltöd (mondjuk usb-vel PC-ről) az nem teszi tönkre. De oké, neked van egy jó tapasztalatod, csináld úgy, tőlem ez csak egy tipp volt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.