Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Stauffenberg válasza chris-v (#49) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Bár az én fejemben a 720p még nem igazi HD"

Ennél igazibb HD nincs is, ugyanis a HD tartalom- és broadcast szabvány kidolgozásakor a 720 soros felbontás volt az első lépcsőfok. Később a 1080 soros felbontásnál már a Full HD kifejezést használták.

Ezért nem jó, ha az ember a saját "nem tartom annak" véleményéből indul ki. :)

(#52) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Ennyiért egy vicc

Huawei Mate 9

(#53) kengyel


kengyel
nagyúr

A kamerától többet vártam, a kinézete tetszik.

kengyel

(#54) szaszapi válasza kengyel (#53) üzenetére


szaszapi
őstag

Ennél a Xiaomi Redmi Note 2 vagy 3 is fényévekkel jobb képeket lő!

(#55) konczy3


konczy3
senior tag

Nem lenne rossz vétel ha az A3 árán jött volna vagy egy kicsit olcsóbban, de hát már ezt kell megszoknunk régebben a csúcs mobilok jöttek ezen az áron igaz nem is volt ennyi típus 1-1 gyártónak :)

Never Settle

(#56) kengyel válasza szaszapi (#54) üzenetére


kengyel
nagyúr

A képeket elnézve, nem Samsunghoz méltóak. Állítom a jelenlegi S5.-s, jobb képeket készít mint ez a masina :)

kengyel

(#57) Orlin válasza konczy3 (#55) üzenetére


Orlin
addikt

+1!Ma kicsit visszanéztem a jelenlegi telefonom tesztjét Xperia T.Ami kb azonos árban volt mint a Samsung most.
"A japán gyártó csúcsmodellje elegáns külsővel és nagy tudással érkezik, biztos helye van a felső kategóriában."
Külsőre nekem nagyon tetszik az A5,pedig nem vagyok nagy rajongójuk.Viszont kíváncsi vagyok meddig tudják tartani az árakat ilyen relatíve magason,ha jönnek sorban a kínai telefonok azonos tudással ,olcsóbban.Nekem is egyenlőre a Xiaomi új telefonokkal van versenyben a Samsung A5 mint következő telefon.Bár anyaghasználatban nem tudom mennyire versenyképesek a kínai telefonok,de így papíron elég meggyőzőek tudásban.Szóval szerintem 1-2-3 év és változni fognak az árak.Ha végre majd nem kell külön letölteni,telepítgetni és mókolgatni a kínai ellenfeleken.(Tudom nem nagy dolog,de egy átlag ember bekapcsolja és netezik.) És hozzá is lehet egyszerűen jutni is majd...

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#58) Stauffenberg válasza kengyel (#56) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lassan tényleg vissza kéne vonni a cikket, mert a kamera valójában ilyen: [link]

Ki kéne tenni egy nagy táblát, hogy a KAMERA HIBÁS VOLT!

(#59) kengyel válasza Stauffenberg (#58) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha tényleg így van , akkor tényleg vissza kellene vonni, mert így " becsapós" a történet. Ezért is találtam érdekesnek, mert a Samsung ekkorát nem hibázik.

kengyel

(#60) szaszapi válasza kengyel (#56) üzenetére


szaszapi
őstag

Hát igen. Az S5-öm szép képeket lőtt, míg megvolt!

(#61) JoeYi válasza Bog (#38) üzenetére


JoeYi
őstag

kíváncsi vagyok az újnak milyen lesz a gombok háttérvilágítása. Egyik tulaj szerint nála fehér. Lehet valami előszériás cuccot kaptatok

(#62) Seirus


Seirus
tag

Ahogy az A3-nál, ennél sem értem miért kellett spórolni a RAM-on.
Annál a 2GB "illett" volna, ennél sztem már a 3.
Egyszerűen piti dolognak érzem.

Telefonszám adatlapomon.

(#63) Tottalino válasza JoeYi (#61) üzenetére


Tottalino
tag

Mi ezzel a gond? Már az ACE 3-nak is kékes a világítása. Ez tényleg ekkora probléma?

(#64) Bog válasza Stauffenberg (#58) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Te csak írsz, vagy olvasol is? Bekértünk egy másikat, holnap jön és megnézzük. De ezt már írtam, relatív felesleges a hangulatot kelteni, a gyártó maga küldte a sajtópéldányt, ahogyan a másikat is ők küldik.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#65) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet. Nem olyan rossz ez.

(#66) Peat;)


Peat;)
veterán

A kijelzők fényerősségének mérésében semmi változás nem állt be? Feltűnő szerintem hogy 30-40%-al többet tud kipréselni magából az eddigi AMOLED-ekhez viszonyítva ennek és az új A3-nak is a kijelzője. Már a jobb fajta IPS kijelzők fényerősségét érik el, úgy gondolom ez részben azért már magyarázza a magas nyitóárat amennyiben tényleg reálisak a mért adatok. Sokaknak ez többet ér mint egy középkategóriás cpu versus top cpu, ahol senki egy szót nem szól a súlyos tízezres felárak miatt miközben a legtöbb ember észre sem venné ha nem a top cpu lenne a ketyerében.

(#67) #67656192 válasza yodamastah (#42) üzenetére


#67656192
törölt tag

Mondom van 130 ezrem, érted.
Mit kapok érte?
Ezt is érted?
Hogy mi lesz később az egy dolog(pl világvége), de most egy s6-ot kapok, úgy, hogy marad még egy tizesem, vagy egy G4-gyet és marad egy huszasom. Erről beszélek.

(#68) pengwin válasza #67656192 (#67) üzenetére


pengwin
addikt

Hol kapsz te 120 ezerért S6-ot, 110-ért G4-et, gyári garanciával, nem sufniGSM-től?

Általánosságban a telefonról:
Nagyszerű... kúszik be mindenhova a divatmajomkodás, már nem csak a csúcsmodellek esetében áldozzák fel a gyártók a praktikumot a dizájn, a divat oltárán...
Viszlát cserélhető akksik, vízállóság, rugalmas műanyag burkolat!
Helló gyönyörű, sérülékeny, merev fém és üveg, ragasztott, szerelhetetlen, pengevékony készülékek! :(
Maga a készülék szép, de engem személy szerint nagyon zavar, hogy ha használati tárgyak dizájnja a funkcionalitásuk rovására megy. Egy okostelefonnak legyen valami jobbfajta érdes vagy selymes felületű, tapadós műanyagból (vagy a Motorola-féle kevlárból) a burkolata, ne edzettüvegből. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#69) chris-v válasza pengwin (#68) üzenetére


chris-v
senior tag

Az üveg hátlap szerintem is egy nagyon nem jó megoldás.
Csúszik, nem lehet úgy telefonálni pl, hogy odanyomod a fejeddel a válladhoz a telefont, leteszed valahova ami nem sík felület (pl: fotel karfa) lecsúszik azonnal. Tapasztalat S6 edge-nél.
Lényegében tok nélkül azon kell izgulni mikor koppan a földön. Ha meg tok kerül rá, akkor meg mi értelme az üveg hátlapnak és a vékony dizájnnak?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#70) m1lan válasza #67656192 (#67) üzenetére


m1lan
őstag

Aki sufni GSM-ből vesz (főleg százezres értékben) telefont, az meg is érdemli a sorsát. ;)

Írok is egy példát. Megveszed az S6-ot sufniból, egy barátod meg megveszi az A5 2016-ot ugyanannyiért. A te S6-odban beég a kijelző, majd az övében is. Te mehetsz a GSM boltba verni az asztalt, aztán jó eséllyel el leszel küldve a búsba, a barátod meg beregisztrálja a telefonját a Samsung oldalán, jön a futár a telefonért, másnap meg viszi is vissza, új kijelzővel.

Ki járt jobban? Hát, nem te :)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#71) yodamastah válasza #67656192 (#67) üzenetére


yodamastah
őstag

A3-ból függetlent jelenleg csak gyári garist tudsz venni listaáron. E mellé rakva nem korrekt összehasonlítása kamugaris, áfacsalt, szürkeimportos kifutó S6 ugyanannyiért.

Samsung mégsem lőheti be egy termék induló listaárát a szürke piac áraihoz. Majd ha pár hónap múlva lesz okosított A3, biztos barátibb lesz az ára.

[ Szerkesztve ]

(#72) #67656192 válasza m1lan (#70) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem ma kezdtem gyerekek. Néha ez nem ilyen egyszerű. Idén ez a negyedik s6-om amiből 3db gyári garis. Na bumm mégsem annyira egyértelmű, mert a három db-on (az értékvesztés miatt) elbuktam kapásból a negyedik árát, meghibásodás nélkül, nemhogy egy kijelzőt.
Hidd el mindkét "konstrukcióban" van jó is rossz is.

[ Szerkesztve ]

(#73) #67656192 válasza yodamastah (#71) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nézd eddig az A5-ről volt szó, az A3-mal nins semmi bajom. Pár dolog miatt még többre is értékelem.

(#74) Chevalier


Chevalier
tag

Elgondolkodtató hogy sajtónak szánt termékben ekkora hiba előfordul, mennyi lehet hibás a tényleges fogyasztók kezében.

130ért legyen led, 3gb RAM, smoothság, bika hardver, infra, Phase Detection vagy távolságmérős fókusz, többtónusú vaku..

einhorn az finkle

(#75) yodamastah válasza #67656192 (#73) üzenetére


yodamastah
őstag

Bocs. A5-öt akartam írni.

[ Szerkesztve ]

(#76) #67656192 válasza yodamastah (#75) üzenetére


#67656192
törölt tag

Semmi baj.
A lényeg, hogy egy kis kockáztatással jobban járhat az ember sufnival. Ne érts félre nem vagyok híve én sem de aki annyi telefont vesz mint én annak ez a matek egy kicsit másképp néz ki.
Pl: vettem egy s6-ot 128gb 349e ft ért (MM),majd 4 hónappal később sufniban ugyanezt 179e ft-ért. A különbség 170e amiből 3db kijelző vagy mégegy s6 kijön. Szerencsére egyikkel sem volt gond. Lenne még sok sztorim csak tavalyról de...... Nem akarok vitát. Néha én is úgy gondolom, hogy csak a gyári néha meg nem.

Ebből következik az is, hogy jelen esetben nrm mindegy, hogy mit viszek 130-ért haza. Sokan bevállanak kunai websopos telefonokat sosem látott gatanciával. Egy Samsungra 1 év akkor is van ha sufnis persze ha eu+szla +garjegy megvan.

[ Szerkesztve ]

(#77) Fejvadi válasza m1lan (#70) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

+1

(#78) Hallosz


Hallosz
senior tag

Az eszköz önmagában kellemes látvány. Technikailag sem rossz. :U

Amit nem értek. Több 10.000.000 felhasználó, minden nap hangot ad annak, hogy nem gördülékeny a készülék használhatósága, akad.
2013-ban az akadás volt a gond a két magos proci, és fél giga RAM HW-nél.
2016-ban az akadás permanens gond 8 magos proci és 2 GB RAM mellet is.

Azt kell gondolnom, hogy ezt direkt csinálják így a Samunál, (és nem csak ott?) vagy 1szerűen kontárok.
Ha 4 szeresére nőtt a HW teljesítmény, és ugyan úgy döcög, mint három éve, akkor nem a HW a gond.
Szerintem.

Mert lakni, muszáj.

(#79) HaZse válasza #67656192 (#76) üzenetére


HaZse
őstag

Nekem nem kell bármilyen sufnigsmből származó telefon. Nekem többet ér a gyári garancia. Persze van kivétel pl. iPhone.

Mint mondtam úgy kell összehasonlítani az árakat, hogy az ugyanonnan van véve. Pl MM.

A5 (2016)-os ár: [link] 129999 Ft.

S6 ár: [link] 174999 Ft.

LG G3 ár: [link] 116899 Ft.

Tehát csak a G3-as az olcsóbb ugyanott. De az már nagy méret számomra.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#80) Jeanne d'Arc

Ennyi rókabőr lehúzást... :W

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#81) Burt1793 válasza #67656192 (#30) üzenetére


Burt1793
veterán

Ma vettünk egy ilyen A5-öt, az S6 mellett volt (sokat gondolkodtunk), samsung boltban vásároltuk, ez 130 ezer, az s6 pedig 175 ezer forint náluk gyártó garival természetesen. Az s6 sajnos csak 32 gigás, ezért maradt az A5. Kívülről szinte ugyanaz a két telefon, kicsit sarkosabb az A5. A QI hiányozhat, az ujjlenyomatolvasóval nincs baj, a kamera tényleg gyors, nagyon minőséginek tűnik az egész.
És igen, a kamera ennél többet tud jóval.

(#76) Littlecar: Azt is vedd figyelembe, hogy 4 hónap alatt sokat esik az az ár, amivel nyit a telefon. Az S6 128gb most 250 ezer forint hivatalos samsung boltban.

[ Szerkesztve ]

(#82) #67656192 válasza HaZse (#79) üzenetére


#67656192
törölt tag

Persze, neked is igazad van de, hogy az árakat higyan kell összehasonlitani az nézőpont kérdése. Én azt nézem, hogy mit kapok meg most ezért az összegért. Mekkora tudást, mikyen használati értéket.

(#83) #67656192 válasza Burt1793 (#81) üzenetére


#67656192
törölt tag

A kamera szerintem is többet tud és ha újra tesztelik biztosan meg is fogják énekelni.
Szerintem a többlet tudás, kamera, qi, hardver a prémium garancia meg úgy az egész s6 megért volna még 40-et.
Azt viszont biztos, hogy egy A3-mat figok venni, az szerintem megéri. Ha jól tudom a vodától már 85-ért el lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

(#84) Fejvadi válasza Burt1793 (#81) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Gratula :C

(#85) Burt1793 válasza #67656192 (#83) üzenetére


Burt1793
veterán

Csak sajnos a 32 gb-os belső tárhely (175k-s S6), ami a samsungos faszi szerint 27 gb, nem elég annak, akinek vettük (A5-ben már benne van a 64GB-os samu sd kártya). Tényleg hezitáltunk, kamera tényleg jó az A5-ben is, a hardver, prémium gari (akkor eszembe se jutott, hogy az nincs... :( ) és a QI tényleg hiányozhat. Amúgy a külsőt tekintve csak a legnagyobb guruk mondják meg, hogy melyik az s6 és melyik az a5. Az, hogy csak FHD a kijelző, biztosan nem hátrány, a kevesebb ram se vészes így, hogy a felbontás kisebb. Az aksi nagyobb, bővíthető, egy évvel fiatalabb és 45 ezerrel olcsóbb hivatalosan (nem érdekel, hogy sufni boltban mennyibe kerül, nem is lehet azzal összehasonlítani) és amúgy se én használom az A5-öt, sony z5 compactot néztünk még, szegény telefon olyan gagyi külsőleg, hogy könnyű volt a döntés, főleg, hogy bevállalta a nagyobb kijelzőt a tulaj.

(#84) Fejvadi: Köszi. :D

[ Szerkesztve ]

(#86) cskamacska válasza pengwin (#68) üzenetére


cskamacska
addikt

"Helló gyönyörű, sérülékeny, merev fém és üveg, ragasztott, szerelhetetlen, pengevékony készülékek!"

Bezzeg a régi szép időkben, mikor még 5900mAh-s akksikkal lehetett bálna méretűvé tenni szeretett telefonunkat.. :DDD

más

Az egész prémium fíling dologgal tényleg a praktikusság hiánya baj, mert szép a fém és üveg elől-hátul, csak ezt vagy fóliába csomagolja az ember, vagy leginkább tokba száműzi, akkor meg lőttek a dizájnnak. :(

A régi szappantartót jobban meg lehet fogni(jobban kézbe simul az alakja miatt), kevésbé csúszik az anyaga miatt, jobban is bírja a strapát, és ha mégsem, akkor egyszerűen ki lehet cserélni legalább a hátlapot, a kijelzőn a fóliát, csak a keret necces. A gorilla glass csak a banánhéj csúszásért felelős, GG2 és 3 olyan szépen karcosodik fólia nélkül hogy öröm nézni, de az alu ház is alig várja a kopást.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#87) #67656192 válasza Burt1793 (#85) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nagy hiba volt az s6-ot bővíthetőség nélkül kiadni, elvileg javítani fogják az utód modellben. A többivel nem értek egyet.
Ettől függetlenül gratulálok az új szerzemémyhez.

(#88) exedoc


exedoc
senior tag

130 ezerrel ez nagyon túlárazott. Az A3 is 80 környékén lenne korrekt vétel, ezt pedig olyan 100-ra dobnám be. Az a kamera nekem nagyon sántít, ott biztos, hogy valami gikszer van.

(#89) balintka válasza #67656192 (#83) üzenetére


balintka
addikt

Azt hiszem, én decemberben szuper vételt csináltam a fekete gyári garis S5-ömmel 115 ezerért. Kenterbe veri ezt a telót mindenben (amúgy tetszik ez az új A5).

(#90) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

130e forint.. ezt se kapkodjak majd :) cikk elejen azt hittem olyan 80e-re lovi be a samsung kb az a realis ara ennek.
Ennyi penzert inkabb egy lg g4-est vennek :D

[ Szerkesztve ]

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#91) #67656192 válasza balintka (#89) üzenetére


#67656192
törölt tag

Jól jártál, az biztos :)

(#92) Ricardo válasza samycool87 (#45) üzenetére


Ricardo
félisten

" aki nem játszik telefonnal annak semmi baja nem lesz a rendszer sebességgel"
Ez a mondat nem a tesztben erre utal
" Lapozásokkor és görgetésekkor időnként előfordulnak kisebb akadozások, a játékok futtatásánál is azt érezni, hogy a Mali T720-MP2 nem ehhez a felbontáshoz termett. "

Lehet, hogy a kamera hibás volt a tesztpéldányban, ez hamarosan kiderül, mert kértek egy másikat.
Az akadozások viszont nem foghatóak rá a hibás optikára.

Mindezt 130 ezerért :U

(#93) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Minositi a Samsungot, hogy ennyi penzert kisporoltak a minden koltseggel egyutt 50 centbe kerulo ertesitesi ledet...

https://www.coreinfinity.tech

(#94) Tottalino


Tottalino
tag

A gsmarena szerint van Snapdragon 615-ös változata is. Melyikkel járnánk jobban?

(#95) Burt1793 válasza balintka (#89) üzenetére


Burt1793
veterán

Van S5 is a családban, tényleg jó, még boltban összehasonlítottuk. Az S5 kijelzője gyengébb minőségű, kicsit lassabb is, de persze az már lassan két éve megvan, ez meg most lett belakva. Kinézetre nem hasonlítható össze a kettő, én az s5-öt választottam volna most is persze, de ettől függetlenül jó ez az A5. Akadások nincsenek, pár fölös app-ot töröltem az elején, fent van, amit használ a tulaj, kicsit bejárattam neki, tényleg jó.

(#96) yodamastah válasza sh4d0w (#93) üzenetére


yodamastah
őstag

Valóban ultra gáz hogy Samsungnál csak a csúcsmodelleken van led. Felfoghatatlan...

[ Szerkesztve ]

(#97) Polllen


Polllen
nagyúr

Úgy tűnik még mindig nem tudják megugrani azt az apró elvárást, hogy ne lagoljon a készülék hétköznapi feladatok alatt. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#98) Enci1983


Enci1983
senior tag

Képeket meg sem nézem mert kiderült hogy eddig sajnos egyik tesztelő sem ért a fotózáshoz, persze nagyon profin oda tudja firkantani hogy így a dinamika meg úgy a vonal élesség, mintha szakértő lenne de egy normális képet képtelen elkészíteni. Ár horror, nem is értem mi járt a fejükben amikor az árazásra került a sor.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#99) Bog válasza Enci1983 (#98) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ezt már sokszor elmondtam neked, de valamilyen ismeretlen oknál fogva képtelen vagy feldolgozni: egyrészt baromság, amit írsz, Bone, Legendd és én is egész jól fotózunk az átlagemberhez képest. Másrészt pedig tudod, a telefonokat átlagemberek veszik, akik átlagos képeket csinálnak. És mindez pedig gyakorlatilag tökmindegy, lévén az, hogy egy telefon kamerája milyen minőségű, az kábé 10 darab random témájú képet megnézve eldönthető.
Nyilván egyszerűbb ideönteni egy eszmefuttatás arról, hogy itt mindenki retardált, csak te vagy a helikopter, csak kissé kontraproduktív.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#100) ak76 válasza pengwin (#68) üzenetére


ak76
senior tag

Izé....tény hogy nem 110-ért,de 118-ért vásároltam két hete bőr hátlapos G4-est a Jemilában,GYÁRI,kitöltött,lepecsételt Lg garancialevéllel,összes tartozékkal,dobozában,tartalék hátlappal,a fóliát ott előttem vette le az eladó a dobozról,európai régiós,stb stb.
Azért az A5-öst,meg a G4-est nem említeném egy lapon,a G4 oda vissza elveri kb mindenben,és egy tízessel olcsóbb,a kamerát meg hagyjuk is,sportszerűtlen lenne összehasonlítani a kettőt.
Konklúzió:
Sufni gsm,és sufni gsm között is van ám különbség.
Nekem egyébként tetszenek az újkori Samsungok,legalábbis anyaghasználat terén,ha végre radikálisan megreformálnák a TW-t talán még hosszú távra is bepróbálkoznék egy csúcspéldánnyal,de amíg a TW ilyen szinten "korszerűtlen",inkább nem erőltetem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.