Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1404) lacibattya válasza Bibic72 (#1263) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Nos miután két hét alatt sem szállították házhoz,újra rendeltem személyes átvétellel.
A boltban várt egy felbontott doboz :W
kértem egy bontatlant és tadaam :C kaptam.
Volt egy kis gond mert a bolti 120000 helyett online vettem 99000-ért,de mindent megoldottak.

(#1405) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!

Most vettünk ilyen telefont a barátnőmnek, beleolvastam a fórumba, úgy látom, sokan sírtok a 6.0.1 miatt. A kérdésem az, hogy miért nem raktok fel odinnal egy spanyol vagy egy orosz Marshmallow-t? :D Hamarabb is fognak rá jönni a frissítések, mint a szolgáltatós, vagy magyar ROM-okra.

(#1406) rvgy75 válasza -Valinas- (#1405) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Vagy magyart. :) Vodafonosokra már van.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#1407) floatr válasza -Valinas- (#1405) üzenetére


floatr
veterán

A legtöbben nem tudják vagy nem merik használni az Odint. Másrészt meg továbbra is ajánlott megvárni a szolgáltatói tesztelést, bármennyire is hosszadalmas. Bár abban igazad van, hogy a "síránkozásnak" nem sok értelme van

(#1408) gabenh válasza floatr (#1407) üzenetére


gabenh
tag

Nekem pl nem engedi feltenni semelyik 6.0-át odinnal errort ír az összesnél, úgyhogy várok szépen.

Galaxy S23 Ultra

(#1409) rvgy75 válasza gabenh (#1408) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Usb driverek telepítve vannak? Usb hibakeresés be van kapcsolva? Vagy esetleg nem jó usb kábel.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#1410) Dimebag88 válasza gabenh (#1408) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Kuldhetnel egy kepernyokepet az odinrol amikor errort ir :) Ugy okosabbak leszunk miis ;)

A madár az ász!

(#1411) Vandie


Vandie
tag

Sziasztok!
Huawei P9 Lite és Samsung A5 2016 között hezitálok. Ti melyiket javasolnátok és miért? Köszi

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#1412) no more válasza Vandie (#1411) üzenetére


no more
addikt

Ha a kijelző, illetve kamera a fontos tényező, akkor mindenképp az A5, ennél szebb kijelző csak az S7-ben van. :D Viszont a proci nem túl acélos a Full HD-hoz, néha tud gondolkodni a telefon. A Huawei viszont pörgős, gyors és alapból Marshmallow a rendszer rajta, mi még várjuk továbbra is a frissítést (a Vodafone-nál már 6.0).

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1413) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!

Van itt köztetek olyan, aki nem használja a telefonhoz adott gyári headset-et és eladná?
Mert én régóta azt a típusú Samsung headset-et használom, csak a mostanit már megette az idő vas foga, máshol meg nem találok ugyanilyet, max. csak utángyártottat, na de annak meg nem olyan a minősége.

(#1414) dionaea válasza Vandie (#1411) üzenetére


dionaea
őstag

én e kettő között vacilláltam és A5 lett belőle. A lite erősebb tény. Viszont az ujjlenyomat olvasó hátul van így autós tartóban nehézkes. szvsz. Hw nekem elég. illetve formában A5 jobban bejött. Viszont árban drágább.

(#1415) rvgy75 válasza Vandie (#1411) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Gps is jobb az a5-ben. A gombok nem kijlezőböl vesznek el helyet. Van otg.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#1416) Pttypang válasza rvgy75 (#1415) üzenetére


Pttypang
veterán

Mit jelent az, hogy jobb? :D

Everybody lies.

(#1417) rvgy75 válasza Pttypang (#1416) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Ha nem érted a szó jelentését én nem tudom neked elmagyarázni.
Más: látom nagyon aktiv vagy fórumokon, kellene egy kis segítség. Hogyan lehet embereket letiltani hogy ne lássam a hozzászólásaikat? Ha lehet.Te meg no more egy energiavámpír. Teljesen haszontalan majdnem minden szava.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#1418) Pttypang válasza rvgy75 (#1417) üzenetére


Pttypang
veterán

Premiummal elerheto ez a funkcio.
Az, hogy nem tudsz erdemben valaszolni, nem segit. Nekem eddig mindig gps hasznalat kozben tortentek az ujraindulasok, ezert kerdeztem.

[Az avatarom pont egy energiaelszivo macskalany ;)]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1419) no more válasza rvgy75 (#1417) üzenetére


no more
addikt

Jobb klikk az avataron, felhasználó tiltása.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1420) m1lan válasza dionaea (#1414) üzenetére


m1lan
őstag

Én is ebben a dilemmában vagyok. Az S3 LTE utódját keresem, lehetőség szerint megint Samsungot szeretnék. Az A5 nagyon tetszik külsőre, gyönyőrű a kijelzője, jó a kamerája. Na de ott van olcsóbban a P9 Lite érezhetően jobb hardverrel, olcsóbban, és még egy okosórát is adnak hozzá. Ha a P8 Lite-ból indulunk ki, jó eséllyel Nougat is érkezik majd rá, amit az A5 már nem valószínű, hogy megkap.

Az A5-nél milyen módon jön elő, hogy a hardver nem elég a Full HD felbontáshoz? Nincs olyan opció, mint a drágább Samsungokban, hogy alacsonyabb (HD) felbontáson futtassa a játékokat?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1421) Pttypang válasza m1lan (#1420) üzenetére


Pttypang
veterán

A jatekok erezhetoen lassabban toltenek, meg a sebesseg sok mozgasnal mar nem az igazi. En csak egy varosepitos jatekkal meg hearthstoneal probaltam, hsnel az animaciokkal azert problemai vannak, de allitolag nem az optimalizaltsag csucsa droidon.

Everybody lies.

(#1422) no more válasza m1lan (#1420) üzenetére


no more
addikt

Az A5-nél milyen módon jön elő, hogy a hardver nem elég a Full HD felbontáshoz?

Előfordulnak apróbb gondolkodások. Hozzáérsz egy ikonhoz, vagy valamihez (Messengernél is szereti ezt csinálni) és kell egy fél, 1-2 másodperc, mire reagál a telefon... Nem mindig, ezt hozzátenném, de ez létező dolog a TouchWiz-ben. Az animációknál is előfordulnak akadások. Szerencsére nem ez a jellemző amúgy...

És most poztívumok: Szerintem egy telefonnál a kijelző és a kamera k*va fontos tényezők, ezek ebben a készülékben 10/10 pontosak (hatalmas piros pont az OIS-ért, amit még 250 ezres telefonokba sem szoktak rakni lol), ez mellett a P9 kijelzőjét majdnem lehánytam, annyira fakó volt, de még az M9-é is elbújhat simán, sem LG, sem Sony kijelző nem játszik a SAMOLED mellett, pont. Leszedtem néhány brutál kontrasztos képet, hát... Én nem tudom, hogy mondjam, vizuális orgazmus ez a telefon! :DDD Majd, ha lesz időm feltöltök ide pár képet, hogy másnak is leessen az álla. Fekete témával + háttérrel energiatakarékos is, nekem a rekord 2 napos üzemidő 5 órás kijelzőidővel! Ilyen telefonom még nem volt, ami így bírja a gyilkolást.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1423) m1lan válasza no more (#1422) üzenetére


m1lan
őstag

Az összehasonlító videókban is durván látszik, hogy az A5 kijelzője azért magasabb kategóriát képvisel.

Ugyanakkor én két évre tervezem venni, tehát fontos az időtálló hardver és szoftver is. Gyorsaság és stabilitás szempontjából az S3 LTE-hez képest nyilván mindkettő előrelépés, viszont nem lenne rossz, ha ez tartós is maradna. Az például nem túl meggyőző, hogy az A3 (2016) is veri grafikus teljesítményben, hála az alacsonyabb felbontásnak. Nem szoktam kimondottan nagy teljesítményt igénylő játékokkal játszani, de pl. a Brothers In Arms 3 egész vállalhatóan futott az S3-on, a Youtube videók alapján viszont az A5-ön inkább ne akarjak játszani vele. Ezt a gondot valamilyen szinten kisebbítené, ha a játékokat HD felbontáson futtatná.

A design, a kijelző, az előlapi ujjlenyomatolvasó, a jobb kamera és a márkahűség az A5-höz húz, az ár, a jobb teljesítmény, az időtállóbb szoftver és az ajándék okosóra viszont a P9 Lite-hoz. Így tujdon dönteni az ember... :D

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1424) mazsiii92 válasza m1lan (#1423) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Én azt mondom, hogy a P9 lite csak akkor éri meg, ha az ember a 3GB RAMmal szerelt verziót veszi meg. Mivel a 2GB a MM-nak épp elég, gyanítom hogy a következő androidnál már nem lesz a legideálisabb, így ez miatt nem ajánlom az A5 2016-ot és az itthon forgalmazott P9 Lite-ot sem.

Viszont az expansysnál körülbelül annyiba kerül a 3 gigás p9 lite mint az a5 2016, és a garanciát tudod érvényesíteni az itthoni szervizekben. Úgyhogy ha legalább 2 évre tervezel, akkor szerintem ne az A5-öt vedd.

Egyébként az A5 valóban az egyik, ha nem a legszebb telefon a piacon, csak hát a hardver olyan amilyen, de én is ki tudnék adni ennyi pénzt a külsőre, de nekem nincs ennyim erre.. :D

Valaki írta fentebb, hogy néha a messengernél gondolkodik 1-2 mp-et, nálam ez nem fér bele 100 ezer forintért, mikor a 40 ezres lenovom fullHD kijelzővel android 6.0-val gondolkodás nélkül teszi a dolgát.

Ha nem sürgős a telefon vásárlás, akkor én a helyedben várnék még egy picit, elvileg aug 24-én jön Európába a Honor 8, ami persze drága lesz (szvsz 130-150k), de lejjebb tornássza a Honor 7 árát, ami kamerában hozza az A5 szintjét, teljesítményben meg a P9 lite-ot is veri. De ha az anyagi helyzeted engedi, akkor várd meg az árát a Honor 8-nak, mert az biztosan 2-3 évig minden téren elegendő lesz. Talán még szolgáltatónál is kapható lesz, ahol kedvezőbben elhozhatod.

A lényeg, hogy ha p9 lite, akkor a 3 gigásat vedd, amúgy meg várj még egy picit, mert az új telefonok lehúzzák majd a régiek árát, plusz az A5 meg a P9 lite amúgy is rohamos ütemben csökkenti az árát. Ja és még valami, ha tényleg van időd, akkor az A5-nél várd meg a tapasztalatokat a 6.0-ról.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#1425) rvgy75 válasza m1lan (#1420) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Az A1 band az nem csak egy okoskarkötő?

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#1426) floatr válasza Pttypang (#1418) üzenetére


floatr
veterán

Szvsz nem teljesen normális, hogy GPS használat közben újraindul. Sőt, én egyáltalán nem emlékszem, hogy nekem magától újraindult volna.

(#1427) dionaea válasza m1lan (#1423) üzenetére


dionaea
őstag

Hát tényleg nehéz kérdés. a fényképezője elmegy szerintem. N8 szintet hozza nappal. kb.
Gps t nem szoktam használni de most kipróbáltam és jelet hamar talált.

amikor a p8 at láttam akkor nagyon Huawei párti lettem, és a P9 lite volt a kiszemelt áldozat elég sokáig. sznobizmusból vagy hülyeségből A5 lett. Hozzá kell tennem én nem fizettem érte, tehát bármi probléma vele nem zavar. Viszont ha ilyen sok pénzt kellene kiadnom akkor azért lenne egy két apróság ami bosszant, de melyik készüléknél nem.

(#1428) Tobiás


Tobiás
csendes tag

Sziasztok!
Frissítés 6.0.1
Nagyon széplett a kijelző és fél nap használat után nem tapasztaltam akadást.
Úgytűnik megéri frissíteni!

(#1429) m1lan válasza mazsiii92 (#1424) üzenetére


m1lan
őstag

Sajnos nálam eléggé korlátozottak a lehetőségek, mivel szolgáltatótól (Telekom) lesz véve két éves részletfizetésre, tehát a 3 gigabájtos P9 Lite nem játszik. Mivel még tanulok, a szüleim finanszírozzák, őket pedig nem szeretném feleslegesen terhelni, ezért lehetőség szerint 100.000 forintig bezárólag kellene választanom valamit.

- Huawei P9 Lite + Huawei B0 okosóra lenne 4200 forint havonta
- Samsung Galaxy A5 (2016) pedig 5000 forint havonta

A Honor 7 sajnos már kifutó, kérdéses, hogy lesz-e még egyáltalán belőle, ráadásul az már 5400/hó. Mondjuk az A5 (2016) ár-érték arányához képest nem rossz. Nézegetek még videókat, olvasgatok teszteket, érdeklődök a P9 Lite topikban is, aztán majd meglátjuk. Az S3 LTE-vel már nem igazán vagyok jóban, nincs benne ART, folyamatosan összeomlanak az újabb alkalmazások, most már nagyon érik a csere, tehát olyan sokat nem szeretnék várni.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1430) dionaea válasza m1lan (#1429) üzenetére


dionaea
őstag

hát szvsz lehet a J5 is elegendő lenne az árban nem annyira durva és nem olyan rossz az

(#1431) no more válasza Tobiás (#1428) üzenetére


no more
addikt

Vodás vagy, mi?

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1432) mazsiii92 válasza m1lan (#1429) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Nos, így már értem a képet. Ezt neked kell tudnod, hogy mennyire nyúzod napi használatban a telefont. Most ha egyszerre megy a két facebook app, vagy esetleg mégtöbb közösségi app, akkor is akadás mentesen fog szerintem üzemelni a telefon, viszont ha nyúzod majd mint a gép (nem a kezdeti fellángolásra gondolok) akkor nem ez a te telefonod.

Én játékra a helyedben inkább tabletet vagy számítógépet használnék, persze ha csak amőbázni szeretnél, az a galaxy A5-ön is szépen fog futni :)

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#1433) no more válasza m1lan (#1429) üzenetére


no more
addikt

tehát a 3 gigabájtos P9 Lite nem játszik

Miért nem??? Most voltam a T-ben fél órája és a P9 Lite 3GB RAM-os volt.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1434) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

6-os droidra való frissítés után a gyári visszaállítást menüből,vagy a 3 gombos módszerrel csináljátok?

(#1435) diegho válasza no more (#1433) üzenetére


diegho
nagyúr

A kiállított darab, vagy a megvételre kínált? Nem mindegy, MM-ben is a kiállított 3GB-os, de venni csak 2GB-ost tudsz.

(#1436) floatr válasza GEPESZ66 (#1434) üzenetére


floatr
veterán

Én eddig mindig menüből csináltam, ha nagy ritkán kellett. De ezzel csak egy vegytiszta marshmallowt kapsz, remélem ezt szeretnéd elérni.

(#1437) GEPESZ66 válasza floatr (#1436) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igen, tiszta marshmallow-t szeretnék kapni.
Csak nem igazán tudtam eldönteni, hogy jobb-e a 3 gombos módszer.

(#1438) Dimebag88 válasza GEPESZ66 (#1437) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Szerintem ugyan az.A recovery az meg veszhelyzet esetere van ha esetleg osszeomlana a rendszer es el sem indulna.

A madár az ász!

(#1439) diegho


diegho
nagyúr

Tegnap nagy telefonnézőben voltam, MM, Voda, Telenor, végigtaperoltam és pár percig nyomkodtam mindent, ami éppen érdekelt és annak ellenére, hogy a pár hete vette A5 2016-ot visszaküldtem, mert az ujjlenyomat olvasó nem volt éppen a helyzet magaslatán (10-ből jó esetben 5x tudott azonosítani) még mindig ez tűnik a legjobban összerakottnak a 100k körüli sávban. A Honor 7lite elég bóvlinak néz ki, a P9 lite olyan semmilyen, a Honor 7 jónak tűnik, de annyi pénzért van már szerintem jobb is (OP3). Az Xperia XA valami hihetetlen formás, de a külső nem minden. A Vodafone Platinum (aka Alcatel Idol 4s) pedig nagy csalódás. A fényereje szerintem kevés kintre, még egy J5 2016 mellé téve is inkább a J5 kellene mindennapos használatra. Egyedül az LG G5 az, amire azt tudtam mondani, hogy igen, ez tetszik és már emberi árban be lehet szerezni.

(#1440) ruskop


ruskop
senior tag

Vettem egy ilyen telót és Odin-nal felfrissítettem A510FXXS2APE2_A510FOXX2APC1_XEH.zip ezzel a firmware-val. Eddig két problémát vettem észre, de az is lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el.
A Google címtár névjegyzékben ha módosítók egy nevet vagy csak egy részét a névjegynek akkor hiába szinkronizálom le a telóval marad a módosítatlan névjegy.
A másik meg az, hogy nem lehet mondjuk parancsikont (azonnal hívás vagy üzenet) kitenni a kezdőképernyőre.
Ezek firmware hibák?

(#1441) no more válasza ruskop (#1440) üzenetére


no more
addikt

Nekem ki lehet rakni névjegyet a főképernyőre. Szerintem nyomj neki egy gyári beállításokat.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1442) ruskop válasza no more (#1441) üzenetére


ruskop
senior tag

Névjegyet kitudok tenni, viszont van olyan parancsikon (más androidon) amikor egyből tárcsázza is a számot vagy üzenetet küld. Ezt hiányolom.

[ Szerkesztve ]

(#1443) no more válasza ruskop (#1442) üzenetére


no more
addikt

Olyan nem tudom, hogy van-e (ezek szerint nincs). Én a tárcsázóból szoktam mindenkit hívni T9-cel.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#1444) ruskop válasza no more (#1443) üzenetére


ruskop
senior tag

Az lesz :) Köszi azért.

(#1445) -Valinas- válasza no more (#1441) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Van azonnali hívás, üzenet, vagy csak simán kontakt widget.

(#1446) ruskop válasza -Valinas- (#1445) üzenetére


ruskop
senior tag

Merre? A widgetek között nem találok ilyet.

(#1449) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok!
Most szereztem egy ilyen kis jóóó telefont semmi probléma vele,de hogy ilyen hülyeséget kitalálni,hogy a ébresztőből kihagyni a Szundi résznél a idővalumott hogy csak öt perc van megadva meg csak háromszor van lehetőség az időre,nevetséges.Meg hogy körkörös görgetés a lapok között nincsen,hát ez is az.
Hát ha már okos telefon,meg benne voltak ezek a funkciók,ez nagy baromság volt hogy kivették,egy elcseszett ez a Samsung.
Szerintetek??
Lehet hogy csak az én elfuserált .....na mindegy,csak idegesítő,ezek miért kelet kivenni,számomra érthetetlen.
És elnézést ha ilyeneket írok ide,csak hát okesteló,ugyebár!?

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#1450) mateus válasza Indian74 (#1449) üzenetére


mateus
senior tag

Elhiszem, hogy idegesítő, de mindegyik problémára van megoldás.
Ébresztő app rengeteg van, nem muszáj használni a gyárit, ugyanígy leszedhető egy launcher (pl. Nova, Apex) amit végtelenségig testre lehet szabni.
Ez a jó az androidban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.