Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) bihariszabi válasza Venn (#350) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Csak azt nem értem mire. Van egy ilyen vízálló telefonom, sose kellett vízben használnom. Egyszer leejtettem kb 40 cm magasságból az éjjeliszekrényről. Azóta berezonált valami belül mikor rezgett. Viszont a promó videóban jól nézett ki, ahogy locsolgatták.

(#352) Venn válasza bihariszabi (#351) üzenetére


Venn
tag

nem szándékozom vele úszni vagy ilyesmi, de az ördög nem alszik és lehet olyan helyzet amikor komoly pénzt takarít meg neked egy ilyen plusz funkció. Mert garanciában az elázott telefont nem javítják. (sony xperia)..az indikátorok elszíneződtek a telefon folyamatosan rezgett...használhatatlan lett, pedig csak egy szimpla nyári zápor kapott el, igaz bőrig áztam :)

(#353) bihariszabi válasza Venn (#352) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

És hol voltál, hogy nem volt tető, vagy nejlon zacskó?

(#354) Venn válasza bihariszabi (#353) üzenetére


Venn
tag

kapáltam a répaföldön ..

(#355) bihariszabi válasza Venn (#354) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

És közben cseteltél? Most nem rosszból, de oda minek ILYEN telefon? Nem beosztani akarom a szokásaid, csak magamból indulok ki, hogy ilyenkor én táskába szoktam tenni és ki se veszem. Sáros koszos kézzel úgyse fogadnék még hívást sem. De persze nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#356) mateus válasza bihariszabi (#355) üzenetére


mateus
senior tag

Tavaly volt egy olyan vihar Budapesten, amikor hazafele munkából akárhova álltam bőrig áztam pár másodperc alatt. Tömegközlekedés leállt, éppen épület sevolt a környéken, ahova bemehettem volna. Mivel haza akartam jutni, így muszáj voltam gyalog elindulni. Ilyenkor a táska is max percekig nyújt védelmet, dughatod akárhova a telót XD Szerencsére túlélte a telóm, de necces volt.
Persze ilyen nagyon ritkán van, de előfordul.

(#357) bihariszabi válasza mateus (#356) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Értem. Remélem nem járok így 😁

(#358) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy alkalmazást beteszek a Knoxba, akkor az duplikálódik, vagy csak az ikont teszi be és onnan indítva biztonságos?

(#359) cskamacska válasza bihariszabi (#351) üzenetére


cskamacska
addikt

Vízállóság nem úszáshoz kell, hanem a váratlan helyzetekhez. Pár hete az enyém leöntöttem gyümölcslével, szívbaj helyett letöröltem vizes zsepivel és el volt intézve. :)
Ütésálló tokot is sokkal előbb kapsz, mint rendesen vízállót, a legtöbb csak gyűjti a vizet baj esetén.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#360) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Sziasztok!

Első kérdésem azokhoz szól, akik a telenornál vásárolták a telefont. Melyik variánst árulják? A Snapdragonos vagy az Exynos változatot? Másik kérdésem pedig mindenkinek szólna, és a követkető lenne: szerintetek melyik változat a jobb? Hazánkban hol lehet hozzájutni az Exynos-os változathoz? Szemezgetek a telefonnal mióta megjelent, de egyelőre bizonytalan vagyok, hogy ez legyen, S6 vagy Iphone 6. Nincsenem akkora igényeim, ezért akár ez is jó választás lehet.

Köszönöm a válaszokat előre is :)

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#361) HaZse


HaZse
őstag

Magyarorszagon az Enoxy chupsettes a hivatalos. SM-A510F

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#362) mazsiii92 válasza HaZse (#361) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! :)

Ez jó hír, számomra.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#363) cskamacska válasza mazsiii92 (#360) üzenetére


cskamacska
addikt

Az EU F/FD változat Exynossal van szerelve, S615 változatot csak kéz alól kapsz, de fölöslegesen, mert az sem gyorsabb, cserébe nincs benne 800-as LTE.

Kinézett mobilokat meg jól összeválogattad, mert eléggé eltérő telefonok eltérő árazással. :P
Ha nem vagy direkt kütyümániás, akkor "telefonnak" ez bőven jó lesz jóval olcsóbban mint amazok.

Ha esetleg nem szolgáltatótól veszed, akkor bátorkodom még A5 áron Nexus 5X-et ajánlani, kicsit erősebb, kevésbé prémium kívülről, de droid verzió támogatásban örök darab. 10k-val drágábban az LG G4 mindenben jobb, S6 szint jóval olcsóbban. :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#364) batai15 válasza HaZse (#361) üzenetére


batai15
félisten

Exynos meg chipset, látom téged is meg viccel néha a predektív bevitel

(#365) mazsiii92 válasza cskamacska (#363) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Köszönöm a választ neked is.

Tudom, hogy a leírtak eltérő árazásúak, és nyilván nem is véletlenül. Amit szeretnék egy telefontól, azt jelenleg maradéktalanul tudja ez. Viszont szeretném majd kipróbálni az android 6.0-át, ahhoz meg kevésnek érzem, viszont az s6-ot nem, de ott rossz az üzemidő ami nekem nagyon fontos.

Az Iphonnál szintén csak az üzemidő az, ami kevésbé adott, de cserébe biztosan jól fog működni a következő 2 évben. IOS-t használok Ipaden, és tudom, hogy milyen, nem félek tőle, hogy a következő években megjelenő IOS ne lenne optimális egy i6-ra.

Szóval mindegyikben van pro, kontra, az A5 2016 megfizethető, és jelenleg stabil és jó, a másik kettő viszont drágább, sokkal drágább ha nem sufni GSM-től veszi az ember, de hosszabb távon talán jobbnak érzem őket, mert egyre nő a rendszerigény az androidnál, IOS-nál meg nagyon jól optimalizálnak. Gyanítom, hogy itt sokan vagytok, akik jobban értetek ezekhez, így meg tudtok erősíteni / cáfolni a leírtakban.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#366) HaZse válasza batai15 (#364) üzenetére


HaZse
őstag

Sajnos sokszor csak írok mobilról és nem olvasom el, hogy milyen hülyeségeket tud összehozni a samu prediktív szótára. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#367) nistv10


nistv10
csendes újonc

Nekem a3 2016 van es a( hd 1280x720) as kijelző nagyon szép 4,7 col on de persze a full hd az szebb de nem sokkal mivel a5 2016 es a3 2016 is volt a kezembe vásárlás elott es es az a3 jobbam megfogott és a kijelző nem sokkal szebb sott nemis szebb nekem az a5 de es csak saját vélemény ne haragudjatok rám ezért !

(#368) HaZse válasza nistv10 (#367) üzenetére


HaZse
őstag

Én is fogtam a kezemben. Az A3-nak jobban a kezembe simult, de mivel számomra nem volt benne az OIS, ezért inkább az A5 maradt. Nem bántam meg.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#369) KraX


KraX
őstag

Sziasztok, 6-os android foverzio varhato a keszulekre?

For the God Emperor!

(#370) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Sziasztok!

Értesítési led hiányában és az amoledet kihasználva lehet valahogy értesülni az elmulasztott hívásokról, fb üzenetekről stb? Van valami program ha jól tudom, csak a nevét nem ismerem. Vagy a telón beállítható ilyen? Előre is köszi a választ!

(#371) manokaki válasza Fr0z3n (#370) üzenetére


manokaki
őstag

Acdisplay !

(#372) mateus válasza Fr0z3n (#370) üzenetére


mateus
senior tag

Én a noled-et használom, elég jól konfigurálható (pl. mely programok értesítései, milyen formában, mennyi ideig jelenjenek meg a kijelzőn).

(#373) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek :R

(#374) kovadam1


kovadam1
tag

sziasztok megtetszett ez a telefon és érdekelne hogy milyen betegségei vannak ha előjöttek ennyi idő alatt?
nektek meddig bírja az aksija? lassulás akadás mennyire jellemző? (az új 6.0 kijön erre a telóra?)

előre is köszönöm a válaszokat

(#375) bihariszabi válasza kovadam1 (#374) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Üdv! A kamera az egy fostalicska. Nekem más bajom nincsen vele. Az akku intenzív használat mellett is kibírja reggeltől estig. Szolid illetve átlag használat mellett 2 nap. Ügyesebbek 3 napot is kihozhatnak belőle. De nekem állandó 4G, állandó gps és 3 emailfiók frissít meg az időjárás. Nagyon csúszik, tehát tok nélkül 100% hogy eldobod előbb-utóbb. Hangszóró lehetne picit hangosabb, de nem vészes. Telefon minősége kiváló.
Igen, néha csúnyán tud laggolni, de csak amikor elkezdem használni. Mintha akkor kapcsolna be a gép egy alvás után. Én speciel teszek rá. Már csak azért is mert a galaxy S7 fórumban ugyanezt olvastam és az 100 ezerrel drágább.
Az internet gyors az előző telefonom után. Játékot nem próbáltam.

(#376) kovadam1 válasza bihariszabi (#375) üzenetére


kovadam1
tag

Az hogy elkezded használni (mikor belaggol az mit jelent?) mennyire intenzív az a használat

(#377) bihariszabi válasza kovadam1 (#376) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Feloldod a képernyőzárat és elkezdesz a menüben lépkedni, akkor az első görgetés az minden esetben megugrik vagy megakad, nem azonnal szmúsz. De utána már suhan szépen. A Facebook app is egy ferrari az előző telefonomhoz képest. Szóval alapból szerintem elég gyors a rendszer. De nyilván felhasználó függő. Nekem megvannak a bevált alkalmazásaim és mindig azokat használom. Nem telepítek fel 200 db alkalmazást.
A zene is szépen szól. A kamera az egyedüli gyenge pont szerintem.

(#378) kovadam1 válasza bihariszabi (#377) üzenetére


kovadam1
tag

Nem tudod az android marshmallow kifog jönni erre a telefonra?

(#379) mateus válasza bihariszabi (#377) üzenetére


mateus
senior tag

Nem tudom, hogy az A5-nek milyen a kamerája az A3-hoz képest, de elvileg jobbnak kéne lennie.
Én az A3-mal teljesen meg vagyok elégedve, nem hiszem hogy sokkal jobb képet lőnék akármelyik telóval is.
Gyorsan fókuszál, jó az optikája stb., telótól sokkal többet nem várok.
Előtte G2-m volt, lőttem is pár összehasonlító fotót mielőtt eladtam, de megváltás az A3 ilyen téren.

Tudom nem A3 topik, de ennél ha jobb képet lő az A5, akkor nagy baj nem lehet:)

A3 2016 - G2 képek

(#380) bihariszabi válasza mateus (#379) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Jobbat nem csinál, kb ilyet. De ha már picit félhomály van, akkor elvérzik tudománya. És ma kétszer kiszállt a kamera app. De erre még nem vetek keresztet, mert lehet, hogy a memóriakártya rosszalkodik.

A 6.0-át nem tudom.

(#381) mateus válasza bihariszabi (#380) üzenetére


mateus
senior tag

Félhomályban / sötétben kb az összes teló gyenge, legalábbis nem lesz annyival jobb, hogy megérje pl. az S7 az árát (számomra).

A 6.0-át szerintem tuti megkapjuk, még az előző A sorozatra is be volt ígérve, ez meg azért elég új széria.

[ Szerkesztve ]

(#382) HaZse válasza bihariszabi (#375) üzenetére


HaZse
őstag

Én nem mondanám a fényképezőjét fostalicskának. Lehet, hogy rosszat fogtál ki. Nekem semmi bajom a elkészült képekkel. Az OIS is jó benne. Este minden telefon rossz képeket csinál.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#383) thomas50.000


thomas50.000
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy Samsung Galaxy A5 2016 telefont, de sajnos nem találom benne sehol sem a screen mirroring (képernyőtükrözés) lehetőséget. Én vagyok béna vagy tényleg kihagyta a samsung ezt ebből a készülékből?Ez a quick connect funkció van benne, de sajnos ez nem az egész telefont rakja ki a tv-re, csak mondjuk 1 videót, vagy 1 fényképet.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#384) ovics


ovics
aktív tag

(#385) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

[link]

Ez egy jó sötét templom, az "éjszakai funkcióval" készült a régi telefonommal. Amúgy makrót majd mindegyik telefon jól készít. Az A5 ilyet nem csinál az biztos.

(#386) HaZse válasza bihariszabi (#385) üzenetére


HaZse
őstag

Akkor minek vetted meg, ha a régebbi telefonod jobb képeket készít sötétben? És ez neked nagyon fontos? Sose értettem, aki mégis visszább vált telefon ügyileg.

Amúgy egy Padfone pont nem csinál szebb képeket. A linkelt kép tuti, hogy állványon készült, vagy valamihez oda lett támasztva, mert a záridő is 1/20.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#387) bihariszabi válasza HaZse (#386) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Kézben készítettem a képet..
Amúgy sok baja volt a telefonnak, azért cseréltem le.
És nem érdekel milyen a minősége az A5-nek, csak mivel kérdezte egy vásárlás előtt álló ember, ezért válaszoltam neki. Nem fogom azt mondani neki, hogy hyper hyper csak azért mert nekem ilyen van.
Én szeretem ezt a telefont, de hazudni nem fogok.

(#388) #91166208


#91166208
törölt tag

Sziasztok.megvettem a telefont.nekem nagyon tetszik...nagyon gyors...nagyon szep kepeket csinal.. jo fogasa is van... kijelzo gyonyoru.. mi kell meg? Vegyetek. Megeri az arat ;)

(#389) HaZse válasza bihariszabi (#387) üzenetére


HaZse
őstag

En se azt allitom, hogy hyper-szuper a fenykepezoje, de azert tavol all a hitvany minosegtol.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#390) Sofian válasza HaZse (#389) üzenetére


Sofian
őstag

Egyetértek... Átlag fölötti a kamera, de nem kíváló

(#391) badmon válasza t.rex (#294) üzenetére


badmon
csendes tag

Ez neked hogy oldodott meg? Ugyanezt latom most en is :-)

S6 Edge

ANDROID :# :@ :! :X !!!!!!!!!

Friend with weed is friend indeed !

(#392) ovics


ovics
aktív tag

Most jelzett a kütyü hogy van frissítés, 288mb. Valaki telepítette már? Nem okoz galibát?

(#393) Tottalino válasza ovics (#392) üzenetére


Tottalino
tag

Feltettem, minden ok. Nem veszek észre semmit, igaz 10 perce végzett.

(#394) bihariszabi válasza badmon (#391) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Vélhetően úgy, hogy az eszközt új eszközként kell beállitani ha új a telefon. Egy másik telefonról nem lehet elmentett alkalmazás adatokat visszaállítani. Legalábbis szerintem.

(#395) HaZse válasza bihariszabi (#394) üzenetére


HaZse
őstag

Szerintem vissza lehet állítani, csak előtte a régi telefonnak a belső memóriájából az android könyvtárat lementeni, majd az újra visszamásolni és utána feltelepíteni play áruházból a programot. Vagy a mybackup alkalmazással csinálni egy mentést.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#396) bihariszabi válasza HaZse (#395) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Azt én tuti nem játszanám meg, az nagyon összekutyulja a rendszert. Maximum akkor csinálnék ilyet, ha ugyanolyan telefonra költöznék be. De akkor is jobb a tiszta telepítés.

(#397) HaZse válasza bihariszabi (#396) üzenetére


HaZse
őstag

Igaz, de nem az összesre gondoltam, hanem magára konkrétan arra a játékra, aminek az átmentése fontos.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#398) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

üdv
erröl a tokrol tud valaki valamit?nem derül ki számomra hogy ez akkor szilikon,vagy szilikon kemény kerettel,stb..
http://www.speedshop.hu/termekek/2021610/spigen-sgp-ultra-hybrid-samsung-a510-galaxy-a5-2016-crystal-clear-hatlap-tok.html

köszi

[ Szerkesztve ]

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#399) mateus válasza Dr_Senkihazi (#398) üzenetére


mateus
senior tag

Tulajdonságok:
Anyag :Szilikon

(én ránézésre műanyagot mondtam volna)

(#400) Dr_Senkihazi válasza mateus (#399) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

azt én is láttam,csak a Ultra Hybrid Samsung megzavar.a hybrid tokok általában kemény keretesek.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.