Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) bihariszabi válasza fulton (#447) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

A flipben van egy mágnes. A telefonban meg van a hall érzékelő. Amikor becsukod, akkor érzékeli a telefon a mágnest és bekapcsol az az óra. Gondolom minden tok másképp viselkedik. Nekem wallet tokom van, az nem jeleníti meg az órát, hanem csak zárja és nyitja a kijelzőt, mintha csak a telefon része lenne. Ad is ki egy kis hangot mikor bezárom. Az ablakos flip tok pedig átvált ablakos üzemmódra.
Hogy manuálisan hogyan tudod előhozni, azt nem tudom. De sok féle színben van a Mediamarktban.

(#452) Tottalino válasza bihariszabi (#451) üzenetére


Tottalino
tag

Ez érdekes. A munkatársamnak van egy Galaxy S7, amin hasonló tok van. És az a tok működteti az S7 kijelzőjét. Viszont az én A5-ös (2016) telefonom nem működött vele.

(#453) fulton válasza Tottalino (#452) üzenetére


fulton
addikt

A samsung A5 2016 készüléken tudok dng fotókat lőni, és azt meg is nézni?

Ugy tudom azok magas felbontásuak, vagy nem ?

(lumia 830 -am is tudja de mégsem látom csak a jpg fájlokat, pedig be van állítva)

(#454) fulton válasza fulton (#453) üzenetére


fulton
addikt

A microsoft outlook naptáramat tudom majd szinkronizálni?

Most nekem ugy van, ha a laptopon (win 8.1) a naptárba beírok egy jegyzetet, azt a telon is beszinkronizálja a naptár. Ezt is meg tudom majd csinálni?

(#455) fulton válasza fulton (#454) üzenetére


fulton
addikt

Szerintetek egy ultra slim tok (átlátszó) elegendo lenne hogy megvédje egy esetleges landolastol?
(gondolom az nem csuszna).

Vagy neztem a Samsung eredeti tokját, de félek az nagyon vastag lenne, meg mintha a hatlapot nem védené(mivel azzal egy síkban van.) az utodestol.
Ez 8xxx e lenne. Ti mit használtok ra es mi a véleményetek?
Bocsi h Ennyi kerdesem van de szeretnem kirbe jarni amennyire tudom a dolgokat mielott meglesz a telo.
Es koszonom.

(#456) bihariszabi válasza fulton (#455) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Sose volt még androidod? Igen, tudod szinkronizálni a Microfostos naptárad, meg a levelezést is push módon.
A telefont nem kell dobálni. Esés ellen semmi nem védi meg szerintem. Max attól, hogy ha leejted, akkor nem a burkolat karcolódik vagy nyomódik be. De ha ennyire félsz, hogy ilyen olyan baja lesz, akkor felesleges ilyen telefont venned. Vegyél egy Cat S60-at és azt dobálhatod. Még többet is tud mint ez. :)

(#457) Tottalino válasza fulton (#453) üzenetére


Tottalino
tag

Nem tudsz, nem támogatja a RAW fájlt.

(#458) fulton válasza Tottalino (#457) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm..

(#459) Tottalino válasza fulton (#458) üzenetére


Tottalino
tag

De nincs is rá szükség. Mozgó kocsiból ilyen képeket csinál. Persze minden komponálás nélkül, csak "kattintgattam", és ez lett a végeredmény.

Képek

(#460) fulton válasza Tottalino (#459) üzenetére


fulton
addikt

Naggyon pazar:) Meggyőző képk mondhatom.
-------------
Előbbi fórumtárs hozzászólására reagálva, természetesen tudok vigyázni a telefonomra, viszont sajnos előfordulhat hogy nem ugy fogja meg az ember, kicsusszan a kezéből, a lényeg hogy földet fog. És egy ilyen telefon hátlapja ahogy néztem a teszteket, első esésre törik, ami nem lenne impozáns látvány.
Szemben egy fém burkolattal pl.
De tetszik a telefon, ezt szeretném megvenni, így valami nomrális tokban gondolkodom.
Ez a tok is bejön:
Samsung Galaxy S6 Edge Clear View Cover
De ahogy nézem a neten, szerintem ez nem szilikon a sarkoknál, hanem müanyag, vagyis semmit nem tompitana egy esetleges aszfaltnál.
Ez viszont kellő védelmet látszik nyujtani, anélkül hogy nagyon megrongálná a külsőt.
Ahogy látom ezen a gyártó tokjáról van szó, szóval lehet ezt veszem.

Csak azért ha netán bekövetkezne már ne törjön el az üveg borítás, mert biztos nem olcsó mulatság cserélni.

(#461) fulton válasza fulton (#460) üzenetére


fulton
addikt

Még annyit, volt már nekem korábban egy 625-öm , ami kiesett a zsebemből egy kisebb szökkené után, azon flippes gsm boltban vásárolt tok volt szintén merev müanyag, 60 cm ről esett, mégis kiesett a tokból + a becsapódásnál a sarkán a telo kijelzője szépen összetört. Ezért óckodom a samsung gyári aktiv tokjától is, mert az is szerintem merev müanyagból készült a sarkoknál, és simán kieshet az eséstől belőle a telo.

(#462) mateus válasza fulton (#461) üzenetére


mateus
senior tag

Ezért nem kell tok XD
Viccet félretéve sokszor megmentheti a telót.
Én az A3 2016-hoz kaptam egy szilikon tokot, fent volt pár napig, fogásra baromi jó volt, mert tapadt a kezemhez, de elvette a prémium érzetet amit ez a teló képes adni.
Teljesen más mikor a hideg fém keret hozzáér a kezedhez:)

(#463) bihariszabi válasza fulton (#460) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Az egy dolog, hogy megvédi az üveget. De egy ilyen eséstől szétválhat a ragasztott panelréteg, amitől érdekesen ciripel majd rezgés közben. És nem tesz jót az autofókuszos kamerának sem, ami igen érzékeny műszer ☺. Továbbá ilyenkor sérül a hangszóró is. Mondjuk ezek a gumibugyik eléggé gagyi hatásúvá teszik. A wallet toknak annyi hátránya van, hogy navigáláskor ki kell venni a tokból. Igazából teljes védelmet tényleg az nyújt, ha odafigyelsz rá ☺. Alapból tényleg nagyon csúszik.

(#464) Klazlo


Klazlo
csendes tag

Sziasztok!

Néhány napja van egy ilyen telóm,abszolut kezdő vagyok android fronton,nem gondoltam volna hogy androidos és főleg samsung telóm lesz,nézzétek el ha hülyeséget kérdezek.Nem találom a hivásátirányitast,szükség lenne rá!Esetleg tudnátok ajánlani bebujtatós tokot,flipestől rosszul vagyok!Talán fóliát is,de tudom hogy a kijelző széleinél nem fekszik rá.Fólia annyira nem fontos,4 1/2 éves n9 és 2 1/2 éves lumia 925 sem volt soha nincs is rajtuk karc.Esetleg milyen sd kártyát érdemes belerakni?

Biztos lesz még egy rakat kérdésem,a válaszokat előre is köszönöm!

Lumia 925-höz képest az akkuidő nagyon durva,a kijelző is de a kamera elbújhat mellette.Egyenlőre tetszik...

Üdv.

(#465) bihariszabi válasza Klazlo (#464) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Telefonkagyló-egyebek-beállítások, hívás átirányítás.

SD kártyát én Samsungot használok, de nem okosban vettem neten.
Tokot én flipest használok, eredeti Samsungot, mert rosszul vagyok a bedugóstól. Egy csetmaratonnál ki be rakosgatni felér egy szadomazo játékkal. Tudom, mert volt olyan tokom. A gumibugyi meg gusztustalan. De ezt majd eldöntöd. Fóliát nem használok, így abban majd a többiek segítenek neked ☺.
Ja, ha tetszik neked ez a telefon, akkor a windows phone topicban ezt ne nagyon hangoztasd, mert egyik reggel arra ébredsz, hogy lófej van az ágyadban 😀. Android és Samsung? Istenkáromlás 😁. Pedig túlzás nélkül állítom, hogy a 2 hete kiadott frissítéssel szmúszabb mint egy iPhone.

(#466) Klazlo válasza bihariszabi (#465) üzenetére


Klazlo
csendes tag

Megvan,köszi szépen!

A fliptokra azért irtam amit,mert szeretem a kezemben fogni a telót és szép is.Nem ronditanám el egy ilyennel.

Üdv.

(#467) bihariszabi válasza Klazlo (#466) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Én is szeretem a telefont fogni, de úgy nagyon csúszik. Amúgy meg mindenki úgy használja, ahogy akarja ☺.

(#468) Jeanne d'Arc

Sziasztok!
Édesanyám boldog tulaja ennek a készüléknek, azonban akadt egy kis gond a gyári tokkal. Akárcsak az s6 Edge eseteben amiről cikkeztek is anno, egy helyes "kis" kb 5-6 cm- es karc húzódik a készüléknek azon a felén ahol a bőr résszel érintkezik a kijelző oldalt. A vak is latja hogy a tok okozta, egyenként egy mikrokarc sincs rajta. A Telekom adta ajándékba a tokot, a Samung pedig csak akkor szeretne lepni ez ügyben ha viszem a számláját is a toknak, ami nincs, mert ajándék volt, csak a doboza van meg, ugyanazzal a model számmal ami a tokban is van. Mit lehet ilyenkor tenni?
Köszönöm!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#469) Dr_Senkihazi válasza bihariszabi (#465) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

ez a patch nekem 5-6 napja jött le,de valóban nagyon jót tett neki.szinte minden microlag is eltünt,ami eddig idegesitett..
tokbol ezt vettem meg:
http://www.speedshop.hu/cikkek/reszletek/pag_cikkreszletek.aspx?CIKKID=2021610
nagyon jol néz ki a telefonon,massziv lett,és nagyon jo a fogása.
összességében,igy az uj tokkal,patch-el még jobban imádom :D

[ Szerkesztve ]

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#470) fulton válasza Dr_Senkihazi (#469) üzenetére


fulton
addikt

Én is ezt a tokot néztem ki, de nem lett tul vastag a telo tőle? képernyén tul ér? (tehát védi egy esetleges "aarcal előre" eséstől?

[ Szerkesztve ]

(#471) bihariszabi válasza Jeanne d'Arc (#468) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Szerintem baromi egyszerű. Mivel a Telekomnál vetted, az ő szervizpontjukba vidd be. Kilincseljenek ők a Samsungnál. Én biztos ezt tenném. Mi közöm hozzá, hogy kaptak valahol 12 raklap hibás tokot? Én vagyok akit kár és sérelem ért, jóhiszeműen használtam a gyártó által előírt eredeti tartozékot. Mondjuk én szigorúan telefoncserét követelnék. Mert ha a szervizben valami betanított munkás szétszedi, az sose lesz olyan, mint amit a robotok összeraktak. Hiába van célszerszáma a szerelőnek. Szóval nem irigyellek.

[ Szerkesztve ]

(#472) Dr_Senkihazi válasza fulton (#470) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag




...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#473) fulton válasza Dr_Senkihazi (#472) üzenetére


fulton
addikt

Rendes Toled, köszönöm.

(#474) Dr_Senkihazi válasza fulton (#473) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

igazán nm :)

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#475) Jeanne d'Arc válasza bihariszabi (#471) üzenetére

Ez lesz szerintem, ez egy eleg gaz történet, végkifejletet leírom majd.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#476) floatr


floatr
veterán

Tegnap észrevettem egy érdekességet, bár lehet, hogy csak nekem új a dolog. Ha az NFC be van kapcsolva, a waze teljesen meg van tőle őrülve. Még nem sikerült kideríteni, hogy ez az alkalmazás hülyesége (esélyes az utóbbi frissítések óta) vagy rendszer szintű.

(#477) kidnou válasza floatr (#476) üzenetére


kidnou
senior tag

Gondolkodom egy ilyen készüléken, alapvetően böngészésre használnám mobilnettel. Az lenne a kérdésem hogy mennyi képernyő időt bir így az akksija? Hátha valaki hasonló módon használja és tud segíteni

(#478) floatr válasza kidnou (#477) üzenetére


floatr
veterán

Korábban néztem egy tesztet, amiben a P8-al hasonlították össze. Ahhoz képest durván 2x üzemidőt tudott produkálni, amikor hasonló felhasználást néztek. Nem tudok neked számokat mondani saját tapasztalatból, bizonyára tele a net ilyen adatokkal, de én nagyon elégedett vagyok vele minden tekintetben. Mondom, talán az ára nem a legnagyobb erénye.

(#479) kidnou válasza floatr (#478) üzenetére


kidnou
senior tag

Tudom hogy a net tele a net mindenfelé adatokkal de a fórumlakók saját tapasztalatának jobban hiszek.

(#480) pockalap válasza kidnou (#477) üzenetére


pockalap
csendes tag

Nekem 6 óra környékén szokott lenni állandó mobilnettel vagy wifivel. Ebben van böngészés, messenger, viber, facebook.

(#481) kidnou válasza pockalap (#480) üzenetére


kidnou
senior tag

Köszi, hasonlóképp használom én is. igy már nagy a kisértés, hogy megvegyem

(#482) bihariszabi válasza floatr (#476) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

A wazet nem használom. A Googlemapsal nem csinál ilyet, én azzal navigálok.
Amúgy észrevettem, hogy a wazeval igen sok a baj. Régi telefonom topikjában is problémásnak jelezték.

(#483) #91166208


#91166208
törölt tag

sziasztok... miért van az hogy a memória eléggé tele futó alkalmazásokkal és bezárom őket.. utána majd automatikusan újraindul megint.. hogy tudom azt megcsinálni, hogy ne induljon újra és ne legyen folyamatosan tele a memória..? köszönöm

(#484) Tottalino válasza #91166208 (#483) üzenetére


Tottalino
tag

Miért zavar? Nem kell foglalkozni vele, a telefon elintézi.

(#485) fulton válasza Burt1793 (#161) üzenetére


fulton
addikt

Es ezt hogy lehet megcsinálni? Hogy a Facebook neveket ossze egyeztesse a nevjegyzekkel?(Magyarul osszakapcsolja).

Illetve van arra mod hogy a Microsoft fiokom adatait beszinkronizalja a telo?
(ugyanis ott vannak a nevjegyek smsm-ek..korabban lumia telom volt...) hogy tudnám megcsinálni?

(#486) bihariszabi válasza #91166208 (#483) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Mert az android így működik. Hogyha a rendszermemória 2 GB helyett 678 GB lenne, akkor is 80% tele lenne mindig. Ezért parasztvakítás a sok "RAM optimalizáló" program. Békén kell hagyni, nem figyelgetni. A hajszálkarcokat sem kell figyelni. Az akku százalékát sem kell figyelgetni. Élvezni kell az életet..

(#487) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

a közelség érzékelőn nem lehet állítani? egy picit megmozdul a telefon, már tartásba rakom a fülemmel. K.rva idegesítő :W :W

(#488) bihariszabi válasza Fr0z3n (#487) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Nem. Tartsd rendesen a telefont 😊. És hozzá kell szoknod, hogy neked kell a telefonhoz idomulnod, mert ő biztos nem fog hozzád ☺. Nekem soha nem old ki sem ez, sem másik.

(#489) Tottalino válasza bihariszabi (#488) üzenetére


Tottalino
tag

Nekem sem volt ezzel még gondom.

(#490) mateus válasza Fr0z3n (#487) üzenetére


mateus
senior tag

Van hogy néha direkt elemelem a fülemtől hívás közben, hogy megnézzek valamit, de ettől még nem kerül tartásba, nem tudom nálad mi lehet a gond.

(#491) fulton


fulton
addikt

Nincs valahogy lehetőség állítani a kijelző szinhelyességén?
Menüben csak: adaptiv, mozis, fénykép meg még valami van.
De nagyon sárgás nekem a fehér. Picit állítanék rajta ha tudnék. Ötlet?

Illetve van akinek sikerült szinkronizálni pl a naptárt a korábbi microsoft fiókos naptárammal?
Vagy egyáltalán meg lehet azt valahogy oldani, hogy amit beírok a telon naptárba (jelenleg az s-tervező van) fent mint gyári app, és a beírt szöveg megjelenjen a laptopomon (amin most win 8.1 ) van.
Eddig ugye lumia telon ha a naptárba beírtam valamit, az megjelent a laptop naptárjában is (microsoft fiók).

Illetve, erre a telora tudtok valami fizikai bill világitás értesítőt?
Hív valaki és nincs nálam a telo, pl villog a két fizikai gombsor.

(#492) bihariszabi válasza mateus (#490) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Az a gond, hogy nem érti meg, hogy ez érintőkijelzős telefon és ezzel nem lehet olyat csinálni, mint a hagyományos telefonnal. Beteszi a válla és a füle közé a telefont, hogy szabad legyen a keze. És ahogy közben minden mást csinál, kimozdul a telefon a vállából takarásból, felold a távolságérzékelő és a fülével nyomkodja a gombokat. Tartásba teszi, vagy bontja a vonalat. És most hiába írom ezt le neki, holnapután megint jön valaki, aki úgy vesz okostelefont, hogy nincsen tisztában azzal, hogy mit vesz. Én nem vagyok agrármérnök vagy diplomás technikus, mégis átlátom, hogy mit lehet csinálni egy okostelefonnal és mit nem. Számomra furcsák nagyon ezek a problémák.

Fulton#

Simán felveszed fiókként a Microsoft fiókodat és bepipálod, hogy mit akarsz leszinkronizálni. A naptárban meg kiveszed a google naptár szinkront, ha azt nem akarod. Semmilyen trükk vagy hack nem kell hozzá, sajnos magától is megcsinálja. Én meg mindig azzal küzdök, hogy kikapcsoljam a Microsoftot, mert utalom. A googlet szeretem. Sokkal jobb, átláthatóbb, mindennel kompatibilis és ami a fő, hogy mindig működik. Az Outlookról ezt nem tudom elmondani.

[ Szerkesztve ]

(#493) fulton válasza bihariszabi (#492) üzenetére


fulton
addikt

Koszi
de pont ez az. Nekem nincs a fiokok menuben olyan h microsot hozzadasa. Csak outlook.

(#494) fulton válasza fulton (#493) üzenetére


fulton
addikt

Illetve nekem egy bajom van a kijelzővel, baromira érzékeny és ezt nem lehet állítani (mint wp esetében).
Van hogy hozzá sem érek és már ézékel, vagy ahogy fogom akkor érzékel valamit, elég kellemetlen.

(#495) bihariszabi válasza fulton (#493) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Hát az lenne az 😉

(#496) fulton válasza bihariszabi (#495) üzenetére


fulton
addikt

Hm, na kipróbálom, én azt hittem az email kliens.

Egyébként a képeim minősége elmarad attól amit nekem mutattatok, vagy a neten látni, auto üzemmódban lőttem párat kint, szép idő van.

(#497) Fr0z3n válasza bihariszabi (#488) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Azért ne nézzél már debilnek. 20 telefonnal a hátam mögött láttam már sok mindent. Egyszerüen zavaró, hogy nem lehet mind a 2 kezem szabad. Se a Z2, se a G3, se a lumia 640, se a huawei p8 lite nem csinált ilyet. De kösz az értelmiségi hozzászólást.

Mateus: úgy hogy egy pillanatra felvillan és pont ér hozzá a fülem.

[ Szerkesztve ]

(#498) fulton válasza bihariszabi (#495) üzenetére


fulton
addikt

ide én nem tudok belépni. Én "normális" microsoft fiókra gondoltam. Ez email küldő kliens , nekem ilyen nem volt wp-n.

(#499) floatr válasza fulton (#494) üzenetére


floatr
veterán

Nekem egy sony telón lehetett állítani az érzékenységet (kesztyűs üzemmód), ezen nincsen ilyen opció (vagy én sem találom)
Szvsz ez nem annyira gond, mint amikor a csökkentett érzékenység mellett az autós tartóban gyakorlatilag nem érzékelt semmit. Ezzel még nem volt ilyen problémám.

(#500) bihariszabi válasza Fr0z3n (#497) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Már ne is haragudj, nem nézlek debilnek. De mint látod azonnal megmondtam, hogy miért helyezed tartásba a telefont. Egyébként meg baromi egyszerű a helyzet, vidd vissza a boltba és kérd vissza a pénzed mert nem lehet válltelefonként használni. Ne rám haragudj azért mert nem rendeltetésszerűen használod a telefont. Azt is mondd meg a boltban, hogy felháborító, hogy ozsonnát sem lehet rajta készíteni mert mikor szeleteled rajta a szalámit, mindig bekapcsol rajta valami. Tudomásul kell venni, hogy ez egy számítógép és nem bakelit telefon. Mellesleg szabad lehet a kezed, mert ezért adtak hozzá fülest. És millió tartozék van hozzá ami engedi szabaddá tenni a kezed. Okosóra, blue füles. Sajnos vállból indítható rakétát nem tud, meg ganyét sem lehet vele lapátolni hiába sikerült ez korábban a Hüvely P8-al.
Gondolom ha kiejtenéd a telefont a válladból és leesne, széttörne, akkor azért lenne szarszemétszar a Samsung (meg én is).

#499

Nekem sem kellett soha ezt állítani. Pedig a Nokia Lumia tudta. Nekem az a furcsa, hogy ezt szakemberek hetekig konfigurálják, hogy mi a legjobb beállítás, de mégis van pár olyan ember, aki szerint ez nem jó. Mondjuk 10 millióból 3 ember. Néha azt érzem, hogy túl korán eresztették rá a társadalomra az okostelefont. Jó volt az mint régen, hogy csak pár embernek volt windows mobilja, azoknak akik értettek is hozzá.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.