Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Dimebag88 válasza Pttypang (#850) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

En mar a 6.0.1-et hasznalom,ott nemtalaltam kulon erre specializalodott beallitasi lehetoseget de nem vettem meg eszre hogy varnom kellett volna a reakcioidore akar mukodesileg akar megvilagitasilag :)

A madár az ász!

(#852) Dicker válasza Pttypang (#850) üzenetére


Dicker
őstag

Galaxy Button Lights. Le kell tölteni külön.

Samsung specialitás, hogy nincs benne a beállításokban. :))

(#853) Dimebag88 válasza Dicker (#852) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Mindig tanul az ember valami ujat :)

A madár az ász!

(#854) Pttypang válasza Dicker (#852) üzenetére


Pttypang
veterán

Köszi, igy hatha jo lesz.

Everybody lies.

(#855) PaIika123 válasza Dicker (#852) üzenetére


PaIika123
csendes tag

Talán nem véletlenül nincsen benne.

(#856) Pttypang válasza PaIika123 (#855) üzenetére


Pttypang
veterán

Milyen ok lenne rá? o.O

Everybody lies.

(#857) PaIika123 válasza Pttypang (#856) üzenetére


PaIika123
csendes tag

Pl hogy három emberen kívül senkit nem érdekel a funkció. Viszont ha boldog, boldogtalan elkezdi kapcsolgatni meg állítgatni, akkor ronthat az illető az akkuidőn, aztán panaszkodik amiért nem bírja két hétig az akku egy feltöltéssel. Aki ért hozzá, az meg feltelepíti majd a külső alkalmazást és kész.

(#858) Pttypang válasza PaIika123 (#857) üzenetére


Pttypang
veterán

Ennyi erovel a beallitasok hatvan szazalekatol elbucsuzhatna az ember 😊

Everybody lies.

(#859) Tocso76


Tocso76
tag

Mennyire bonyolult romot cserélni? Garit elveszítené? Köszi. :DDD

(#860) Dimebag88 válasza Tocso76 (#859) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Fozott rom meg nincsen ra!Szerintem a root meg billenti a knoxot.Akkor meg papa garancia :)Max a 6.0.1 et tudod feltenni hivatalosan!

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#861) Tocso76 válasza Dimebag88 (#860) üzenetére


Tocso76
tag

Köszi. Akkor pihentetem a témát egyelőre.

(#862) Dimebag88 válasza Tocso76 (#861) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Tedd fel a 6.0.1 et :) Azzal nem ugrik semmi :) Eddig csak pozitiv tapasztalataim vannak vele :)

A madár az ász!

(#863) PaIika123 válasza Tocso76 (#859) üzenetére


PaIika123
csendes tag

Rá nem jövök miért kell szétbarmolni egy hibátlan és jól működő rendszert. Bár azt mindig is tudtam, hogy akik az androidot fikázni szokták azok vagy nem értenek hozzá, vagy önmaguk teszik tönkre. De hogy egy tényleg jól működő telefont miért kell gallyra vágni, nem értem. Én pl péntek reggel vettem le a töltőről és most 47 %-on van. Jó akku, fagyásmentes, bug mentes rendszer és ezt is buzerálni kell?

(#864) Pttypang válasza PaIika123 (#863) üzenetére


Pttypang
veterán

Mert hibátlan nem létezik.
Kinek mi jön be.

Everybody lies.

(#865) Tocso76 válasza PaIika123 (#863) üzenetére


Tocso76
tag

Teljesen igazad van, de most már elárulom, hogy miért is. Haverom hozta ezt a telefont sos-ba, a csaja telója, de szinte azonnal kellene. A drága beállította az újjlenyomatolvasót, ezt gyorsan ki is próbálta, persze nem lett jó, telefon letilt, jelszót kér, ő ilyet be sem állított.. Következő lehetőségként a telefon kér egy gmailt, mely már volt használva evvel a készülékkel.
Ismét hívom őket, a csaj nagy magabiztossággal mondja is az email/jelszó párost, persze nem jó, az exe gmailját adta meg, ő azóta jelszót változtatott és vele tuti nem fog beszélni. Ügyfélszolgálattal beszélt ők azt ajánlották, hogy újra kell telepíteni.
Hobbi szinten sok telefont babráltam már, gondoltam ez se fog ki rajtam. Nosza neki is estem volna, de még időben rájöttem, hogy ez nem is A5 hanem A510 no és ez nagyon nem mindegy, előtte a másik fórumját olvastam és ahhoz már van ez az. Kérdezem milyen android van rajta: nem tudja. Független? nem tudja, de az biztos, hogy van benne memkártya, hát nem volt. Egyébként a csaj gyári szőke. :DD
Factory resetet csináltam, de akkor is kéri az emailt. Szerintem ezt csak totál ROM cserével lehet megoldani. Jobban nem merek belenyúlni, 3hetes a teló és a garit nem akarom kilőni. Ma visszaadom azzal az ajánlással, hogy szerviz. Azért ha valakinek van ötlete, ne tartsa magába. No ennyike, nem bírtam magamba tartani. :F

(#866) Dimebag88 válasza Tocso76 (#865) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Erdekes egy tortenet :) Szoftver ujrahuzas utan nem ujjlenyomatot ker hanem a biztonsagi jelszot!Azt nemtudod megkerulni aehogy sem!Marad az ex vagy a feloldhatatlan telefon :) Az a 5 es az a510 nem egy es ugyanaz sot az A510 utan meg talalsz egy betut is ami pedeig ha joltudom a keszulek tipusat jelzi (dual sim stb...)Garanciavesztes nelkul szerintem nem megolshato szervizen kivul!Ha meg szerviz akkor az eredeti tulajnak kell bemenni az osszes szamlaval karoltve :)

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#867) PaIika123 válasza Pttypang (#864) üzenetére


PaIika123
csendes tag

Hát ezen a telefonon én még hibát nem találtám eddig. Neked mi a gond vele?

(#865) Tocso76:

Jó sztori. Tudod vannak olyan fiatalok, akik azt hiszik, hogy minél többet isznak, dohányoznak, annál menőbbek. Na őket át lehet verni ilyen "Nem tom a jelszót" szöveggel, engem annyira nem. Ha hozzám jönne valaki ilyennel, elhajtanám mint egy pestisest. Első gondoloatom az lenne, hogy "mi van loptad, hogy nem tudod kinyitni?".
Nekem pedig nem hiányzik a rendőrségi ügy. Ha vette az ember a telefont, akkor nyilván számlája van róla, táhát a Samsungban nyitják neki.
Na de mindegy is, ez nem a telefon hibája.

(#868) HaZse válasza Tocso76 (#865) üzenetére


HaZse
őstag

Érdekes és picit furcsa is számomra a történet. Valószínű, hogy mikor szétmentek, akkor a csajszi elhozta a volt pasija telefonját, mondván "azt nekem ígérte". Persze a pasi ahogy kell, e-mail címet változtatott és az ujjlenyomatot is belőtte a telefonon, ezért nem volt jó hozzá a szöszö ujjai.

Ha ez így van, akkor a szöszinek van egy telefonja, ami semmire sem jó.

Na ennél sokkal jobb, mikor egy GSM boltban állítják be a telefont, de úgy, hogy a vevőnek még e-mail címe sincs. A GSM boltos meg csinál neki a vevő által megadott jelszóval, de a vevő ezt rögtön el is felejti, hogy mi a jelszó, mondván, hogy ő csak a telefonon szokta nézni az e-mailját és ott nem kell jelszó.

Sajnos volt ilyenhez szerencsém. Úgy oldódott meg, hogy egy csomó kérdésre kellett válaszolnia a Gmailnek és ők elküldtek egy jelszó visszaállító e-mailt egy másik e-mailre. De ez nem azonnal történt meg, hanem kb. 24 óra alatt. Tehát ott egy ember döntötte el, hogy valós-e a jelszó nem tudás. Ilyen kérdés is volt, hogy mikor használta a gmailt utoljára, stb.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#869) Tocso76


Tocso76
tag

Telefont visszaadtam a „gazdájának”. Lehet úgy van ahogy írjátok, de nem biztos. Számtalan digitális-analfabéta jár köztünk, ezzel nem tudunk mit kezdeni.

(#867) PaIika123:

Barátod jön ilyen kéréssel, akkor elhajtod a .ecibe? Nekem úgy tűnik mintha kötözködnél, nem dolgoztam meg érte… :U

(#870) Pttypang


Pttypang
veterán

hmm az endomondo mar masodjara dobja el a workout egy reszet es irja ki, hogy valoszinuleg az energiatakarekossagi beallitasokkal van gond, nezzem meg a faq-ben, de az ott leirtakat meg nem talalom a menuben a telefonon. ötlet?

Everybody lies.

(#871) Dimebag88 válasza Pttypang (#870) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Sziasztok!Egy jo angolos ezt leforditana?
http://forum.xda-developers.com/samsung-a-series/general/twrp-3-0-0-0-galaxy-a52016-sm-a510f-t3313781

Kivancsi lennek hogy ugrik e a knox!Vagy van e valami hatulutoje a dolognak!Elore is koszi!

A madár az ász!

(#872) HaZse válasza Dimebag88 (#871) üzenetére


HaZse
őstag

Még a downgrade-t sem csináltad meg, hogy az megy-e. Amúgy elméletileg nem ugrasztja a KNOX-ot. (Nem írják), de 5.1.1 kell neki és a dev. menüben valami OEM unlockot is meg kell piszkálni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#873) Dimebag88 válasza HaZse (#872) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

A downgrage mukodik :) Igen a fejlesztoi menuben van egy ilyen opcio :)

A madár az ász!

(#874) Dimebag88


Dimebag88
aktív tag

Amig fixre meg nem erositik a knox billeneset addig nem csinalom meg :) Csak az xposed miatt kene a root :)

A madár az ász!

(#875) rmartin94


rmartin94
aktív tag

Sziasztok.
1 kérdés: Ha A5-re Odinnal raknék egy gyári magyar XEH régiós 5.1.1-es ROM-ot, akkor a telefon megkapná OTA-n keresztül a frissítéseket, vagy ugrana a KNOX, és nem kapná meg? Jelenleg Telenoros 5.1.1 van rajta.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#876) PaIika123 válasza Tocso76 (#869) üzenetére


PaIika123
csendes tag

Persze, simán elhajtanám. De ez csak leírva hangzik csúnyán, értelemszerűen más szóhasználattal adnám elő a dolgot. 3 naponta keresnek fel engem olyan dologgal, ami számomra teljesen logikus és rutin feladat. De azt mondom, hogy "fogalmam sincs". Nem fogok én vakoknak színekről mesélni. El szokták fogadni a válaszomat. És szoktam javasolni, hogy melyik gsm szervizbe menjenek. Most érted, nekiálljak magyarázni neki egy bonyolult dolgot, miközben ahogy írjátok, sok a technikai analfabéta. Sokan azt sem tudják mi a felhő, nfc (jellemzően iPhone tulajok nem tudják hehe), 800 MHz, stb. Én magyarázzam, mert lusta olvasni? Hát nem. Vagy mint itt írta valamelyik nap valaki, hogy miként tudna simkártyáról telefonra másolni kontaktot? Ez 8 éve is rutinnak számított. Ha valaki nem ért ehhez, akkor hagyja a francba mert csak nagyobb kárt csinál mint hasznot és a végén úgyis szerelő lesz.
Amúgy nem kötekszem. Ilyen hülye a stílusom.

(#877) Pttypang válasza PaIika123 (#876) üzenetére


Pttypang
veterán

En a szamitogep szervizes tortrnetekkel vagyok igy, fogalmam sincs, nem tudom. 😀

Everybody lies.

(#878) rmartin94


rmartin94
aktív tag

Meg még egy kérdés: Most 2016.03.01.-ei dátumú Telenoros ROM van a telefonon, ha ráraknám Sammobile-ról a 2016.03.24.-i Telenoros ROM-ot, az ugrasztaná a KNOX-ot?

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#879) HaZse válasza rmartin94 (#878) üzenetére


HaZse
őstag

Ne haragudj, de Te sem tűnsz valami okosnak, ha ilyen badarságot kérdezel.

Mert ami a sammobil oldalán van, az mind gyári. És ha gyári egy ROM és a telefonodnál a KNOX még nem ugrott, akkor a sammobil oldaláról leszedett ROM-al sem fog ugrani.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#880) rmartin94 válasza HaZse (#879) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Nem akarok játszani a garival, csak azért kérdezem, köszönöm a gyors választ.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#881) Dimebag88 válasza rmartin94 (#880) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

En a 6.0.1 et tettem fel amit meg meg sem kaptunk es igy sem ugrott a gari:) pedig idinnal tettem fel es a sammobilerol toltottem :)

A madár az ász!

(#882) rmartin94 válasza Dimebag88 (#881) üzenetére


rmartin94
aktív tag

És így ha megpróbálsz a telefonon frissítést keresni, akkor azt írja, hogy nincs újabb szoftver, vagy azt, hogy a telefont nem lehet frissíteni, mert jogosulatlanul módosították?

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#883) Dimebag88 válasza rmartin94 (#882) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

Jelenleg a legfrissebb szoftvert van telepitve :) Ezt mondja nekem :)De ha nem vagy rest visszabb olvasni ott kicsit bovebben reszletezem a dolgokat :)

[ Szerkesztve ]

A madár az ász!

(#884) Gutenberger


Gutenberger
tag

Sziasztok, ti milyen kijelzővédőt használtok? A fólia nekem nem jön be, mert nem fedu a kijelzőt teljesen. A kijelzővédő folydékot meg nem ajánlották...

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#885) PaIika123 válasza Gutenberger (#884) üzenetére


PaIika123
csendes tag

Semmilyet. Illetve wallet tokot használok ha az kijelzővédő.

(#886) Gutenberger válasza PaIika123 (#885) üzenetére


Gutenberger
tag

A Note 1et 1.5 évig használtam fólia nélkül, egy karc nem volt rajta. Remélem az a5nél sem lesz

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#887) Atta20


Atta20
csendes tag

Sziasztok. Lehet butaságot kérdezek de van rá mód, hogy a Samsung galaxy a5 2016 menüjében az alkalmazások ikonjainak a méretét csökkenteni?

(#888) Dimebag88 válasza Atta20 (#887) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

En nemtalaltam ilyen opciot sajnos :(

A madár az ász!

(#889) Pttypang válasza Gutenberger (#884) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem fedi a kijelzot teljesen? Wat? A kijelzore nem is teszel a foliat, te a kijelzot vedo uvegre teszel.

Ha mar ennyire szorszalhasogatni akarsz a folia meretevel, uvegfoliabol a szilikon peremes peldaul koveti az ivet, hajra.

Everybody lies.

(#890) rsanyi20 válasza Gutenberger (#884) üzenetére


rsanyi20
tag

Nekem is ez volt a bajom, megvettem, felraktam, másnap dobhattam ki. Szerintem üvegfólia lesz, és most nem sufni gsm-ből veszem hanem majd telenorban, az csak jó lesz..

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#891) Largo88


Largo88
csendes tag

sziasztok telefon választás előtt állok és két versenyző van szolgáltatónál samsung galaxy j5(2016) ez csak 17 e ft és 60e ft a5(2016), j5 nél ugye nincs optikai képstabilizátor újlenyomat olvasó,(de eddig se jelszavaztam a telóimat) és csak 4 magos és csak hd a kijelzője de 5,2" os ennek is és ma néztem és szép ennek is a kijelzője, fém káva körbe ráadásul levehető hátlap, nem karcolódó üveg(a5 nél fosok tőle (tokot nem akarok de bárhova lerakom az üvegen jobban meglátszik a karc szerintem meg nehezebb cserélni)meg hogy az elején az üveg oldalai íveltek kicsit és az edzett üveg nem úgy áll rajta ahogy kéne), j5 nek mivel kisebb a felbontás ezért a 4 maggal könnyen meghajtható szerintem, az a5 nek a full hd miatt kellhet a 8 mag de kb felesleges ekkora kijelzőn a fhd szerintem, virtual szemüveget úgyse fogok használni meg ahhoz kevés is. picivel nagyobb az akksija a j5 nek és ugye gyengébb hardverrel még lehet tovább bírja, igaz nincs gorilla glass4 de úgyis az a5 re is meg j5 re is egy edzett üveget raknék tutira, és árban azért elég nagy a külömbség, szerintetek ár értékben a j5 jobb vagy az a5?

(#892) Pttypang válasza rsanyi20 (#890) üzenetére


Pttypang
veterán

Nincs kulonbseg, telenor is csak partnerbolt

Everybody lies.

(#893) Gutenberger válasza Pttypang (#889) üzenetére


Gutenberger
tag

Úgy is hívják akkor: kijelzőüvegvédő :) okostojás

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#894) Pttypang válasza Gutenberger (#893) üzenetére


Pttypang
veterán

Persze, digitizervédő :DDD

Everybody lies.

(#895) PaIika123 válasza Atta20 (#887) üzenetére


PaIika123
csendes tag

Van. Csípd meg a képernyőt főmenüben. Alul válaszd az 5X5-ös rácsot, mire kisebb lesz az ikon, örülj. Ha még kisebbet akarsz, pakold az ikonokat mappákba és olyan kicsi lesz, hogy nem látod.

Largo88: Az írásod elnézve te már döntöttél a 2 telefon között. Idézlek:

-Az A5 ezt is tudja, a J5 az nem, de úgysem használom semmire
-A5 azt is tudja, a J5 az nem, de úgyis hülyeség a telefonba ilyen
-Az A5 amazt is tudja, a J5 az nem, de tök felesleges dolog ez szerintem

Szóval pontosan milyen választ vársz tőlünk? Hogy "Ja Pistike neked tényleg a J5 kell"?

Most én győzködjelek, hogy az újlenyomatolvasó az kell? Dehogy győzködlek.

(#896) Pttypang válasza PaIika123 (#895) üzenetére


Pttypang
veterán

A kezdokepernyon kell "megcsipni", a fomenuben hiaba :)
Ha a kezdokepernyon atallitod, a fomenuben is ugy lesz.

Everybody lies.

(#897) PaIika123 válasza Pttypang (#896) üzenetére


PaIika123
csendes tag

Köszönöm a helyesbítést.

(#898) HaZse


HaZse
őstag

Ma reggel jelzett a telefonom, hogy a 6.0.1-es SW letölthető a telefonomra. Most tölti lefelé. (10xxMB)

A telefonom hivatalosan a Vodafone-tól származik. Ott vettem az év elején. Tehát várható a függetlenre és a vodás telefonra a frissítés a napokban.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#899) Pttypang válasza PaIika123 (#897) üzenetére


Pttypang
veterán

Imadni fogtok engem, érzem ;]

Everybody lies.

(#900) PaIika123 válasza Pttypang (#899) üzenetére


PaIika123
csendes tag

Ha jogos a javítás, akkor miért hisztizzek érte? Nem vagyok én hülye gyerek. Az építő jellegű kritikát, javítást a mai napig pozitívan fordítom a saját fejlesztésemre. Persze vannak olyan emberek, akiket ha kijavítasz, akkor örihariznak annak ellenére, hogy ők mondtak hülyeséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.