Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) t.rex válasza HaZse (#296) üzenetére


t.rex
csendes tag

Nekem nincs ilyen beállítva egyik mail fiókomhoz se, meg am is akkor sikerült volna szinkronizálnom és belépnem. Valaki előtte baszkódhatott a telefonnal, bár nem értem hogy hogyan, de valszeg úgy lett beállítva ez a rák. Azóta is szopok vele, sajnos magyar oldalt még nem találtam ami ezzel foglalkozik, mind külföldi, mint ahogy a videók is. Egyébként ennek a ráknak a neve: Bypass Google Account Lock.

(#302) HaZse válasza t.rex (#301) üzenetére


HaZse
őstag

Én egy ilyen videót találtam, amiben elvileg az összes Samsung telefonból ki lehet szedni ezt a védelmet.

Próbáld ki. Amúgy a telefonnak a matricája sértetlen volt vagy már elvágták?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#303) t.rex válasza HaZse (#302) üzenetére


t.rex
csendes tag

Köszi a videót! Igaz, már próbáltam. OTG hiányában kénytelen voltam a mem.kártyára másolni az appot és a telefonba előhozni file manager segítségével, többit mindent úgycsináltam ahogy a videóban, minden ugyanúgy is ment ahogy ott, kivéve a végét... :/ ugyanúgy kéri azt a szájbatekert fiókot. elvileg azt írja az egyik komment, hogy csak OTGvel működik, úgy nem, hogy a telóban van a mem.kártya, nem értem... :/ az a baj, h ebayről egy hét mire megjön az otg, itt sajnos nincs lehetőségem olyat vásárolni, max ha utazok megint egy 3 órát összesen. Agyalok tovább elkeseredve. :( de am köszi szépen!
matricája? hát lehet már el volt vágva... nem emlékszem, kapkodás volt :/ de szerintem ezt csak úgy lehetett összehozni, hogy előtte baszakodott valaki vele, szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#304) t.rex válasza t.rex (#303) üzenetére


t.rex
csendes tag

A beállításokban tovább turkálva próbáltam új google fiókot hozzáadni, és akkor is azt írja ki, vagyis kéri az egyik tulajdonosi fiókot, amelyet korábban szinkronizáltak ezen az eszközön. :@ beszarok. és egyébként a fiókokat megnyitva nincs ott egy darab se, vagyis nem is mutat esetlegesen más fiókot.

(#305) HaZse válasza t.rex (#304) üzenetére


HaZse
őstag

Gondolom, hogy ez a KNOX miatt van. Olyasmi, mint IOS-en az icloud zár. Csak itt ez még nem annyira genyó.

Azt nem tudom, hogy mi lenne akkor, ha ODIN-al újra flasheled a telefont.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#306) t.rex válasza HaZse (#302) üzenetére


t.rex
csendes tag

Visszavittem, ott lestek, próbálták, semmi, szóval kicserélték. Jó kis mínusz, de legalább már hasít, minden jó, ha vége jó.

(#307) HaZse válasza t.rex (#306) üzenetére


HaZse
őstag

Hát csesszék meg, hogy egy bontott készüléket adnak el újként. Szerencsére nekem bontatlan volt és a csaj előttem bontotta ki a Vodafonenál.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#308) mackoman


mackoman
tag

Sziasztok,Érdekelne hogy az A5-ön is van Galaxy Lab?Valaszokat előre is köszönöm.

(#309) mts


mts
tag

Sziasztok. Egy olyan gondom lenne, hogy sehol nem találok a menüben "érintés visszajelzés" opciót. Korábbi Samsung telefonokban a "hang" beállításoknál volt ott, de az A5 esetében nincsen. Ez most már nincs is benne vagy csak én nem találom.!? Másik menübe került? Szerettem ezt a funkciót.

(#310) kocolaci


kocolaci
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy ilyen telefont. Előtte Xperia V-m volt, aminél volt keresés opció a névjegyzékben. Ha valakihez beírtam mondjuk a megjegyzésbe, hogy vízszerelő, akkor tudtam erre keresni, ha nem emlékeztem a nevére. Ennél nem találom. Illetve másik kérdés, hogy csoportokat lehet-e létrehozni (Xperia-ban lehetett), mint például család, barátok, kollégák.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#311) kocolaci válasza kocolaci (#310) üzenetére


kocolaci
csendes tag

Kis híján kiverte a szemem. Mindkét funkciót megtaláltam.

(#312) kovadam1


kovadam1
tag

sziasztok! Az hogy most játékra nem igazán alkalmas az pontosan mit is jelent? Itt én arra gondolok hogy az a+ osokat nem igazán kedveli. de gondolom hogy a zombie tsunami meg hasonlók azért még elfutnak rajta.

(#313) HaZse válasza kovadam1 (#312) üzenetére


HaZse
őstag

Igaz, én nem játszom rajta, de játékra alkalmas az A5. Az, hogy pár játéknál szaggat a játékmenet, azt meg ki kell próbálni, hogy az adott játék hogy fut az a5 2016-oson.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#314) ovics


ovics
aktív tag

Na fiúk, lányok! Most már pár heti használat után mik a tapasztalatok? Ha minden igaz akkor holnap vagy holnapután én is beruházok egy ilyenre, már várom nagyon :D

(#315) Tottalino válasza ovics (#314) üzenetére


Tottalino
tag

Nagyon tuti telefon. Egy baja van, hogy nagyon vékony a káva, és sokszor belépek egy egy programba, mert a kezem a képernyőhöz ér. Az aksi nagyon durva. Fikázhatják a samsungot, de valamit csak tud a telefon gyártásról.

(#316) delfin68


delfin68
újonc

Végigolvastam az összes hozzászólást, mivel Samsung telefont szerettem volna venni. Nekem a 2 kártyás kiadás kellett. Tegnap meg is rendeltem az Ebayről a dual verziót. Nos, ez 246 font volt, egy éves gyári garival..Ezt átszámítva valami 101.701 forint volt. Gyári, új, lokolatlan.De, ha megvettem volna +2 év garival, akkor még fizethettem volna 54 fontot... 21.400...Szóval, gyakorlatilag itt is nagyjából ugyanazon az áron futnak.. :P Láttam az egykártyásat is, nagyjából 170-200 font között ugrálnak, 1 éves garival..

[ Szerkesztve ]

(#317) HaZse válasza delfin68 (#316) üzenetére


HaZse
őstag

Szerintem itthon is csak 1 év garanciát adnak rá. De ha viszont a my samsung oldalán beregisztrálod a telefonodat, akkor arról kapsz egy PDF dokumentumot, miszerint aktiváltad a +12 hónapos garanciát.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#318) mateus válasza HaZse (#317) üzenetére


mateus
senior tag

Ha ad, pl legtöbb gsm-es samsungra nem jár hivatalos gari, de állítólag az EU-ban (de nem Mo-on) vásárolt samsungot sem javítja ingyenesen a magyar szerviz.
Azt meg el nem tudom képzelni, hogy az ebay-es telora milyen hivatalos gari lehet.

(#319) HaZse válasza mateus (#318) üzenetére


HaZse
őstag

Én nem a sufni GSM-es telefonokra gondoltam. Elég sokan tévesen monjdák x.y. termékre, hogy z. év a garancia.

Ha hiszed, ha nem az e-bayen is vannak cégek, akik neked állítják ki a számlát. És ha a telefont EU-n belül értékesítették, akkor valószínű, hogy a garanciát is lehet itthon érvényesíteni, amennyiben a kérdéses modellt Magyarországon is hivatalosan forgalmazták.

Tudtommal, a Samsung elfogadja csak a számlát, amennyiben abban benne van a vételi idő, a sorozatszám és az IMEI szám is.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#320) ovics


ovics
aktív tag

Na beruháztam én is egyre ^^,
Viszont lehet hogy én vagyok béna, de hogy kell kikapcsolni a bal oldalra nyíló hírekesablakot? O.o

(#321) ovics válasza ovics (#320) üzenetére


ovics
aktív tag

illetve a mobilnet bekapcolásánál azt ki lehet lőni valahog hogy rákérdezzen hogy tuti ki akarom e kapcsolni vagy be?

(#322) mateus válasza HaZse (#319) üzenetére


mateus
senior tag

Vmelyik Samsung topikban olvastam, hogy a Samsung EU garit itthon nem lehet érvényesíteni, pedig van 1-2 gsm, aki így árulja olcsóbban. Ezekben az esetekben a forgalmazásra szánt országban tudja érvényesíteni majd az adott gsm a garit.
Szóval ha csak nem itthon hivatalos Samsung garival vásárolt készülékről van szó, akkor elküldenek.

U.i.: nem volt még ilyen irányú tapasztalatom.

(#323) delfin68 válasza mateus (#318) üzenetére


delfin68
újonc

Bocs, elfelejtettem odaírni, hogy kint élek, Londonban. De, egyébként semmi jelentősége nincs, mert az eladó cég vállalja a garanciát. Tehát, az okosabbak is azt csinálják, hogy visszaküldik a készüléket,( még az 1 év lejárata előtt ), - akitől vették - aztán kap egy újat. Minden zokszó nélkül. Nem csinálnak belőle ügyet. Ez egész Európára vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#324) Dr_Senkihazi válasza ovics (#320) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

összehuzod a képernyöt 2 ujjal,oda lapozol,és kiveszed a pipát felöle.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#325) ovics válasza Dr_Senkihazi (#324) üzenetére


ovics
aktív tag

köszi szépen, közben megtaláltam csak nem volt időm jelezni (:
ellenben nálam egész gyorsan merül a készülék, nem tudom hogy valami beragadt e a háttérben vagy valami ilyesmi, na meg ugye a T-s verzió tele van tömve szeméttel, szóval majd utánanézek hogy mi lehet az oka. más felől viszont nagyon elégedett vagyok vele (:

(#326) pockalap válasza ovics (#325) üzenetére


pockalap
csendes tag

Nekem egyre jobb lett az akkuidő, ahogy folyamatosan használom, a kevesebbet használt appokat optimalizálja a telefon, gondolom ezért. Most egyébként 2 nap 14 óránál tartok és még van 33%. Mondjuk ebből csak kicsit több mint 3 óra a kijelző idő, de szerintem akkor is korrekt.

(#327) ovics válasza pockalap (#326) üzenetére


ovics
aktív tag

na első töltésre nekem 1 nap 20 órát bírt a telefon, ebből majdnem 5 óra 55 perc volt a kijelző idő :) szóval első megijedésemre elégedett vagyok ^^,

(#328) kovadam1


kovadam1
tag

Sziasztok! Szerintetek honnan érdemes megvenni a telefont? szolgáltatónál (t-s vagyok) vagy a Samsung store ban. Mindkettő elérhető közelségben van. És nagyjából hasonló árban is van ahogy emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#329) HaZse válasza kovadam1 (#328) üzenetére


HaZse
őstag

Ez neked komolyan döntést igényel?

Szerintem pihend ki magad és holnap újra olvasd el a kérdésedet.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#330) ovics válasza kovadam1 (#328) üzenetére


ovics
aktív tag

ha nem kell a kamatmentes részlet és valóban közel egy árban van akkor szerintem érdemesebb lehet függetlenül venni. nem szemetelik tele legalább

(#331) kovadam1 válasza HaZse (#329) üzenetére


kovadam1
tag

Ha tudnám a választ nem titeket kérdeztelek volna.
Legfőképpen olyan érdekelt volna hogy van e valami + akkor ha szolgáltatónál vagy samuéknál veszem meg. mivel eddig csak szolgáltatónál vett telefonjaim voltak (ott van cserekészülék pl ha garizni kell).

(#332) oncsi válasza kovadam1 (#331) üzenetére


oncsi
őstag

A samu szervize ugyan az mintha szolgáltatónál vetted volna. Ha veszel egy t-s et pl. akkor is My Samsung-on kell bejelenteni a hibát. Ráadásul megvannak vele egy munkanap alatt. Nem kell sorban álnod, stb.
A T-mobil megváltoztat egy csomó mindent a telefonon. (saját boot képernyő, meg csengőhangok, és telenyomja felesleges appokkal (de törölhetők) A telenor kevésbé nyúl bele. De a szerviz ugyan az minden szolgáltatónál. A későbbi eladásnál, már nagyobb az esélye egy független készüléknek. (mert ugye nem korlátozza a leendő vevőt a függőség) Meg az ára is kevésbé esik le. A Vodát nem ismerem, de régen még az ikonokat is lecserélték. Most nem tudom milyenek. Szóval akkor is függetlent vegyél, ha az egy picit drágább is.
Van azért előnye is a szolgáltatói vásárlásnak (amiért én is azt szoktam venni) az egyik az ár. Kamatmentes részlet, vagy akcióban még a kp-s ár alá is szoktak menni. Nejem előző generációs A5-ét pl. gyakorlatilag ingyen adták, mert pont annyit engedtek a havi tarifából (7500Ft) hogy belefért a készülék havi 1990Ft törlesztője. Miközben a készülék akkor épp 80e körül volt.

Ja még annyit, hogy szolgáltatói SW-t nyugodtan lecserélheted bármilyen gyári FW-re. Akár a függetlenére is, mert az nem számít, hogy milyen van rajta, csak gyári legyen. Ettől persze még SIM look marad!

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#333) gabenn4241


gabenn4241
tag

Sziasztok! Nincs vmi infó arról hogy dual simes nem-e lesz idehaza hivatalosan forgalomba helyezve??

(#334) HaZse válasza kovadam1 (#331) üzenetére


HaZse
őstag

Aki él/hal, hogy a telefonja független legyen, és tudja, hogy sűrűn cserél telefont/előfizetést az vegyen független telefont.

Akinek meg az egyszerre egy összegben nem tud ennyit szánni egy telefonra, az meg bemegy a szolgáltatójához és ott részletfizetéssel elhozhatja a telefont. Nem beszélve, hogy a szolgáltató akár még a telefon mellé adhat plusz kiegészítőt ingyen. (Nekem a Voda egy battery pack-ot adott) - 3000mAh SAMSUNG

Ha meg valamiért fontos a függetlenítés, akkor azt a szolgáltató bármikor meg tudja csinálni. Külön díjazás alapján.

----------------------------------

Nekem tegnap este frissült a telefonom. Pár apróbb javítást eszközöltek rajta, plusz az Android biztonsági irányelv frissült 2015. március 1-re.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#335) Neo* válasza HaZse (#334) üzenetére


Neo*
csendes tag

Várjuk az észrevételeket, a frissítéssel kapcsolatban. :)

(#336) oncsi válasza HaZse (#334) üzenetére


oncsi
őstag

Ez a Sonyval kezdődött. ha jól emlékszem. A függetlenek nyitott booutloaderrel jöttek ki. a szolgáltatósok nem. Most nem tudom mi a helyzet. Én épp tavaly váltottam szolgáltatót 16 év után. De a számom megmaradt. Tehát nem tudok olyan élethelyzetet, amiért havonta, vagy akár fél évente kellene szolgáltatót cserélni. Addigra meg úgy is lejár a gari, és vagy eladod, vagy ki függetleníted. A szolgáltatói garanciárol már volt szó. A függetleneket (jó árban) úgy is valami sufni cég hozza be. Ott meg garanciáról beszélni színte felesleges.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#337) HaZse válasza oncsi (#336) üzenetére


HaZse
őstag

Ugyebár a samsungnál ez a Knox van már régóta. Ha átállítód a KNOX-ot, akkor buktad a garit végleg.

De szerencsére én már rég kinőttem az ilyen főzőgetésekből. Most is megvettem a telefont és kíváncsi leszek, hogy meddig lesz stabil a rendszer. Lehet, hogy életemben először lesz az, hogy 2 évig egy telefont használok.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#338) Hanok válasza gabenn4241 (#333) üzenetére


Hanok
senior tag

Csak az A3 lesz dualos itthon nekem a Samsungban azt mondták, igy kénytelen voltam máshol venni..

(#339) oncsi válasza HaZse (#337) üzenetére


oncsi
őstag

Szerencsére ez nem minden termékükre igaz. Lehet rootolni Knox ugrás nélkül is. persze nem mindegyiken. Nekem mentette már meg a knox az adataimat,k és a telefonomat is.é

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#340) aaronlukacs válasza oncsi (#336) üzenetére


aaronlukacs
csendes tag

Ne felejtsük el, hogy a Samsung Experience Store-okban is független a telefon és teljesen rendben van a gari.

(#341) bihariszabi válasza HaZse (#337) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Annyira jó a szerkezet?

Nézegettem ezt az A5 2016 - ot, meg a Galaxy S7-et. Kicsit irritál az A5, hogy 2 GB ram van csak, meg nincsen OTG. Viszont olcsóbb egy százassal az A5. És nem használom én ki azt a sok fícsört amit ad az S7. igazából az OTG-t is egyszer használtam életemben.

(#342) gabenn4241 válasza Hanok (#338) üzenetére


gabenn4241
tag

Annyira nem értem az ilyet :O van belőle dual simes, ráadásul semmit nem kell vele babrálni, mert tudja az európai frekvenciákat is. Akkor miért nem tudják idehaza is árulni őket??? Bolti garanciával nem merek telefont venni, mert könnyen rá lehet fázni... :(

(#343) ivzso1 válasza bihariszabi (#341) üzenetére


ivzso1
csendes tag

OTG-t tudja az A5.

(#344) bihariszabi válasza ivzso1 (#343) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Köszönöm, valamit benéztem akkor. A melegedéssel mi a helyzet? Ujjlenyomat olvasó mennyire használható?

(#345) Hanok válasza gabenn4241 (#342) üzenetére


Hanok
senior tag

XXL-be vettem, talán nem egy tegnap alakult cég...És mivel nekem kikötés volt a Dual ezért nem volt más választásom...Egyébként való igaz hogy semmibe sem kerülne főleg hogy az A3-at tudják Dualba adni hivatalosan...Én sem értem ezeket..

(#346) HaZse válasza bihariszabi (#341) üzenetére


HaZse
őstag

Ha neked a sok-sok feature és szolgáltatás kell és azokat ki is használod, akkor nem a te telefonod az A5 (6). Amennyiben az A5 tulajdonságai neked elegetk (szerintem elég), akkor ez a telefon a te telefonod. :D

Nekem az ujjlenyomat olvasó 95%-os hatásfokkal dolgozik, az NFC-vel történő vásárlás is megy. (Voda wallet + NFC SIM + bankkártya). A fényképek minősége nekem megfelelő. (Előtte Lumia 930-am volt). A telefon maga elég kompakt és masszív darab. A 2GB ramot nem érzem kevésnek, de a RAM huszároknak még a 3 is kevés már. Az akku nálam 3 napig bírja. Igaz, én csak telefonálok, SMS-t írok, e-mail nézek rajta és párszor a böngészőt használom. No meg folyamatosan szinkronizál a Gear 2-es órámmal.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#347) bihariszabi válasza HaZse (#346) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Már eldöntöttem, A5 lett. A maradék százas nagyon jó lesz egyéb dolgokra. Nekem a régi telefonom is 2 gb volt és abban is elég volt, ezért nem féltem tőle. Azon gondolkoztam nagyon, hogy a marshmallow kell-e, de anlkül is megvagyok. A kis lagg nem 6 meg, nem statisztikavadász vagyok. Amúgy finom jószág, gyorsan reagál. Az értesítőled se érdekel. Úszni nem szoktam telefonnal, tehát a vízállóság sem fontos. Majd meglátjuk. Eddig tetszik.

(#348) Venn


Venn
tag

Sziasztok erősen gondolkodom egy ilyen készülék vásárlásán, lassan minden tesztet elolvastam a neten :) találtam egy videót a youtube-on, ez komoly tényleg vízálló a telefon?

(#349) HaZse válasza Venn (#348) üzenetére


HaZse
őstag

Annyira vízálló, mint az iPhone egy SW frissítés után.

Remélem, hogy nem vagy ennyire naív. Főleg úgy, hogy sok tesztet olvastál a telefonról.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#350) Venn válasza HaZse (#349) üzenetére


Venn
tag

:)) :DD ez jó volt, csak azt hittem esetleg meg kapta az S7 IP68 védettségét :) szép álom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.