Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A5 2016 Topicösszefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) roli543


roli543
őstag

Sajnos bőven 100 ezer ft alatt kellett volna nyitnia ennek a készüléknek. Ha minden flottul működne se érné meg az árát.. így meg pláne.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#2) Wesder válasza roli543 (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Az A3 (2016) 80-100 körül nyitott, így érthető az àr.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) doooo


doooo
veterán

Azzal a kamerával biztosan gond van, mert elképzelhetetlen, hogy ilyen eredményeket produkáljon, normális esetben..

(#4) crue


crue
őstag

Érdekes, hogy a Huawei P8-nál teljesen megbocsátható volt a 170 ezres nyitóár, ennél meg már "nagyon vastag" a 130 ezres árcímke, pedig a két telefon kb ugyanazt hozza. Persze tudom van a megjelenések között némi idő, de akkor is.

(#5) mateus


mateus
senior tag

A teszt alapján csalódás ennyiért, pedig nagyon gondolkoztam rajta...Lehet inkább egy S6 használtan:)

(#6) James67


James67
aktív tag

130 ezer? Mi lett volna ha van értesítő led? Aki ennyit ad érte az meg is érdemli... öööö használja egészséggel :))

Redmi Note 8 4/64

(#7) migabi24 válasza crue (#4) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nincs benne semmi érdekes mivel a P8 zászlóshajó ez meg középkategória

(#8) #67656192


#67656192
törölt tag

Ez így ebben a konstrukcióban életképtelen. Az A3 legalább kuriozum a maga nemében és egy olyan szegmensben (4,7")versenyez ahol akár nyerő ajánlatnak is nevezném.
Az A5 viszont nehéz terepen van, talán a legnépszerűbb méret osztályba lett bedobva ahová ilyen áron több kell főleg ha azt nézem, hogy egy G4-gyet simán vehet az ember ennyiért vagy olcsóbban sufniban de akár egy s6-hoz sem kell sokat hozzá tenni.

Akarom mondani s6 by sufni 119e től.

[ Szerkesztve ]

(#9) Shyciii


Shyciii
veterán

130eFt? LOL :D
Ahhoz képest, hogy a Oneplus 2-őt 137eFt-ért vettem, és közel sem egy kategória...Aztán csodálkozik a Samsung, hogy 2-3 éve folyamatosan lejtmenetben van :)

(#10) #67656192 válasza #67656192 (#8) üzenetére


#67656192
törölt tag

S6.. 119e
G4.. 114e

Természetesen sufnis árak de akkor is!

(#11) gutriqper


gutriqper
tag

Szörnyűek ezek a képek. Itt nagy a probléma.

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Gondolom szoftveresen javítják a kamerát. Ahogy elnézem (és olvasom) fókuszálási gondja van, azért ilyen életlenek. Jobb ha gyorsan ráfekszik a Samu.

Amúgy nem lenne rossz ajánlat. Talán az előfizuk sztárja lesz úgy mond.

[ Szerkesztve ]

(#13) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nagyon szuper lesz ez nekem a flottámon keresztül szolgáltatótól nyáron, szerintem még 50k alatt is megúszom.

remélem, addigra lesz valami patch az ujjlenyomatra, illetve a kamera tényleg egyedi hiba talán..

I humbly and respectfully decline™

(#14) #13110016


#13110016
törölt tag

Azok a képek.... te jó ég... :W

(#15) samycool87


samycool87
csendes tag

Szinte biztos, hogy valami egyedi hibás készüléket fogtatok ki! Én már lassan 3 hete használok ilyen telefont és gyönyörű képeket csinál, sokkal-sokkal szebbeket mint az előtte használt Nexus5. Sötétben is!

Az ára előbb utóbb úgyis lejjebb megy, sufnis s6 se 120nál kezdett.... A telefon maga amúgy annyira prémium feeling, hogy még a fanatikus, I6 mániás barátaim is meghajoltak előtte. Használhatóságát tekintve pedig a relatíve rossz memória kezelésen kívül (kis idő után újratölti az appokat) nincs kifogásolni valóm, nálam az ujjlenyomat olvasó is gyorsan és pontosan dolgozik és a fókuszálás se lassú.

Amit külön kiemelnék, a zenehallgatás. Jó fülessel, fejhallgatóval, valami egész hihetetlenül gyönyörű hangot produkál, eddig telefon fronton még csak hasonlóval se találkoztam...

(#16) Departed


Departed
őstag

130ezer ezért? Samsung úgy látszik év elején tartja az április elsejét. :D

(#17) musicryder válasza #67656192 (#10) üzenetére


musicryder
tag

Már láttam s6ot gyári garival és minden gyári tartozékkal 140e körül
G4 is 120e körül megy...

Ennek a telefonnak az ára kész vicc... A Sony M5 modellje van kb ennyire túlárazva...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#18) Crafter32


Crafter32
őstag

Elolvastam, mert tetszik az anyaghasználat nagyon. Nagyon tetszik az OTG és SD kártya. Na és innentől csak úgy dőlnek a negatív dolgok: értesítési led hiánya, kamera és nem igazán értem miért akadozik a rendszer. Nem csoda így, hogy még mindig azt mondják az androidra akad. Lassan atomerőmű van bennük. Megérne 130-at egy ilyen szép telefon (bár inkább kisebb kijelző méret lehetne), de nem ilyen hibákkal.

[ Szerkesztve ]

(#19) roli543 válasza Wesder (#2) üzenetére


roli543
őstag

Szerintem annyira nem érthető. Túl van árazva, főleg hogy azért néha be be akad...

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#20) callmeakos


callmeakos
veterán

Samsungék is kezdenek abba a hibába beleesni, mint a HTC, aminek a vége az, hogy minőségi készülékházat közepes hardverrel horroráron adnak. Nem kéne példát venni róluk.

All→M8

(#21) Forest48


Forest48
aktív tag

Kicsit soknak gondolom üzemidőre azt a 8 pontot, jobbat produkáló készülékek is sokszor csak 7-et kapnak.
Megjegyzem, hogy pl a Oneplus One is 7-et kapott 2 éve (amikor nem volt divat a combos telep), pedig terheléstől függően 3-6 órás kijelzőidőket hozott, most másfél év után is 2,5 és 5 óra közötti kijelzőidőim vannak.

[ Szerkesztve ]

(#22) batai15


batai15
félisten

Ennek a telefonnak kellene annyiba kerülni mit az a3nak, vagy ennyi pénzért jobb felszereltség

(#23) cskamacska


cskamacska
addikt

Szóval akkor ez egy S5 Neo pepitában? :F Azt általában lehúzták a sárga földig, mint az S5 túlárazott zabigyerekét, kíváncsi vagyok 5 hónappal később egy puccos, de már nem vízálló ruhában, ugyanolyan magas áron hogy tetszik majd a nyálas publikumnak. :))

A szappantartó kukázásával viszont ugrott az akksi cserélhetősége is, meg a 3500mAh-ra fejlesztése.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#24) prolad


prolad
őstag

Félelmetes ára van,pediug jó gép lenne.Van,ahol Snapdragon 615-tel forgalmazzák,ott a GPU nem ennyire gyenge (meg a GSMarena teszt szerint kimondottan jó üzemideje van).Ennyiért már G4,5x,vagy a kifutó nexus 6 (bár az méretben más kategória) sokkal jobb választás.

(#25) Csapoati válasza janeszgol (#12) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akadós működéssel, hektikus ujjlenyomat-olvasóval, közepes kamerával? Kösz, előfizu mellé sem, inkább egy Meizu m2 note (vagy Metal) 55-60 ezerért.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) zoo8800 válasza samycool87 (#15) üzenetére


zoo8800
veterán

Tehetnél fel pár fotót egy galériába :)

rip and tear, until it is done

(#27) HaZse


HaZse
őstag

Ennyi pampogó embert, hogy egy új telefon árát hasonlítják össze egy 1 éves telefonokkal, az teljesen értelmetlen. Előszőr is nem a magyar árakat kell nézni, hanem pl. a Német árakat (mivel az € nem ingadozik akkorát mint a HUF. Sőt itt van még 27%-os áfa és a 15000 Ft-os Artisjus is). A cikkben említett telefonokat is a megjelenésük idejáben kellene megnézni szintén Német árakkal.

Szerintem is drága egy kicsit a telefon, de legalább van országos szervízhálózata és nemcsak Pesti van neki.

Én a mai napon foglaltattam le az arany színűt és a napokban már át is vehetem. Nekem nem került olyan drágába a telefon.

Ha meg nem lesz olyan, mint ahogyan elvárható lenne, akkor meg eladom és kész.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#28) movax válasza HaZse (#27) üzenetére


movax
őstag

Te Németországban élsz?

(#29) Beri78


Beri78
őstag

ennyi pénzért Samsung érzés - kicsit drága :(

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#30) #67656192 válasza HaZse (#27) üzenetére


#67656192
törölt tag

Te miről beszélsz? Milyen pampogásról?
Fogjál magadhoz 130e ropogós magyar forintot és menj el vele vásárolni. Kíváncsi lennék ha a pultra kiszórnak egy S6/G4/A5 - öt akkor mivel jössz haza. Kit érdekel, hogy fél/egy éves vagy egy hetes modellről van szó.
Ráadásul jelenleg az A5 a legdrágább a trióból.

Egyébként a képek minőségét egy másikon is ellenőrizni kellene mert ennyire nem hinném, hogy sz@r.

[ Szerkesztve ]

(#31) zoo8800 válasza #67656192 (#30) üzenetére


zoo8800
veterán

A sufniboltos árakat rohadtul nem kellene összekeverni a hivatalos forrásból származó telefonok áraival.

rip and tear, until it is done

(#32) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

A3 100e, ez meg 130... Komoly gondok vannak a samunál. Ha bőven esnek az áraik, akkor is lesz sokkal jobb alternatíva.
Most is csak ezt tudom mondani: Igaz függő, de a G3 55ezer volt, hiába kifutó modell. Nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#33) Kaminski


Kaminski
tag

Hali!
Valóban meg kellene nézni egy másik modellt, hogy annál a készüléknél is fennállnak-e a problémák. Esetleg ha vki jó angolból kihámozhatná, hogy mit ír ezekről a problémákról a gsmarenás tesz is, mert erről a készülékről a minap jelent meg írás szintén.
Nekem bizony elnyerte a tetszésemet. Megvásárolni most bizony badarság lenne, biztos, hogy esni fog az ára 2-3 hónap után. Az is igaz, hogy jön az S7, tehát a S6 ára is még egy kicsit csökkenni fog és elgondolkoztató ajánlat lesz az is, aki +/-120e Ft. környékén gondolkodik telefon vásárláson manapság.

Honor 8

(#34) HaZse válasza movax (#28) üzenetére


HaZse
őstag

Nem ott élek, de a Magyar árak pont nem relevánsak, mert itt minden drágább.

Littlecar Ha lenne 130k-m a kezemben, akkor is az A5-öt venném meg kedvezményesen, a többit meg zsebbe tenném. Az S4 és a G4 is már régebbi telefon. De ha ezen túllépünk, akkor meg az s6 akkuja lenne kevés. Ugyanis az s6 akkuja kisebb, de a cpu erősebb és a kijelző felbontása is magasabb, ergo hamarabb lemerül. Sőt az s6 topikban is írják, hogy 1 napot is ali bír. Volt G2 és G3-am, de nem jött be a hátsó gombok. Sőt már a G3 felbontása is nekem felesleges volt. A G4 nekem meg már fizikailag is túl nagy. Nekem bőven elég egy 5" körüli telefon. Ha Az A3-ban benne lenne az OIS, akkor azt választottam volna, de mivel nincs benne, ezért marad az A5. A Nexus telefonokat meg nem szeretem. Volt Nexus, Nexus S, Nexus 4 és 5. De nekem a STOCK android felület nem tetszik. A ROM-olgatásokat meg nem szeretem. Mindent a gyári állapotban szeretek használni.

Ha meg nem jön be, akkor meg egyszerűen eladom.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#35) falijja


falijja
őstag

Ez tuti hibás példány volt, hisz az A3 tól csak jobbat csinálhatna de minimum ugyan olyat... :(

(#36) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nem szokásom ennyire karcosan fogalmazni, de szánalmas, hogy ebben a formában megjelenhetett ez a cikk. A kamera egészen biztosan hibás volt, nincs még egy teszt, ami ennyire pocsék eredményt hoz.

Csak, hogy ne a levegőbe beszéljek:

Az A5 (2016) egyik tesztfotója - GSMArena

[ Szerkesztve ]

(#37) falijja válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


falijja
őstag

Én is ezért következtettem az előbb leírt álláspontomra... :) Nem hogy rosszat, de még egész korrekt képeket lő szvsz... :K

(#38) Bog válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Bekértem ebben a pillanatban egy másikat.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#39) Csapoati válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na ez a kép viszont betyár jó! Kérdés, hogy akkor a MA-s készülék hibás volt?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#40) mentic18


mentic18
tag

Én 3 napja vettem egy előző generációs A5 telefont. Jó a hd felbontású kijelzője, a kamera, a hangszórója. És árban se volt már fájdalmas. 60 ezer forint volt és szerintem sokkal jobb választás mint egy új a5 2016. 130ért igenis legyen olyan jó mint egy s6 vagy egy s6 mini. Annyiért egy note 4et lehet venni..

Samsung Galaxy A53 5G

(#41) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Az a grafikus gyorsító simán gáz ebbe a telefonba..

Finn the human

(#42) yodamastah válasza #67656192 (#30) üzenetére


yodamastah
őstag

S6 175e Ft jelenleg a Samsung Storeokban. Ugyanott 130e Ft az új A5. Ez a két összehasonlítható ár.

Majd ha megjelenik a sufni helyeken az új A5 akkor ez is jóval 130e alatt elérhető lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44) chris-v válasza mentic18 (#40) üzenetére


chris-v
senior tag

Csak az előző generációs A5 nem HD kijelzős. ;)
60-ért pedig sufnis van, tehát nincs 2 év gyártói garid és jó eséllyel nem 500FU. Töltőről, dobozról már nem is beszélve.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#45) samycool87 válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


samycool87
csendes tag

Jogos! Az értékelés méltatlan lett, aki nem játszik telefonnal annak semmi baja nem lesz a rendszer sebességgel, a fényképező meg tényleg hozza a linkelt kép minőségét!

[ Szerkesztve ]

(#46) Csapoati válasza chris-v (#44) üzenetére


Csapoati
nagyúr

De, az előző A5 pont HD-s.
Amúgy itthon is megnézve a kamerával lőtt képeket kizártnak tartom, hogy nem egy hibás darabról volt szó. Ennél még kb. a Galaxy Mini is szebb képeket csinált.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#47) Stauffenberg válasza chris-v (#44) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Csak az előző generációs A5 nem HD kijelzős."

Nekem az 1280×720 eléggé HD-nak tűnik. :U

(#48) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Tuti hibás a teló.Az xperia ray szebb képet csinál.A galaxy s4-röl már nem is beszélve.Ez olyan Xperia M2 szintü képnek mondanám.Személyes tapasztalat.

(#49) chris-v válasza Stauffenberg (#47) üzenetére


chris-v
senior tag

Én kérek elnézést, valóban a 720 már HD-nak nevezendő és a 1902x1080 meg a Full HD-nak.
Bár az én fejemben a 720p még nem igazi HD.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#50) #67656192 válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


#67656192
törölt tag

Egyetértek :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.