Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#822) cinemazealot válasza Llew (#819) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...nem azért veszek egy jól kitalált formájú telefont, hogy aztán belerakjam egy tokba amiben nem látszik belőle semmi."

Egyetértünk. :K Azonban az körös-körül mindenütt lekerekített üveg felületek gyakorlatilag megtervezésekor töréses halálra ítélik ezt a típust. Az már csak a tulajdonoson múlik mennyire óvatos, és minderre mikor kerül majd sor. Én a magam részéről egy ilyen zokniszerű (úgy tudom Clean it márkájú, egyébként nem olcsó) tokban tartom az ugyancsak 66 mm széles, de csak 126 mm hosszú, műanyag burkolatú OFF telefonomat:

Előnye, hogy belülről mikroszálas (így be- és kivételkor le is törli az egyébként ujjlenyomatmágnes felületeket, így a kamerát is), kívülről pedig pamutzokniszerű, így a teljes anyagvastagsága elég nagy, hogy egy esetleges leejtéskor megóvja a készüléket.

Hátránya, hogy míg a lehúzása kétkezes, addig a felhúzása három (mivel elég szűk egy 66 mm széles telefon számára: beleillesztem a telefon tetejét, aztán a telefont a hasamhoz támasztva, két kézzel megcsípve a zokni két sarkát ráhúzom a készülékre, 4 és fél év után a mozdulatsor rutinszerű :)). Bár simán lehet, hogy a 4 mm-rel vékonyabb és körös-körül üveg A3 egyszerűbben bebújtatható. További hátránya, hogy szerintem nem elég hosszú, így a 136 mm-es A3-ból kb. 1 centi kilóghat belőle, tehát a két alsó sarok továbbra is védtelen. És persze természetes hátránya (már akinek ez hátrány), hogy mivel teljesen körbevonja a készüléket, tompítja is a hangszóró hangerejét és a rezgőmotor érezhetőségét.

Mindettől függetlenül a jelenlegi telefonomon is van néhány ütődésnyom, mert hiába a zokni tok, amíg használat közben abból ki kell venni, óhatatlan, hogy hasson rá a gravitáció, én pedig ügyetlenül el-elejtsem néha. :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.