Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nrg_52


nrg_52
addikt

Szep, szep, de egy galaxy alpha frissitesnek jobban orulnek, bar attol tartok ez mar alom marad csupan.😁

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#102) noro79 válasza -Valinas- (#99) üzenetére


noro79
tag

Szép mint a traktor. Ez egy mondás. :-) 100 ezerért már ne hd kijelző legyen 2017-ben. Tesztben is írták hogy néha megakad! Azért mert samsung még nem biztos hogy jó! Xiaomi,Huawei megeszi reggelire. Ezt már írták fentebb. Ez az én véleményem. Köszönöm az értékes tájékoztatást.

(#103) -Valinas- válasza noro79 (#102) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Én egyáltalán nem mondtam, hogy nem eszik meg. Jómagam is úgy vélem, hogy a Xiaomi jobb termékeket rakott le az asztalra feleennyi pénzért. Csupán jeleztem, hogy a hozzászólásod nem volt valami értékes, mivel csak lehordtad, nem fejtetted ki, hogy mi a pontos problémád vele. Sőt, olyan dolgokat hoztál fel ellene, amik abszolút nem igazak, ennek a telefonnak egyedül az árazás a gyenge pontja. Amit a Samsungnál akkor is így fognak csinálni, ha neked nem tetszik, mert eddig is bejött nekik. Máshogy kezelik ezeket a dolgokat, mint a Huawei, meg a Xiaomi (főleg ez utóbbi), és hidd el, hogy a megfelelő médiakampánynak hála, meg fogják venni ezt is, ahogy tavaly is megvették az előző generációt.

(#104) Kroni1 válasza Wesder (#98) üzenetére


Kroni1
veterán

De ő tényleg kényszert érez, hogy 2 oldalanként leírja eme páratlan éleslátásra valló, húsbamarkolóan leleplező véleményét.

Amúgy a HD kijelző ebben a méretben inkább előny: az akkura is jó hatással van és a rendszer gördülékenységére is, egyáltalán nem kompromisszum 4.7"-on szerintem. Én az S6 qHD kijelzőjét sem érzem szebbnek és részletesebbnek, mert nem 15cm-ről nézegetem. Az elődje sem akadozik 4magos procival, szerintem ez is maximum lassabb némileg mint a zászlóshajók.. A Xiaomi meg vszleg nem fogja sokáig bírni így veszteséggel, bár nekem a MIUI eleve nem jön be és szoftveresen közelébe sincsenek a Samsungoknak, én azért szurkolok nekik, jó telefonokat adnak ki, csak mostmár kéne valami stabilabb oprendszer is hozzá..

Ahogy olvasom amúgy a véleményeket nekem viszont az jön le, hogy a legtöbbeknek - ahogy nekem is - pozitív csalódás ez a telefon. Végre itt az Always on Display ami jobb mint az értesítő LED, a Type C sem rossz, az IP68 meg a kompakt méret pedig kuriózum! Konkrétan nincs ellenfele droid fronton!

mackoapo11: Köszönjük Emese! Hol ellenfele neked a P8Lite ennek?! Tök más kategória a kettő minden szempontból.. Ez egy jól kalibrált AMOLED-es, kompakt méretű telefon IP68 védelemmel, AOD-val, a P8Lite meg egy tucat 5"-os telefon ami sokaknak már túl nagy és ezek egyikét sem tudja felvonultatni, ily formán nem sokkal jobb egy Redmi 3S-nél..

[ Szerkesztve ]

(#105) Viktor0610 válasza Kroni1 (#104) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"ily formán nem sokkal jobb egy Redmi 3S-nél.."

Kikérem magamnak a Xiaomi Redmi 3s tulajok nevében, a P8 Lite nem jobb, mint a Redmi 3s. :P :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#106) Kroni1 válasza Viktor0610 (#105) üzenetére


Kroni1
veterán

Igazad van, akkor úgy fogalmazok, hogy a nagy akksija és az olcsóbb ára miatt a 3S még jobb alternatíva is lehet mint egy P8L! :K

OFF: Amúgy neked milyen rom van rajta? Stabil vele? EUStock-tól rendelt 3S van a főnökömnek, a rajta lévő MIUI-val azért vannak problémái rendesen, pár nap után mindig meghülyül valami és gyakran kell ujrainditgatni, hogy helyreálljon.

pohár: Igen tudod te, hogy mire gondoltam! ;)

[ Szerkesztve ]

(#107) pohár válasza Kroni1 (#104) üzenetére


pohár
félisten

akarod mondani QHD, a qHD az a FHD felbontás negyede, 960×540

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#108) Viktor0610 válasza Kroni1 (#106) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem csak 3 és 3 Pro volt, szinte a kezdetektől EU dev. ROM-mal, nem volt vele bajom. :)
Most a Redmi 4 Prime-on is ezt a ROM-ot nyúzom.

Samsung Galaxy A54

(#109) Burt1793


Burt1793
veterán

Nagyon jól néz ki ez a telefon, bár lehet, hogy csak megszoktam ezt a formát. Sok hasznos funkció, optimális méret, tetszetős!

(#110) Wesder válasza Kroni1 (#106) üzenetére


Wesder
félisten

Érdemes cserélni az Eustock-os ROM-ot Xiaomi.eu-sra vagy Global Stable/Dev -re.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#111) beyruth82


beyruth82
veterán

Nagyon gagyi ez a telefon!

(#112) Zaji válasza -Valinas- (#25) üzenetére


Zaji
őstag

Ez jó hír! Várom is a frissítést, mert így nem sok értelme van az AOD-nak... És még dupla kopp is ébreszt?

(#113) dementor válasza ->Raizen<- (#82) üzenetére


dementor
senior tag

Csajoknál 7" a határ, a táska mindent elbír. :D

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#114) beyruth82 válasza dementor (#113) üzenetére


beyruth82
veterán

Kínai csajok főleg.Mindegyik 6"-os vagy nagyobb telefonnal járkál. :D

(#115) ->Raizen<- válasza dementor (#113) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ha nem gond nem állok be a csajok sorába, és nem fogok retikült venni egy ilyen 7 colos hólapátnak. ;]

(#116) Diokhan


Diokhan
addikt

Aki engem ismer, tudja, hogy alma rajongó vagyok, bár régen sok androiddal volt dolgom.
Ez a telefon viszont gyönyörű. Tetszik ez a szín, a forma, minden. Végre egy Samsung, ami szerintem is jól néz ki.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#117) Crafter32


Crafter32
őstag

Nekem nagyon tetszik. Az 1 hónapja vásárolt 2016 A3 azért nem cserélem le, felesleges, talán 2018 ban. Ebben a méretben a legjobb telefon.

(#118) Graphics válasza Crafter32 (#117) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És a legdrágább is! :D

Azért mert kicsi, szerintem indokolatlan felárat kér el a Samsung, lehet esni fog az ára, de azért ez magas.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119) beyruth82 válasza Crafter32 (#117) üzenetére


beyruth82
veterán

Írdatlan drága.100 ezerért már snapdragon 821-es 4 giga ramos,full hd kijelzős telefonokat kapni.

(#120) Dilikutya válasza beyruth82 (#111) üzenetére


Dilikutya
félisten

Merthogy?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#121) ben11 válasza beyruth82 (#119) üzenetére


ben11
őstag

Mutass kérlek ilyet 4,5-4,7"-os amoled kijelzővel, ekkora készülékházban!
Köszi! :B

[ Szerkesztve ]

(#122) Foglalt név válasza ben11 (#121) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nekem mutathat olyat is, ami qHD, de max. 62mm a szélessége. Kösz! :R
Tudom vegyek SE-t, más már nem gyárt okostelefont :U

(#123) TTommi válasza mackoapo11 (#78) üzenetére


TTommi
aktív tag

Szia! A lányom p8lite-ot használ, amit én vettem neki ezért elég jól ismerem a készüléket. Nagyon jó kis telefon, de amit írsz az nagyon nem igaz!

Az A3 2017-ről: Én örülök, hogy a Samu elmozdult ebbe az irányba. Általában Sony telefonokat használok, most is van egy Z5c a zsebemben és nagy megelégedéssel használom. Tulajdonképpen ez az A3 kezd válasz lenni a Sony compact szériájára, ami versenybe hozhatja majd a fejlesztőket. A Sony nak eddig ebben a szegmensben nem volt alternatívája ezért el is szálltak maguktól rendesen. Az Xcompact már az IP minősítést sem kapta meg, és hardveresen is lejjebb vitték a szintet, noha emelték a RAM méretét 3 GB-re.
A Samuk a kamera szoftver terén jobbak, de az audionál viszont rosszabbak, mint a Sony-k (sokkal). Szerintem a 100K nem olyan magas kezdőár. Ahogy a legtöbb nagy gyártó, a Samsung is erőteljesen jelen van a szolgáltatói kínálatban és ott biztosan olyan áron lesz, amiért itt különösen ajánlott plecsnit kapott volna.
Szerintem a kijelző jó, az üzemidő jó, a RAM kezelés jó, és tulajdonképpen összességében minden jó rajta, de persze nem lehet minden a legjobb, mert akkor minek gyártanak S szériát?
IP68 as telefonok ebben a kategóriában: Z5compact, vagy ez. Slussz. A két készülék kb. ugyanazt tudja, de a Z5c lassan kifut a piacról, ez meg most jön be. Szerintem tuti siker lesz.

SXZ2 és SXZ5c

(#124) Graphics válasza TTommi (#123) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olvasd el még egyszer azt, amit írt, lehet félreértetted :)

"P8 Lite megeszi reggelire,fele ennyi pénzért"

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#125) beyruth82 válasza ben11 (#121) üzenetére


beyruth82
veterán

5"-osban tudok csak mutatni

(#126) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ennyi pénzért FHD kijelző igencsak illett volna.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#127) Kroni1 válasza beyruth82 (#125) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez itt a lényeg!

Ez kicsit olyan, mint amikor Pista bácsit megkérdezik látott-e már grizzly medvét: "Háááát, egyet mán láttam de az se vót az!" :)

Félreértés ne essék, lehetne erősebb, szebb, jobb, kisebb stb. És én is örülnék ha 50ezer alatt adnák, de mivel ebben a méretben nincs ellenfele ezért így és ennyiért is kelendő lesz. A kínai telókhoz viszonyítva drága, a Samsungokhoz képest nem. (Ez egy kis méretű S7 klón visszafogott tudással, féláron) Az A3 és A3 2016 is 100e ft-os áron nyitott, ez pedig sok szempontból jóval fejlettebb náluk. Azt ne felejtsük el, hogy ez egy piacvezető AMOLED kijelzős telefon, a Samsungnál korrekt a szervízháttér nemcsak a kínaiakhoz képest, de még a Sony-hoz képest is! Sajnos drága kicsit, de lehet majd kapni 40-50 között hardveraprón, vagy GSM boltban 60-70 körül aki bevállalja. Akinek nagy az 5" annak - sajnos - nincs nagyon más opció..

TTomi: +1 A Sony Compact nagyon visszaesett szerintem is, kamerában meg se közelíti a Samsungot sajnos, és minőségben is látható a romlás. A Z1C volt az etalon, a Z3C-m is gyönyörű volt, de 2db ment tönkre nálam fél év alatt, az utána jövők meg már a MA tesztek szerint sem tudták hozni még az elődök minőségét sem sajnos.

NandorHUN: Egyáltalán nem kell bele fHD, szerintem tök felesleges ebbe a méretbe. Az A3 2016 is sokkal fürgébb mint az A5 2016, ez csak a könnyebben meghajtható kijelzőjének köszönhető..

[ Szerkesztve ]

(#128) TTommi válasza Graphics (#124) üzenetére


TTommi
aktív tag

Na igen, de ezt akkor a Tesko-s mobilokról is elmondhatjuk. Illetve már nem:))
Én nem értem ezt az ár problémát! Illetve értem, de lehet tudni, hogy mi a tendencia. A friss "hús" mindig drága, de eltelik 3-4 hónap és utána nincs probléma ( csak ne hús legyen:) ) . Ez a telefon szerintem a legtöbb előfizu mellé 1 forintért lesz kapható. Utána 990 forintért 20 havi részletre. Persze, aki zofort akarja megvenni mindig a legújabbat, annak mindig mélyebben kell a zsebbe nyúlnia. Vagy vesz valamilyen kínai márkát, ami valszeg ugyanolyan jó 1/4 áron, de akkor nem kellene problémázni, hogy a kezdőárak milyen magasak a "prémium" gyártóknál, mint amilyen a Samsung is.

SXZ2 és SXZ5c

(#129) Dilikutya válasza TTommi (#128) üzenetére


Dilikutya
félisten

1 Ft-ért. Havi 20 ezres előfizetés mellé.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#130) cinemazealot válasza beyruth82 (#125) üzenetére


cinemazealot
addikt

Melyik az az 5"-es kijelzőjű telefon, ami max. 66×135 mm-es házat kapott?

(#131) Burt1793 válasza cinemazealot (#130) üzenetére


Burt1793
veterán

Hagyjad, lerí róla, hogy kínai telefont használ, amivel nincs is semmi baj, bejött neki stb. Kínából tényleg megkapja kicsivel 100k felett a legjobb hardvert, ami ugye papíron a legjobb, ezzel boldog, a fejében meg ott van az, hogy lám a sok hülye ugyanennyiért fele ilyen erős hardvert vesz, én okos vagy, bejött az élet stb. Meg tudom érteni.

(#132) FireFox1996 válasza SX Wave (#90) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

duos A5 2017 még jöhet, az is szép db :) A7 nekem már nagy.
(mindegyik úgy csúszik a kezemben, mintha be lennének olajozva)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#133) balint82 válasza cinemazealot (#130) üzenetére


balint82
senior tag

Ahogy nézegettem, ehhez legközelebb a SONY XPERIA XA van (143.6 x 66.8 x 7.9 mm):
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_xa-7950.php

Google Pixel 4a

(#134) Crafter32 válasza beyruth82 (#119) üzenetére


Crafter32
őstag

Szerintem egyáltalán mem drága 100ért. Kína telefont csak akkor vennék ha pisztolyt tartanak a fejemhez. Sony Compack és IPhone SE marad. Mindegyik drágábban jött ki újkori árban. 140mm alatt az A3 minőségi anyaghasználattal nem drága.

(#135) cinemazealot válasza Burt1793 (#131) üzenetére


cinemazealot
addikt

Félreértesz, engem komolyan érdekel, melyik telefonra gondolt. :K Nekem most van egy Sony Xperia acro S-em, amit imádok annak ellenére, hogy sokszor legszívesebben földhöz b@$znám az egyre gyakoribb fagyásai és indokolatlan újraindulásai miatt, illetve mert semmit nem tudok lementeni róla. Ennek a méretei (126×66×11,9 mm) lennének az etalon, ezt nem szívesen lépném túl, bár tény, hogy az A3 (2017) is hosszabb 1 centivel.

(#133) balint82
Igen, az XA-t néztem én is, bár akkor már inkább az X Compact, de Sony-t többé soha! :N

[ Szerkesztve ]

(#136) Crafter32 válasza balint82 (#133) üzenetére


Crafter32
őstag

Az XA-nak nincs ilyen minőségi külseje. Jelenlegi független hivatalos garis árát nem tudom.

(#137) Graphics válasza Crafter32 (#136) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem mondjuk az XA jobban tetszik, ez ugye a szubjektív része.

Ismertebb GSM-ből 65 ezer.
Mall.hu: 69 ezer

Ennyiért mondjuk elég jó szerintem

Mediamartk: 95 ezer

@balint92: XA helyett XZ-t linkeltél, viszont nem arról beszélünk :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#138) balint82 válasza Crafter32 (#136) üzenetére


balint82
senior tag

Az XA-nak nincs ilyen külseje? Szerintem baromi jól néz ki, jobban bejön mint ez a SAMU.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#139) Burt1793 válasza balint82 (#138) üzenetére


Burt1793
veterán

Érthető, hiszen sony-d van, ez tetszik, ezért is vettél ehhez hasonlót.

(#140) TTommi: Elég műanyag az a telefon, RAM abban is csak 2 GB van, az a legszűkebb keresztmetszet a konfigban.

[ Szerkesztve ]

(#140) TTommi válasza cinemazealot (#135) üzenetére


TTommi
aktív tag

Miért nem veszel Z5c-t? Annak most piszok jó az ára és amíg lehet kapni, szerintem az a 4,6-4,7 colos mezőny királya. Én csupa jót tudok róla mondani:)) De most komolyan, én nagyon szeretem, noha a kamera szoftver a fotózás tekintetében még mindig csak jó fényviszonyok közt jó. A video viszont abszolut felső kategória! Ezt nem is értem hogy lehet, de így van. A kamera szoftvert leszámítva minden más tekintetben sokkal jobb, mint az A3 2017, vagy az iphone SE.

SXZ2 és SXZ5c

(#141) balint82 válasza Burt1793 (#139) üzenetére


balint82
senior tag

:) Azért vettem Sony-t, mert amikor vettem, akkor ár/értékben messze ez volt a legjobb és hát ugye kompakt is, amiből nem nagyon van alternatívája.
Mondjuk ez a kis A3 2017 is alternatíva lehetett volna, mert nagyon pofásra sikeredett.

Nagyon off:
Igazából teló vásárlás előtt mindenki fogja meg kézben az adott készüléket, mert meglepő módon pl. egy S6 edge-nek sokkal jobb a fogása mint a Z5C-mnek.

Google Pixel 4a

(#142) TTommi válasza Crafter32 (#136) üzenetére


TTommi
aktív tag

Fogtál már kézben XA-t?

SXZ2 és SXZ5c

(#143) Burt1793 válasza balint82 (#141) üzenetére


Burt1793
veterán

Uhh, az s6 edge fogása nagyon szar (a hátlapja oldalt nem is lekerekített, az nem olyan kényelmes) az s7-hez képest, amúgy ez igaz, sony z3c tulajok próbálták már az s7-esemet, azt mondták, hogy sokkal jobb az s7-et kézben.

(#144) TTommi


TTommi
aktív tag

Hűha srácok! Az A3 topic kezd Sony offtopic-ká válni:))
Mondjuk tény, hogy ennek a telefonnak a Sony compact mezőnye a riválisa. Az Iphon SE-t csak azért nem írom, mert az nem android.

SXZ2 és SXZ5c

(#145) cinemazealot válasza TTommi (#140) üzenetére


cinemazealot
addikt

Sony-t tényleg nem szeretnék már venni. :R Továbbá nincs kedvem kiadni egy telefonért megint 100+ eFt-ot (amikor az acro S-t megvettem 110-ért, egy hullámcsattal (!) sikerült elrepesztenem a kijelzőjét, hopp, +36 eFt a kijelzőcsere), használtan meg nem szeretnék telefont vásárolni, másrészt utálom a virtuális vezérlő gombokat, harmadrészt jól jönne a 2 SIM lehetősége. Az persze sajnálatos, hogy az Dual SIM-es A3 (2017)-ben is csak az egyik SIM kártya kárára lehet microSD kártyával bővíteni a tárhelyet. :(

(#146) TTommi válasza Burt1793 (#139) üzenetére


TTommi
aktív tag

Csak a keret műanyag, de ennek éppenséggel ezeregy előnye is van. Mellesleg elég jó minőségű és esztétikus műanyag:) De persze kinek a pap stb...
Szerintem ameddig a Z5c piacon lesz, és mostanra az ára is nagyon jó, addig függetlenben jobb vételnek számít az A3 2017 nél. Tudásban mindenképpen felette van. Designe? az egyéntől függ. A nappali kamera képei simán hozzák az A3 2017 minőségét. Az Xcompact önmagában nem jó irány. Úgy értem, jó, hogy van egy olyan compact is, ami nem a csúcs HW-t és SW-t hozza, de ennek olcsóbbnak kellene lennie és kellene mellé egy Hi-End compact is, amiből nem spórolják ki az IP-t és a 4K-t. Ha pl a Z5c kapott volna egy OIS-t és egy kéttónusú ledes villanót is, szinte tökéletes lenne. Az biztos, hogy az Xcompact és az A3 2017 párharcból a Samu jön ki győztesen, de pont ezért jó, hogy végre van alternatíva, mert így a Sony-nak is csipkednie kell magát. Ha nincs a Z5c, idén biztosan nem Sony telefont vettem volna. Egyik idei modelljük sem győzött meg. Talán az X performance, de az meg olyan horror drága, hogy inkább hagyjuk. jó nekem az a 810 és a 2 GB RAM sem veszélyes. Tény, hogy a régi Z2 a 801 essel és a + GB RAM-mal ugyanolyan gyors.

SXZ2 és SXZ5c

(#147) TTommi válasza cinemazealot (#145) üzenetére


TTommi
aktív tag

Akkor vedd meg ezt, de biztosan megéri várni még egy kicsit, amíg elterjed, és ezzel együtt az ára is mérséklődik.

SXZ2 és SXZ5c

(#148) FireFox1996 válasza cinemazealot (#145) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nekem több Sony telenomom volt/van, legutóbbi ezek: xperia mini pro, xperia pro, Z2, Z3 dual, Z3 compact. Az xperia z2-n kívül, mindegyik még mindig a családban van használatban, nekem Z3 dualom van. Ha cserélnem kell a telót, nem biztos, hogy Sony-t fogom választani. A jelenlegi igényemhez mérve, Sony-t tuti nem választom, inkább a Samsung A családból vmelyik...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#149) ben11 válasza TTommi (#146) üzenetére


ben11
őstag

Azért a z5c 120 gyári garisan (2GB rammal). Az A3-nak a 100 meg a kezdőára.

[ Szerkesztve ]

(#150) Burt1793 válasza ben11 (#149) üzenetére


Burt1793
veterán

Ráadásul már egy éves és a snapi 810-nek nincs olyan jó híre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.