Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) retfirg válasza maszibmw (#500) üzenetére


retfirg
tag

Érdekes, köszi.
Én azért besétálok egy Samsung szervizbe, megnézem, hogy ezt ők is rávágják-e reflexből ;)

# If the wishes were fishes nobody ever get hungry

(#502) maszibmw válasza retfirg (#501) üzenetére


maszibmw
tag

Ismerős körben 3 készüléket vettünk, mind ilyen, de kipróbálhatod a mediamarkt demo készülékét, az is ilyen. Ha bekapcsolod a kamerát, és játszol a fókusszal, van olyan pozíció, amikor eltűnik teljesen a hang. ( kifeszül a fókusz )

[ Szerkesztve ]

(#503) hawkfoto válasza hawkfoto (#495) üzenetére


hawkfoto
tag

AOD nélkül 100%-on maradt reggelre.

(#504) Sakira válasza hawkfoto (#503) üzenetére


Sakira
tag

Éjszakára én is kikapcsolom. Reggel 8-tól este 22 óráig van bekapcsolva.

(#505) Drughi válasza hawkfoto (#503) üzenetére


Drughi
addikt

AOD + wifi + 3G + Bluetooth kapcsolat egy okosórával és 8% merülés este 22 -6 óra között
Én emiatt nem kapcsolgatom...

[ Szerkesztve ]

(#506) ben11 válasza retfirg (#493) üzenetére


ben11
őstag

Az én 2015-ös A3 telefonomnál is van ez a hang. Ahogy maszibmw írja, a kamera adja. Először engem is megijesztett.

[ Szerkesztve ]

(#507) eeXaa


eeXaa
addikt

tud ez a telefon wireless töltést?

(#508) retfirg válasza eeXaa (#507) üzenetére


retfirg
tag

Nincs benne Qi.

>>> Optikai zörgés megerősítve, nem hiba.

# If the wishes were fishes nobody ever get hungry

(#509) eeXaa válasza retfirg (#508) üzenetére


eeXaa
addikt

köszi.

(#510) hawkfoto válasza Sakira (#504) üzenetére


hawkfoto
tag

Én nem szoktam kikapcsolni az AOD-t, csak kíváncsi voltam mennyivel kisebb a fogyasztás. :)

(#511) Plague666


Plague666
tag

Szevasztok.
Nem igazán értek a telefonokhoz, nem is nagyon érdekelnek. Viszont lehetőségem van céges készüléket pont ilyen új A3-ra cserélni. Látom, hogy ebben már van giroszkóp is, míg eddig az A-szériában nem volt. Ezek szerint akkor a VR Boxot ez már rendesen tudná működtetni? Bocsi ha hülye kérdés, de ezt a featuret kipróbálnám, és nem találok sehol tesztekben utalást rá, pedig ismereteim szerint a gyorsulásmérő+giroszkóp kettős szükséges ezekhez az olcsó Vr szemókhoz.
Tudom, hogy a régi Galaxy J és A modelleket is bele lehetett tenni a Boxba, csak a giró hiánya miatt oldalra nem tudtad mozgatni a fejedet csak fel és le. Ebben már akkor működik rendesen? Köszönöm a segítséget.

(#512) Aryes válasza Plague666 (#511) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha lehetőséged van, a tárcsázóba be kell ütni, hogy *#0*#, és a szerviz menüben meg lehet nézni a szenzorokat. Ha ott van, akkor van. Tényleg nincs a tavalyi modellben sem, kellemes meglepi volna, ha ebbe tettek volna. :)

(#513) Plague666 válasza Aryes (#512) üzenetére


Plague666
tag

Tutira van benne giro is és accelero is, minden teszt ezt írja. Egyenlőre nem jött meg a készülékszállítmány a céghez, így neten keresgélek de mindkettő van benne, így akkor Vr box-hoz alkalmasnak kell lennie elvileg. Csak valaki megerősíthetne hogy tényleg ez a kettő kell hozzá és más semmi, mert potyára nem rendelnék vr boxot sem.
A Gearhez ez a készülék nem jó, annyit én is tudok, de a boxhoz elvileg így okésnak kell lennie. De köszi a tippet nem vágtam ezt a kódot sem.

[ Szerkesztve ]

(#514) cinemazealot válasza Plague666 (#511) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én úgy tudom, hogy van benne giroszkóp, de jól gondold meg, tényleg szeretnél-e ezzel VR-ozni. A kijelzője 720×1280-as felbontású, ráadásul pentile mátrixos. Egyik MM-ban kipróbáltam egy Gear VR-t, amiben állítólag egy S6 volt (1440×2560-os képernyő felbontással) és még azon is majd' kiütötték a szemem a pixelek.

(#515) Aryes válasza Plague666 (#513) üzenetére


Aryes
nagyúr

De, azon a kettőn kívül más is kell, ahogy cinemazealot kolléga is írja: felbontás!! Ne invesztálj túl sok pénzt egy vr szemüvegbe (én konkrétan csináltam egyet kb. ingyen, kartonból és két nagyító lencséből), korábbi (gyro-s) telefonomhoz. Hát...

(#516) Plague666 válasza Aryes (#515) üzenetére


Plague666
tag

Köszi szépen urak, erre pl nem is gondoltam, pedig evidens. Mivel a teló ingyé' lesz, gondoltam beruházok 3-4ezerért a sima fehér vr boxra saját zsebből, de így akkor az is meggondolandó. Kár, mert felcsillant a szemem, hogy na hoppá ezzel a telóval elérhetővé válik, de ezek szerint a gyakorlatban mindenképp csúcskészülékeket kell vásárolni, ha valaki ezzel akar hülyéskedni.

(#517) Aryes válasza Plague666 (#516) üzenetére


Aryes
nagyúr

Működik, nem arról van szó, meg jól el is lehet vele szórakozni, a WOW! faktor is megvan. :) De azért képzeld el, hogy 640x720-as felbontás lesz szemenként. Mintha egy kültéri ledfalat néznél úgy 2 méterről. :DDD
Nemrég próbáltam egy oculus-t, aminek 8x ekkora a felbontása, és még az is olyan, mint amikor a szúnyoghálón keresztül nézel ki az utcára...

(#518) cinemazealot válasza Plague666 (#516) üzenetére


cinemazealot
addikt

A 3-4 ezerért történő próbálkozással talán még nincs gond, de ilyen áron, ilyen kijelzővel semmi jóra nem szabad számítani. Én is vettem egy 2000 Ft-os VR vackot a madaras teszkóban (ki is próbáltam, katasztrófa volt), de csak azért, hogy kiszedjem belőle a lencséket, és megtartva kizárólag az archoz illeszkedő részt (lásd még: síszemüveg) átalakítsam a saját igényeimnek megfelelően, és egy 5,5"-es 1920×1080-as felbontású kijelzővel szerelt Meizu m1 note-tal kísérletezgessek.

Fent egyébként pontatlanul fogalmaztam, mert nem a felbontás számít, hanem a pixelsűrűség. Az A3 (2017)-nek ~312 ppi, míg a Note 4-nek (amivel a MA az első Gear VR-t tesztelte) ~515 ppi, az S6-nak (amivel a MA a Gear VR SM-R322-t tesztelte) pedig ~576 ppi a pixelsűrűsége. Az m1 note-omnak 400 ppi, szóval én tényleg egy LED fal előtt fogok ácsorogni, de fejlesztéshez jó lesz ez is. :)

[ Szerkesztve ]

(#519) Hejja1234


Hejja1234
tag

Sziasztok!

Gyári témánál ha látható a billentyűzet, akkor nálatok is van egy kis színátmenet a bill. teteje és alja között. Mintha a kijelző alja egy kicsit lilasodna.

(#520) Plague666 válasza cinemazealot (#518) üzenetére


Plague666
tag

Közben találtam én is erre vonatkozó okosságokat, elvileg 450-500 ppi körül kezdődik a vállalható szint vagy mi. Itt sajnálom, hogy nem vagyok akkora Jani, hogy az A5-öt válasszam, de végül is telefonálásra kell elsősorban.
Köszönöm mindkettőtöknek.

(#521) Viktor0610 válasza Plague666 (#520) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az A5 2017 is "csak" 424 PPI, tehát no para, még mélyebben a zsebedbe kellene nyúlnod a VR-élményért. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#522) Llew


Llew
senior tag

Nem tudja valaki, hogy az edigitalos -15% akció mióta tart és kb meddig szokott lenni ilyesmi?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#523) Viktor0610 válasza Llew (#522) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olvas, olvas, olvas. :P

A lap alján: "*Egy vásárlás alkalmával egy kupon használható fel, egy kuponnal azonban egyszerre több - a kupon ajánlatban szereplő - termék vásárolható 2017. március 6-12. között ..."

Samsung Galaxy A54

(#524) cinemazealot válasza Llew (#522) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha megnézed a termék oldalát, láthatod, hogy "Beváltási időszak: 2017. március 6-12. között."

(#525) Llew válasza cinemazealot (#524) üzenetére


Llew
senior tag

Jogos, bocs, csak a főoldalt néztem.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#526) boeing


boeing
senior tag

Sziasztok független Romot találok a készülékre.?

(#527) Drughi válasza boeing (#526) üzenetére


Drughi
addikt

Xda-n nem láttam, de nekem nincs is bajom a gyárival.

Garancia végett meg egyelőre nem kockáztatnék.

(#528) Viktor0610 válasza Drughi (#527) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben Odinnal frissítesz, amennyire tudom, megmarad a garancia.

Samsung Galaxy A54

(#529) boeing válasza Viktor0610 (#528) üzenetére


boeing
senior tag

Garinak nem baj igen,ha Odinel csinálom,találtam Lengyelt az jó lesz,mert ez a Telekomos off.

[ Szerkesztve ]

(#530) Velo00 válasza iNfAntRy (#1) üzenetére


Velo00
újonc

Nalam is jelentkezik az a probléma, hogy a böngésző savba mikor írok csak 2-3 sec után jelenik meg a szöveg. Korábban irta már ezt valaki, és ha jól emlékszem megoldas is volt rá csak sajna nem tálalom. Melyik beállítás okozhatja? Köszi!

(#531) bibalint válasza Velo00 (#530) üzenetére


bibalint
csendes tag

Helló! Én írtam ezt a böngészős gondot, de még nem jöttem rá mi okozhatja... Ha Te jutsz valamire kérlek oszd meg a megoldást.
Köszönöm

(#532) manokaki válasza bibalint (#531) üzenetére


manokaki
őstag

A gyári böngésző vagy a Chrome-n van ez ?

(#533) Velo00 válasza manokaki (#532) üzenetére


Velo00
újonc

Mind kettőben. Én chromeot használok de most kipróbáltam és a gyáriban is jelentkezik.

(#534) Viktor0610 válasza Velo00 (#533) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Másik billentyűzetet próbáltál? :)

Samsung Galaxy A54

(#535) Nebogipfel


Nebogipfel
csendes tag

Pár napja kapott a párom egy A3-at. Nagyon jó telefon, egész pörgős, be röccenéssel sem találkozott még. A kamera is elfogadható. A készülék jól össze van rakva. Pofás telefon még barack színben is :P

(#536) Velo00 válasza Viktor0610 (#534) üzenetére


Velo00
újonc

Feltelepítettem a Google billentyűzetet. Ezzel úgy tűnik jó!😃 Köszi!

(#537) Sakira válasza Velo00 (#536) üzenetére


Sakira
tag

Melyik billentyűzet ez?

(#538) bibalint válasza Viktor0610 (#534) üzenetére


bibalint
csendes tag

Lehet, hogy a billentyűzet a probléma oka? Még egy furcsaságot vettem észre, méghozzá, hogy véletlenszerűen néha kapom az értesítést, hogy válasszak billentyűzetet, pedig csak a gyári van feltelepítve, így nincs is választási lehetőségem, csak annyi, hogy leokézom a Samsung billentyűzetet... Két ilyen készülék van a családban, mindkettő ugyanezeket produkálja.

Ezeken kívül viszont teljesen rendben van a teló :)

(#539) manokaki válasza bibalint (#538) üzenetére


manokaki
őstag

azt leirnád ,hogy függö-e vagy , független , illetve Gsm üzleti e mindkettő ?

Én már a másodikat tesztelem , de mindkettő hibátlan ( az egyikGSM bolti dual volt , a mostani független ,2 év gyári garis )

Attila

[ Szerkesztve ]

(#540) bibalint válasza bibalint (#538) üzenetére


bibalint
csendes tag

Az a röhej, hogy feltelepítettem a SwiftKeyt és azóta nálam sem jelentkezik a hiba...

(#541) Az-X


Az-X
őstag

Sziasztok!

Feleségemnek vásároltunk egy ilyen kütyüt. A korábbi Nokia 735-öséről pár névjegyet bluetooth-on másolt át a Samsungra. Ilyen módon azok a készülék memóriájába lettek mentve. Van mód rá, hogy ezek csatolódjanak a google fiókjához, vagy törölje őket, és vigye fel egyenként manuálisan?

:)

(#542) Aryes válasza Az-X (#541) üzenetére


Aryes
nagyúr

Exportálja őket vmi fájlba, amit a gmail webes felületén importálni tud. Esetleg van a samsungnak ilyen költözős appja, amivel egyik telefonról a másikra lehet költözni, ha az fent van a Windows store-ban is, esetleg segíthet. A nevére nem emlékszem.

(#543) bibalint válasza manokaki (#539) üzenetére


bibalint
csendes tag

Teljesen hivatalos, 2év garos független készülékek. Most már teljesen egyértelmű hogy a billentyűzet okozza a hibát,amint visszakapcsolom a Samsung billentyűzetet már jelentkezik is a probléma. Egyébként nem olyan vészes, csak apró bosszantó hiba 😁.

(#544) retfirg válasza Az-X (#541) üzenetére


retfirg
tag

Kezdjétek azzal, hogy megnézitek, nem szinkronizálta-e be alapból ezeket - lehet hogy már meg is történt.
(Nézzétek meg, hogy pl. gmail-ben a szinkronizált sms-ekhez kiírja-e annak a nevét, aki a Nokiáról lett átmentve - mert akkor már túl vagytok rajta, csak még nem tűnt fel ;) )

# If the wishes were fishes nobody ever get hungry

(#545) deen04


deen04
tag

Sziasztok!

1 hónapja váltottam A3 2016-ról A3 2017-re. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Igaz a 16-ossal se volt semmi gondom, talán csak annyi, hogy hiányzott belőle a gyro. Viszont néha olyan mintha wifivel elvesztené az internetkapcsolatot. Ekkor csak kinyomom a wifit és vissza aztán újra van net. Másnál jelentkezett ilyen gond?

(Költözéshez én a SmartSwitch-et használtam. Pár program beállításain kívül mindent átpakolt az új telóra.)

(#546) bergmeister


bergmeister
újonc

Tényleg a billentyűzet volt a böngésző lassú gépelésének oka, Gboardal hibátlan.
Köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#547) Viktor0610 válasza Az-X (#541) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Kapcsolatok/Névjegy(?) appban exportáld memóriakártyára, majd importáld Gmailbe. :)

Samsung Galaxy A54

(#548) Drughi


Drughi
addikt

Valaki próbálta már: [link] ?

(#549) Sakira válasza deen04 (#545) üzenetére


Sakira
tag

Én annyit veszek észre hogy kiírja hogy csatlakozott a wifi hálózathoz, pedig állandóan be van kapcsolva a wifi. Nem gyakran, de előfordul.

(#550) Karcub


Karcub
senior tag

Sziasztok!
A mai nappal csatlakoztam a klubbotokbaa!:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.