Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Aryes válasza janeszgol (#5000) üzenetére


Aryes
nagyúr

Úgy tudom a lítium alapú akkumulátorok nem szeretik, ha teljes töltöttséggel sokáig tárolják, ezért szokták gyárilag is 40% körüli töltöttséggel szállítani, úgy lehet sokáig tárolni károsodás nélkül.

(#5002) UHHH


UHHH
senior tag

2017. 11. hó végén vettem két A3-at telekom domino promóban, 45 000 Ft-ért darabját, most bontottuk ki nemrég.Teljesen jól működnek, az akkujuk rendben van. Csak a két év gariból egyet átaludtak!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#5003) janeszgol válasza Aryes (#5001) üzenetére


janeszgol
félisten

Az önkisülés miatt csökkenni fog a kapacitás. Én évente egyszer töltöm a pihentetett telóimat.

UHHH: mi a célotok velük? :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5004) Aryes válasza UHHH (#5002) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én is akkor vettem az enyémet (azt az egyet, amit most is használok). :DDD

(#5005) shapphire válasza janeszgol (#5003) üzenetére


shapphire
tag

Pont ezért kérdeztem. Nyilván időnként tölteni kell, hogy kevésbé károsodjon az akkumulátor.
De ezen a ponton/módszernél két-három szó is az eszembe jut: luxus/pazarlás (mármint plusz telefonokat a fiókba tartani) annak reményében, hogy valaha is használni fogják teljes mértékben; ésszerűség, mikor barokkos túlzással alszol egy nagyot és 2x jobb specifikációval, szolgáltatással rendelkező telefont dob ki egy random gyártó.
Nem mondom, hogy lassú ez az A3, de néha a reszponzívitással vannak bajok.
Mondom ezt úgy, hogy kb. nulla app van fent az átlag userhez képest.

(#5006) Aryes válasza shapphire (#5005) üzenetére


Aryes
nagyúr

Oreo-n vagy?

(#5007) shapphire válasza Aryes (#5006) üzenetére


shapphire
tag

Igen.
De még mielőtt az jön, hogy maradtam volna "Froyo-n"(MM vagy Nougaton), nem maradok, mert azért 2018-at írunk, nem árt a biztonsági frissítés. Az meg sajnos nem szeparáltan jön. Ha úgy jönne, lehet nem hiányozna az Oreo.

(#5008) janeszgol válasza shapphire (#5005) üzenetére


janeszgol
félisten

Luxus/pazarlás? Nézd meg a telefon méreteit és hasonlítsd össze mással. A 140mm hossz és a 70+ mm szélesség már nem mindig optimális számomra. És akkor ez is egy kifutott méret, ami már csak a töri könyvekben fedezhető fel. Hát még az A3 méretei. Az Ószövetségben találod csak meg. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5009) Aryes válasza shapphire (#5007) üzenetére


Aryes
nagyúr

"Nem mondom, hogy lassú ez az A3, de néha a reszponzívitással vannak bajok."
Maradtál volna Froyo-n. :DDD
A telefon reszponzívitásával (létezik egyáltalán ez a szó?) semmi baj, a trágya frissítések tették tönkre. Az enyém még mindig gyors, mint a zsírozott villám, pedig egy éve használom, és soha nem volt resetelve sem.
Nemrég volt a kezemben az előző A3(6) telóm, ami a szekrényben várja jobb sorsát, azt is az utolsó frissítés tette gajra, előtte fürge, igen jól használható telefon volt. Vissza persze már azon sem lehet rakni a korábbi fw-t. :W

(#5010) galaxys80 válasza shapphire (#5007) üzenetére


galaxys80
veterán

Ráadásul nincs is semmi köze az A3 hianyosságaihoz a frissitéseknek.
Azok a korábbi rendszeren is megvoltak.
Csak a kolléga szereti minden egyes hsz-ben bizonygatni, hogy ő bizony jól döntött mikor nem frissített. :)

[ Szerkesztve ]

(#5011) shapphire válasza janeszgol (#5008) üzenetére


shapphire
tag

Ebben egyetértünk. Mármint, hogy visszasírjuk még ezt a méretet.
De valahogy haladni kell a korral. Én már beletörődtem, hogy a következő telefonom nagyobb lesz.
@aryes: Szerintem létezik. Nem mondom, hogy dadog a rendszer, csak vannak pillanatok, mikor nem tudom miért akad meg egy pillanatra.
Alapvetően meg vagyok vele elégedve. Eddigi legjobb választásom. Az Ace 4 közelítette meg még.
@galaxys80: :)

[ Szerkesztve ]

(#5012) UHHH válasza janeszgol (#5003) üzenetére


UHHH
senior tag

Egyik bontatlan A3-at diszkont áron eladtam (44kHUF) egy kollegának, vígan használja, A másik A3-at már használjuk "mi" is, nincs már bontatlan lezsírozott a spájzban.

Én pedig használom a 4 magos s4 minimet, mert sajnos már az A3 is nagy nekem: Zsebben nehezen fér el, meg övtok is drabális már az A3-hoz.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#5013) caverinha


caverinha
aktív tag

Sziasztok! Ez szerintetek normális, hogy tisztítás és factory wipe cache törlés után ennyi helyem van? Lehet még többet kisajtolni belőle? Ami progi lehet sd-n van már.

(#5014) Aryes válasza caverinha (#5013) üzenetére


Aryes
nagyúr

Factory wipe cache-nek mi köze a belső tárhelyhez?
Csinálj egy factory resetet, lesz 10G üres helyed. ;]

(#5015) caverinha válasza Aryes (#5014) üzenetére


caverinha
aktív tag

Fórumban találtam hozzászólást, hogy factory menüben wipe cache ürítéssel lehet tárhelyet felszabadítani, mert elvileg chrome szemeteli tele, 1.2gigáról 2gigára nőtt utána a belső tárhelyem, szóval csak ennyi köze van hozzá! :P

Ha factory reset után lesz 10giga helyem, akkor ezek szerint a rendszer csak 6 gigát eszik, tehát a 10gigából lemegy nekem alkalmazások miatt 2.5giga, akkor 7.5 gigám az most jelenleg hova tűnt? :D

(#5016) Aryes válasza caverinha (#5015) üzenetére


Aryes
nagyúr

0.8G hely egy sima tárhely tisztítás+újraindítás után is összejöhet szerintem, mert olyankor szabadul fel azoknak a rendszerfájloknak a helye, amiket a rendszer nem tud törölni, amíg használ. Pl. a galéria thumbnail adatbázis.
A cache méretét tudtommal nem számolja bele a belső tárhelybe, de akkor biztosan rosszul tudom.
Hogy hová lett a többi hely? Névjegyzék, gmail cache-elt levelek, telepített alkalmazások, amiket hiába teszel át SD kártyára, akkor is a belsőben marad a nagy részük. Sok kis apró fájl, ami több helyet foglal, mint a valódi mérete, ha nincs tömörítve a fájlrendszer alatta.

[ Szerkesztve ]

(#5017) caverinha válasza Aryes (#5016) üzenetére


caverinha
aktív tag

Értem, köszönöm!

Más: Ki mennyi esélyt lát egy upgrade-elt A3 megjelenésére jövő évben?

Nekem ez a tökéletes méretű telefon. Előtte Z3C készülékem volt és nagyon szerettem, nehéz volt a váltás, most nézelődtem, hogy ha úgy van, akkor milyen alternatíváim lennének, Sonyt már nem igazán vennék, bár szerettem a Z3c-met, előtte Z1c-m volt, azt is nagyon bírtam, de előbbi kijelző levállása miatt, utóbbi beázás miatt lett cserélve. Sonyra már nem mennék vissza, Samsung vízállósága és ez a dizájn is tetszik, most telekomnál van black friday akció 33.000ft-ért tudnék váltani a8-ra, ami tetszik nagyon, de szerintem az 5.6inch-csel nem tudnék megbékélni.
Ezért lenne jó, ha jönne jövőre egy 3gb ram 32gb rom vagy 4gb ram 64gb rom változata kicsikéből, de gondolom erre nincs sok esély. :(

(#5018) Aryes válasza caverinha (#5017) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos nem látok rá esélyt. Ha lesz is ilyen kis készülék, holtbiztos, hogy alaposan le lesz butítva.

(#5019) KPistike válasza caverinha (#5017) üzenetére


KPistike
aktív tag

Jelen helyzetben annyira nem látok rá esélyt, hogy amelyik kollégának meghibásodik a céges A320FL készüléke, hibajavításként A600FN-t kap - automatikusan ...

Szerk.: Mármint nálunk van ez így, október 1. óta.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#5020) mr_palko


mr_palko
csendes tag

Hali!

Vodára is befutott a frissítés....

(#5021) Zso83 válasza mr_palko (#5020) üzenetére


Zso83
tag

Hello!

Köszi, bár a független úgy látom, hogy enyhén csúszik most... :DD

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#5022) akos_ur válasza Zso83 (#5021) üzenetére


akos_ur
aktív tag

nekem meg Telenoros van, az mindig a legutolsó a sorban :D

(#5023) KPistike válasza akos_ur (#5022) üzenetére


KPistike
aktív tag

Nem mindig. Egy régebbi hozzászólásomban kigyűjtött kiadásban (tavaly szeptember / október körüli frissítés) pont Telenor rémlik elsőnek.

K. P.

(#5024) akos_ur válasza KPistike (#5023) üzenetére


akos_ur
aktív tag

hm lehet, de azt tudom, hogy az Oreo frissítés messze legutoljára jött meg nekem :)

(#5025) Zso83


Zso83
tag

Sziasztok!
Megjött függetlenre is a biztonsági frissítés.

"Egész életedben egy dolog lesz, ami mindig kitart melletted: az árnyékod..."

(#5026) sherlock82


sherlock82
senior tag

Tegnap frissítette magát a rendszer nálam.
Azt írja stabilabb lesz a rendszer.
Különösebb gond eddig sem volt.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#5027) Aryes válasza sherlock82 (#5026) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mindig ezt írja. :)

(#5028) colonia


colonia
aktív tag

Nekem is megjött függetlenre a szokásos szöveggel. :K

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#5029) zoo8800


zoo8800
veterán

A mostani frissítés óta el se indul a Mytelenor app, azelőtt egy ilyen hiba (crash) se volt.

rip and tear, until it is done

(#5030) Gyulus76 válasza Aryes (#5016) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Én is áttettem mindent SD-re, amit csak lehet. Viszont azt vettem észre, hogy az alkalmazás frissítésekor az visszakerül a belső tárhelyre. Nem lehet ezt valahol beállítani, hogy az SD legyen az alapértelmezés, s ne kelljen minden frissítés után manuálisan visszarakni őket?

A rendszerfrissítés egyébként kb. 1 GB plusz helyet hozott.

[ Szerkesztve ]

(#5031) jack982 válasza Gyulus76 (#5030) üzenetére


jack982
aktív tag

huh, igen, ez jó volna, egy-egy frissítés után percekig vacakolok azzal, hogy visszategyem SD kártyára appokat belső tárhelyről.
nem hiszem el, hogy ezt nem lehet automatizálni valahogy.

(#5032) Gyulus76 válasza jack982 (#5031) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Én annyival tudtam könnyíteni a dolgot, hogy feltettem a Link2SD appot, és ebben kedvencként felvettem az összes SD-re másolható appot. Így csak átpörgetem a kedvenceket, s már látom is, hogy mi került vissza a belső tárhelyre. De még ez sem a legjobb.

(#5033) jack982


jack982
aktív tag

Nektek működik apple earpods hangerőgombjai ezzel a telefonnal?

(#5034) jack982 válasza jack982 (#5033) üzenetére


jack982
aktív tag

Úgy látszik ez normális ennél a kombónál....

(#5035) mr_palko


mr_palko
csendes tag

Sziasztok!

Csak szeretném megosztani, hogy mi történt a telefonommal....

Sajnos összetört, mivel volt biztosításom visszavittem a Vodafone-hoz, kb 1 hét volt az ügyintézés.
Ma jött az SMS , hogy mehetek a készülékért.
Mivel eléggé rossz állapotban volt ( meg volt hajolva középen) nem sok reményt fűztem a javításhoz, azonban kaptam egy új telefont (ránézésre)...
A szervíz lapon 85 000 Ft volt a javítás költsége...

Palkó

(#5036) Aryes válasza mr_palko (#5035) üzenetére


Aryes
nagyúr

Végre egy vidám történet. :DDD
Az imei számról el tudod dönteni, hogy új-e. Valószínű igen, mivel minden része tönkrement, egyszerűbb egyben kicserélni. :)

(#5037) mr_palko válasza Aryes (#5036) üzenetére


mr_palko
csendes tag

Az imei a régi (gondolom átírták).
A PhoneInfo szerint:

(#5038) ph2012


ph2012
senior tag

Miért kerül 70.000 Ft-ba? Mivel tud többet mint egy 50.000 Ft-ba kerülő Galaxy J5 (2017)?

(#5039) Bjørgersson válasza ph2012 (#5038) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Samsung Galaxy A3 (2017) - indulhat a vizes vébén
Samsung Galaxy J5 (2017) - évforduló

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5040) ph2012


ph2012
senior tag

Az A3-as akkuját ki lehet venni? Vagy nem lehet levenni a telefon hátlapját?

Köszi.

(#5041) Armahun válasza ph2012 (#5040) üzenetére


Armahun
addikt

Ki lehet, csak kell hozzá hőlégfúvó.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5042) ph2012 válasza Armahun (#5041) üzenetére


ph2012
senior tag

Ez most komoly vagy vicc?

(#5043) Armahun válasza ph2012 (#5042) üzenetére


Armahun
addikt

Ez egy komoly vicc.

A készülék egybeépített, nem szétszedhető.

De lehet benne akut cserélni. YouTube

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5044) ph2012


ph2012
senior tag

Samsung Galaxy A3 (2017) telefont használtan lehet venni 30.000 Ft-ért Budapesten? Kifogástalan állapotban.

Köszi.

(#5045) seniman válasza ph2012 (#5044) üzenetére


seniman
addikt

Mire számítasz,valamelyikőnk végigtalpalja,vagy végigtelefonálja az összes sufni gsm boltot pesten és eléd rakja az eredményt? :F

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#5046) Bjørgersson válasza ph2012 (#5044) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Lehet, hogy lehet, de nem biztos.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5047) ph2012 válasza Bjørgersson (#5046) üzenetére


ph2012
senior tag

Mi a minimál ára a Galaxy A3 2017-nek?

(#5048) Bjørgersson válasza ph2012 (#5047) üzenetére


Bjørgersson
félisten

:D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5049) seniman válasza ph2012 (#5047) üzenetére


seniman
addikt

2018-as év vevője kívánságlista:szarért hugyért patika kifogástalan állapotot. :C Fehér hollót beszámolsz? :))

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#5050) UHHH válasza ph2012 (#5047) üzenetére


UHHH
senior tag

Én 45-ért adtam el bontatlanul kollegának egy 2017-es 1 év garis telekomos, de független A3-at, örült, mint majom a farkának, igazán jó dealt csinált.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.