Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Aryes válasza domager3 (#1749) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az nem lehet. A kamera appban be van állítva? A Google az nem a home gomb hosszú megnyomására jön elő?

(#1752) gFOX89 válasza Drughi (#1748) üzenetére


gFOX89
csendes újonc

Lehet találni valami használati útmutatót ehhez? Laikusként van értelme belekezdeni?

(#1753) gFOX89 válasza Drughi (#1748) üzenetére


gFOX89
csendes újonc

Ha lehet akkor melyik ország független Rom-ját telepítsem?
Ha pl angol vagy amerikai Rom-ot teszek fel, attól még tudok magyar nyelvet választani, és a hálózatra is felcsatlakozik?

(#1754) domager2 válasza Aryes (#1751) üzenetére


domager2
tag

Jogos, csak elállította a frissítés

(#1755) Drughi válasza gFOX89 (#1753) üzenetére


Drughi
addikt

Bármilyet választhatsz, lesz benne magyar nyelv.

(#1756) gFOX89 válasza Drughi (#1755) üzenetére


gFOX89
csendes újonc

Szuper!
Akkor mégis miben különbözik egy svájci független Rom egy magyar Telekomostól például? Persze az előre telepített appokon kívül? Hálózatra fog csatlakozni?

(#1757) Drughi válasza gFOX89 (#1756) üzenetére


Drughi
addikt

Gyakorlatilag semmiben.
Fog csatlakozni.

Nekem telenoros a telefon, de első dolgom volt a független rom feltétele, még azt is kigyomláltam...

(#1758) mr_palko válasza Drughi (#1757) üzenetére


mr_palko
csendes tag

Nekem a sebességgel és használattal nincs gondom, egy valamit vettem észre, hogy nem úgy működik, mint korábban (persze lehet, hogy csak beállítás) : amikor egy free wifit használok ( pl.: tömegközlekedésen) korábban az értesítéseknél feldobta, hogy a használathoz be kell jelentkezni. Most nem jelez, viszont mivel nem jelentkezel be nincs net....
Egyéb, használat közbeni problémát nem tapasztaltam.

Ja és egy ki akkuidő:

(#1759) kárátékutyá válasza Drughi (#1757) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Töltöm az Italy függetlent. Odinnal való frissítésnél be kell kapcsolni az USB hibakeresést?

(#1760) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nálatok független ROM-nál van VoLTE?
A3 2016-nál nincs.

(#1761) GEPESZ66 válasza kárátékutyá (#1759) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igen,A3 2016-nál kellett.

(#1762) KPistike válasza kárátékutyá (#1759) üzenetére


KPistike
aktív tag

És GEPESZ66 @ 1761:

A320FL-nél nem kell hibakeresés - csak Hangerő le + Home gomb + Power együttes nyomása, majd Hangerő fel, és rádugni a PC-hez / notebookhoz csatlakoztatott adatkábelre. Hogy e művelet előtt, vagy utána indul Odin, nem számít, a kifejtett image-k tallózása előtt jelezzen a program kapcsolatot a készülékkel.
Mondjuk, az Androidban beállított kapcsolók szerintem nem nagyon lehetnek hatással a fenti módon indított készülékre, ráadásul pont azt a rendszert csapjuk felül egy gyári alapra állított újabbal.
Kb olyan a helyzet, mint amikor Linux / Windows telepítő lemezről indítjuk a PC-t, hogy formázással újratelepítsük a rendszert - a merevlemezen lévő rendszer pl. tűzfalának beállításai a telepítőre nincsenek hatással.

K. P.

(#1763) zoka.


zoka.
tag

Sziasztok!

Hol érdemes mostanság megvenni? Van valami megbízható gsm, vagy inkább nagyobb boltokban nézelődjek?

Vagy esetleg milyen alternatívái vannak? Kicsi, ujjlenyomat, nfc, használható kamera, vizállóság. Nagyjábol ezek lennének a szenpontok, de egyik sem létszükség.

Előre is köszi! :R

(#1764) Essien válasza vbandit (#1747) üzenetére


Essien
aktív tag

Úgy tűnik a gmail probléma itt is megvan( Nálam biztosan). :) Tegnap kb 20 email-ből kettőnél jelzett a többi csak akkor jött meg ha beléptem.

(#1765) #16695808 válasza Essien (#1764) üzenetére


#16695808
törölt tag

szerintem gmail app frissítés a hibás, mert én nem frissitettem és azonnal jelez

(#1766) kárátékutyá válasza KPistike (#1762) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Nem tettem fel, mert sok fail-t láttam S7 update videó alatti kommentekben. Legjobban attól félek, hogy valamiért a google nem enged be a telefonba, láttam már ilyet. Holnapra amúgy is nagyon kell a telefon, ha jövő hét közepéig nem jön meg, lehet hogy felteszem.

(#1767) cinemazealot válasza zoka. (#1763) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jelenleg az A3 nagyjából mindenütt 75k körül van, én mindenképpen azt javaslom, hogy olyan helyen vedd, ami biztos (sufni GSM kizárva) és adnak rá normális garanciát. És általában alternatíva hiányban szenved mindenki ebben a méret kategóriában. :K Most jelent meg a Sony Xperia XZ1 Compact, de az mire ideér... Esetleg nézz körül egyéb Sony Compact-ok között, sokan vannak róluk pozitív véleménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#1768) bastya2100 válasza zoka. (#1763) üzenetére


bastya2100
tag

Számomra is ezek voltak majdnem a szempontok, csak a kicsi helyett óccó legyen :D
Lehúzták mindenhol egy kicsit ezt a telót, de egyszerűen nincs más alternatívája.
Az xz1 compact egy teljesen más ár szegmenst fog lefedni :$ a régi compact sony pedig szerintem megint nem alternatíva, ja és nem is vízálló, és drágább is, Nem beszélve arról, hogy a sony már nem egyszer befürdött az ip védelmeivel.
Az xz1 comp. tény, hogy bitang jószág lesz, de jóval drágább (kb 500 euró, mire ide ér 170 ezer), és otromba tégla is szerintem.
Apple Se megint nem vízálló, túlárazott, lassan nem is lesz kinálatban.
Iphone 7 szintén kb 120-al többe van, csinos, kicsi, vízálló, király kamera...2,5 szer drágább :D
BlackView bv6000 strapa teló, ennek csak a kijelzője kicsi, árban kicsit drágább, a telefon test maga igen csak vastag :$ és a kamerában is kételkedek, hogy értékelhetőket készít....

Összefoglalva: Igen, nincs más alternatívája eme csodaszép készüléknek. Kicsi, csinos, szép képeket csinál, (videókat remegős kézzel már nem :$ optikai stab hiánya miatt:$), közepes hardver (szerintem igen csak fürge), nagyon jó üzemidő :), prémium összeszerelés.

[ Szerkesztve ]

(#1769) kárátékutyá válasza zoka. (#1763) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Egy telefon lehet vele pariban szerintem, az pedig a Sony Z5 compact. Abban jobb hardver és kamera van, de ez szebb telefon, vízállóság biztosabb, abban 4,7 helyett 4,6 col van, és a vezérlők is a kijelző aljában vannak, tehát lényegesen kisebb a kijelzője érzésre. Én feltettem eladásra, de másnap leszedtem, nincs alternatíva. Szeretnék picit nagyobb kijelzőt, de azok már akkora batárok mellette, lásd A5 2017.

Az AOD-ról pedig már nem is beszélnék. 2 hónapja van meg, utoljára ilyen sokáig egy iPhone 4s telefonom volt kb 5 évvel ezelőtt, mindig cserélgettem a telefonjaimat.

(#1770) bastya2100 válasza kárátékutyá (#1769) üzenetére


bastya2100
tag

A z5 compact valóban jó alternatíva lenne, ebben az árba...de használtan is 65-70 ...nem mellesleg szerintem úgy, hogy 4,6-os azon felül még a vezérlőgombok is levesznek a méretből, vastagabb is, érzetre is jóval kisebb a kijelző :) . Használtan kitudja milyen lesz az akksi idő, és még hiába a garancia belelehet futni egy két zsákba cicába :D. Az a3-ban minden benne van amire igénye van, egyedül a teljesítmény ami játékoknál kisebb kompromisszumokkal jár :)

[ Szerkesztve ]

(#1771) Karcub válasza kárátékutyá (#1766) üzenetére


Karcub
senior tag

Ha előtte kijelentkezel minden fiókból, akkor nem lesz ilyen gondod.

(#1772) gFOX89


gFOX89
csendes újonc

Fennt van a svájci független nougat Rom!
Ég és föld a mm-hez képest!
És minden cájg megmaradt ;) :)

(#1773) #16695808 válasza gFOX89 (#1772) üzenetére


#16695808
törölt tag

jobb?

(#1774) gFOX89 válasza gFOX89 (#1772) üzenetére


gFOX89
csendes újonc

És végre van analóg óra az always on display-nél !

(#1775) gFOX89 válasza #16695808 (#1773) üzenetére


gFOX89
csendes újonc

Nekem jobban tetszik.
Sokkal letisztultabb design, átláthatóbb!
Így elsőre pörgősebbnek is tűnik.
Fél nap után az akksi időről nem tudok érdemben nyilatkozni, de nem rosszabb mint mm alatt!

(#1776) kárátékutyá válasza gFOX89 (#1775) üzenetére


kárátékutyá
őstag

SD kártyát és a sim kártyát kivetted? USB hibakeresés be volt kapcsolva? Kiléptél a fiókokból előtte?

(#1777) gFOX89 válasza kárátékutyá (#1776) üzenetére


gFOX89
csendes újonc

Sd nem volt benne, sim benne maradt, fiókokból kijelentkeztem.
Biztos ami biztos alapon smart switchben csináltam egy biztonsági mentést. De minden megmaradt a telefonon. Még a beállított ébresztés is!
Amennyire féltem a folyamattól...annyira egyszerű volt :)

(#1778) kárátékutyá válasza gFOX89 (#1777) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi a választ. És USB hibakeresés?

[ Szerkesztve ]

(#1779) Brian89


Brian89
csendes tag

Sziasztok!

Még nem csináltam ilyet ,csak érdeklődnék, hogy ha felteszem rá valamelyik elérhető külföldi 7-es verziót akkor az garivesztéssel jár? (független teló, Samsung boltban vettem)
Ha jól látom egyébként elég jól van dokumentálva a dolog neten, annyira nem lehet ördöngősség megcsinálni...
Érdemes egyébként kézzel rátenni, vagy most már üljek a seggemen és várjam ki amíg megérkezik az official frissítés?

(#1780) GEPESZ66 válasza Brian89 (#1779) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Inkább várj,pár hét nem számít.
Nekem 2016-on az van,de nem egy olyan szenzációs dolog,hogy kelljen sietni.
Én így tettem,de semmi értelme nem volt.

(#1781) kerxy válasza zoka. (#1763) üzenetére


kerxy
senior tag

Érdemes várni egy Samsung hétvégét Media Markt-ban vagy SES-ben, pár hónapja én így vettem 65 körül. De lesz nem sokára Glamour / Joy napok is ;)

(#1782) KPistike válasza Brian89 (#1779) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Bár a külföldi verzió sem jár garancia elvesztésével, javaslom a magyar vodásat - mondjuk, az meglepett, hogy ehhez képest a használandó nyelv kiválasztását, üdvözlést németül teszi :)
Ahonnan letöltöd a szimpatikus állományt, a letöltés alatt is elég jól írták le a folyamatot, illetve az adott készülékhez javasolt Odin verzió is onnan beszerezhető. (Bent más modellekkel is kell olykor foglalkoznom, és meglepetésre G389F-hez 3.12.7 a javasolt, miközben A320FL-hez 3.11.1).
De, ahogy korábbi válaszban GEPESZ66 jelezte, érdemes türelemmel lenned, kevesebb extra alkalmazást kell tiltanod / törölnöd - sőt, OTA esetén esélyes, hogy 0 lesz az érték :)

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#1783) gFOX89 válasza kárátékutyá (#1778) üzenetére


gFOX89
csendes újonc

Nem kellett babrálni.
Be sem léptem a fejlesztői módba!

(#1784) shapphire


shapphire
tag

Nálam - független telefonra - befutott a frissítés. 1190,92 MB

(#1785) F. Norbi válasza shapphire (#1784) üzenetére


F. Norbi
csendes újonc

Telenorra is jöhetne már..

(#1786) TomPack válasza F. Norbi (#1785) üzenetére


TomPack
őstag

Kösz, hogy szóltál, már töltöm is! :D

(#1787) borand


borand
aktív tag

Pont írni akartam, hogy itt is jön már lefelé. Szintén független.

[ Szerkesztve ]

(#1788) manokaki válasza shapphire (#1784) üzenetére


manokaki
őstag

Na nekem is független magyar.

(#1789) dagobacsi


dagobacsi
csendes tag

Sziasztok! Nekem is ilyen telefonom van független. Most töltötte le a nougat frissítést. Azt akarom kérdezni, hogy telepítés után kell-e gyári visszaállítást csinálni?

(#1790) TomPack válasza dagobacsi (#1789) üzenetére


TomPack
őstag

A tudomány mai állása szerint ajánlott, mert főverzió váltás történt.

Én egyelőre nem állítom vissza, nincs most kedvem újra belakni, meglátjuk hogyan viselkedik.

(#1791) borand


borand
aktív tag

Nagyon jó ez az új design, nekem gyorsabbnak is tűnik vele a telo. Nem csináltam gyári visszaallitast.

(#1792) manokaki válasza borand (#1791) üzenetére


manokaki
őstag

Irja le mindenki a tapasztalatát a Nougat -tal kapcsolatban..

(#1793) #77646080 válasza dagobacsi (#1789) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, érdemes. Sok, esetleges kisebb-nagyobb problémát előzhetsz meg vele.

(#1794) manokaki


manokaki
őstag

Én totál hard reset , és ugy töltöm le a Nougat-t , sehova nem jelentkeztem be , teljesen alap , letölt , megy a frissités és utána ..

(#1795) shapphire válasza #77646080 (#1793) üzenetére


shapphire
tag

Többen is írjátok a frissítés utáni gyári visszaállítást, mint javasolt műveletet.
Miért szükséges ez?
Elvileg ez egy hivatalos szoftver módosítás, most pl. OTA-n, vagyis hivatalos csatornán keresztül, stb.

(#1796) borand válasza manokaki (#1792) üzenetére


borand
aktív tag

Nagyon fasza, szerintem a RAM kezelés jobb lett pár perc nyomkodás után, az osztott képernyő akadás nélkül szépen megy, atom zsír cucc. Végre lehet youtubezni meg böngészni :C :C Kár, hogy az AOD-on az értesítéseket nem lehet külön színnel megjeleníteni csak fehérrel. Jó lenne, ha elütne. Kikapcsolt töltésnél is az a zöld villogó pont faszán jelez. TELEPÍCCCSÉTEK!!!!!!!!!! :DD

(#1797) Sakira válasza TomPack (#1790) üzenetére


Sakira
tag

Majd írd le légyszi hogy működik visszaállítás nélkül. Én is csak végső esetben csinálom meg, bár nekem még nincs, telekomos vagyok :)
Borand: milyen zöld villogó pont?

[ Szerkesztve ]

(#1798) borand válasza Sakira (#1797) üzenetére


borand
aktív tag

Kikapcsolt telefont felrakod töltőre, akkor a home gomb felett a kijelzőn mejelenik egy villogó, zöld pont. Így végülis értesítő led nélkül is lehetne használni a sAMOLED kijelzőt, főleg, ha az értesítés ikonok lennének ilyenek. Majd jelentkezek designernek a Samunál. :D

(#1799) #77646080 válasza shapphire (#1795) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem a firmware forrása (hivatalos-e vagy sem) határozza meg a szükségességét, hanem az, hogy Android főverzió változás történt.

Előfordulhat kisebb-nagyobb működési zavar, ezt lehet megelőzni a telepítést követő visszaállítással.

(#1800) TomPack


TomPack
őstag

Királyság, hogy lehet végre kijelző DPI-t is állítani! Mondjuk olyan hatalmas nagy szükség nem volt rá, de azért pirospontot érdemel. A Redmi Note 4-em sírva vittem vissza, mikor rájöttem, hogy azon bizony nem lehet. Kétszer ekkora kijelzőn négyszer ekkora ikonok és az alkalmazások is hatalmas méretben futottak, mintha értelmi fogyatékos lennék.

Illetve az is tetszik, ha az alkalmazásváltó gombra duplán kattintok, akkor előugrik az utoljára használt alkalmazás. Így könnyebb két alkalmazás között váltogatni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.