Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Eszti0215


Eszti0215
csendes tag

Sziasztok.
A3 es A5 kozott dilemmazok.
45 es 65 ezerert tudnam a T-nel kihozni oket.megerne az A5 re plusz 20at kolteni,vagy netezesre,sorozathoz,forumhoz,gyerkocoket fotozni eleg lenne az A3 is?
Memoria kartyara lehet ezeken menteni?
Mennyire kell az uveg miatt vigyazni ra?
Egyaltalan megerne barmelyikre lecserelnem a huawei gx 8 am?
Ujjlenyomat olvasora sokan panaszkodnak,nektek mik a tapasztalatok?

(#1502) #77646080 válasza Eszti0215 (#1501) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia!

"Memoria kartyara lehet ezeken menteni?" - Igen, lehet.

"Mennyire kell az uveg miatt vigyazni ra?" - Érdemes odafigyelni rá. A legtöbben fóliával védik, én semmivel, "csak" nagyon ügyelek rá, hogy semmi se lehessen a zsebemben, ahol viselem.

"Egyaltalan megerne barmelyikre lecserelnem a huawei gx 8 am?" - Miért szeretnéd leváltani a Huawei-t? Ha csak meguntad, de amúgy kifogástalanul működik, akkor nem biztos, hogy érdemes. Ha van valamilyen problémája, ami indokolja, akkor igen, érdemes váltani.

"Ujjlenyomat olvasora sokan panaszkodnak,nektek mik a tapasztalatok?" - Semmi gondom vele, megbízhatóan teszi a dolgát.

"megerne az A5 re plusz 20at kolteni" - Igen.

(#1503) vilmaboy válasza kárátékutyá (#1493) üzenetére


vilmaboy
őstag

Én nagyon rég óta sygic-et használok. Teszi a dolgát és sosincs baj vele. Ingyenes az app és a térképei is.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1504) Aryes válasza Eszti0215 (#1501) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mivel 5,5"-os telefont cserélnél le, nem kérdés, hogy neked A5 kell, A3-at azért vesz az ember leginkább, mert kicsi. :)

(#1505) kerxy válasza Aryes (#1504) üzenetére


kerxy
senior tag

Én is pont ezt akartam írni, illetve még A3 esetén a 2 giga RAM is visszalépés lenne, szóval szerintem mindenképp a nagyobb tesó ideális neked.

(#1506) bastya2100 válasza Eszti0215 (#1501) üzenetére


bastya2100
tag

Szia! Én is nem rég váltottam A3-ra és lumia 640 5"-ja után nehéz volt megszokni ezt is :D Neked 5,5 után az A5 is fura lesz :D De én imádom, hogy nem veszem észre a zsebembe a kis A3-mat :)

Egyébként nem mondanám gyorsabbnak az A5-öt mert amennyivel erősebb mellette 2-szer annyi a pixel is amivel dolgoznia kell. Nézz utána nyugodtan youtube teszteken . Üzemidőben is jobb az A3, átlag feletti bőven :)
Kamera jobb az A3-ba élő bizonyíték nem minden a megapixel :D magam is teszteltem, de szintén van fent egy jó videó :D ahol rád bízza a készítő melyik a jobb minőségű kép :D

https://www.youtube.com/watch?v=GeUdY1NpwAo&t=308s

De a méret miatt maradj az A5-nél, vagy járj utána megtudod-e szokni a 4,7"-t .
Én is telekomnál vettem, nem tudtam dönteni A5 vagy A3, de az A3-hoz ajándék Samsung level slim hangszóró volt így maradt az A3.

(#1507) Eszti0215


Eszti0215
csendes tag

Koszi a gyors valaszokat.
Van tobb apro gondom is a jelenlegivel.pl. wifit folyton eldobja,mobilneteol at sem all magatol ha hazaerek.a billentyu nem erzekel sokszor olyan gyorsan ahogy gepelek,jelenleg pici gyerekkel rendelkezem,igy sokszor 1 kezes vagyok,ahoz nagynak erzem(ezert is szemezek atmenetileg kisebb teloval).a hangereje eleg gyenge filmeknel.
Tokban tartanam,ahogy eddig minden telom,de pl ez nemreg 1,5 magasbol esett betonra(gyereknek koszonhetoen)es semmi baja nem lett.na pl tokban is akar, egy ilyen balesetet az A akarmelyik nem tudom mennyire toleralna....
Es hat sokszor zavar,hogy kabaton pl ha zsebbe rakom,nem tudom a czipart felhuzni...mert egy tepsi.pedig ezelott 6colosom volt,nem okozott gondott kisebbre valtani.
Ma megtapogatom mindkettot boltban,aztan meglatom.a 2giga ram miatt sem aggodom tulsagosan,annyira nem hasznalom ki ezt sem.
Amik a videoban feltuntek,hogy a samsungoknal ha ujra nyitsz egy alkalmazast,vagy bongeszoben epp felbehagyott olvasnivalot,akkor nem oda ugrik vissza ahol abbahagytad,hanem ujra tolti es az elejere rak visaza.ez beallithato vajon?vagy ennyire nem tudja(az A5sem) tartani a memoriajaban a dolgokat.
Na ezt erdekesen fogalmaztam,remelem azert ertheto

(#1508) TomPack válasza Eszti0215 (#1501) üzenetére


TomPack
őstag

Szerintem meg lehet szokni ezt a méretet. Sőt, sokkal kényelmesebb mint az A5. A5 2016-ot használtam majdnem egy évig, de kb két napig volt szokatlan. Szerintem ez lenne a normális tenyérbeillő méret. Pár napra próbát tettem egy Redmi Note 4-el, de nem tudtam megszokni, minden hatalmas volt rajta. Az ikonok, az alkalmazások nagy méretben futottak rajta, és úgy éreztem magam mintha látássérült lennék, akkora méreteket dobott az arcomba. Kijelző DPI-t persze nem lehetett állítani rajta, ellenben a Galaxy A5 2016-on a 7-es droidon már volt olyan funkció!

(#1509) Eszti0215 válasza TomPack (#1508) üzenetére


Eszti0215
csendes tag

1 orat nyomogattam oket a mediaban,sokkal kenyelmesebnek talaltam az A3 at.
Es nem utolso sorban,ha 1 ev mulva megvalnek tole(ami nalam siman elofordul)akkor nem bukok rajt annyit,mint a masikon.ahogy most is a 110 ezres telot,40 ert adom el,mert orulok,hogy vegre valakinek ennyiert is kell es nem 20 ezerrel akarja kiszurni a szemem....
Szoval hetvegen nyelbe utom az uzletet,es boldog "mini" telefon tulaj leszek 😁😁😁
(Jah,es anno az s3 4,8coljaval kezdtem.boven eleg volt mindenre az is)

[ Szerkesztve ]

(#1510) #77646080 válasza Eszti0215 (#1509) üzenetére


#77646080
törölt tag

Csak a pontosság kedvéért: a Galaxy SIII 4,3" volt (én arról váltottam erre, nagyon kedveltem).

(#1511) Aryes válasza Eszti0215 (#1509) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát akkor nem kérdés. :) Kényelem mindenek felett.

(#1512) Eszti0215 válasza #77646080 (#1510) üzenetére


Eszti0215
csendes tag

4,8 volt az S3.
De meg is neztem,mert elbizonytalanitottal :))

(#1513) #77646080 válasza Eszti0215 (#1512) üzenetére


#77646080
törölt tag

Jogos, eltévesztettem. :)

(#1514) TomPack válasza #77646080 (#1513) üzenetére


TomPack
őstag

És az S3 mekkora tepsi volt a maga korában! Ezért mondom, hogy az A3 egyáltalán nem kicsi telefon. A többi telefon nőtt meg használhatatlan méretre, és tök vicces hogy az emberek kitakarják velük a fél fejüket, szenvednek mert nem fér a zsebükbe, nem tudják hova rakni. Pedig több információt igazából nem hordoz, csak nagyobb méretben futnak rajtuk az appok.

(#1515) somogyib válasza #77646080 (#1513) üzenetére


somogyib
őstag

Lehet, hogy az S4 mini-re gondoltál, az volt 4,3".

Én arról váltottam A3-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1516) Szajo


Szajo
őstag

Valakinek van azzal tapasztalata, hogy a vízálló telefon ha be ázik és garis mit reagal rá a szerviz?
Nem ázott be csak féltem a víztől mert pl sógoromnak volt egy cat b25 és a kád vizbe beazott (mindene lezarva) majd a szerviz úgy reagált rá, hogy nem javítják gariban rendellenes használat miatt... most ezt hogy???

(#1517) #77646080 válasza Szajo (#1516) üzenetére


#77646080
törölt tag

A jótállás arra vonatkozik, hogy normál használat során nedvesség éri - ekkor kiszáradás után újra rendesen működik a hangszóró, lehet tölteni (adott idő után). A beázás azt jelenti, hogy az indikátor elszíneződött, azaz nem rendeltetésszerű használat miatt a készülék belsejét érte nedvesség. Alapesetben ebben és a hasonló telefonokban, ahol IP védettség van, a vízbe mártástól, esőtől nem fog jelezni az indikátor.

Ha jelzett, akkor ugrott a jótállás, de az nem alapeset.

(#1518) somogyib válasza #77646080 (#1517) üzenetére


somogyib
őstag

De ha azért ázik be és színeződik el az indikátor, mert rossz az összeszerelés, akkor azt hiszem, hogy jogos a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#1519) #77646080 válasza somogyib (#1518) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ez így van. A bökkenő az, hogy miként bizonyítod az ő hibájukat. :(

(#1520) somogyib válasza #77646080 (#1519) üzenetére


somogyib
őstag

A másik bökkenő meg az, hogy miért vádolnak a nem rendeltetés szerű használattal, amikor én úgy használtam és csak az összeszerelés volt rossz.

szerk: bár ez elég parttalan vitának tűnik, ami inkább jogászok felségterülete. :)

[ Szerkesztve ]

(#1521) Szajo válasza #77646080 (#1517) üzenetére


Szajo
őstag

Igen neki is indikátort magyaráztak... De egy kád vizbe pár percig hogy azhat be igy??

(#1522) #77646080 válasza Szajo (#1521) üzenetére


#77646080
törölt tag

Az bizony gyanús, hogy nem az ő (a felhasználó) hibája.

somogyib - igen, ezt itt nem tudjuk tovább ragozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1523) Eszti0215


Eszti0215
csendes tag

En is pont errol faggattam a samsung boltban a csavot,hogy ez,hogy mukodik a gyakorlatban.
Allitasa szerint van a telefonban nyoas erzekelo,ami csak akor jelez,ha 1,5 m nel melyebbre viszed a telefont.mondom ez oke,de azt,hogy tudom bizonyitani, a telefon esetleges beazas miatti meghibasodasanal,hogy en biza 29 perc 59 m.percnel kivettem a vizbol(vagy,hogy csak egy pillanatra erte viz,mert mondjuk beleesett a kadba)
Allitasa szerint ez a legmagasabb kategoria,es ennel tobbet is bir a telefon,ez csak egy biztonsagos ertek,egy hatar.
De ebben en nem vagyok olyan biztos.
A G2 om pl. egy pillanatra sem talalkozott vizzel(de komolyan,esku)megis elszinezodott benne az a valami,es vizcseppes volt belul(lattam,a szemem elott szedte szett a srac)
Valoszinuleg a gyakran tuzforro hatlap miatt volt,amirol en nem tehetek,mert atlag felhasznalas mellett tortent(max hay day-el jatszottam).
Nem tudtam bizonyitani.es 2x is "beazott" 1 honapon belul...buktam a garit az alig fel eves telon.
En ezert sem fogom vizbe vinni.
Egy kis eso a zsebemben meg talan nem art neki...remelem.

(#1524) somogyib válasza Eszti0215 (#1523) üzenetére


somogyib
őstag

Én még nem mártottam vízbe, viszont többször kapott már olyan esőt, hogy utána csurom víz volt.
De utána, és azóta sincs semmi baja, működik.

Szóval egy kis eső nem árthat neki.

(#1525) #77646080 válasza Eszti0215 (#1523) üzenetére


#77646080
törölt tag

En ezert sem fogom vizbe vinni.
Egy kis eso a zsebemben meg talan nem art neki...remelem.

Igazad van. :) Ez a védelem pont arra jó, hogy ami víz más telefont tönkre tesz, az ebben ne tegyen kárt. Nem kell szándékosan kitenni a hatásoknak, de esőben ezt nyugodtan használhatod. Ez pont elég. :)

(#1526) Armahun


Armahun
addikt

A leírás szerint édes víz esetén igaz a vízállóság.
De mi a helyzet azzal, amikor egy meleg nap a sós izzadságban ázik fel napot.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1527) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Szerintem sem kell feltétlen kísérteni a sorsot ezekkel a telókkal. Tuti kibírja ha vízbe ejted, bírja ha megázik, én spec le is szoktam néha mosni csap alatt. Balcsiba be lehet vinni szelfizni, de szerintem ennél sokkal többet nem kell elvárni tőle. Komolyabb dolgokra ott vannak a spec erre készített telók pl Cat s60 stb.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1528) kerxy válasza Eszti0215 (#1523) üzenetére


kerxy
senior tag

Szervizben csinálnak nyomáspróbát. Ha azonban elhasal 29:59en belül akkor jogos a panasz, ha nem akkor nem. De utóbbi esetében nálad sem fog beázni, az biztos :) Ha mégis, akkor pedig ők is látni fogják, de ugye ez akkor lehetséges, ha rosszul van ragasztva, ami viszont elég ritka.

(#1529) Eszti0215 válasza kerxy (#1528) üzenetére


Eszti0215
csendes tag

Na igen,attol,hogy egy telefon elmeletileg vizallo....meg nem egy eletbiztositas.biztosan sokan aztatjak,es semmi nem tortenik,de en altalaban veve is eleg peches vagyok a teknikaval...ezert megtanultam olyantol is ovni a telefonom,ami masnak eszebe se jut.
Pl nyaron,nem rakom a nadragom zsebebe,mert 10 perc utan ugy veszem elo,hogy egy csurom viz,ahogy mar irtam esoben nem veszem elo,akkor sem ha a Nasa hiv :D,konkretan asztalra nem rakom,csak valamire ami az asztalon van(altalaban penztarca) es meg sorolhatnam.
Ezeket talan a samuval majd elfelejthetem 😂😂
Jajj,csak mar lenne kovi hetvege.
Ma egesz nap a gyerek 5 colos telefonjat hasznalom,azon neztem filmet,neteztem,hogy szokjam a kisebb meretet.meg jo,hogy en vagyok a felnott,es mondvacsinalt indokkal elkobozhatom a telefont,es a gyerek nem szolhat erte 😂😂😂hehe...

(#1530) #77646080 válasza Eszti0215 (#1529) üzenetére


#77646080
törölt tag

asztalra nem rakom,csak valamire ami az asztalon van(altalaban penztarca)

A többi esetben tényleg nem kell tartanod semmitől, de a "tegyünk valamit alá" módszert pont érdemes megtartanod. A hátlap [lüvegből készült]. :)

(#1531) Eszti0215 válasza #77646080 (#1530) üzenetére


Eszti0215
csendes tag

Tokban lesz.a mostani is tokban van.a nedvessegtol felek ezen a teren is.es ha valami borulna az asztalon,akkor az nem a telefonra folyik 😁

(#1532) somogyib válasza Eszti0215 (#1531) üzenetére


somogyib
őstag

Ettől sem kell félned, az enyém kapott már sört is konyhaasztalon, és kibírta. :)

(#1533) #77646080 válasza Eszti0215 (#1531) üzenetére


#77646080
törölt tag

Helyes. :K

(#1534) bastya2100


bastya2100
tag

Én folyton kiteszem valami vizes tesztnek a telóm :) Addig használom ki míg, valami törés nem lesz vagy egyéb baja :D mert utána már nem lesz ip védelem, szóval nem sajnálom :D bár nagyobb telóknál főleg vigyázni kell jobban meghajlanak :D felválik a ragasztás utána off :D Imádom, hogy megtudom mosni a telóm XDDD

Egyébként samuéknál nem nagyon hallottam problémákat ip védelem terén, nem úgy mint sonyiéknál, vagy épp a strapa telóknál....

(#1535) Sakira


Sakira
tag

Nillkin nature szürke(nem használt, mert nem tetszik) tokot nem cserélne velem valaki átlátszóra?

(#1536) TomPack válasza bastya2100 (#1534) üzenetére


TomPack
őstag

Én már egyszer leejtettem, és megsérült a keret! :( Nem is merem vízbe tenni!

(#1537) bastya2100 válasza TomPack (#1536) üzenetére


bastya2100
tag

Nekem szilikon tokba van, gagyi üvegfólia, azt fogom még cserélni :) :) eset már párszor :D de bírja egész jól :) :)

(#1538) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Én rajt hagytam a gyári sima fóliát a hátán és szilikon tokot kapot, plusz 9H fóliát az előlap. Ennél többet nem vagyok hajlandó elkövetni érte.
Valakiírta a Sonyék vízvédelmét. Szó mi szó... Z1C-t használtam az A3 előtt 3 évig. Első javításánál amikor szét kellett szedni, kb 2 év után, akkor a nyákon voltak régebbi vizesedés nyomok. Azt nem is mertem soha lemosni csap alatt, de az A3 szokott tusolni ha retkes :) Igaz az nem is volt IP68.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1539) KPistike válasza Sakira (#1535) üzenetére


KPistike
aktív tag

Szia Sakira!

Teljesen színtelen jöhet csak szóba, vagy enyhén szürkített is megfelel? Szintén nem használt, és Nilkin ...
Úgy érzem, a többit tegyük privátba, ha Neked megfelel :)

Bocsánat, Nature van nekem is - csak azért nem használom, mert vettem másikat korábban, ezt meg a céges beszerzőnk hozta utólag ... Inkább küldök Neked képet róla privátban :)

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#1540) hawkfoto


hawkfoto
tag

Nekem kétszer volt szervizben, utána háromszor vittem strandra (a gyerekek imádták hogy lehetett víz alatt videózni, fotózni), meg egyszer vagy tíz percig ázott bringán esőben( mintha dézsából öntötték volna), de szerencsére semmi baja. Minden oké rajta, egyedül a gps-sel nem vagyunk barátok.

(#1541) TomPack válasza hawkfoto (#1540) üzenetére


TomPack
őstag

Mi a baj a gps-el? :O
A5-ben én rengeteget használtam, és egy évig sem bírta. Alaplap csere lett belőle. Egyelőre még csak két hete van meg az A3, reméltem ezzel nem lesz már ilyen probléma...

(#1542) hawkfoto válasza TomPack (#1541) üzenetére


hawkfoto
tag

Az, hogy az enyém pontatlan. Iszonyat gyorsan talál jelet, akár épületen belül is, de pontatlan. Endomondoval és Stravával használom leggyakrabban, és van hogy 2-300 méterekkel lát arrébb, mint ahol vagyok. Először gps antennát cserélt a szerviz, utána alaplapot, harmadszorra azt mondták úgy jó ahogy van, a gyári értékeknek megfelel. De most már össze tudom majd hasonlítani, mert az asszony is kapott egy ilyet, azon tesztelem majd hogy a teló ilyen, vagy csak én fogtam ki egy hibásat.

(#1543) TomPack válasza hawkfoto (#1542) üzenetére


TomPack
őstag

Én nagyon sokat használom a GPS-t. Nálam olyan 10 hónapon keresztül tökéletesen ment, de aztán hirtelen 2-3 nap alatt leromlott a pontossága. Lehet a nagy hőingadozás tesz be neki? Nagy hőség volt akkoriban, és a szellőzőn szokott lógni a teló, folyamatosan fújatva rá a hideg klímát. A belvárosban utcákat dobált ide-oda, lassan szedte össze magát mozgás közben, és sokszor a gps jelet is elvesztette. Bármilyen navival, sokszor a goggle maps is csak egy nagy halvány kék körben mutatta a pozícióm. Aztán megvettem az A3-at, és egymás mellé téve beltéren egy gps teszt progi szerint az A3 18 műholdat látott és 5 méteres pontosságot mutatott, az A5 pedig csak 4-et látott és 32 méteres volt a pontosság.
Bevittem a szervizbe, ott kapásból alaplapot cseréltek, utána nem is teszteltem, hanem eladtam mert már volt másik telefonom. Remélem, hogy az A3 tovább fogja húzni! :U

(#1544) Eszti0215


Eszti0215
csendes tag

Sziasztok,meg 1 kerdes.
Ezek a tokok vajon vedik az uveg hatlapot egy veletlen esesnel valamennyire?

(#1545) 19870226


19870226
csendes tag

A telekomos mobilok, jelenleg milyen Android verzióval vannak jelenleg?

(#1546) zoo8800 válasza 19870226 (#1545) üzenetére


zoo8800
veterán

Mindre a 6.0.1 az aktuális publikus verzió.

rip and tear, until it is done

(#1547) 19870226 válasza zoo8800 (#1546) üzenetére


19870226
csendes tag

Köszi! A teló a Szoftverfrissítést ajánlott fel. De mikor rákattintok, azt mondja, hogy szoftverfrissítés nem lehetséges. Az állandó opció, csak nekem most tűnt fel, vagy valami nincs rendben? :F

(#1548) #77646080 válasza 19870226 (#1547) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ez a legutolsó verzió. A Beállítások közt tudod ellenőrizni, a szoftverfrissítés menüpont alatt.

Idén már kaptunk 2 biztonsági frissítést, amik az Android főverziót nem érintik.

[ Szerkesztve ]

(#1549) zoo8800 válasza 19870226 (#1547) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem tudom, mi vacakolhat Nálad. Nálam, miután feltettem a biztonsági frissítéseket (mert azok érkeztek eddig) nem jelez újabb frissítést.

rip and tear, until it is done

(#1550) 19870226 válasza #77646080 (#1548) üzenetére


19870226
csendes tag

Beállítás-Szoftver frissítése

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.