Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) beyruth82 válasza iNfAntRy (#250) üzenetére


beyruth82
veterán

Tökéletes készülék az A3 2017. :D
Ez az év vicce...

(#252) Burt1793 válasza beyruth82 (#251) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem feltétlenül a nyers számítási teljesítmény fontos az embereknek, örülj szépen a saját topikjában a xiaomi-dnak, kérlek.

(#253) mateus válasza iNfAntRy (#250) üzenetére


mateus
senior tag

Számomra is tökéletes lenne, de 2016 nekem is jobban bejön külsőre (jelenleg az van), és hát nálam is fontos szempont a dizájn:) (nem véletlenül van még lassan 1 éve)
Hiányzik az alu színű keret az új modellről nekem:/

[ Szerkesztve ]

(#254) Kroni1


Kroni1
veterán

Azért nézzétek meg élőben is. Elég dögös ez az S7 kinézet, sokszor a képek nem adják át h mennyire minőségien van összerakva..

(#255) Burt1793 válasza Kroni1 (#254) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, képeken az S7 sem szép, de élőben vállalható, egy jó DBrand hátlapi fóliával pedig nagyon elegáns. Persze egy silver S7edge mellett így is elbújhat, ott jóval nagyobb a geek faktor. ;]

(#256) Dilikutya válasza iNfAntRy (#250) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak a külső? Egy használati tárgynál ez elég nevetségesen hangzik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#257) janeszgol válasza Burt1793 (#252) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak a nyers spec, semmi más. Aki nem azt veszi, az hülye, laikus. Aki ismertebb márkát vesz, az lúzer. K+F le van szarva. Legjobb telefon az OP3, mindenkinek úgy kéne áraznia. Igaz többet volt nem kapható, mint kapható, mert 1, limitált és 2, csak Kínából. De le van szarva, mi okosak vagyunk!!44négynégy.
Vernee Thor. Ja az érintő gyenge, a képminőség tré, kamera nincs. De nem baj, ócsó sok rammal. Aki nem azt veszi, az egy laikus hülye.

[ Szerkesztve ]

(#258) janeszgol válasza iNfAntRy (#250) üzenetére


janeszgol
félisten

Bevallom, most két telefont vennék (a Note 5 után persze) a piacról. Honor 8 vagy Galaxy A3 2017. Kíváncsi leszek a J széria 2017-es verzióira.

(#259) #02683648


#02683648
törölt tag

A tesztekre (végleges darabbal, mert a gsmarenénán már volt egy pre-production unit-al készített) kíváncsi leszek. Meg élőben is magára a cuccra.
Vásárlás még bőven ráér, mert 100-ért ugyan nem veszem meg, de olcsóbban továbbra is érdekelne

OFF:

Szerencsére a jelenkori ultra-brutál nemzetközi környezet mellett sem kell attól tartani, hogy phablet-párti diktatúra épülne ki a világban bárhol is, így nyugodtan használhat/preferálhat 5"-os vagy annál kisebb készüléket aki ezt szeretne.... ;] ;] ;]

PS. azért "a konkurencia nagyobb kijelzős modelleket kínál"-nál többre számítottam a Vörös Sárkány Légiótól ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#260) iNfAntRy válasza Dilikutya (#256) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Ezt most nem értem? Miért, egy használati tárgynál a külső határozza meg, hogy használható-e a tárgy vagy nem? Remélem érted mire akarok célozni :)

Mateus, Kroni: Persze, az lesz. Élőben meg fogom nézni és utána döntöm el, hogy a 16 vagy 17 legyen. Előbbinek , azért elég komoly előnye van :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#261) beyruth82 válasza Burt1793 (#252) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem örülök neki.Tökéletestől igen messze van ez a telefon.Akkor már S7 edge a tökéletesség határáról.

(#262) iNfAntRy válasza beyruth82 (#261) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Jó, nyilván a tökéletest úgy értettem, hogy számomra az. Tökéletes telefon sosem volt és sosem lesz.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#263) beyruth82 válasza iNfAntRy (#262) üzenetére


beyruth82
veterán

Egyébként nem a telefonnal van a gond mert az nagyon korrekt lenne csak az árával de a legtöbben úgyis szolgáltatónál veszik előfizura,részletre esetleg hitelre gondolom.

(#264) iNfAntRy válasza beyruth82 (#263) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Ezzel sokan egyetértenének. Nekem 0 forintért teljesen jó lesz. De ez még mindig nyitóár. Az A3 2016 65.000-ért viszont már nem olyan rossz választás. Várni kell míg 80K környékére beáll a 17-es ára és akkor már jobban megéri

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#265) mateus válasza beyruth82 (#263) üzenetére


mateus
senior tag

Mivel ebben a méretben elég kicsi a kínálat versenyképes telókból, ezért én még az árára se mondanám, hogy vállalhatatlan. Mit tegyek ha nem akarok 5.2" és efölötti telót venni magamnak?
Én a 2016os modellt 70ért vettem lassan 1 éve, annyit nekem megért, ez az új meg még jobb a felszereltségét/tudását nézve, így 2 hónap múlva már biztosan csökken annyit az ára, hogy 70-80 körül kihagyhatatlan legyen annak aki ilyen méretű és tudású telót szeretne.

(ha nem számít a méret annyira, akkor egy használt S7 jóval jobb vétel 120-130e körül ez tény)

[ Szerkesztve ]

(#266) Ricardo válasza iNfAntRy (#264) üzenetére


Ricardo
félisten

". Az A3 2016 65.000-ért viszont már nem olyan rossz választás"

Snapdragon 410 1,5 giga ram 65.000-ért?

Nekem kicsit más elképzeléseim vannak a jó válsztásról.
Még akkor is ha jó a szervizháttér, meg amoled...stb

(#267) RaveForce válasza Ricardo (#266) üzenetére


RaveForce
veterán

Mindig specifikációban es vasban megy az agyalas... pedig egy telefon ennel sokkal tobb. Nameg aki a3ast vesz az nem azt nezi hogy eleg eros legyen egy 3d játékhoz...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#268) iNfAntRy válasza Ricardo (#266) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Exynos 7578 van benne, de tudom nem ez számít. Tudom hogy van a szokásos közhely, hogy van kínai olcsóbban, de még mindig azok vannak többen, akik inkább fizetnek kicsit többet, hogy megbízható telefont használjanak. Meg azért az említett telefon szerintem nagyon szép, az anyaghasználat prémium, a kamera is nagyon jó képeket lő. + a szervíz meg egyebek, amiket mondtál. Úgy azért nem rossz az az ár.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#269) mateus válasza iNfAntRy (#268) üzenetére


mateus
senior tag

Nekem pl. előtte egy full HD-s G2 volt, hát sokkal jobban imádom az A3 amoled kijelzőjét, hiába kisebb a felbontás.
Én már rég nem benchmark meg specifikációk alapján választok telót, egy 3gb ram-os teló is lehet bugos rendszer téren.
Na de milyen unalmas is lenne az élet ha mindenkinek ugyanaz lenne a véleménye:D

Amúgy speciel nincs bajom a kínai telókkal (egy oneplus3-at pl kipróbálnék ha nem lenne akkora..), de ha megtehetem és nekem elég, miért ne venném ezt...

(#270) iNfAntRy válasza mateus (#269) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Hát igen, kijelzők között is nagy különbségek vannak. Én márkahű vagyok, de nem csak emiatt nem vennék kinai telefont. Amúgy ebben igazad van, ha megteheted, miért ne vennéd meg ezt?

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#271) Ricardo válasza RaveForce (#267) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem a szimpla vas a lényeg ezt aláírom, de egy ilyen összeállítás még (ahogy már írtam is ) amoleddel, és ilyen szerviz háttérrel is sok ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#272) manokaki válasza Ricardo (#271) üzenetére


manokaki
őstag

valamiből finanszirozni kell a jővő telefonjait ! :D

Én megvettem , egy Samu S7 Edge mellé , és nem bánom !

[ Szerkesztve ]

(#273) RaveForce válasza manokaki (#272) üzenetére


RaveForce
veterán

Ennyi :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#274) ben11 válasza Ricardo (#266) üzenetére


ben11
őstag

Mondj jobbat ekkora méretben Amoled kijelzővel, ilyen szervizzel.

(#275) Ricardo válasza ben11 (#274) üzenetére


Ricardo
félisten

Jobbat? Mivel az Amoled ebben a kategóriában szinte csak Samsung készülékekben van, már az kizár minden mást. A méret kérdés meg szerintem túl van kicsit tolva. Azt elhiszem hogy van akinek nem kell "tepsi" de az aki azt mondja hogy a 4,7-et még meg tudja fogni az 5-öt esetleg 5.1-et nem azt leginkább kifogásnak tartom.

Főleg amikor az iphone esetében volt hogy "de az csak 4,7 ezért jobban kezelhető". Amellett elegánsan elsiklottak, hogy maga a készülék nagyobb volt mint más 5 körüli kijelzős darab :U

Itt ez nem áll fenn, de valljuk be milliméterekről beszélünk.

Visszatérve a készülékre.
Még mindig úgy gondolom, hogy túl van árazva. A proci (szerintem az is kevés ennyiért), még csak csak, de a 2 giga ramnak már alapnak kellene lennie . Ebben az árban meg már kötelezőnek. Egyszerűen kevés. Az alkalmazások egyre többet megesznek belőle. Nem hiszem el, hogy annyival drágította volna a telefon árát.
Gondolom nem véletlen, hogy az ideibe már belefért :U

[ Szerkesztve ]

(#276) fattyu válasza Ricardo (#275) üzenetére


fattyu
veterán

én spec leszarom a kijelzőméretet. 65mm az ideális szélesség egy megengedő tegyenek bele normális akkut vastagsággal együtt. +1 NAGYON max +2 belefér.
ha ebbe belesürítik az 5.2t felőlem legyen.

De az első adat amit megnézek a szélesség.ha hetessel keződidk nem olvasom tovább a cikket sem. nemhogy elgondolkodjak azon hogy kell e esetleg x hónap mulva.,

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#277) ben11 válasza Ricardo (#275) üzenetére


ben11
őstag

Én mondjuk pont így vagyok. A 2015-ös A3-am kijelzője 4,5-ös, ami nekem jó/határ. A 4,7" már elég erősen kompromisszumos, 5-ös már elképzelhetetlen. Fogtam kézben telefont minden mérettartományból, szóval ez nem egyszerű kukacoskodás.
Persze senkit nem akarok rábeszélni, ízlés kérdése az egész.

(#278) iNfAntRy válasza ben11 (#277) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Nekem pici kezem van és az A3 2015 nekem is határeset. Már azt sem érem át egy kézzel, de azért még tudom kezelni. Viszont van egy Grand Prime-om is, ami 5" de azt ritkábban használom. Viszont már azért megszoktam, igy nem lesz gond majd az A3 2016-ot kezelni.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#279) Kroni1 válasza Ricardo (#275) üzenetére


Kroni1
veterán

"az aki azt mondja hogy a 4,7-et még meg tudja fogni az 5-öt esetleg 5.1-et nem azt leginkább kifogásnak tartom."

Hát pedig a helyzet az, h nekem is a 4.5-4.6" és max. 66mm szélesség a tökéletes (A3, Z3C) egy telefon, a 4.7" még határeset (A3 2016). Az 5" egy kézzel nekem nagyon nem használható, mindig oda kell figyeljek hogy ki ne ejtsem az S6-ost vagy a 3S-t a kezemből, pedig nincs kis kezem. Oké, hogy mm-ekről beszélünk, de ha nem éred el pl. a Chrome 'új lap' gombját vagy bármit a felső sarokban akkor tök mindegy, hogy 2mm miatt vagy 3 méter miatt. Ez az ergonómia/komfort nekem az egyik legfontosabb tulajdonság, sokkal jobban szerettem a sima A3-at mint a Mi4-et vagy akár a 3S-t, még az S6-ot is csak azért viselem el, mert fantasztikus kamera van benne, de méretben nekem ez már kompromisszum, és mindig rettegek h mikor ejtem pofára.

A kijelzője meg igencsak nagy előnye az A3 sorozatnak, de ha az AMOLED-et kivesszük a képletből akkor sem nagyon van ellenfele az én igényeimhez, kivéve saját testvérei: kompakt méret, FM Rádió, jó kamera, fizikai Home gomb, 3 gombos füles kezelése, stabil rendszer, Dual SIM változat. Még az iPhone is elhasal sajnos pár tulajdonságnál, pedig azt is vennék szívesen ha tudná a felsoroltakat..
5"-osban amúgy a Sharp Aquos Crystal állt anno legközelebb a tökéleteshez a káva nélküli kivitelével még 2014-ből. Ha ezt folytatták volna és nálunk is elérhető lenne akkor ezt a telefont el tudnám képzelni magamnak!

(#280) Ricardo válasza Kroni1 (#279) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt elfogadom.
Azt viszont tartom hogy az A szériát kicsit felül árazta a Samsung. Nem rossz telefonok, de az áruk szerintem magas.

(#281) fattyu válasza Ricardo (#280) üzenetére


fattyu
veterán

ezen nem is vitázunk. Szerintem is drága. a sharp iszonyat jól néz ki. de a snapi 400 azért az nem kösz...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#282) adabra válasza Kroni1 (#279) üzenetére


adabra
senior tag

És ez milyen sirály telefon: [link]
Van egy a családban; a mai napig remekül működik (a család is, meg a telefon is), és nagyon kényelmes.

(#283) Kroni1 válasza fattyu (#281) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, a nyitóára magas, de ha belegondolunk a Sony a Compact szériát ennél is drágábban adja, persze erősebb is, több a ram is, stb. de összeszerelésben és kamerában sajnos gyengébb, volt nekem 3 db is, tapasztalatból mondom..

Anno az A3 Duos-t és az A3 2016 Duos-omat én 102e Ft-ért vettem, a kettőt együtt (40k+62k). Igaz csak az A3 volt hazai (UPC) a 2016 csak GSM bolti garis, de sajnos Dualt itthon nem is tudtam volna venni hivatalosan..

A snapi 400 valóban koros már, mivel ez egy 2014-es telefon. Ha folytatná a Sharp lenne benne fantázia, a Mi Mix elődje volt sok szempontból..

adabra: Az biztos gyönyörű és minőségileg összerakott, haverom 3 éve használja és az akksit kivéve mintha új lenne! És van benne active display! Sajnos FM rádiója nincs, Dual SIM se, fizikai Home gombja se, meg a 3 gombos fülest sem kezeli. De ha a Dual SIM-et és esetleg az FM rádiót tudná akkor ilyenem lenne, a másik kettő kevésbé fontos.

[ Szerkesztve ]

(#284) Aryes válasza Ricardo (#275) üzenetére


Aryes
nagyúr

"aki azt mondja hogy a 4,7-et még meg tudja fogni az 5-öt esetleg 5.1-et nem azt leginkább kifogásnak tartom."
Nettó hülyeség.
Azért van 4,7-es telefonom, mert nem kapok kisebbet használható belsővel.
Már ezen is rohadtul zavar, hogy fogást kell váltanom, ha valamit a kijelző tetején el akarok érni, mondjuk pl ha buszon fél kézzel kapaszkodok, vagy csak megyek az utcán, egy ilyen mozdulat végzetes is lehet.
Siratom az S2-met, a 4,3" kijelzőjével, hogy eljárt felette az idő és muszáj volt váltani... Annak ráadásul a képaránya is más volt (talán 5:3?) és 4,7-es méretben is lejjebb lett volna a teteje.
3 tized inch az nem kis különbség, az kérem ~7,6mm! Az pont annyi, hogy egy bukkanónál esetleg pont kibillen a kezemből a telefon, miközben új lapot próbálok nyitni a Chrome-ban...
4 tized inch az már több mint egy centi, az már az ágyban is számottevő különbség. ;]

[ Szerkesztve ]

(#285) fattyu válasza Kroni1 (#283) üzenetére


fattyu
veterán

Nekem is volt z3c. imádtam. amí] magától mindenféle külső hatás nélkül el nem reccsent keresztben a frontüveg. na az nagyon rosszul esett... és nem az hogy megesik és garancia javítja... mert ugye hol bizonyítod be hogy nem basztad oda. :( szerettem a sonyt. mult idő. soha többé. 100 ropis hiba.

ettől még az a tökéletes méret.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#286) cinemazealot válasza fattyu (#285) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hasonló eset: Xperia acro S, anno 110k-ért vettem. A Samsung design-jában az (is) tetszik, hogy rácsot tesznek a beszéd hangszóró nyílása elé. Az acro S nyílása előtt viszont ilyen nincs (de még a ma frissnek számító X Compactnál sincs :W ), tehát ott tátong a frontüvegen egy 10×1,5 mm-es lyuk, ami mögött ott egy viszonylag erős mágnes. Egyszer, amikor asszony éppen szerteszéjjel hagyta a hullámcsatjait, én meg rögtön ébredés után, kómásan, óvatlanul tettem le a telefont (persze, hogy akkor éppen pofával lefelé), a mágnes hirtelen felkapta a hullámcsatot, az beleült a hangszórónyílásba, telefon letesz, hullámcsat pajszerként megfeszül, pákkk... javítás 36k. Köszi!

Ez bő 4 éve volt, azóta használom a gépet, hogy vigasztaljam magammal, megérte. :D De havonta újraindul és volt már többször is, hogy úgy lefagyott, hogy várnom kellett a lemerüléséig, hogy újrainduljon. Pedig nagyon tartok a Samsung "elöl-hátul üveg" kialakításától. Az acro S műanyag háza ugyan recseg, meg már csorba is itt-ott (párszor már sikerült földhöz vágnom), de ugyanezt egy üveg ház nem hinném, hogy jobban viselné. :(

[ Szerkesztve ]

(#287) Kroni1 válasza fattyu (#285) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, nalam is meghalt 2db, az utolsó gariba kapott újat eladtam 90ért, mert nem akartam 2-3 havonta 2 hétig tartalék teloval élni...

cinemazealot: ne félj, egy frosted shield rá, (meg egy üvegfolia, ha nagyon védeni akarod) és sose fog kicsuszni a kezedből..

[ Szerkesztve ]

(#288) ben11 válasza fattyu (#285) üzenetére


ben11
őstag

Ez a z3c-nél gyári hiba, amit a sony -ha jól tudom- a mai napig nem ismer el.
Külföldi sajtó is foglalkozott anno a hibával.

(#289) cinemazealot válasza Kroni1 (#287) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szép meg jó ez a frosted shield, de ha egy telefont azért (is) vásárolok meg, mert jól néz ki, elegáns, és mert méretben pont illik az elvárásaimhoz, akkor az életben tartásához miért szükséges, hogy ráakasszak egy plusz köpenyt, amitől nemcsak megváltozik a külleme, de még nagyobb is lesz...? Főleg annak fényében, hogy egy olyan telefonról beszélünk, ami az átlagosnál kisebb méretével tudna hódítani. :U

Sz@r dolog ez, hogy pont olyan piaci szegmenst képviselünk, ahol a legszűkösebb a választék. :N

(#290) 1egaly


1egaly
aktív tag

(#291) RaveForce válasza 1egaly (#290) üzenetére


RaveForce
veterán

Blikk.. nok lapja esetleg?

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#292) 1egaly


1egaly
aktív tag

A Tnél hamar elkapkodták: Ez a termék már nem rendelhető

(#293) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Nocsak-nocsak, itt a dual SIM-es változat is! :K És nem is sokkal drágább az egy SIM-esnél.

(#294) manokaki válasza cinemazealot (#293) üzenetére


manokaki
őstag

Azt előbb lehetett kapni mint az egy Simes változatot ..

(#295) cinemazealot válasza manokaki (#294) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hát, az akkor nekem kimaradt... :B

(#296) manokaki válasza cinemazealot (#295) üzenetére


manokaki
őstag

hozzá teszem sajnos mert igy a Dual -t vettem én is pedig nincs rá szükségem :) , de mondjuk nem zavar be semmibe sem..

(#297) csakany2001


csakany2001
aktív tag

Ennyire még egy telefon se tetszett mind ez,föleg nem Samsung.
Kompakt méret,vízállógás,korrekt vas és AMOLED kijelző.
Szóval valószínűleg karáncsonykor beszerzek egyet.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#298) mateus válasza csakany2001 (#297) üzenetére


mateus
senior tag

Jah addigra elég jó vétel lesz, a 2016os modellnek is lement az ára eléggé, gsm-ekben 55-60e, használtan még olcsóbb.

(#299) janeszgol válasza mateus (#298) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja azt én is néztem. Használtam 30-40 ezerért már láttam, ha jól emlékszem. Brutális, nem hittem a szememnek.

(#300) Markizmark válasza mateus (#298) üzenetére


Markizmark
addikt

Telekomnál számhordozással nem rég vett a barátnőm 30e-ért 2016-ost. Move M csomag + biztosítás.
Számhordozás miatt kb fele annyi volt a teló, mint amúgy ...

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.