Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) domager3 válasza cinemazealot (#1300) üzenetére


domager3
csendes tag

No igen, vizes kéz, zápor, wc csésze:D Ingzsebben tárolt telefon tud meglepő helyekre esni, ha lehajol az ember:D

Én élvezem, hogy nem kell tökölni a telefonnal, víz alatt is szép képet készít, egy új világ nekünk és a gyerekek fotózásában.
(Víz alatt a hangerő gombokkal lehet fotózni).

(#1302) Armahun


Armahun
addikt

Nektek volt type c adapter a dobozban?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1303) KPistike válasza Armahun (#1302) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Nekem nem volt, csak az adatkábel - bár az én példányom Telekomos forrású.

3800+ @ 1288: Nálam már az elején hibát dobott, a készülék a PIT-re hivatkozott (akármelyik CSC-t választottam be). Végül kiderült, hogy a Hangerő Le gomb hosszú nyomásával újraindul ekkor is a készülék - sajnálom, hogy nem korábban próbáltam ki, legalább ez az info segíthetett volna Rajtad -, és a meglévő rendszer rendesen bootol.
Az is furcsa, hogy a .zip mérete 2,05 GB - viszont a megjelent cikkben 2,21 GB-t ír a szerző, elvileg ugyanonnan töltve ... :Y

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#1304) Drughi válasza Armahun (#1302) üzenetére


Drughi
addikt

A mi régiónkba nem jár mellé tudtommal. Én a telefonnal egyidejűleg rendeltem Aliról 2-t, tökéletesen működnek és nem került még egy gömb fagyi árába se.

(#1305) 3800+ válasza KPistike (#1303) üzenetére


3800+
őstag

Szia!

Koszi az infot, tenyleg jol jott volna :D De ahogy paran irtak jellemzoen sokat eszik a cella keszenlet, igy inkabb nem zargatnam tobbet a telefont. Ezen kivul azt kell mondjam hibatlan.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#1306) Karcub


Karcub
senior tag

valaki aki felrakta a 7.0-às droidot, az rakna fel pár srceenshoot-ot, mik az újítások stb? :)

(#1307) caverinha


caverinha
aktív tag

Tegnap felvittem magammal a Rysy tetejére a telefont, Z3 compact után meglepően tapasztaltam, hogy elég jó képeket lő már önarckép módban is. :) A hátlapi kamera sem csinált csúnya képeket.

(#1308) caverinha


caverinha
aktív tag

Tegnap felvittem magammal a Rysy tetejére a telefont, Z3 compact után meglepően tapasztaltam, hogy elég jó képeket lő már önarckép módban is. :) A hátlapi kamera sem csinált csúnya képeket.

(#1309) Aryes válasza caverinha (#1308) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azt a posztert hol vetted? Nekem is kéne egy ilyen...

:Y

(#1310) kerxy


kerxy
senior tag

MM-ben most hétvégén ismét akciós, 66 ezer Ft, lehet csatlakozni. Én is most vettem barátnőmnek :)

(#1311) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok,

3 hete használom a telefont nagyon megvagyok vele elégedve.

Egyetlen egy a bajom, hogy nem jelez ha sms érkezik. Csak a kis narancssárga ikon jelenik meg az alkalmazás felett. Nem rezeg, nem pittyeg, lezárt képernyőn nem mutatja.

Mi lehet a gond?

Köszi!

(#1312) Armahun válasza Stylewars_kp (#1311) üzenetére


Armahun
addikt

Lehet nincs beállítva.
Megnyitod az üzeneteket, a jobb felső sarokban ott a három pontos menü gomb.
Beállítások, értesítések.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1313) Kiskokas válasza Armahun (#1312) üzenetére


Kiskokas
csendes tag

Ez a hiba nálam is meg van! Be van állítva az értesítés és mégsem jelez! Én az utolsó frissítésre gyanakszom. (Telekomos rom)

(#1314) domager2


domager2
tag

Vìzállóság jó dolog, zipzáros zsebben vègig van nálam a teló a strandon, tőlem nem lopnak telefont a palatinuson!

(#1315) somogyib válasza domager2 (#1314) üzenetére


somogyib
őstag

Azért egy 14 dekás telóval a zsebben elég kényelmetlen úszkálni. Jól össze kell húzni a gatyamadzagot, le ne csússzon az úszódressz. :D

Én is tegnap voltam strandon, de inkább nem vittem az A3-at, ilyen helyekre jobb egy olcsó butateló, azt vihetik, ha akarják. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1316) Stylewars_kp válasza Armahun (#1312) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szia.

Köszönöm, de elolvastam a használati utasítást.
Nem jelez. Több csengőhang, értesítések engedélyezése stb... reménytelen.

Várom a tanácsokat.

Köszönöm.

(#1317) #77646080 válasza Stylewars_kp (#1316) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ha alaposan átnézted és továbbra sincs megoldás, akkor egy gyári beállítások visszaállítása után kellene kipróbálni; ha az sem vezet eredményre, marad a jótállás érvényesítése.

(#1318) Drughi


Drughi
addikt

(#1319) kutga


kutga
nagyúr

Másnál is karcos a hátlap? Asszonynak vettünk, táskában hordja külön zsebben, mégis tele van apró karcokkal. Nem úgy volt hogy ez is ip védett? :D

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#1320) somogyib válasza kutga (#1319) üzenetére


somogyib
őstag

Az IP68 csak a por- és vízállóságra terjed ki, a karcállóságot a Gorillaüveg nyújtja. :)

Amúgy én is kb. 1-1,5 hétig használtam tok nélkül de már addig is előjöttek kisebb karcok.

Na meg persze, ez használat kérdése is...

[ Szerkesztve ]

(#1321) Aryes válasza somogyib (#1320) üzenetére


Aryes
nagyúr

A gorilla üveg sajnos minden generációval egyre puhább lett. A gorilla 1 olyan kemény volt, hogy a wave-emet hajszálkarc nélkül adtam el 2 évesen. Cserébe egy kisebb ütéstől szilánkosra tört. A gorilla 4 már nehezebben törik, cserébe karcolódik.

(#1322) kutga válasza somogyib (#1320) üzenetére


kutga
nagyúr

Majd nézek neki valami bőrtokot.

Let the Zone take me if I am.

(#1323) F. Norbi


F. Norbi
csendes újonc

Sziasztok! Ugye a Samsung Galaxy A3 2017 telefonra csak 2 letölthető kamera mód van. Valahonnan a netről nem lehetne letölteni hozzá, csak a Galaxy Apps-ból? Utánanéztem, de én nem találtam semmit.. :(
Köszönöm a válaszokat!

(#1324) kutga válasza F. Norbi (#1323) üzenetére


kutga
nagyúr

A Play áruház tele van kamera appokkal (Open Camera, Camera FV5, stb.). Próbáld ki valamelyiket.

Let the Zone take me if I am.

(#1325) F. Norbi válasza kutga (#1324) üzenetére


F. Norbi
csendes újonc

Köszi a választ. Nem teljesen erre gondoltam, hanem arra, hogy a Galaxy Apps-ban az A3-hoz csak két kamera módot lehet letölteni, viszont az S8-on láttam olyan módokat, amik nagyon megtetszettek. Ezeket valahogy a netről nem lehetne letölteni?

[ Szerkesztve ]

(#1326) Stylewars_kp válasza #77646080 (#1317) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szia,

visszaállítás sem volt sikeres. Ez miatt nem akarom garanciáztatni.
Hátha jön hozzá valami frissítés. :)

Köszi.

(#1327) #77646080 válasza Stylewars_kp (#1326) üzenetére


#77646080
törölt tag

Érdekes helyzet, ilyennel eddig nem találkoztam még. Minden esetre szívesen. :)

(#1328) udimension


udimension
csendes tag

Sziasztok!
Le lett ejtve a készülék, most 10 hónapos, gyári garis.

A hátsó üveg az egyik sarokban megrepedt, a kijelző nem világít, a két lenti gomb világít.

Bevittem a márkaszervízbe elismerve, hogy leesett. (a vak is látja)

Hátravitte a szervizes és visszajövetele után azt mondta, hogy processzor probléma lett vele, valamilyen gép "alá" tette és megállapította, hogy törés/repedés lett a belsejében is, tehát gariban nem javítják. Szét nem szedte.

38e lenne a javítás.

Mennyire valós ez az összeg szerintetek?

Köszönöm!

(#1329) KPistike válasza udimension (#1328) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Sajnos, valós. Ez évben egy kolléga által használt Galaxy Ace 3 kijelző javítása 21.000 Ft volt - az, hogy A320FL-t kapunk, pár héttel később jött.
Szerk.: Az a kijelző nem volt törött, csak a lényeges funkcióját nem látta el, mégis ~ a teljes előlapot is cserélték.
Valamint már tavaly tavasz körül a jó állapotú, megkímélt, de használt Ace 3 ára 18.000 körül volt - ha függő volt, 15.000 körül már kapni lehetett.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#1330) kerxy válasza udimension (#1328) üzenetére


kerxy
senior tag

Ez ennyi a hivatalos szervizben, főleg hogy ők tudják garantálni a vízállóságot. Én sufni gsm javításra biztos nem adnám be. Viszont elgondolkodtató, hogy 65 körül tudsz akcióban zsír újat venni 2 év gyári garival.

(#1331) cinemazealot válasza udimension (#1328) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem okostelefonnal egyszer volt szerviz tapasztalatom 2012-ben (szintén nem garis), akkor egy Sony Xperia acro S elrepedt kijelzőjét cserélték 36 eFt-ért. Szerintem a 38 eFt egy üveg burkolat és egy belső (vélhetően képernyő vezérlő) alkatrész cseréjére simán életszerű lehet... nem beszélve az árban foglalt szerviz óradíjról és a vízállóság megőrzéséről.

(#1330) kerxy
Igen, ez a "Javíttassam? Vagy inkább bő másfélszer annyiért vegyek inkább újat?" dilemma abszolút helytálló. Új vásárlása esetén van esély a régit alkatrésznek eladni (kérdés persze, hogy ilyen állapotban le lehet-e nyúzni róla minden személyes adatot. A fent említett Sony-mnál ez nem volt kérdés, mert a telefon akkor 110 eFt-ba került a legolcsóbb helyen is. :D

[ Szerkesztve ]

(#1332) udimension


udimension
csendes tag

Köszönöm Urak!

Akkor így jártam. Én az évek során a család egyetlen mobilját nem adtam el, új vásárlás esetén sem. Akkor sem, ha megsérült. Ki tudja, mit és ki szed le róluk utólag, hiába törlök róluk szemmel láthatólag mindent.

Így lesz majd egy másik mostani helyett. Addig használva lesz a korábbi telefon. Böngészésen kívül, e-mail íráson kívül, szokásos messzendzser-vájberen kívül másra amúgy sem volt használva, arra meg jó a régebbi is.

:R

(#1333) kkf


kkf
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésben kérném A3 2017 tulajok segítségét. hogy rendeltem üvegfóliát a saját készülékemre netről.
Meglepetésemre a fólia 4mm-rel (2x2 középről számolva) keskenyebb, mint a kijelző,
Az eladó azzal védekezik, hogy a készülék széle ívelt, és ezért ez normális.
Na most, a kijelző megvilágított felületét körbefogja egy kb. 0.5mm vastag megvilágítatlan fekete, haszontalan rész, és azon túl kezdődik a készülék előlapja.
Én úgy látom, hogy a megvilágítatlan résznél kezdődik az íveltség, azaz a megvilágított rész teljesen sík.
Ha csak a hasznos megvilágított részt veszem alapul, a le nem fedett rész akkor is 3mm (2x1,5).
Az eladó azt mondja, hogy ami mindent lefed az már egy speciális fólia, és az 3x-os árat kostál (ez 800Ft volt).
Nyilván nekem a 2x1,5mm nekem nem elfogadható, mivel ez pont elég nagy felület még a sérülésekhez. Úgy meg főleg nem, hogy semmi erre vonatkozó információ nem volt feltüntetve a hirdetésben.
Nyilvánvalóan az eladó ezzel lezártnak tekinti a kérdést, én meg nem akarom úgy lepontozni, hogy nem jártam körbe a témát.

Előre is köszi a véleményeket.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#1334) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Tényleg nincs OTG támogatás ebben a telefonban? Olyat kérdeznék, aki már próbálta!

[ Szerkesztve ]

(#1335) KPistike válasza kkf (#1333) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

E fórumba van lehetőség - ha nem is korlátok nélküli - képet feltölteni, ami által könnyebben tudnám elképzelni a problémát.
Bár némileg többért, de én ilyen védelmet vettem a nálam lévő példányra - ez sem fedi le a teljes kijelzőt, de csak 0,5 mm-re van minden szélétől. Ráadásul a termék leírása ezt tartalmazza is. Az eredmény pedig így néz ki pucéran, így meg tokkal.
Kollégák türelmesebbek - szerintem bátrabbak is - voltak, nekik pedig ilyen kijelzővédő lett beszerezve, s bár a termék leírása nem tartalmazza, de hasonlóan kisebb, mint a fenti. (Illusztrálni nem tudom, mert egyiküké sincs nálam.)
Miután ízlésficamom bemutatása megtörtént, azt kell mondjam, ha a kijelző - és nem a készülék, illetve a felette lévő üveg - szélétől beljebb van a védelem széle, számomra is zavaró.

Szerk.:Az viszont tény, mindkét üzletben drágábbak a teljes fedésű "üvegek", bár ahol én vásároltam, ott a szorzó < 2.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#1336) KPistike válasza kkf (#1333) üzenetére


KPistike
aktív tag

Az előzőből azért kimaradt - mert későn jutott eszembe -, hogy a méretkülönbség alapján valószínűleg A310F-re való termék landolt Nálad.
Szerk.: Régi szép idők, mikor legalább típust is találtak ki évente, s nem csak a legdrágább modellek esetében ...

aryes @ 1334: Sajnos még nem tudtam kipróbálni - láttam egyik boltban type C-hez multikonvertert, de financiális keret nem volt még rá :(

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#1337) kkf válasza KPistike (#1335) üzenetére


kkf
aktív tag

köszi, na az enyém így néz ki, ha a képernyő széléhez igazítom egyik oldalon a fóliát. bár a fotó homályos, azért jól látható a különbség, az ott pontosan 4mm, ha leszámlom a fekete keretet a képernyő széleiről, akkor 3.
lehet szemre nem lenne felragasztva olyan rossz, de legalább a display legyen már normálisan fedve, ha az előlap nem is.

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#1338) kkf válasza KPistike (#1336) üzenetére


kkf
aktív tag

és nem, mert a kicsi kínai csomagoláson is az volt, hogy A3 2017 :)

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#1339) Aryes válasza kkf (#1337) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha szélesebb lenne a fólia, a merevsége miatt a széleknél felválna, alámenne a por, akkor az lenne a bajod. Sajnos ennek az ívelt üvegnek ez a hátránya. A drágább fóliák széle eleve ívesre van gyártva - ezért drágák.

(#1340) KPistike válasza kkf (#1338) üzenetére


KPistike
aktív tag

Jobb reggelt!

Sajnos, az ilyesmi arrafelé rendszeres. A csomagoláson az van feltüntetve, amit Te rendeltél, és ami Neked ideális lenne - de a fotó alapján is úgy tűnik, a tartalom az elődhöz való. Illetve lehet, hogy ahhoz is kicsi ... :F
Az a kolléga, Akivel szemben ülök, szilikon burkot rendelt Xiaomi Mi Note 2-re, és a kapott csomag angol feliratai (a többi értelmezését még nem sajátítottuk el) Note 2-t írtak - de a burok kivágásai sehogy sem stimmeltek, azóta is nyomozzuk, mihez lehet használni. (Talán Samsung Galaxy Note 2-höz, de nincs az ismerősi körünkben ilyen készülék.) Végül az eladó küldte a jó burkot, sűrű bocsánatkérések mellett, és az eladó írta, hogy a hibás is maradjon kollégámnál.

A Helyedben próbálnék ezzel érvelni - ha esetleg van ismerősöd, Aki tavaly vett A3-at, és arra fektetnétek a fóliát egy fotó erejéig, valószínűleg az eladó is elismerné hibáját.

K. P.

(#1341) 19870226 válasza kutga (#1319) üzenetére


19870226
csendes tag

Női táskában hordom... Kulcs, parfüm, toll, kacatok...
Mióta megvan, szilikon tok és fólia van rajta, így nincs baja. De pont azért, mert az asztalon is csúszkál, karcolódhat...

(#1342) kutga válasza 19870226 (#1341) üzenetére


kutga
nagyúr

Én maradok a zsebemnél. S7 egyébként, de már az sem karcmentes.

Let the Zone take me if I am.

(#1343) #77646080 válasza 19870226 (#1341) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nagyon jól teszed. Ennyit simán megérdemel a telefon (és persze a saját nyugalmad is számít). :)

Nálam fordított a helyzet: semmi sincs rajta, cserében nagyon ügyelek rá. A zsebben, ahol hordom, semmi más nem fordulhat elő és a tisztaságára is figyelek (az apró por vagy homokszemek miatt). Szintén karcmentes a telefonom. 😎

(#1344) Sakira válasza 19870226 (#1341) üzenetére


Sakira
tag

Én is szintén táskában, de egy külön kis részben. Nekem is sziliokontok és sima fólia van rajta. :)

(#1345) Aryes válasza Aryes (#1334) üzenetére


Aryes
nagyúr

Erre valaki?

(#1346) cinemazealot válasza Aryes (#1334) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nincs A3-am, így nem is próbáltam, de elvileg van. Sőt, gyakorlatilag is van. Mi több, még a MA cikk utolsó oldalán is írnak róla.

(#1347) Aryes válasza cinemazealot (#1346) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egy barátom miatt kérdezem, mert azt mondta, olvasta valahol, hogy nincs benne. A tesztben is írhattak rosszat véletlenül. A topikban keresve se volt konkrét bizonyíték. :)

(#1348) pg1966 válasza Aryes (#1347) üzenetére


pg1966
aktív tag

Én próbáltam Type-C-s pendrive-val, gond nélkül ment vele.

(#1349) Aryes válasza pg1966 (#1348) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi szépen!

(#1350) kkf válasza Aryes (#1339) üzenetére


kkf
aktív tag

azt én értem, meg ugye le sem tudom jól mérni, de továbbra is:
1. szemre az ív nem érinti a display hasznos részét, a hasznos rész látszólag tök sima
2. az eladó nem tüntette fel, hogy milyen limitációi vannak az általa árult terméknek

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.