Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Sakira válasza borand (#647) üzenetére


Sakira
tag

Én a Sunset nevű témát használom, az is nagyon ott van :D

(#652) Attila57


Attila57
tag

Sziasztok! Mától csatlakozom a csapathoz egy független A3 2017-tel. Most barátkozom vele, de a kedvenceket hol találom? Egyébként minden ok vele.

(#653) KPistike válasza Attila57 (#652) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Én kicsivel több, mint egy hete kaptam céges készüléknek.
Ha megnyitod a Névjegyzéket, jobb szélen felül látszik egy apró, ötágú csillag. A névjegyekbe egyenként bele kell nézni, ott tudod bekapcsolni, hogy Kedvencek közé kerüljön, akkor a Névjegyzék előre hozza azokat a névjegyeket - és ekkor írja ki felülre a Kedvencek meghatározást. Amikor lejjebb görgetsz, azt a pozíciót megjegyzi, így az elsőként említett apró csillagra "kattintva" ugrik a kedvencek listájához.
Widget viszont nincs. Ahogy KékOsztriga fórumtárs, én is Optimus F6-ról költöztem át A3-ba, bár hivatalosan Galaxy Ace 3-at cserélték. Mindkettőben létezett widget, pedig csak a rendszerük volt azonos, a kezelőfelület nem. Maradt az egyérintéses tárcsázások kitűzése kerülő megoldásként.

Szerk.: Mondjuk, nem jöttem még rá, hogyan készítek képernyőfotót, a régebben megszokott kombinációval nem lett sikerem - bár az is lehet, csak béna vagyok, mert Csengőhang erejét, vagy képernyőzárat tudtam csak összehozni. Ide is egyszerűbb lett volna egy képet illesztenem, hogy jobban segíthessek :)

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#654) Snowy_owl válasza KPistike (#653) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Így készíthetsz képernyőképet: videó

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#655) KPistike válasza Snowy_owl (#654) üzenetére


KPistike
aktív tag

Köszi :R , sajnos, nem lett sikeres. Az Általad linkelt egy Galaxy S3 trükköt mutat be, hogy demonstrálják a képernyő érintése nélküli műveleteket. Miután bekapcsoltam azt, amit a Motion magyar fordításának gyanítok, kezelhetetlenné vált a készülék, perpill azon agyalok, hogyan férek hozzá FR nélkül, és kapcsolom ki.

Hardveres megoldás ez lenne - Home gombra nem gyanakodtam.

Karcub @ 656: Köszönöm :R , én is ezt találtam, sajna, már későn.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#656) Karcub válasza KPistike (#653) üzenetére


Karcub
senior tag

A bekapcsoló gomb és a home gomb egyszerre való lenyomásával tudsz képernyőfotót készíteni.

(#657) Snowy_owl válasza KPistike (#655) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Sajnálom hogy nálad így bekraccsolt, nálam ez a funkció hibátlanul működik. Lent volt a képernyőn a tenyered széle végig?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#658) Attila57 válasza KPistike (#653) üzenetére


Attila57
tag

Kösz szépen.

(#659) KPistike válasza Snowy_owl (#657) üzenetére


KPistike
aktív tag

A helyzet a következő:
Céges levelezés Exchange, melynek vannak biztonsági követelményei - én a PIN mellett döntöttem, mert számomra az kezelhető egyszerűen. Ezt követően aktiváltam az ujjlenyomatos azonosítást, ha már van, és jó helyen.
Ennek van olyan következménye, hogy időnként - általában reggel - újraindul, és ilyenkor PIN által lehet feloldani, de később már működik az ujjlenyomat (bárhol, bármikor). Állítólag ez is biztonsági követelmény a 6.0.1 rendszerben - mélyen belegondolva lehet igaz, másik ilyen rendszerű készülékben nincs olvasó.

Mivel aktív a Motion, mindent csinál a zárolt képernyőn, csak PIN megadását nem tudom megtenni, hiába bökök az Egyérintésre. Sőt, ha nem érek hozzá, akkor is érzékel valamit, jelenleg is türkiz keretben van a felirat, hogy "Az eszköz újraindult, ezért PIN-kóddal kell feloldania. ...".
22-es csapdája az aktuális helyzet, majd sonka és tojások főzése közben keresem a megoldást.

A kérdésedre válaszolva: csak annyit írt ki a rendszer a funkció bekapcsolásakor, hogy mihez fog engedélyt kapni ez az integetős mód, azt nem közölte, hova is tegyem a mancsom. És bár bedobja a 8 ikont, bármit adok meg neki (igazából csak egyérintést jelöli meg az esetek 90%-ban), csak a fentebb vázolt helyzetre tudok visszatérni.

K. P.

(#660) KPistike válasza KPistike (#659) üzenetére


KPistike
aktív tag

A később csatlakozó fórumtársak miatt le kell szögeznem, hogy a még megoldatlan helyzetem a saját hülyeségemnek köszönhető. Valószínű, hogy hasznos, és jól használható ez a gesztusvezérlés - sajnos, hiába van androidos tapasztalatom 2010 óta, én nem boldogulok vele. Ráadásként többségében PC-s megoldások / kísérletezések befolyásolják a gondolkodásomat. (Vénségem pedig csak állapot, nem lehet mentség :N )
Nem a gyártót hibáztatom, sem a rendszert amiatt, pláne nem Snowy_owl fórumtársat, hogy meggondolatlanul és hibásan aktiváltam a funkciót, mely most megkeseríti az életemet! Pusztán magamat okolhatom, hogy a videó nézése közben kapkodtam, nem vártam meg Karcub válaszát, és nem kerestem előbb a másik videóra.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#661) Snowy_owl válasza KPistike (#660) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Meggondolatlannak nem mondanám, mert ennek működnie kellene. Nekem van bekapcsoláskor egy pin kérésem, aztán a billentyűzáras részhez is van pin és ujjlenyomat. Egyedül exchange fiókom nincs. Bár azt sem értem mi összefüggés lehet a képernyőkép mentés tenyérszéllel és az exchange fiók között. :F

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#662) KPistike válasza Snowy_owl (#661) üzenetére


KPistike
aktív tag

"Bár azt sem értem mi összefüggés lehet a képernyőkép mentés tenyérszéllel és az exchange fiók között. :F"

Nos, közvetlenül nincs is, mert még ott is hibáztam, hogy a Kisegítő lehetőségek / Kézügyesség és műveletek menüjében kapcsoltam a Segítő menüt - és nem állítottam be rendesen.
Azért is tudok pontosan fogalmazni, mert hála a Samsung Cloud-nak, csak az elmúlt 3 nap hívásnaplója, és némi beállítás, mit e 3 napban tettem, veszett el FR során. Már csak a hangok beállítása van hátra, hogy visszaálljon a régi rend :B
Abban is igazat adok Neked, hogy működnie kell a műveletnek, de sajnos, hardveres gondolkodásom miatt, valamint a fent írott hibáim miatt nem boldogulok vele. (Ezt azzal is alátámasztom, hogy amíg nem volt feltétlenül szükségem a hotspot funkcióra, Nokia E6-ot használtam a céges kártyával ;) , melyben a JoikuSpot egy idő után megszűnt ellátni feladatát.)

Szóval, a nekem megfelelő megoldás a Home+Bekapcs :B

Szerk.: Vagyis nem azt, és nem ott állítottam, amit az S3 videó mutatott, amit meg állítottam, megakadályozta a PIN beírását - illetve nem jöttem rá, hogyan tudom megtenni.
Nem is akarom megúszni, hogy megtanuljam, amit Te tudsz, és ismerjem a gesztusvezérlés lehetőségeit, csak rosszul fogtam hozzá.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#663) Snowy_owl válasza KPistike (#662) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Akkor szerencsésen megúsztad viszonylag. Lényeg hogy képet meg tudsz lőni, a gesztusvezérlés meg csak egy lehetőség. Ott van pl a szemfigyelés, én abszolúte nem használom.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#664) KPistike válasza Snowy_owl (#663) üzenetére


KPistike
aktív tag

Ó, hogy az a magasságos Exynos nyúzza meg az UI módosítgatóját húzott órajelen, és öv alatt! ;] :B Mondjuk, ne sokáig, mert a mostani azért elég jól optimalizált, de a trükköket is leírhatná, amiket megírt :)

Épp az imént jöttem rá, hogy a Beállításokhoz hozzá sem kellett volna nyúlnom - amit Te mutattál, anélkül is működik :DD Sima kezdőlapon állva elhúztam balról jobbra a tenyérélemet, és elkészült a képernyőmentés :D :R

Kellett ez a ma délelőtti lecke, hogy jó alaposan megtanuljam, nem minden gyári program felesleges, főleg nem a felhőtárhelyek - bár az MS cuccok egy részét lekapcsolgatom, mivel saját oprendszerükön sem használom :)

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#665) Snowy_owl válasza KPistike (#664) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Én hibáztam bakker, hát azt nem mondtam hol kell bekapcsolni. Elnézést kérek! Nem voltam egyértelmű, mert nem mondtam el hol tudod megnézni ezt a beállítást. :N

De akkor most már álljon itt:
A beállítás menü/Speciális funkciók/Felvétel tenyérhúzással lehetőséget kell bekapcsolni a tenyérrel való képkészítéshez. Rányomva a szövegre a kapcsoló mellett megmutatja mit kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#666) KPistike válasza Snowy_owl (#665) üzenetére


KPistike
aktív tag

Megbocsátva, Maestro, így is segítettél :R Így egy kicsivel több esetet kell kipihennünk keddig :D

És, hogy a Többieknek is tanulság legyen, a képen jelzett kapcsolók alapértelmezetten "Be" állapotban vannak, Segélyk. üzenetek "Ki", Közvetl. megoszt. szintén "Be".

K. P.

(#667) Karcub válasza KPistike (#660) üzenetére


Karcub
senior tag

Szóval akkor ha jól értelmeztem, ott tartasz hogy be kéne írni a pin-t, de nem tudod mert a motion be van kapcsolva?

Látom megoldódott!! :D

[ Szerkesztve ]

(#668) somogyib válasza KPistike (#653) üzenetére


somogyib
őstag

"Widget viszont nincs."

Vannak widgetek: egy hosszú érintés és alul megtalálod:

(#669) iMagic7


iMagic7
tag

Egy kérdés, akinek van még gyári led covere? Nektek is csinálja sokszor, hogy a kijelzot nem kapcsolja ki/be csak a gombokat??? Nagyon zavaró, hogy nem zár le és már az ujrainditas sem segít neki :(

(#670) KPistike válasza somogyib (#668) üzenetére


KPistike
aktív tag

OK, bár a szövegkörnyezet, illetve az a hozzászólás, amire válaszoltam, nagyjából egyértelművé teszi, mire is írtam, konkretizálom még egyszer:
Olyan widget, ami régebben a "Kedvenc névjegyek" / "Kedvencek" néven KitKat rendszerben elérhető volt, most nincs.


[ Szerkesztve ]

K. P.

(#671) bzs73


bzs73
őstag

Megjött nekem is ez a tok kínából. Egész jó anyagra is, és fogásra is. 800f-ot lazán megért. Tökéletesen passzol, nem is nagy. Jó vétel volt.

If a second or you are the first to lose.

(#672) Aryes válasza bzs73 (#671) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez olyan tapadós szilikon anyagú, mint a sütőformák? Mert én olyat keresek.

(#673) bzs73 válasza Aryes (#672) üzenetére


bzs73
őstag

Nem. Olyan gumis hatású keményebb műanyag, ami viszonylag jól hajlik.

If a second or you are the first to lose.

(#674) somogyib válasza KPistike (#670) üzenetére


somogyib
őstag

Bocs, félreértettem a dolgot. De favorit contact widgeteket le lehet tölteni play-ről.

(#671) bzs73: ez biztos A3 (2017) -hez van? A képeken lent van a hangszóró és a led villanó is máshogy néz ki.

(#675) bzs73 válasza somogyib (#674) üzenetére


bzs73
őstag

A képeken csak s7 van kint a linken, de jó helyen vannak a kivágások. Hát ha megnézed a modellnél a legördülő menüben mennyi telóra van, még jó hogy nincs kint mindegyik típus, és a hozzátartozó kép. Egyébként tényleg ugyanaz mint a képen, csak a vaku mérete,és a hangszóró helyzete-kivágása más, mint az s7-nél. Kékben is nagyon szuper, meg feketében is.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#676) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

Azt hogy lehet beállítani, hogy egy általam kiválasztott (galiériából) kéret betéve háttérnek, mozogjon ahogy elhúzom a képernyőt? Remélem tiszta mit kérdezek. :)
Miért van az, hogy bizonyos alkalmazásokat nem tudok a kártyára áthelyezni?

#671) bzs73: Ez a tok érdesített? Nekem az a gondom, hogy nagon csűszik a telefon (kicsúszi a kezemből), s olyan tokot keresnék, mint amilyen a Nillkin-nek van, kemény műanyag változatban.

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#677) Aryes válasza artid (#676) üzenetére


Aryes
nagyúr

1. Másik launcherrel
2. Valójában semmilyen alkalmazást nem tudsz áthelyezni a kártyára, mert amire azt írja, hogy áthelyezve, az is csak a belső sd-re kerül.

(#678) Drughi


Drughi
addikt

Egy kis akku infó:
Barca-Juve bl meccset néztem a mediaklikk appal.
100%-ról 94%-ra merült 50 perc alatt.
Wifi, 3G, bluetooth kapcsolat, full fényerőn. A hang 3-as fokon ( ha ez számít)

(#679) Karcub válasza Drughi (#678) üzenetére


Karcub
senior tag

Szèp.
De ha ne wifin nézed hanem mobilneten 4G-n akkor többet merűl bőven. Tapasztalat.

(#680) artid válasza Aryes (#677) üzenetére


artid
aktív tag

1. Akkor csak a beépített gyári képekkel működik?
2. Azt írja, hogy áthelyezés az SD-kártyára, majd szól, hogy ne távolítsam el amíg a művelet tart. Külső tárolónak hívja...

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#681) Aryes válasza artid (#680) üzenetére


Aryes
nagyúr

1. Nekem a tavalyi modell van, de azon a gyári képekkel sem mozog a háttér, ha lapozgatok a home képernyőn
2. Próbáld ki, nézd meg, hogy csökken-e az üres hely a külső SD kártyán, ha áthelyeztél rá valamit.

(#682) artid válasza Aryes (#681) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi az infókat.
1. Sajna semelyik sem mozog nekem... :(
2. Az alkalmazásoknál tárhelynél a külső tárolót mutatja, s az SD kártyán látok is majd 1.5 GB-t az Alkalmazásoknál. Nem igazán tiszta, hogy mit enged áttenni, s mit nem...

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#683) deen04 válasza artid (#682) üzenetére


deen04
tag

Én úgy vettem észre, hogy 3 féle progi létezik.

1. Ami mozdíthatatlan.
2. Ha megformázod az sd-t (vagy egy részét) "adoptable storage"-nak akkor arra áthelyezheted.
3. Simán áthelyezhető SD-re. (ilyenkor nem a full progi megy az SD-re, maradnak adatok a belsőn is)

Ugyan a 2017-el még nem csináltam ezt, mert nekem bőven elég a 16GB, de másik telóval már csináltam adoptable sd-t. Ott a legtöbb progit átrakhattam az adoptable-ra, max a nagyon rendszer progik voltak mozdíthatatlanok.

Itt egy link hozzá: http://www.modaco.com/news/android/heres-how-to-configure-adoptable-storage-on-your-s7-s7-edge-r1632/

Viszont használat előtt biztonsági mentés/teszt stb, mert érhetnek meglepetések. Pl én arra számítottam, hogy bármit rámásolhatok majd erre, de közbe nem, mert fájlkezelőben nem jelent meg, csak a programokat lehetett áthelyezni rá. Lehet ezen a telón már teljesen másképp működik.

[ Szerkesztve ]

(#684) Aryes válasza artid (#682) üzenetére


Aryes
nagyúr

2. én nem ezt mondtam... Fájlkezelőben nézd meg a szabad tárhelyet másolás előtt és után a KÜLSŐ sd kártyán. Abból kiderül.

(#685) somogyib válasza artid (#676) üzenetére


somogyib
őstag

Ez állítólag kemény hátlap tok, recés kialakítással.

(#686) bibalint válasza somogyib (#685) üzenetére


bibalint
csendes tag

Nekem ilyenem van, recés és szerintem nagyon kellemes tok :).

Ez az SD kártyára áthelyezés engem is érdekelne, hogy akkor miért van ilyen opció, ha nem helyezi át sehová? Vagy hogy működik ez az Androidnál?

(#687) Aryes válasza bibalint (#686) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor azt is kérdezd már meg, hogy miért hívják a belső memóriát sdcard-nak... :)

(#688) somogyib válasza bibalint (#686) üzenetére


somogyib
őstag

Nekem is tetszik, de nem ismerem, csak artid-nak próbáltam keresni egyet.

Amúgy én egy flippes tokban hordom, képet nem találtam róla, de kb. olyan mint ez.

Eddig már két telót törtem totálkárra + egyet ami csak megrepedt. :) De erre az A3-ra most nagyon vigyázok... ezért a flippes tok. :D

[ Szerkesztve ]

(#689) arecibo


arecibo
tag

Üdv urak!

Cégesként kapok ilyet jövő héten, a beszélgetési minőség milyen? Erről nem volt nagyon szó, végül is ez egy telefon... :D Érthető a beszéd? Hangos, tiszta a hang?
Valamint létezik hozzá (működő) okos tok?

[ Szerkesztve ]

"A világűrt vétek ennyi emberre elpocsékolni"

(#690) borand válasza arecibo (#689) üzenetére


borand
aktív tag

Tiszta és hangos.

Más probléma: galériából csatolni akarok egy képet egy számhoz és azt írja ki, hogy erre engedélyt kell adnom, majd KÉPERNYŐFEDVÉNY-t. Aztán ott belelépek amit feldob és fingom sincs, hogy mit kéne kapcsolgatni. Valaki tud erről valamit?

(#691) Drughi válasza arecibo (#689) üzenetére


Drughi
addikt

Mi az az okos tok? :F

(#692) somogyib válasza Drughi (#691) üzenetére


somogyib
őstag

Ledes, kijelzi az értesítéseket: link

A3-hoz nem tudom, hogy van-e ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#693) Karcub válasza borand (#690) üzenetére


Karcub
senior tag

Próbáld mègegyszer, lépj be oda. Azután a jobbfelső sarokban van 3pötty, ott menj arra, hogy "rendszeralkalmazások megjelenítése", keresd meg azután a "telefon"-t, kettőt fogsz találni. Nah most, kapcsolgasd ki meg be, ki meg be majd végűl hagyd bekapcsolva. Nekem így ment.

(#694) bergmeister válasza borand (#690) üzenetére


bergmeister
újonc

Fut messenger buborék a képernyőn, mikor ezt dobja fel? Ha igen, akkor azt zárd be és próbáld újra ;) ez elméletileg elég sok telefont érintő bug (vagy feature :) )

(#695) seniman


seniman
addikt

Sziasztok!

Valakinek van már hosszabb távú élménye a készülékkel?Mindennapi használatra gondolok,antutu és egyéb baromságok nem érdekelnek,azt meghagyom a techb*ziknak.Asszonynak kéne egy ilyen mindennapos aktív használatra,sok-sok fosbúkkal,tehát leginkább az üzemidő,kamera minősége és hasonlók érdekelnének.Női tapasztalatok előnyben. :DD

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#696) somogyib válasza seniman (#695) üzenetére


somogyib
őstag

Nekem kb. három hete van meg.

Üzemidő nagyon jó, nálam 2-2,5 napot kibír (bár ez felhasználói szokástól függ). De ha egész nap gyapálni fogja, szerintem akkor is meglesz az egy nap.

Ujjlenyomat-olvasó szuper.

Kamerához nem értek, nem tudom mennyire jó, itt van egy-két kép: link

Női tapasztalatokat nem tudok írni :D

[ Szerkesztve ]

(#697) seniman válasza somogyib (#696) üzenetére


seniman
addikt

Köszi!

Azért ő sem 24/7-ben fogja nyomkodni,de azért elég sűrűn. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#698) Drughi


Drughi
addikt

Valaki tud adni linket független magyar ( XEH) firmwarehoz? Sammobile-on nincs...

(#699) deen04 válasza seniman (#695) üzenetére


deen04
tag

Nekem január óta van meg a telefon. Nálam 2 nap az akkuidő. Igaz fb-ot nem használok, de helyette youtubozok elég sokat. Egy bajom van eddig vele, hogy néha beragad neki a wifi. Ezt úgy kell érteni, hogy eljövök melóból és itthon nem csatlakozik fel a hálózatra hanem azt mutatja, hogy még a munkahelyin van. Ekkor kikapcsolom a wifit majd vissza és megoldódik a dolog. Szerencsére ritkán fordul ez elő. Tokot mindenféleképpen vegyetek, mert csúszós a teló.

(#700) seniman válasza deen04 (#699) üzenetére


seniman
addikt

Köszi!Tok és üvegfólia is tervben van hozzá,leginkább mert van két ördögi kölköm is. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.