Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) zoo8800 válasza gFOX89 (#1599) üzenetére


zoo8800
veterán

Mindre (függetlenre is) a 6.0.1 az aktuális publikus verzió, nem csak a magentásra.

rip and tear, until it is done

(#1602) Drughi válasza gFOX89 (#1599) üzenetére


Drughi
addikt

Most az A5-re szórják kifelé.
Még kellhetb2-3 hét

[ Szerkesztve ]

(#1603) KPistike válasza Aryes (#1587) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Az az igazság, egy kissé meg vagyok zavarodva. Ezeket a tapasztalatokat egy A310F rendszeréről írod? Vagy - ahogy még néhány Fórumtárs - Te is némi sikerrel tetted fel A320F 7.0 rendszerét egy A320FL-re?
Nem kívánom bagatellizálni azon gondokat, amiket leírtál - már csak azért sem, mert pl. a sötét téma számomra is kritikus pont lesz a jövőben -, csak érdekelnek a körülmények, amelyek alapján Te úgy gondolod, hogy az upgrade inkább downgrade lett. Illetve amiatt sem kérdőjelezem meg a véleményed, mert Nálad van a "működő" nugát, én pedig csak a fórumból, youtube-on lévő videókból láthatom.

"4-5 éve használom a helium-ot biztonsági mentésre root nélküli telefonon, na most először fordult elő, hogy a 7.0 előtti mentéseimet nem tudja visszaállítani vmi bug miatt (nem a helium-ban van a bug...)."

Persze, a kérdés immár eső-után-köpönyeg jellegű, de nem lehet, hogy ezúttal Smartswitch használata kevesebb problémával járt volna? Ismét csak kérdezek, mert Te bírsz nagyobb tapasztalattal :R , nem ismerem Helium-ot, s nem tudom, mivel tud többet samuék programjánál.

gFOX98 @ 1599: Ahogy SamMobile-on nézem a kiadási dátumokat A310F készüléknél, kivételesen Telekom előrébb jár a független változatoknál - illetve A320FL is előbb kapott újabb biztonsági szintet Telekomos változatban, mint a független verziók.

Általánosan a frissítés kapcsán: tavaly júniusig volt Nexus 7 (2012) 32GB WiFi only tabletem (azért adtam tovább, mert Anyumnak nagyobb szüksége volt rá; az utolsó 5.1.1 miatt nem maradt, amit azon teszteljek), amit 4.3-as Androiddal vettem át korábbi tulajdonosától. A készülék fórumában olvasott tapasztalatok miatt sokáig én is halogattam a frissítést, majd egy éjszaka ~1,5-2 óra időtartamban frissítgettem 5.0-ig. Többséggel ellentétben szerencsém volt, mindenben csak pozitív tapasztalatom lett, ezért már a későbbi frissítéseket első jelzésre telepítettem - s nem lett okom megbánni.
E példa alapján A320FL esetében is vegyes lesz a tapasztalatunk - nem használjuk egyforma programokkal, egyforma körülmények között a készüléket, s akár nálam is várható fanyalgás frissítés után, míg Többetek főleg pozitívan nyilatkozik majd ;) :K

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#1604) Aryes válasza KPistike (#1603) üzenetére


Aryes
nagyúr

Bocs, ha félreérthető voltam, igen, természetesen A310F-ről van szó. :)

Azért okoskodok bele amúgy az A320 topikjába, mert ilyet akartam (akarok?) venni, és néhány hónapja követem itt az eseményeket. Aztán most pont ugyanaz a téma mindkét telefonnál, gondoltam megosztom itt is a tapasztalataimat, hátha hasznát veszi valaki.

Végülis a Samsung saját cloud mentése mentette meg a régi app-jaimat, a Smart Switch emlékeim szerint nem is erre való, névjegyzéket, híváslistát, ilyesmit lehet vele másik telefonra költöztetni, legalábbis utoljára erre tudtam használni, mikor a régebbi telómról a mostanira költöztem.

[ Szerkesztve ]

(#1605) Kitti14


Kitti14
csendes tag

Sziasztok!

Milyen memóriakártyát ajánlotok a telefonhoz? Én az eDigital-nál néztem egy 32 GB Kingston memórikakártyát 9400 Ft-ért. Szerintetek jól fog működni vele?

Köszönöm!

(#1606) mr_palko válasza Kitti14 (#1605) üzenetére


mr_palko
csendes tag

Szia!

Én ezt használom (ilyen volt itton, amikor megvettem a telót...)
Samsung EVO PLUS 32GB
3415 Ft volt eBay -en.
Nem tapasztaltam problémát.

[ Szerkesztve ]

(#1607) somogyib válasza Kitti14 (#1605) üzenetére


somogyib
őstag

A Kingston keresője ezeket dobja ki ajánlottként az A3-ba: link

Tehát az SDC10G2/32GB vagy az SDCA3/32GB jelű jó lesz bele.

[ Szerkesztve ]

(#1608) KPistike válasza Aryes (#1604) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

"Azért okoskodok bele amúgy az A320 topikjába, mert ilyet akartam (akarok?) venni, és néhány hónapja követem itt az eseményeket."

Nem tekintem okoskodásnak, sőt, szerencsém, hogy ide is írsz tapasztalatot - nagyon sokat tanultam Tőled :R , miközben az A310F fórumát nem nézegetem.

SmartSwitch-et főleg idén kezdtem aktívan használni, kezdetnek J3 (6), J5 (6) és XCover 3 telefonok beüzemelése miatt, majd a saját részre kapott A320FL-re költözéshez is bejött. A mostani verzió már alkalmazásokról, illetve azok adatairól is készít mentést, illetve helyreállítást - ezt főleg 3G WatchDog miatt tudtam pozitívan értékelni ;) :B Ja, meg a médiák mentését is végzi :K

Az már csak hab a tortán, hogy korábban egy TransMobile nevű cuccot használtam e célra, ami fenti készülékek közül csak a J3-at ismerte fel, a többit nem :O :B - pontosabban a nálam fullosan működő verzióval jártam így, újabbat meg nem kaptam.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#1609) seamus


seamus
csendes tag

Sziasztok!
Átlagos használat mellett nem kevés a 2 giga ram?

(#1610) #77646080 válasza seamus (#1609) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia! Nekem nem. Böngészés, YouTube, navigáció, zene és e-mail, amire használom. Eddig nem hagyott cserben.

(#1611) KPistike válasza seamus (#1609) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Csatlakozom German_TD fórumtárs véleményéhez: szerencsére elég jól optimalizált a rendszer, nekem sem bizonyult még elégtelennek a RAM. Céges Exchange levelezés, navigáció, viszonylag sok hanghívás, zenehallgatás (többségben Bluetooth hangrendszeren), S Health, tömegközlekedési infok ... És még mindig marad 600 MB - illetve felette - szabadon.

Mondjuk, az tény, pár olyan Google alkalmazást tiltottam, amit nem használok ki, vagy nálunk nem is használható - javítson ki Bárki, a Filmek, Újságos és Könyvek még úgy rémlik nekem, nálunk nem működik.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#1612) Karcub


Karcub
senior tag

Nah az A5 (2017)-re ma adták ki a hivatalos független XEH 7.0-t, remélem most már mi is megkapjuk pár napon belűl :)

(#1613) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Sajnos egyelőre még semmilyen FL-es régióra nem jött ki a 7-es, ellenben az eddigi F-es hetesekre már egy update is kijött azóta...

most már tényleg abszolút nem értem, mi alapján megy ez :)

(#1614) Kitti14 válasza somogyib (#1607) üzenetére


Kitti14
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#1606) mr_palko: Neked is! :)

(#1615) KPistike válasza akos_ur (#1613) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Személy szerint türelmes vagyok, inkább legyen később 7.0 a telefonon, de ne járjunk úgy, mint a Nexus 6 tulajok. Illetve kicsit közelebb nézve, aryes fórumtárs az A310F-en.
Valamint a kb. 5 hét után kiadott újabb 7.0 azt jelzi, némi javítást kellett eszközölni, feltételezem, akkor már biztonsági szint frissítése is járt vele.

[ Szerkesztve ]

K. P.

(#1616) F. Norbi


F. Norbi
csendes újonc

A Telenoros A5 2017-ekre elvileg megjött a Nougat 😀 Remélem már nekünk se kell sokat várni...

(#1617) #77646080 válasza F. Norbi (#1616) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szépen, sorjában megkapjuk mi is. :]

(#1618) Szajo válasza F. Norbi (#1616) üzenetére


Szajo
őstag

Majd meglatjuk hogy ez jó hir-e egyáltalán... :D

(#1619) TomPack


TomPack
őstag

Más régióban megjelent verziót próbált már valaki?

(#1620) Drughi válasza TomPack (#1619) üzenetére


Drughi
addikt

Az oroszt használtam egy darabig.

(#1621) TomPack válasza Drughi (#1620) üzenetére


TomPack
őstag

És milyen volt? Milyen változások, újdonságok voltak benne?

(#1622) Drughi válasza TomPack (#1621) üzenetére


Drughi
addikt

Ha a nougat-ra gondolsz arról van fennt 100 video yt-n.
Nekem jobban bejött mint a 6-os droid.

De csak 1-2 napig teszteltem, visszaraktam recoveryből a mentésemet

(#1623) TomPack válasza Drughi (#1622) üzenetére


TomPack
őstag

Összehasonlító videóval nem találkoztam, igaz nem merültem el teljesen a kérdésben. Gondoltam majd itt megkérdeztem, hátha van valakinek személyes tapasztalata, mert azért az mégis más. A mindennapi használat közben jönnek elő a bosszantó apróságok, ha vannak.

(#1624) lalika740


lalika740
aktív tag

Hello.Tud valaki segiteni a T mobilnál vásarolt A3 2017 az független vagy simlockos?köszi aki segit. :R

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#1625) rolio1 válasza lalika740 (#1624) üzenetére


rolio1
tag

Szia
Én nyár elején vettem, függetlenül.

(#1626) lalika740 válasza rolio1 (#1625) üzenetére


lalika740
aktív tag

Köszi gondolom akkor ez is az.Mint az s8 ak már fuggetlenül adja a t mobil.Köszönöm. :R

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#1627) Ramo


Ramo
tag

Sziasztok! Vajon a Telenorosok is függetlenek? Valakinek tapasztalat?

(#1628) Armahun válasza Ramo (#1627) üzenetére


Armahun
addikt

A komosak azok szoktak lenni a norosak nem.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1629) Ramo


Ramo
tag

Illetve még egy kérdésem lenne. OTG-t tud az A3?

(#1630) Eszti0215


Eszti0215
csendes tag

Sziasztok.
Hat meglett a kis torpem nekem is.
Es az istenert nem jovok ra,hogy lehet a fokerpenyot beallitani ugy,hogy az oldalak korbe menjenek.
Illetve,ertesitesi hangok nincsenek csak az eleve bealitott 1 db?le kellett toltenem,hogy meg tudjam valtoztatni.
Es amugy nagyon picikeee.. :Y :Y
Kicsit sirok az 5,2colert...de mar ez lesz.
Az irasi sebessegem ez sem birja kovetni,szoval v.szinuleg en vagyok tul gyors :C :C

(#1631) Aryes válasza Eszti0215 (#1630) üzenetére


Aryes
nagyúr

1. nem lehet, csak másik launcherrel
2. sdcard0/Notifications vagy media/audio/Notifications mappába dobáld bele a hangokat, amit értesítő hangnak szeretnél beállítani. Ugyanez működik a Ringtones mappával a csengőhangokkal is
3. Töltsd le és állítsd be a gboard-ot a Play-ről, az már fogja tudni követni a gépelési sebességedet. :)
+1: ne felejtsd el, hogy a jóból mindig kicsit adnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1632) Eszti0215 válasza Aryes (#1631) üzenetére


Eszti0215
csendes tag

Koszi.
Hat gboardot hasznalok regota,en meg azt is megakasztom :DD
Akkor nezek valami izebizet amit irtal,hogy atforogjon a kezdolap.
Biztos meg lehet szokni a meretet,csak igy frisseben meg..hat ize..neha foldhoz vagnam.
Az ujjlenyomat olvaso meg hat ize...cseppet gyenge a huawei utan.szerintem ki is kapcsolom.
Viszont,hogy jot is mondjak.egybol felismerte a tv t,ahogy csatlakozott wifire :C
Ha nem tudom megszokni,meg mindig eladhatom,ugyebar

(#1633) Aryes válasza Eszti0215 (#1632) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jól gondolom, hogy nem ujjhúzással gépelsz, hanem pötyögsz? Próbáld meg húzással, sokkal gyorsabb. ;)
A nem-végtelenített home először engem is zavart, de mivel én pontosan 3 home screen-t használok, rájöttem, hogy sokkal kevésbé tévedek el így köztük. Aki több oldalt használ, azt persze tényleg hátráltathatja a korlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#1634) TomPack válasza Eszti0215 (#1630) üzenetére


TomPack
őstag

Nem kicsi! Pár hét, és meg fog nőni! Teljesen normális méretű, mellette az 5.2 coll fog nagynak hatni.

(#1635) hawkfoto


hawkfoto
tag

Sikerült végre egymás mellett kipróbálni futás közben a két a320-at. Mindkettő zsebben, az enyém 4,7 az asszonyé 5,1km-et mért. Endomondoval próbálva.

(#1636) Armahun válasza hawkfoto (#1635) üzenetére


Armahun
addikt

Az asszony kisebbeket és többet lépet ugyan azon a távon.
Ebből adódik a különbség

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#1637) hawkfoto válasza Armahun (#1636) üzenetére


hawkfoto
tag

Nálam volt mindkettő :D

(#1638) Aryes válasza hawkfoto (#1637) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az egyik lábad rövidebb. :DDD

(#1639) cinemazealot válasza Aryes (#1638) üzenetére


cinemazealot
addikt

:DD :C

(#1640) bastya2100 válasza Eszti0215 (#1632) üzenetére


bastya2100
tag

Én mondtam, hogy kicsi lesz :) nekem 5" után is az volt... de viszont ha megszokod akkor rájössz tényleg, hogy mennyire előnyös ez a méret :)
Az ujjlenyomatolvasóval nem értem mi a baj, jól kell beállítani, mert azzal biztos nincs semmi baj :)

(#1641) kárátékutyá válasza bastya2100 (#1640) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Legjobb méretű telefon számomra. Egy iPhone 6 ugyanekkora kijelzővel durva mennyivel nagyobb.

(#1642) Eszti0215 válasza bastya2100 (#1640) üzenetére


Eszti0215
csendes tag

Bal huvelykujjal nem akar megbaratkozni.pedig azt duplan taplaltam bele,mindenfele szogbol.
A jobbal egesz jol mukodik,csak en alt. bal kezzel fogom meg a telefont...
Nemtudom mi baja a ballal...

(#1643) Szabadh


Szabadh
tag

Üvegfóliát vennék Emag -tól
Van több féle. Valakinek tapasztalat? Melyiket érdemes megvenni...

(#1644) Karcub válasza Ramo (#1629) üzenetére


Karcub
senior tag

Tud

(#1645) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem.... Az alapértelmezett sms küldő alkalmazás enyhén szólva is rosszul számolja a karakterek számát. Gondolom a kódolás vagy akármi miatt. Ha ékezeteket stb írok, akkor kb 40-70 karakter megeszik egy 160 karakternyi helyet. Ha más alkalmazást használok, mint pl Handcent sms, akkor nincs gond a karakterszámokkal. Mit kell átállítani hogy normálisna működjön? És nagy öröm lenne, ha mutatná a visszalévő karakterek számát egy smsből.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1646) Ramo válasza Karcub (#1644) üzenetére


Ramo
tag

Nagyon köszönöm a válaszokat, lesz még bőven...

(#1647) Aryes válasza vilmaboy (#1645) üzenetére


Aryes
nagyúr

Üzenetek / beállítások / egyéb beállítások / szövegbeviteli üzemmód / ékezet nélkül

(#1648) lunadam


lunadam
újonc

Sziasztok,
Létezik a telefonhoz olyan üvegfólia, ami nem jön le?
Segítsetek, légyszi,
Köszi!

(#1649) hawkfoto


hawkfoto
tag

Tovább folytatódott a gps mizéria. Ma felraktam a telómra a gps reset com appot, és reseteltem a gps-t. Elvittem futni ismét mindkét telót. Meglepő módon az enyém szinte teljesen pontosan mutatta a megtett távot, a feleségemé viszont pontatlan volt, kb. 700 méterrel kevesebbet mért, mint az enyém, 6,5 km-en.
enyém:

a másik:

Ez mitől lehet? Eddig egyik előző telóm sem csinált ilyet. Android hiba lenne?

(#1650) Drughi válasza hawkfoto (#1649) üzenetére


Drughi
addikt

Ha ki akarod szűrni hogy sw vagy hw hiba, akkor reseteld le mindkét telefont, gyári állapotra és úgy vidd el.

Ha nem egyeznek meg a végén az adatok akkor a GPS modul a ludas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.