Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) TRob1 válasza rebla (#12800) üzenetére


TRob1
veterán

És még mik vannak ilyen újdonságok amik esetleg ki vannak kapcsolva? :F (Mondjuk nem is értem ha valamit változtatnak a rendszerben az miért nincs alapból aktiválva és max kikapcsolom ha nem tetszik? Így meg azt se tudom mit kellene esetleg nézni/bekapcsolni... Nem nézek át minden egyes menüpontot minden frissítésnél.)

¤ R'n'R ¤

(#12802) Plug Life


Plug Life
senior tag

Azt ki lehet kapcsolni, hogy csak 3 értesítés ikonját mutatja az óra mellett, aztán csak egy pöttyöt?

(#12803) Fall-N válasza aprokaroka87 (#12795) üzenetére


Fall-N
veterán

Dehogy jön, amúgy is mi hiányozna? Az összes MIUI 12 funkció megvan. Egyedül a Super Wallpaper nevű élő háttérkép ami nem elérhető, csak az erősebb telefonokra, meg az AoD az OLED kijelzős modellekre van csak.

Nem értem honnan vetted ezt a hülyeséget?! Olvass utána mik a MIUI 12 újdonságok. Megkapta az összes telefon az összes szolgáltatást, amire kiadták. A fentebb írt két funkció is érthető, miért nincs minden Xiaomi telefonra. Bár az élő háttérkép is szépen fut ha külső forrásból felrakja az ember.

Trob1: Nem hiányzik az ég világon semmi, ez az ő kitaláció ha, így várhat is a frissítésre.

[ Szerkesztve ]

(#12804) aprokaroka87 válasza Fall-N (#12803) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl az alábbi oldalon az első pontban taglalt dolgok bizonyos része nekem nem igazán mutatkoznak meg.

link

(#12805) rebla válasza TRob1 (#12801) üzenetére


rebla
aktív tag

Szia! Kicsit pontatlanul fogalmaztam, értem úgy, hogy nekem ez az új irányító központ nem volt bekapcsolva frissítés után.
Nem volt FR elötte.
Az animáciok sokkal szebbek, sokminden változott, de még én sem néztem át minden részét. Azt nem mondanám hogy minden új funkciot külön kell bekapcsolni mert sok a változás. Nekem tetszik,jobban mint a 11.eddig....

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#12806) TRob1 válasza rebla (#12805) üzenetére


TRob1
veterán

Értettem ezt a részét, nem is konkrétan csak hozzád intéztem a kérdést, felvetést... :) Csak furcsállom hogy vannak újdonságok amikről nem tud a júzer ha nem néz utána (hányan teszik meg a sok millióból?), mert nem lesznek aktivak frissítés után (nálam sem volt bekapcsolva). És azért kérdeztem nincs-e véletlenül más új fícsör is amit szintén kapcsolni kell? De közben néztem egy videót az újdonságokról... (de ezt nem teszi meg minden egyes xiaomi felhasználó világszerte).

¤ R'n'R ¤

(#12807) rebla válasza TRob1 (#12806) üzenetére


rebla
aktív tag

Ja erre én is kiváncsi vagyok, van e még kikapcsolt újjítás...
Találtál még? :D
Majd nézek én is videót h.végén...

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#12808) tomy86 válasza Plug Life (#12802) üzenetére


tomy86
addikt

Ez engem is érdekelne, mert nem találtam semmilyen erre vonatkozó beállítást.

(#12809) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az létezik hogy a Miui 12-vel változott a ram kezelés is?

Most miui 12-n vagyok már, viszont vannak appok amik gyakrabban zárnak be a háttérben, Pl Tasker és Personal Dns filter app.
Pedig elvileg be van állítva hozzá minden engedély + elvileg olyan appok amik Service-t is futtatnak.

(#12810) Mercutio_ válasza aprokaroka87 (#12809) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az eddiginél is gyakrabban? :Y :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12811) aprokaroka87 válasza Mercutio_ (#12810) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Eddig csak akkor zárta be ha a ram elért egy kritikus szintet.

Fura, olyan mint ha kevesebb appot tudna háttérben futatni, vagy nem tudom.

Fura ez, igaz ez ugyebár a 3gb ram, de miui 11 alatt a két app azért elég jól birta.

(#12812) drr


drr
őstag

Redmi Note 7 – Global Stable ROM
V12.0.1.0.QFGMIXM

(#12813) Fall-N válasza drr (#12812) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt inkább ne. Ez Indiai Global ROM. Nem hiszem, hogy bárki is használna indiai telefont. Másrészt már kétszer is lett linkelve az EEA ROM.

[ Szerkesztve ]

(#12814) drr


drr
őstag

Nem szeretnék vitázni, de nekem Global Version van a telefon dobozára írva és az életben nem volt mókolva. Ez tuti nem indiai ROM... Az indiai jelzése QFGINXM... A Globalé pedig QFGMIXM

(#12815) trebrona válasza Fall-N (#12813) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Vagy india, vagy global. Kettő együtt nem megy. :N

Szóval ez valóban global.

De, hogy xiaomi forrás is legyen: https://c.mi.com/thread-3393582-1-0.html

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12816) drr válasza trebrona (#12815) üzenetére


drr
őstag

:R

(#12817) junkpod


junkpod
nagyúr

Megjött nekem 8 is a 12es. Fura érzés, hogy régen jobbról balra, most meg balról jobbra tölti az akku jelét. :)

Box's don't touch!

(#12818) hzsolee válasza junkpod (#12817) üzenetére


hzsolee
őstag

Jé, tényleg... Biztos megfordult benne az akku :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12819) scream24


scream24
senior tag

Sziasztok. Asszonynak van egy Redmi note 7 készüléke. Xiaomi.eu rommal, egy ideje már nem frissítettük. Most akartam, de az orangefox (R10.1_1)jelszót kér. Én biztosan nem állítottam be ilyet. Amit a telefon kér, azt meg nem fogadja el. Már kipróbáltam mindent amit itt korábban javasoltak másoknak. Nyilván nem szeretnék adatvesztést. Megoldható egy twrp felflashelése, s az orange menne a levesbe? Működne? Vagy egyéb lehetőség? Köszönöm.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#12820) the.odzsy válasza scream24 (#12819) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Próbáld a password-t, mint jelszót!+

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#12821) rebla válasza hzsolee (#12818) üzenetére


rebla
aktív tag

Szerintem fordítva dugtad be a töltőt! :DD

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#12822) scream24 válasza the.odzsy (#12820) üzenetére


scream24
senior tag

Közben feldobtam a twrp-t, de ott is jelszót kér. A password sem ízlik neki. A tököm tudja minek raktam fel ezt az orangefoxot, twrp még soha nem akadt gondom.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#12823) Gloob válasza scream24 (#12819) üzenetére


Gloob
addikt

Rakd fel az OrangeFox v11. 0 stable-t.
link

Samsung Galaxy A52S

(#12824) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Erre valaki?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#12825) drr válasza Crvsh3R (#12770) üzenetére


drr
őstag

A fiam telójára tegnap ment fel a 12-es, VOLTE kóddal aktiválva tökéletes DIGI-n.

(#12826) Crvsh3R válasza drr (#12825) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Igen, tudjuk, hogy Digi és Vodafone vonalon továbbra is működik a VoLTE. Telekomon csak 10.3 alatt működött utoljára. De azért Köszi. A kérdésem igazából a downgrade-re vonatkozott.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#12827) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

OrangeFox gurukat kérdezem, hogy annál lehetséges az, hogy egy teljes romból csak bizonyos partíciókat flasheljek (pl. korábbi romból csak a modem partíciót)? Így nem kellene downgradelnem, mert ahogy olvasom a teló ARB 4-es, szóval nem is lehetséges a downgrade.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#12828) Mercutio_ válasza Crvsh3R (#12827) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mélyvíz topicba dobd be ott több a hozzáértő.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12829) home user


home user
csendes tag

Sziasztok!
Android 9, MIUI 11, EEA rom , root és TWRP van a telefonomon.
Olvasgattam az összefoglalót, ott valami olyasmi van hogy nincs lehetőség a gyári visszalépésre a korábbi ROM-okra.
Az lenne a kérdésem hogy ez csak gyári recovery használata esetén igaz, vagy én sem tudnék visszatérni Android 10-ről a régebbi romra.
Köszönöm.

(#12830) desrosiers


desrosiers
újonc

Sziasztok,
Ennek a legalsó fehér vonalnak van valami funkciója? Nem tudom "megfogni" és mindig mindenhol ott van mióta frissítettem miui 12re

(#12831) trebrona válasza desrosiers (#12830) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Alkalmazásváltó. Húzd felfelé!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12832) vlevi válasza desrosiers (#12830) üzenetére


vlevi
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12833) infectedmann


infectedmann
őstag

Feltettem a MIUI12-es EU ROM-ot és előjött egy ősrégi probléma, miszerint a Bluetooth és a WiFi együtt nem működik. Erre mi a legfrissebb megoldás?

(#12834) desrosiers válasza vlevi (#12832) üzenetére


desrosiers
újonc

Szégyen rám hogy nem olvastam eléggé vissza, köszönöm szépen :D

(#12835) infectedmann válasza infectedmann (#12833) üzenetére


infectedmann
őstag

Reggelre megjavult magált :U Most döntsem el, hogy a jövőben is normáisan fog e működni :D

(#12836) vlevi válasza desrosiers (#12834) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez a mozi típusban volt, lehet, hogy ott nem jártál :)

(#12837) Mikszi válasza Crvsh3R (#12827) üzenetére


Mikszi
tag

Igen, lehetséges. Lehet backupot készíteni a különböző partíciókról, ahol van modem particíó is, elég csak azt lementeni, majd az új rom telepítése után visszaállítani. Nem árt sd-kártyára készíteni a mentést, mivel lehet formázni kell a data partíciót. + Ajánlott a legutolsó OF twrp. Én már jó ideje így járok el.

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#12838) Mikszi válasza home user (#12829) üzenetére


Mikszi
tag

TWRP-vel lehetséges, a recovery romokat nyugodtan lehet cserélgetni.. Van rá esély, hogy data partíciót törölni kell, előtte érdemes minden fontosabb dolgot menteni sd-re.

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#12839) Crvsh3R válasza Mikszi (#12837) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszi a backup az tiszta sor. A kérdésem arra irányult volna, hogy recovery rom-ból CSAK a modem partíciót (mondjuk a 10.3.2-es EEA romból) OF-el flashelni ha nem áll rendelkezésre backup.
u.i.: Küldtem PM-et

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#12840) fa4hu


fa4hu
Topikgazda

A MIUI 12 alatt nem tapasztaltatok olyat, hogy hosszabb beszélgetés alatt idővel visszhangossá válik a beszélgetés, sőt akár meg is szakad? A státuszsáv szerint rendben van a térerő...

(#12841) Crvsh3R válasza fa4hu (#12840) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

De. Szakadozik. Ezért is akarom majd a 10.3-as modempartíciót feltolni a kollégától kapott mentésből, csak még nyitnom kell bootloadert, OF telepítés + várom az microSD kártyát amit rendeltem a művelethez. VoLTE-ről ne is beszéljek, ami szintén működni fog ez által.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#12842) miqlas válasza fa4hu (#12840) üzenetére


miqlas
őstag

... kb. fél órával ezelõtt beszéltem a fiammal több, mint másfél órát és tökéletes volt minden. Se visszhang, se szakadozás ...

42

(#12843) fa4hu válasza Crvsh3R (#12841) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Melyik szolgáltató? Nekem két kártya van a telefonban, és a telekomosnál fordul elő (a másikat nem nagyon használom). VoLTE bekapcsolva a Telekomnál, de ugye a gyári ROM nem tudja használni, így a telefonon kikapcsolva.

(#12844) tomy86 válasza fa4hu (#12843) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem Telekomos kártyával ma volt egy 48 perces, tegnapelőtt pedig egy 35 perces beszélgetésem. Nem volt semmi probléma. 12-re frissítés után nem csináltam fr-t, hátha ez számít.

(#12845) Crvsh3R válasza fa4hu (#12843) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

VoLTE bekapcsolva (bár hiába, ahogy írtad te is) és szintén Telekom. Megpróbálom VoLTE + VoWIFI kikapcsolása mellet jobb-e.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#12846) miqlas


miqlas
őstag

Lehet valahogy egy országhívó alá tartozó öszes számot tiltólistára tenni?

Nem igazán vagyok járatos ebben a témában és tegnap „betámadtak” Tunéziából. Volt 15 nemfogadott hívásom különbözõ számokról, az egyezés a +216 volt. :W

42

(#12847) wanted5 válasza miqlas (#12846) üzenetére


wanted5
őstag

Lehet. A tiltólistánál válaszd a szám hozzáadását és ott lesz olyan opció hogy előtag

(#12848) miqlas válasza wanted5 (#12847) üzenetére


miqlas
őstag

Köszönöm szépen! :R

42

(#12849) aelod


aelod
veterán

Az miért lehet, hogy az eddig bank által küldött sms-ek csak az előző hónapig vannak meg? MIUI12 update után.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12850) infectedmann


infectedmann
őstag

Távozok a Redmi Note 7 tulajok köreiből, egy csere üzletben sikerült szert tennem egy Redmi Note 8 Pro-ra. A telefonnal amúgy meg voltam elégedve, egyedül a memória kezelése nem tetszett. Az enyém megy tovább rokonhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.