Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) fa4hu válasza cerka (#12696) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Mintha a térerő jobb lenne rajta, kevésbé ugrálna, a GPS zárt helyen is pozicionált elsőre, segítség nélkül. Ami gáz: sötét módban nem mindig helyesen állítja a háttér színétől függően az értesítési sáv színét, sötétebb háttérnél is fekete marad a felirat.

(#12702) Fall-N válasza aelod (#12699) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem iOS, de a többi igen. Az alap Android 10-en is ott a sáv.

(#12703) Fall-N


Fall-N
veterán

Közben ki is jött a hír. [link]

(#12704) aelod válasza fa4hu (#12701) üzenetére


aelod
veterán

Valóban jobb vagy csak annak jelzi?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12705) Fall-N válasza aelod (#12704) üzenetére


Fall-N
veterán

Én most raktam fel manuálisan és eddig bejön. Az UI újítások alapból nem aktívak, így ha valakit zavar nem kell bekapcsolni. Nekem bejön az alsó sáv és az új értesítési center.

(#12706) Joker88 válasza aelod (#12695) üzenetére


Joker88
őstag

tetszik az új kinézet..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#12707) vlevi válasza Joker88 (#12706) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amikor nyáron a GPS-el kínlódtam, akkor próbaképpen felraktam már a xiaomi.eu 12-est.
Nem volt csúnya. Más kérdés, hogy végül szervízbe került a telefon, ezért vissza kellett rakni a 11.8-ast.

(#12708) trebrona válasza Fall-N (#12702) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Az egész MIUI-t az iOS-ről mintázták mindig is, nincs ezen mit csodálkozni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12709) Joker88


Joker88
őstag

Zárképernyő és a kezdőasztal betűi/ikonjai szerintem nagyobbak,vastagabbak lettek - nekem tetszik.
A hívásrögzítés elméletielg megmaradt..
Sötét módot eddig sem használtam, ezután sem fogom :D erről érdemi infót nem tudok adni.
Térerő- kijelzés szerint erősebb..
Animációk is másak lettek, 'ugrálnak'.. -> egyenlőre tetszik.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#12710) laca1052 válasza fa4hu (#12701) üzenetére


laca1052
tag

Szia.Kérdés. MIUI 12 ön működik a VOLTE?

(#12711) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Feltettem én is a MIUI 12-t.

Ami nekem fura, hogy a fentről lehúzható állapotsáv kapott egy " átlátszó " hátteret, Mintha MIUI 11 esetén ilyen nem lett volna.
Ez kissé zavar is.

Elérhető lett a legebő ablakok funkció, ultra erős akkumulátor kimélő mód, illetve mint ha a gyári kamera szoftver is változott volna.

(#12712) Blackmate


Blackmate
senior tag

Egy Note 7-ben a "fenti/normál" hangszóró úgy néz ki beadta az unalmast. Telefonhívás közben meg sem mukkan, de kihangosítva szól szépen. Amit eddig próbáltam:
- hangbeállításoknál minden hangerő felvéve
- headsettel tökelétesen működik
- újraindítás
- kikapcs, vár 10mp, bekapcs

A készüléken a legfrissebb elérhető gyári MIUI van. Nem történt semmi negatív külső behatás (leejtés, vízzel/kólával megitatva nem volt).

Mielőtt ráeresztek egy gyári visszaállítást; van bárkinek bármilyen egyéb ötlete?

(#12713) fa4hu válasza laca1052 (#12710) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Vodafone-nál nálam működött.

(#12714) Fall-N válasza trebrona (#12708) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen, de kezdett eltávolodni tőle és sok gyári Androidos dolog maradt változatlan. A gyári MIUI Launcher is app drawerrel egy módosított Pixel Launcher nem egy iOS uténérzés.

(#12715) laca1052 válasza fa4hu (#12713) üzenetére


laca1052
tag

Működött vagy működik is, mert nem mindegy. MIUI 12 ről van szó mert én még a MIUI 11 et használom ha működik akkor én is frissitek, Vodás vagyok . Köszi a választ.

(#12716) miqlas válasza fa4hu (#12713) üzenetére


miqlas
őstag

Nem tudom, hogy érdekes-e, de a Telenor VoLTE MIUI 12-vel is mûködik, hangrögzítés detto.

42

(#12717) laca1052


laca1052
tag

Nektek frissítés ként jött vagy letőltöttétek?

(#12718) Joker88 válasza laca1052 (#12717) üzenetére


Joker88
őstag

én letöltöttem,felmásoltam ,majd onnan telepítettem.. --> [#12698 hozzászólás]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#12719) Bl.Gyo. válasza laca1052 (#12717) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Én is letöltöttem.

(#12720) fa4hu válasza laca1052 (#12715) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

MIUI 12 alatt is működött/működik.

(#12721) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, memória kezelés javult, vagy ugyanolyan agresszív?
Automatikus fényerő indokolatlanul alacsonyra állít? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12722) fa4hu válasza Mercutio_ (#12721) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Szerintem ugyanolyan agresszív, az automata fényerő mintha többször mérne alá, de aztán kisvártatva javít, és a közelségérzékelő is rosszabbnak tűnik telefonálás közben, még sosem kapcsoltam eddig repülő üzemmódba a fülemmel a telefont, most sikerült.

(#12723) aprokaroka87 válasza Mercutio_ (#12721) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én egyenlőre visszaraktam a MIUI 11-et, mert lehet hogy a Ram kezelés ellégé fura lett.

(#12724) drr


drr
őstag

V12.0.2.0.QFGEUXM

Forrás - XDA

[ Szerkesztve ]

(#12725) drr válasza drr (#12724) üzenetére


drr
őstag

Bocsi, hirtelen azt hittem, hogy a global is kint van...

(#12726) laca1052 válasza fa4hu (#12720) üzenetére


laca1052
tag

Köszönöm a választ. :R

(#12727) Fall-N válasza drr (#12725) üzenetére


Fall-N
veterán

Kint is van, van aki OTA-n frissített. Mi páran manuálisan tettük fel. Olvass vissza, nálam már két napja fut rajta hibamentesen.

(#12728) neophyte79 válasza neophyte79 (#12551) üzenetére


neophyte79
tag

Sziasztok,
a telefon megjárta a szervizt, alaplapot cseréltek. Minden okés, viszont nem értem miért nem tudok beállítani valamit.

Minden értesítés (messenger, e-mail...stb...) az értesítősáv lehúzásakor rejtett tartalomként, vagy értesítésként jelenik meg, nem látni, hogy mi van benne. Már átnéztem minden beállítást, de csak nem működik.
Valakinek volt hasonló? Mit kell keresnem?

(#12729) neophyte79 válasza neophyte79 (#12728) üzenetére


neophyte79
tag

Na, annyi kiderült, hogy teljesen random a dolog. Hol írja, hol nem. Van, amikor igen, van amikor rejtett tartalom, vagy csak simán értesítés.
Ez MIUI hiba?

(#12730) drr válasza Fall-N (#12727) üzenetére


drr
őstag

Hát, vagy vak vagyok vagy nem tudom, de a globalra utaló linket vagy egyebet nem találok, csak EU-sra

(#12731) rebla válasza drr (#12730) üzenetére


rebla
aktív tag

Ja semmi bocs..... ebbe nincs global csak 11 ezért töröltem a linket

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#12732) Fall-N válasza drr (#12730) üzenetére


Fall-N
veterán

Az általad linkelt ROM nevében is benne volt az EU, úgyhogy ugyanúgy EEA Global ROM.

V12.0.2.0.QFGEUXM

[ Szerkesztve ]

(#12733) Peterhappy válasza fa4hu (#12678) üzenetére


Peterhappy
őstag

Lineage OS + Predator Stormbreaker Kernel.

A LOS nálam is nagyon betalált, alapállapotban is nagyon jól teljesített vele a telefon. Kb. egy hónapja(?) váltottam, így azt mondanám, nekem sokkal jobban bevált, mint a gyári MIUI.

Épp mielőtt feltettem a Predatort, hoztam egy majdnem háromnapos működési időt úgy, hogy én azért használom-használgatom a telefont becsülettel. Játszani nem játszom, de a Chrome napi egy órát biztosan megy, kapott YT Music-ot is, wifi, GPS, mobilne 0-24 bekapcsolva, kb. 7-20 óráig a BT is.

Ehhez képest nem érzem, hogy érdemben javult volna a teljesítmény a Predatorral, de talán csak én nem tettem ki nagyobb próbatételnek a váltás óta a telefont.

LOS telepítés nálam szűz telefonra ment, SD-ről, orrba-szájba kapta a wipe-kat. Predator után szintén wipe cache. Ezeken felül OrangeFox, Magisk játszik.

LOS-ban egyedül a "gyári" kamera volt csapnivaló, ahelyett Infectedmann kolléga javaslatára parrot gcam ment fel, azóta arra se lehet igazán panaszom.

Volte nem megy - én eddig se használtam. Az animációsebességek nálam 0-ra vannak állítva és Lawnchair-rel nyomulok.
Szerintem/remélem nem hagytam ki semmit.

Úgy gondolom, vannak még tartalékok a telóban és azt hiszem én nem használom azt ki igazán, de a jelenlegi kombóval én mindenképpen nagyon elégedett vagyok, jó szívvel ajánlom.

szerk: kihagytam, de nagyon fontos, jóformán nem találkoztam még bug-gal. Egyetlen alkalommal kellett újraindítanom valami miatt a telefont, de azt hiszem akkor is én voltam inkább láma.

[ Szerkesztve ]

(#12734) rebla


rebla
aktív tag

Üdv!
Feltettem én is a miui12 öt...
11 alatt Viber feléledt magától ha üzenet jött, nem kellett hogy fusson. Most meg ha nem fut akkor nem jön üzenet. Rám is telefonáltak hogy nincs netem? :D Jó, le tudom lakatolni az appot, ne lője ki a tisztítás de ez eddig nem így ment. Másnál is ilyen?
Amúgy nem tűnik rossznak, kivéve hogy néha a feliratok, ikonok nem találják a háttér színéhez méltó megjelenést Magyarán sötét háttérhez nem túl jó ötlet egy sötét felirat :D

szerkesztve:
ja most rákerestem valami : gcm push-t használt anno, ez felélesztette az appot, ha üzi jött. Ezt be kell kapcsolni 12 alatt?
A másik hogy a google asszisztenst ki lehetett lőni az alkalmazásoknál, most az a sor eltűnt!
:W

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#12735) infectedmann válasza rebla (#12734) üzenetére


infectedmann
őstag

Valami akkumulátor kímélő beállítás lehet szerintem a ludas, ami a MIUI12 frissítéssel "elmászott".

(#12736) rebla válasza infectedmann (#12735) üzenetére


rebla
aktív tag

az jó... Csak lesz megoldás, majd próbálkozom. Köszi!

szerkesztve:
Akkumulátor és teljesítmény->alkalmazásonkénti akkumulátorkímélő , na itt át raktam nincs korlátozás-ra. Alapból akkumlátor kímélő be van kapcsolva. Majd kiderül jó e lett.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#12737) rebla válasza rebla (#12736) üzenetére


rebla
aktív tag

itt írnak erről is:
[link]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#12738) aelod válasza infectedmann (#12735) üzenetére


aelod
veterán

Nem hiszem mivel Miui11 alatt az elmúlt pár napban nekem is csendben marad a viber ha írnak. Csak ha megnyitom kapom meg az üzeneteket. Eddig ilyen gond nem volt...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12739) rebla válasza aelod (#12738) üzenetére


rebla
aktív tag

Ma frissítettem 12 re. Tegnap semmi gondom nem volt a viberrel 11 el...

"Akkumulátor és teljesítmény->alkalmazásonkénti akkumulátorkímélő , na itt át raktam nincs korlátozásra. Alapból akkumulátor kímélő be van kapcsolva. Majd kiderül jó e lett."

Nem lett jó....

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#12740) aelod


aelod
veterán

Reggele felraktam a miui12-t. Kérdésem az lenne, hogy az élő mars témát hol találom? Vagy azt külön kell telepíteni valahogy?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12741) rebla válasza rebla (#12739) üzenetére


rebla
aktív tag

Jó lett a viber push. Nem kell futnia mégis feléled ha üzenet jön.
Akkumulátor és teljesítmény->alkalmazásonkénti akkumulátorkímélő ,nincs korlátozás kiválaszt
És amit tegnap kihagytam de kell hozzá:
Engedélykezelő -automatikus inditás- vibernél bekapcsol.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#12742) drr válasza aelod (#12740) üzenetére


drr
őstag

Röviden? Sehol! Ezek a telók kapták meg:
1. Xiaomi Mi 10
2. Xiaomi Mi 10 Pro
3. Xiaomi Mi 10 Lite
4. Xiaomi Mi 9
5. Xiaomi Mi 9T Pro
6. Xiaomi Mi 8
7. Xiaomi Mi 8 Pro
8. Xiaomi Mi MIX 3
9. Redmi K20 Pro
10. POCO F2 Pro

(#12743) aelod válasza drr (#12742) üzenetére


aelod
veterán

Ez sajnálatos...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12744) rebla válasza aelod (#12743) üzenetére


rebla
aktív tag

itt van azért valami portolás más telefonokra,de nem próbáltam ha erről van szó:
[link]
apk ként lehet letölteni...

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#12745) Fall-N válasza rebla (#12744) üzenetére


Fall-N
veterán

Még az sem kell. Fent van a hivatalos Xiaomi Mars és Earth téma az APKMirroron. Ha onnan van telepítve akkor a gyári MIUI frissítő még frissíti is.

(#12746) rebla válasza Fall-N (#12745) üzenetére


rebla
aktív tag

Köszi!

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#12747) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az eddigi tapasztalatok milyenek a Miui 12-vel?

Én egyenlőre visszatettem a Miui 11-et, mert olyan mint ha lomhább lenne, illetve vannak furcsaságok.

Pl van pár app, amit egyszerűen bezár, annak ellenére hogy minden beállítás meg van adva.

Bár ez ugye a 3gb-os modell, de Miui 11 esetén azért ezekkel alig volt gond.

FR nem volt, bár amikor visszaraktam a MIUI 11-et kelett csinálni.

Meg lehet hogy tévedek, de szerintem ez még valami nem teljesen kész dolog, Mint ha hiányozna pár Miui 12 feature is.

(#12748) Bl.Gyo. válasza aprokaroka87 (#12747) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nálam jobban fut és kellemesebb a 11nel. Eddig ez jobb. De én csináltam az Android 10 frissítés utan fr-t, gondolom az is számít már ilyen frissítések után.

(#12749) aprokaroka87 válasza Bl.Gyo. (#12748) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Majd lehet felrakom a Miui 12-t, aztán csinálok egy FR-t.

Aztán ha nem válik be, akkor vissza a 11, megint FR :D

Egy agyrém lesz.

Viszont az számíthat valamit ilyenkor hogy az OTA zip-et telepítem, vagy a full Rom zip-et, rakom fel?

Mert én az OTA zip-et töltöttem le, link innen.

Az OTA gondolom csak az eltérő dolgokat cseréli le.

(#12750) vargalex válasza aelod (#12740) üzenetére


vargalex
félisten

xiaomi.eu-ban benne van.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.