Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) fa4hu válasza trebrona (#12950) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

:) Nem portolták véletlenül más telefontípusokra is?

(#12952) trebrona válasza fa4hu (#12951) üzenetére


trebrona
Topikgazda

[link]
Azt hiszem ez az.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12953) fa4hu válasza trebrona (#12952) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Sajna nem kompatibilis a RN7-tel, ami nem csoda, mivel Samsungra való, a Google Play figyeli. :)

(#12954) trebrona válasza fa4hu (#12953) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Linkelés után jöttem rá én is, hogy valószínűleg ez lesz. Jár a facepalm. :DDD

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12955) fa4hu válasza trebrona (#12954) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Könnyű annak, aki megszokta a jót! :)

(#12956) azimut


azimut
aktív tag

2 hónap kiesett az életemből, a jelenlegi népszerű betegség miatt. A kórházban az RN7 jelentette a kapcsolatot a külvilággal, tette a dolgát hiba nélkül :R .

Jelentés az alternatív oldalról: Kedvenc crdroidomat lecseréltem, elsősorban a gps működésképtelensége miatt, a korábbi build a videófelvételt szabotálta, minden frissítés egy újabb bug, igaz, az előzőt kijavítják. Kb. egy évig használtam, a fóruma is haldoklik, talán az RN7 is kimegy a divatból.

A jelenleg jól működő összeállításom:

Rom: Lineage OS 17.1
Firmware: fw_lavender_miui_LAVENDERGlobal_V12.0.1.0.QFGMIXM
Gapps: NikGapps-core-arm64-10-20200105
Gcam: MGC_7.3.020_Parrot043_V5

A cr-hez képest LOS puritán, nagyon kevés a csillivilli feature. Hetente frissül, amit használok, minden működik. Amiről nem tudok beszámolni: volte, insta/fb/messenger, stb, ilyenek nincsenek. Van gps (adatkapcsolat nélkül is), bt, térerő, wifi jó. E-mail, sms értesítések jönnek, hívásrögzítés van. Youtube vanced, music folder médialejátszáshoz, bankolás megy.

Ki szerettem volna próbálni más romokat is, amikor váltottam, de Lineage után minden újabb rom (PE, RR, cr, stb) 7-es a orange fox-ban. Data törlés és a wipe-ok megvoltak, több fw-t is kipróbáltam (mind Q), még a crdroid sem jött vissza. Talán még korábbi fw-k kellenének (pie), vagy adb-s telepítés, aztán a többi rom próbája. Nem mintha azonnal váltanék, de egy jó ötletre szükségem lenne, segítség pls... talán valaki kitaposta már ezt az ösvényt.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#12957) fa4hu válasza azimut (#12956) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Üdv ismét a körünkben, mielőbbi teljes gyógyulást!

Többen a PixelExperience-t dicsérték az alternatívák közül.

(#12958) aprokaroka87 válasza fa4hu (#12947) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én valószínűleg újfent visszarakom a Miui 11-et, mert ez a mostani miui 12, így ebben a formában szerintem ram kezelés, vagy akkumulátor kezelés szempontjából, borzalmas.

Majd ha esetleg érkezik update miui 12-re, akkor talán adok neki esélyt.

Persze megint FR... 😃

De annak igazából semmi értelme hogy egy számomra alap programot ( Tasker ) és pár dolgot lényegében pár másodperc vagy pár perc után bezár a háttérben.

Miui 11 ram kezelése sem túl jó, de jobb.

(#12959) miqlas válasza azimut (#12956) üzenetére


miqlas
őstag

Remélem nem maradt vissza semmilyen szövõdmény!

Néha eljátszok a gondolattal, hogy lecserélném a gyári romot valamire, de a hsz-aid mindig kijózanítanak!
>> Miért akarok egy normálisan mûködõ rendszert szétbarmolni! <<

Amúgy mi ez már, hogy ekkora különbségek vannak mûködésben két ugyanolyan hardverrel és rommal felszerelt RN7 között is?
Ez csak Xiaomi feature vagy úgy álltalában Androidos? Mert ha ez az Android jellemzõje, akkor a jövõre nézve lehet, hogy el kellene gondolkoznom a gyûlölt almára váltáson! :W :O

42

(#12960) Mikszi válasza azimut (#12956) üzenetére


Mikszi
tag

Szép napot!

Én kipróbáltam pár custom romot, Ezek közül a crdroid jött be leginkább, abból is a v6.8, azon nagyjából minden működik. (P-s 11.0.6-os fw-t tettem alá). Lineage romot most próbálom, kiváncsi vagyok rá. Mivel telekomos előfizetésem van, ezért a 10.0.3.-as modem partíciórol készült mentést rakom az összes rom alá. Jahh és R11-es OF-el rakom fel a romokat.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#12961) wanted5 válasza miqlas (#12959) üzenetére


wanted5
őstag

Rengeteget befolyásolnak az egyéb szoftverek (legegyszerűbb példa valami gagyi app, ami szarul van megírva és/vagy 100 éve frissítve, amit a miui11 még kilőtt a háttérben, de a 12 már nem, pl mert nem volt FR és rosszul öröklődtek a jogosultságok, ezért leszívja az akkut, és rögtön jönnek a kommentek, hogy jobban merül a telefon ... pedig a gagyi app tehet róla)
Ugyan az mint a windows, a legtöbb a useren és az általa felrakott programokon bukik mindig.

(#12962) Mikszi


Mikszi
tag

Felraktam a Lineage romot, így elsőre tetszik. Ami kell nekem az benne van és erre jönnek garantáltan frissítések. A 10-es crdroid úgy néz ki kifutóban van, az utolsó 2 frissítésnél valami bug mindig volt.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#12963) azimut válasza Mikszi (#12962) üzenetére


azimut
aktív tag

Igen, a 6.8 volt az utolsó működő verzió (nem emlékszem, hogy a gps azon hogy ment), 6.9-nél jött a zöld csíkos videó, végül 6.11-en a no gps.

Ha váltasz esetleg a Lineage os-ról, figyeld már meg, hogy a következő rom felmegy-e. Ja, 11.06-os fw, ahán....

miqlas42: Nem akarok józanítani, most már ihatok házi pálinkát is. Szerintem az RN7 egy kitűnő vas, de a romokat gyalázatosan illesztették hozzá. Ezek az AOSP alapúak reményt keltőek. Most már az lesz a gond, hogy az RN7 kifut, az xda fórumok is egyre kihaltabbak, nem ez lesz a fejlesztők fő csapásiránya.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#12964) vlevi válasza azimut (#12963) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az RN7 kifut, az xda fórumok is egyre kihaltabbak|"
Kicsit pesszimiskán hozzáállva, mindegyik Custom ROM-al ez a baj.
Gyorsan összedobják, de hát, azért tele van buggal, amit javítanak, amíg tart a lelkesedés. Szerencsés esetben születik valamilyen működő ROM, de, mivel nem hinném, hivatalos fejlesztői bázisból dolgoznak, erre nem mindig van esély.
Aztán, ahogy lelohad a lelkesedés, elhal a fórum.
A legnagyobb ilyen társaság a Cyanogenmod volt, de nekik sem igazán jött össze a történet.

Én is nézegettem a pixelt, de nem volt hozzá merszem, hogy hosszabb távon megtartsam. Én is csak azért néztem rá, mert kíváncsi voltam, azzal megjavul-e a GPS. Nem javult meg, nem a pixel experience volt a probléma forrása, nem is az eredeti 11-es MIUI. Szervízben járt a készülék, azóta jó a GPS

(#12965) azimut


azimut
aktív tag

CrDroid 7.0, Android 11+ Bitgapps. Alapból csak néhány app-al érkezett:

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#12966) azimut


azimut
aktív tag

Nekem tetszik, de ki ne merjétek próbálni, hiszen csak béta verzió.

Gyorsbeállítások lehúzásakor blur (ez korábban is megvolt?), nagyon cuki:

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#12967) szergely86 válasza azimut (#12966) üzenetére


szergely86
csendes tag

A videókészítés még mindig olyan tré mint a 6.8-as alatt? Most olyan romot próbáltam ki ami AICP néven fut, kb annyi testreszabhatósággal rendelkezik mint a crdroid de itt jó a videózás. Viszont hiába van beállítva h az értesítések ébresszék fel a képernyőt az sötét marad és csak a kis jelzőled pislog.

(#12968) azimut válasza szergely86 (#12967) üzenetére


azimut
aktív tag

Mit próbáljak a videóval? Gcam: MGC_7.4.201_Parrot043_1.1

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#12969) szergely86 válasza azimut (#12968) üzenetére


szergely86
csendes tag

Ugye volt az a hiba ha videót vettél fel akár pár másodpercet is a kép egy zöld massza volt míg a hanggal nem volt probléma. :D

(#12970) togvau


togvau
senior tag

Melyik nem hivatalos android tudja mindazt amit az eredeti, leszámítva a MI szinkonizálást?
Jól működik a kamera, gps, sim kártyák kártyák, volte, tehát kb minden.
Fontos nekem még a hívás rögzítés is, ami ugye az MIUI-ban alap.

hitler, sztálin, micro usb

(#12971) cirkus


cirkus
aktív tag

történt valami a telefonommal, mégpedig állandóan felugrik egy ablak a következő felirattal"a(z) biztonság alkalmazás állandóan leáll" és ahogy kinyomom rögtön vissza is jön így gyakorlatilag nem tudok semmi mást csinálni. hogyan tudom orvosolni ezt a problémát ?

(#12972) Gloob válasza cirkus (#12971) üzenetére


Gloob
addikt

A biztonsági app alaphelyzetbe állítása, frissítések eltávolítása, cashe törlés állítólag megoldja.

Samsung Galaxy A52S

(#12973) azimut válasza szergely86 (#12969) üzenetére


azimut
aktív tag

Azt már a 6.9-es megoldotta. Erről váltottam Lineage Os-ra, most pedig a crdroid 7.0-ra.

Telepítés step by step, így csináltam - bocs, copy/paste az eredetiből:

First time installation:
1. Backup your data to PC, OTG flash drive
2. Reboot to recovery
3. Flash Required Firmware (First-time only) (Required: MIUI 11.0.1 Android 10 Firmware)
4. Wipe System/Vendor/Data/Cache if you are coming from Android 10/9 Roms
5. Format Data Partition
6. Flash crdroid zip + Gapps (Bitgapps)
7. Reboot and profit!

Ma csak néhány telefonhívást bonyolítottam, másra nem használtam a telót, ez a helyzet akkuügyben:

Togvau: Szívesen ajánlanám ezt a romot, de ez még béta verzió, csak a legelvetemültebb hardcore romolgatóknak való :D A felsoroltak elvileg mind működnek, volte nekem nincs, flottás vagyok, ezért az aktiválást nemigen tudom megoldani a szolgáltatónál.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#12974) lacentos


lacentos
aktív tag

Nem tudom ez az oldalról előhozható akármi mi célt szolgál. Képernyőképet két helyről is lehet csinálni. Az előzmények gomb szintén ott van a telón. Ezt előhozom nem lehet képernyőfotót róla készíteni mert bezáródik.
(bocs a gagyi képért másik készülékkel készült)

(#12975) Gloob válasza lacentos (#12974) üzenetére


Gloob
addikt

Ez a lebegő labda nevű akármi. Az ott megjelenő ikonok indíthatóak, de a beállításokban ki is kapcsolható. Oda lehet helyezni ahová akarod, és akkor ott jelenik meg. Emlékeim szerint szerkeszthető is.

Samsung Galaxy A52S

(#12976) lacentos válasza Gloob (#12975) üzenetére


lacentos
aktív tag

Köszi már ki is kapcsoltam.

(#12977) wolf88


wolf88
tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben másnál is vannak gondok a messenger üzenetek kézbesítésével? Nem érkeznek meg az üzenetek azonnal, van hogy csak 3-4 óra múlva. Mi lehet a probléma?Valakinek ötlet?

(#12978) miqlas válasza wolf88 (#12977) üzenetére


miqlas
őstag

Nálam hasonló a helyzet a Viberrel.

42

(#12979) togvau válasza azimut (#12973) üzenetére


togvau
senior tag

Valaki nemrég írta erről a crdroidról, hogy csökkenő érdeklődés van a fejlesztése iránt a

hitler, sztálin, micro usb

(#12980) wolf88 válasza miqlas (#12978) üzenetére


wolf88
tag

Van viberem is,de azt kevésbé használom. De már ott is előfordult,hogy amit délután küldtem el üzenetet,az a másik félnél az éjszaka közepén jelzett.

(#12981) Stewev válasza cirkus (#12971) üzenetére


Stewev
friss újonc

nekem is ez a gondom
lett valami megoldás a problémára? :F

(#12982) tomy86 válasza Stewev (#12981) üzenetére


tomy86
addikt

Biztonság app adatainak törkése elvileg megszünteti a problémát.

(#12983) azimut válasza togvau (#12979) üzenetére


azimut
aktív tag

Én voltam, a 6.11-nél megakadt a tű... Erre jött a 7.0.

Az xda fórumot olvasgatom, november közepén október végi hozzászólás volt az utolsó, innen gondoltam.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#12984) cirkus válasza Stewev (#12981) üzenetére


cirkus
aktív tag

sikerült igen, mégpedig a biztonsági app legújabb frissítésének visszavonását kell végrehajtani.

(#12985) aelod


aelod
veterán

A képernyő tükrözés másnak sem működik miui12alatt? Eddig megtalálta a tvt most egyáltalán nem...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12986) sanyo68 válasza aelod (#12985) üzenetére


sanyo68
újonc

Nekem ugyanúgy működik, mint eddig.

(#12987) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok. Adott egy Redmi Note 7 MIUI12-vel két simkártyával.
Hívásra az van beállítva, hogy a híváskor tudjam eldönteni, kiválasztani, hogy melyik simmel akarom hívni. Ez eddig normálisan működött is, viszont most bár ugyanúgy megjelenik a két simkártya (Telekom és Digi) és eldönthetem melyikkel hívom a másik felet, viszont az egyiken elkezd visszaszámolni 5 másodpercet. Ez nagyon zavaró. Ha nem nyomok egyikre sem, akkor amelyiken visszaszámol, azzal automatikusan hívja a másik felet. Ezt nem akarom, eddig nem számolgatott vissza, hanem volt időm eldönteni, mit akarok. Nem találom, hogy hol lehet kikapcsolni ezt a visszaszámolósdit. Ez a hülyeség a MIUI12-vel jött.
Valakinek van valami ötlete, hogyan lehetne, hogy híváskezdeményezésnél ne számoljon vissza?

(#12988) szergely86 válasza rothfb (#12987) üzenetére


szergely86
csendes tag

Minden névjegynél megjegyzi h előzőleg melyik kártyát választottad, ha nem számol vissza akkor azt a névjegyet még nem hívtad mióta ez a rendszer van rajta, ha törlöd a hívásinfót tiszta lappal kezdesz és minden névjegy hívása előtt rád bízza a döntést amíg nincs előzmény infója a tárcsázónak. Mi baj van ezzel?

(#12989) rothfb válasza szergely86 (#12988) üzenetére


rothfb
veterán

Egyáltalán nem szeretném, hogy visszaszámoljon. Miui11 alatt nem tette. Most miért nem tudom kikapcsolni? A "baj" az, hogy később is dönthetek úgy, hogy másik simmel hívnám azt, akit már előzményben megjegyzett és ebben az esetben 5 másodpercem van dönteni. Ami pedig pl egy napsütéses időben nem biztos, hogy egyből látok a kijelzőn. Így nem elég az 5 másodperc.

(#12990) Gloob válasza rothfb (#12989) üzenetére


Gloob
addikt

Esetleg a hívás előtt eldönteni, hogy mit is szeretnél az sem járható út? Ha nem, akkor a playon annyi tárcsázó van, mint égen a csillag. Nagyon sok a dual simes is, és van közöttük nagyon jó is. Igaz, fizetősek a full verziók, de zömmel pár száz Ft, esetlegy 1-2 ezer. Annyit talán megér. Ha nem, akkor marad az egyéb alternatív forrás, vagy a visszaszámolás. Esetleg még szóba jöhet a rom cseréje. A Xiaomi.eu romon nincs ilyen visszaszámolás. Igaz, az nem is a google féle tárcsázó!

Samsung Galaxy A52S

(#12991) wjoe válasza rothfb (#12989) üzenetére


wjoe
tag

Beállítások, SIM-kártyák és mobilhálózatok, legalul van olyan kapcsoló , hogy Remember SIM preferences? Ha igen, kapcsold ki. Ezután mindig megkérdezi, hogy melyik kártyáról menjen a hívás.

(#12992) rothfb válasza wjoe (#12991) üzenetére


rothfb
veterán

Most nincs a kezemben a telefon. Nem a sajátom, Samun nincs ilyen gond...:D
De nem emlékszem, hogy lenne ilyen kapcsoló, de majd megnézem. Ugye nem az a gond, hogy nem kérdezi meg, hanem, hogy visszaszámol. Nem értem minek ez a feature, főleg, hogy MIUI11-en nem volt ilyen hülyeség. Vagy ha már van, miért nem lehet kikapcsolni.

(#12993) wenti5000


wenti5000
csendes tag

Sziasztok, egy olyan probléma merült fel, ami nem is biztos a telefon hibája, de eléggé rá gyanakszom. Bejött a miui 12 frissítés, 12.0.2 van jelenleg felrakva, és a problémám a mobilnettel lenne. Lehet hogy a Telekom sara, majd őket is megkérdezem, de az a gond, hogy a telefon mérése és a Telekom app számlálása között gigabájtos eltérések vannak. Az már feltűnt, hogy a frissítés után ha a telefon hotspotként üzemel, akkor annak a forgalmát a telefon nem jelzi ki. Valamint a telefon szerint 50-60 megabájt adat csurgott le, a Telekom appnál viszont már másfél GB mínuszban vagyok, azért ez nekem nem áll össze. Az automatikus frissítések ki vannak kapcsolva, illetve csak wifin engedélyezett. Ma reggel is 600 MB mínuszban voltam, miközben csak a Spotify ment, ami Magenta 1-ben nem is számol adatforgalmat. Közel két hét alatt majdnem sikerült lelakni a 20 GB-ot, pedig az elmúlt hónapokban jóval durvábban használtam a netet, és még a felét is alig sikerült kihasználni. Szóval nem kizárt, hogy a Telekom a ludas, de ez a probléma most jelentkezik, mióta bejött a frissítés.

(#12994) aprokaroka87 válasza wenti5000 (#12993) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Első kérdés.
Telekom esetén van valami számlázási ciklus vagy hasonló?

(#12995) wenti5000 válasza aprokaroka87 (#12994) üzenetére


wenti5000
csendes tag

Igen, minden hónap 8-a, a telefonnál is eszerint állítottam be.

(#12996) aprokaroka87 válasza wenti5000 (#12995) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor lehet jobb lenne felvenni a kapcsolatot a Telekom-al, az is lehet hogy csak fals számítás történt.

Egyenlőre én visszaraktam a miui 11-et.

[ Szerkesztve ]

(#12997) aelod válasza wenti5000 (#12993) üzenetére


aelod
veterán

A telefon és a szolgáltató mérése szinte biztos, hogy nem fog egyezni. Pár óra insta pörgetés is szépen megdobja már az adatforgalmat nem, hogy egy hotspot-

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12998) wenti5000 válasza aelod (#12997) üzenetére


wenti5000
csendes tag

Igen, ezekkel tisztában vagyok, hogy a 2 mérése nem stimmel, de pont az a baj, hogy a telefonnál kéne jóval többet mutatni, hiszen megy a Spotify, Facebook, Messenger, Instagram, HBO GO folyamatosan, amiket a Telekom nem számol a Magenta 1-es díjcsomagban, és az elmúlt hónapokban nem is volt semmi gond, ezzel szemben most pont a fordítottja történik, a telefon alig jelez adatforgalmat, míg a Telekom folyamatosan pörög. Eleve hogy fogyhat le közel 1 GB alig 2 óra alatt, ha csak olyan appot használok, aminél nem is nézi a szolgáltató a forgalmat? Újra is volt indítva, mindent kilőttem, automatikus frissítések alapból tiltva, még a hotspot se ment a "megfigyelés" közben. Közel fél éve használom ezt a díjcsomagot, ennél jóval durvábban "netezek", és eddig majdnem mindig megmaradt a havi keret fele, most meg fél hónap alatt elfogy mind? Én itt sötét mágia jelenlétét érzem. :(((
Mondjuk az is igaz, hogy kb este 8 után durván belassul a net, egy hülye videót nem lehet megnézni, és az oldalakat is lassan tölti be, de ezt betudtam a tilalomnak, hogy mindenki egyszerre cuppan a hálózatra.
Mindenképp rákérdezek a T-nél, ha lesz időm, csak gyanús hogy akkor kezdődött minden, amióta bejött a frissítés.

(#12999) aelod válasza wenti5000 (#12998) üzenetére


aelod
veterán

Aha. Érdekes...
Hát akkor lehet. Mindenképp egyeztess a szolgáltatóval.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13000) aelod válasza sanyo68 (#12986) üzenetére


aelod
veterán

Nekem egyáltalán nem. Töröltem a tv-n is a párosított eszközökből a telefont de így sem látja...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.