Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) _stick_ válasza snakebait (#12299) üzenetére


_stick_
őstag

Erre gondoltam, én is így csinálom, mióta okostelefonom van. Titanium backup és társaival sosem volt 100%-osan megelégedve.

(#12302) snakebait válasza bcsarli (#12300) üzenetére


snakebait
senior tag

Én úgy tudom, remélem jól, hogy nem lehet ilyesmit állítani ennél a modelnál. Különben szerintem nem lenne értelme, a kijelző szélei nem hajlítottak és elég messze van az ekrán(kijelző) a szélétől. 🤔

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#12303) Zsoltpeter válasza bcsarli (#12300) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Nem...

(#12304) omfgk


omfgk
addikt

Sziasztok.

Van a családban egy Note 7.

Frissítettem a szotfverét.
MUI Global 11.0.1

De a frissítés után most valamiért nem engedi átállítani a hívásazonosítást.

Hívásbeállítások - További beállítások - Hívóazonosító és ebben a menüben szürke a Hívóazonosító sor. Nem tudom átállítani. Így most magántelefonszám-ot látnak ha hív az ember valakit.

A frissítés előtt még jó volt.

Eustock-tól van a telefon. Kártyafüggetlen.

Telekomos kártya van benne.
Sim cserélve nem lett, csak a szoftver lett frissítve.

Mi lehet a gond? Újraindítás volt.

A frissítés előtt nyomtam egy gyári visszaállítást. Aztán utána is.

[ Szerkesztve ]

(#12305) trebrona válasza omfgk (#12304) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Telekomnál a hívószám kijelzés tiltás alap. Állíttasd át a szolgáltatónál, ha másképp nem megy. Nyilván ez nem válasz a problémádra, de legalább megoldás.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12306) omfgk válasza trebrona (#12305) üzenetére


omfgk
addikt

De most ez mitől változott meg?

Ugyanez a Sim volt benne eddig is, többször volt már gyári visszaállítás, de eddig utána mindig át tudtam állítani arra ,hogy jelezze ki és ne hálózatfüggő legyen.

Nekem egy Mi 9T Pro-m van és ezen is ez a helyzet. Csak itt nincs kiszürkülve az opció.

Tehát ugyanez a telefon/simkártya kombó még reggel jó volt.

-----
De akkor megpróbálom az ügyfélszolgálatot.

[ Szerkesztve ]

(#12307) trebrona válasza omfgk (#12306) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Valószínűleg bugos az új rom, gondolom majd javítják, ha egyáltalán jelzi valaki a hibát.

-----------

Szerintem online is meg lehet oldani.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12308) omfgk válasza trebrona (#12307) üzenetére


omfgk
addikt

Ez volt a megoldás.

Már át is állították.
Most már nem magántelefonszámot lát a másik.
Gondolom a hívószám letiltás eddig is aktív volt, de a frissítés előtt még át lehetett állítani arra ,hogy küldje el a számot az opcióknál. Tehát ez nem volt gond.

Az opció még mindig szürke btw...

11.0.1.0 QFGEUXM
Tehát ez EU Global.

Viszont ahogy látom ez a probléma túl sok embert nem érint. Topikban nem találtam hasonló hsz-t.

Google-ben se nagyon.
Mindegy, remélhetőleg mostantól jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12309) Biqci válasza aelod (#12298) üzenetére


Biqci
aktív tag

Én is... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#12310) nokiae51


nokiae51
tag

Sziasztok!

Adott egy Note 7 készülék...
Kérdésem az lenne,hogy hol lehet kiküszöbölni azt a problémát,hogy hívás közbe (beszélgetés alatt , egyszer csak egy harmadik fél is bekapcsolódik a beszélgetésbe)random felhív embereket....
Már össze vissza állítgatok mindent,de csak nem akar megszűnni a dolog!

Várom a segítőkész hozászolásokat!
Előre is köszönöm!
:R

Üdv: The Flash

(#12311) Fuvaros válasza nokiae51 (#12310) üzenetére


Fuvaros
senior tag

Jaj nekem is csinált ilyet mostanában 2x is, bár nem voltam hívás közben...kinai cucc...kinai elvárásokkal...nem izgatom magam emiatt

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12312) rebla válasza nokiae51 (#12310) üzenetére


rebla
aktív tag

Sztem a proximity szenzor nem zárja le a képernyőt. Aztán a füleddel szépen felhívsz valakit...
Fent az összefoglalóba van proximity kalibrálás.
Ha nem javul, a hívás után kézzel zárd le a képernyőt az oldalgombal és úgy telefonálj. Flippes tok becsukva, stb... Ha egyáltalán ez a problémád.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#12313) aelod válasza rebla (#12312) üzenetére


aelod
veterán

Nálam a redmi 4x óta automatikus, hogy lezárom a kijelzőt hívás indítása/fogadása után.

Vicces, hogy asszony redmi 9 telefonján is ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12314) Crvsh3R válasza Crvsh3R (#12290) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Visszakanyarodva az előző kérdésemhez: Másnak nincsenek hívásfogadási problémái a legutóbbi frissítés óta?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#12315) miqlas válasza miqlas (#12278) üzenetére


miqlas
senior tag

... mivel senki nem válaszolt, gondolom, ti sem tudjátok a megoldást, ami az lett, hogy átraktam a 2-es sim-slotba a Telekom kártyát, így már van mobil net rajta.

Roxkex: az EIS rögzítéskor aktív és csak akkor vagdossa a képkockák széleit! Utólag, videónézéskor már nem megoldható, legalábbis én nem láttam még ilyen appot! :) Én inkább az utófeldolgozás híve vagyok. Davinci-vel slow-mo-zok és stabilizálok is, így a látószög is nagyobb marad! :R

42

(#12316) tomy86 válasza Crvsh3R (#12314) üzenetére


tomy86
addikt

Semmi hasonló gondom nincs (szintén Telekom). A korábban említett gondok közül csak az inaktív hívásátirányítás és hívószám küldés menüt tapasztaltam. Fr-t nem csináltam a frissítés után.

(#12317) rebla válasza aelod (#12313) üzenetére


rebla
aktív tag

Nekem működik, de flipes tokom van, és ha felvettem behajtom, nem lesz ilyen melegbe csupa izzadság a kijelző :D

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#12318) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy milyen megoldás létezik arra, hogy a telefonba 1db SIM kártya van, és ha pl hívnak, azt felveszem, beszélek, közben hívnak újra más ember, a hívás kicseng nem foglaltat jelez.
Zavaró tud lenni, beszéd alatt. Többnyire le van némitva a telefon és ilyenkor rezeg, ha el emelem a fülemtől a telefont, akkor kijelző világít és mutatja a hívót, de mindeközben beszélek az előző hívóval.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#12319) trebrona válasza user26 (#12318) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Kapcsold ki a hívásvárakoztatást és foglaltat fog jelezni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12320) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Xiaomi.eu romot használóktól kérdezném: stable/beta alatt működik Telekom hálózaton a VoLTE / WoWIFI?
Egyáltalán van olyan custom rom, amin ezek működnek?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#12321) Mikszi válasza Crvsh3R (#12320) üzenetére


Mikszi
tag

Xiaomi.eu-n a 11.0.3-as stabil verzió az amin még működik a VoLTE. VoWIFI-t még nem sikerült működésre bírnom telekomos előfizetéssel.
Én csináltam backupot a 11.0.3-as verzió modem patríciójáró, ha azt visszaállítom akkor szinte minegyik rom VoLTE képes lesz, ami a bibi bent, hogy nem látszik a VoLTE ikon, de működik amúgy, híváslistán már írja, hogy VoLTE volt a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#12322) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Próbáltam most visszaolvasni, de nem találom a Fórumtárs nevét, aki Note7-t szokott bütykölni és fantasztikusan dolgozik. Meg tudnátok nekem írni a nevét? (akár privátban)

Előre is köszönöm!

(#12323) vargalex válasza Crvsh3R (#12320) üzenetére


vargalex
félisten

Ezzel a megoldással működésre bírható, de root (Magisk) kell hozzá.

Alex

(#12324) Crvsh3R válasza vargalex (#12323) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Mikszi, vargalex: köszönöm a választ. :R
Próbálok olyan megoldást találni, amivel a legkevesebb mókolással vissza tudnám varázsolni a korábban működő VoLTE-t és a számomra nagyon hasznos VoWiFi-t (utóbbi a lakótelep miatt, panel miatt elég gyatra a térerő).
Azt hittem, hogy a Xiaomi.eu (vagy más custom) romban ez ki lett javítva. Nem is értem miért rondítottak bele. Egyáltalán van olyan Xiaomi készülék, amelyeken ezek a funkciók működnek? A korábbi Samsung A3 (2017)-on problémamentesen működött a VoLTE.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#12325) drr


drr
őstag

Megkérdezem itt is, hátha jön válasz... Szerintetek megéri e a 4/64-es változatot Note 9 Pro 6/64-re cserélni? Érezhető javulás lenne e? Gondolok itt olyanra, hogy kamera, üzemidő, sebesség...

(#12326) vargalex válasza Crvsh3R (#12324) üzenetére


vargalex
félisten

Nyilván a szolgáltató kínálatában (is) szereplő készülékkel alapból működik. Pl. feleségemnek 3 hete vettünk egy Redmi 9-et a Telekomtól, ott még csak nem is kellett külön kóddal engedélyezni a VoLTE-t. Működik alapból és kész...

Alex

(#12327) pimi50 válasza vargalex (#12326) üzenetére


pimi50
aktív tag

Arra azért most már kíváncsi lennék, hogy ha egy telefon specifikációja szerint 4G, LTE képes, a szolgáltató szerint be van kapcsolva, akkor miért is nem működik a Volte és a Wofi?
Érdekes módon a szolgáltató által forgalmazott készülékekkel ez nem áll fent. Most mi van?

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#12328) aelod válasza pimi50 (#12327) üzenetére


aelod
veterán

Nekem sem megy pedig elvileg a Telenornál fel van oldva a tiltás.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12329) rebla


rebla
aktív tag

Üdv! Elképzelhető hogy az android 10 alatt a helyhozzáférés megváltozott? Időkép azóta nem találja lokál modban a helyet alapból. Minden engedély megadva a helyhozzáféréshez. Eddig nem kellett gps neki most meg csak azzal találja meg a várost ahol éppen vagyok.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#12330) glacious válasza pimi50 (#12327) üzenetére


glacious
addikt

Mert a szoftverben nincs beállítva az adott szolgáltatóhoz. A samung s7 edge sem tudja valamelyiknél.

(#12331) azimut


azimut
aktív tag

A crDroid 6.9-re frissült. A gps érezhetően jobb, meg néhány apró csetresz, elsősorban megjelenés beállítási lehetőségei bővültek. 6.8-ról 6.9-re OTA-n keresztül hiba nélkül frissült. Banzai!

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#12332) junkpod


junkpod
nagyúr

sziasztok!
A legutóbbi Android 10 frissítés óta tapasztalok néhány anomáliát, bizonytalanságot, ezekre van valami megoldás?
1. értesítések nem jelennek meg az állapotsoron
2. állapot sort nem lehet lehúzni !!! ez nagyon gáz...
3. böngézzőben (chrome) néha megfagy a görgetés, nem reagál a húzásokra, majd mikor 5-10mp után felébred gyorsan végig rángatja amiket huzigáltam rajta...
4. arcfeloldás bizonytalanabb lett

köszi

Box's don't touch!

(#12333) junkpod válasza snakebait (#12293) üzenetére


junkpod
nagyúr

értem én ezt de egy OTA frissítésnél ne kelljen már újból belakni a telefont... gigabytokat lehúzni újra, nonszensz lenne.

Box's don't touch!

(#12334) vlevi válasza junkpod (#12333) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elvileg nem is kell.
Akkor érdemes csak FR-t csinálni, ha a telefonod mindenféle megmagyarázhatalan marhaságot csinál.
Ez viszont független az OTA frissítésektől, én sem csináltam most FR-t a 11.0.1.0, vagyis a MIU11, Android10 frissítés miatt.

Múltkor azonban csináltam, mert amikor megvettem a telefont, akkor neki mentem és orrbaszájba állítgattam mindent, és persze nem lett jobb :)
FR után nem állítottam át semmit, és azóta nem is volt ilyen jellegű bajom a telefonnal :)

(#12335) snakebait válasza junkpod (#12333) üzenetére


snakebait
senior tag

Ahogy gondolod, Te telefonod , Te döntésed, lehet kínlódni akkor tovább 😎
vlevi, erről beszélek, de Neki megmagyarázhatatlan dolgokat csinál 🤔😬

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#12336) junkpod válasza snakebait (#12335) üzenetére


junkpod
nagyúr

átkapcsolgattam az értesítési sáv elrejtését és mire vissza állítottam az eredetire már jó volt... remélem marad így, mert egy belakott telefont igazán macerás újra pakolgatni.

Box's don't touch!

(#12337) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Nekem egy FR után jobb lett az üzemidőm, megint hozza a 10 órás képernyőidőt. Másfél éves készülék.

[ Szerkesztve ]

(#12338) wanted5 válasza junkpod (#12332) üzenetére


wanted5
őstag

Azért azt megnézném, hogy milyen szemét appokkal van telerakva a telefon és mik futnak a háttérben. Mert valahogy, akik jönnek panaszkodni ezeket mindig elfelejtik.

Ugyan olyan az mint, amikor a windows-al van bajuk a -2-es emberkéknek és, amikor egy jobban hozzáértő ránéz és ja, hogy jaaa... ok.. De persze a windowsd egy fos ugye..

Persze én nem zárom ki a hardveres hibát sokaknál. De sokadjára írom, hogy érdekes módon az én note 7-em hibátlanul működik, és a szoftver ugye mindegyiken ugyan az (max 2 verzió van), tehát mint hibaforrás maradnak a 3rd party appok, főleg hogy minden hülyeséget letöltögetnek az emberek gondolkodás nélkül.

Csinálj egy FR-t, ha és egyesével szűrd ki melyik app öli meg a telefont.

(#12339) vlevi válasza junkpod (#12336) üzenetére


vlevi
nagyúr

"belakott telefont igazán macerás újra pakolgatni"
Áááá, ezt magyarázd el a Win10 topciban, mert ott nagyon sokak szerint mindenre (is) az a válasz, hogy telepítsd újra. Fél óra alatt fenn van a windows, és kész.
:D
Az, hogy utána még napok múlva se sikerül életet lehelni a Visual Studioba, (vagy bármi más, összetettebb szoftverbe) mert az évek alatt belakott, pluginekkel megtámogatott környezetet nem tudom újra éleszteni, és emiatt nem tudok dolgozni, az nem számít...

(#12340) bcsarli


bcsarli
tag

Sziasztok!
A Note7-et fogom cserélni valamikor Note9Pro-ra, vagy Note10 valamire ha kijön addig. Karácsony környékére tervezem.
A költözéssel kapcsolatban: van egy MiMover nevű program rajta, használta ezt már valaki?
Mik a tapasztalatok? Vagy mi a legjobb megoldás, hogy egy az egyben át legyen költöztetve a telefon az újra?

(#12341) azimut


azimut
aktív tag

Vigyázat, szubjektív tartalom!

Sokat bénáztam korábban az alternatív romokkal, így volna egy kis rutinom az újra belakásban. Max. 10 perc, de ebben már a csicsa (=megjelenés, külsőségek) is benne van. Mentést soha nem csináltam még, a fotóimat rendszeresen kimásolom pc-re, zenéimet sd-n tartom, névjegyek g-szinkronnal, stb.... Szöveges üzeneteimet azonnali értelmezés után kukázom, szóval nem itt élem az életem.

Igyekszem minél kevesebb alkalmazással megvalósítani a telefon használatát, na erre jók a custom romok.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#12342) azimut válasza bcsarli (#12340) üzenetére


azimut
aktív tag

Újra belakod :) De hát emberek, egy új telónál ez a dolog szépsége!

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#12343) bcsarli válasza azimut (#12342) üzenetére


bcsarli
tag

Frászt :)
Minél gyorsabban át akarok majd költözni, a finomhangolás jöhet menet közben :D
App-ok, játékok, fotók is vannak a Note7-en, minden menjen át zökkenőmentesen. Erre van megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#12344) pimi50 válasza glacious (#12330) üzenetére


pimi50
aktív tag

És erre nincsen is lehetőség? Tehát ha ki akarom használni ezeket az új "vívmányokat", akkor csak a szolgáltatótól vehetek telefont, különben nem garantált a feature?

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#12345) pimi50 válasza bcsarli (#12343) üzenetére


pimi50
aktív tag

Szerintem van jó pár phone to phone transfer alkalmazás, illetve manager funkció.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#12346) bcsarli válasza pimi50 (#12345) üzenetére


bcsarli
tag

Akkor ajánl már egy tökéleteset :)
A MiMover jól működik?

(#12347) pimi50 válasza bcsarli (#12346) üzenetére


pimi50
aktív tag

Én a Wondershare dolgait használom, a TunesGo-nak, a MobileGo-nak és a Dr.Fone Toolkit-nek is van ilyen funkciója, és működik.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#12348) konzi


konzi
aktív tag

Üdv. Probléma mentesen használható ez a készülék alap telefonnak ? Köszönöm a választ

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#12349) zodo válasza konzi (#12348) üzenetére


zodo
nagyúr

Nálam ~5 hónapja üzemel, tökéletes.
Gyári EU rom.

(#12350) konzi válasza zodo (#12349) üzenetére


konzi
aktív tag

Nagyon koszonom !

,egy valaszt megerdemlek ??,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.