Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Merlini


Merlini
tag

Ez a MI message/üzenet RCS kompatibilis, vagy csak XiaoMI felhasználók között működik?

Google Messages alkalmazását szeretem volna beüzemelni ami RCS
alapon, azaz interneten keresztül ingyenesen küldi át az SMS és MMS
üzeneteket.
Természetesen ez akkor ingyenes, ha a fogadó félnél is RCS kompatibilis az üzenő alkalmazás és van internetje. Ha nem akkor normál SMS (v. MMS) -ként küldi, de ezt jelzi küldés előtt.

Telekom interneten keresztül aktív, de Digi interneten már nem (és az utóbbit használom fixen mobil internetre), ebből arra következtetek a Digi blokkolja az RCS forgalmat.

[ Szerkesztve ]

(#12152) trebrona válasza Merlini (#12151) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Csak Xiaomi telefonok és bejelentkezett Xiaomi felhasználók között működik, ahogyan az iMessage.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12153) snakebait válasza aelod (#12150) üzenetére


snakebait
senior tag

Nem tudom akkor. Egy hete frissítettem android 10-re,lehet ezzel jött, nem tudom, azelőtt nem is néztem, hogy az üzeneteimnél van e ilyen beállítás az az igazság. Nem használtam sosem Mi üzenetet, sms-t is nagyon ritkán.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#12154) Zsoltpeter


Zsoltpeter
tag

Sziasztok ! A mai napon Mi Moverrel átköltözök...Kérdezném,hogy a jelszóval kezelt oldalak jelszavai is átmennek ?

(#12155) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, adott egy közel 1 éves Note 7.

Töltőre rakva csak villog a töltésjelző. Bekapcsolásra nem reagál. Valaki találkozott már ezzel?

Pár perc után felvillan a Redmi logó, majd a töltés ikonja középen, de semmi, ebbe megy körkörösen.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12156) maczera válasza snakebait (#12149) üzenetére


maczera
aktív tag

Ez milyen ROM-ban működik? Itt azt írják, hogy a Global/EU ROM-mal rendelkezők használják a Google üzenetküldést, mert a Mi message opciót kivették. Én nem is látok fogaskereket meg Mi üzenetküldési lehetőséget.

"Dear user sorry for the inconveniences the Mi message option are removed/ replace with Google message app in Global/ EU MIUI ROM, Thanks for understanding"
[link]

(#12157) miqlas válasza Graphics (#12155) üzenetére


miqlas
őstag

A fiamnak volt hasonló gondja, de ott a type-c aljzatban volt kosz. Miután kipucoltam, már teljesen bement a csati és fellehetett tölteni!

[ Szerkesztve ]

42

(#12158) Graphics válasza miqlas (#12157) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hogyan kosztalanítottál? :D

Én megnéztem nincs igazán semmi benne, picit sűrített levegővel befújtam, de nem jött ki igazán semmi.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12159) miqlas válasza Graphics (#12158) üzenetére


miqlas
őstag

... egy masszívabb körömreszelõvel, mert nagyon bele volt gyógyulva a sok szénamorzsalék ... gazdálkodik a gyerek! :D

42

(#12160) trebrona válasza Graphics (#12158) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Fa fogpiszkáló kiváló erre. Fémet inkább ne használjátok!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12161) aelod válasza trebrona (#12160) üzenetére


aelod
veterán

Én is azzal szoktam.
Asszony redmi 9-hez adtak gyári tokot ami védi a töltő nyílást is. Hasznos.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12162) Graphics válasza trebrona (#12160) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Körbenéztem, semmi kosz nincs benne, kipiszkálni próbáltam, de nincs mit.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12163) trebrona válasza Graphics (#12162) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Másik kábellel/töltővel próbáltátok már?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12164) Graphics válasza trebrona (#12163) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, mert anélkül hozták ide.

Aksi teljesen le van merülve, töltőn folyamatosan rebootol. 1% fölé nem jut.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12165) snakebait válasza maczera (#12156) üzenetére


snakebait
senior tag

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#12166) trebrona válasza Graphics (#12164) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Próbáld fastboot módban tölteni, hátha!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12167) miqlas válasza trebrona (#12160) üzenetére


miqlas
őstag

... az elején én is azzal próbáltam, de nem lehetett vele kiszedni szinte semmit! Így maradt vala komolyabb eszköz keresése. A fém eszközöket álltalában kerülöm ilyen helyeken, de ebben az esetben ez maradt, mint alternatíva, mert már cementálódott a „likban” széna! :W

42

(#12168) maczera válasza snakebait (#12165) üzenetére


maczera
aktív tag

Köszönöm! Ma frissítettem, nálam is így néz ki a ROM verzió, csak a MI üzenet lehetősége nem jelent meg úgy, mint a 3. képed tetején.
De amikor átállítottam a régiót Svájcra, akkor megjelent. Tehát ki kell lépni az EU régióból...

(#12169) snakebait válasza maczera (#12168) üzenetére


snakebait
senior tag

Igazad lehet, ugyanis én szerbiában élek, nekem a régió Szerbiára van állítva alapból és így logikus 😎

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#12170) Biqci


Biqci
aktív tag

Na most lett elegem az egészből. Nektek is lefagy/belassul a Chrome és néha a teló is a legújabb Global 11.0.1 frissítés után? Semmi mókolás, ahogy a MM-ból megvettem úgy használom :((

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#12171) csabi63 válasza Biqci (#12170) üzenetére


csabi63
senior tag

Nálam is..

(#12172) drr válasza Biqci (#12170) üzenetére


drr
őstag

Dettó...

(#12173) Peterhappy válasza Biqci (#12170) üzenetére


Peterhappy
őstag

+1

(#12174) aprokaroka87 válasza Biqci (#12170) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Állítólag mostanában amúgy is gond van a Chrome-al.

(#12175) Graphics válasza Biqci (#12170) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mások böngészőt probalnam ki először

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12176) trebrona válasza Graphics (#12175) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Sikerült feltölteni?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12177) Graphics válasza trebrona (#12176) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem sajnos, megy garanciába.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12178) miqlas válasza Biqci (#12170) üzenetére


miqlas
őstag

Nem tapasztaltam ilyet. Amúgy is Firefoxot használok, mert a mobilos Chrome-hoz nincs uBlock Origin.

42

(#12179) TRob1 válasza Biqci (#12170) üzenetére


TRob1
veterán

Nem tapasztalok ilyesmit.
Mondjuk mióta van Edge, rá se néztem Chrome-ra. :U

¤ R'n'R ¤

(#12180) miqlas válasza TRob1 (#12179) üzenetére


miqlas
őstag

:DD :DDD :DD ... lehet, hogy kipróbálom! :R

42

(#12181) Biqci válasza aprokaroka87 (#12174) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nem tudom, erről nem hallottam,de az biztos, hogy a van itt a családban még egy pár Xiaomi, régebbi és újabb is, de nincs ilyen gond.

csabi63+drr+Peterhappy: akkor úgy látom nem vagyok egyedül :((

Graphics: már gondoltam rá, de mindenhol Chrome-ot használok és tök megszoktam, hogy akár a telót, akár a tabletet, akár a notebookot használom, ott tudom folytatni, ahol abbahagytam...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#12182) Biqci válasza TRob1 (#12179) üzenetére


Biqci
aktív tag

Megnéztem az Edge-t, mondjuk, fogalmam sem volt, hogy van már mobilos verziója. Így elsőre nagyon gyors, de a kezelését szokni kell. Na de majd meglátjuk.
Azért köszi a tippet :)

miqlas42: nem szeretem a Firefox-ot, de az Edge jónak tűnik. Egy próbát megér...

[ Szerkesztve ]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#12183) aelod válasza Biqci (#12170) üzenetére


aelod
veterán

Nálam is volt, hogy megakasztotta a telefont...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12184) attila964


attila964
csendes tag

Ez a legutóbbi frissítés nem volt valami sikeres!
Nem tudok a beérkezett SMS üzenetre válaszolni. :W

703316805

(#12185) Biqci válasza aelod (#12183) üzenetére


Biqci
aktív tag

Fasza... Gyűlnek a gondok :((

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#12186) aelod válasza Biqci (#12185) üzenetére


aelod
veterán

Chrome hiba volt elsősorban nem miui.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12187) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Chrome fagyás nálam is jelentkezik, csak a képernyő sötétítés majd feloldás oldja meg.

Az alapvetés, hogy a Xioami telefon minden frissítéstől rosszabb lesz. Legalább nem merül sokkal gyorsabban, nem heréltek ki funkciókat, szóval ez még a jobbak közül való.

(#12188) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk azt nem tudom hogy a Chrome fagyásnak, esetleg van-e köze ahhoz hogy a system webwiev app külön frissül.

(#12189) snakebait


snakebait
senior tag

Mióta feltettem android 10-et vagy ha kétszer volt olyan, hogy megakadt. Chrome - ot nem használok már pár éve, helyette az Edge - t, nekem sokkal jobban bejön minden szempontból.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#12190) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

A telóm már több mint 1 éves.
Nektek jól működik a GPS ? Nálam 1-2 hete a waze és a google térkép sem talál jelet. Azt írja hogy nincs GPS. Próbáltam már újraindítani de semmi. Helyhozzáférés engedélyezve van tudtommal. Vagy is én nem kapcsoltam ki ezeknél az appoknál.

Van valami ötletetek hogy mit lehet kezdeni vele ?
Van esetleg valami teszt progi amivel utána tudnék ennek járni hogy miért nem talál GPS jelent ?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#12191) Zsoltpeter válasza Directors (#12190) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Tölts le egy GPS tesztet..

(#12192) Zsoltpeter válasza Zsoltpeter (#12191) üzenetére


Zsoltpeter
tag

(#12193) Peterhappy válasza Gerasz (#12187) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nekem klasszisokkal jobb a telom a frissites ota
Igaz en full gyalulas utan, nullarol raktam a romot narancsroka alol.

Chrome gikszert leszamitva sokkal elhetobb.

(#12194) aelod válasza Peterhappy (#12193) üzenetére


aelod
veterán

Nekem is mintha pörgősebb lenne. Én nem szarakodtam csak OTA-n keresztül felraktam az updatet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12195) vlevi válasza Directors (#12190) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ajjjajjjj.

Mondanám, hogy próbáld meg ezt, vagy azt, de a belső GPS vevő alól úgyse tudsz cache-t törölni.
Én próbálkoztam mindennel, gyári visszaállítás, Pixel Experience telepítés, Lineage, vagy a MIU12 Global Beta, egyik se javított rajta.
Voltak jobb pillanatai, amikor meg-megtalálta a GPS jelet, de az csak percekig tartott.
Nálam szerviz lett belőle.
A szerviz lap szerint alkatrész csere volt, azóta tökéletes a GPS vétel.

(#12196) simonek


simonek
csendes tag

Sziasztok,

android 10 frissítés után hogyan lehetne működésre bírni az android auto-t?
Play alkalmazások között látom, mint telepített app, de nincs kint ikonja amit indíthatnék és az autóval kábeles összekötés után sem történik semmi csak tölti a telót.

(#12197) aprokaroka87 válasza simonek (#12196) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Talán ez az app segíthet, ebben láttam Android auto activity-ket is.

link

fontos hogy minden engedélyt adj meg neki.

Más ötletem nincs

(#12198) Directors válasza Zsoltpeter (#12191) üzenetére


Directors
senior tag

Ilyen most. Viszont most a Waze is működik.
[kép] [kép] [kép]
Ez mi miatt lehet ?

Nem értem én ezt az egészet. Mondjuk az is biztos hogy legközelebb nem lesz xiaomi telefonom. Csak a szívás van velük. :W
Pedig eddig szerettem őket.

vlevi

Olvastam hogy neked sem akart összejönni. Hát lehet hogy ebből is garanciázás lesz ha nem javul meg. Amit még észrevettem hogy kint az udvaron már alig van wifi jel. Eddig tök frankó volt ugyan azon a helyen. Akkor eddig a melóhelyen a 4G működött bent a csarnokba is, most meg olyan lassú hogy kb. semmit nem tölt be. Lemegy a térerő. Ezt ez előző Xiaomi redmi 3 pro is csináltam 3-4 év után.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#12199) simonek válasza aprokaroka87 (#12197) üzenetére


simonek
csendes tag

Köszönöm, megnézem az appot és az engedélyeket.

(#12200) Móci válasza Biqci (#12170) üzenetére


Móci
addikt

Jah, nekem is lassabb az egész. Eddig elvoltam vele, de ha nem akarnánk felújítani, dobnám a francba. Az utolsó frissítések óta egyre lassabb, döcögősebb.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.